Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szüléshullám - Bepánikoltak a harmincasok?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 25. 09:11
Az év első öt hónapjában több gyerek született, mint tavaly ilyenkor. Öt százalékkal haladtuk meg a korábbi szintet, igaz, csak valamelyest javítottunk a történelmi mélyponton. Demográfusok szerint a hurráoptimizmus még korai, az azonban biztos: ha a 34-38 éves korosztály észbe kapna, ugrásszerűen javulnának a magyarországi kilátások.

Nők Lapja Café: Szüléshullám - Bepánikoltak a harmincasok?
  1. 2012. július 25. 12:0526.

    Australia sokkal gazdagabb orszag es 22 millioan vagyunk. Senki nem erolteti hogy csak minel tobben legyunk. Aki szul az szul aki meg nem az nem. Ezen az alapon senkit nem helyeznek se elore se hatra.

     

    A gyerekekre kapnak a szulok bizonyos kedvezmenyeket es csaladi potlekot egy bizonyos jovedelemhatarig, onnantol kezdve ezek csokkennek es van adojovairas a gyerekekre.

     

    De ezekert a kedvezmenyekert nem szulnek az emberek mert ez nem olyan jelentos hogy csak ezert erdemes legyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (21)
    2012-07-25  11:43
  2. 2012. július 25. 11:5625.

    Én  nem tartom magam unintelligensnek, mégis vállaltam 26 évesen a lányom. Előtte 5 évet dolgoztam a főiskola mellett, és most 30asként szülöm pár napon belül a másodk gyerekem. és amúgy tényleg nem könnnyű, de ha az ember akar dolgozni, akkor van munka.

     

     

    Nemrég indítottunk egy vállakozást a férjemmel, és munakerőt keresünk. Egymás után jelentkeznek, olyan fényképet küldenek ami webkamerás és póló nélkül ül a gép előtt a pasi,  nem jön a megbeszélt iőpontra, nem hív vissza, nem szól hogy nem jön, vagy ha visszahív akkor szombaton reggel 7kor. Egészen új képet kaptam arról, hogy mindenki sír hogy nincs meló - ezek az emberek, akik egy jelentkezést sem tudnak megírni, azt sem tudják hogy illik és mikor visszahívni idegen telefonszámot (amikor áűllítólag aktív melókeresésben vannak) ezek szeretnének légkondis irodában ülni, ingyen kávét inni, étkezési jegyet kapni és hőbörögnek ha nincs netkapcsolat a számítógépen amin dolgoznak.....ez jut eszembe amikor valaki felteszi a kérdést, hogy gyereket szülni, ide? Hát sztem dolgozni mindenhol kell......vagyis kéne.

     

     

    előzmény:
    guzziné (5)
    2012-07-25  09:38
  3. 2012. július 25. 11:5624.
    bocs: 2011: 90 335
    előzmény:
    ardian (22)
    2012-07-25  11:53
  4. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. július 25. 11:5423.

    " Pongrátz Tiborné, a KSH népesedéskutató intézetének helyettes vezetője szerint mindemellett elképzelhető, hogy valóban a Ratkó-unokák próbáltak mégis lépni: „produkálni valamit” a bölcsőbe."

     

    PTné szerint "elképzelhető"? Az ő pozíciójában ennyit tud találgatni? Az anyakönyvek alapján darabra lehetne tudni, melyik gyereknek hány éves a szülőanyja, ha a népesedéskutatóban sem képesek a statisztikát elkészíteni akár naprakészen, akkor mire is kapják a fizetésüket??? 

     Költői kérdésem a népességnyilvántartó dolgozóira is vonatkozik egyébként. Persze tudom, hogy a népesedéskutató, a népességnyilvántartó meg a statisztikai hivatal három különböző szervezet, de miért is nincs köztük megfelelő együttműködés?

     

     

    "Kormányzati intézkedéseknek persze lehet ösztönző szerepük "

     

    Valójában nincs és van már olyan európai kutató, aki ezt meg meri mondani, csak a megélhetési politikusok (nemcsak nálunk, egész Európában) ilyenkor süketelnek. Úgy csinálnak, mintha ők keltenék fel a napot és ők csinálnák az összes gyereket a rendkívül kiforrott "intézkedéseikkel". Mennének inkább dolgozni.

     

    Na most legalább én jól kiadtam a gőzt.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  5. 2012. július 25. 11:5322.

    kis hazugság, nagy hazugság, statisztika

     

     

    ...az a nagy helyzet, hogy X hónap előző évhez viszonyítása nem mond semmit.

     

    Néhány éves adat:

    születések száma, 1970: 151 819

    1990: 125 679

     

    A 200-es években 100 ezer alá csökkent. A rekordot 2006-ban értük el (amikor rosszabbul éltünk, mint 4 éve, a születési kedv szerint a lakosság nem így érezte): 99 871

    2008-ban is még jók voltunk, nem tudtuk, hogy válság lesz: 99 149

     

    2010: 99 335

    2011: 88 049 (negatív rekord!)

     

    ehhez képest a kis javulás: smafu!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  6. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2012. július 25. 11:4321.

    de igazad van 

     

     

    Nem értem én se ezt a hisztériát a "lélektani" 10 milliós létszám miatt, könyörgöm hova?????? Ebben az országba???? Hiszen így sincs mindenkinek munka, mégis hova a bánatba szaporodjunk? 

     

    Vagy az államnak csak a mennyiség a fontos, a minőség nem? Még szerencse hogy sok értelmes leendő szülő nem így gondolja....

     

     

    Egyébként meg lehet hogy egy 7 milliós, aktív, dolgozó (mert talán ennyi embernek már lenne munka) létszám bőven elég lenne. 

     

     

    A politikusok meg foglalkozzanak a saját feleségük méhével, a többiekéből meg szálljanak ki. 

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2012-07-25  09:23
  7. 2012. július 25. 11:2023.
    bapánikoltam, ja... Meg a kurvajó gyes/gyed/tgyás miatt is gyorsan nekiálltunk kefélni, mint a nyulak... Ja, meg az adókedvezmény miatt, jut is eszembe...Ja, meg a remek bölcsis/ovis/iskolás helyzet miatt...Ja, és a jó kis munkatörvények miatt is...Hátigen, veregessük csak a vállunkat, kedves politikusok, aztán nézzük meg, hogy TI fel tudnátok-e nevelni annyiból egy gyereket normálisan, amire most azt mondjátok, hogy kurvajó juttatások...pffff...
  8. 2012. július 25. 10:4619.

    " Az év első öt hónapjában több gyerek született, mint tavaly ilyenkor."

     

     

     

     

    biztosan azért mert kimásztunk a gazdasági válságból     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  9. 2012. július 25. 10:3518.

    Kedves "pánikolók" ! Legalább éltet titeket az a tudat, hogy 20 év után nem lesz gondotok a gyerekekre! Úgy itt hagyják ezt az országot, mint a sz@rt! 

     

    Elképzelem, ahogy jön majd egy turista és azt látja, hogy csak járókeretes idős görbehátú emberekkel találkozik. Aztán meg már senkivel.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  10. 2012. július 25. 10:2717.
    Na, pont ez az én bánatom is! Családok hullanak szét, mert a " gyerekek" menekülnek! Szó szerint! Családot alapítasz, elépzeled, hogy mennyire gyönyörű és csodálatos életetek lesz, de mivel esélye nincs a gyerekeidnek, elmennek tőled több ezer kilométerre, hogy ne itt dögöljenek meg! Nesze neked boldog családi élet és harmónia és miegyéb! Ma már fiatal nem marad az országban, lehet, hogy van még aki mer szülni, de ne számítson rá, hogy nem láthatja az unokáját felnőni, mert őt már máshol nevelik. Bárhol, csak nem itt. Ez van. Pedig olyan jó kis nép vagyunk, tényleg kár, hogy szétfoszlik minden. A Magyarok nagyon jó fejek, aranyosak, vidámak, de lássuk be: Nem sok év, és már a múltté vagyunk. 
    előzmény:
    kandurnyul (15)
    2012-07-25  10:18
  11. 2012. július 25. 10:1916.
    Tele van az ország bölcsésszel, meg mindenféle érdekes egyetemet végzett emberrel, minek ide még több? Másra nem lesz megfelelő ember, mert más nincs. Maradnak a multiknál árufeltöltőnek, meg pénztárosnak. Erre jó még a Magyar. Saját országát nem építheti, mert nincs mit. Érdekes, hogy már nem mosolygunk az utcán? Depisek vagyunk? Köszi az észrevételt némelyik kutatónak. Rá sem jöttem volna, ha nem szólnak. 
  12. 2012. július 25. 10:1815.

    Jó, akkor most elmondom a mi "pánikolásunk" történetét:

     

    A férjem külföldön kényszerült munkát vállalni, mert megszűnt itthon a cég, ahol dolgozott, és - bár jól képzett munkaerő - nem talált másik állást Magyarországon.

    Több hónapig nem jöhet most haza, csak valamikor ősszel, így jó alaposan "elbúcsúztunk" egymástól mielőtt kiutazott.

    Nemsokára kiderült, hogy terhes vagyok. Ha megszületik a babánk, utánamegyünk a messzi idegenbe, mert egy családnak együtt kell lennie. (Az új cége fizeti a lakást és az egészségbiztosítást szerencsére)

    Így összefoglalva: nem itthon fogunk dolgozni, adót fizetni, így marha sokra ment velünk, a "pánikolós" középkorú párral a nagyságos Magyar Állam.

    Gondolom esetünk nem egyedi.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  13. 2012. július 25. 10:1814.

    Hello 

     

    Bepánikoltak a harmincasok? Jajj, akkor én is bepánikoltam, hogy nem lesz meg a "létszám", azért szülök most! Hogy lehet ekkora baromságot leírni??????? Statisztikával nézik azt is, hogy milyen "színű" emberek szülnek?  Vagy már így is jó, csak sokan legyünk?????

     

    Én emlékszem amikor gyerekkoromban  a szüleim lakáshitelt fizettek, elenyésző része volt az összeg  a fizetésüknek. Az én lakáshitelemet éppen-éppen fedezi a fizetésem. Anno nem volt munkanélküli a családban, évtizedeket dolgoztak le egy helyen, sőt büntették ha nem dolgoztál. Ma már azt büntetik aki dolgozik!!!!!! Ma már mi fizetjük mások ingyenélését is!  

     

    Én most ezen a bepánikolós szövegrészen borultam ki. Ezek azt hiszik, hogy azért szülünk, hogy másnak jó legyen? És másnak miért is jó eltartani a semmiből ennyi embert????!!! 

    előzmény:
    Kristine (7)
    2012-07-25  09:44
  14. 2012. július 25. 10:1213.
     kb ennyi. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (11)
    2012-07-25  10:08
  15. 2012. július 25. 10:1112.
    Te is képben vagy nagyjából, képzeld, akinek ezt meg kell élni! Lehet, hogy durva vagyok, de hidd el, itt már mindenki az. Látni, a gyerekeid jövőjét... Esélyük nincsen legalább 50 évig! Pedig még a biztosra szúlted őket. Aztán meg mégsenem. 
    előzmény:
    Amarynda (9)
    2012-07-25  09:59
  16. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. július 25. 10:0811.

    "Bepánikoltak a harmincasok?"

     

    Ezt mire is alapozzuk? Megnézték, hogy a 36 ezer gyerek milyen korú anyukától született, vagy csak egy újabb hülye cikk címe??

     

    Egyébként tényleg úgy működnek az emberek, hogy egyik nap felkel, hú b..d meg, már 35 vagyok, akkor este nekiállunk gyereket csinálni! :(( 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  17. 2012. július 25. 10:0310.
    Az autopályákat és a 4-es metrot IRONIKUSAN kérném értelmezni!!!! Köszi
  18. 2012. július 25. 09:599.

    Kicsit durva a stilus, de a lenyeget erintve igazad van azt hiszem .

     

    En innet messzirol ugy latom sose eltek ennel rosszabbul az emberek mint most.

     

    A Gyurcsany es a tobbi kormanyok alatt sem. Sot a Kadar rendszerben meg kifejezetten jobban eltek (abban eltem en is). 21 evesen szultem biztos volt a munkahelyem, 25 evesen szuloi tamogatas nelkul hazat vettunk 3 % os banki es kamatmentes munkahelyi kolcsonre.

     

    Rengeteg kortarsam epitkezett, lakast vettek, vagy akik nagyon szegenyek voltak kaptak tanacsi lakast. Soha nem volt olyan hogy nem tudtuk fizetni a szamlakat vagy a hazat.

    Ma meg rossz hallani hogy miken mennek keresztul az emberek.

    előzmény:
    guzziné (4)
    2012-07-25  09:33
  19. 2012. július 25. 09:548.
    Minel tobben elnek egy orszagban ami amugy is szegeny annal tobb a szegenysorsu ember benne. En ezert nem latom problemanak ha nincs 10 millio lakosa Mo nak.
    előzmény:
    Tulipáncsokor (6)
    2012-07-25  09:40
  20. 2012. július 25. 09:447.
    az értelmesebbje nem is vállal. de sajna, amíg alanyi jogon jár minden a gyerek után, addig lesz a megélhetési szülő. ezeket a juttatásokat már RÉG munkaviszonyhoz kellett volna kötni, nem a semmire osztani. csak sajna a politikusoknak nem az az érdekük, hogy az értelmes szaporodjon, mert azokat nem lehet irányíítani, meg segélyígéretekkel szavazatokat venni tőlük...
    előzmény:
    guzziné (5)
    2012-07-25  09:38
  21. 2012. július 25. 09:406.
    Hidd el, nincs már olyan messze az az idő, amikor Mo-nak csak 8 millió lakosa lesz.
    előzmény:
    Amarynda (3)
    2012-07-25  09:23
  22. 2012. július 25. 09:385.
    Bánom is, hogy hozzászóltam, nem tudom minek, hisz ezt mindenki tudja. Semmiféle szüléshullám nincs itt, csak ma már 30 alatt nem mernek vállalni gyereket. Az intelligensebbje. Bevallom: El sem olvastam a cikket, mert már a cím felvitte a vérnyomásom.  Mondjuk azt sem értem, hogy mire vállalnék 30 felett is gyereket? IDE??? 
    előzmény:
    guzziné (4)
    2012-07-25  09:33
  23. 2012. július 25. 09:334.
    Ez így van! Mostanában szűnt meg közel 3000 munkahely, csak ami nagydobra lett verve. Naponta több ezer állás szűnik meg. Nincs itt már semmi. Ma van melód, holnap szevasz. Semmi sem biztos. Még jó, hogy bepróbálkoznak csóri párok 30 környékén, mert gyerekre mindenki vágyik, de itt már ez is egy szerencsejáték. Vagy eltudom tartani 2-3 10 év múlva is, vagy nem. Voltak itt gyárak, mezőgazdaság, volt itt minden, akkor szültünk már 23-25 évesen, sőt, akár 18-20 évesen is, mert tudtuk, hogy nyit a gyárkapu és dolgozunk rájuk. Most itt a családok nagyon nagy százaléka vagy eszik, vagy rezsit fizet. és nem azért mert szar, hanem , mert nincs lehetősége. Persze, van lehetőség, hogyisne lenne! A nagy fos.  Hagyjuk is , mert csak felb@szom az agyam az ilyen idiótaságokon, hoy sírás-rívás van, hogy kihalunk má mingggyá! Kihalunk, mert ez volt a cél. Elérték. 
    előzmény:
    Amarynda (3)
    2012-07-25  09:23
  24. 2012. július 25. 09:233.

    Fogalmam sincs miert sipakolnak folyton a 10 millio utan. Mi a fenenek a 10 millio ember amikor rengetegen nem talalnak a kepzettseguknek megfelelo munkat, nincs eleg bolcsode meg ovoda, es az eu. egy kalap sz@r.

     

    Jobban jarna Mo ha 8 millio ember elne normalis korulmenyek kozott mint 10 es abbol a fele nyomorog. Hiaba fog esetleg tobb gyerek szuletni jo nagy reszuk el fog menni az orszagbol ha felno.

     

    nevetseges az egesz.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-25  09:11
  25. 2012. július 25. 09:112.
    Megint egy "lerágott csontos cikk".
    Két észrevétel: ha "bepánikoltak volna" nem csak szösszenet ezrelék lenne a növekedés, illetve a bölcsőde ugye amiből, így is kevés van! Vagy szarkasztikusabban fogalmazva: tele vannak azok így is nagyon!
    És vajon mi lenne kis országunkkal, ha hirtelen belendülne a sokat említett Ratkó unokák korosztálya?
    Sok bébi nagy öröm meg persze nagy bajok is... kevés a bölcsi, ovi, suli, munkahely - szintén ezerszer lerágott csontok halmaza.

Címlap

top