Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norbi update valaki?

mindlevery
Létrehozva: 2012. július 17. 22:59
Sziasztok! Elkezdeném az update diétát. Esetleg szeretne valaki csatlakozni? Megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, recepteket cserélhetnénk, bíztathatnánk egymást, leírhatnánk ki mit evett, ivott, tornázott, stb.Ki hány kilót szeretne fogyni? Én 15-20 kilót tűztem ki célul, és jövő nyárra szeretném ezt leadni, akkor leszek 30 éves, és a születésnapomon szeretnék úgy kinézni, mint még sosem
  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 19. 15:50101.
    170 centi vagyok, 62 kilóval már elégedett leszek.Voltam már az esküvőmön 59 kg, de az már elég beteges volt, többen kérdezték, nincs-e vmi bajom..Szóval most 65 vagyok, neki kéne állni leadni. A terhesség alatt elég sokat szedtem fel, 82 kilóval mentem be szülni, de kb 3-4 hónap alatt beállt a súlyom 66-ra.
    előzmény:
    agibereg (96)
    2012-07-19  14:20
  2. 2012. július 19. 15:40100.

    kérdeznék: Szia, örülünk, ha csatlakozol Te is:)

     

    Mit gondoltok, ha heti 3szor tornáznék, péntek-szombat-vasárnap az érne valamit? Hétköznap egyszerűen nem tudok a babámtól meg a nagylánytól, estére meg megmozdulni nincs kedvem, de hétvégén napközben a férjem tudna vigyázni addig a gyerkőcökre. Szeptembertől könnyebb lesz, akkor már a lányom oviba megy, több időm lesz napközben, de addig is erre a 3 napra gondoltam, valamit csak érne nem??

  3. 2012. július 19. 15:3899.

    Szia!

    Én is Norbizom :) Bár sajnos nekem is volt egy pici balesetem, ami miatt sem a tornát, sem a diétát nem csináltam, és vissza is jött pár kiló, de most, hogy meggyógyult a lábam, megint csinálom mindkettőt.

    A kódolós módszerrel nekem nagyon jó tapasztalataim voltak eddig, nagyon hatásos, pedig én eszem a 3-as kódolású kajákat is, amikor szabad.  Hetente egyszer-kétszer be szoktam iktatni olyan napot, amikor bármikor bármit eszek, mert egyébként nem bírnám ki. Nem veszem meg a Norbi termékeket, mert drágák. 

    Fontos még, hogy tornázom mellette, most ugyan csak heti kétszer a lábam miatt, de a sérülés előtt hetente 4-szer, 5-ször mentem tornára. Most még vigyázni kell pár hétig a lábamra, aztán visszaállok a régi életformára. 

    Üdv. Crysler

     

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2012-07-17  22:59
  4. 2012. július 19. 15:2598.

    sziasztok!

    klassz ez a topic, nagyon inspiráló! :)

    én sajnos örök halogató vagyok, mellé pedig meglehetősen lusta... :-/ de igyekszem majd itt lenni veletek (olvasói szinten mindenképpen) és megemberelni magam! :)

  5. 2012. július 19. 15:2397.
    Mennyibe kerül ez az update joghurt? Próbáltad már lefagyasztani fagyinak?
    előzmény:
    agibereg (96)
    2012-07-19  14:20
  6. 2012. július 19. 14:2096.

    Harangocka: Meg szabad kérdezni, hogy mennyi az a bizonyos versenysúly? :-)

     

    A fagyiról egyszer a Norbi azt mondta, hogy mivel hideg, a szervezetnek annyi energiába kerül felmelegíteni, hogy tulajdonképpen mehet. Viszont ez régen volt, akkoriban még saját fagyit ugye nem csinált, mostanra valószínüleg már csak az update fagyi ajánlott. Ettől függetlenül én azt mondanám, hogy egy kis fagyi igazán belefér, pláne, hogy diétás :-)

     

    Én különben eléggé jól ki tudom váltani az update joghurttal a fagyit. Sajnos én kifejezetten a töményebb fagylaltokat szeretem, tehát nem a gyümölcsöt, hanem a vaniliát, a karamellát, dió, pisztációa... szóval tejszínes.... Úgyhogy inkább ezt is kibírom, és eszegetem a joghurtot.

     

    Különben mikor elkezdtem tornázni, nekem a Duci tréningtől is olyan izomlázam volt egy hétig, hogy alig bírtam menni :-) Minden kezdet nehéz... mindenesetre ebből kiindulva az sem olyan egyszerű kis lengünk jobbra lengünk balra, különben csak nem lett volna izomlázam :-)

  7. 2012. július 19. 14:0595.
    Ne is mondd a fagyit, nyami:)

    A family frostnak van egy fagyija, diabetikus, szerintetek azt lehet enni?

    Konkrétan erről van szó: Family Frost diabetikus Soma Mix (fruktózzal és szorbittal édesítve, 3 gramm zsiradék és mindössze 54 kalória minden 33 grammos pálcikás jégkrémben, cukorbetegek is fogyaszthatják), 100 Ft/db; Family Frost diabetikus csokoládés-vaníliás jégkrém (fruktózzal és szorbittal édesítve, 173 kalória és 9,8 gramm zsiradék egy 100 grammos fagylaltadagban, cukorbetegek is fogyaszthatják)

     

    Ez ugye kétféle fagyi.

     

    A duci tréninget én is csináltam, ahol kovival meg katinkával tornáznak, azt eléggé szeretem is, a kickboxot egyszer próbáltam, de hamar kidőltem, talán majd most Sajnos igen így a futás nálam kilőve, pedig az milyen jó is:(

     

    Mit vacsiztok ma?

     

     

  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 19. 13:4894.

    Mindkettő nagyon jó.A Duci kezdőbbekenek a Kickbox pedig haladóknak. Nem sok edzés dvd-m van, ami jobban megizzasztott, mint Norbi és Pescuth Rita közös Kickbox Aerobikos tornája.

     

     

    Na, még én vagyok csak lemaradva közületek, mert még nem kezdtem neki a diétának. Mondjuk ne eszem túlsokat, meg melegételt se sűrűn, pedig azért jó lenne. Ma még csak kenyeret rágcsáltam, reggelire felvágottal, most az előbb meg tejföllel.A vacsorám se lesz vmi érdekes, lehet, hogy csak 1-2 gombóc fagyi. Ez ugyan így kalóriára nem sok, de gyorsan hazavágja az ember gyomrát, ha nem figyel. Az utóbbi időben nem ettem túl tartalamasan, azért se fel - se le nem mozdul a mérleg. Viszont még 3 kiló és elérem a "versenysúlyom". Akkor ez még jobb is lenne, mint a terhesség előtt.

    előzmény:
    agibereg (93)
    2012-07-19  12:56
  9. 2012. július 19. 12:5693.
    Nagyon rossz lehet ez a térdsérülés, mindenképpen jobbulást kívánok, remélem hamar helyre fogsz jönni! Mindenesetre valószínűleg akkor Te nem nagyon fogsz tudni már guggolgatni, úgyhogy ne Rékával próblkozz, hanem talán inkább majd, ha már nem fáj a térded, akkor a Norbi Kikbox DVD-vel, esetleg Duci tréninggel.... Réka állandóan guggol, én még amit láttam tőle ilyen 5 percest, még abban is. Viszont ki nem próbáltam ezeket. Nyilván jók azok is, hiszen tulajdonképpen minden jó, ami mozgás :-)
    előzmény:
    mindlevery (92)
    2012-07-19  12:45
  10. 2012. július 19. 12:4592.

    Sensitive: kb. másfél hete futás közben megsérült a térdem, és most tartok ott, hogy egyáltalán már tudok menni, viszont hiányzik a mozgás, ezért gondoltam, h legalább felsőtestre edzek vmit. Majd akkor kipróbálom réka súlyzós progiját.

     

    Réka Van öt perced? gyakorlatairól van tapasztalatotok? Mármint, hogy használnak valamit?

     

    éviii: mennyi idő alatt sikerült lefogynod a 10 kilót? Nagyon ügyes vagy! Csak így tovább:)

     

    Megyek, mert éppen sül a wokban a fincsi zöldségmixem

     

    Jóétvágyat mindenkinek, aki még ebéd előtt áll!

  11. 2012. július 19. 12:0491.
    Ja igen, ennek a DVD-nek a popsi részét csak egyszer csináltam meg, és abba majdnem bele is haltam :-) Van egy másik ilyen Réka DVD is, arról sem tudom, hogy hányas, de szerintem az is az Add önmagad széria tagja, ott egy medence szélén guggolászik Réka, én meg vele.... úgy tűnik, hogy órák hosszat, viszont csak 20 perc az egész.... Na abba is bele szoktam halni. De tényleg.
    előzmény:
    Éviii (89)
    2012-07-19  11:33
  12. 2012. július 19. 11:4490.
    Igen, biztos, hogy add önmagad, csak nem tudtam hányas :-) Az az igazság, hogy a netről töltöttem őt le, és hát több egyéb DVD-vel együtt, ezért nem tudom pontosan, hogy tulajdonképpen mi is van meg nekem :-) Egy biztos, Réka, és kemény :-) És ülve is lehet karizomot edzeni vele.
    előzmény:
    Éviii (89)
    2012-07-19  11:33
  13. 2012. július 19. 11:3389.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék a fórumhoz! Én már közel 7 éve norbizok kisebb nagyobb szünetekkel és nekem nagyon bevált. Sajnos az elmúlt 3 évben azonban nagyon elhanyagoltam magam és elég sok súlyfelesleg feljött így most elhatároztam magam és újra egészségesen élek és követem az update-et! Le is ment már 10 kiló de szeretnék még újabb 6ot fogyni! Remélem hasznos tanácsokkal tudjuk ellátni egymást!

     

    Agibereg amire szerintem te gondolsz az az Add önmagad 3! Nekem is megvan, általában ha otthon tornázom ezt a dvd-t veszem elő, nagyon jó a popsi és a has része is!

    előzmény:
    agibereg (81)
    2012-07-19  09:17
  14. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 19. 11:2488.
    Én nagyon szeretem a tejet, de már sok-sok hónapja egyátalán nem fogyasztom, már nem is hiányzik. Nagyon megdobja a vércukrot és az inzulint.
    előzmény:
    agibereg (79)
    2012-07-19  08:23
  15. 2012. július 19. 11:1687.

    Hát ez a napi torna mondom, nekem is mindig nyüglődés, csak én tényleg profi önsanyargató vagyok :-) Mármint hogy én is már kipróbáltam mindenféle diétákat, és mindig borzalmasan szigorú tudok magammal lenni.... Aztán most már azért ez  torna dolog is olyan, hogy néha nehezen indulok el, néha meg kifejezetten jól esik. Érdekes, volt hogy egyszer pl. szét dolgoztam az agyam, úgy támolyogtam haza, és akkor még jött a torna, azt hittem, hogy garantáltan bele fogok halni. És nem! Sőt, kifejezetten felébredtem tőle, szóval mindenkinek ajánlom azért, bár talpig megértem a tunyább társainkat, titokban a lelkem mélyén ugye én is közéjük tartozom.... Mindig remélem csak hogy holnap is lesz bennem elég kitartás....

    A lecsó egyébként egyes kódú, persze nem rizzsel, hanem vagy üresen, vagy tojásosan.

    Ami pedig a bűnözést illeti, szerintem, ha az ember meg tudja állni, hogy csak egyszer-egyszer csússzon be, akkor bűnözzön bátran. Én a magam részéről hajlamos vagyok úgy lenni ezzel, hogy hát akkor már úgyis mindegy... itt szoktak megszakadni a diétámi, úgyhogy én inkább nem nagyon bűnözöm, nehogy meginogjon az akaraterőm :-) De volt, hogy belefutottam némi sajtos rúdba, és még egy kis bögrés sütibe, valamint némi rétesbe..... Hát megettem. Mégpedig nem keveset, sokat megettem! Másnap meg olyan rosszul voltam, hogy szinte egész nap nem bírtam kajára nézni. De úgy kell nekem, mértékletesen kellett volna falni.

  16. 2012. július 19. 10:5786.
    Bocsi mindenkitől - tegnap csináltam egy másik nicket a diétás életemhez Fairfax vagyok. Nem akartam keverni a babás és diétás dolgaimat, erre mindjárt másnap sikerült is. De ciki.
  17. 2012. július 19. 10:5585.

    A tejet nekem is nehéz mellőzni.

    Én is a lusta kategória vagyok - ezért volt jó a konditerem, ha a bérletet megveszi az ember akkor elmegy, hogy ne menjen kárba - csak elindulni volt mindig nehéz. Itthon nagyon könnyű ellébecolni a mozgást és ezer dolgot csinálni helyette.

    Így méginkább le a kalappal a mindennapi tornád előtt.

    Ha heti 2x menne, már büszke lennék magamra.

    előzmény:
    agibereg (83)
    2012-07-19  10:42
  18. 2012. július 19. 10:5084.

    Sziasztok!

     

    Miért kell ülve tornáznod?

     

    Majd előveszem én is a norbis könyvemet, nagyon régen olvastam. Ez a -10 kiló is, ami már lett említve, megvan gépen, azt is át kellene böngészni.

    Tegnap elég jó volt a nap, sok dolgom volt, időm sem volt evésre gondolni - mondjuk a vacsora nem volt éppen update nekem sem és a picuri miatt elég későn (9-kor) került rá sor. Nálunk most ő a főnök időbeosztásban.

    A sültkrumpli  és szalonna az IR elvek szerint kedvezőbb hatású a vércukor szintre, mert a zsír lassítja a szénhidrát felszívódását. Persze a sok zsír meg nem éppen derékbarát, de szerintem néha inkább férjen bele és bírja az ember hosszú távon, mint mindenről le kelljen mondania.

     

    Kipróbáltam a harangocka által linkelt "sétálós" tornát, szerencsére piskóta volt, még csak ki sem pirultam, pedig bármi megterhelőtől azonnal lángol a fejem.

    Megyek vasalni, szerintem az izzasztóbb lesz.

     

    Ebédre lecsót terveztem, de inkább majd holnap.. ma meg lehet, hogy csak tészta lesz, kis pestóval - a megengedett mennyiséggel megpróbálkozom. Biztos éhes leszek utána. A tojásos lecsó 1-es kód?

     

    Diabos tésztám is van még itthon - abból azért lehet(ne) enni elég laktató adagot.

     

    előzmény:
    mindlevery (76)
    2012-07-18  21:08
  19. 2012. július 19. 10:4283.
    Hát ami a tornát és a lustaságot illeti, meg tudlak érteni. Nekem mai napig minden nap meg kell erőszakoljam magam, hogy de igen, oda állok, és letornázom azt a minimum 20 percet. Vannak, akiknek a zsigereibe van a mozgás, na én sajnos nem tartozom közéjük. Igyekszem, igyekszem, de azért ha valaki megkérdezné, én magamat is inkább a lusta kategóriába sorolnám, pedig március óta tényleg szinte minden nap tornázom.
    előzmény:
    kicsikos (82)
    2012-07-19  10:23
  20. 2012. július 19. 10:2382.

    Sziasztok!

     

    Örömmel olvastalak végig Benneteket!

    Én még sose Norbiztam, csak 2 hetes diétákat csináltam, nálam eddig ez vált be. Igaz csak ideig-óráig. Tudom, hogy nem ez a végleges megoldás.

    Mozogni sajnos nagyon lusta vagyok. 2 éve 1/2 évig jártam konditerembe, volt is eredménye.

    A múltkor vettem Norbi lisztet, igaz nagyon drága volt, de a főzelékeket magamnak ezzel habartam. Most majd olvasgatlak Benneteket és remélem sok fincsi ötletet merítheteik innét.

  21. 2012. július 19. 09:1781.

    Rékának van egy olyan DVD-je ( sajnos nem tudom, hogy hányadik ), abban csak súlyzózik. Nagyon gyilkos az is egyébként, fél órás a program, én eddig csak egyszer csináltam meg, de utána olyan izomlázam lett, hogy a karom alig bírtam utána megemelni. Ezt szerintem lehet ülve is csinálni :-)

    Ebéd? Hát én most tunya voltam, és nem főztem semmit, úgyhogy vettem reggel fagyasztott gyümölcsöt, az délig pont kienged, vettem túrót, és egy natúr joghurtot, azt fogom összekeverni. Tudom, ez nem igazi ebéd, de most annyira nem volt kedvem kotyvasztani :-)

    előzmény:
    mindlevery (80)
    2012-07-19  08:45
  22. 2012. július 19. 08:4580.

    Jó reggelt mindenkinek!:)

    Nekem teljeskiőrlésű tönkölykenyér volt a reggelim, egy kis párizsival, paprikával, meg 2in1 kávéval. Sajnos a torna nekem még mindig kimarad, remélem egy-két hét múlva már tudok újra mozogni. Nincs valami tippetek, hogy ülve miket lehetne tornázni?Gondoltam, hogy Réka súlyzós edzését csinálnám, szerintetek?

    Nálatok mi lesz ma az ebéd? Itt eléggé üres a hűtő, úgyhogy szerintem wokos zöldséget fogok csinálni, cukkini, hagyma és gomba van itthon. 

  23. 2012. július 19. 08:2379.

    Jó reggelt kívánok mindenkinek! Remélem jól vagytok :-)

    Nekem sajnos nincs ilyen szerencsém, hogy már ma délelőtt mozogjak, hiszen bent ülök a munkahelyemen... Főnöknéni elég furcsán nézne, ha előrántanám a súlyzókat..... Viszont már én is fincsit reggeliztem két szerelt Norbi kenyér formájában, azon volt egy kis csemeg karaj, és hozzá paprika.... És tej. Nekem a tej a gyengém, egyszerűen függő vagyok, nem bírom abbahagyni. Próbálok keveset inni belőle, mert ha nem fogom vissza magam, akkor simán megiszom egy egész literrel naponta..... Ami meg a mozgást illeti, majd meló után!

  24. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 19. 08:1678.

    Én a szakorvosommal egyetértésben este 6-kor (+/-fél óra) eszem utoljára, ez az ötödik étkezésem.

     

    Ha nagyon nem bírnám ki, éppen beiktathatnék egy utóvacsorát, de nem teszem. Egyrészt, mert nem éhezek reggelig, sőt, így még reggel sem érzek éhséget, másrészt a refluxom sem szeretné, harmadrészt pedig az a tapasztalatom, hogy egy későbbi étkezés esetében reggelre farkaséhes vagyok. Nekem ez így teljesen bevált, amióta ragaszkodom ehhez az időponthoz, összességében sokkal jobban érzem magam.

     

    Ma reggelire egyébként egy fél sk. zsemlét ettem juhtúróval, paprikával. Kb. fél óra múlva jön a mozgás, pont utána esik a tízórai.

    előzmény:
    Fairfax (75)
    2012-07-18  17:58
  25. 2012. július 18. 21:3177.

    Ugyan már, dehogy kavar be :-) Norbi is azt mondja, hogy nem sanyargathatjuk magunkat egy életen át, szerintem ez még teljesen belefér. Ráadásul ugye a paraszt diéta szerint a szalonna teljesen rendben van :-) Érdekes lenne kipróbálni azt is valakin... én mondjuk ahhoz túl keveset eszem, de egy férfi emberen ki kéne próbálni, hogy használ-e a parasztos Update :-)

    Nekem jól végződött a napom, szét guggolásztam az ülepem ma is a Réka DVD-jére. Remélem mindenkinek kellemesen végződött a nap, nagyon örülök annak, hogy itt lehetek veletek, szép álmokat, jó éjszakát!

    előzmény:
    mindlevery (76)
    2012-07-18  21:08

Címlap

top