Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 kg-t szeretnék fogyni

bigigirl
Létrehozva: 2012. július 13. 22:53

Sziasztok!

 

10 kg-t szeretnék fogyni!

Heti 2x járok zumbázni és 2x20 percet flabelos gépre!

 

Milyen étrendet ajánlotok mellé??

 

1500 kalóriásra gondoltam... Azzal le tudok fogyni úgy hogy csak ennyi mozgás fér bele az időmbe??

  1. 2012. július 19. 13:3750.

    Tornateremben hallottam egy fiútól, hogy nem mindegy hogy mikor és mennyit eszel.

    A csajszi mesélte neki hogy alig eszik valamit, mégsem fogy...sőt...

    Erre mondta a fiú, hogy a szervezet örül mikor táplálékhoz jut, ezért rögtön elraktározza, felhalmozza. ezért nem fogy le.

    De ha napi 5x enne kis adagokat, figyelve, hogy mit, mikor, akkor lenne hatása a heti 3-4 alkalmas, egyenként 2 órás edzésnek.

     

    Nem tudom ez mennyire igaz, elég kigyúrt fiú volt, régóta ezzel foglalkozik, ha ő nem mondott igazat a lánynak, akkor most én is hülyeséget írok.

    Hátha jön valaki okosabb és megírja az igazságot.

     

     

    előzmény:
    bigigirl (46)
    2012-07-16  15:36
  2. 2012. július 19. 13:3349.

    Azt nem láttam amúgy, hogy esetleg még szoptat-e anyuka, mert akkor még állítólag a tornát sem javasolják annyira.

     

    Én ikreket vártam, 35 héten szültem, de megnyúlt a bőröm nagyon, ezt nem lehet semmilyen tornával már eltüntetni. Igen, még kis husika van alatta, de a bőrt külön össze lehet csípni.

     

    előzmény:
    éjszakás (32)
    2012-07-14  11:20
  3. 2012. július 19. 13:3148.

    Voltál te már terhes? 

    Persze a RR fajtáknak lehet egyből kockás hasuk, azt meg mindenki maga tudja hgoy mit hisz, hogy magától vagy műtéttől lett olyan.

     

    De az átlag embernek amúgy is van pocikája, ha nem is sok, de nem kockás mindenki!

    Idő kell mire a bőröd visszahúzódik, 9 hónapig nyúlt, gondolod egyik pillanatról a másikra olyan lesz mint régen???

     

    Mint írtam, ha olvastad egyáltalán, én több mint 10 kg-ot fogytam, kevesebb vagyok mint terhesség előtt, de a bőröm még mindig ki van nyúlva, ezen nálam már csak szike segíthet. Pedig jártam edzőterembe, nem 1 hónap alatt fogytam hirtelen ennyit!

     

     

    előzmény:
    éjszakás (29)
    2012-07-14  08:55
  4. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. július 16. 16:0047.

    szia!

     

    ne keseredj el! ...

     

    én 2hónapja intenziven mozgok és hiztam 2kilót...mégis sokkal formásabb vagyok, mint elötte... a ruháim még mindig jók, söt, jobban állnak... állitólag újraépült szülés után az izom a tornával és pont ilyenkor nem szabad feladni!

     

     ráadásul: azt hittem, "koplalok", megettem egy 500g-os joghurtot föétkezésnek. Utána elolvastam a dobozt, 525kcal volt benne! Igy hiába a torna... pedig azt hittem, fogyis.

     

    ez az update étkezés nem olyan drága, de én maradok a sok zöldségnél, kenyér mellözésénél ha lehet, ha nem akkor csak teljes kiörlésüt (heti kb 3x eszem kenyeret max 15dkg-ot).

     

    szóval ne add fel!

    előzmény:
    bigigirl (46)
    2012-07-16  15:36
  5. 2012. július 16. 15:3646.

    Köszönöm az infókat!!

    Az a helyzet,hogy szülés előtt is pont ennyi voltam,csak a terhesség alatt a gyerek leevett rólam mindent :)...most visszajött minden...ami nagyon zavar az a pocakom...ha eszem akkor úgy nézek ki mint aki terhes :)...a cicim a helyén..lett fenekem..a karom combom rendben van ..csak a pocak zavar...

    És az a tudat,hogy kb 2 hete már ebéd után nem ettem szénhidrátot mozogtam is és a mérleg felment 1 kilóval...a guta megütött mikor megláttam..így kezd elmenni a kedvem a "koplalástól"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  6. 2012. július 15. 18:2645.
    Na, a végét lehagyta.... Szóval tele van a szervezetünk méreganyaggal, ettől van pl. a narancsbőr is. Egy méregtelenítés után minden gyorsabban megy.
    előzmény:
    lovef (44)
    2012-07-15  18:19
  7. 2012. július 15. 18:1944.

    Szia!

     

    Én tavaly 13 kg-ot fogytam Update 1 kajával (napi 4x-i étkezést hoznak ki) 2 hónap alatt és nem vészes az ára, napi 1600 Ft. Persze erre sokan azt mondják, túl sok, ha neked is az, azt is meg tudod csinálni, hogy csak az ebédet rendeled meg és 2 részre osztod, a másik 2 étkezést pedig már nem nehéz kitalálni valamilyen szénhidrát szegény étellel.

     

    A Flabélos egyébként nagyon jó, de én biztosan nem 2x20 percet mennék, hanem inkább többször 10 percet. Nekem van ilyen gépem és sokkal többet ér így. Persze a mozgás is nagyon fontos, de kiegészítésnek ez is nagyon jó. Nekem a fenekemet izmosította meg, de én kifejezetten erre csináltam gyakorlatot.

     

    Nem vagyok rá büszke, de én mozgás nélkül fogytam le ennyit, úgy, hogy ezeket a kajákat ettem, finom is és rengeteg. Én mondjuk még heti 1x jártam egy kezelésre, ami a nyirokrendszert stimulálja, hogy eltávozzanak a méreganyagok, mert az egyik legfontosabb probléma az, hogy tele van a szervezet&uuml%

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53
  8. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2012. július 14. 20:5543.
    Köszönöm!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (41)
    2012-07-14  20:43
  9. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 14. 20:4442.

    II.része a cikknek:

     

     

    Az este lefekvés előtt elfogyasztott almaecet éjjel dolgozik szervezetünkben anélkül hogy tornáznánk vagy mozognánk. Amíg mi alszunk, a zsírsejtjeink száma csökken. Ugye milyen jól hangzik? De itt is igaz, hogyha fogyni szeretnénk csökkentsük a szénhidrátok, vagyis a sütemények, tészták, a cukros üdítők, édességek fogyasztását.



    Ha az almaecet kúrát kiegészítjük egy napi 20 perces mozgással, a fogyás még gyorsabb és látványosabb lesz. Vagyis egyszerre fogyunk és közben szépülünk is! Az almaecet képes a szervezet vércukor szintjét befolyásolni, így csökkenteni az édesség utáni vágyat. Helyettesíthetjük vele a főzéskor a sót. Főzéskor csak minimális mennyiséget használjunk, pl. kiskanállal.

    Az almaecet elpusztítja a bélfalon megtelepedő baktériumokat is, amelyek emésztési zavarokat okozhatnak. Hatásos gyógyszer lehet a felfúvódásra, a hasmenésre, vagy akár a székrekedésre is. Nem szabad semmivel édesíteni, vagy keverni, tisztán egy pohár hideg vízbe keverjük bele. A bolti almaecetnek erősebb íze van, ezért sokan akik megkóstolták egy életre elment a kedvük tőle. De ha bio boltban vásárolunk almaecetet, rájövünk hogy sokkal kellemesebb, lágyabb íze van.


    A kezdők számára legjobb ha egy három napos kúrával kezdenek, és utána fokozatosan emelik az időszakot. A kúra ideje alatt iktassunk be pihenő napot is, amikor egy kicsit lazítunk, hogy szervezetünk még jobban regenerálódjon. Kerüljük a fekete kávét, és a fekete teát. Igyunk sok ásványvizet. A két kúra között mindig hagyjunk egy kis időt eltelni.

    További tippek az almaecet használatához.

    Megpuhítja a rágós húst.

    Pikáns ízt ad a mártásoknak.

    Oldja a vízkövet.

    Frissen tartja a sajtot.

    Fertőtleníti a konyhai eszközöket.

    Segít eltüntetni a foltokat.

    Tisztítja a kávéfőzőt.

    A poharak ragyogó fényesek lesznek tőle.

    Hajunk fényesebb lesz ha almaecettel öblítjük le.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (40)
    2012-07-14  20:37
  10. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 14. 20:4341.

    Egy cikk a nőinetcafe-ról:

     

     

     

     

     

    Az almaecet sokoldalú alkalmazása

    Az almaecet ma újra kezd a figyelem középpontjába kerülni, hiszen sokoldalú alkalmazása és használata valódi csodaszerré teszi ezt a régi házi szert.

     

    Az ősi csodaszer az almaecet

    Nagymamáink ismerték és használták is ezt a csodás és sokoldalú gyógyszert.

    A mai világban amikor egyre többet eszünk és egyre kevesebbet mozgunk, jól jön egy univerzális szer, ami fogyaszt, tisztít, és jó hatással van emésztésünkre.

    Nézzük mit is tud az almaecet.

    Miközben az alma érik a fán, szép gömbölyű lesz, piros, vagy sárga, de akár zöld is , közben értékes hatóanyagok halmozódnak fel benne. A pektin és más ballasztanyagoknak köszönhető az alma szilárdsága. Rengeteg vitamin köztük a c vitamin is megtalálható húsában. Továbbá fehérje, víz, gyümölcssav, zsírsav, ásványi anyagok, szénhidrát is található benne.


    Az alma tehát egy bio bomba. A ballasztanyagoknak köszönhetően máris jó hatással van emésztésünkre, a vitaminok által pedig immunrendszer erősítő hatása is közismert. A mondás azt tartja hogy aki napi egy almát megeszik, elkerüli a betegség! Az ecetsav a természet ajándéka. Amikor egy gyümölcs lehullik a fáról mert már túl érett, ecetsav alakul ki benne, amely elpusztítja a baktériumokat, és a kórokozókat.

    Az ecetsav minden baktérium ellensége. Ezért szoktak az állatok lehullott érett gyümölcsöt enni, mert így védik szervezetüket. Az almaecet még kiemelkedőbb teljesítményre képes, a többi ecetsavval szemben. Öt zsírbontó mechanizmust egyesít magában.

    Az ecetsav felélénkíti a sejtlégzést, javítja a vas beépülését, és oxigént szállít a sejtekhez. Fokozza a sejtekben a fehérjemolekula keletkezését, így felgyorsul az anyagcsere, és ez mind javítja a fizikai és szellemi állapotot. Tehát az almaecet zsírsejteket bont le, gyorsítja az emésztést ezáltal fogyaszt, valamint baktérium ölő hatása által tisztítja regenerálja szervezetünket, amely által bőrünk kitisztul, hajunk fényesebb lesz.

    Az almaecetet lehetőleg bio boltban vásároljuk, mert a bolti almaecet nem tiszta. Kb. 400-500 ft.ért kapható egy üveg.

    Tiszta hideg vízbe keverjünk el egy kis kanál ecetet és fogyasszuk reggel, de akár napközben is. A legjobb ha kúraszerűen alkalmazzuk. Tarthatunk pár napos, de akár egy hónapos kúrát is. Reggel délben és este igyunk meg egy pohár almaecetes vizet hamarosan az eredményt tapasztalni fogjuk.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (40)
    2012-07-14  20:37
  11. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2012. július 14. 20:3740.
    Minden nap fogyasztasz almaecetet? Vagy csak hetente egy-két alkalommal? Bocs, ha már írtad, én csak ezt a hozzászólásod olvastam el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330624 (38)
    2012-07-14  18:37
  12. 2012. július 14. 18:5739.
    dehogy vagyok sovány . pont olyan vagyok amilyen kell. meg vagyok elégedve magammal .
    előzmény:
    *hama* (36)
    2012-07-14  15:40
  13. Torolt_felhasznalo_330624
    Torolt_felhasznalo_330624
    2012. július 14. 18:3738.

    Kicsit leszek csak off.

    Almaecet:

     

    "Az almacet összetevői pozitívan hatnak a szervezetre. A benne lévő pektin nevű rostanyag serkenti az emésztést, csökkenti a koleszterint, ezáltal a gyomorra, bélrendszerre valamint a szív és érrendszerre is kedvező hatást gyakorol. Hiába savanyú, a szervezetben bázikus kémhatást vált ki. A klasszikus vitaminok, A-,B-,C-,E- vitaminok az anyagcseréért, keringésért, külső-belső védelemért felelősek. A vas, nátrium, kén, szilícium, - amelyeket ugyancsak tartalmaz az almaecet- az immunrendszerre, a csontokra és a bőrre vannak jó hatással. Az anyagcsere folyamatok felgyorsításával fokozza a zsírsejtek leépítését. Támogatja a vese és a máj méregtelenítő folyamatait. Antioxidáns hatásával megköti a szabadgyököket.

    Hans Adolf Krebs, aki 1953-ban Nobel-díjat kapott a citrát-ciklus felfedezéséért, felismerte, hogy anyagcserénk ecetsav nélkül nem működne.

    Általános hatásai:

    csökkenti az éhségérzetet, a koleszterinszintet
    segít az érelmeszesedés megelőzésében
    jótékony hatása van a kanyaró és bárányhimlő kezelésében
    vérkeringés javító, javítja a koncentráló képességet

    segít a csontritkulás megelőzésében
    tisztítja a szervezetet
    gátolja a mérgező gázok kialakulását
    rendszeres alkalmazása során csökken a reumás megbetegedés és a köszvény kialakulása.

    Zsírbontó hatás:

    Az almaecet sikeresen bontja le a zsírokat már a belekben, a telítettség érzetét keltve. Rendezi a bélflórát, mert savtartalmával sikeresen megöli a káros baktériumokat - fiziológiailag tisztítva a beleket. Emellett serkenti az emésztést, a zsiradék kisebb mennyisége megemésztődik, a maradék pedig sikeresen távozik.
    Az almaecet az említett ballaszt anyagokkal különösen fontos a cukorbetegeknél, mert kihat a vér cukorszintjének stabilizálására: az anyagcsere erőteljesebb, így a bevitt kalóriák gyorsabban elégnek, a mérgek és a lerakódások gyorsabban kiválasztódnak a sejtekből. Méregtelenítő hatása folyamatosan jelen van. Mivel serkenti a pH- savakat, amelyekben nem szaporodhatnak a mikroorganizmusok, biztos őre a szájüreg nyálkahártyájának.

    Vannak, akik természetes formában az almaecetet nem tudják fogyasztani. Nekik ajánljuk a koncentrátumot tabletta formájában. Részletekért kattintson a képre!


    Felhasználása:

    Gyomor- és emésztési problémákra: tegyen egy kávéskanálnyi almaecetet egy pohár vízbe, reggel igya meg (öt percenként kis kanalanként adagolva). Emésztése könnyűvé válik.
    Ízületi gyulladásra: napi négy pohárnyi almaecet szörp javallott: három kiskanál almaecet, egy kiskanál méz, egy pohár víz.
    Frissítőként: négy kanálnyi mézhez adjon egy kanálnyi almacetet - hatására fáradtság csökken vagy megszűnik.
    Bőrpanaszokra: bőrszárazság, bőr viszketés ellen fürdőoldatot kell készíteni két deci almaecet fürdővízhez adásával. A fürdővízhez adhat 1-2 csepp borsmenta olajat is. (Töményen kerülje a használatát, különösen orr közelében, arcon, fejen, nyakon! 7 éves kor alatt tilos alkalmazni, mert légzésbénulást, keringészavart okozhat!)
    A fényes hajért: keverjen egy evőkanálhoz öt csepp teacserje olajat, öntse egy kancsó meleg vízbe, majd frissen mosott hajat ezzel a keverékkel öblítse le. Haja nemcsak, csillogóbb, de fésülhetőbb és erőteljesebb is lesz.
    Fogyókúra: túlsúlyosak étkezés előtt igyanak meg egy pohár vizet, amelybe előzőleg két kiskanál almaecetet kevertek. Egy hét alatt 2 kilótól is megszabadulhatunk az almaecet-diétával.
    Álmatlanság, alvászavar esetén: egy evőkanál mézben oldjon fel egy teáskanál almaecetet, és fogmosás előtt elfogyassza el.
    Anyagcsere serkentő: egy pohár ásványvízbe tegyen 3 evőkanál almaecetet, és azonnal igya meg. Az eredmény nem marad el!"

     

    Én ennyire erős változatban sosem próbáltam, csak egy evőkanállal teszek egy pohár vízbe. Juharrsziruppal kombinálom néha, és úgy mégcsak nem is mar, mikor iszom.

    előzmény:
    curious (21)
    2012-07-14  07:50
  14. Torolt_felhasznalo_330624
    Torolt_felhasznalo_330624
    2012. július 14. 18:3237.
    Szénhidrát nuku... Aztán szépen leáll az agya. Sarkítok, direkt, mert az agynak szüksége van a szénhidrátra a működéshez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (22)
    2012-07-14  08:17
  15. 2012. július 14. 15:4036.
    Szia Éjszakás, te is elkérhetnéd tőle azt a 10 kilót, elég soványka vagy.
    előzmény:
    éjszakás (32)
    2012-07-14  11:20
  16. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 14. 15:1935.

    Péntek Enikő intervall kardióit told. Nagyon hatásos.

    Kövesd az étkezési tanácsait.

    Kérj tőle edzéstervet, akár kérdezhetsz is. Segít!

     

    Fő a türelem és ne a kilókat számold! A tükör és a ruhák meggyőznek.

    Hajrá!

     

    Ez ingyen van a neten. Az ilyen vibrációs huncutságra kiadott pénzt, költsd új ruhákra.

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53
  17. Torolt_felhasznalo_237607
    Torolt_felhasznalo_237607
    2012. július 14. 12:2234.

    Milyen étrendet? Olyat, amit a 10 kiló minusz után is tudsz majd tartani azért, hogy ne jöjjön vissza húsz. 

     

    Mit kell enni? Szerintem ebből a témából több millió nő már le tudna doktorálni. Kérdezd meg a barátnődet, ismerősödet, szomszéd asszonyodat.... 

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53
  18. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2012. július 14. 11:2633.

    Ha sikerült leadni azt a 10 kilót, nekem adnád? én ugyanis kb. 10 kiló minuszban vagyok :D  :(

     

     

    De viccet félretéve, sok sikert kívánok :)

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53
  19. 2012. július 14. 11:2032.

    iGEN . Ez igy van. de akkor mire várjon ? az izmaink is ugy erősödnek ha edzük őket . ha vársz majd maqgától erősödik,,,,, várhatnánk

     

    Azért az nem csak megynyult bőr , van alatta hájréteg is

    előzmény:
    business (31)
    2012-07-14  11:09
  20. 2012. július 14. 11:0931.
    Sajnos nincs igazad, mert mindenkinél másképp van, nem mindenkinek a bőre reagál úgy, hogy azonnal visszaáll az eredeti állapotába, még hasizom gyakorlat hatására sem!! Függ attól milyen típusú a bőre, mennyire nyúlt meg a terhesség alatt, stb.
    előzmény:
    éjszakás (29)
    2012-07-14  08:55
  21. 2012. július 14. 09:0530.

    Fej vízszintes mozgatsa mindenre, ami fehér kenyér, cukor, rizs, krumpli, tehát az egyszerű szénhidrátok. DE! Szénhidrátból min. 120 g kell az agy normális működéséhez!!! 

    Szerintem az 1200 kcal egy nőnek - ha   t é n y l e g   fogyni akar - elég egy napra.

    Itt egy mintaérend egy napra, nem haltam bele, sőt :-) Priviben szívesen elküldöm, de a neten is találsz mintaétrendeket. Az 1200 kcal-os diéta heti 0,5-1 kg mínusz, attól függ, mennyit mozogsz hozzá.

     

     

     

    Reggeli:   1 szelet barna kenyér (kb. 5 dkg), 1 dkg vajkrém, 1 evőkanál reszelt sajt, 1 kis fekete retek, gyümölcstea édesítővel

    Tízórai:  2 dl kefir, vagy joghurt

    Ebéd:   2 vékony szelet gépsonka (kb. 5 dkg), 1 savanyú uborka, 1 szelet abonett kenyér, 1 banán

    Uzsonna:   1 nagy alma

    Vacsora:  Erőleves (leveskockából), 1 párolt csirkecomb, 25 dkg főtt karfiol 

     

     

    Sok sikert!! 

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53
  22. 2012. július 14. 08:5529.
    fél év eltelt a topikinditó szülése óta . Miért kéne a pocaknak időt adni ? Mire ? Simán le lehet adni a pocakot is , lehet izmos hasa szülés után is ha ő akarja .
    előzmény:
    csilla18 (24)
    2012-07-14  08:33
  23. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 14. 08:5428.

    Miért lenne mindenkinek ennyire evidens? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (26)
    2012-07-14  08:51
  24. 2012. július 14. 08:5227.

    Nuku cukor.

    Szénhidrátszegény diéta.

    Vacsorára saláta.

    Nuku üdítő és nasi.

     

    2-3 hónap alatt leadod.

     

    Sok sikert!:)

    előzmény:
    bigigirl (1)
    2012-07-13  22:53

Címlap

top