Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2014. január 26. 20:56976.

    Sziasztok! 

     

    Hogy tetszik a babócáknak a hó?  Voltatok szánkózni? 

    Mi voltunk. Fanni először csak nézett nagy komolyan, hogy ez most mi?! Nem tudta hova tenni a nagy fehérséget, meg a szánkót sem. Aztán mikor apa elkezdett "száguldozni"  vele, akkor nagyon élvezte a dolgot. :D

     Ki is vettük, hogy sétáljon kicsit, de hát szegényt úgy felöltöztettem pufiba, hogy egyedül nem sokat haladt mert elesett. :D

     Nagyon cuki volt. 

     

    Amúgy hogy vagytok?  Remélem mindenkivel minden oké!? 

     

    Szép estét! 

    Enikő 

  2. 2014. január 9. 17:11975.

    Szio :)

     

    Hát ez engem is elgondolkodtat, mert tényleg amikor kevesebbet eszik nap közben Panna, akkro jobban alszik. Én ugy csinálom hogy reggel és este kap tejpépet, nekünk ez a tápszer mert ugye nem issza a tápszert. Ebédre kap komplett bébiételt, és ezen kivül még eszik gyümölcsöt, kekszet, meg hát most a kuki mánia. Látnod kéne ahogy belemarkol és tömi a szájába.  Lehet nem sok ez a kaja, de ha éhes lenne sirna meg nyügös lenne. 

    Délután ha marad az ebédből az még megeszi vagy ha éhes akkor adok neki gyümülcsüs tejpépet vagy csinálok valami finomságot. 

     

    Az tény hogy nem etetem túl, látszik is rajta, meg kis vékony testalkatú, nem oylan kis pufi mintz a tápszeres babák akik mindig jollaknak. most mértük tegnap 78 cm és 8600 gramm. 29-én lesz 1 éves, addig meglesz a 9 kiko, igy amit mondanak hogy 1 évesen meg kell 3 szorozza a kicsi a súlyát az meglesz. A többi meg nem érdekel, ha éhes ugyis észreveszem.

    előzmény:
    Enczy (973)
    2014-01-07  15:34
  3. 2014. január 9. 11:44974.

    Sziasztok!

     

    Jajj, Huncutka, borzasztó lehetett ez az év vége! Sajnálom nagyon, pedig hogy várja az ember a karácsonyt. Remélem, most már jobban vagytok, és jól sikerült az a születésnap!

     

    Boldog új évet mindenkinek!

     

    Nálunk is eltelt a karácsony, jó volt, szép volt, elmúlt. Aztán most meg jövünk-megyünk, intézkedünk. Most épp túl sokat alszik Marci, mert szerintem egy kicsit lázas, jön a 3. foga, és amiatt.

    De már végre kúszik! Hát hogy erre mennyit kellett várni. 8 hónapos elmúlt. Most meg viszem családi napközibe egy órácskára, hogy szokja a társaságot.

    Épp most beszéltük, hogy szeptemberben már mehet bölcsibe, és azt mondták, hogy áprilisban kell jelentkezni, de hát szerintem addigra már mások jelentkeznek, és mire odamegyek, közlik, hogy nincs hely. Úgyhogy nem várom meg az áprilist.

    Nálam Marci még felkeléskor meg lefekvéskor tápszer, aztán van egy pici gyümölcs délelőtt, délben ebéd, délután még megiszik egy tápszert, este meg rizspépet vagy gabonapépet. Úgyhogy eszik vagy 6-szor. Nem is vékony :) 

  4. 2014. január 7. 15:34973.

    Sziasztok! 

     

    Jajj, még olvasni is rossz hogy milyen betegek voltatok!  :(

    Remélem már mindenki jól van! 

    Lehet akkor most megint valami járvány van? Jó lesz vigyázni...  :/

     

    Lenne egy kérdésem : A ti gyerkőcötök hányszor eszik egy nap? A rendes nagy kajálásokra értem, nem mikor velünk is eszik pár falatot :) 

    Azért kérdezem, mert Fanni mostanában csak négyszer eszik, kimarad a tízórai. Kicsit keveslem ezt a négy evést, de az az érdekes, hogy mióta így van, sokkal jobban alszik éjszaka. Végre mondhatom hogy átalussza az éjszakát :D Van hogy felsír, de vagy oda se kell menni hozzá, vagy csak a cumi kell neki. 

    Ezek szerint eddig túletettem azért nem aludt?? 

     

    Szép napot Nektek! 

  5. 2014. január 6. 12:03972.

    szia, Huncutka!

     

    Sajnálom, hogy ilyen beteg volt a pici lány :-( Remélem hamarosan teljesen meggyógyul!

     

    Minden jót!

    Anita

    előzmény:
    Huncutka87 (969)
    2014-01-04  15:08
  6. 2014. január 6. 11:55971.

    Kivánom nektek hogy sokkal szebb évetek legyen az idei mint ahogy a tavalyi befejeződött

     

    Nekem nagy félelmem hogy egyszer Pancsi elkapja, mert mi nem vettük meg neki az oltást. Amugy KInga kapott Rota oltást? Bár azt mondják az sem 100 százalékos.

     

    Nekünk  a szentesténk ment majdnem kudarcba. Egész nap alig evett és este 8 felé sugár hányás, de komolyan ilyet én még nem láttam. Olvasva amit irtál teljesen át tudom most érezni, mert a saját szememmel láttam ugyanezt. Mi is bementünk de a doki hazaengedett minekt merta  kedve jó volt. És hál istennek másnap már semmi baja sem volt. Viszont utána jüttem Én, majd Apa, nagyik és keresztammiék is. Végigment a családon. Ez nem Rota volt, csak eg yhányos hasmenős virus azt mondta a doki, de lehet közük van egymáshoz csak lehet nem egyformán viselik a babák.

     

    Én annyit hallottam a rotáról hogy ha a gyerek beteg akkor az egész család elkaphatja, tehát rotás babát sosem szabad meglátogatni, vagy aki kapcsolatba kerül az ne menjen hozzátok. Mert nem csak a kezeden az egész testeden lehet egy kis nedves góc.  De igy utolag már mindegy.

     

    Remélem mihamarabb felépül a kis drága és ujra olyan vidám mosolygos baba lesz :) Előre is boldog szülinapot kivánunk nkei, ah addig már nem irnék :) Mi 29-én leszünk 1 évesek, már mi is nagyon várjuk. Nálatok miylen torta lesz? Már eszik mindent Kinga?

    előzmény:
    Huncutka87 (969)
    2014-01-04  15:08
  7. 2014. január 4. 21:43970.

    Szia!

     

    Húha! Igazán sajnálom ami veletek történt,még olvasni is rossz volt,nem hogy átélni :(

    Borzasztó betegen látni az ilyen kicsi gyerekeket.

    Remélem,hogy mihamarabb eljön a teljes gyógyulás!

     

    Kata

    előzmény:
    Huncutka87 (969)
    2014-01-04  15:08
  8. 2014. január 4. 15:08969.

    Sziasztok!

    Boldog Új Évet kívánunk mi is Mindenkinek! :)

     

    Hát, hol is kezdjem? Úgy látom jól teltek az ünnepeket mindenkinek, kivéve nekünk :( Az egész szenteste napján kezdődött... Feldíszítettük a fát, megvolt a nagy ajándékozás, bontogatás, játszás. Nővérem telefonált, hogy a 20 hós keresztfiam bevitték a kórházban, hány meg megy a hasa :( Infúzió, meg minden. Jobban lett, hazavitték. 25-én ismét csak viszavitték, akkor már be is fektették, de mivel van egy 6 hós kislánya, aki még szopizik, így ő is bent maradt velük. Zalán kaptam az infúziókat, kiderült rota vírus. A kicsi csak egy napig volt beteg, ő nem kapta el szerencsére. 30-án engedték őket haza. Tehát a nagy családi karácsonyozás helyett kórházi látogatás lett. Csak én és a férjem mentünk be 1x, akkor is csak megsimiztük a kis arcát, mert nem akartunk semmit hazahozni Kingának. Ellenben anyukám egész végig bent volt velük reggel-este, mert ha az egyik sírt, sírt a másik is, és egyedül ugye nehéz lett volna velük. 30-ára teljesen meggyógyultak. A mi történetünk pedig ekkor kezdődött. Kinga hétfő hajnali 3-kor felsírt, mire a kiságyhoz értem elkezdtett hányni, fél 4-ig összesen 7x ismételte meg eme tevékenységét. Aztán elaludt 7-ig, ébredés után amíg én pakoltam a batyunkat, higy akkor irány a kórház,  újabb 7 hányás következett, vagyis már csak erőlködés, mert semmi nem volt már benne. Egyértelmű volt, hogy bent is maradunk. Tehát elfoglaltuk a csecsemőosztályon a helyünket, jött a szokásos vérvétel, branül, infúzió. Szegénykém annyira bágyadt, gyenge volt :( Kedd, ugye szilveszter. Értelemszerűen bbent töltöttük ezt a napot is, miután be is lázasodott, és a hasa is elkezdett menni. Sőt, az újév első 3 napja is ott ért minket, vagyis tegnap jöhettünk haza. Mint kiderült, rota vírus okozta nálunk is a gondokat. Pedig annyira vigyáztunk, a gyerekek nem is találkoztak, mi pedig gondosan kezet mostunk a látogatás után, és mégis megtörtént a baj :( 

    Kinga már jobban van, de még korántsem gyógyult meg. Gyenge, ami abban nyilvánul meg, hogy nem akar/tud lábra állni, pedig már szépen lépkedett egyedül is. Az egyébként nem bújós gyerekem gyakran kéredzkedik ölbe, bújik, és sokat alszik. Amikor bekerültünk már 33dkg-mal mutatott kevesebbet a mérleg, mint előtte a mérésen. Diétáznia kell és szedni a protexint. Nem ehet egyszerre sokat, eddig egy evés 2 üveg bébiételnek felelt meg, most csak egy felet ehet egy evésre. Este a 260-300ml tápszer helyett csak max 100-at ehet. Így minden evés utén jön a hatalmas ordítás, mert éhes maradt. Ha egy kicsit is többet kap, akkor kihánnya :( A doki szerint még 1-2 hét, mire teljesen rendbejön a pocakja, mert ez a vírus a beleket támadja meg. 15-én szülinapja lesz, eddig úgy volt, hogy aznap lesz tartva, de elhalasztottuk szerda helyett vasárnapr, így is időt adunk a gyógyulásnak. Ha már egyszer őt ünnepeljük, akkor legalább a tortájából ehessen. 

    Tehát Kingának így telt élete első szilvesztere, amit nem csak ő, de én is átaludtam, már amennyire a kórházi széken, és a világosban lehet aludni. 

    Tehát ilyen évkezdés után már csak jobbra számítunk.

    További szép hétvégét mindenkinek!

  9. 2014. január 2. 11:54968.

    Sziasztok!

     

    Boldog Új Évet mindenkinek!!!

     

    Nálunk is jó volt a Karácsony és a Szilveszter is....itthon nálunk volt egy kisebb baráti-tesós összejövetel Szilveszteri buliként + felsétáltunk babástul a főtérre, de csak fél10-ig maradtunk.  Alíz jól elfáradt benne,fürcsi után egészen reggel 6-ig aludt és még a kinti tüzijáték durrogtatásra és a fiúk heves nevetésére sem ébredt fel :-) Úgy hogy nálunk minden szupi volt, és most visszcsöppentünk a szürke hétköznapokba, mert apa ma ment dolgozni :-(

     

    Két ünnep között voltunk Miskolctapolcán kicsit kirándulgatni, az is nagyon jól sikerült, jól bírta a pici lány az ottalvást és a fürdőzést is imádta. 

     

    Egy pár napja az új nevem: "Ada" Úgyanis Alíz így hív engem, de az Apát már szépen és tudatosan mondja. A leggyakrabban viszont a "kérem"-et használja, mert minden kell neki, ami csak mozdítható :-)

     

    A mozgás terén még várunk, pár lépést már megtesz egyedül, stabilan, de még mindig nagyon kis óvatos. Pedig már több percig is áll egyedül támaszkodás, kapaszkodás nélkül. 

     

    Kata: Boldog szülinapot Annának így utólag is :-)

     

    Szép napot Mindenkinek!

    Anita 

  10. 2014. január 1. 17:50967.

    Mi voltunk bulizni baba nélkül,ill. délután volt egy kis babazsúr is,de a másnapok ilyenkor ne lennének :(

    Mert a babócához akkor is kellni kell 7-kor vagy hamarabb,ha mi 5-kor feküdtünk le.

    Úgy hogy még mindig pihenjük az éjszakát.

     

    BUÉK mindenkinek :) 

    előzmény:
    Enczy (966)
    2013-12-31  17:01
  11. 2013. december 31. 17:01966.

    BUÉK Csajok!!!  :) 

    Megy valaki bulizni babával vagy baba nélkül? 

    Ha igen, jó mulatást!  ;) 

    előzmény:
    d.kata81 (965)
    2013-12-30  23:04
  12. 2013. december 30. 23:04965.

    Sziasztok!

     

    Remélem és szinte biztos vagyok benne,hogy mindenkinek szépen teltek az ünnepek.

    Nálunk is volt nagy családjárás.Annál is inkább,mert Annácska szombaton ünnepelte az első szülinapját :)

    Bizony,eltelt egy év!Sokszor el sem hiszem!

    Nagyon cuki volt,tetszett neki a tortázás,meg minden :)

     

    Mindenkinek jó szilveszteri bulizást és boldog új évet!

     

    Kata :)

  13. 2013. december 23. 18:43964.

    Sziasztok! 

     

    Én is békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!  :) 

     

     

    előzmény:
    _sita (963)
    2013-12-22  11:34
  14. 2013. december 22. 11:34963.

    Boldog karácsonyt lányok nektek és a kis családotoknak is! :)

     

    Nálunk már kezdődik!!! :) 

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  15. 2013. december 17. 08:46962.

    Szia Tünci!

     

    Van zene foglalkozás a Méliusz könyvtárban is, mi elmegyünk ma oda. Keddenként fél 11-től van. Azon a honlapon fent van, amit Kata írt.

     

    Kata, nem gond még, hogy nem kúszik, nem kell vinni sehova, csak én türelmetlenkedem. Van egyébként mozgásfejlesztő torna, de csak 1 éves kortól. Keress rá a neten, az is jó kis program lehet. 

    előzmény:
    Tünci* (958)
    2013-12-16  18:51
  16. 2013. december 16. 21:18961.

    Szia!

     

    Én is néztem ezt a helyet,amikor keresgéltem a neten.

     

    És egyébként a védőnő vagy a háziorvos mondott arra valamit,hogy még mindig nem kúszik?

    Gondolom nem annyira nagy gond,mivel minden gyereknek más a ritmusa.

    Vagy esetleg gyógytorna félére nem kell vinni?

    De ezeket a kérdéseket ne vedd sértésnek,csak érdeklődöm.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    _sita (956)
    2013-12-15  10:39
  17. 2013. december 16. 21:12960.

    Így már értem :)

     

    Mi a Homokkerti közösségi házban,mert nekünk az van közel.

    Itt hétfőként van 10:45-től.Nekünk ez tökéletes,mert kb. 12 körül szokott alvás lenni és addig  hazaérünk.

    előzmény:
    Tünci* (959)
    2013-12-16  18:53
  18. 2013. december 16. 18:53959.

    Szio :)

     

    ugy értettem h melyik helyszinen voltatok? mi a fórumban voltunk egyszer. azota is készülünk de mostanában 9-ig alszunk amiota ilyen hideg van.

    előzmény:
    d.kata81 (957)
    2013-12-16  12:54
  19. 2013. december 16. 18:51958.
    na ez tök közel lenne hozzánk mert itt lakunk az árpád térnél. tudsz vmi linket küldeni róla?
    előzmény:
    _sita (956)
    2013-12-15  10:39
  20. 2013. december 16. 12:54957.

    Szia!

     

    Már korábban betettem a linket,de beteszem megint:

     

    http://zenebolcsi.freewb.hu/

     

    Kata

    előzmény:
    Tünci* (955)
    2013-12-14  21:59
  21. 2013. december 15. 10:39956.

    Sziasztok!

     

    Mi is voltunk egy családi napközibe Marcival, ahol minden délelőtt van zene, mondókázás, meg még sok más is, és nagyon tetszett neki. Igaz, hogy még nem nagyon tud benne részt venni, de azt szeretném, ha szokná a gyerekek társaságát, nem félne tőlük, és tanulna, ellesne tőlük dolgokat. Mert hogy még mindig nem kúszik, és már 8 hónapos.

    Úgyhogy meg is beszéltem, hogy egy héten egyszer elmegyünk egy órára, másfél órára, és fizetünk érte kemény 500 Ft-ot :)

     

    Jó kis hely egyébként, a Damjanich utcán van (Nyíl és a Kút utca között), Tipegő bölcsi. Sószoba is van, majd azt is szeretném kipróbálni vele.

    Ha nagyon beválna, akkor később azt is el tudnám képzelni, hogy ott marad 1-2 órára, míg elintézek pár dolgot. 

    előzmény:
    Tünci* (955)
    2013-12-14  21:59
  22. 2013. december 14. 21:59955.
    Hol volt?
    előzmény:
    d.kata81 (954)
    2013-12-10  08:09
  23. 2013. december 10. 08:09954.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltunk Annával zenebölcsibe :)

    Tetszett neki nagyon,bár két alkalommal eltört a mécses.Egyszer azért,mert a tanárnéni furulyázott és Annácskának nem nagyon jött be.Aztán meg azért,mert az egyik kislány kezében volt egy maci,amit Annácska is szeretett volna és nem adta neki oda.

    Majdnem 1 órás volt és 5 baba volt,mind Annával egykorú.

    Biztos,hogy megyünk jövő héten is.

    Csak ajánlani tudom mindenkinek,nagyon kedves a tanárnéni is :)

     

    Szép napot mindenkinek :)

  24. 2013. december 4. 18:11953.

    Szio :)

     

    Én ugy tudom h igazolás kell a  munkahelyről és akkor veszik be bölcsibe.

     

    dokihoz én mentem már kicsivel urologiára is, addig doktornő megfogta. az anyajegy szürésen is voltunka  a Bajcsin ott 2 perc alatt végeztem. Szerintem meg kell értsék, ha meg nem és undokok, akkor az az ő bizonyitványuk, nem a tiéd ! Bár én ahol eddig jártam mindnehol nagyon kedvesk voltak, mert ha kisbabát látnak egyből olvadoznak :) ugyhogy csak bátran menj vele együtt, enm te vagy az egyetlen aki igy jár dokihoz :)

    előzmény:
    zsanna87 (952)
    2013-12-03  18:33
  25. 2013. december 3. 18:33952.

    Sziasztok! 

    Én már beszéltem is a kis főnökkel a munkába állásról, hogy jövő ősszel lehet vissza mennék, de viszont rugalmasságra vágyom, de közölte velem, hogy valószínűleg nem lesz már számomra hely, csak ha 10 órába megyek vissza... és ha beteg a gyerek nem mehetek ki valószínűleg ha hívnak pl a bölcsiből...  szóval ha a kislányom két éves lesz, akkor lehet mi is második babát terveznénk! 

    Amúgy igaz az,ha munkanélküli az anyuka, akkor nem lehet bölcsibe adni, míg munkát keres az anyuka?

    Sajnos a férjem is úgy dolgozik, hogy nappal és éjszaka, család vidéken, szóval itt is inkább rám hárul az a rész,hogy ha ugorni kell anya ugorjon. Nektek van segítség ilyen esetekre?

     

    Mi is általában dél körül megyünk sétálni,de Zsóci  utálja a bunda zsákot. Ordítva indulunk el, aztán bele törődi, és alszik... úgy sajnálom, de ez van. 

     

    Egy kérdés: ha menni kell orvoshoz, és nem tudja az anyuka kire bízni a kicsit, a doki nem morog,hogy miért hozta a babát is? Anyajegy szűrésre jelentkeztem be, de lehet apa nem tud szabadnapot kérni és vinnem kell a kicsim... remélem pont akkor nem kapja el a hiszti roham... :) 

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    d.kata81 (939)
    2013-11-25  13:54

Címlap

top