Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A szürke ötven árnyalata

tulipan23
Létrehozva: 2012. július 13. 19:20

Ki olvassa vagy olvasta a könyvet? Mit gondoltok róla?

 

 

  1. 2012. augusztus 9. 10:4151.

    Sziasztok!

     

    én tegnap végeztem az első könyvvel, két nap alatt kiolvastam. Nekem nagyon tetszik. :) Engem magával ragad. Annyira beleéltem magam (pedig falom a könyveket, és minden nap olvasok), hogy tegnap éjjel, amikor végeztem, a végén bömböltem, amikor Ana ott hagyta Grey-t. komolyan, előtte meg állandóan röhögtem valamin. 

     

    Azt szerettem volna kérdezni, hogy angolul nem túl nehéz az olvasása? Középfokúm van, de nem mertem még angolul könyvet olvasni. Ha nem túl nehéz, nekem is átküldenéd e-mailben? Írj vissza, és megírom priviben a címet. 

  2. 2012. augusztus 8. 12:5650.

    Sziasztok!

     

    Nem láttam világosan, hogy akkor most vkinek megvan-e magyarul pdf.-ben vagy sem, mert ha igen, akkor nagy örömmel venném ha elküldené, mert a rukkolán is 180-an várnak rá h feltöltse valaki és nem hiszem hogy elég gyors leszek ha megint megjelenik egy ( már volt egy tegnap este de 1 tized másodpercnél nem tarthatott többe lecsapni annak aki épp szemfüles volt..) egyértelműen privibe... ;)

  3. 2012. augusztus 3. 18:4249.

    en most olvastam a heten. gyorsan vegeztem vele, 2 nap alatt. nem annyira tetszett, mint amekkora hirverese volt.

    engem se vonzott a ferfi, a no meg egyenesen idegesito volt idonkent.

     

    viszont azok a zenek, amiket emlitenek a konyvben, csodalatosan szepek. megkerestem oket a youtuben.

    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  4. 2012. augusztus 3. 16:5648.
    Elnezest hogy csalodast kellett okoznom
    előzmény:
    Catilina (47)
    2012-08-03  14:44
  5. 2012. augusztus 3. 14:4447.
    Fenébe! Azt hittem, valami jó kis fotós/grafikus topik a szürkeárnyalatú képekről...
    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  6. 2012. augusztus 3. 13:5346.

    Szia, 

     

    Hat, most kicsit elbizonytalanodtam.... Lehet tenyleg meg kene vennem angolul? Itt mar megjelent az osszes kotet, de kicsit odzkodom az angol olvasasatol.

    előzmény:
    just4kelly (43)
    2012-07-31  10:21
  7. 2012. augusztus 3. 13:5145.

    Nekem csak magyarul van meg konyvben, az angolt direkt nem akartam megvenni, mert nem szeretek angolul konyvet olvasni. 

     

    Aug 16-an jelenik meg a masodik kotet, ugyhogy akkor pont otthon leszek meg is veszem majd. 

     

     

  8. 2012. augusztus 3. 10:5044.

    Én németül olvastam mégis hasonló a véleményem. Egyébként, ha az eredetiben minden második oldalon az van, hogy "...and my face flushes again" akkor azon a fordítás nem sokat ronthat

    Egyébként angolul olvastam véleményeket pl. az amazon.com-on, ott is ugyanazokat kifogásolták, amiket itt mi. Ettöl függetlenül persze nem ossz könyv, csak a "világszerte bestsellert" nem értem.

    előzmény:
    just4kelly (43)
    2012-07-31  10:21
  9. 2012. július 31. 10:2143.
    Nekem nagyon bejött - angolul. A magyar fordításról sok helyen olvashatjátok, hogy milyen pocsék, szóval ne abból ítéljetek. Amúgy a trilógia végére más színben fogjátok látni a szereplőket;) Én már a filmet várom nagyon! Szerintetek kik lennének a legjobb főszereplők?:)
    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  10. 2012. július 24. 14:1742.
    Én még nem olvastam csak az irodalmi kritikákat, külföldről is. Igen, amit írtok egyketten, pont azt húzzák le, hogy igénytelenül van megírva, szóismétlés, stb., közepes képességű írás, inkább a "tiltott gyümölcs", perverz tartalom viszi el a könyvet, mert nem egy kifinomult tollú az írónő. De látjátok mégis bestseller !
  11. 2012. július 19. 13:4041.

    Nem magyarul olvasom, így azt nem tudom milyen a fordítása. De állandó ismétlés az eredetiben is van, ez biztos.

     

    Xanthia: akkor örülök, hogy nem velem van a gond. :-D Csak azért csodálkoztam, mert eddig csak pozitívumot hallottam róla.

    előzmény:
    kockásfülűnyúl (40)
    2012-07-19  11:51
  12. 2012. július 19. 11:5140.
    Szerintem sokat ront az értékén, hogy nagyon vacak a fordítása... Tök sok életszerűtlen kifejezés van benne, egyszerűen szerintem elkapkodva, bénán lett lefordítva.
    előzmény:
    trulla (38)
    2012-07-19  10:30
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 19. 11:4439.

    Trulla, szerintem nem veled van a gond. :)

     

    Elolvastam, elég gyorsan, 2 nap alatt, vagyis olvastatta magát, ez tény, mint ahogy az is, hogy érdekel, mit fog ebből kihozni az írónő, de az érzéseim a tieidhez hasonlóak.

     

    Volt, amikor idegesített, az igen sok szexuális jellegű leírásnál - pedig távol áll tőlem a prűdség -  hülyén éreztem magam, a sok-sok szóismétlés, ismétlődés is zavart.

     

    A főhős pedig...biztos szuperjó csávó, de egyátalán nem aléltam el tőle, mint anno, amikor pár éve a Twilight sorozatot olvastam, az ottani főszereplőtől (sőt, kellene a fenének egy ilyen szerető...) Az a könyv tényleg magával ragadott egy másfajta világba, azonosulni tudtam a szereplőkkel, de itt szó sem volt semmi ilyenről.

     

    Ennek ellenére el fogom olvasni a másik 2 könyvet is, de nem éreztem azt, hogy azonnal ide vele, mert megbolondulok, ha nem tudom meg rögtön a végkifejletét. 

    előzmény:
    trulla (38)
    2012-07-19  10:30
  14. 2012. július 19. 10:3038.

    Jelentem megvettem szombaton és olyan 300 oldalt már elolvastam.

    Hmmm, nem is tudom mit mondjak...  Biztos velem van a gond (ezt most tök öszintén mondom), de nekem nem annyira tetszik.

    Én mondjuk mindig "egy levegö vétellel" szoktam könyvet olvasni és ezzel is már a 400. oldalon tartok, tehát izgalmas, könnyen olvasható, söt "olvastatja magát", ez biztos.

    DE, valahogy nem tudom elképzelni, hogy ennyire lehet imádni egy pasit, hogy csak a pillantásától elakadjon a lélegzetem, elvörösödjek, stb., hogy ilyen mértékben a hatása alá lehet kerülni. Amikor pedig Anastasia életében elöször szexelt és rögtön szuper volt + orgazmus és persze nem is fájt, akkor kifejezetten az volt az érzésem, hogy valami csöpögös tiniregényt olvasok...

    Christianra pedig gyorsan ráborítottam volna az asztalt, nemcsak azért mert a csaj minden lépését ellenörizni akarja, hanem a hirtelen hangulatváltozásai miatt is. Én igyekszem nagy ívben elkerülni az ilyen embereket, akiknél sosem lehet tudni, hogy éppen milyen hangulatban vannak, biztosan azért is, mert könnyen  rám ragad mások hangulata. Amikor pedig Christian ezredjére szól Anastasiára, hogy ne rágja az ajkait, akkor pedig már ordítani tudnék, káromkodnék egy cifrát és otthagynám akármilyen szuper vonzó és jó illatú is (a többi (szó)ismétlésröl ne is beszéljünk, pedig nem vagyok nagy irodalomkedvelö, de elég igényteleül lett megírva a könyv)

    Tehát végülis elgondolkodtató, hatással van az emberre, de valahogy nem tudom magam beleélni, nem élvezettel olvasom, nem szórakoztat, hanem idegesít. De mint írtam, biztos velem van a gond (most elég sok stressz ér különben is), szóval biztos jó könyv, mert csak attól nem lenne világszerte bestseller, hogy a szomszédasszony ajánlotta...vagy mégis? A másik két kötetet megvenni tuti nem fogom, max. ha kölcsönkapom valakitöl, akkor elolvasom.

    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  15. 2012. július 18. 20:0737.
    Szia, megkérhetlek, hogy egy privát üziben pár sorban írd meg nekem, hogy mi lesz a másik két kötetben? Egyszerűen nem tudok ennyit várni:) Köszönöm! Imádtam az elsőt, tökéletesen feszegeti a határokat, izgalmas, érdekes, úgyhogy tök várom a folytatást:) Kösziiii
    előzmény:
    justbecause (35)
    2012-07-14  22:48
  16. 2012. július 15. 00:5036.

    sziasztok!

    tegnap vettem meg és olvastam el az első kötetet, teljesen lekötött, rendkívül izgalmas könyvnek tartom, még akkor is, ha szépirodalmi értéke azért vitatható.

    és a fordítás szókincse is lehetett volna jobb, az emlegetett "szent sz.r" és "b..szantyú" mellett engem kifejezetten idegesített, amikor századdszor olvastam h a főhősnő Grey "erekcióját érzi" valahol...azért ennél kreatívabban és sokszínűbben is le lehetett volna írni :)

     

    vkinek nicns meg véletlenül pdf-ben vagy wordben a következő 1 vagy 2 rész magyarul? jelenelg nem tudom, h bírom kivárni augusztusig :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. július 14. 22:4835.

    Nekem sem ez a stílusom, az elején azt hittem, hogy 15 éves, szerelemre éhes kislányoknak szól a konyv, de aztán kiderult, hogy távolról sem. ;) Ez egy konyv ami kikapcsol, bemutat egy nagyon más világot, de ott  van a leghétkoznapibb dolgokra vágyó no is benne.

    Nem fogsz csalódni, nem akarom leloni a poént, de a 3 kotet szépen gombolyítja a szálakat.

    előzmény:
    TCS (33)
    2012-07-14  08:36
  18. 2012. július 14. 22:4134.
    hogy megértsd az apropóját, tudnod kell az elozményeket!
    előzmény:
    TiaMaria (32)
    2012-07-14  08:14
  19. TCS
    TCS
    2012. július 14. 08:3633.

    Szia, én is olvasom, a 123. oldalnál vagyok.

    Én nem más ajánlására kezdtem, hanem mert meghalootam a rádióban, hogy megjelent egy könyv és ez a címe. Nekem a szürke szín egy olyan fontos dologhoz kötődik, ami az életem végéig elkísér, úgy éreztem, nem véletlen, hogy ez a könyv megszólított. Főleg, mikor megláttam a borítóját. Eddig nagyon tetszik, bár be kell valljam, nem visz hatalmas irodalmi magasságokba, ritkán olvasok ilyen típusú könyveket (itt inkább a stílusra gondolok), de szerintem nem lesz rossz könyv ez. Kíváncsi vagyok, hova fejlődik a sztori...

    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  20. 2012. július 14. 08:1432.

    " Basszus, ez szexibb, mint a fogkefe"

     

     

     

     

    ez csúúúúúcs      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  21. 2012. július 14. 06:5231.
    Én is hallottam hasonló témájú könyvről, állítólag  még jobb, mint a szürke 50 árnyalata. Bared to you, az írója Sylvia Day. Még nem olvastam, de tervezem.
    előzmény:
    emmababa (27)
    2012-07-13  22:08
  22. 2012. július 14. 06:4930.

    Én is!!! Angolul olvastam én is mind a hármat és nem bírtam letenni!

    Szerintem nem férfiaknak való, tipikusan női történet, romantikus szerelem. Isteni!

    előzmény:
    justbecause (28)
    2012-07-13  22:20
  23. Torolt_felhasznalo_294051
    Torolt_felhasznalo_294051
    2012. július 14. 00:5929.

    Na, ezt a részt olvasva számomra csalódás... :(

     

    Vannak ilyen pasik, akik a valóságban tényleg így vezetik le a frusztrációikat, és igen, a nőknek is vannak ilyen fantáziáik... mi ebben a különös?

     

    A stílusa nagyon gyenge.

    Paulo Coelho a Tizenegy percben már írt erről... 

    előzmény:
    Sugarbaby (20)
    2012-07-13  20:30
  24. 2012. július 13. 22:2028.

    jajjjjj, imádom! Olvastam mind a 3 kotetet (angolul) 2 hét alatt végeztem veluk, pedig nem egy vékony konyvecske. Letehetetlen!

    Az íróno remek torténetet talált ki, igazi noi  konyv, minden van benne. 

    Nagyon ajánlom, mert egy a tobbség számára ismeretlen világba enged betekintést. 

    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20
  25. 2012. július 13. 22:0827.

    Sziasztok!

     

    Én most fogom elolvasni, újságban olvastam róla és a téma alapján nagyon érdekel.

     

    Viszont, ha szeretitek az ilyen jellegű könyveket, akkor tudok ajánlani egy nagyon jó sorozatot. J.R. Ward - Fekete tőr testvériség sorozat. Én olvastam az összes eddig magyarul megjelent kötetet és nagyon keveset aludtam, mert nem tudtam letteni, annyira jó volt a sztori és az összes könyv.

     

    Akinek ez a könyv tetszett, az szeretni fogja a Ward könyveket is.

    előzmény:
    tulipan23 (1)
    2012-07-13  19:20

Címlap

top