Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2014. március 10. 13:041001.

    Sziasztok!

     

    Anna elkapta élete első komoly nátháját.Folyik az orra és köhög is.

    Használnunk kell orrszívót is.Nekünk porszívóra szerelhető van.

    Szegényke eddig sem szerette,ha porszívózok,most meg már ha meglátja,egyből sír.

    És persze két emberes a művelet,mert egyedül nem tudom neki csinálni,mert feszeng és forgatja a fejét.

     

    Tehát a körkérdésem ehhez kapcsolódna:

    Nektek milyen orrszívótok van és a babák hogy tűrik ezt a dolgot?

     

    Üdv:Kata

  2. 2014. március 4. 19:031000.

    Sziasztok!

     

    Igen túl vagyunk a vizsgálaton, eredmény majd jövő hét csütörtökön lesz, akkor kell visszamennünk. Reggel 8-kor szúrták be neki a branült, picit sírt csak, kapott is az egyik nővértől egy plüss szívecskét :) 

    Aztán egy rossz mozdulat miatt becsípődött a derekam, mentővel akartak átvinni a balesetire. Persze nem mentem, a gyerek mellet volt a helyem Teljesen Apára voltunk utalva. Egyik kezében a gyerek, meg a pelenkázótáska, a másikba meg én kapaszkodtam. Az 5 perces séta a két épület között 20 percesre sikeredett. Fél 9-től ott vártunk 10:20-ig, mikor végre behívtak minket. Egy perc alatt beadták a kontrasztanyagot, kivették a branült, majd közölte a nő, hogy 2,5 óra múlva, azaz 1-re kell visszamennünk, akkor lesz ugyanis a vizsgálat. Hát, dobtunk egy hátast, ugyanis ezt senki nem mondta nekünk. A gyerek nyűgös volt, én állni nem bírtam, annyira fájt a derekam. Be a kocsiba, csaptunk egy kört, a gyerek elaludt, 1-re vissza. Kis idő múlva be is hívtak. Oda is bementünk vele. Egy ágyra fektették, bekötözték egy pólya szerű valamibe, hogy ne tudjon mozogni, de a csaj rendes volt, a kezeit szabadon hagyta, és még egy kutyust is adott neki, hogy lekösse magát. Kb. 10 percig tartott a vizsgálat, nagyon jól bírta Kinga. Aztán jöhettünk is haza.

     

    Mivel a derekam tegnapig nem nagyon javult, reggelente szinte sírva keltem ki az ágyból, és a gyereket sem tudtam ellátni, elmentünk a dokihoz, aki adott a gerincem mellé egy injekciót, amitől tegnap estére már kezdett alakulni. Most már elég jó, bár még érzem kicsit, de legalább le tudok ülni a kicsivel játszani a szőnyegre, meg ölbe tudom venni, ami már 5 napja nem sikerült.

    Ja, és hogy kerek legyen a világ, tegnap óta az apja köhög, meg folyik az orra, reggelre a gyerek is tiszta takony lett. Happy vagyok :(

     

    Szép estét!

  3. 2014. március 3. 13:58999.

    szia, Huncutka!

     

    Van már eredményetek a vesevizsgálatról? 

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    Huncutka87 (993)
    2014-02-25  19:01
  4. 2014. március 1. 22:51998.

    Szia!

     

    A betegséget leszámítva tök jó lehetett a "miniszabi",biztos jó volt egy kicsit kimozdulni itthonról.

    Mi még nem voltunk Annával nyaralni,az idén tervezzük az elsőt.

     

    Lázcsillapításra én Panadolt babyt vagy Nurofent használok.Eddig még egyszer volt Annának komoly láza,akkor 40 fok is volt,de azt vírus okozta.

    Egyébként fogzáskor is szokott neki egy kis hőemelkedése lenni,olyankor pár napig az esti lefekvéskor szoktam neki adni ezekből a kanalasokból,használ,nyugodtan alszik.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    _sita (995)
    2014-02-27  09:56
  5. 2014. február 28. 09:36997.

    Szia Nitta!

     

    Jajj, ne is mondd az oltásokat, én is tartok tőle, főleg, hogy nyár lesz, rohadt meleg, és nyaralni is mennénk, de össze kell sűríteni az oltásokat, mert szeptemberben bölcsibe megy. Ő meg akkor lesz 17 hónapos, tehát ott lesz a 15 hós oltás, aztán a meninocccus vagy mi, meg még akkor himlő ellen is.

     

    Most még nem tudjuk mi baja van, voltunk reggel orvosnál, igazából vírusos fertőzésnek gondolja, de lehet, hogy a pancsoláskor ment víz a fülébe, és az gyulladt be, úgyhogy ha felkel, viszem a fülészetre. Szerencsére az otiba bejáratos vagyok, ismerek pár orvost, aztán így soron kívül bejutok vele. Már korábban is sokat piszkálta a fülét, akkor is megnézettem, mondták, hogy nincs semmi baj, de vigyázzunk vele, ne menjen víz a fülébe. Na, hát most a nagy pancsolásban lehet, hogy mégis.

    előzmény:
    d.nitta0712 (996)
    2014-02-27  13:43
  6. 2014. február 27. 13:43996.

    Szia, Sita!

     

    Én is csak akkor adtam kúpot láz miatt, amikor 38 fölé ment. De szerencsére eddig nem volt magas láza. És más baja van még? Nem lehet hogy a foga miatt van hőemelkedése? Mert Alíznak valószínűleg fogzás miatt volt egyszer.

     

    Most viszont nagyon félek, mert jövőhéten 15hós oltásunk lesz :-( Már előre rettegek, mert erről az MMR-ről nagyon rossz tapasztalatokat olvasok...magas görcsör láz roham, kórház, epilpsziás roham stb....és még utána 7-10-14 nappal is előjöhet :-( Szóval rendesen elkezdtem parázni :-(

     

    Üdv

    Anita 

     

    előzmény:
    _sita (995)
    2014-02-27  09:56
  7. 2014. február 27. 09:56995.

    Sziasztok!

     

    Köszi a válaszokat, végül csak lebeszéltem magam róla, mert ha szeptemberben bölcsibe megy Marci, elzavarnak a mosható pelenkámmal együtt. Úgyhogy erről ennyit.

    Igen, én s kuponozni szoktam a DM-ben, és akkor úgy vesszük meg. Illetve a sárga pampers a 20%-os Sparos matricával is egész jó árban van.

     

    Huncutka, jó az a babakocsi, simán megérte, sőt! Arra kiváló, hogy rohangáljon vele az ember, ha épp elfáradt a gyerek és haladni kellene. Kingának szorítunk, hátha minden rendben lesz. :)

    Hát nekünk Marci még mindig nem mászik, pedig 10 hónapos elmúlt. Más gyerekek már járnak. Most hétvégén ült fel először magától. Voltunk gyerek rehabon is, mondta a doktornő, hogy semmi baja, csak tanítsam mászni. Lustának nem lusta, mert egyfolytában mozog, csak éppen nincs rákényszerülve a nagy mozgásokra, mivel mindent a keze ügyébe adunk meg felültetjük. Úgyhogy van feladat, meg kell tanulni mászni. De legalább már hintázik térdepelve, ez is valami.

     

    Voltunk most 3 napot Gyulán wellnessezni, hát a vízért meg a játszóházért nagyon odavolt, de csak elkapott valamit, mert most meg lázas. Stabilan 38 fok folyamatosan. Ezt én még nem csillapítom, ez még gyógyít. Ti hogy szoktátok egyébként?

  8. 2014. február 26. 13:44994.

    Szia!

    Köszönöm a segítségedet!

    További szép napot!

    előzmény:
    Enczy (989)
    2014-02-12  20:44
  9. 2014. február 25. 19:01993.

    Sziasztok!

     

    A mosható pelenkában nagyobb a "csomag" a kicsi lába közt, mint egy eldobható pelusban. Nem használtunk még soha, csak láttam. Nem tudom, kényelmesebb-e neki a mozgásban, főleg, ha már profi akrobata lesz :P 

     

    A múltkor volt szó a "kapkodós" babakocsiról. Rá másnapra vettünk egyet, csak úgy hirtelen felindulásból :) Csatolok egy fotót, (ez nem a miénk, netről loptam :)), igaz használt, de olyan, mintha új lenne, 2500Ft-ot megért szerintem :) Egyenlőre a sok ruha miatt olyan, mintha bele lenne szorulva a gyerek, de bent a lakásba beleültettem, nagyon tetszett neki, bár látszik, hogy nem érzi magát annyira biztonságban benne, mint a másikban.

     

    A dm-ben én nagyon sokat szoktam spórolni, egyszerűen imádok kuponozni :D A nagy csomagos Pampers pelust múlt héten kuponokkal 6000Ft helyett 3800-ért vettem, szerintem ez elég szép spórolás :P Szinte mindig így veszem. Persze a popsitörlőt és más babás és nem babás dolgot is lehet elég jó árban beszerezni kuponokkal.

     

    Egyébként mi jól vagyunk, holnap visszük Kingát veseizotópos vizsgálatra. Hát, mit ne mondjak, félünk, hogy mi fog történni, és hogy mi lesz az eredmény. A legjobban attól félek, hogy el fogják vinni, és nem mehetek vele, csak várakozhatunk. Ha erre gondolok, görcsbe rándul a gyomrom :( :(

     

    Amúgy nagyon szépen fejlődik, szombaton mondta ki először tisztán, hogy Apa, azóta folyamatosan ezt hajtogatja :) Sőt, ugye tőlünk hallja, hogy Attila (így hívják az apukáját), és tegnap óta azt is mondogatja, hogy Atija :P Nem konkrétan az apjának, csak úgy, mindenre :) Szalad, megállás nélkül tesz-vesz egész nap, rámol a fiókokból, cipős szekrényekből. Egy imádni való kis örökmozgó :)

     

    Szép estét Mindenkinek! :)

  10. 2014. február 21. 21:23992.

    Szia! 

    Nekem nincs tapasztalatom, és ismerősöm sem aki használ ilyen pelenkát, de nekem valahogy nem szimpi.  Első ránézésre nem tűnik túl kényelmesnek a külső része. 

    Szerintem olvass jól utána fórumokon, ahol értenek hozzá. :) 

    Egyébként az egészségpénztárral tényleg sokat lehet spórolni, és én még a kuponokat szoktam kihasználni pl a dm-ben. Így van mikor közel ezer Ft-ot is megspórolok a peluson. 

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    _sita (990)
    2014-02-20  10:05
  11. 2014. február 20. 12:13991.

    Szia, Sita!

     

    Az egyik ismerősöm használ ilyen pellust, és ők szeretik. Én azt nem tudom, hogy pl. ha 2-3 naponta mosnám ki, akkor nincsen szaga a lakásban? Vagy kiteszed vmi erkélyfélére esetleg....

     

    Mi úgy sporolunk egy kicsit a pellusokon, hogy van Egészségpénztárunk, mi magunk fizetjük, és a befizetések 20%-a SZJA visszatérítéssel végülis megtérül utólag. Így kérjük a gyógyszereket is, és minden kencét, ápolási cuccot Alíznak. Sőt fogorvosi vagy bármilyen más beavatkozást el lehet számolni. Nekünk a szlánkon így most az előző évi befizetések alapján kb. 30- vagy 40.000 Ft-ot írnak jóvá. (pontosan nememlékszem most) ÉS ha beküldjük a szlákat, akkor utaják is a privát szlánkra. Szerintem tök jó ez is. :-)

     

    Üdv

    Anita

     

    előzmény:
    _sita (990)
    2014-02-20  10:05
  12. 2014. február 20. 10:05990.

    Sziasztok!

     

    Látom, mindenki jól van a kis családjával, itt már alig vagyunk :)

    Kérdésem lenne: mit gondoltok a mosható pelenkákról?

     

    Én már régóta szemezek a témával, de csak most ástam bele magam, és nagyon erősen gondolkodom rajta. Ugyanis eddig legalább 100-ezret ráköltöttünk a sima pelenkára és még csak 10 hónapos a gyerek, másokat elnézve pedig legalább 2 éves koráig pelenkás is marad. Tehát még vagy 200-at biztos ráköltünk, ha nem többet. És most már nincsenek azok a nagy nyakigfosások az anyatejes kaki miatt, szóval eleve kevesebbszer kell pelenkát cserélni.

    Úgyhogy bár egyszerre nagy kiadásnak tűnik, szerintem sokat spórolnánk vele, és megtartható a következő gyereknek is. Az meg nem nagy kunszt, hogy egy fél órás mosásra kétnaponta berakom a gépet.

    Éjszakára ugyanúgy feltennék egy sima eldobhatót, napközben meg szellőzne a kis picsája egy ilyen bio-pihe-puha csodában. Egészségesebb is, meg olcsóbb is, meg környezetkímélő is.

     

    Szerintetek? 

     

  13. 2014. február 12. 20:44989.

    Szia! 

    Még a Kangaboo-t tudom ajánlani,  a stop shopban van. Szerintem ott is van ajándékutalvány, de nem tudom biztosan. 

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    stonehenge1 (986)
    2014-02-10  20:07
  14. 2014. február 12. 17:25988.

    Szia!

    Köszönöm szépen a választ!

    További szép napot!

    Szia!

    előzmény:
    d.kata81 (987)
    2014-02-11  21:14
  15. 2014. február 11. 21:14987.

    Szia!

     

    Azt nem tudom,hogy lehet-e náluk kapni utalványt,de érdemes elmenni megkérdezni a Babavilágba a Nyugati utcára.

    Vagy megnézheted a Brendonba is.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    stonehenge1 (986)
    2014-02-10  20:07
  16. 2014. február 10. 20:07986.

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek!

    Debreceni baba boltot keresek,ahol ajándékutalványt tudok venni.Olyan üzletre gondolok ahol ti is szívesen vásároltok és választékos.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  17. 2014. február 6. 18:32985.

    Sziasztok!

     

    Most, hogy mondjátok, nem is olyan rossz ötlet egy ilyen "kapkodós" babakocsi. Lehet én is beszerzek egyet, szerintem, ha megkímélt, jó állapotú, akkor az sem gond, ha használt, bár az ilyen kocsikat sokáig lehet nyűgi, lehet nem egyszerű jó állapotban hozzájutni.

     

    Ma voltunk Kingával vissza a Nephrológián a veséjével, és mivel volt tavaly húgyúti fertőzése, ezért 26-án vissza kell mennünk, egy izotópos vizsgálatra. A doki szeretné tudni, hogy mitől kapta el a fertőzést, lehet, hogy van valami hegesedés a veséjén, és visszafolyik a vizelet, az okozhat ilyet. Aztán ha az rendben van, akkor csak kontrollra kell menni, ha találnak valamit, akkor kell a vesefeltöltés :( Hát, mit mondjak, az 1 év alatt kijutott a betegségből a kincsemnek, más 10 év alatt nem "szenved" ennyit, mint ő :( Kicsit el vagyok keseredve, vagyis csak félek. Eddig nem gondoltam rá, mindig csak az volt előttem, hogy minden rendben lesz, és ez is csak egy rutin kontroll ultrahanggal, utána megmondják, hogy x idő múlva menjünk vissza. Erre nem számítottam, de szeretnénk mi is tudni, hogy hogyan is áll a dolog. Attól is tartok, hogy ha esetleg valami baj van, akkor kezelésre kell hordani, és az én örökmozgó gyerekemből beteg gyerek lesz, rossz kedvű, lehangolt. Akár hányszor ránézek, és erre gondolok, görcsbe rándul a gyomrom :( 

     

    Egyébként jól vagyunk, valószínű, hogy jönni fog a foga, mert ismét mindent megrág, folyik a nyála, éjszaka fel-felsír, és nem nagyon akar enni. Ja, és ma 1x ment a hasa, és pöttyös a popsija. Valószínű, hogy rágófog lesz a bűnös.

     

    Jó éjt mindenkinek! :)

  18. 2014. február 3. 21:04984.

    Szia Enczy!

     

    Én szeretnék venni majd valami hasonló babakocsit,amit írtál elsősorban azért,hogy ha kocsival megyünk pl. a városba,akkor könnyebben tudjam ki-be pakolni a csomagtartóba,mint ezt a nagyot,ami most van.

    Én semmi különleges márkára nem gondoltam és az sem baj,ha nem új.

     

    Kata

    előzmény:
    Enczy (983)
    2014-02-03  15:15
  19. 2014. február 3. 15:15983.

    Szia!  

    Örülök hogy jól vagytok mostmár.  :) 

    Fanni is állandóan megy, megállás nélkül, nem ül le egy percre sem. Ő is szereti a zenélős játékokat, meg a könyveket imádja. Jah, és a labda. Most ezek a kedvencei. 

    Ő minden nap alszik ebéd után, nem volt még hogy kimaradt alvása, de sztem nem is bírná ki úgy estig... Még most tértünk át nemrég a napi 1 alvásra. 

    Nálunk 7-kor van a vacsi, utána fél 8 körül fürcsi, és mostanában 8-kor vagy max.  fél 9-kor már kidől. :) 

     

    Kérdés mindenkihez : :) 

    Ti vesztek tavasszal vagy nyáron ilyen szaladgálós sportkocsit a gyerkőcnek? Tudjátok arra a kis egyszerű, könnyű, picire csukhatóra gondolok. Nem tudom kell e. Sokan dicsérik, hogy sokkal jobb az ha már nagyobb a gyerek és inkább sétál, de ha elfárad bele tud ülni, és haladunk is...  Ha vesztek, milyen fajtát? Van esetleg valakinek tapasztalata ismerősi körben? 

     

    Szép napot mindenkinek! 

    Enikő 

    előzmény:
    Huncutka87 (979)
    2014-01-31  14:17
  20. 2014. február 2. 19:26982.

    Szia!

     

    Adhatnál neki teavajas kenyeret is, simán, sajttal, vagy tojássárgájával esetleg. Vagy zöldségkrémes , húskrémes kenyeret.

    A joghurtot én mindig összekeverem valamilyen gyümölccsel, úgy finomabb, és elég is neki szerintem. Van mikor egy kis gabonapépet, vagy babaműzlit is keverek bele. Túrót is keverhetsz gyümölccsel.

    Remélem jól jött ez a pár tipp is. :)

     

    Szép napot!

     

    előzmény:
    _sita (978)
    2014-01-28  09:57
  21. 2014. február 1. 13:45981.

    Szia!

     

    Nagyon jó olvasni,hogy most már rendben van a kislány :)

     

    Nálunk mindig van alvás délben,általában másfél óra.

    Héba-hóba marad csak ki,például tegnap is.A hugomnak volt diplomaosztója és utánna családi ebéd.És mivel sokan voltunk,minden és mindenki sokkal érdekesebb volt,mint az alvás,úgy hogy nem aludt.Este 8 órakkor aludt el,ahhoz képest sokáig bírta.

     

    Fürdés nekünk kb. fél 8-kor van.Az alvás pedig változó,9-10 között.

     

    Üdv: Kata

     

    előzmény:
    Huncutka87 (979)
    2014-01-31  14:17
  22. 2014. február 1. 13:39980.

    Szia!

     

    Szerintem jó így az étkezés.A lényeg,hogy mindig legyen egy kis gyümölcs-zöldség-husi.

    A joghurtot is keverheted gyümölccsel vagy keksszel,úgy tartalmasabb.

    Nálunk is iszik még Anna tápszert este meg reggel.Még igényli és a doktornő is azt mondta,hogy ha még 2 éves koráig issza az is okés,utánna már valószínűleg nem is fogja kérni.

     

    Kata

    előzmény:
    _sita (978)
    2014-01-28  09:57
  23. 2014. január 31. 14:17979.

    Sziasztok!

    Kicsit eltűntem, de újra itt vagyok :)

    Ugye ott hagytam abba, hogy gyógyulgatunk a rota vírusból. Kellett másfél hét, mire helyel-közel rendbe jött, addig még lábra sem nagyon állt, csak ölbe szeretett lenni, sok idő kellett, mire visszanyerte az erejét, és újra ehetett mindent. Azóta szerencsére minden a régi, megvolt az első szülinap :) Épp aznap kellett menni mérésre, 7960gramm és 72cm volt. Fél kilót fogyott. A buli jól sikerült, tetszett neki a társaság, pedig csak 15-en voltunk. Kóstolgatta a tortákat, kapott 3-at :) Estére jól elfáradt, hamar kidőlt :) Tegnap előtt (2 héttel a szülinapja után) ismét menni kellett mérésre, már 8120gramm, szépen hízogat. Az evéssel mi is gondba vagyunk, nem nagyon akar enni. Van olyan nap, hogy főtt ételt nem lehet belekönyörögni. Nálunk megy a vajas kenyér/kifli tízóraira meg uzsira, meg mindig azt eszik, amit mi is. Még 1-2 hónapig tépszert kap reggelire meg elalvás előtt a doki javaslatára. 

    A hó őt sem hatotta meg, csak nézegette. Próbált belemenni, de neki sem sikerült, a sok ruhától, bár már önállóan megy (vagyis szinte szalad :D ), hamar orraesik :) 

    Melyik babónak mi a kedvenc benti elfoglaltsága? Mármint mivel kötitek le a gyerekeket a lakásban? Nálunk megy a pakolás ezerrel, meg a nenyúljhozzáaddideneeddmegnemszabad korszak :D De mikor nem forgatja fel épp a konyhát és nem eszi meg az újságpapírt, akkor nagy kedvenc a formabedobó és a tanulóasztal, meg a zenélő kütyük :) És imádja a mi telefonjainak és a távirányítókat, meg a szekrényajtókat csapkodni, kirámolni belőle, meg a fiókokat húzgálni :) Egyszóval egész nap megállás nélkül megy és pörög, egy örökmozgó kis elevenség, de inkább ilyen legyen, mint beteg, sajnos már van összehasonlítási alapom.

     

    A ti babócáitok minden nap alszik délben? Volt már rá példa, hogy kimaradt egy-egy alvás? Este hány órakor van fürdés/alvás?                                     

     

    Szép hétvégét!

     

    Erika      

  24. 2014. január 28. 09:57978.

    Sziasztok!

     

    Hát Marci se látott sok mindent a hóból, csupán annyit, hogy sokat kell öltözködni, és az nem tetszik neki.

    Mi járunk most babajelek órára, tök jó, találkozik más babákkal is, meg kimozdulunk a szokásos dolgokból.

    Hívtam hozzá gyógytornászt, meg be vagyunk jelentkezve a rehabra is, mert már 9 hónapos, és még mindig csak úgy kúszogat, mint valami zombi, nem emeli a fenekét, hogy másszon, és csak a fél kezével húzza magát. Úgyhogy ezzel valamit kezdeni kell, csak hát mire az ember időpontot kap, már magától is megtanul járni...

     

    Na, a kajálással én is gondban vagyok néha. Nem tudom, hogy mit adjak neki délután. Ugyebár délben eszik rendes húsos kaját, aztán mielőtt lefekszik aludni olyan 3 körül, akkorra már megint kell valami, és egyelőre csak tápszert adok neki. Próbáltam joghurtot, de azt annyira nem komálja, meg nem is értem, hogy egy sima joghurt elég? Kekszeket már majszolja, vettem neki Dörmit, néha azt is adok, vagy túrórudiból a túrót, de ezek csak édességek. Mert ugye amikor felébred, utána kap egy adag tejpépet vagy gabonapépet és az a vacsora. Reggel meg lefekvéskor még mindig tápszer. Délelőtt van a gyümölcs.

    Jó ez így szerintetek? 

  25. 2014. január 27. 13:35977.

    Sziasztok!

     

    Mi is mentünk Annával szánkózni,de neki nem nagyon tetszett.

    Szerintem amiatt is,mert elég jól fújt a szél és zavarta,hogy az arcába csap.

    Sétálgattunk is az udvaron,de annyira nem volt elájulva.Tetszett neki,ahogy a kutya bohóckodik a hóban,azt nagyon nevette,de egyébként ha véletlenül elesett,csak fogta a kezét,hogy milyen hideg.

    Szerintem majd a következő tél lesz az igazi,azt már értékelni fogják.

     

    Kata

    előzmény:
    Enczy (976)
    2014-01-26  20:56

Címlap

top