Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2013. november 14. 12:34926.

    Szia!

     

    Szerintem egyáltalán nem mész későn,hiszen még alig derült ki,hogy terhes vagy :)

     

    előzmény:
    BK (925)
    2013-11-14  08:29
  2. BK
    BK
    2013. november 14. 08:29925.

    11 a mnsi elmaradása alapján de minden vizsgálaton 1 héttel kisebbnek látszik. Tehát inkább 10.

    Jövő héten tudok csak elmenni és félek összeszid hogy későn mentem, + olyan sok hárpis védőnőről hallani.  Én meg olyan elveszettnek érzem magam jelenleg, még csak ideiglenes debreceni címem van. ...és van egy két zűr körülöttem amiért folyamatosan fejmosást kapok és már belefáradtam.

    előzmény:
    d.kata81 (924)
    2013-11-14  08:25
  3. 2013. november 14. 08:25924.

    Szia!

     

    Én őt nem ismerem.

    De miért is félsz?

    Semmi különleges nem fog történni!

    Ha meg esetleg nem lesz szimpatikus,na bumm,nem fogtok sokáig bájcsevegni

    Hány hetes vagy egyébként?

     

    Üdv: Kata 

    előzmény:
    BK (923)
    2013-11-14  08:22
  4. BK
    BK
    2013. november 14. 08:22923.

    Sziasztok

    Gáll Edit védőnőről vannak tapasztalatok? Félek tőle, de már el kellene mennem    

  5. 2013. november 11. 17:20922.

    Szia Kata!

     

    Jól vagyunk, csak eltelnek a napok egymás után.

    Jah, én is valami programon gondolkodom mostanában, mert ebben a hidegben nem tudunk olyan sokat kint lenni kocsikázni. Valahova muszáj behúzódni. Bár pont most beszéltük egy barátunkkal, hogy majd járunk egymáshoz, ott 1 éves múlt a fiúcska, de hát azért minden nap csak nem megyünk.

    Viszont Marci még délelőtt szokott aludni, így olyan nehéz elvinni valahova, mert kinyiffan azonnal a fáradtságtól.

    Jól van szerencsére, de mostanában minden éjszaka legalább egyszer felkel, de nem tudom mire. Arra gondoltam, hogy a nagy forgolódásban beüti a fejét, ezért már körberaktuk rácsvédővel. De így is felkel. Szerintem ahogy a hátára fekszik abból könnyen felébred. Vagy ha csak nagy erőlködéssel tud visszafordulni.

    Foga még sehol, pedig már úgy nyáladzik meg rágcsál, hogy csak na. 

     

    Annácska nagyon ügyes akkor! Hú, most lesz aztán nagy sírás-rívás, amikor esik-bukik állandóan :) De hát ezzel jár.

    Én nem tudom, hogy Marci mikor akar már kúszni-mászni, bár annyira csúszik ez a laminált parketta, hogy nem is csodálom, ha nem tud rajta mászni.

    Mi meg megrendeltük a műanyag ablakot, mégis úgy döntöttünk, hogy kicseréljük, mert nagyon jön a hideg befelé. Remélem jó lesz. 

    előzmény:
    d.kata81 (919)
    2013-11-11  07:41
  6. 2013. november 11. 08:46921.

     Sziasztok!

     

    Csak találtam egy oldalt hossza keresgélés után,ahova érdemes lenne ellátogatni alkalomadtán.

    Nézzétek meg ti is:

     

     

     

    http://kerekito.hu/index.php/component/conte nt/article/52-helyszinek/661-debrecen

     

    Üdv: Kata

  7. 2013. november 11. 08:12920.

    Szia Nitta!

     

    Korábban te írtad,hogy jársz a babával valamiylen foglalkozásra vagy klubba?

    Vagy ki volt?

    Érdekelne,hogy valaki jár-e ilyen helyre,esetleg játszóházba?

    Nézegettem már a neten,hogy mik vannak,de nem igazán tudom,így hogy melyik lenne a jó.

     

    Köszi: Kata :)

    előzmény:
    d.nitta0712 (899)
    2013-10-28  12:21
  8. 2013. november 11. 07:41919.

    Szia!

     

    Nálunk Anna csipkedni és marakodni szokott.Próbálom róla leszoktatni,mert ez egyáltalán nem okés.Olyankor mindig mondom és mutatom neki,hogy simogatni kell.

     

    Karácsonyra mi valami készségfejlesztő,ügyességi játékot fogunk venni elsősorban.Olyasmire gondoltam,hogy van pl. egy gömb alakú forma,aminek az oldalain különböző alakzatok vannak és abba kell a kockákat beletenni.

    Most van neki egy kúp alakú építménye,amire 4 karikát kell egymásra rakni és azokat már ügyesen rápakolja.Eddig még csak lerombolta :)

     

    És képzeljétek,Annácska ELINDULt :) Egy párlépést már önállóan is megtesz,illetve nagyon ügyesen megy úgy,hogy az egyik kezünket fogja,a másikba pedig valami játék van.

    Az udvarra is ha megyünk levegőzni,akkor már kiszoktam venni a kocsikából és sétálgatunk is egy picit.Nagyon cuki :)

    Egyébként most 10 és fél hónapos, 9 és fél kiló :) Nagyjából 80 cm lehet,most nem lett hossz mérve.

     

    És kivel mi újság?

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    Huncutka87 (918)
    2013-11-06  20:26
  9. 2013. november 6. 20:26918.

    Sziasztok!

     

    Én is megcsináltam Kingának a gyümölcsrizst, háááát, két kanál után azt "mondta", egyem meg, ha megcsináltam :D Tehát nem nyerte el a tetszését. Helyette jobban csúszott a spagetti, meg a sztracsatellás tejpép. 

     

    Nem tudom, van e még valaki, akinek "harapós" babája van. Igen. Az én lányom jobban harap, mint egy kiskutya. Ha az ölembe van, a vállamra hajtja a fejét, és már belém is harapott. Vagy ha az ágyon/földöm játszunk, ahol ér, ott harap. Combom, oldalam, karon, nem számít. De nem hiszti közben, csak úgy, amikor eszébe jut. Ja, meg iszonyatosan csikorgatja a fogait :( A négy első fogát összeérinti, és jobbra-balra mozgatja az állkapcsát. Attól félek, hogy lepattan a fogzománc, vagy ettől nem fog? Nem tudom, hogyan szoktassam le róla, vagy magyarázzam el neki, hogy azon kívül, hogy a hátunkon feláll a szőr tőle, baja is lehet.

     

    Körkérdés :)

    Mivel lepitek meg a babókat karácsonyra? Nézegetem folyamatosan a neten, hogy mire is lehet "szüksége" egy kb. 1 éves kicsinek, őszintén szólva, nem sok mindent találtam. Amellett, hogy horror árak vannak, nem tudom, mi kötné le annyi ideig, hogy érdemes lenne annyit költeni rá. Nálunk mostanában a flakon a nyerő, ha meg teszek bele pár szem tarhonyát, vagy rizst, az maga a mennyország :D Ha van valakinek valami ötlete, legyen szíves megosztani velünk, hátha nem csak én vagyok ennyire ötlettelen :D

     

    Szép estét!

  10. 2013. november 2. 10:29917.
    Szia! Lejátszottam neki! :) A férjem már kivolt, hogy hagyjam abba! :) 
    előzmény:
    Huncutka87 (916)
    2013-11-01  14:31
  11. 2013. november 1. 14:31916.

    Szia!

     

    Én is láttam már a videót, de most újra megnéztem. Nálunk nem a lányom sírt, hanem én :) Annyira édes a kicsi, ahogy potyognak a könnyei, annyira megható. Hogy próbáltad ki a lányodon? Bekapcsoltad neki, és hallgatta? Vagy te énekeltél? Nálunk megy a tv, a gyerek alszik, de ahogy most elindítottam a videót, pár másodpercre felnézett, gyorsan lenémítottam, és vissza is aludt. Lehet van valami varázsa ennek a dalnak :) :)

    előzmény:
    zsanna87 (914)
    2013-10-31  09:09
  12. 2013. november 1. 09:14915.

    Szia!

     

    Örülök neki,hogy minden ok.

     

    És amikor napközben oda vagytok a városba ,mindig van valami cél vagy csak séta?

    Busszal is jártok vagy csak gyalog?

    Nem szeretnék nagyon kíváncsiskodni csak érdekelne,hogy Marci hogy viseli a buszozást,ill. te hogy viseled a buszon a tömeget,ilyesmi.

     

    Az ablakcsere szerintem mindenképpen jó befektetés.Azt nem mondom,hogy utánna totál csend lesz és semmi nem hallatszik be,de lényegesen tompábbak lesznek a zajok.Mi korábban a Böszörményi úton laktunk a 4 sávos út közvetlen közelében.Ha zárva volt az ablak,elment a dolog,de a zúgás-morajlás úgy is hallatszott,csak nem olyan élesen.

    Másrészről pedig a fűtés miatt is jó dolog.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    _sita (913)
    2013-10-30  22:02
  13. 2013. október 31. 09:09914.

    Szia!Igen, mi is debreceniek vagyunk!  http://9gag.com/gag/a5dWbGg?ref=android  Láttátok ezt a videót? Na, én pár perce kipróbáltam Zsófikán, a lányomon, hát sírt!!! :) Olyan édes volt!!! :) Azóta nyűgös... 

     

    előzmény:
    d.kata81 (909)
    2013-10-30  18:17
  14. 2013. október 30. 22:02913.

    Sziasztok!

     

    Köszi az érdeklődést Kata, semmi baj nincs, csak úgy elmegy az egész napunk a gyerekkel, hogy estére már kidőlök. Délben elindulok vele a városba, és kb. 4-kor megyünk haza, meg dolgozom is egy kicsit, meg felkelt 4-kor ez a kurva villamos, úgyhogy elvagyunk.

     

    Marci már fél éves, most voltunk méricskélni és 7,5 kiló meg 66 centi. Ehhez képest a 74-es meg 80-as ruhákat adom rá, mert a 68-as kicsi. Forgolódik, éjszaka teljesen körbejárja a kiságyat, úgyhogy hálózsákot kellett venni neki, mert a takaró az nem marad meg rajta. Már délelőtt adok neki gyümölcsöt, délután meg zöldséget. Holnap akarom megkóstoltatni vele a húst. Jó, hogy írjátok a recepteket, legalább látom, hogy mit hogy kell majd neki adni. Nekem az a fura, hogy tulajdonképpen ez a gyerek egész nap eszik. Nem eszik meg 90-nél többet egyszerre, és egy óra múlva már éhes megint. Akkor bírja sokáig, amikor adom neki a gyümit meg a zöldséget, azzal jól lakik. De úgy lapátolja befele, hogy csuda :)

     

    Ilyen gyümölcsös rizst már én is csináltam, meg kölest és zabpelyhet is főztem meg neki, az is jó krumpli helyett, hogy ne mindig krumpli legyen. A sárgarépát azt mindig visszalátom a kakiban, ez normális? Akarok neki holnap főzni a hússal répát meg fehérrépát is, mintha húsleves lenne, és azt összeturmixolom. Tettem el a fagyóba egy csomó mindent, cukkinit, brokkolit, céklát, szilvát, körtét, sütőtököt, barackot, zabpelyhet. Majdnem elfoglalja az egészet. Meg vettem repceolajat, állítólag már azt is lehet picikét adni a kajcsijába, mert nagyon egészséges. Jó drága.

     

    Most gondolkodunk rajta, hogy kicseréljük az ablakokat műanyagra, hátha nem hallatszana ennyire be ez a villamos. Meg van egy motoros is, amelyik feszt éjszaka motorozgat, és amikor hazajön, akkor járatja a motort, és hát elég fárasztó hajnali 2-3 körül altatgatni a gyereket, mert felébredt rá.

    Meg ez az óraátállítás is megzavarja, nekünk is későn fekszik és korábban kel. 

    előzmény:
    d.kata81 (912)
    2013-10-30  18:22
  15. 2013. október 30. 18:22912.

    Szia!

     

    Mi újság van veletek?

    Csak nem beteg valaki?

    Nem jöttél mostanában fórumozni.

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    _sita (879)
    2013-10-05  09:30
  16. 2013. október 30. 18:21911.

    Szia!

     

    Annácska is megérzi szerintem az óraátállítást.

    Legalábbis nálunk is változott az alvás.

    Eddig reggel fél 9-9 körül kelt,mostanában 7 órakor.

    Este pedig korábban 8-fél 9 között aludt el,most pedig fél 10-10 óra.

    Úgy hogy nem túl nyerő számomra

     

    Kata

    előzmény:
    Huncutka87 (906)
    2013-10-30  13:03
  17. 2013. október 30. 18:18910.

    Megcsináltam Ancsinak ma a gyümölcsrizst.Nagyon imádta

    Köszi az ötletet

    előzmény:
    Enczy (903)
    2013-10-28  17:28
  18. 2013. október 30. 18:17909.

    Szia!

     

    Ezt az oldalt én is szoktam nézegetni,jó dolgokat lehet ellesni,tanulni,megtudni.

     

    És ti is Debrecenben laktok?

     

    Üdv: Kata

    előzmény:
    zsanna87 (907)
    2013-10-30  14:38
  19. 2013. október 30. 14:38907.
    Sziasztok! Én is egy drága 3 hóapos kislány anyukája vagyok! Olvasgatom, most az étrend is napi téma... ezt találtam! http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas/1-eves- baba-etrendje 
  20. 2013. október 30. 13:03906.

    Szia!

     

    Ugye mivel mi Kinga szinte az elejétől kapta már a tápszert is, így az nekünk ad valamennyi napi szükségletet, de az 500ml közel sincs meg. Jó, ha egy evésre megeszik 180-at. Ez reggel+este=360ml. A doki szerint ez nagyon jó. Nem mondta, hogy kevés. Én még natúr joghurtot nem adtam neki, sem túrót. Utóbbit egyszer próbáltam megkóstoltatni vele gyümölcssel, egy falatot nem evett belőle, azóta nem próbáltam. 15-én töltöttük a 9 hónapot. Attól féltem, hogy korai még a joghurt. Ezeket a "petit danon" féléket imádja, de azt sem merem túl gyakran adni neki. Na meg a krémtúró, imádja :) Mindegy milyen ízű.

     

    Mivel mi ugye anyumékkal lakunk, így minden nap van valami finomság főve. Ez általában az ő reszortja :) A gyerkőc imádja a főztjét, eddig amiből ő is ehetett, mindent megevett, nem köpött szemen semmivel :) Persze én is kontárkodok a konyhában néha :) De külön főzni már nem szoktam neki, nem tudom olyan jól befűszerezni, mintha egy egész családnak főznék. Most pl gulyásleves az ebéd, a répa+krumpli+husi már össze van törve a tányérkájában. De ha mondjuk brassói van, abból nem tudok neki adni, ilyenkor üvegeset eszik. De próbálunk igazodni a kicsihez. Olyan jó, hogy ha eszünk, odatesszük magunk mell, és tudunk neki csipegni a mienkből :) 

     

    Lehet már túlzás, de nekem mindig van kérdésem :P 

    Ti babáitokat nem viselte meg az óraátállítás? Kinga az eddigi 7 helyett már fél 6-kor kukorékol, és így délelőtt és délután is alszik. Tegnap vissza tudtam evés után altani 8-ig. Így csak délbe alszik, mint eddig.

     

    A gyümölcsrizst én is ki szeretném próbálni. Csak jó puhára főzitek a riszt, és úgy keveritek a gyümivel, vagy törtök azért rajta villával is? A konzerv barack nem túl jó ötlet, igaz? Itt nem nagyon látok még a piacon sem igazi, lédús barackot :( A bolti meg kemény, a belseje meg már tiszta barna.

    előzmény:
    Tünci* (905)
    2013-10-30  09:13
  21. 2013. október 30. 09:13905.

    Szia :)

     

    A tejtermékeket nekem sem ajánlja a védőnő. Mi most töltöttük a 9 hónapot és egyenlőre csak a túró és a natur joghurt jöhet azt mondta, mega  kemény sajt  Én nem is eröltetem, mert lehet nem most lenne baja tőle hanem évek mulva, nem lenne jo egy tejallergia.

     

    A kjával néha én is gondba vagyok, mert tejcsi hijján nehéz a napi 500 ml anytej/tápszer bevitel. Nekünk ezt mondták h ez meg kell legyen 1 éves koráig. Nálunka  reggeli és az uzyonna mindig tejpép, vacsi meg ebéd valami husos, zöldséges kajcsi, tizoraira gyümi vagy valami nasi. 

    Volt egy hóna amikor 40 grammot hizott, de most nagyon boldog vagyok mert a 8.hónapban 500 grammot hizott. 

     

    Ti amugy minden nap főztök? Mármint ugy hogy magatoknak? Nálunk az a baj h én nem főzök magamra, mert annyira nem vagyok kajás, igy a kicsinek nem tudok belőle adni. Neki főzök mindne nap külön valami könnyen összedobhatót.

    előzmény:
    Huncutka87 (894)
    2013-10-20  16:59
  22. 2013. október 28. 17:34904.

    Szia! 

    Szerintem jó ötlet lehet, ha Ujjfestékkel csinálsz kéz, és /vagy láb lenyomatot, és azt képkeretbe teszed. Mi apák napjára csináltunk ilyet apának. Keretet is mi (én :)  )  díszítettük fel, hobbiboltban lehet venni hozzávalókat. 

    Vagy azt hiszem só-liszt gyurmába is lehet lenyomatot csinálni, és az ha minden igaz megkeményedik. Ezt majd ki akarom próbálni én is. :) 

    előzmény:
    Huncutka87 (900)
    2013-10-28  12:43
  23. 2013. október 28. 17:28903.

    Szia! 

    Sima vízben jó puhára főzöm a rizset, és utána összekeverem gyümivel, semmi extra :)  

    előzmény:
    d.kata81 (901)
    2013-10-28  15:24
  24. 2013. október 28. 15:27902.

    Anna születése előtt én is sütöttem a kenyeret.

    Mostanában sajnos még nem jutottam el oda,hogy én süssem :(

    Remélem lassan erre is sor kerül.

    előzmény:
    d.nitta0712 (899)
    2013-10-28  12:21

Címlap

top