Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szüléshullám - Bepánikoltak a harmincasok?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 25. 09:11
Az év első öt hónapjában több gyerek született, mint tavaly ilyenkor. Öt százalékkal haladtuk meg a korábbi szintet, igaz, csak valamelyest javítottunk a történelmi mélyponton. Demográfusok szerint a hurráoptimizmus még korai, az azonban biztos: ha a 34-38 éves korosztály észbe kapna, ugrásszerűen javulnának a magyarországi kilátások.

Nők Lapja Café: Szüléshullám - Bepánikoltak a harmincasok?
  1. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. július 26. 09:1251.
    Persze! De nem gyuri lesz a keresztneve, mert az snassz, ma megyek az akadémiára engedélyeztetni, a matolcsyt, mint keresztnevet. Sőt, a matolcsynát is, hátha mégis lány lesz :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (50)
    2012-07-26  09:08
  2. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 26. 09:0850.
    Fully de perverz! De azért egy nevet róla kap, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (48)
    2012-07-26  09:05
  3. 2012. július 26. 09:0749.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (48)
    2012-07-26  09:05
  4. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. július 26. 09:0548.

    A matolcsy is megmondta, hogy azért nő a születések száma (mondjuk ezt akkor mondta, amikor még nem nőtt), mert megmozgatta a népek fantáziáját az unortodox politika. Tehát szó sincs pánikról, amikor mi a férjemmel összehoztuk a gyereket (25 hetes ), akkor csak a matolcsy járt a fejünkben.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  5. 2012. július 26. 08:5547.

    Én most vagyok terhes a 3. babánkkal. 2 szép gyerkőcünk már van, és én is harmincas éveimben járok, az elsőt 30 évesen szültem. Mindig is nagy családot szerettünk volna a párommal, és egyáltalán nem idióta kormányunk és gazdasági minisztereik még idiótább döntései miatt vállaltuk a 3. gyerkőcöt is... A legszebb mostanában itthon, hogy nem lehet előre tervezni, mert évente 2x változtatnak minden, és még ők mondják, hogy az intézkedéseik eredménye a gyerekvállalás... ami tudjuk 9 hónap múlva hoz kimutatható eredményt... hát gratulálok. Ennyi idő alatt a jogszabályi háttér, a munkahely és juttatásai, szóval az életkörülmények 20x megváltoznak. Aki most  gyereket szül, az egyáltalán nem miattuk teszi.

    Mi is csak azért mertünk belevágni, mert kis faluban lakunk, kertesházban, jó nagy kerttel, ahol nagyon sok ennivalót meg tudunk termelni magunknak és állataink is vannak (tyúkok, 2 db birka), tehát éhenhalni biztos nem fogunk... a többi már kérdéses, hogy amit nem tudunk előállítani, azt hogy szerezzük  be, de alapvetően optimisták vagyunk, és a gondviselés velünk van. 

    Igaz, most párom épp munkanélküli 1 hónapja (csoportos leépítés... méghogy csinálják a munkahelyeket!!!), de alkalmimunkát így is talált már, és több másik lehetőség is folyamatban van, szóval valami biztos sikerülni fog, mert sikerülnie kell. Ennyi.

    És az is segítség, hogy rengeteg ismerőstől kaptunk és kapunk is ruhát a gyerekekre is, magunkra is. Nem vagyunk finnyásak, hogy használtat nem veszünk fel, van mosógép.

    Szerintem, akik nyitott a világ felé, az meg fogja kapni az ilyen -olyan segítséget, és ma nem csak a pénz segítség, hanem rengeteg más dolog is.

    Tény, sajnos, manapság vidéken több szempontból könnyebb, mint nagyvárosban vagy Bp-en. Tudjuk, hiszen 3 éve költöztünk Bp-ről ebbe a kis faluba, Zala megyébe, és még most is van bőven belelátásunk a pesti életbe a barátainkon keresztül. 

  6. 2012. július 26. 08:3846.

    Nem egyedi!

    és azt kivánom, találjátok meg a számitásotokat bárhová is mentek és legyetek boldogok!

    Ez az ország már nem érdemli meg a képzett, jól dolgozó munkaerőt..... mert gondolom a férjed nem akármilyen állást vállalt odakint.  

    előzmény:
    kandurnyul (15)
    2012-07-25  10:18
  7. 2012. július 26. 08:3545.

    22 évesen szültem én. 

    lakást vettünk.. abból a pénzből amit a szüleink összespróltak és mi  a 2-3 éves munkaviszonnyal--- a felét kifizettük. A többi kölcsön volt... kamatmentes önkormányzati a kisebbik része és valami potom kamatra bankkölcsön. két év mulva eladtuk a lakást és családi házat vettünk ugyanannyiért. 1991ben!!!!!

    Még a 90es években is könnyebb és biztosabb volt minden!!

     

    előzmény:
    Amarynda (9)
    2012-07-25  09:59
  8. 2012. július 26. 08:3144.

    NE Bánd, hogy hozzászóltál!

    Mert tökéletesen igazad van!!!

     

     

     

    én csak annyit szeretnék kérdezni!!!

    (nem  olvastam el a cikket)

    DE!

    Melyik réteg is szüli a legtöbb gyereket????????

     

     

     

     

     

     

    Az én egyik unokahugom néhány napja szülte az első gyermekét. 34 évesen. 6 éve volt az esküvő. Most jutottak el addig, hogy saját házuk legyen- ne a szülőknél lakjanak. A házat szinte a saját két kezükkel épitették.  

    előzmény:
    guzziné (5)
    2012-07-25  09:38
  9. 2012. július 26. 08:2243.

    Ja, ami még ehhez, amiket írtatok... eszebe jutott ez-az!

    Múltkor családi összejövetelen találkoztam egy rokon férjével, aki gyerek nyári napközis táborokat is szervez... megdöbbentő dolgokat mesélt arról, hogy a menekültként  Mo-ra kerülő gyerekek (konzekvensen "gyereknek" vallják magukat valami behazudott születési évvel, amit ellenőrizni ugye nem tudnak (holott szakálla van sok kis tá_libnak is - nem is kicsi). Szóval a magyar álamtól napi 7000 forintot kapnak üdülésre! Vannak tehát táborok, ahol ők üdülnek napi 7000 HUF/fő költséggel! Szép ugye?

    És amiket arról mesélt, hogy ezek hogy viselkednek az még "szebb".

     

     Én 34 voltam amikor született a lányom. Nem "pánikoltam be!!!

    Becsempészte magát a Drágám...

     

    Több melóhelyem volt, ahol azzal piszkáltak a kolleginák, hogy "mennyi idős vagy már, mikor fogsz szülni?" Na, az ilyet is ki nem állom! Ez is utálatos meg az is, hogy ha terhes vagy, akkor pedig azért vagy ledegradálva! Fogják már fel, hogy semmi közük hozzá!

     

     

    előzmény:
    Amarynda (41)
    2012-07-26  07:49
  10. 2012. július 26. 08:1942.

    Párom most keres munkát, mindenhova fényképes önéletrajzot kérnek... így érthető, ha ő is fényképeset kér.

    És egyébként, mint látszódik, ebből is sok  következtetést le lehet vonni... Félmeztelen képet küldeni állásjelentkezésre?? Még ha mezőgazdasági napszámba jelentkeznék, akkor sem... és ez a hely, ahova nem kérnek már önéletrajzot...

    És az önéletrajzból is sok következtetést le lehet vonni: milyen rendezett vagy csak oda vannak dobálva a papírra az információk, kihagy-e éveket, amikor ki tudja mit csinált, stb.

    előzmény:
    guzziné (34)
    2012-07-25  18:20
  11. 2012. július 26. 07:4941.

    Konyorgom a Kadar rendszer vegetert huszon eve...

     

    De az azota kormanyra kerult "demokratikus" kormanyok ugyanugy lopnak ha nem tobbet mint a Kadar rendszer idejen.

     

    Egyebkent termeszetesen nem azt mondom hogy akkor Kanaan volt.

    De nagyon nem volt mindegy hogy mindenki el tudott helyezkedni, ha nem is kerestek sokat volt lehetoseg gyarapodni.

    Az meg rendszertol fuggetlen hogy most nincs kozbiztonsag, a fene nagy szabadsagban kialakultak olyan dolgok amik elotte soha nem voltak.

     

    Abban a rendszerben nyugodtan vegig mehettel ejjel az utcan probald meg most, ugy jarsz mint a pszichologusno.

     

    Es ez nem volt rendszerek hibaja hanem kifejezetten a mostanie.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287115 (35)
    2012-07-25  18:21
  12. 2012. július 25. 18:4140.
    Lehet, hogy a korábbi évek statisztikájával  kellett volna összehasonlítani az adatokat, és nem megírni ezt a cikket!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  13. 2012. július 25. 18:2939.
    Az én korosztályomban mindenki dolgozott terhesen. Nem egy érdem. És gyereket nevelni sem az. 
    előzmény:
    cicamica8201 (37)
    2012-07-25  18:24
  14. 2012. július 25. 18:2838.
    ja, én azt hittem, hogy azt a sok milliárdot, amit felveszegettünk az EU-tól. Meg a különböző rablásokat, amik mennek itt huszonegy-két éve... Hívjuk, aminek akarjuk, ha nincs ipar és nincs gazdaság, akkor tök mindegy mit fizetünk a semmiből. Gyereket meg pláne minél később vállalnak a mai fiatalok, hisz még ők is a szüleik segítségével tudnak csak boldogulni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287115 (35)
    2012-07-25  18:21
  15. 2012. július 25. 18:2437.

    Én nem légkondis irodában ülök, hanem itthon és közben nevelek egy gyereket is, a kávét pedig nekem is pénzért adják.

     

    Amúgy egészen 4 héttel ezelőttig én is alkalmazott voltam, a 36. hétig dolgoztam, és nem kímélt engem senki sem mert gyereket várok. Így volt ez az első gyereknél is, azzal a  különbséggel hogy amikor kiderült  a terhességem a hátam mögött elkezdtek vemhesnek hívni. Jah, és elég nagy cég itthon, több száz alkalmazottal, na ott aztán volt ingyen kávé, meg csapatépítés, meg masszőr időpontra, hétvégenként ebéd  és minden reggel reggeli. Céges autó és légkondi ...csak emberség nem volt 

     

    Szóval lehet utálni a magyar kisvállakozókat, de kár lenne fújni mindenkire aki az, anélkül hogy ismernél. 

     

     

    előzmény:
    ladybird65 (32)
    2012-07-25  18:01
  16. 2012. július 25. 18:2136.
    azért a közös képviselő ilyet nem tehet! szavazzatok ellene, és ennyi. gondolom, nem csak ti nem akarjátok az ő részüket fizetni. egyébként én is furcsának találom, hogy ilyen halál nyugodtak(én is ismerek ilyeneket, fehérek ők is...milliós tartozás, és nem zavartatják magukat. eszüksbe sincs melózni...lehet, hogy nekünk is így kéne tenni???).
    előzmény:
    ladybird65 (33)
    2012-07-25  18:10
  17. Torolt_felhasznalo_287115
    Torolt_felhasznalo_287115
    2012. július 25. 18:2135.
    Azt az árat fizeti most a mostani fiatal - és idős is... -, amibe a Kádár-rendszer alatti kényelem került...
    előzmény:
    Amarynda (9)
    2012-07-25  09:59
  18. 2012. július 25. 18:2034.
    Neked meg minek a fénykép? Nem az a lényeg,hogy melózzon a melós? Mit kellett volna csinálnia és mennyiért? Ha már ezen lovagolunk.
    előzmény:
    cicamica8201 (25)
    2012-07-25  11:56
  19. 2012. július 25. 18:1033.

    Bizony, így van, jól látod. A mennyiség a fontos, szavazógépek kellenek. Nem is nagyon titkolják. Hidd el, pár év és abortusz-törvény is lesz. Mert kell a szavazat. Ezért kell a határon túliaknak is szavazati jog meg állampolgárság, meg minden.

    A múltkor is beszélgetett pár értelmes ember, már nem tudom, melyik csatornán, Czeizel dr. is ott volt. Épp arról folyt a szó, hogy régen, a Kádár-rendszerben nyírták az értelmesebbjét meg most újra dívik ez. Ezért kell visszaszorítani a tanulási lehetőséget/kedvet is. Az a jó, hogy tanulatlan, ostoba nép vagyunk, jobban tudunk bégetni. Nők maradjanak a fakanál mellett, ne is tanuljanak, ne is dolgozzanak, szüljenek éjjel-nappal. A pasik meg dolgozzanak éjjel-nappal. Gondolkodó, értelmes ember ide nem kell, mert az jobban rádöbben arra, ami itt folyik.

    Igen, az az igaz magyar, aki ész nélkül csinálja a gyerekeket. Itt a szomszédomban is lakik egy fiatal pár. 8 éve laknak itt, azóta egyik se dolgozik. A férfi se, a nő se. Amikor idejöttek, egy gyerekük volt, most már 3 van. És még lehet több is, hisz fiatalok. Kapják a segélyt. Közös költséget nem fizetnek, állítólag albérletet sem. Nem értem, a tulajdonos miért nem teszi ki őket. Mi a társasház többi tagja fizetjük helyettük a közös ktg-et, mert a képviselőnek megesett rajtuk a szíve. Az enyém mondjuk nem. Koszosak, büdösek, alkalmazkodni nem tudnak. És ezeket kell nekünk eltartani. Soha az életben nem fognak dolgozni. Minek? Nyilván kapnak annyi segélyt, hogy valahogy megélnek. Egész nap a játszótéren vannak, mert az ingyen van. Csak enni jönnek fel. Már mindenkit eláztattak, az összes szomszédjukat. Igaz, egész nap nem dolgoznak, de éjszaka élik az életüket, akkor mosnak, főznek, gyereket fürdetnek, minden áthallatszik. Tojnak a világra nagy ívben. Olyan nyugodtak. Ha valahol lepotyogtatják a szemetjüket, azzal se törődnek, majd Te feltakarítod utánuk. Ha szólsz, letagadják. Egyébként fehérek és magyarok, tehát még csak nem is etnikum. De már ezek is lassan olyanok lesznek. Felajánlotta nekik a közös képviselő, hogy ha nem tudjuk fizetni a közös költséget, takarítsák a lépcsőházat, nem vesz fel külön takarítót. Ezt sem csinálják meg. Hetente kéne, de jó ha havonta egyszer felsöpörnek. Van olyan, hogy fel se mosnak. Heti kb. másfél órát meló lenne, de még ezt sem csinálják meg. Szarnak a világra és megtehetik. Eltartja őket az állam. Pardon, eltartjuk, mi adófizetők. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (21)
    2012-07-25  11:43
  20. 2012. július 25. 18:0132.

    Hát igen, a légkondis irodában Ti ültök és Ti isszátok az ingyen kávét.

    Nem tudom, milyen profilú vállalkozást visztek és milyen szakembert kerestek. De a magyar "kisvállalkozóktól" én is frászt kapok. Amikor munkanélküli voltam, jártam pár helyen állásinterjún. Mit ne mondjak, boldog vagyok, hogy most nem kell ilyenekre járnom. Borzalmas volt. Mindenféle indiszkrét kérdés, vájkálás a magánéletben, hosszasan sorolták a feltételeket, elvárásokat, munkahelyi előírásokat, kötelmeket. Mikor a javadalmazásra került a sor, akkor meg egy olyan megalázó összeget mondtak, hogy még egy takarítónőnek is többet illik adni, hisz ő is megdolgozik a pénzéért. Már utólag bánom, hogy egyikre se borítottam rá az asztalt.  Hála isten most egy nagy multi cégnél dolgozom. Itt sem fenékig tejföl az élet, de legalább nem aláznak meg. És nem volt kérdés a magánéletem a felvételnél. Csak az, hogy dolgozzak, a többi nem érdekli őket. 

    előzmény:
    cicamica8201 (25)
    2012-07-25  11:56
  21. 2012. július 25. 14:2034.
    Sem nem pánik, sem nem kormányzati politika. Milyen szociális intézkedésekre gondolnak amúgy? Semmi olyan változtatás nem történt, ami miatt érdemes lenne babát vállalni. Max a nagyon magas jövedelmű gyerekesek járnak jól. Az átlagos magyar háztartás helyzete nemhogy javult volna, hanem rosszabb lett. Nekünk is most lesz babának, de tény, hogy bármennyire is szerettem volna, nem lehetett volna, ha Magyarországon maradok. Gondolom a mi babánk is beleszámít a statisztikába, holott csak félig magyar állampolgár, nem fog ott adózni, élni stb. És hány ilyen bébi van, akit beleszámítunk, pedig Nyugat-Európában ringatják a bölcsőjét. A másik, ami miatt a környezetemben sokan szülnek: megszűnik a munkahely, újra semmi kilátásuk, szeretnének vmkor gyereket: legyen most, mert amúgy meg csak munkanélküliek lennének. Ezzel nyernek 2 évet, hiszen még jogosultak a szociális juttatásokra. Szóval, nem kéne kormányzati intézkedéseket emlegetni. Nem lesz valódi növekedés, max papíron. Annyira irreális ez a cikk, annyira józan észtől mentes. NArancsék rendelték az nlc-től? Kérdezzék meg a nőket, miért vállatak gyereket, és azt írják meg.
  22. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. július 25. 14:1330.

    Csak annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy azért van egy népcsoport, akik nem halnak ki.....sőt 30 év múlva már ők lesznek többen

    előzmény:
    guzziné (4)
    2012-07-25  09:33
  23. 2012. július 25. 13:0429.

    örülj neki h. nem viselt álarcot és már a fotóból kiderült nem ő a te embered

     

     

     

    előzmény:
    cicamica8201 (28)
    2012-07-25  12:12
  24. 2012. július 25. 12:1228.

    Nem, tényleg nem igazgatót.  

    De akkor is döbbenet, mert azért a munkakör rendes, rendes fizetéssel, szal nem értem a hanyag stílust.....pláne ha munkát keres.

    előzmény:
    TiaMaria (27)
    2012-07-25  12:09
  25. 2012. július 25. 12:0927.

    nem tudom milyen állásra kerestek jelentkezőt,  a pucér felsőtestből ítélve, gondolom nem ügyvezető igaztatót

     

      

    előzmény:
    cicamica8201 (25)
    2012-07-25  11:56

Címlap

top