Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. október 13. 10:51126.

    De jó!Erről nem is hallottam.

    Mi most hétvégén nem vagyunk Debrecenben,de lehet,hogy hazamegyünk addigra.

    Jó lenne szétnézni,még van egy két dolog amit meg kell venni.

    Köszi az infót!

     

    Jó hétvégét!

    előzmény:
    Enczy (125)
    2012-10-13  10:39
  2. 2012. október 13. 10:39125.

    Sziasztok!

     

    Vasárnap lesz a Szeged utcán Bababörze.

    Jön valaki?

     

    http://www.szusz.hu/

     

    Szép napot!

     

  3. 2012. október 11. 19:56124.

    Örülök, hogy most már mindenkivel minden rendben. Én is tapasztaltam 2 hete hogy jelezz a szervezet hogy ha viszább kell venni. Kicsit én is túl hajtottam akkor magam és egész éjszaka semmit nem aludtam úgy begörcsöltem, be kellett vennem 4 MagneB6-ot mire jobb lett kicsit. Nagyon megijedtem. De szerencsére nem volt semmi komoly. Egyedül cask azért nem kötöttünk ki az éjszaka kellős közepén a Klinikán mert a bébi végig mozgot, így gondoltam, hogy csak megerőltetés lehet a háttérbe. Azóta figyelek hogy bármit csinálok, azért egy kis pihenő is legyen.

    Hát tényleg nem egyszerű így a pakolás, szerencsére barátnőm sokat segít. De azért nagyon örülök, hogy összejött ez a ház a pici előtt. Mondjuk a kipakolástól jobban félek. 

    A mosát én is úgy tudom, hogy az öblítőt nem ajánlják. Mosószert én nem vettem külön sima Ariellel mostam. Nem tudom hogy jó lesz e így. Vasalni szeretnék. Sztem ez lesz a következő nagy falat, szombaton elköltözünk. Vasárnap pakolászás. Jövő héten végig tanulok, mert 20-án nyelvvizsga. Aztán ha ezzen túl vagyok. Neki látok szépen vasalgatni.

    Én a terheléses cukor vizsgálatra, jól megcitromozott üres fekete teát vittem így nem volt olyan édes. Sokkal rosszabbra számítottam, de így elviselhető volt.

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    Enczy (123)
    2012-10-11  10:14
  4. 2012. október 11. 10:14123.

    Sziasztok!

     

    Köszi Nitta, igen már jól vagyok, nincs semmi probléma szerencsére :)

    A terheléses cukorvizsg. majd jövő hét hétfőn lesz, arról még nem tudok beszámolni :)

    Nem bánnám már ha túl lennék rajta, nem sok jót hallottam róla :)

     

    Kata:

    Én nem szoktam blogokat olvasni, de belenéztem amiket küldtél, nem rosszak.

    És köszi a segítséget, a teával kapcsolatban :)

     

    Szép napot Nektek!

     

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (122)
    2012-10-11  08:33
  5. 2012. október 11. 08:33122.

    Szia, Enczy!

     

    Remélem már teljesen jól vagy, és nincsen azóta semmi probléma! Pihenj sokat! Milyen volt a terheléses cukorvizsgálat?

     

    Anita

    előzmény:
    Enczy (119)
    2012-10-09  15:51
  6. 2012. október 10. 07:57121.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Én nagyon szeretek kismamás blogokat olvasgatni,nagyon sok jó dolgot lehet belőle megtudni.

    Küldök nektek egy két linket,amik nekem a legjobban tetszenek:

     

     http://bankanita.blogspot.hu/2012/10/haszno s-es-haszontalan-babaholmik-1-resz.html

     

     http://bankanit a.blogspot.hu/2012/10/hasznos-es-haszontalan-babaholmik-2-re sz.html

     

     http://bankanita.blogspot.hu/2012/10/hasznos-es -haszontalan-babaholmik-3-resz_8.html

     

     http://jusztis.bl ogspot.hu/

     

    Szerintem nagyon szuperül írnak a lányok.

     

    Ti milyen blogokat szoktatok olvasni?

     

     

    Szép napot: Kata:)

  7. 2012. október 9. 17:07120.

    Mivel az előadás sokáig tartott,ezért a torna csak fél óra volt,úgy hogy semmi újat nem csináltunk.

    Azt mondta a tanárnő,hogy majd a következő alkalommal már teljes erőbedobással rámegyünk a légzéstechnikára.

     

    Szerencsére akkor tényleg nem komoly a dolog.

    Egy-két héttel ezelőtt én is megijedtem,pedig nekem vérzés nem volt,csak sötétbarna folyás.Pont aznap mentem terhesgondozásra,úgy hogy megnézett a doki,de minden rendben volt.Bizony a megerőltetés vagy az idegeskedés,a stressz okozhat ilyesmit.Nekem akkor az utóbbi volt.

    Illetve most szombaton is így jártam,mert előző nap takarítottam a konyhát(csempe mosás,súrolás stb.) és egy kicsit sok volt.Úgy hogy most már figyelek az ilyesmire.

     

    Akkor most már te is komolyabban ráhangolódhatsz a babavárásra:)

     

    Én már többször voltam terheléses cukorvizsgálaton.Otthonról kellett vinni teát,amit nem ízesítettél sehogy sem(én zöld teát főztem,így azzal a rengeteg cukorral,amit beletesznek nem volt olyan szörnyű).Egy nagyobb bögrét,meg kanalat célszerű még vinni,illetve utána én vizet ittam,hogy jobb legyen a gyomrom.Egyszóval ne a filtert vidd,hanem otthon csináld meg előre,kb. fél liter elég lesz.

    Neked is az OTI-ban lesz nem?Mert ott így kellett.

     

    Jó pihit,vigyázz magadra!

     

    Kata:)

    előzmény:
    Enczy (119)
    2012-10-09  15:51
  8. 2012. október 9. 15:51119.

    Sziasztok!

     

    Stonehenge1: Sajna én sem hallottam még Lukács dr-ról.

     

    Csillag0916: Gratulálok az új otthonhoz :) Gondolom jó fárasztó lehet most pakolászni, de megéri :)

     

    Kata: Én is gondolkodtam már ezeken :) Én a dm-ben vettem Dreftet babáknak, akciósan. Már nem tudom hogy mennyi volt, de biztos olcsó, mert rögtön megvettem, pedig még nekem távolabb van a babaruha mosás :) 

    Majd kipróbálom, ha beválik, akkor sztem én maradok ennél.

    Az öblítőről még nem hallottam hogy lehet-e, majd a védőnőt megkérdezem, ő biztos tud segíteni. 

    Én sztem fogok vasalni, legalábbis az  elején biztos. :) Barátnőm is így kezdte, aztán felhagyott vele.

    Tegnap mit csináltatok kismamatornán? Néztétek a légzéseket, hasznos volt?

     

    Remélem mindenki jól van!

    Mostmár én is itthon vagyok, mert szombaton véreztem kicsit :/ Nagyon megijedtünk, de szerencsére semmi baj nincs. Megvizsgáltak, voltam UH-n, minden oké. Azt mondta a doki, h lehet csináltam vmit amivel megerőltettem magam és mivel érzékenyebb ilyenkor a méh, vszínűleg elpattant egy ér.  Olyan mint az orrvérzés, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan megy is. Így is volt, azóta szerencsére semmi... De pihennem kell sokat a biztonség kedvéért.

    Mindig van vmi... :s

     

    Hétfőn megyek cukorterheléses vizsgálatra. 

    Igaz jól tudom, hogy teafiltert, citromlevet, és bögrét kell vinnem?

    Mondta a védőnő, de nem írtam fel, és nem tudom van-e még vmi :)

    Köszi!

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (118)
    2012-10-09  09:52
  9. 2012. október 9. 09:52118.

    Sziasztok!

     

    Ismét egy sarkalatos kérdéshez értem a babavárást illetően.

    Érdekelne,hogy ti hogy mossátok/hogy fogjátok mosni a babaholmikat?

    Külön a ti ruhátoktól,babamosószerrel és ha igen melyikkel?

    Fogtok vasalni?

    Én most kezdtem el átmosni a babaholmikat.Vettem baby folyékony mosószert.A legutóbbi Rossmannos akcióban volt Dreft folyékony mosószer babáknak 1,5 l 699 ft-ért,azt szerettem volna venni,elsősorban az ára miatt,de nem kaptam,nem érkezett sok belőlük az üzletekben.Érdekes,ezeken mindig kiakadok,hogy csak 5 db-ot akcióznak le?Na mindegy.Így hát végül a Tesco saját márkás folyékony babamosószerét választottam.Korábban azt én is használtam,mert szinezék és illatmentes stb.nekem akkor bevált.Ez is 1,5 l és 800 ft.Tettem hozzá egy kis öblítőt is,bár több helyen olvastam,hogy azt ne használjunk.

    Tehát ezekkel kapcsolatban érdekelne a ti véleményetek is.

     

    Szép napot: Kata :)

  10. 2012. október 8. 12:20117.

    De jó nektek,hogy sikerült a költözés!

    Sajnos nekünk az idén már biztosan nem jön össze,pedig olyan jó lett volna az új házunkba hazavinni a babát.

    Bizony,most már neked sincs olyan sok hátra!

     Jó egészséget és kitartást a pakoláshoz is!

     

    Kata

    előzmény:
    csillag0916 (116)
    2012-10-08  08:48
  11. 2012. október 8. 08:48116.

    Sziasztok!

     

    Nem írtam mostanság, nem nagyon volt időm. Csinálgatjuk a házat, ha minden igaz szombaton pakolunk. Már várom nagyon. Bár hozzáteszem, hogy eléggé kimerültem az elmúlt másfél hétben, és hát a hét is elég mozgalmas lesz. Ma megyek terhesgondozásra. Múlt héten kedden voltunk 4D-n, de az én kisfiam ismét végig aludta az egészet nem nagyon volt hajlandó kommunikálni. Csak egy-két képet lehet az arcocskájáról készíteni. De azért így is olyan jó volt látni. Nekem nagyon gyorsan telnek a hetek el sem hiszem hogy ma már 31. hetet töltöm.

    Örülök, hogy mindenki jól van.     

    előzmény:
    d.nitta0712 (113)
    2012-10-05  10:52
  12. 2012. október 7. 13:14115.

    Kedves Kismamák!

     

    Mindenkinek gratuálok a pocaklakókhoz, és a továbbiakban is boldog,

    komplikáció mentes babavárást kívánok!

     

    Ha érdekel közületek valakit digitális, tökéletesen működő babamérleg

    bolti ár alatt,  priviben keressetek meg.  

     

    Szép napot, üdv.  

     Tia.

     

     

  13. 2012. október 7. 13:08114.

    ha visszajössz még, akkor:

     

    Én igen !

     

    nagyon nagyon jó  dr.!!!!

     

    üdv  

    előzmény:
    stonehenge1 (111)
    2012-10-04  16:18
  14. 2012. október 5. 10:52113.

    Sziasztok!

     

    Én sem hallottam még Lukács dr-ról. 

     

    Mostanában nekem sincsen kedvem semmihez :-( Néha még a főzésre is nehezen veszem rá magam, és ismét álmos vagyok állandóan.

     

    Enczy:

    Örülök, hogy mostmár pontosan tudjátok a kicsi nemét :-) Olyan izgi ez az egész. Én még az elején próbáltam arra törekedni, hogy sok uniszex színű ruhácskát szerezzek be, hátha a 2. gyerkőc majd fiú lesz, de már ezt feladtam :-) Tele vagyunk rózsaszín, lilla lányos ruhácskákkal Majd ha lesz fiúnk is, akkor majd veszek fiús ruhákat, most kiélem kislányos örömeimet :-) 

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Üdv

    Nitta 

    előzmény:
    d.kata81 (112)
    2012-10-04  19:41
  15. 2012. október 4. 19:41112.

    Szia!

     

    Én személy szerint nem.

    előzmény:
    stonehenge1 (111)
    2012-10-04  16:18
  16. 2012. október 4. 16:18111.
    Senki nem hallott közületek Lukács doktorról????????
    előzmény:
    LiliAnna2 (110)
    2012-10-04  14:31
  17. 2012. október 4. 14:31110.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok? Hogy telik a napotok?

     

    Én az egyetemen szaladgálok. Könyvtározok. Épp az apa-gyerek kapcsolatról készülök írni egy tanulmányt.  Ezen dolgozgatok, közben persze nagyon sok olyan könyvvel találkozom,amit szívesen ajánlanék nektek, de gondolom a sok egyéb teendő miatt van köztetek olyan,akinek alig marad ideje olvasgatni.

     

    Biztos legtöbbőtöknek már van orvosa, akivel én nemrég ismerkedtem meg és jó szívvel tudom ajánlani, az Kozma Bence. Nagyon lelkiismeretes, a klinikán dolgozik,de van magánrendelése is Debrecenben. Ami nekem nagyon szimpatikus volt, ( vagyis ez is többek közt) az az, hogy előre sosem ígérget felelőtlenül. Az egyik ismerősöm mikor megkérdezte, hogy vállalná -e a szülést, azt mondta, térjenek rá vissza mikor már aktuális lesz , amikor megtudja, hogy babát vár, és ha előreláthatólag tudja, hogy a szlés körüli időpontban itthon lesz,csak abban az esetben vállalja el.

    Hallottam már olyan orvosokról is,akik ezzel nem igazán foglalkoznak. Elvállalják,aztán majd lesz vhogy. :(

    Persze másokról is hallottam jó véleményeket, de Lukács Doktornak még csak  anevét sem hallottam.

     

    Szép napot Nektek!

     

    előzmény:
    stonehenge1 (109)
    2012-10-03  21:23
  18. 2012. október 3. 21:23109.

    Sziasztok!

     

    Szeretném megkérdezni,hogy ismeritek e Dr Lukács Jánost?Hol rendel és vállal e szülést?

    Köszönöm,ha válaszoltok,nagyon fontos lenne!

    Szép estét!

     

     

  19. 2012. október 3. 20:16108.

    Nagyon szépen köszönöm, hogy csatlakozhatok!

    Szívből gratulálok mindannyiótoknak, jó egészséget és sok-sok örömöt kívánok!

     

    Eszembe jutott még egy könyv: A terhesség pszichológiája a címe.

     

    Szép estét Nektek! 

    előzmény:
    d.kata81 (107)
    2012-10-03  19:38
  20. 2012. október 3. 19:38107.

    Szia!

     

    Természetesen csatlakozhatsz te is,nincs megtiltva senkinek :)

    Hátha hallunk majd tőled is hasznos infokat.

     

    Szép estét: Kata

    előzmény:
    LiliAnna2 (105)
    2012-10-03  17:56
  21. 2012. október 3. 19:36106.

    Jaj de jó,gratulálok :)

    Akkor Nittának,nekünk és nektek is kislány lesz :)

    Kíváncsi vagyok,hogy milyen nevet választotok.

    Nálunk nem sok minden történt mostanában,ezért nem is írtam.Holnap megyek terhesgondozásra.

    Egyébként pedig szenvedek ettől az esős,lehangolós időjárástól.Nincs semmihez se kedvem.

    Voltunk délután a JYSK-be,vettünk a babócának egy komódot a cuccainak.Ha majd Apuka összeszereli valamikor,belepakolhatok.Ezt is vártam már,mert most össze vissza vannak a cuccai.Most már legalább szépen egy heylen lesz.

     

    Jó pihenést:) 

    előzmény:
    Enczy (104)
    2012-10-03  16:57
  22. 2012. október 3. 17:56105.

    Sziasztok!

    Olvasgattam a fórumotok. Én olyan szívesen csatlkaoznék hozzátok, viszont sajnos én nem vagyok kismama, de Debrecen közelében élek és szívesen barátkoznék veletek, ha befogadtok a csoportba.

    Pszichológus hallgató vagyok, nagyon szeretem a kisbabákat, gyerekeket, most így elsőre 2 irodalom jutotott eszembe,amit szívesen ajánlok nektek:

     

    -Stern: Egy baba naplója

    -Stern: Anya születik

     

    Szép estét kívánok Nektek!

    V. 

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  23. 2012. október 3. 16:57104.

    Sziasztok!

     

    De nagy a csend mostanában. Én most megtöröm :)

     

    Voltunk ma a kontroll ultrahangon, az echogén fókusz ott van, de azt mondták a múltkor is, hogy majd a 32. hétre halványodik el, nem kell foglalkozni vele.

    Végre biztosra mondták, hogy kislányunk lesz :) Szóval mostmár lefixálhatjuk a nevet is, és indulhat a vásárlás :)

    Egyébként minden rendben van, nagyokat ásítozott a drága :) Olyan cuki volt...

     

    Remélem veletek is minden rendben van.

     

    Üdv: Enci

  24. 2012. szeptember 30. 12:16103.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy mindenki jól van!

    Úgy tűnik mi is meggyógyultunk- le is kopogom !

     

    Én még egyedül takarítok nagyrészt , mondjukcsak a mindennapos dolgokat, porszívózás és felmosás (na majd meglátjátok egygyerkőc mellett ez kb mindennapos ), mosás és társai. A fürdőszoba kitakarítása is megy még, bár ahogy rémlik a lányommal is kb szülésig megcsináltam persze csak szép lassan. Persze a nagyobb takarításba férjem is beszáll, meg ha kell bármit megcsinál.

     

    Mi okt vége felé megyünk majd 4d-re nagyon-nagyon várom már! Valószínű a Szent Annára megyünk mi is,voltunk is már Krisztivel anno.

     

    Szép hétvég mindenkinek!

    előzmény:
    Enczy (102)
    2012-09-27  15:53
  25. 2012. szeptember 27. 15:53102.

    Sziasztok!

     

    Nitta:

    Jajj, de jó Nektek!  :D Örülök hogy minden rendben van.

    :) Biztos nagyon édes a picibaba :)

    Mi is alig várjuk az Uh-kat, olyan kár hogy csak ilyen ritkán láthatjuk. Én egész nap elnézegetném :)

    Na de jövő héten mi is megyünk a kontroll UH-ra, már nagyon várom....

     

    Kata:

    Én sem takarítok már egyedül, olyan hamar elfáradok :)

    Szerencsére a Férjecském mindig segít. Mióta terhes vagyok, azóta kiveszi a részét rendesen a házimunkából. :) Remélem később sem lesz másként... :)

     

    Szép napot!

    előzmény:
    d.nitta0712 (100)
    2012-09-27  10:53

Címlap

top