Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. szeptember 27. 11:32101.

    Szia!

     

    El is hiszem,hogy fel vagy dobva:) Olyan jó látni ilyenkor őket!

    Bizony-bizony,te már a finisbe vagy lassan!

     

    Én fogorvosnál voltamAz nem dobott fel ennyire.Elég kellemetlen volt.Lehet érzéstelenítést adni ilyenkor is,csak gyengébbet és az nem volt elég.Hát mit ne mondjak,fájt.

     

    Délután jön a hugicám és takarítunk.Ti még egyedül csináljátok vagy már segít valaki?

     

    Szép napot!

    előzmény:
    d.nitta0712 (100)
    2012-09-27  10:53
  2. 2012. szeptember 27. 10:53100.

    Sziasztok!

     

    Reggel voltam UH-on :-) Teljesen felpörögtem miatta, örülök, mert nagyon jó eredményeket mondtak, nincsen semmi probléma :-) Már koponyavégű fekvésű :-) Annyira féltem, hogy farfekvéses lesz, de szerencsére nem! Már most fejjel lefelé van a drága! 1800 g-nál járunk most, és a koponya átmérője pedig 80 mm. A lepény is rendben van, minden megfelel a 32. hétnek :-) Nagyon örültünk :-)  Érdekes, mert azt olvastam, hogy a 32-33. héten szoktak lefordulni, de mindenképpen a 36. hét előtt. Olyan szerencsésnek érzem magam, hogy ő már most a 32. héten ilyen testhelyzetben van :-) 

     

    Nagyon cuki volt, nyalogatta a méhlepényt :-) Biztos a reggeli mézes pirítós miatt

     

    Remélem Nektek is hasonlóan szépen alakul ez a nap!

     

    Üdv

    Nitta

    előzmény:
    Enczy (98)
    2012-09-26  17:27
  3. 2012. szeptember 26. 17:5799.
    Aranyosak vagytok,köszönöm :)
    előzmény:
    d.nitta0712 (97)
    2012-09-26  16:18
  4. 2012. szeptember 26. 17:2798.

    Sziasztok!

     

    Ügyi vagy Kata! Örülök hogy igazunk volt, és nem fájt :)

     

    Nitta: Remélem nekem is jobb lesz ha már itthon fogok pihizni. :)

    Ma még nem éreztem egyszer sem, kíváncsi leszek az estére...

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    d.nitta0712 (97)
    2012-09-26  16:18
  5. 2012. szeptember 26. 16:1897.

    Szia, Kata!

     

    Ügyes vagy! :-) Reméljük nem lesz semmi probléma!

     

    Szép délutánt!

    Nitta

     

    előzmény:
    d.kata81 (96)
    2012-09-26  14:02
  6. 2012. szeptember 26. 14:0296.

    Sziasztok!

     

    Túl vagyok a vizsgálaton

    Erre szokták azt mondani,hogy nagyobb volt a füstje,mint a lángja.

    Egyáltalán nem fájt,még kellemetlen sem volt.Esküszöm,hogy a nőgyógyászati labornál a vérvétel sokkal rosszabb.

    Úgy hogy most már majd várom az eredményt.Egy pár hétbe beletelik,azt mondta a dokinő a múltkor.

    És a lényeg,amire büszke is vagyok,nem izgultam előtte,meglepően nyugodt voltam.

    Úgy hogy most már pihi :)

     

    Jó délutánt!

    előzmény:
    Enczy (94)
    2012-09-25  18:49
  7. 2012. szeptember 26. 09:5395.

    Szia, Enczy!

     

    Nekem is volt/van ilyen haskeményedésem. Nálam már nagyon korán jelentkezett, és általában mindig délután, estefelé. Nekem nem múlt el pár perc múlva, hanem végig olyan feszes és kemény volt a hasam. Csak hosszas pihenés után lett ismét puha. Én is irodai munkát végeztem, ráadásul a doki a stresszes életmódot is említette, amiből volt bőven. Én is a Béres MagneB6-ját szedtem/szedem. Amióta itthon vagyok (30. héttől), azóta jobb lett a helyzet, mert délutánonként többet tudok pihenni. 

     

     Holnap megyek UH-ra :-) Már nagyon várom:-)

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Üdv

    Nitta

    előzmény:
    Enczy (94)
    2012-09-25  18:49
  8. 2012. szeptember 25. 18:4994.

    Napközben dolgozom, egész nap ülök, alig állok fel :s A doki azt mondta hogy az ülés is nyomja a méhet, szóval sztem ettől van. Délután pedig igyekszem pihenni, de a napi tennivalók ugye megvannak. 

    Mindenesetre mostmár jobban fogok figyelni.

     

    A munkát még nem nagyon tudom otthagyni, mivel még nem döntötték el ki lesz a helyemen, így nincs kinek átadni a dolgokat :s. De megsürgetem őket, mert ha a doki egy szóval is mondja, vagy én úgy érzem hogy jobb lenne itthon, akkor nem fog érdekelni. Tudják nagyon jól, hogy az egy dolog hogy én meddig tervezek dolgozni, bármi közbejöhet.

     

    Igaza van Katának, mostmár jó lenne kicsit olvasgatni, vásárolni,  pakolászni......

     

    Na, majd meglátjuk. Most először kipróbálom a Magnosolv-ot, hátha jó lesz. :)

     

    Jobbulást a Picilányodnak!

     

    Kata, holnap írj, hogy mi volt! És nyugi!!!!

     

    Szép estét mindenkinek!

     

    előzmény:
    andikado (93)
    2012-09-25  17:38
  9. 2012. szeptember 25. 17:3893.

    Szerintem a keményedés nagyban függ attől is mit csinálsz. Krisztinél inkább csak a vége felé éreztem, a 2.trimesztertől itthon voltam szóval nyugis volt. Most már néa érzem, dehát nem csoda azért jól elfáradok a nap végére. Főleg ha a napi rendrakaás, takarítás mellett van mosás-teregetés-főzés- bolt és egyebek is. Na meg emelgetni 9,5 kg-t se a legjobb így.

    Én Béres féle MgB6-ot szedtem,szedek rá, ebbe sokkal több a magnézium mint másfélékbe, azokba inkább a b6 sok.

    előzmény:
    Enczy (87)
    2012-09-24  09:12
  10. 2012. szeptember 25. 17:3492.
    Nekem is nagyon kellene menni, csak halogatom De a héten felhívom! A leányzóm éjjel belázasodott, piros a tokra hát most inkább vele vagyok - jó kifogás
    előzmény:
    d.kata81 (84)
    2012-09-23  14:06
  11. 2012. szeptember 24. 20:3591.

    Szia!

     

    Nem sok újdonság volt a tornán,talán egy-két elem.

    A következő alkalom lesz talán jobb,mert légzés technikákat fogunk tanulni.Az biztos,hogy hasznos lesz.

     

    Akkor érdemes volt megkérdezni a dokit.

    Én is írtam neked,hogy ha keveset tudok pihenni,feküdni akkor keményedik a hasam jobban.

    Én úgy gondolom mivel te is már túl vagy az 5. hónapon,megérdemled,hogy most már otthon legyél és pihenjél.Nem tudom,hogy mennyire tudod most még otthagyni a munkát,de van egy pont amikor mérlegelni kell.

    Most már tudnál jobban vásárolgatni,olvasni,pihenni.

    Egyébként milyen érdekes,hogy az ülő munka is problémát tud okozni,nem csak az álló vagy fizikai munka.

     

    Szép estét!

     

    előzmény:
    Enczy (90)
    2012-09-24  19:06
  12. 2012. szeptember 24. 19:0690.

    Szia!

     

    Jó volt a torna? Csináltatok vmi újat?

     

    Megkérdeztem a haskeményedést, azt mondta, hogy:  hát, az nem túl jó. 

    Pihenjek többet, (amit munka mellett most még nem nagyon tudok. Amúgy valószínűleg a sok üléstől van, hogy nyomódik a hasam) meg ajánlott egy Magnosolv nevű granulátumot, ezt egy nap egyszer kell meginni, és elvileg nagyon jó. Emellé már nem kell szedni más magnéziumot, az egész napi szükségletet kielégíti.

    Azt mondta, hogy ha nem múlik el, vagy egy nap 5-10-szer is keményedik, akkor meg kell vizsgálni :s

    Úgyhogy most kipróbálom ezt a gyógyszert, hátha jó lesz. Ha meg nem, akkor jövök táppénzre. 

     

    Jó pihenést!

    előzmény:
    d.kata81 (89)
    2012-09-24  12:44
  13. 2012. szeptember 24. 12:4489.

    Nekem is szokott keményedni a hasam,pedig naponta 3X-or szedek Magnerot tablettát.

    De észrevettem magamon azt is,hogy ha kevesebbet fekszek vagy pihenek egy nap,akkor fordul elő inkább.

    Nem hiszem,hogy problémát okozna,de persze kérdezd meg a dokit,úgy is megyünk délután.

    Jön mindenki?

    előzmény:
    Enczy (87)
    2012-09-24  09:12
  14. 2012. szeptember 24. 10:3488.

    Sziasztok!

     

    andikado üdv köztünk.

     

    Kata sajnálom az eredményed, de tényleg próbálj meg pozitívan gondolkozni, nem lesz semmi baj minden rendben lesz. Ha idegeskedsz az a babának sem tesz jót.

     

    A hétvége gyorsan eltelt, a szüleimnél voltunk. Most meg sztem minden szabadidőm a költözködés fogja kitenni.  Biztos lesz vagy 3 hét mire minden rendeződik, de lehet még 4 is. Bár már várom.

     

    Én voltam fogorvosnál, még olyan 16 hét körül, akkor muszáj volt mennem mert begyulladt egy fogam.  De a múlt héten is voltam, mert volt még egy lyukas  és azt betömte, szóval sztem nyugodt elmehetsz még, de tényleg tudják úgy is hogy mit lehet meg mit nem ajánlatos. Nekem most szerencsére csak egy kicsit volt lyukas így még injekciót sem kaptam. Én úgy tudom egyedül a rögent nem tudják ilyenkor megcsinálni. 

     

    Hallottam, már ilyet hogy van akinek keményedik, engem eddig még elkerült inkább húzódni szokott azt is éjszaka, bár egyszer egyszer ijesztően tud fájni mikor megfordulok bár nem hosszan kb 1 percig. Magne B6-ot ehetsz rányugodtan. Az segít.  

    előzmény:
    Enczy (87)
    2012-09-24  09:12
  15. 2012. szeptember 24. 09:1287.

    Sziasztok!

     

    Lenne egy kérdésem:

    Nektek volt/van olyan, hogy keményedik a hasatok?

    Pár napja vettem észre, hogy ha háton fekszek, kis időre megkeményedik a hasam. Nem fáj, csak kellemetlen. Ez mennyire normális? Főleg hogy még csak 21 hetes vagyok.

    Ma megkérdezem a dokit is sztem a kismamaklubban, csak kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

     

    Szép napot!

     

    Enikő

  16. 2012. szeptember 24. 08:3486.

    Sziasztok!

     

    Kata:

    Én úgy tudom, hogy csak egy kötelező fogászati szűrésen kell részt venni a 30. hétig, és ennyii. 2. csak akkor kell, ha panaszod is van. Szerintem menj el addig, amíg könnyedén tudsz mozogni és nem kell gyakran pisilned :-)

     

    A Klinikai felkészítéssel kapcsolatban egy kicsit érdekesnek találom én is, amit telefonon mondtak. Sőt még az is furcsa sámomra, hogy szülés előtt 1 hónappal kell jelentkezni, és majd k hívnak...és mi van, ha beindul a szülés korábban? Szerintem majd kb. 1-2 hét múlva jelentkezek, akkor még kicsivel több mint 1 hónap lesz hátra.

     

    Üdv

    Nitta

    előzmény:
    d.kata81 (84)
    2012-09-23  14:06
  17. 2012. szeptember 23. 16:4085.

    Szia!

     

    Én szerencsére letudtam a terhesség előtt. Most minden fogam rendben van, csak pecsétért mentem vissza nemrég. 

    Úgy olvastam, hogy a 20. hétig érdemes letudni a belgyógyászatot és az 1. fogászati szűrést, és a terhesség vége felé is el kéne menni fogászatra. 

    De nem tudom ezt mennyire veszik komolyan. Nekem is csak annyit mondott a nődoki, hogy majd menjek el.... De azt nem hogy mikor, vagy meddig. Szóval nem hiszem hogy túl szigorúan vennék ezt a dolgot.

    A fogorvos pedig biztos tudja, hogy pl. érzéstelenítőt a terhesség melyik szakaszában adhat.... Szerintem menj el nyugodtan, ő tudja a dolgát.

    előzmény:
    d.kata81 (84)
    2012-09-23  14:06
  18. 2012. szeptember 23. 14:0684.

    Sziasztok!

     

    Régóta érlelődik már a dolog,de mindig elhalasztom valami kifogással,menni kellene a fogorvoshoz.

    Tavasszal nagy nehezen rászántam magam,kértem időpontot és mire az első kezelésre elmentem,kiderült,hogy terhes vagyok.A doktornő azt javasolta,hogy az első 3 hónapban hanyagoljuk a dolgot,azóta pedig nem mentem vissza,pedig a pecsét is kellene a kiskönyvbe.

    Az a baj,hogy most meg már nem tudom,hogy meddig lehet menni,van-e úgy mond határidő vagyis az utolsó trimeszterben lehet-e menni.A védőnőt elfelejtettem megkérdezni legutóbb.

    Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?Voltatok már vagy kell menni,készültök?

     

    Kata

  19. 2012. szeptember 22. 09:3983.

    Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást!

    Igyekszem pozitívan hozzáállni,csak ilyenkor mindig elgondolkozm,hogy ez miért alakult ki?Anno így voltam az inzulin problémámmal is,miért jött elő?

    Természetesen ezt sem tudják megmondani,van és kész.

     

    Én is szeretnék menni a szülés előkészítő tanfolyamra,ill. remélem oda már a férjem is tud jönni,mert nálunk apás szülés lesz és jó lenne,ha látná ő is a helyet és a dolgokat.Bár a védőnő azt mondta,hogy ez a "tanfolyam" nem feltétel,tehát e nélkül is bent lehet.

    Azt mondta,hogy a 30. hét előtt érdemes rá jelentkezni.

     

    Ki mit fog csinálni a hétvégén?Nekem a férjem most dolgozik,de ha végzett megyünk Nyírbátorba anyósomhoz,már nagyon régen voltunk,mindig volt itthon valami.

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

  20. 2012. szeptember 22. 09:1682.

    Sziasztok!

     

    Kata! Ne aggódj, biztos semmi komoly! Van egy ismerősöm, neki terhesség alatt a melle környéken alkault ki hasonló és szoptatás alatt felszívódott!!!

     

    Hű, a Klinikán fizetős a szülésfelkészítő Tavaly a Kenézybe még nem volt, elmondtak sok hazsnos infót, egyébként bárhol is szüljetek ezt tudom ajánlani.

     

    Egyébként tényleg a szülésznő van ott, a doki csak a "lényegre" ér oda. Én 3 szülésznővel találkoztam, nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Végül is mindegy lenne kinél szülök közülük. A dokim viszont olyan megnyugtató volt, örültem hogy nem más volt ott.

     

    Tegnap már nem bírtam magammal, vettünk Öcsikének egy pólót meg kis nacikat. A kislányomnak az első bodyk, rugik szinte mind fehérek, a 62-estől vizsont csupa rózsaszín, lila és piros minden na majd akkorra lehet vásárolnom. Na jó még messze van, de úgy várom.

     

    Ja és tényleg úgy van ahogy mondják, ahogy kibújik a kicsi minden fájdalom egy pillanat alatt kitörlődik a fejedből!  És a csásázr semmivel sem jobb, a mátét utáni napok, hetek ahogy láttam elég neccesek, én addigra már rég simán ültem, járkáltam...

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    d.nitta0712 (81)
    2012-09-21  14:08
  21. 2012. szeptember 21. 14:0881.

    Sziasztok!

     

    Kata, én is sajnálom, hogy végül nem lett jó az eredményed :-( azt nem mondták, hogy mitől lehet ez? vagy hogy gyógyszeres kezeléssel nem gyógyítható egyáltalán? 

     

    Nekem jövőhéten csütörtökön lesz a  32. hetes UH-om :-) Már nagyon várom, hogy ismét láthassam Alízt :-) persze Apuci is, ki nem hagyna egy UH-ot sem! Én mostmár egyre jobban parázok, hogy nehogy korábban jöjjön...még annyi minden elintéznivaló, és beszereznivaló van! A héten volt nálunk a védőnő, kifaggattam sokmindenről. végül úgy döntöttem, hogy a Klinikán fogok szülni. Már érdeklődtem is, hogy mikor lehetne bemenni nézelődni, esetleg előkészítő tanfolyamra lehet-e jelentkezni. Azt mondták, hogy a portán kell kitölteni egy lapot, illetve befizetni 5.000 Ft-ot, és akkor részt lehet venni egy felkészítésen. Szerintem elmegyek, mert nyugtató hatással lesz rám a szülés alatt, ha tudom minek kell történnie.

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Nitta 

    előzmény:
    d.kata81 (79)
    2012-09-21  12:30
  22. 2012. szeptember 21. 12:5780.

    Sziasztok!

     

    Üdvözöllek Andikado!

    Remélem sok hasznos tanácsot hallunk még tőled :)

     

    Kata:

    Nagyon sajnálom :-s , Tudom könnyű mondani, de próbálj meg nem idegeskedni, Annácskának sem tesz jót. Ne aggódj, minden rendben lesz!! Azt a kis tűszúrást kibírod, gondolj arra, hogy a szüléshez képest semmiség. :) Ez lehet nem volt túl megnyugtató... :)

    De tényleg ne parázz, hamar túlleszel rajta, az eredménye pedig jó lesz, és nem kell műteni. Fő a pozitív gondolkodás!

     

     

    Velünk minden rendben van, egyre többet érzem mocorogni Babucit, és egyre erősebben :) Olyan jóóó....

    Hétvégén nem nagyon leszek, úgyhogy mindenkinek kellemes pihenést!

     

    Sziasztok! 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (79)
    2012-09-21  12:30
  23. 2012. szeptember 21. 12:3079.

    Sziasztok Lányok!

     

    Tegnap voltam orvosnál.

    Nem tudom,hogy korábban mondtam -e már,de amikor az első teljes vérképet csinálták,kiderült,hogy nincs minden rendben a pajzsmirigyemmel.

    Menni kellett belgyógyászatra,endokrinológushoz,ahonnan szintén küldtek tovább vérvételre és nyaki UH-ra.

    Most volt kontroll vizsgálat tegnap és egy kicsit lelombozódtam.

    Azt mondta a doktornő,hogy összességében javultak az eredmények,de van egy göb a nyakamba ,amiről jó lenne kideríteni,hogy milyen elváltozás.

    Úgy hogy jövő héten mennem kell a Klinikára minta vételre.

    Teljesen be vagyok parázva,mert ezt a mintavételt egy nagy tűvel csinálják,konkrétan beleszúrnak a nyakamba.Király lesz

    És majd ennek az eredményétől teszik függővé,hogy a szülés és szoptatás után meg kell-e műteni.

    Egyébként is van egy csomó dolog,ami miatt nem vagyok nyugodt és akkor még ez is.

     

    Veletek minden ok?Nagy a csend most itt.

     

    Szép napot mindenkinek!

  24. 2012. szeptember 20. 20:1678.

    Szia!

     

    Természetesen örülünk neked :)

    Gratulálok a gyerkőcökhöz.

    Legalább már te,mint tapasztalt Anyuka tudsz hozzá szólni a dolgokhoz és eloszlatod majd a mi kételyeinket és aggodalmainkat.

     

    Korábban én is Makai doktornőhöz jártma,csak aztán amikor kiderült,hogy terhes vagyok,a körzet miatt váltani kellett,mert  állítólag most nagyon szigorúan veszk.Én rettentően sajnáltam,hogy nem ő kísér tovább a terhesség alatt,mert nagyon kedveltem és szerintem nagyon emberséges orvos.Én gondolkoztam korábban azon is,hogy őt kérem meg a szüléshez orvosnak,de nem vállal szülést.

    Úgy hogy most Nagy István Gézához járok.Végül is ő is normális,nincs rossz tapasztalatom még eddig.

     

    Mi nagyon úgy néz ki,hogy a Klinikán fogunk szülni és szülésznőt fogadunk.Sok mindenkitől hallottam mostanában,hogy az orvos helyett inkább ezt választják.Állítólag azért jobb,mert ő sokkal többet ott van,mont az orvos.

     

    Én egyébként már a 25. hét végénél járok és kislányunk lesz :)

     

    Jó pihenést! 

     

     

    előzmény:
    andikado (77)
    2012-09-20  18:02
  25. 2012. szeptember 20. 18:0277.

    Sziasztok!

     

    Bár már a 2.babánkat várom, ha lehet, akkor szívesen csatlakoznék hozzátok! 

     

    Én 28vagyok, a kislányunk 13,5 hónapos a pici fiúnk pedig 19hetes Így én itthon vagyok. 

    Olvasgattam, hogy ki merre jár terhesgondozásra, hol szeretnétek szülni no és a babakelengye, szóval ha nem gond írok én is erről picit.

     

    Az Otiba jártam ill. járok Makai doktornőhöz, hát semmi extra de legalább kedves, megértő, segítőkész. Múltkor Aranyosi Dr. helyettesítette, nagyon szimpi volt. A lánykámat a Kenézyben szültem, mivel ott volt az orvosam. Bár ott ugye más a látogatási lehetőség, sőt akkor még csak a szülőszobák voltak felújítva mostmár a gyermekágyas részleg is. Most is ott tervezek szülni, jövő héten beszélek az orvosommal. Én is elég náthás, torkfájós vagyok most, így picit tolom a dokizást...

     

    Ja igen a fogadott orvosról akartam írni. Akinél én szültem semmit nem kért előre, szülés után adtam amit én gondoltam -tarifa nincs-. 2 héttel hamarabb szűltem, szabin volt, bejött. Végig nagyon elégedett voltam vele. Persze ha épp külföldön van nem jön be, én meg nem adok pénzt (De tény, sok orvos kér előre is pénzt és "fix" összeg a szülés is.)

     

    A lányom nyári baba, na ott nem volt gond 35fokba mit adjak rá, hát most gondolkozhatok

     

    Már alig várom, hogy menjünk babaruhkat venni, más nagyon nem kell már. 

     

    Kórházi dolgok: ami a szokásos listán felül szerintem még jól jöhet: fertőtlenítős foly szappan és az a lötyi amihez víz se kell, kisebesdett mellbimbóra való krém, mellbimbóvédő (nekem nagyon jól jött), textilpelenkák A mellszívót kinéztük előre, mikor kellett a férjem gyorsan megvette. Fertőtlenítésről meg annyit, hogy mi is kifőztünk fazékba és vettem a Chicco hideg sterilizáló folyadékát tökéletesen megfelelt.

     

    Na azt hiszem elsőre jó hosszú lettem, bocsi. Szép napot nektek!

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18

Címlap

top