Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2013. augusztus 30. 08:36826.

    Szio :)

     

    Én is hasonlóképpen csinálom, minidg van cél. Mondjuk nekem megvan a napi kutya sétáltatás is, mert bár kertes házban lakunk a kutya bennt él velünk és jár neki a kikapcsolódás. Apa van ilyenkor pöttömmel, és hidd el nálunk is kellett idő amig összszoktak. Mindig sirásra jöttem haza, de tegnap már lennt hallottam hogy megy dumázás, nevetgélés, bandázás.

     

    Én is tartottam a hozzátápláláskor a kajázás uton projekttől. Aztán a kényszer megoldja. Én ugy csinálom hogy viz minidg van nálam, azt sok helyen meg lehet melegiteni, megkérsz rá valakit. VAg yvolt hogy jó forron eltettem és begöngyöltem pelusba, télre meg vettem olyan táskát ami megtartja a hőt. bizibe vettem aventeset egy ezresért, két cumisüvegnyi hely van benne. Szerintem az anyatejcsivel is meg tudod ezt oldani.Meg amikor már bébiételeztek akkor azt is igy meg lehet oldani. Hál istennek Pancsi nagyon jókor született mert a gyümi szezon pont most volt amikor neki az kellett, igy azt tudtam reggelminidg frissen turmixolni és ugy elvittük magunkkal.

     

    És érzel valami okot hogy miért csökkenhet a tejed? Vagy csak ugy. Tudod irtam hogy nekem volt oka, de olyat is hallottam akinek 4 hónap után simán elment és azóta sincs. 

    De ezen ne rágódj. Amint 4 hónapos lesz lassan kezdheted te is az almát adni neki. Jó dolog ez az anyatej, de egy idő után ugysem elég. Nekem a védőnő amit mondott az nyugtatott meg a régi anyatejes aggodásom miatt. Ő azt mondta hogy mindne nap ha kap legalább egyszer anyatejet az már megadja neki azt a pluszt amiről szól ez az egész.

    Pancsi például nem iszik tápszert, ugyhogy kezdettől fogva csak a vaniliás tejpépet eszi, az viszont fogy rendesen. De hát megértem mert fincsi :) Én szoktam megenni ami kimarad. 

     

    Hozzátáplálás:

    Nekünk ez a mai napig mumus hogy mikor mit adjak, mert tul komolyan vettem az elején :) Nem tudom hogy a többiek mennyire veszik komolyan, lehet bennem van a hiba, de én  ösztönösen csináltam. Az egésznek a lényege a fokozatosság, hogy ne ajtóstól rontsunka  házba, vagyis  apocakba. Csak erre gondolj. Én egyszer adtam neki hirtelen egy szem szilvát, hó amit este szegény kapott a pocijától, nagy sirás volt, a végén nagy trotyi. A szilva meghajtotta :) Tehát mindnet be kell mutatnia  pocinak és ha nem nyügős tőle a picur akkor mehet nagyobb léptekben. Ugyis annyit fog belőle megenni ami neki jól esik. Mi iyg csináltuk: Az elején pont ugy kell ahogy irtad. Először csak almalé, aztán már az egész alma reszelve, utána, tettem hozzá egy kevés baracklét pár napig és mivel nem fájt a hasa, utána már az egész barackot is. Persze mindent mag és héj nélkül, csak a gyümölcshúst. Utána folyt kevés banán mert az puffaszt, körte. Ezek kombináltam mindne nap másként. Ha szorulása volt egy pici szilvát tettem bele. Én mindnet reszelek vagy turmixolok. Amitól ugy láttam nyügyős azt mellőztem pár napig. a nagy kedvenc az alma-banán-őszi volt. Én megnéztem a boltban a kinálatot és azt probáltam otthon is kombinálni. Utána kb 6 hónaposan jött a krumpli, és amikor már pár nap után ez is stabil volt, akkor az uj zöldségek, paradicsom, répa. Én mostmár minden nap adok neki gyümölcsöt tizoraira mint desszert, ebédre pedig zöldségből valami tartalmasabbat. 6,5 hónapos koráig csak egy adagot kapott egy nap, egyik nap gyümiset, másik nap zöldségeset. Még annyi hogy kezdettől fogva minden iylen kajcsiba keverek 15 gramm sinemil, vagy sinlac tápszert, mert az növeli a kalóriáját, ezt a doki tanácsolta, jobban laktatja és gyarapszik igy a gyerek.Ugye mi már 3 hónapja kezdtük ezt, 1,5 hónapig csak alma őszi dolog ment, de most már minden, mert ha ugy látod hogy nincs baja tőle akkor később se igen lesz, ugyhogy már nem kell kisérletezni.csak arar figyelj hogy pl almát ne csak két hétben egyszer adj neki, hanem legyen rajta az étlapján gyakran igy nem felejti el a pocakja. És ez mindenre igaz.

    MOst kicsit elvesztünka  tengerben, mert ennyi féle alapanyagot nehéz fejben tartanom és kombinálgatni hogy mindből kapjon rendszeresen.

    Most recepteket gyüjtök és azt csinálom hogy vasárnap megtervezem neki a  heti menüt, apának is, és igy kész a  bevásárló lista is.  A héten már ettük spenótot krumplival, meg paradicsomos krumplit. Most akarok neki tökfőzeléket. 

    Vida Ági honlapján ingyen letölthető két receptes könyv az nagyon jó kiindulópont. Vannak benne jo ütletek hogy izletesebb legyen pl a krumpli. Egyszer csináltam magamtól hogy banánt tettem hozzá, hát egy falat után kiköpte, na ez vannem izlett neki.  Meg a bolti bébikaja is. Én nem szoktam megvenni csak ha akciós. Tapasztalatom szerint a rossmannban a legolcsobb mindig, de normál áron szerintem drágább mintha megcsinálod. Még időben vagy igy lehet nem lenne hülyeség elkezdened lefagyasztani néhány idény gyümölcsöt. Mert ugye mi most frissen vesszük de mire te oda jutsz már csak külföldi import lesz. Én már tettem el meggyet, cserit, szilvát, őszit, nagyiék is csinálják a kis unokának.

    Ja amugy érdekes dolog ez a bébikaja, meg a bolti tápszerek. Teljesen ellentmondanak a hozzátáplálás tábláknak. Ugyhogy ne ijjedj meg, fogsz találni 4 hónapos kortól olyan bébiételt hogy olyan zöldség van benne ami a tábla szerint csak 6-8 hónapos kortól adható, pl zöldborsó, vagy láttam 6 hónapos kortól tejeset. Azt mondják hogy ezek a gyártók megbizhatóak ugy csinálják, hogy a baba megehesse. Pl  magvas gyümit ugye nem lehet nekik adni. ezért hogy mégis egyen epret vettem neki bébikajásat, mert azt ugy csinálják hogy ne legyen baja tőle a picinek. Magtalanitják meg ilyenek. De én azért tartom magam egy tervhez és zöldborsót még csak most fog kapni. Meg mindnenkinek más az üteme, van aki tényleg csak 6 hósankezdi a dolgot, mi meg 4 hónapsoan kezdtük.

    Keksz: én vettem már neki a rossmannban direkt glutántartalmú baba kekszet. nekünk azt mondta az orvos, hogy a legujabb WHO ajánlás szerint terhelni kella kicsiket vele már 4 hónapso kortól, hogy megszokják.

    Én is nagyon ódzkodtam a tápszertől, csak anyatejezni akartam de sajnos a természet döntött helyettem. De hamar átálltunk és amilyen nagy ellenállsáom volt a táoszerrel szemben most már nincs. Én éjszaka ha kér szoptatom, meg este lefekvéskor, reggel felkeléskor. Amig volt tejem nap közben is azt kapott, de ahogy nem volt elég, folyamatosan jött a többi, a tejpép, majd először csak ebédre , mostmár tizoraira is gyümi meg zöldség.A tápszert ugy kezeld mint az anyatejet. Pl nekünk most 500 ml anyatejet/tápszert naponta meg kell együnk, a többi lehet más.

    előzmény:
    _sita (808)
    2013-08-29  10:10
  2. 2013. augusztus 29. 22:35825.

    Szia!

     

    Igen,nekem is azok a könyvek vannak meg.

     

    Hát mindenki maga tudja,hogy mikor és mit ad a babájának.

    Elméletileg 6 hónapos koráig csak az anyatej is elég lenne,már akinek van.

    Szerintem ez a hozzátáplálás kérdés pont annyira megosztó,mint hogy "adjak-e tápszert a babának vagy ne"? Miért ne adnék,ha egyszer más nics?

    Az ételek bevezetése pedig nyílván fokozatosan zajlik,tehát semmi megerőltető nincs benne a babának.

    Plusz,azt is szokták írni,hogy ha már van foga a babának,már akkor is megérett a dolog arra,hogy ismerkedjen az ételekkel.

    De szerintem még itt a fórumon is mindenkinek más a véleménye ezzel kapcsolatban.

    Úgy hogy azt tudom javasolni,hogy csak magadra hallgass,te dönts,mert az lesz a legjobb neked és a babának is.

     

    Kata

    előzmény:
    _sita (824)
    2013-08-29  21:17
  3. 2013. augusztus 29. 21:17824.
    Most tobb helyen is azt olvastam, hogy mindenkeppen erdemes kivarni a 6 honapos kort. Inkabb tapszerrel kiegesziteni a tejet, mint hamarabb elkezdeni a hozzataplalast...
    előzmény:
    d.kata81 (822)
    2013-08-29  20:38
  4. 2013. augusztus 29. 21:14823.
    A kismamablogrol ingyen letoltheto 2 babaszakacskonyv. Neked is az van meg?
    előzmény:
    d.kata81 (821)
    2013-08-29  20:33
  5. 2013. augusztus 29. 20:38822.

    Pont betöltötte a 4hónapot,mert nekem akkor fogyott el a tejem.

    Mi mindent egy kicsit hamarabb kezdtünk egyébként,pont ezért,mert viszonylag hamar kezdett tépszert kapni.

    előzmény:
    _sita (814)
    2013-08-29  11:35
  6. 2013. augusztus 29. 20:33821.

    Szia!

     

    Nekem megvan ez a szakácskönyv.

    Milyen mail címre küldjem?

    Vagy már megkaptad?

     

    Kata

    előzmény:
    _sita (818)
    2013-08-29  14:57
  7. 2013. augusztus 29. 16:55820.

    Köszi, megjött :)

    Küldök én is babaszakácskönyvet! 

    előzmény:
    Enczy (819)
    2013-08-29  16:21
  8. 2013. augusztus 29. 16:21819.

    Sziasztok! 

     

    Tünci, Sita, ment az e-mail!  :) 

     

    A hozzátáplálástól én is féltem az elején, de végül én sem keritettem neki nagy feneket. 

    Először csak kis almalé, majd negyed alma, fél alma....  Aztán barack, majd kevertem a kettőt, és utána szépen sorban jöttek az új ízek is. Nekem úgy mondta a védőnő, hogy minden új ízt először olyanhoz keverjek, amit már evett. 

     

    Itt vannak receptek:

    http://www.szuloklapja.hu/receptek.html

     

     

  9. 2013. augusztus 29. 14:57818.
    A Vida á. nagy babaszakácskönyve is megvan valakinek?
    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  10. 2013. augusztus 29. 14:46817.

    Köszi Kata, Nitta, hogy leírtátok, hát én sem akarnék akkora nagy feneket keríteni a dolognak, csak a drága férjem akadékoskodik mindig, hogy nem igaz, hogy mi olyan bonyolult ezen a szoptatáson. Hát pedig tényleg megtettem mindent, amit tudtam, mostanában már este gyakrabban kér enni, mégse lett lényegesen több a tej.

    Most direkt lemértem, reggel is, délelőtt is, meg most délután is a 2 ciciből összesen 100-at tudott megenni. Azért ez elég gyatra teljesítmény, de hát mit csináljak. És ha azt nézem, hogy este már csökken a mennyiség, de ugyanakkor többször kér enni, szerintem kb. ha 600-at össze tud nyalni szerencsétlen gyermek, holott simán kéne ennie 800-at.

     

    Szóval azért is akarom már elkezdeni a kaját nála, hogy ne kelljen már tápszerezni, hanem ha sikerül megtartani kb. 500 ml tejet egy napra, akkor a többi lehetne gyümölcs meg zöldség. És így nem lenne szükség tápszerre. Legalábbis ha jól gondolkodom.

     

    Hát etetőszék ügyben akkor bajban leszek, de majd kitalálom hogy legyen. Szép kis etetőszéketek van Nitta :) 

    előzmény:
    d.nitta0712 (815)
    2013-08-29  11:41
  11. 2013. augusztus 29. 11:44816.

    A hozzátáplálást én sem nyújtottam el hónapokig. Először csak pár kis kanállal kapott, aztán következő héten  vagy pár nap múlva már új ízt mutattam neki. Szerintem nem kell túlzásba vinni, csak figyelni kell utána a bőrét, székletét.

     

    Én a kismamablogon lévő útmutatót olvasgattam, hogy mikor mit adhatok már neki, és nekem szerintem egész jól sikerült "ránevelni" a kisasszonyt a házikosztra. :-) Na de azért még a cicikéről nem mondott le

    előzmény:
    _sita (809)
    2013-08-29  10:22
  12. 2013. augusztus 29. 11:41815.

    Szia Sita!

     

    Mi sem akartunk nagy etetőszéket. Az asztalra szerelhetőset mi is néztük, de annyira mély, hogy eltűnik benne a gyerek. A Brendonban találtunk egy olyan etetőszket, amelyet székre lehet fogatni, van tálcája, ami levehető, és ha nagyobb lesz Alíz, akkor tálca nálkül az asztalhoz lehet tolni. Kb. 2,5 éves koráig lesz jó, kb. 15 kg-ig. De az lehet 3 éves kor lesz inkább.

     

    Csatolok róla egy képet, Summer etetőszék, 12.000 Ft volt.  Alíz szereti, és nekünk fixen rá van szerelve az egyik székre.

     

     

    előzmény:
    _sita (810)
    2013-08-29  10:30
  13. 2013. augusztus 29. 11:35814.
    Ezt az egeszet mikir kezdted e? Mennyi idos koraban?
    előzmény:
    d.kata81 (812)
    2013-08-29  11:07
  14. 2013. augusztus 29. 11:10813.

    A mienknek is nagy lába van és úgy láttam,hogy jellemzően a többi is ilyen.

    Igen,elég sok helyet elfoglal a konyhában,de én pl. asztalra szerelhetőset nem szerettem volna.

    előzmény:
    _sita (810)
    2013-08-29  10:30
  15. 2013. augusztus 29. 11:07812.

    Szia!

     

    Megmondom őszintén,hogy én nem vittem ennyire túlzásba a hozzátáplálást,nem hagytam ilyen hosszú időket.

    Én úgy csináltam,hogy először tízóraira a tejpépet kóstoltattam vele.Kicsi adagokkal kezdtem és mindig megpótoltam utánna tápszerrel.Aztán kb. 1 hét alatt már megevett egy adag tejpépet egyszerre.

    A gyümiket pedig úgy hogy,pl. az almából először 1-2 kanál levet adtam neki,hogy ismerkedjen vele,két nap után már pürésítettem,szintén egy pár kanál kóstolás és kb. 1 hét alatt itt is eljutottunk arra,hogy már csak almapüré ment magába tízóraira.

    Pár nap múlva a sárgarépával próbálkoztam,hozzákevertem az almához.

    Én lényegében 1-1 gyümölcsnél,zöldségnél max.2 napot vártam,hogy esetleg lesz e hasmenés vagy valami,ha nem akkor mehet bátran.

    Közben életkornak megfelelő bébiételt is adtam nek.Azokat kivétel nélkül mindet megette/megeszi most is.

    Majd közben bővítettem a repertoárt,amivel éppen lehetett.Burgonya,őszibarack,husi,most már natur joghurtot is adok neki gyümivel.

    A glutén terhelést pedig úgy csináltuk,hogy minden nap egy héten kerseztül reszeltem a gyümölcshöz babapiskótát(DM-be vettük,nem a cukros változat,drága is volt kb. 700 ft).Nekünk nem volt semmi gond szerencsére,nem érzékeny rá.

    Gabonapépet is szoktam keverni a kajájába.

    Tehát én viszonylag hamar letudtam ezt a hozzátáplálást kérdést,semmivel se kínlódtam hetekig,semmi baja nem volt és most sincs Annának.

    Nagyon ügyesen evett már az elejétől fogva a kanálból,szívesen eszik szilárd dolgokat.

    Sőt,nemrég vettem neki bulátát is (a Kuki modern változata),hogy szokja a rágicsálsát,Egy két darabot minden nap elmajszol.

    Ha gondolod ettől mélyrehatóbban és részletesebben is írthatok,csak szólj!

     

    Üdv: Kata

     

    előzmény:
    _sita (809)
    2013-08-29  10:22
  16. 2013. augusztus 29. 10:33811.

    Figyeljetek!

    CSAK MA a metróban 1+1 akció van pampers pelenkára, 25 forintra jön ki 1 db pelenka ára. Gondoltam szólok. 

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  17. 2013. augusztus 29. 10:30810.

    Beszéltünk itt az előbb az etetőszékről, és szét is néztem az apródon. Minden szék ilyen nagy? Hát nekünk be se fér a konyhába, olyan széles a lábuk. Kis másfeles lakásban vagyunk. Nem akarom hogy a szobában együnk, hogy szétfröcsköljön mindent.

    Nem tudtok valami nem túl nagy etetőszéket? Láttam, hogy van ilyen asztalra szerelhető is, de hát asztalunk sincs.

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18
  18. 2013. augusztus 29. 10:22809.

    A netről vásárlás Katának szólt, nem Encinek, bocsi :)

     

    Szóval hozzátáplálás. Kérdezhetek? Bocsi, nagyon hülye leszek, de inkább megkérdezem :)

     

    Tehát fogok egy almát, meghámozom, lereszelem, kisajtolom a levét és adok egy kanállal mondjuk délelőtt, amikor már szopizott, utána. Aztán másnap 2 kanállal. Aztán 5-tel. Aztán megkóstoltatom vele a rostját is? Vagy azt majd később, mondjuk 1 hét almalé után?

    És meddig egyen csak almát? 1 hétig vagy 2-ig?

    Aztán előveszek egy barackot, ugyanez, hogy csak a levét adom? És akkor aznap nem kap almát, vagy almát most már az idők végezetéig minden nap adjam neki?

    Vagy csak barackot adjak, és annak is már mehet a rostja is, ha már úgyis megette az almát?

    Egy nap egyszer vagy többször is adjam neki a gyümölcsöket, ha már látom, hogy bírja?

    Aztán jön mondjuk a körte. (és már eltelt mondjuk 1 hónap az almával meg a barackkal?) Akkor eszik almát is meg barackot is meg körtét is? Aztán még banánt is?

    Azt mondja a doktornő, hogy a lisztérzékenység meg a glutén miatt már 6 hónaposan adjunk neki sima háztartási kekszet. Akkor a kezébe adok egy kekszet, oszt majszolja egész álló nap? Vagy vegyek darált kekszet és tegyek egy kicsit az almájához?

     

    Aztán eltelik ezzel a szerencsétlenkedéssel 2 hónap és ezzel még egy étkezést se váltottunk ki, jól sejtem? Hanem akkor mikor? Vagy mivel? Ha már majd krumplit eszik? De mikor adjak krumplit? Meg mivel, az almával?

     

    Ááá, ez nagyon jó lesz! Hát így pláne nem lehet közlekedni semerre :D

     

    Ja, és ha még egy étkezést se váltottunk ki, akkor ugyebár még mindig a szopcsi a fő étkezése. De ha nekem elfogy a fagyóból a tejem, akkor tápszert adjak neki? Hát azt nagyon nem akartam pedig. Vagy valahogy kihúzhatom egész nap a tejcsivel, és este adjak egy adag tejpépet? 

    előzmény:
    d.kata81 (804)
    2013-08-28  11:35
  19. 2013. augusztus 29. 10:10808.

    Sziasztok!

     

    Tünci, köszi, mindenképp összehozhatnánk egy találkozót, mondjuk nekem mindegy, hogy esik vagy fúj, nem akarok itthon ülni. Szoktunk egyébként menni sétálni minden nap, csak én nagyon unom, ha nincs célja a sétának. Mindig keresek valamit, amit csinálni kell, pl. boltba menni, vagy ha már van 1 db csekk, akkor azzal elmenni a postára, vagy megnézzük a kollégákat az otiban... ilyenek. Most perpill van pár dolog a tarsolyomban, mert el kell menni az Óbesterbe egy kölcsön hordozóért, van egy csekkünk, el kéne menni a Nyugati utcán a bababoltba (már nem tudom mi a neve), mert a babakocsira kellene új kerék, mielőtt totál tönkremegy (használtan vettük a kocsit, és jól néznénk ki, ha emiatt nem tudnánk menni sehova).

    Jövő héttől szerdánként pedig kezdődik a jóga (már 5 éve járok). Megemlítettem az apjának, hogy szeretnék járni, és olyankor ő kéne, hogy megetesse a gyereket a fagyóban lévő tejjel, meg hogy egyedül legyen vele és legfeljebb elém jönnek babakocsival. Ez egy kb 2 és fél órás távollét, és nagyon jó kikapcsolódás lenne nekem.

    Csak hát apjuk még nem volt egyedül a gyerekkel, még nem próbálta bepelenkázni, megetetni cumisüvegből, stb.

     

    Ja, szóval most tejjel az a helyzet, hogy keveset hízott a gyerek, úgyhogy azt mondta a doktornéni, hogy pótolgassam neki a fagyóból és 2 hét múlva megint lemérjük. Amíg van a fagyóban, azt egye. Na, hát ha eddig macerásnak gondoltam a szoptatás miatt a hosszabb sétákat, akkor most pláne az, mivel a fagyott tejet nem tudom vinni sehova magammal, mert lehet, hogy épp nem fog kelleni és csak tönkremegy, vagy nem lesz mikró a közelben...

     

    Már egy hete folyamatosan úgy járok a hajnali 2 órás fejésemmel, hogy nem tudok visszaaludni, és van hogy reggelig forgolódok, és ez elég fárasztó. Mondtam is Apának, hogy a gyerek simán hagyna engem aludni egész éjjel, mert ő aztán nem kelt fel engem, de én saját magamat lestrapálom ezzel a fejéssel. Úgyhogy abba akarnám hagyni, de hát most, hogy mégiscsak kevésnek tűnik a tej, mégis inkább ki kéne tartanom még egy kicsit. Á, idegesítő. 

    előzmény:
    Tünci* (800)
    2013-08-28  08:33
  20. 2013. augusztus 29. 08:55807.
    El tudod küldeni? Az nagyon jó lenne :) Pont ezt néztem, mert az elalvással vannak gondjaink, csak valahogy pesszimista vagyok az ilyen tanács könyvekkel, mert minden gyerek egyedi, vagy ráérzel vagy nem hogy mi jó neki, mit szeretne.
    előzmény:
    Enczy (805)
    2013-08-28  15:08
  21. 2013. augusztus 28. 21:28806.
    Sziasztok!
    A Vida Ŕgi engem is érdekelne. Tünci van több módszer is, hogy simogatod a hátát, vagy kiveszed-leteszed, vagy hagyod sírni...
    Enczy én ruhát még nem vettem online, mert nem tudom, hog jó lesz-e. De pl. etetőszčket majd én is ott nézek.
    Voltunk ma oltáson, szerencsére nem lett lázas, viszont csak 200 grammot hízott, de 4 cm-t nőtt. 2 hét múlva megint menni kell megmérni, és ha nem gyarapodik akkor mehet a tejpép meg az alma. Majd hozzátáplálás ügyben kčrdezőskődhetek? Köszi.
    Na majd laptopról írok bővebben, erről a mobilrňl macerás.
    előzmény:
    Enczy (805)
    2013-08-28  15:08
  22. 2013. augusztus 28. 15:08805.

    Nagyon édes lehet Pancsi is :)  mindig megtalálják a módját hogy elérjék amit akarnak. 

    Én is mostanában vettem észre hogy mostmár felfigyel a nevére Fannus. 

     

    V. Ágitól nekem megvan az álomba ringató praktikák. Én személy szerint nem voltam elájulva tőle, de elküldöm ha szeretnéd. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tünci* (799)
    2013-08-28  08:32
  23. 2013. augusztus 28. 11:35804.

    Szia!

     

    Én sok mindent vettem már a netről Annának is megy magunknak is.

    Szerintem megéri,lényegesen olcsóbb,mint a boltban és nem agyonhasznált dolgokra kell gondolni.

    Eddig még semmi probléma nem volt.

    Először helyben nézek szét,hogy ne legyen postaköltség,aztán ha végképp nincs,licitálni is szoktam és így még sokszor a postaköltséggel együtt is nagyon megéri.

    Most legutóbb így vettem Annának az etetőszéket,de én is gondolkozom rajta,hogy játékokat keresek,mert a régiek kezdenek unalmasak lenni :)

    előzmény:
    _sita (792)
    2013-08-27  09:44
  24. 2013. augusztus 28. 11:27803.

    Szia!

     

    Én személy szerint semmilyen hordozós eszközt nem szeretnék kipróbálni.

    Valahogy sosem vonzott a dolog.

    Egyébként is Anna már 8,5 kg.Ölbe venni is elég nehéz!

    Esernyőre csukható babakocsit mindenképp veszek,mert azzal könnyebb lesz mozogni szerintem.

    Egyébként most már változó,hogy mennyire van el a kocsiba.Hétfőn elsétáltunk a Rossmann-ba.Az oda-vissza út,a vásárlás kb.1 óra volt és végig benne ült a kocsiban.

     

    Kata 

    előzmény:
    _sita (785)
    2013-08-27  09:12
  25. 2013. augusztus 28. 08:44802.

    Jaj kérdezni akartam: Vida Ági kiadványokkal kapcsolatosan van tapasztalatotok?

     

    Rájöttem hogy ki kell találjak valamit az alvással kapcsolatosan, mert csak cicin alszik el és ez nem mehet igy tovább, ki kell alakitanunk valami esti elalvási rutint.

Címlap

top