Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. szeptember 19. 11:1076.

    Sziasztok!

     

    Hát ismerős az érzés, benne főként a múlt héten tudatosult, hogy mennyire eltelt az idő, olyan mintha még csak most tudtam volna meg hogy babát várok. Aztán már itt vagyok a 28. hétben. Most meg ez a következő egy hónap úgy elfog repülni, ha minden jól megy jövő hét pénteken megkapjuk a kulcsokat a házhoz. Szóval utána jöhet festés, pakolás mi egymás. Utána meg kellene venni babócának a dolgokat. Szóval nem éppen valami unalmas hetek várnak.

    Bennem is fel szoktak merüélni ilyen kérdések, hogy vajon hogy fogok majd boldogulni. Mennyi mindent kellene tudnom. A szüléstől is egyre inkább félek.

     

    Engem is érdekelne a könyv. Át tudod küldeni? ***** Előre is köszi. 

    előzmény:
    Enczy (75)
    2012-09-18  20:47
  2. 2012. szeptember 18. 20:4775.

    Sziasztok!

     

    Szerintem is inkább érdekes volt a kismamaklub mint hasznos, szóval semmi lényegesről nem maradtál le Nitta. :)

     

    Én is a DM-es dolgokról hallottam inkább többet, meg jobban is szeretem mint a rossmannt, de biztos megfordulok majd mindkét helyen :)

    Mi még nem vásárolgatunk, sztem októberben  látunk majd neki. Most nagyon sokat dolgozik a párom, fáradt, és 6 után már nincs is nyitva semmi szinte.

    De kaptunk már egy pár dolgot ismerősöktől, azoknak nagyon örülök.

     

    A könyv lehet nekem is kell majd, bár most kaptam névnapomra tesóméktól kettőt, munkatársaméktól egyet, és én is vettem már egy pocakosnaplót. Szóval el vagyok látva egyenlőre. :) Ja, és barátnőm is elhalmozott újságokkal. :)

    Nem unatkozok.....

     

    A szüléstől még én sem félek, igaz még "messze" is vagyok tőle. És nagyon bele se mertem még gondolni a dolgokba... Ti is úgy érzitek, hogy rohamosan telik az idő? Mikor kiderült hogy babát várunk, azt hittem sose fog eltelni a 12 hét, és pont ma, már a terhesség felén túl vagyunk :)

     

     

    Szép estét!

     

    Enikő

    előzmény:
    d.kata81 (72)
    2012-09-18  13:18
  3. 2012. szeptember 18. 15:1074.
    Megkaptam a könyveket,köszönöm
    előzmény:
    d.nitta0712 (73)
    2012-09-18  14:24
  4. 2012. szeptember 18. 14:2473.

    Igen, hallottam már a rossmanó kártyáról, de én inkább a DM-es baby love termékeket akarom kipróbálni. Jókat hallottam róla, az egyik anyuka is ezt használta a nagyon érzékeny bőrű kislányával, és az illata is tetszik. Árban is egész jó.

     

    Én annyira nem félek, egyedül csak attól tartok, hogy nehogy korábban jöjjön a kis drága. Nem lenne túl jó kapkodva intézni a dolgokat, és az egészségének sem lenne jó, ha koraszülött lenne. Remélem nem lesz probléma. 

     

    Küldöm a könyveket!

     

    Üdv

    Anita

    előzmény:
    d.kata81 (72)
    2012-09-18  13:18
  5. 2012. szeptember 18. 13:1872.

    Szia!

     

    Igen,voltunk.

    Most már Enczyvel is megismerkedtünk személyesen.

    Az előadás az inkább érdekes volt,mint hasznos,szerintem.A várandóság a néprajzban volt a téma.Tény,hogy érdekes dolgokat is mondott a doki és megnéztünk egy kisvideót a bábákról,akik már nagymama korban vannak és meséltek,hogy milyen volt anno.

    Sokkal kevesebben voltunk,mint a multkor,de összeségében nem volt rossz.

     

    Én még sajnos pakolászni nem tudok,mert nincs hova,de már sok mindent megvettem.Tegnap például a Rossmann-ban pelenkát vettem,szerintem egész jó áron volt.A rossmanó kártyás kedvezménnyel.Ismeritek?

    És ti vettetek már ilyesmit?Vagy még csak ezután?

     

    Én szeretném ha elküldenéd nekem azt a könyvet ***.Én is nagyon szeretek olvasni,és most már ezeket a könyveket és újságokat is.

     

    Nekem megsugom,titkon azért vannak félelmeim a dologgal kapcsolatban.az anyasággal és a gyereknevelésel.De nyílván azért mert egészen új a terület,és most pillanatnyilag úgy gondolom,hogy rengeteg mindent kellene tudnom és még sok mindent nem tudok.És hogy fogom csinálni? Könnyen?

    Nyílván nem vagyok egyedül ezekkel a kérdésekkel,de szeretnék már ott tartani,attól eltekintve,hogy borzasztóan félek a szüléstől.

     

    Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (71)
    2012-09-18  10:42
  6. 2012. szeptember 18. 10:4271.

    Sziasztok!

     

    Voltatok kismamatornán? Milyen volt az előadás? Volt valami érdekes információ? 

     

    Én tegnap egy csomót pakolásztam, szerintem így közeledve a vége felé beindulnak az ösztönök, hogy mindent helyrepakolni, átrendezni, hogy majd jó legyen minden, ha már itt lesz a mi kis "Halacskánk" :-) Este viszot olvasgattam. Most kezdtem el egy babás könyvet olvasni, amit barátok ajánlottak nekünk. Nagyon praktikus dolgokat írnak benne a csecsőgondozással kapcsolatban. Nem ismeritek véletlenül? Tracy Hogg: A suttogó titkai I. (én még csak elsőt kezdtem el, de el fogom olvasni a többi részt is.)

     

    Ha esetleg érdekel vkit ez az olvasmány, akkor tovább tudom adni mailben! Tényleg szórakoztató és érdekes is egyben. Kíváncsi leszek majd a valóságban, hogyan fog ez az egész alakulni :-) De így most egyre jobban várom, hogy élesben is kipróbáljam magam anyaként :-)

     

    Üdv,

    Nitta

    előzmény:
    d.kata81 (67)
    2012-09-17  09:08
  7. 2012. szeptember 17. 16:2970.
    Köszönöm szépen!! :) Nagyon aranyos vagy!
    előzmény:
    d.nitta0712 (69)
    2012-09-17  14:06
  8. 2012. szeptember 17. 14:0669.

    Szia, Enczy!

     

    Most pillantottam a naptárra :-) Boldog névnapot így utólag is :-)

     

    előzmény:
    Enczy (68)
    2012-09-17  12:44
  9. 2012. szeptember 17. 12:4468.

    Sziasztok!

     

    Nekünk is jól telt a hétvége, mi névnapoztunk :)

     

    Kata:

    Én megyek a kismamaklubba, de lehet megint éppen csak 5-re érek oda, úgyhogy majd a "szünetben" tudunk beszélgetni. :)

     

    Nitta, pihenj sokat, jobbulást neked!

     

     

    Szép napot mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (67)
    2012-09-17  09:08
  10. 2012. szeptember 17. 09:0867.

    Szia!

     

    Nekünk jól telt a hétvége.Családi összejövetel volt vasárnap,bográcsozás,grillezés,utó szülinapi buli :)

     

    Persze,mindenképp maradj otthom,ha úgy érzed,hogy nem vagy teljesen jól,úgy sincs most kint sem olyan jó idő.

    Én megyek,mert most már biztos lesz olyan alkalom,hogy nem tudok menni,mert úgy néz ki,hogy beindul a lakásvásárlás.

    Most még szabad a hétfő délután,elmegyek.

    Remélem Enczy jön!

     

    Jobbulást és jó pihit!

    előzmény:
    d.nitta0712 (66)
    2012-09-17  08:47
  11. 2012. szeptember 17. 08:4766.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok? Jól telt a hétvége? Én csak lassan megyek át ezen a megfázáson, még mindig hapcizok és fújom az orrom :-( De legalább már jobban vagyok.

     

    Ma nem hiszem, hogy megyek a kismamaklubba, majd ha érdekesebb téma lesz, ismét megyek. A tornával egyébként nekem is vannak fenntartásaim, ez tényleg csak relaxáció, én egyáltalán nem fáradtam el tőle, és elég sok volt benne a karmozdulat szerintem. Én azt hittem kicsit intenzívebb lesz!

     

    Üdv

    Nitta

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (64)
    2012-09-13  20:39
  12. 2012. szeptember 14. 08:5965.

    Sziasztok!

     

    D.kata81:

    Örülök, hogy jó volt a 4D, hatalmas élmény tud lenni. Mi majd még a 30 héten megyünk. De már alig várom. Számolom vissza a napokat. Annyira nagy élmény.

     

    Nitta:

    Remélem már jobban vagy és jót tesz a pihenés. Biztos nagyon jó kis ágy, meg minden kiegészítő.

     

    Enczy:

    Akkor most már tényleg nyugodj meg, miden rendben lesz.

     

    Huu, hát én tegnap este nagyon szenvedtem, alig tudtam volna elaludni. Nagyon aktív volt a bébike. És a hasam is szúrt egy kicsit. Úgyhogy most elég nyúzottnak érzem magam, kb mint akin átment egy úthenger.

    Aranyosihoz nekem is volt már szerencsém, egy helyettesítés alkalmával. Tényleg nagyon kedves doki, és alapos. Sokan példát vehetnének róla sztem.

    Már én is nagyon várom hogy vásárolgassunk, de a költözést már csak ki kellene várnom vhogy, mert kétszer pakolni, amit nem muszáj nem kellene. Úgy hogy probálom vhogy türtőztetni magam. Nehéz. 

     

    előzmény:
    d.kata81 (64)
    2012-09-13  20:39
  13. 2012. szeptember 13. 20:3964.

    Sziasztok!

     

    Voltunk ma este a 4D-s UH-n.

    Olyan jó volt

    Annyira édes a kicsilány,mert szerencsére jól látták legelőször is,hogy kislány :)

    Nagyon kedves volt a doktornő,legalább olyan lelkes volt,mint mi:)

    Csinált egy csomó képet,meg némi videót is és fotót is nyomtatott.

    Nagyon megérte elmenni,olyan jó volt újra látni!

     

    Szép estét mindenkinek!

  14. 2012. szeptember 13. 17:1363.

    Sziasztok!

     

    Már nem idegeskedek, tegnap voltam a dokimnál, és teljesen megnyugtatott. Minden elmagyarázott szépen, még rajzolt is :)

    Úgyhogy minden rendben a Picivel, ez gyakori jelenség, és eltűnik mire megszületik.

    Szóval mostmár minden oké.

     

    Biztos cuki a kiságy, amit vettetek Nitta, minden kiegészítőjével. Én is alig várom hogy menjünk vásárolgatni :)

    Jobbulást neked!

     

     

     Szép napot!

     

     

     

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (61)
    2012-09-13  09:28
  15. 2012. szeptember 13. 11:2562.

    Jobbulást neked! Reméljük tényleg elég lesz a sok pihenés!

     

    Biztos nagyon édi az ágy és a cuccok:)

    Mi tegnap vettük meg az ágyat meg a pelenkázószekrényt.Egyenlőre Anyáéknál vannak,mert korábban már írtam,hogy költözni szeretnénk és ide már nem akartam felhozni a bútorokat.De legalább már megvettük!

     

    Jó pihenést!

    előzmény:
    d.nitta0712 (61)
    2012-09-13  09:28
  16. 2012. szeptember 13. 09:2861.

    Sziasztok!

     

    Nekem eddig jó tapasztalataim vannak az OTI-val. Én eleinte Dr. Berecz-hez jártam, ő is figyelmes volt, most viszont április óta átkerültem Dr. Aranyosi Jánoshoz. Tündéri egy doki, nagyon át tudja érezni a babavárás örömeit, és nagyon emberséges. Nála nem érzem ezt a futószalagszerű bánásmódot, és az asszisztensnője is nagyon kedves! Minidg tájékoztatnak mindenről, ha kérdésem van nem kitérő választ kapok, hanem megnyugtató, kielégítő választ.

     

    Katának:

    Én most kicsit betegeskedek, tegnap reggel óta fáj a torkom, és a fejem is egy kicsit :-( ma többet akarok pihenni. A kiságyat megvettük hétvégén :-) Nagyon édes! Minden kelléket beszereztünk hozzá (ágynemű, rácsvédő, baldechin), mind egy garnitúrában. Nem akartunk rikító rózsaszínt, így végül olyan halványsárgásos lett a színe, nem túl erős mintákkal. Nagyon szép. Ehhez hasonló hálózsákja már van, azt olyan 2 hete vettem. Jól néz ki együtt. :-) Már bele is tettem a kis pizsamáját, hogy lássam, hogy fog kinézni a kiságyban :-) :-)

     

    Enczynek:

    A Te eredményedről még nem hallottam, de szerintem ezt is biztosan csak azért látták, mert ilyen fejlett szinten, nagy felbontású UH-on vizsgálnak mindent. Nekünk az elején találtak egy 5 mm-es plexus cystát a kis agya egyik oldalán, de mondták, hogy ez felszívódik. Korábban is voltak ilyenek, csak nem látták, mert nem volt ilyen jó minőségű a vizsgálat. Nekünk is eltűnt a ciszta, azóta már 2 UH vizsgálat is volt :-) (1 kontroll és egy magánjellegű 4D-s) Úgyhogy szerintem ne forgasd ezen magad!   

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Üdv

    Nitta

    előzmény:
    d.kata81 (60)
    2012-09-12  20:04
  17. 2012. szeptember 12. 20:0460.

    Szia Nitta!

     

    Hogy s mint?

    Nem is mesélted hétfőn,bár nem sok idő volt beszélgetni,és azóta sem írtad,hogy sikerült a gyerekágy vásárlás?Megvettétek végül?

    Vagy mégis csak nézegettek még?

     

    Jó pihit!

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (22)
    2012-09-06  17:09
  18. 2012. szeptember 12. 09:0659.

    Székely Péterhez járok, azt hiszem az I-hez. Hát igen sajnos, nem túl nagyí figyelmet kap az ember, pedig azért még is csak egy új kis emberi élet múlik rajtuk.

    Bár ugye október közepén költözünk, nem tudom ilyenkor mi van, az orvos is megváltozik, gondolom. a védőnő az tudom, hogy tuti változni fog. 

     

    Szerencsére a magándokimra nem panaszkodhatok, ő nagyon figyelmes és tényleg mindenre kitrejed a figyelme. Ezért is szeretnék nála szülni. Bár még nem kérdeztem meg hogy elvállalja e, úgy gondoltam ha legközelebb megyek akkor fogom megbeszélni vele.

     

    Én igazából a héten szembesültem vele hogy repül az idő, még csak most kezdem fel fogni, hogy jövő héten az utolsó harmadot kezdem. Pont mához 3 hónapra vagyok kiírva. :)

     

    És kezdek egyre rosszabbul aludni.  

    előzmény:
    Enczy (55)
    2012-09-11  20:33
  19. 2012. szeptember 12. 07:3658.

    Igen, minden szerencsére :) Ezt a kis valamit leszámítva, de próbálok nem idegeskedni, mondták volna ha komoly dolog lenne. Mire megszületik kinövi, ez a lényeg. Olvasgattam a neten, ott is ezt írták. Jó, írták azt is h a down-kór jele is lehet, de mivel az afp-m negatív, így erre nem is gondolok. Meg most az uh-n látták volna ha ilyesmi baj van nem?

    Azért megkérdezem még a dokimat is, a biztonság kedvéért.

     

    Mindegy egyébként hogy fiú vagy lány, mindkettőnek örülünk :)

    előzmény:
    d.kata81 (56)
    2012-09-11  20:55
  20. 2012. szeptember 11. 20:5957.

    Elég bosszantó tud lenni,amikor csak elintézik az ember.Pedig mi mindig annyira várjuk,hogy mehessünk,hátha tudunk valami újat,hátha hallunk valami érdekeset,de sajnos a dokiknak már annyira nem érdekes.Elég sok kismamát láttak már!Csak hát nekünk ez az első!Nem baj,nem kell elkeseredni,ha nagy gond van úgy is mondják,egyébként meg nem kell vele foglalkozni.Te csak örülj a babócának.

    De akkor legalább a magánorvosod megnyugtat nem?Ő jobban áll a dolgokhoz?

    előzmény:
    csillag0916 (53)
    2012-09-11  11:22
  21. 2012. szeptember 11. 20:5556.

    Akkor minden oké.

    És ti kit vártok inkább?Kislányt vagy kisfiút?

     

    Én még nem hallottam erről a dologról,lehet a többiek tudnak mondani valamit,vagy esetleg keress rá a neten,hátha írnak róla valamit.

    előzmény:
    Enczy (54)
    2012-09-11  17:18
  22. 2012. szeptember 11. 20:3355.
    Megkérdezhetem melyik dokihoz jársz az oti-ban? Még jó hogy "foglalkoznak" a kismamákkal.... :s
    előzmény:
    csillag0916 (53)
    2012-09-11  11:22
  23. 2012. szeptember 11. 17:1854.

    Szia/sztok!

     

    Igen, megvan az eredmény, minden negatív. :) Ma voltunk is UH-n. Azt mondták talán lány, de azért még ne nagyon vásároljunk neki :)

    A 22. héten vissza kell mennem kontrollra, mert a bal kamrában echogén fókusz van. Azt mondta a szonográfus, hogy ez nem jelent semmi rosszat, sok magzatnál van, a 30. hét körülre eltűnik. Azért engem egy kicsit aggaszt. Nem hallottatok vmit erről?

    előzmény:
    d.kata81 (52)
    2012-09-11  09:52
  24. 2012. szeptember 11. 11:2253.

    Sziasztok!

     

    Én nem voltam. Viszont voltam terhsgondozáson, egy kicsit kiakadtam, az orvos hozzáállásán. Kb. ha 2 percet voltam nála sokat mondok. A terheléses vércukor eredményem jó lett, amit szintén csak a magándokimtól sikerült megtudnom. A védőnőm közölte hogy nem tudja meddig jó. A dokival meg mindössze annyi volt, van vmi panasza, diétázon mert csak... és akkor 4 hét múlva találkozunk. Hát mit ne mondjak. A kiskönyvbe meg beírja hogy hallgatot szívhangot. Nah, meg van róla véleményem.  

    Jól vagytok?  

    előzmény:
    Enczy (50)
    2012-09-11  07:22
  25. 2012. szeptember 11. 09:5252.

    Egyébként az AFP eredményed meglett tegnap?

    És megnyugodtál?

    előzmény:
    Enczy (50)
    2012-09-11  07:22

Címlap

top