Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. szeptember 11. 09:5051.

    Igen,így van :)

    Akkor most már én is sejtem,hogy te holt ültél.

    Nitta jobb oldalt ült mellettem,hosszú szőke haja van és alacsonyabb tőlem.

    Én úgy találtam rá,hogy pont hallottam,hogy bemutatkozott és a nick nevével összekapcsoltam.Aztán rákérdeztem és talált:)

    Én biztos,hogy megyek jövő héten is,mert tegnap befizettem.

     

    Kata :)

    előzmény:
    Enczy (50)
    2012-09-11  07:22
  2. 2012. szeptember 11. 07:2250.

    De, én is voltam. Hogy találtátok meg egymást? Én is nézegettem, de nem voltam biztos benne, hogy Téged látlak Kata. Mivel neked van itt képed, így sztem te voltál fekete melegítőben és felsőben. Jól gondolom? :-)

    Én fekete leggingsben voltam, és egy barnás, elöl cirkás hosszított felsőben. Hosszú sötétbarna/fekete hajam van. És ha Te voltál feketében, akkor majdnem szemben ültünk egymással :) Viszont Nittára nincs tippem :)

    Na, majd jövő héten hátha tudunk beszélgetni kicsit, ha jösztök megint.

    Szép napot!

    előzmény:
    d.kata81 (49)
    2012-09-10  22:00
  3. 2012. szeptember 10. 22:0049.
    Igen voltunk,legalább is d.nitta0712 és én biztosan ott voltunk,mert mi beszélgettünk is.Akkor te ezek szerint nem voltál?Ugyan is próbáltunk rájönni,hogy ki van még ott a fórumról.  Enczy te sem voltál? nekem tetszett,az előadások érdekesek lesznek.A tornával vannak fenntartásaim,de végül is iránymutatásnak is jó.Hogy otthon esetleg mit lehet gyakorolni. Jó pihenést mindenkinek :)
    előzmény:
    Enczy (48)
    2012-09-10  21:15
  4. 2012. szeptember 10. 21:1548.

    Szia!

    A szuperben nézted már? Vagy én a H&M-ben vettem akciósan 4000 Ft-ért, sztem ott van méretből is választék. 

    Vagy a múltkor kaptam az oti-ban szórólapot, egy csávó osztogatta, www.kismamaruhazatdebrecen.hu. Nézd meg, hátha...

    Hirtelen ennyi ötletem volt.

     

    Voltatok ma a kismamaklubban? Hogy tetszett?

     

    előzmény:
    Ibolya28 (47)
    2012-09-10  14:15
  5. 2012. szeptember 10. 14:1547.

    Sziasztok!

     

    El vagyok keseredve, nem találok magamnak kismama nadrágot. Annyi helyet megnéztem már, de ha volt is akkor mind kicsi volt rám.

    Nem tudtok valahol nagyméretű nadrágot? A Maróthy utcán mondtak még ,de oda még nem jutottam el. ja és az ár sem elhanyagolható :(

    Neten meg nem merek rendelni mert nem biztos hogy jó.

     

    Előre is köszi

  6. 2012. szeptember 9. 12:2946.

    Sziasztok!

     

    Én is olyan 18-20 hetesen éreztem először, de azok még tényleg bizonytalan mozdulatok voltak, és én sem éreztem eleinte minden nap. Azóta nagyon megerősödtek,néha már fájnak is a rúgások, forgolódások. Főleg akkor érzem nagyon, ha fekszek, vagy ha ülök, mert akkor már fennt a mellem alatt nyomja ki valamelyik kis testrészét. Tegnap este egy egész közönség figyelte, ahogyan dudorodik a pocakom egyik oldalon, aztán átvándorol a dudor a másik oldalra :-) nagyon édi volt!

     

     

    Üdv

    Nitta

     

     

    előzmény:
    Enczy (44)
    2012-09-08  14:48
  7. 2012. szeptember 8. 20:2445.

    Én most kezdtem el a 24. hetet és kb. a 20. hét körül kezdtem érezgetni.

    Akkor még elég bizonytalan volt,nagyon gyengécske.

    De most már! Rengeteget mozgolódik,reggel míg fekszem az ágyba és este fele,szintén amikor már pihenek ,akkor nagyon intenzív.

    És úgy egyébként napközben is szokott mocorogni.

    előzmény:
    Enczy (44)
    2012-09-08  14:48
  8. 2012. szeptember 8. 14:4844.

    Sziasztok!

     

    A múltkor nem volt külön bemutatkozás a kismamaklubban, vagy csak lekéstünk róla, mert éppen beestünk 5-re.

     

    Ti mikor éreztétek először hogy mozog a Baba? Eleinte ti sem éreztétek minden nap? Nekem van olyan, hogy 2 napig sem érzem. És ha érzem, akkor is főleg este szoktam. Ti hogy vagytok ezzel? 

  9. 2012. szeptember 7. 20:4843.

    Az én férjem se fog jönni.Nehéz rávenni ilyesmire :)

     

    Akkor most már te is pihenhetsz és lelkiekben is jobban ráhangolódhatsz a babázásra és az addigi teendőkre.

     

    És meg fogjuk majd ismerni egymást a kismamaklubba,vagy úgy is be kell mutatkozni külön?

     

    Jó hétvégét!

    előzmény:
    d.nitta0712 (41)
    2012-09-07  18:26
  10. 2012. szeptember 7. 20:3342.

    Szia Nitta!

    Az én férjem sem biztos hogy tud jönni. Ne aggódj, múltkor is csak 3 apuka volt. Én is azt hittem mindenkinek ott lesz a párja, de nem :) A doki mondta is, hogy külön üdvözli az apukákat, mert ugye őket nehéz rávenni ilyesmire.

    Jó hétvégét!

    előzmény:
    d.nitta0712 (41)
    2012-09-07  18:26
  11. 2012. szeptember 7. 18:2641.

    Sziasztok!

     

    Mi is a Szent Annán voltunk 4D-s Uh-on. Teljesen jó volt, árban is jó. Mi a legolcsóbb csomagot választottuk, és lett képünk is több is, és még rövidke kis videók is. Én azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen 20. hét után menjetek, mert ha túl korán mentek, akkor nagyon kis véknyak még a csontok. Mi a 25. héten voltunk, és így már nem volt olyan vékony baba.

     

    Az volt a legjobb, amikor láttuk, hogy éppen rug egy hatalmasat és éreztem is rendesen :-) ja és mosolygott is, van olyan kép is.

     

    Letelt az utolsó munkanapom :-) Kaptam a kollégáimtól egy meseszép babanaplót :-) Fel van adva a lecke, mert olyan dolgokat kell majd feljegyeznem benne, amiket nem is gondoltam volna....de Alíz majd biztosan kíváncsian fogja olvasgatni és nézegetni később. Pityergés nem volt, csak itthon egy pici, amikor elküldtem a cége búcsúlevelemet :-) Az íróasztalom kiürítése viszont feladta a leckét , rendesen elfáradtam a végére.

     

    Hétfőn akkor én is elmegyek a kismamklubba. Mindenkinek fog jönni a párja? Szerintem az én férjem nem fog ráérni :-( most elég sok dolga van szegénykémnek!

     

    Hétvégén nem leszek sokat gépközelben, így mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

     

    Üdv

    Nitta 

    előzmény:
    csillag0916 (40)
    2012-09-07  17:56
  12. 2012. szeptember 7. 17:5640.
    Mi is a Szent Annán voltunk és teljesen meg voltunk elégedve. Nagyon kedves a nőci aki csinálja, sajnos a bébink nem volt túl fotogén, de azért lett egy-két jó kép. És így is nagy élmény volt. 
    előzmény:
    d.kata81 (37)
    2012-09-07  15:23
  13. 2012. szeptember 7. 17:4339.
    Nekem még ajánlották a Nobilis magánrendelőt is, a Nagy Lajos király téren van. Ha gondolod, nézd meg a honlapját. Mondjuk gondolom már időpontotok van a Szent Annára, akkor mindegy, de másnak még hasznos lehet :)
    előzmény:
    d.kata81 (37)
    2012-09-07  15:23
  14. 2012. szeptember 7. 16:0238.

    Sziasztok! 

     

    Ajánlott várandósan szójatejet inni? Úgy hallottam, hogy a szója gyarapítja a baba súlyát. Sok benne a fehérje, az is fontos a kicsinek!

  15. 2012. szeptember 7. 15:2337.

    A Szent Anna utcán találtam egy magán rendelőt,ahol elég baráti áron csinálnak 4D-s UH-t.

    Az a helyzet,hogy először külön nem akartunk menni,csak a kötelezőkre az OTI-ba.De a 16 hetes UH-n,ahol kiderült a neme,szerettünk volna felvételt kérni,de olyan rosszul feküdt,hogy azt mondta a dokinő,hogy felesleges kinyomtatni,mert nem fog látszódni semmi.

    És ugye a következő 32 hetesen lesz és az még olyan sokára van!

    És képet pedig mindenképp szeretnék,emlékbe:)

    előzmény:
    Enczy (34)
    2012-09-07  13:24
  16. 2012. szeptember 7. 15:1536.

    Szia!

     

    Szerintem teljesen igazad van.

    Mi sem fogunk orvost fogadni,a férjem egyenesen rosszul van,ha arról hall,hogy ki mennyit adott a dokinak.

    Én azt is hallottam most nemrég,hogy aki fogadott orvost és mentek a kórházba,mert beindult a szülés,nem látták el egyből,hanem azt mondták,hogy várja csak meg az orvosát.

    De mindegy is miet hall az ember,én ill. mi biztos,hogy nem akarunk a dokira költeni.

    Gondolom így is rendben lesz minden.Én is azért szeretném,hogy a férjem bent legyen,hogy lelkiekben támogasson.

    előzmény:
    Ibolya28 (32)
    2012-09-07  11:42
  17. 2012. szeptember 7. 13:4235.

    Szia!

     

    Én azért akarok fogadott dokinál szülni, mert nekem ad egyfajta biztonságérzetet, hogy egy olyan ember van mellettem, aki előtte is többször látott, ismeri a félelmeim, az előzményeket stb. Sokat gondolkodtam rajta, hogy mit csináljak, de mivel sajnos volt egy vetélésem is, valószínűleg parásabb vagyok a kelleténél, és megnyugtat a tudat, hogy nem egy vadidegen dokinál szülök,aki esetleg nem úgy bánik velem, ahogy szeretném. Lehet a második babánál már én sem fogadok orvost, pont az anyagiak miatt, és mert tudom hogy nem sokat lesz ott, csak éppen a szülésnél. Ha meg nem ér oda, nem kap pénzt.  Majd meglátjuk. Most első babánál így érzem jónak. :)

    Szép napot! 

    előzmény:
    Ibolya28 (32)
    2012-09-07  11:42
  18. 2012. szeptember 7. 13:2434.

    Szia!

    Kb. 15-en lehettünk múlt héten a kismamaklubban, az nem rossz sztem.

    Én még dolgozok, nov. végéig tervezem. (csak most éppen szabin vagyok :) ) Irodában dolgozok, szóval nem megeröltető, csak a hátam fáj néha az üléstől, de az a terhesség előtt is fájt. Február 8-ra vagyok kiírva, pont Apuci szülinapjára. :) 

    Hová mentek 4D-s UH-ra? Reméljük nem ér meglepetés :D 

    Szép napot! 

    előzmény:
    d.kata81 (29)
    2012-09-07  11:26
  19. 2012. szeptember 7. 11:5533.

    A babák öltözködése érdekes dolog. A mai napig gondba vagyok a lányommal hogy adjak e rá még valamit. Ha én fázom akkor ő is tuti fázik közben meg szakad a víz a gyerekről.

    Látni fogod! Ha nagyon felöltözteted úgyis látszik hogy kipirossodik az arca és folyik róla a víz.

     

    Pólyát én nem használtam már csak azért is mert nyári volt. Másik dolog az, hogy úgyis babahordóba hozzátok viszitek abba meg nem tudjátok bele rakni a pólyát. Ha meg babkocsiztok bundaszákbe teszitek. Szóval én feleslegesnek tartom.

    Azért biztonságképpen előveszem a régimet (Mama örömére meg kelett venni) De csak azért fogom elővenni mert ugye a lányom is biztos fogni akarja majd és hát az csak majd ad neki egy tartást az elején.

     

    Mellszívó?  Nekem a kézi volt, de sajnos nem tudtam hassználni. Mindig annyi tejem volt hogy épp elég a kicsinek. Ennek ellenére egy éves koráig szopizott.

     

    Sterilizáló? Annyira rámentek már a kismamákra! Nekem nem volt ilyen , de garantálom , hogy ha forrásban lévő vizbe teszed bele a dolgokat ugyan olyan jó lessz. Arrol nem is beszélve hogy nem egyfajta méretű cumisüveget  illetve itató poharat használtok majd. Mind bele fér majd?

     

     

    Remélem azért tudtam segíteni.

    előzmény:
    d.nitta0712 (22)
    2012-09-06  17:09
  20. 2012. szeptember 7. 11:4232.

    Viszont lenne úgy mindenkihez egy kérdésem

     

    Miért akartok megadott orvosnál szülni? 

     

    Tisztában vagytok vele mennyit lessz ott veletek szülésnél? Én nem fogadtam dokit anno és most sem fogok. Nem adok ki valakinek 50-100 ezer forintot a semmiért. Soha nem fogom én ezt megérteni. Mellé nem is garantálják hogy ott tudnak lenni.

     

    A doki gyakorlatilag csak akkor van ott amikor már bújik a baba és   a varrásnál. Ne gondoljátok, hogy fogni fogja a kezeteket miközben ti vajúdtok!

    Nekem több mint 12 óra volt az első fájástól a megszületésig. A férjem volt velem és ő fogta a kezem. A doki nem fog rohanni az elő telefonra hisz nem 10 perc alatt lessz meg. Pont emiatt is hallottam olyat hogy nem ért oda.

    Gondoljátok meg!

    Nagyon szivesen válaszolok a kérdésekre ha van. Én a Klinikán szültem, se fogadott orvosom se szülésznőm nem volt, mégis megszületett a lányom egészségesen. Arrol nem is beszélve hogy azt a pénzt a baára tudtam költeni mivel az elején millió kiadás lessz.

      

     

     

    UI: Senkit nem akartam ezzel megbántani, hisz mindenkinek a magánügye.

  21. 2012. szeptember 7. 11:3431.

    Sziasztok!

     

    Ismételten itt, a lányomat beadtam az oviba (Svetits) volt egy kis vásárolgatás , most meg egy kis pihi.

    Az előző terhességemmel nagy szerencsém volt, mert június elején szültem szóval a telet  kispocakkal vészeltem át. Na most pont  a tél kellős közepén leszek nagypocakkal.

     

     

  22. 2012. szeptember 7. 11:2930.

    Hasonló nálam is ez az alvás dolog.

    Van amikor átalszom az éjszakát és viszonylag későn kele,de ez a ritkább.

    Általában nem alszom jól,többször előfordul,hogy inkább felkelek és átjövök a nappaliba olvasni vagy netezni,hogy ne zavarjam a férjem.Mert ugye neki menni kell dolgozni.

    De gondolom ez az alvás probléma azért is van,mert már nem járok dolgozni,nem úgy fáradok el,mint korábban.Na majd ha meglesz a babóca :)

    előzmény:
    csillag0916 (27)
    2012-09-07  08:40
  23. 2012. szeptember 7. 11:2629.

    Szia!

     

    Üdvözöllek köztünk:)

     

    Nyugi,az AFP vizsgálaton nem lesz semmi gond,nem nagyon hallottam még olyanról,akinek gondja lett volna.

     

    Jövő hét hétfőn én is készülök menni a Kismamaklubba,kíváncsi vagyok,hogy hányan leszünk.Legutóbb sokan voltak?

     

    Mi is apás szülést tervezünk,egyedül nem is fognék hozzá:)

     

    Én most fogom betölteni a hétvégén a 24. hetet,nekünk kislányunk lesz.Bár pont azt beszéltük a párommal,hogy jövő héten megyünk 4D-s UH-ra és kicsit meglepődnénk,ha ott meg azt mondanák,hogy fiú lesz :)Már vettem egy csomó csajos ruhát.

     

    És te még dolgozol vagy már otthon vagy?

     

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Enczy (28)
    2012-09-07  09:54
  24. 2012. szeptember 7. 09:5428.

    Sziasztok! Én is csatlakoznék

    Én most vagyok 18 hetes, ha minden igaz hétfőn lesz meg az AFP eredményem. Kicsit izgulok... Nektek jó lett az eredmény? Hallottam, hogy nem túl meghízható, és nem kell megijedni ha esetleg nem jó, de egy kicsit pánikolok azért. Az eredménnyel pedig megyünk UH-ra, már alig várom, hogy megtudjuk kisfiú, vagy kislány a Babuci

    Én is az oti-ba járok terhesgondozásra. Hétfőn voltunk párommal a kismamaklubban is az újkertben, szerintem hasznos dolgokat fogunk hallani. És a terhestorna is tetszett, nem megerőltető, de jól esett nagyon egy kis mozgás.

    Láttam, hogy többen a klinikán fogtok szülni. Én is hallottam mindkettőről jót is, rosszat is, de végül a Kenézy mellett döntöttem, főleg mert ott van a dokim. 

    És itt zazikazazika kérdésére is válaszolnék: a 3 doki közül akit felsoroltál, csak Szilvásit ismerem, én nála fogok szülni, nem hallottam még róla rosszat. Nagyon kedves doki, és nem pénzéhes. Barátnőm is nála szült, nagyon elégedett volt vele.

    Nektek a szülésnél benn lesz a párotok? 

    Az őssejt levételről mit gondoltok?

     

     

  25. 2012. szeptember 7. 08:4027.

    Hát nem voltál egyedül! És én is hasonlóan voltam, reggel tudtam volna aludni, de reggel mindig kellni szoktam a párommal. 

    De mostanában azt veszem észre hogy egyre kevesebbet alszok, ma is már magamtól fel kelltem negyed 7-kor. 

    előzmény:
    d.kata81 (25)
    2012-09-06  20:29

Címlap

top