Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2013. december 3. 08:39951.

    Szia!

     

    Voltatok az eszembe a hétvégén,még a férjemnek is mondtam,hogy most van a szülinapja.Cuki lehetett :)

    És milyen tortája volt?Ti csináltátok vagy vettétek?

     

    Mi vasárnap céges Mikulás ünnepségen voltunk.Nagyon élvezte Anna baba a nagy nyüzsit,meg a sok gyereket :) A Télapóval is fényképezkedtünk,még az ölébe is ült és nem félt tőle.Csomagot is kapott mindenki.Jó volt elmenni.

     

    Megtaláltam egyébként a zenebölcsi honlapját:

     

    http://zenebolcsi.freewb.hu/

     

    Debrecenb e több helyen is van.

    Mi hétfőn tervezünk menni a Szabó Kálmán utcára,mert nekünk az van a legközelebb,meg az időpont is ott a legjobb nekünk.10:45-től van.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (950)
    2013-12-02  13:50
  2. 2013. december 2. 13:50950.

    Sziasztok!

     

    Szombaton betöltötte Alíz az 1 évet :-) Nagyon élveztük az ünneplést, nagyon cuki volt a sok ajándékával együtt. Annyira tud örülni az új játékoknak...azt sem tudta, hogy melyiket ölelje :-) 

     

    Jó lesz neki ez az időszak: szülinap, Mikulás, Karácsony :-)

     

    Ja a torta hihetetlenül ízlett neki, féltem, hogy fog fájni tőle a pocija, annyira sokat akart belőle enni .-) De szerencsére nem volt hasfájás!

     

    Üdv

    Anita 

     

     

  3. 2013. december 2. 13:44949.

    Szia, Kata!

     

    Hát nekünk sem túl jó mostanában a levegőzés...Alízt főleg a sok ruha zavarja...na meg hogy betegek is voltunk/vagyunk, így én sem vittem túlzásba a dolgot. Bő félórát, órát szoktunk  kint lenni, és általában mindig beiktatok egy kis vásárlást, postát, piacot... mi inkább az ebéd után szoktunk menni, olyan 2-3 körül. De már gondolkoztam rajta, hogy lehet át kellene állni a délelőttre. 

     

    Alíz nem mer teljesen egyedül menni, csak néhány lépést tesz meg egyedül. Én még kis bátortalannak látom! Na de nem baj, nem kell ezt elsietni. már tudatosan mondja, hogy "kell", sőt néha a "kérem"-et is. Tegnap meg pl. a tyúk hangját mondtuk neki, és ő is utánzott minket, hogy "kot-kot". Olyan édes volt.

     

    Szép napot!

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (948)
    2013-12-02  13:14
  4. 2013. december 2. 13:14948.

    Sziasztok!

     

    Kíváncsi lennék,hogy kinél hogy zajlik most a séta és levegőzés.

    Pl.:

    Mentek mindennap?

    Délelőtt vagy délután?

    Babakocsival vagy nélküle? (itt főleg Nittáékra gondolok,mert ők vannak még ilyen korban)

    És mennyi ideig szokott tartani?

     

    Nálunk mostanában borzalmas a levegőzés.

    Annácska nincs érte odáig.A babakocsiban nem nagyon szeret lenni,mióta már tud járni.Ha leteszem a földre,hogy járkáljon,egy darabig elvan,aztán kérezkedik az ölembe.Vagy ha sétálgat,akkor egy idő után mindent felszed,megakar kóstolni.Persze nem engedem neki és aztán kitör a hiszti :(

    Tehát nem egy leány álom :(

     

    Üdv: Kata

     

  5. 2013. december 2. 11:09947.

    Szia Kata!

     

    Hu, ugy látszik én leszek itt akkor a kivétel. Én már keresek munkát, jeleztem a cégem felé h szeretnék vissza menni. Lehet sokan megköveznek, vagy azt mondják rossz anya vagyok, de nagyon sok szempont van ami miatt igy döntünk. Kb április körül készülök vissza dolgozni, akkor lesz Pancsi 1 éves és 3 hónapos.

     

    Én 8 hónaposan már jártam bölcsibe mert nem volt anyumnak más választása.  Azt mondta érett voltam rá, meg jót is tett, nem érzem mai napig a hátrányát. Én is ezt érzem h Pancsi nyitott, és jót tenne neki a gyerektársaság, mert itthon én nem tudok vele ugy játszani, kell neki a változatosság. 

    Másik dolog hogy ez az egy év nagyon jol jönne anyagilag is, mert akkor a gyedet félre tudnánk tenni, és akkor egy év mulva jöhetne a kistesó. Mi is szeretnénk még babót, de ha most szülnék még egyet akkor a mostani gyed 70 százalékát kapnám a másik gyerek után, abból két gyereket nem lehet jol ellátni.

    Szerencsére nekünk itt van a szomszédban a bölcsi és jokat hallottam róla. De majd ez még alakul, lehet ugy változnak a dolgok h nem fogok beadni. Most azt látom hogy kezd nagyon anyás lenni, és azt gondolom hogy a bölcsi talán ezt megoldaná. Nálatok is anyás a baba?

     

    Mi voltunk zenebölcsiben két hete a Fórumban. Sajnos Pancsi annyira nem élvezte, mászkált össze vissza a többi gyerek érdekelte inkább, és nem tudtam vele énekelgetni, még a szöveget sem tudtuk, és nem akart ölben maradni. inkább játszóháznak éreztem a mi részünről. de próbálkozni fogunk még majd megszokja. az a baj h nem szeret egy helyben lenni, kötötten. 

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (939)
    2013-11-25  13:54
  6. 2013. december 2. 10:57946.

    Szia!

     

    mi már voltunk babafotózáson de akkor még kicsi volt Pancsi, 10 hetesen. Most majd mikuláskor is készitünk, meg én az első szülinapján. Szerintem ha jó a fotós akkor tudja h adott korban mit és hogyan kell fotozzon, mire érett a gyerek. Olyan jo visszanézni :)  csinálunk mi is mindig fotókat de aprofi fotósok annyira mások.

    előzmény:
    _sita (945)
    2013-11-27  15:50
  7. 2013. november 27. 15:50945.

    Sziasztok!

     

    A karácsonyi ajándékokkal én is bajban vagyok, bár az eszembe se jutott, hogy a gyerek nevében is vegyek valamit az apjának. Így is pont 24-én van a születésnapja Apának, úgyhogy eleve 2 ajándékot szoktam neki venni, hogy ne szenvedjen hiányt :)

     

    Viszont gondoltam már rá, hogy jó lenne elmenni ilyen babafotózásra, és az is lehetne egy-egy ajándék mindenkinek a családban. De valahogy még nem igazán érzem, hogy a gyerek kompetens lenne egy ilyenre. Közületek volt valaki? Nem tudom, hogy mi lehet az a kor, amikor már jó kis vigyori képeket lehet csinálni.

     

    Marcinak most hétfő reggelre kibújt az első foga, hát azt hittem már fogatlan marad, jó kis láza volt. Jól meg is fázott most meg, szörcsög össze-vissza, nehezen alszik, vááá. Pedig már várható volt, ebben a nagy szélben, meg se-se időjárásban sose tudtam, hogy öltözzünk fel, hogy jó legyen. Hétfőn még a szemészeten is voltam vele, hogy megállapítsák, hogy nem kancsi, és tökéletesen szépen áll a szeme. Úgyhogy ez is megvolt, hálisten.

    Jövő hét végén már itt lesz a céges buli, remélem addigra mindenki magához tér, merthogy az apja is hót beteg.

     

    Munka ügyben tudjátok, hogy én már itthonról kicsit besegítek, és kb. másfél-2 éves korában be is szeretném adni bölcsibe, de szerintem csak 4 órába mennék vissza. Főleg, ha addigra már ugyanúgy megkapom a gyedet is munka mellett. Bár ahogy nő, egyre inkább élvezem vele a foglalkozást, úgyhogy most per pillanat, biztosan nem szívesen mennék vissza dolgozni. Pont elég így, hogy napi 1 órácskát ránézek a dolgokra, és ennyi. Jó látni, ahogy napról-napra fejlődik, okosodik. De a lusta seggével még mindig nem kúszik...

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  8. 2013. november 26. 22:08944.

    Szia! 

     

    Eddig nem jutott eszembe, hogy apának kéne ajándék a baba nevében. 

    De a könyv amit Nitta írt, jól hangzik, elgondolkodtatott :)  De valószínűleg az én páromnak sem jutna eszébe hogy anya is kapjon valamit a babától :) 

    Szóval szerintem inkább szülinapjára nézem  meg magamnak azt a könyvet, úgyis februárban lesz. 

     

    Szép estét! 

     

    előzmény:
    Huncutka87 (940)
    2013-11-25  15:08
  9. 2013. november 26. 22:02943.

    Szia Kata! 

     

    Kósza gondolatként nekem is átfutott az agyamon, hogy mi lenne ha visszamennék dolgozni 1 év után, de gyorsan el is felejtettem. Én sem szeretném még bölcsibe adni. Olyan picike még, nem bízok meg másban.  Beszélni sem tud még... Sok gyerek van bölcsiben, nem tudnak mindenkivel kellőképpen foglalkozni szerintem . És nem utolsó sorban én nagyon rosszul viselném. Már rosszul vagyok ha belegondolok, hogy 2 évesen muszáj lesz visszamenni dolgozni, és másra kell bíznom a drágámat...  :(  Hacsak nem jön a kistesó, de én még egyenlőre nem érzem úgy, hogy készen állok rá. Viszont itthon szívesen csinálnék valami mellékes munkát ha lenne rá lehetőség. 

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    d.kata81 (939)
    2013-11-25  13:54
  10. 2013. november 26. 11:28942.

    szia, Huncutka!

     

    A karácsonyi aji szerintem nem "kötelező" külön apának a babától. végülis Te sem kapsz (valószínűleg) külön ajándékot a babától....nálunk ugyanis szerintem ez eszébe sem jut apának. .-) na de mindegy.

     

     

     Én tavaly úgy csináltam, hogy vettem külön egy Tankcsapda koncertjegyet apána, és ráírtam a kis üzit, minhta Alíz adná nek: "Hogy ne csak mindig az én sírásomat hallgasd..."ez nem volt olyan személyes, de vicces volt.

     

    most viszont láttam az Alexandra könyvesboltban egy olyan kis könyvecskét, aminek valami ilyesmi volt a címe: "Apa és lánya" és szép kis idézetek voltak benne. Esetleg ötletnek is jó. 

     

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    Huncutka87 (940)
    2013-11-25  15:08
  11. 2013. november 26. 11:24941.

    Szia, Kata!

     

    Én nem gondolkoztam ezen. A 2 éves kor nálunk az fix, én addig semmiképpen nem mennék vissza dolgozni. Engem nagyon megviselne és őt is szerintem. Ilyen kicsi korban kell még neki az anya, otthon közelsége, melegsége. + én egy kicsit bizalmatlan is vagyok a bölcsivel szemben, ki tudja hogyan látnák el rendesen...gondolok itt a pelluscserére, babusgatásra, ha sír. Illetve én is elgondolkoztam, hogy nem megyek vissza, és lehet kistesó projekt lesz majd belőle, de valószínű nálunk is csak 2 éves kora után. így lehet a bölcsi teljesen ki fog maradni. 

     

    Más szemszögből lehet jó a bölcsi a kicsinek, mert sokat fejlődnek ott szociálisan is, lehet a beszéd is jobban fejlődik, és nem unatkozik itthon, ha pl. én nem tudok vele játszani. De pl. Alíz nem unatkozik most sem, mert mindig kitalál magának vmi szorakoztató dolgot.

     

    Mi most kicsit betegek vagyunk. :-( Kezdte Apa a köhögéssel, aztán elkapta Alíz is...és végül én is. Köhögés, orrfolyás, torokfájás :-( hétvégére meg kell gyógyulnunk, mert szülinap lesz :-) az 1 éves kismanó nehogy beteg legyen már élete első szülinapján!!!

     

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (939)
    2013-11-25  13:54
  12. 2013. november 25. 15:08940.

    Szia!

     

    Én is gondolkodtam már rajta, de én nem szeretnék visszamenni dolgozni egyenlőre. Kingát is 2 éves korától írattuk bölcsibe, de hamarabb is bevennék, ha akarnánk, mert ott voltam gyakorlaton anno, így van egy kos protekcióm. De őszintén megmondva nem akarok lemaradni a "fontosabb" eseményekről. Ha megtezi az első magabiztosabb lépteit, vagy tisztán kimond egy-egy szót, én tuti akkor épp dolgoznék. Tehát amíg lehet, szereték itthon maradni vele. Persze, néha jól esne kicsit emberek közé menni, meg hiányzik a munkahelyem is, de ez az érzés csak ideig-óráig tart nálam. Szoktam mondani a férjemnek, hogy maradjon itthon a kicsivel, én elmegyek helyette dolgozni :) Egy helyen dolgozunk, tehát nem lenne gond :)) De hosszú távon nem hiszem, hogy itthon tudnám hagyni, hiába itt vannak a nagyszülők, tehát lehet nem is menne bölcsibe. Engem tuti megviselne, és amennyire anyás lett pár napja, szerintem őt is. Ha az ölembe van, még az apjához se megy, hanem két kézzel markolja rajtam a pólót :) Aztán úgy döntöttünk, hogy nem megyek vissza dolgozni akkor sem, ha betölti a 2-t, hanem addig megpróbálkozunk a kistesóval. Megbeszéltem már a melóhelyen is az ügyintézővel, és mindenképpen úgy járnánk jól, ha megszületik, míg Kinga be nem tölti a kettőt, mert ugye akkor újra mehetek tgyásra, és nem kell táppénzre mennem. De inkább a tp, mert nem akarom, hogy egyszerre legyen kb a szülinapjuk. Tehát olyan 2,5 éves kora körül szeretnénk, ha érkezne a remélhetőleg kisöcsi :D De persze ember tervez.....Kingára is "csak" 14 hónapot vártunk :( 

     

    Egyébként mi jól vagyunk. Kinga már rövidebb ideig alldogál egyedül, de mindig van a kezében valami, ami biztonságot ad. Mindegy, ha csak egy darab kuki :D Este is könnyebben alszik el, mint 2 hete. Csak egy kicsit ringatom, aztán mikor kellően ellazult, be a kiságyba, befordul a fal felé és elalszik. Napközben mi már kb. 2 hónapja csak egyszer alszunk, ebéd előtt, fél 12 körül, de van, hogy csak 1-kor alszik el. A hossza általában 1.5-2 óra. Ha délután megyünk valahová kocsival, van, hogy elpilled 10 percre, de ez ritka.

    Ti mit adtok enni a kicsiknek? Már teljesen azt, amit ti is esztek?  Betartjátok a 3 órás etetést még, vagy már hozzátok igazodik az evés ideje? 

     

    Körkérdés, persze csak a Katáé után :) 

    Karácsonyra adtok valami ajándékot Apának a babák nevében? A neten rákerestem, aztán láttam olyan véleményeket, hogy minek, hiszen minden nap látja a gyereket, nem kell még róla szóló ajándék is :( Ez kicsit meglepett. Én szeretnék adni neki valamit, de nem tudom, mit. Kézlenyomattal már próbálkoztunk, nem sikerült. Fotó már van rengeteg, így nincs ötletem :)

     

    Szép napot! Erika

    előzmény:
    d.kata81 (939)
    2013-11-25  13:54
  13. 2013. november 25. 13:54939.

    Sziasztok Anyukák!

     

    Hogy vagytok?Mi újság a babákkal?

     

    Lenne egy körkérdésem a számotokra,kíváncsi vagyok kinek,mi a véleménye:

     

         Gondolkozik-e rajta valaki,hogy a Gyed mellett,ha a baba betöltötte az 1 évet,vissza megy-e dolgozni?

     

    Valamilyen szinten utánna olvastatok/kérdeztetek/jártatok-e már ennek?

     

    Mennyire viselné meg ez a babát/mamát?

    Vagy esetleg pont pozitív irányba változna a dolog?

     

    Én megmondom őszintén egy picit elgondolkoztam rajta,de még semmilyen háttérinformációm sincsen,sőt olyan szinten suhant át ez a fejembe,hogy még a férjem véleményét sem kérdeztem meg,egyenlőre csak magamban elmélkedek rajta.

     

    Őszintén kíváncsi vagyok,hogy kinek mi a véleménye erről a témáról.

     

    Üdv: Kata

  14. 2013. november 21. 15:55938.

    Nálunk is hasonló a helyzet. Mostanában sokszor van, hogy csak 1-et alszik. Akkor kb. 2,5-3 órát, ami dél körül van, ilyenkjor este fél9-kor alszik el teljesen kinyúlva :-) Ha pl. túl korán ébred reggel, pl. 7 körül, akkor viszont 2-t szokott aludni. Egy nagyobbat 11-től és délután 4 körül egy kisebbet.

     

    Nekem csak az ebéddel van gondom, mert ha ebédidő előtt alszik el, akkor már egyáltalán nem tudom rávenni az evésre. Ha felébred, akkor viszont hatalmas adagot képes eltüntetni maga elől :-)

    előzmény:
    d.kata81 (936)
    2013-11-21  09:08
  15. 2013. november 21. 15:51937.

    szia, Kata!

     

    Én már vezettem vele 2-esben. Általában jól viseli, de volt, h nyűgi volt. Énekelni kell neki, adni vmit a kezébe, és akkor elvan. De most hogy korábban sötétedik, kicsit maceránsabb, mert nem igazán szereti, főleg ha közben esik az eső is és megy az ablektörlőlapát:-(

     

    A zenebölcsi a Fórumban van, a játszóházban.(gyerekmegörzőben)

     

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (935)
    2013-11-20  13:42
  16. 2013. november 21. 09:08936.

    Szia Nitta!

     

    Nálatok Alíz hányszor alszik még egy nap?

    Anna most már lényegében átállt a napi 1x-i alvásra.

    Éjszaka 12 órát vagy valamikor többet is alszik és napközben már csak egy alvás van.

    Ami nagyjából dél körülre esik,bár még nem állt be teljesen,éppne ezért elég nyűgösen telnek mostanában a délutánok és esték.

    Mert most van az,hogy a napi 2 alvás sok,az 1 pedig kevés.

    Át kell állnia még teljesen.

    Néha kicsit kimerítő,főleg mert azt gondolnám,hogy délután jön haza az apja,milyen jól elleszük,erre pedig akkor a legnyűgíbb.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (931)
    2013-11-18  11:57
  17. 2013. november 20. 13:42935.

    Sziasztok!

     

    Ti vezettetek már autót egyedül úgy,hogy csak a babóca volt veletek?

    Nekünk ez ma volt először.

    Kicsit aggódtam előtte,hogy mi is lesz majd,nem lesz-e nyűgös,de szerencsére annyira imád autózni,hogy semmi gond nem volt,szépen nézegetett mindenfele.

    Egyébként is mióta megvan neki a gyerekűlés,tehát már nem a hordozóban utazik,tisztára be van zsongva mindig indulás előtt.Szereti,hogy tud nézelődni :)

     

    Üdv: Kata :)

  18. 2013. november 19. 09:49934.

    Sziasztok!

     

    Én is el akartam vinni valamelyik nap Marcit családi napközibe, ahova jártam szülésfelkészítőre, egyrészt, hogy megmutassam a gyereket, másrészt, hogy megnézze a gyerekeket, meg van ott sószoba is, beültünk volna egy kicsit. De, ebben a jó kis hidegben úgy aludt a gyerek a babakocsiban, én meg úgy megfagytam, hogy szépen hazatoltam inkább :)

    Olyan zenebölcsibe is szívesen mennék már vele, mert nagyon hideg van ahhoz, hogy órákat kint sétáljunk. Csak hát ilyenkor délelőtt még jókat alszik.

     

    Mi se voltunk még sehol kettesben, mióta megvan Marci, de nappal én se igénylem, inkább este lehetne elmenni valahova, de még nem jött össze. Általában este 10-kor már úgy kidőlünk, mert mindketten lefáradunk egész nap. Én a gyerektől, párom a munkától. De most lesz céges bulim, arra fogok elmenni, egyelőre úgy néz ki, hogy a férjem is jön, de a vacsorára nem marad ott, mert inkább ő akarja lefektetni a gyereket, nem akarja Anyámra bízni az esti rutint. Na, hát én meg biztos, hogy haza nem megyek éfjélig, ha már egyszer kimozdulok :)

    előzmény:
    d.nitta0712 (931)
    2013-11-18  11:57
  19. 2013. november 18. 22:05933.

    Szia! 

     

    Nálunk benn  volt most anya, így pénteken el akartunk menni moziba, de végül oda nem mentünk, mert túl fáradtak  voltunk a késő esti mozihoz, ugyanis Fanni mostanában elég rosszul alszik :( Na mindegy, úgy döntöttünk, hogy elmegyünk, beülünk vhova, de szerintetek volt hely?  A belvárosban minden tele volt. Jah, és az átlag életkor...  Pfff öregnek éreztem magam Utólag kiderült, hogy szalcsik voltak :/ Sétáltunk egyet, és hazamentünk. 

    Szombaton újra megpróbálkoztunk, Fanni elaludt, hamarabb mentünk és így sikerült helyet találni :) 

    Nekem egy kicsit hiányzott hogy kimozduljunk kettesben. Nappal én sem mennék el órákra Fanni nélkül, mi is visszük mindenhova magunkkal, és úgy nem is vágyom rá, hogy kettesben legyünk, mikor őt is vihetnénk valahova. De így este, hogy ő már aludt, jó volt kikapcsolódni kicsit. 

    A baráti összejövetelek is hiányoznak, azt majd legközelebb megpróbáljuk összehozni. 

    Szerintem kell néha hogy a picur nélkül is szórakozzunk, főleg az anyáknak, mert mi csak nem mozgunk annyit, és találkozunk annyi emberrel mint az Apucik. 

    De szerintem azzal sincs semmi baj, ha valakinek ez nem hiányzik. Az a lényeg, hogy meglegyen a kis családi idill ;) 

     

    Egyébként mi is boldogabbak vagyunk mióta van nekünk Fanni,) kiteljesedett a kapcsolatunk, és szerintem ez a fontos. :) 

     

    Szép estét! 

    Enikő 

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (931)
    2013-11-18  11:57
  20. 2013. november 18. 21:16932.

    Szia!

     

    És ez a zenebölcsi pontosan hol van és mikor szokott lenni?

    Ha esetleg kedvet kapnánk hozzá:)

     

    Mi már voltunk kettesben a férjemmel.Egy pár alkalommal már voltunk a barátokkal iszogatni,dumálni 1-2 este,amikor hazalátogattunk a férjem Anyukájához.Mert mi Anna születése előtt is csak ott jártunk el hétvégente,mert ott vannak az ismerősök,a barátok.Ann óta ez kb.2x-3x fordult még elő.

     

    Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (931)
    2013-11-18  11:57
  21. 2013. november 18. 11:57931.

    szia, Kata!

     

    Én is írtam, de nem voltunk még sehol. De szeretnék majd :-) Múlthéten elhatároztam, h megyünk szerda reggel a 9.30-as zenebölcsibe, de negyed9-kor ébredtünk, így nem mentünk. most egész jól eltelnek a napok, majd ha már nagyon beleunok a télbe és a rossz időbe akkor majd elmegyünk. De ha tudsz vmi jót, akkor szólj! Amit belinkeltél, az nekem nem működik.

     

    Anna nagyon ügyes kislány! :-) biztos aranyos, ahogyan tipeg :-)

     

    Alíz még nem indult el, de sokszor elengedi a bútorokat és csak úgy álldogál. Ő olyan kis óvatos fajta, ezt már korábban is észrevettem! 

    Pénteken volt 74 cm és 8740 gr. Jövő szombaton (30-án) tölti az 1 évet Már tervezgetjük azt a hétvégét, hogy mi legyen-hogy legyen, milyen kaja készüljön...de ezzel mindig bajban vagyok :-(

     

    Elkezdtem járni aerobikra..hát mit ne mondjak..olyan hasizomlázam volt tőle, hogy még a szülés után sem fájt ennyire a hasam!!!! végülis inkább az erősítés miatt kezdtem el járni, a kilok már szépen lementek szerencsére. De tényleg gyenge vagyok :-( a lábam az erős meg úgy az állásképességem is jó, de a karom, hasam nagyon gyenge, rám fér egy kis torna. 

     

    Kérdés:

    Ti voltatok már kettesben (apa-anya) valahol a párotokkal amióta megvan a baba? Mert mi még nem voltunk, és én azt veszem észre, hogy nekünk annyira természetes, hogy Alíz mindenhol velünk van, hogy szinte fel sem merült ez a dolog azóta....ez gáz? vagy így természetes? a kapcsolatunk tök jó, minden rendben működik, sőt még azóta szerintem sokkal boldogabbak vagyunk, többet nevetünk mint Alíz előtt.  Kíváncsi vagyok, h ez másnál hogy van!

     

    Szép napot!

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (920)
    2013-11-11  08:12
  22. 2013. november 15. 11:33930.

    Szia!

    Az én lányom épp ma 10 hónapos. Nálunk mindig úgy aludt el kicsi korában, hogy a feje köré tettem egy vastag plédet henger alakúra tekerve, és belebújt. Imádta :) Később pedig (és ez mai napig igaz) azért húzta a fejére a dolgokat, mert kukucska játékot játszottunk vele. Eddig ugye mi takartuk el az arcunkat előle, most már ő is "elbújik" bármi mögé, ami a keze ügyébe kerül :) Legyen szó egy pólóról, egy játékról, de akár a zokniját is képes a fejére tenni, és várja azt a bizonyos kukucs szót, amikor is jót kacag :D Annyira édes, ahogy próbálkozik, persze egyáltalán nem takarja el az arcát, gyakran annyira meglendíti a dolgokat, hogy a háta mögé esik, de nagyon jópofa :)

    Az, hogy megfog valamit, és nem akarja elengedni, szerintem még a reflexe is közre játszik. Nehezen tudja elengedni a megfogott tárgyat. A morgás az nálunk is volt, és igen, Kinga is visított, ha valamit nem tudott a szájába tuszkolni, vagy nem bírta a kiszemelt tárgyat felemelni. Később, ha el akarsz venni tőle valamit, akkor már átmegy a dolog a hisztibe. Nem lesz agresszív a babád, ez egy ilyen korszak. Csak úgy, mint a hiszti. Nem erre neveljük őket, mégis át kell élni egy ilyen időszakot is.

    Nálunk most az alvás lett húzós. Kb egy hete nem akar aludni. Van, hogy éjszak fél 12-kor fölkel, és mint aki kialudta magát beszélget, menne a szőnyegre játszani. Nem éhes, nem szomjas és nem is álmos. Aztán van, hogy nem akar elaludni este. Tegnap is fél 10-ig, azelőtt pedig háromnegyed 11-ig volt fent. Pedig általában max fél 9-kor kidől, és reggel 7-8-ig alszik. De megynugtattak, hogy ez is "csak" egy ilyen korszak. Hát, remélem hamar elmúlik.

    Ja, az ajándékozás itt is fejtörést okoz, hiszen mi, szülők nem csak karácsonyra veszünk neki ajándékot, hanem amikor szüksége van rá. Mármint, hogy fejlessze. Mindig a korának éppen megfelelőt, függetlenül attól, hogy van e ünnep, vagy nincs. Én legalább is így gondolom.Ha jól hallottsm, mi a keresztszülőktől biciklit kapunk karácsonyra. Olyan 3 kerekű, szülőkormányosat. 

     

    További szép napot! :)

    előzmény:
    zsanna87 (929)
    2013-11-14  19:19
  23. 2013. november 14. 19:19929.

    Sziasztok! 

    A lányom még csak 4 hónapos de karácsonyra tanuló kutyát kap a kereszt szülőktől! Én sem tudom mit lehetne venni neki, amit mi szülők adunk...

     

    Mostanában szokott rá amúgy, hogy mindent a fejére húz, már kb egy hónapja a takarót húzgálta álmában magára, hálózsákra cseréltem. De mostanában meg a szundikendőt húzza magára az arcára, elengedi és úgy szuszog alatta, eszében sincs levenni, ha leveszem vigyorog, egy takarót húzott ma is a fejére, míg kimentem egy percre a szobából, alig kap alatta levegőt, de élvezi, hogy elbújik alatta , ezt miért csinálják, gondolom nem egyedi eset.... nálatok volt vmi hasonló? Meg a játékokkal össze veszik, ha nem bírja bekapni, ordít, morog, mint egy kiskutya, ha elveszem tőle nem engedi el, tovább morog... ezt majd elhagyja remélem és ugye nem lesz agresszív a babám...  ?

     

  24. 2013. november 14. 12:56928.

    Szia! 

    Én sem ismerem ezt a védőnőt. 

    De nem mész későn, nekem azt mondták annak idején, hogy a 12. hét körül kell menni. 

    Szóval nyugi, időben vagy :) 

    előzmény:
    BK (925)
    2013-11-14  08:29
  25. 2013. november 14. 12:53927.

    Szia Kata! 

     

    Nagyon ügyes Annácska! Akkor lehet nemsokára utána szaladgálni :D 

    Biztos cuki lehet, ahogy próbálkozik :) 

     

    Nekünk pedig végre kibújtak az első fogaink, egyszerre 2 is jön :) 

    Fanni is szeretne már sétálni, fogja a kezünket, hogy menjünk, sétáljunk vele. Persze, csak bírja a derekam...  

     Most az utóbbi pár napban olyan sokat fejlődött szerintem, olyan kis ügyes :) 

     Ő most 72 cm, és 8300 g körül lehet. 

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    d.kata81 (919)
    2013-11-11  07:41

Címlap

top