Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szigethalomra költözünk

88888
Létrehozva: 2012. július 27. 10:41

Sziasztok!

 

Elég nehezen, de találtunk egy házat Szigethalmon, pontosabban Szigethalom-Dunaparton.

 

Nem ismerjük a helyet. Ránézésre tetszett. Tetszik. 

 

Szigethalmiaktól várok válaszokat az alábbiakra!

 

1.) Még pici a babánk, de érdekelne, hogy kinek van esélye bekerülni az oviba? Mennyire kell szociálisan rászorultnak lenni?

 

2.) A közlekedés nem egyszerű. A Párom Bp. ÉK-i részén dolgozik, oda kell eljusson. A szigethalmi HÉV + autóbusz állomás elég messze van a Dunaparttól, de nem lehetlen távolságban. Szóval: mivel érdemes Pestre indulni. HÉV vagy busz?

 

3.) Milyenek a gyerekorvosok, védőnők?

 

4.) CBA, SPAR, DM, Rossmann van-e (mondjuk ezeket ki tudom guglizni).

 

5.) A helyi járatra van kismama bérlet?? (Sejtem a választ...)

 

Egyenlőre ennyi.

 

Köszönöm.

 

88888

  1. 2012. július 29. 22:2226.

    Köszi a sok választ, igyekszem reagálni.

     

    A házat megvesszük, ez biztos. :)

     

     

  2. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2012. július 29. 11:4425.

    Remélem, hogy nem foglalóztátok le a házat! Ebben csak reménykedni tudok, mert akkor, ha visszakérnétek, akkor nem kaphatnátok vissza. A foglaló nem egyforma a leelőlegezéssel.

    *

    Tehát, még aktív koromban dobbantottunk Pestről, mivel nem tudtam fizetni a tanácsi lakást megvettük - tehát a részleteket, +a közös költséget + a rezsit.

    *

    Akkor mi - először családdal, a végén már egyedül, mert senki nem jött velem, megelégelték a kekecségeimet! Mert nem tagadom, az voltam! - Tehát egyedül jöttem házat venni.

    *

    Először is érdeklődtem, hogy melyik az olcsóbb utazás? Busz vagy a vonat?

    A vonat!

    No, most olyan települést kerestem, ami szorosan a vonat mellett van, ez nagyon fontos. Továbbá az, hogy milyen időközönként áll meg ott a vonat, tehát nemcsak átrobog a községen-városon-falun, mindegy, hogyan hívom.

    *

    Azután elmentem az iskolákba, milyenek a gyerekek, a felszereltség, az iskola? Milyen az arány? Tudod, mire gondoltam. Nem akarok itt fujjozást olvasni.

    Szerencsémre megtaláltam a nekem tetsző falut, hajnalban nagyon gyakran reggel 7 óráig sűrűn megy a vonat fel Pestre, délután meg sűrűn érkezik vissza. Napközben óránként. 

    Az iskolával meg voltam elégedve, mert a dülőből jövő kisgyermekeket, amelyik piszkosak, elhanyagoltak voltak - a tanárok, takarítónők tették rendbe. Azok a gyerekek nem is vitték haza a könyveiket, füzeteiket, a napköziben tanulták meg a dolgokat.

    *

    A ház? No, most figyelj! Egy alapos esőzés után a legjobb! Nézd meg a vízrózsákat a ház falán. Ha látsz, eleve vizes a ház, csak a jó idő miatt kiszáradt. Ha bemész, szimatolj. A penésznek van szaga. A szekrényeket is elhúzattam, s bizony megnéztem a falakat. Az eszemet áldottam, hogy ilyen kemény voltam. Felmentem a padlásra, megnéztem a léceket? Mert nem akartam beköltözés után pár évre tetőt cseréltetni. Elhiszem, hogy a családtagjaim szinte szégyelték a kekeckedéseimet, meg hallgatni a sok mocskot, amit rám szórtak. Mert igaz, volt aki nem engedett fel a padlásra, és nem húzták el a szekrényt. De láttatlanban azonnal kérték volna a pénzt. Megnéztem a szomszédokat is, becsengettem. Volt aki azonnal elküldött a k..va any...ba, de volt aki kedvesen köszöntött, hogy éppen oda költöznék. A szomszédok nagyon fontosak, el sem hiszed mennyire.

    Előlegben ennyit. 

    Azonkívül valóban megkérdeztem a gyermekorvosi rendelőt, s azt is, van-e ügyelet, s milyen. Van-e állatorvos, mivel kutyánk is volt. És az is milyen?

    Milyen a bolthálózat? A választék? Milyen a piac? 

    De legfőképpen milyen a lakosság összetétele. Nagyot lehet ám bukni! Itt is gondold azt, amit ezúton üzenek, de nem írom le. Biztosan tudod, mire célzok. 

    *

    Mi a hátrány? Az utazás legfőképpen. Termelni nem tudsz, mert hülye vagy hozzá, én legalábbis az vagyok. Nem sértegetni akarlak, de egy született pesti soha nem lesz olyan ügyes, mint egy vidéki. Így nálam fű van, meg gyümölcsfák, aminek a permetezését megfizetem, mert ahhoz is hülyék vagyunk. Megveszem a permetlét, azt már kiokoskodtam a netről - s van itt egy nagyon rendes ember, egy hatalmas fújós géppel, s azzal időnként lekezeli a fákat. 

    *

    Mi a jó? A saját házatokban élsz. Ha egész télen eteted a madarakat, ilyenkor füttykoncert van a kertedben. Ha madárodukat is kihelyezel, akkor még több lesz a madár. Gyümölcsöt ehetsz, amennyi beléd fér, sőt el is tehetsz befőttet, lekvárt. Én azt ajándékozom mindenféle alkalmakra.

    Lehet barátokat hívni, bográcsozni akár egy jófajta krumplipaprikásra, sütsz mellé egy tepsi almáspitét, szól a zene és jól érzitek magatokat. Arra is figyelj, ne közvetlen a házad mellett legyen a másik két szomszéd háza. Tehát legyen közötte zöld terület. Én addig mentem, amíg nem találtam ilyenre. Fontos a kút! Locsolni csak azzal tudsz, a közvíz irgalmatlan drága, megfizethetetlen. A víz pedig kell a kerthez, fűhöz.

    *

    Tudd, 26 éves korig a MÁV-nál van valamilyen engedmény! Nézz utána, a családos utazást is vedd igénybe. Ezeknek mind, mind utána kell nézni!

    Bármilyen kérdésed van, priviben írj, szívesen megválaszolom! - Bojana*

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  3. 2012. július 28. 16:1924.

    Szia!

     

    nem akarom elvenni a kedved,mert már ideköltöztetek,de nem igazán jó hely :(

    Én huszon éve lakom itt,de nem szeretek,de a párom ragaszkodik halomhoz :(

    Két gyerek orvos van mind a kettő nyugdíjas korú és egyik rosszabb mint a másik.Érdemesebb Miklósra vagy máshova elvinni a gyereket.

    A védőnőkkel csupa jó tapasztalatom van.

    De viszon az ovoda BORZALOM!!!!!!!!Nagyon nagyon nehéz bejutni és iszonyú drága az étkeztetés!!!!!Magasan verik az árak a szomszédos városokat!!!

    Szerencsére az én lányom már sulis és itthon eszik :)

    A közlekedés meg ahogy írják borzalom!!! Bicaj vagy kocsi szükséges!!

    A piac tényleg jó mindent meg lehet kapni.

    Játszótér sem igazán van,bár állítólag most csináltak kettő ujat.

     

     

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  4. 2012. július 27. 21:2723.

    mindenhol a tömegközlekedés miatt rossz

    meg ha a gyerek kicsi,vagy nagyobbacska és pl programokra vinnéd..ez falvakban üdülő övezetekben kb nulla

    vinned kell nagyobb helyre,műv házba,moziba..vagy bármire..utazni kell nincs mese

    ha a férj csak este ér haza szerintem a dugó és egyebek után..kb le fog huppanni a tv elé eszik.és megy aludni

    ha te ugyanezt

    a gyerekekre szinte semmi idő nem marad

     

    én azt vettem észre hogy álltalában ezért inkább csak,,öregek,,élnek falun..vagy új kisgyerekesek akik próbálkoznak.ugye a kertes házzal..mert ugye szép,jó,ha az embernek van ideje csinálni.sok mindent maga termeszt..mint én pl szőlő,dinnye,diófáról dió,most szilva lekvárt csináltam..én aki életemben nem foglalkoztam ilyesmivel

    a bibi az..hogy meló mellett,ingázással ezt már nem lehet csinálni..mert bizony este locsolni kell,aztán gyomlálni,kötözni a szőlőt..iszonyat munka van vele..meló mellett a hétvégéid a kert gondozással fognak telni..pihi az nem nagyon lesz

    nekem sincs

    ha szórakozni akarok menni,mert mondjuk fiatal vagyok és buliznék.na akkor kezdődik a ki vezet,hogy jövünk haza,ki nem ihat alkoholt

    meg ahogy mondom gyerekkel meg menni kell,mert a ház szép meg jó..de sok napi itthon ülés után unalmas.mindíg mennünk kell hetente egyszer legalább

     

    hát ez biztos nem csak szigethalom ra igaz hanem mindenhol pest környékén

    nálunk is ott a hév..csak odáig jussál el valahogy.meg mondjuk télen este a hidegben ácsorogj a megállóban..ilyesmi.nem egyszerű

    előzmény:
    nemszeretem (20)
    2012-07-27  16:34
  5. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. július 27. 18:4722.
    Teljesen egyetértek veled mindenben. Mi is üdülőnek vettük a telket annak idején, nem szándékoztunk ide költözni. Ezért sem érdekelt különösen a körülöttünk lévő infrastruktúra. Lakótelepen laktunk, a 10. emeleten. Közeledett a nyugdijazásunk időpontja, ezért gondoltuk, hogy eladjuk a lakótelepi lakást és elkezdünk építkezni a fiammal együtt. Kétszintes házat épitettünk, a felső szintet a fiamnak szánva. Ő ide nősült. Akkor még minden jó volt, szép volt, a felesége a közeli Alsónémediben lakott a szüleinél. Vettek a meglévő kocsi mellé egy kispolskit, letette a vizsgát. Azzal járt dolgozni, nem is volt semmi gond, amig nem jöttek a gyerekek. Akkor még csak az egyiket nem vették fel bölcsődébe... Pestre kellett vinni, ott volt ismerettsége, oda felvették, nem részletezem milyen bonyolúlt módon, be kellett jelentkezni a nagymamája pesti lakásába... mert ugye dolgozni muszáj volt. Két kocsit nem tudtak fenntartani, el kellett adni. Most a fiam viszi a kis családot hajnalban az oviba, onnan megy a menyem busszal a Váci úti munkahelyére, a fiam is a sajátjára. Este összegyüjti a családot és jönnek haza. Mivel az ő munkája nem ér véget fix időben, a nagymamánál dekkolja ki a család azt, amig ő odaér. Ez azt jelenti, hogy reggel 6:30-kor indulnak és este fél 8 körül érkeznek. A menyem tele van keserüséggel, egész héten semmit sem tud már otthon tenni, fürdetés, vacsora, lefekvés a gyerekeknek, hogy reggel fel tudjanak kelni. Szóval nekik ilyen az élet Szigethalmon... Már szóba került a ház eladása is, de ez lehetetlen a jelen helyzetben. Többször meghirdettük, még csak jelentkező sem volt. Mivel két lakásra van szükség, áron alul nem adhatjuk el. 
    előzmény:
    nemszeretem (20)
    2012-07-27  16:34
  6. 2012. július 27. 18:1821.

    Nekem egy volt kolléganőm lakott/lakik ott  és imádta, a piacot mindig emlegette, hogy nagyon jó kenyeret vesz, friss ropogós:-)

    Imád ott lakni!

    Olyanokkal pedig ne foglalkozz aki nem is lakik ott és úgy nyilvánít véleményt.

     

    nem is értem hogy lehet??  

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  7. 2012. július 27. 16:3420.

    Így  igaz, kocsi sajnos ma már szinte minden hová szükséges, ha nem a távolság, a cipekedés miatt is.

    Gondolom, mire nyugdíjasok lesznek, nekik is lesz autó, bár remélem attól sokkal korábban.

    A hozzászólás kicsit fura, ugyanis, ha annyira jó volt Pesten, miért költöztek ide ki, arról meg nem is beszélve, hogy erről a rémálomról, legalább a gyerekeit lebeszélte volna.... gondolom nem fogtak pisztolyt a homlokukhoz , hogy márpedig itt kell lakni.

     

    Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, azok a pestiek, akiknek régen itt csak vikkendházuk volt, azok a városi lakásukat adták el, és ide költöztek végleg, téliesítették. Így,  igaz, hogy üdülő övezet, többen vannak, akik télen nyáron itt laknak. A környék szép, az ottlakók megbízható, rendes emberek, figyelnek a szomszédaikra. Szigethalom fejlesztése a környéken talán a leglátványosabb, már nem a 12 évvel ezelötti.

     

    Én leginkább a tömegközlekekdést tartom rossznak, főleg, ha ilyen messzire kell járni dolgozni. A környéken rengeteg ipartelep épült, Dunaharaszti, Szigetszentmiklós, még az is lehet , hogy a munkahelyét tudja  "közelebb hozni "a lakáshoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (16)
    2012-07-27  15:53
  8. 2012. július 27. 16:2119.

    Szia, még egy belebeszélő jelentkezik. Nem a kedvedet akarom elvenni, de a férjed alaposan nézzen körül utazási lehetőségek és esetleges más munkahely témában. Én Dunaharasztiban lakom, a Hév-ig busszal megyek, mint ahogy a férjednek is valahogy el kellene jutni odáig. Éveken át kísérleteztem az utazási idő leszorításán (és én "csak" a Kálvin térig megyek....), de, háztól-házig számolva, befelé pontosan centizve 1 ó 15 perc alá sosem ment, hazafelé pedig hacsak nem "kapa-kasza eldob" helyen dolgozol, eleve több, mert nem centizhető. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy DH-Kálvin tér átlag napi 3 óra, túlóra esetén ez exponenciálisan nő, ugyanis este minden egyre ritkábban jár.

    Na ehhez tedd hozzá a Szigethalom-DH és Kálvin tér-Pest északibb fele távot...  Hozzáteszem egész életemben 3 órát utaztam, már gimibe is anno...csak más ez család nélkül fiatalon és megint más, amikor este 8-9-10 után, amikor hazaérsz...még otthon is lenne tennivaló. :(  Őszintén nem tudom mások hogyan bírják ezt, szerintem embertelen. 

  9. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. július 27. 16:0018.
    Igen, nagyon szép a környezet, de maga a külterület élhetetlen, a közlekedés = 0-val. Kocsi szükséges, méghozzá minden egyes, egymástól független életet élő családtagnak, és persze pénz a fenntartásához. A menyem is ide költözött, két óvodás gyereke van, átkozza a percet, amikor erre szánta magát, de nincs választása. A fél élete közlekedésből áll. Hajnalban indulnak, este 7 után érnek haza. Mi nyugdijasok vagyunk, nem kell ingáznunk, van egy kocsink, a férjem bárhová elvisz, de kocsi nélkül halottak lennénk! 
    előzmény:
    Steffie (4)
    2012-07-27  10:59
  10. 2012. július 27. 15:5417.

    nem szigethalom..

    de mégis annyit hozzáteszek,hogy ez a 4 ik év hogy falun élek

    mi pestről kiköltözők vagyunk,anyukámék gödöllőre költöztek

    a bejárás..tehát míg anyum pestre járt melózni,nem semmi hánykor kell kelni hogy beérj.aztán fateromnak muszály a kocsi,és bizony ma a benzinárak mellett szép kis összeg lesz

    ha ahol élsz,nincs gyorsforgalmi vagy autópálya,lehet készülni a dugókra befelé,majd hazafelé menet

     

    ez minden pest környéki településnél így lesz

    gondolni kell,arra ha mentőt kell hívni a gyerkőcnek,mennyi lesz a kórházig az út pl

    középiskolába lehet csak pestre tud majd járni..az se semmi lesz ingázás terén

     

    jó a szép környék nyilván kárpótol,majd

     

    előnye,hátránya is van ha kiköltözik egy család pestről,főleg ha pesten dolgoznak

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  11. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. július 27. 15:5316.

    12 éve lakom itt, előzőleg Pesten laktam a metró Pöttyös u-i megállójánál. Egy ugrásra minden, üzletek, stb. Itt a nagy semmi. A Taksony hídhoz közel lakom, a Dunasorral párhuzamos utcában. Tömegközlekedés: 0. Kocsi nélkül meg vagy halva. Gyerekorvos tőlünk és gondolom tőletek is 4 km. Gyalog nem tehető meg. Van egy helyi buszjárat, ami csak a központi részeket érinti. 

    Ha megvettétek a házat, nincs mit tenni, szívjatok... ahogy én is teszem. Ha még nem vettétek meg, ne tegyétek. Amikor házat vesztek, az első az legyen, hogy megnézitek a központtól való távolságot, megközelíthetőséget.  Mindenkit óvok attól, hogy Szigethalom külterületén házat vegyen, főleg kisbabával, autó nélkül. Rémálom. 

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  12. 2012. július 27. 14:2315.

    szia. igaz 38 evvel ez elottig, de en ott nottem fel. utaltam. az aradi utcaba laktam. abban az idoben egy falu volt.  remalom. mindig minden messze volt. es en nem a duna parton laktam.

     bizom benne, hogy nektek nyero lesz. de;ha a ferjed kocsival megy , tudod te hogy 3 naponta tankolni kell? ami nem keves . sok sok sikert neked.

    előzmény:
    88888 (7)
    2012-07-27  11:03
  13. 2012. július 27. 14:1314.

    A fenét! Én tuti biztos vagyok benne, hogy addig keresgélt amíg olyan házat nem talált, ami a lehető legmesszebb van a párja munkahelyétől, a lehető legszarabb környéken, és mindezt tök egyedül vitte véghez. Azaz mégsem, pisztolyt szorított a férje fejéhez, hogy írja alá a szerződést.

    És mindez csak arra volt jó, hogy mosolyka megint megmondhassa a tutit, hogy minden nő - rajta kívül - mennyire ostoba.

     

    Topikindító: ne törődj az okoskodókkal! Érezzétek jól magatokat az új birodalmatokban!

    előzmény:
    pihe** (13)
    2012-07-27  12:20
  14. 2012. július 27. 12:2013.
    valószínűleg megbeszélte a férjével is. néha olyan hülyének nézel mindenkit, hogy valami rémes:))
    előzmény:
    mosolyka (2)
    2012-07-27  10:52
  15. 2012. július 27. 11:5212.

    Szia 88888 !

     

    Jó hely Szigethalom ! Legalább is a sógornőmék és annak fia is ott lakik már vagy 30 éve.  

    Régebben a sok repülő miatt zajos volt, most viszont jó hely lett. Sokat fejlődött , a többi dologra nem tudok mit mondani, mert már kinőttek a gyerekek az ovi, iskolából, már aztóta nagymamák vagyunk. 

     

    Sógornőmnél ovis az unoka, egyebeket ők tudnának mondani. Kérdezd a szomszédaid, vagy menj játszótérre , ( a Tököli u. sarkon van egy  sokan járnak oda ) ott biztosan mondanak Neked jó tanácsokat.

     

    Kívánom érezzétek jól magatokat , éljetek boldogan , csinosítsátok a házatokat és környékét !

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  16. 2012. július 27. 11:3611.

    Szia!

     

    Üdvözöllek a Szigethalmiak között!

     

    Nagyon szép helyre költöztél! Ez sem jobb vagy rosszabb mint bármelyik másik Dunapart!

    Akik itt laknak a parton azok szeretik! Mi itt kinn, ha van a közeledben lakóház és nem csak nyaraló, akkor eléggé összetartó banda vagyunk! Figyelünk egymásra, nem a kíváncsiság terén! A faluba ez hogy működik azt nem tudom.

     

    A gyerekem is ingázik. Bejár autóval a szigethalmi vagy a szigetszentmiklósi Hév-megállóba, otthagyja az autót és hév-vel 40-45 perc a Lágymányosi híd.

     

    Van Rossmann, Spar, CBA, Tesco, DM, Penny, Harasztin és Halásztelken van Aldi  és Lidl. Csütörtökön és vasárnap nagyon jó piac van a sportpálya mellett. A Taksonyi hídnál pedig van egy szuper zöldséges!

     

    Úgy hogy érezzétek magatokat itt nagyon jól! Ne hallgass senkire, támaszkodj a saját tapasztalataidra!

     

    Ovi, suli, orvos és védőnő nem az én kompetenciám, nem tudok róla semmit! 

     

     

    előzmény:
    88888 (7)
    2012-07-27  11:03
  17. 2012. július 27. 11:2810.

    segíteni én sem tudok, de azért irigyellek :-)

     

    mi hétvégi házakat nézegettünk ott, szóval, én is várnám a tapasztalatokat!

     

    Nektek meg sok örömet az új házban!

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  18. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. július 27. 11:089.

    nem tom. nekünk laknak ismerősein szigethalmon. es nagyon szep környeken. es jó környezetben. nyílván itt is van jobb meg rosszabbresz

     

    előzmény:
    Steffie (4)
    2012-07-27  10:59
  19. 2012. július 27. 11:078.

    JHa azt irtad volna a topikinditódba, hogy megvetted-és nem azt, hogy találtad-akkor biza nem irtam volna...

     

    Nekem ez a véleményem, amit irtam. 

    előzmény:
    88888 (7)
    2012-07-27  11:03
  20. 2012. július 27. 11:037.

    Nem találtunk. Tavaly április óta keresgéltünk.

    Mondom: X összegünk van. 

    A házat megvettük. Tehát odaköltözünk. 17 ezren élnek ott. Nem hinném, hogy mindenki utálja. :)

     

    A kérdésekre szeretnék választ kapni.

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    mosolyka (6)
    2012-07-27  11:00
  21. 2012. július 27. 11:006.
    Ráadásul 100 jobb helyen.
    előzmény:
    88888 (3)
    2012-07-27  10:56
  22. 2012. július 27. 11:005.
     Rossz helyen keresgéltek..Ilyen házat amit itt leirtál 100-at találsz-most.
    előzmény:
    88888 (3)
    2012-07-27  10:56
  23. 2012. július 27. 10:594.
    Ne a házat nézd, hogy tetszik, hanem a környezetet, azon nem tudsz majd változtatni. Én nem mennék Szigethalomra. Lehetetlen a közlekedés. Szhalom-Bp-ÉK-re meg rá fog menni a férjed fél élete.
    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  24. 2012. július 27. 10:563.

    Most is ingázik. :)

     

    Hónapok óta keresgéltük a házakat. X összegünk van, amihez nem kellett hitelt felvegyünk. Olyan házat találtunk, ami neki is, nekem is tetszett. Nem is könnyűszerkezetes. 

    Tehát valamit valamiért. :)

     

     

     

    előzmény:
    mosolyka (2)
    2012-07-27  10:52
  25. 2012. július 27. 10:522.

    Tisztában vagy azzal, hogy a férjedet ingázásra kényszeríted ami a családotok rovására megy majd?

     

    Szigethalom nem egy jó hely..aki tud onnan eljön. 

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41

Címlap

top