Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2012. július 15. 13:49226.

    ennyi idős korában az én lányomnak is voltak napközben alvási nehézségei - konkrétan nem tudott egyedül aludni. Az első két hétben ő eszik-alszik üzemmódban működött, gondolom kipihente a születést, 2hetesen viszont "elromlott" és napközben az istennek se tudott egyedül elaludni. Elkövettem egy hibát, hallgattam az  "okosokra" és pár napig kínoztuk egymást, hagytam sírni - sose hosszan és sose teljesen magára hagyva, de nem vettem fel a kiságyból, nem öleltem magamhoz, csak álltam ott és simogattam a hátát. Meg volt olyan is, más tanácsra hallgatva, hogy 10percig sír, bemegyek-megnyugtatom-kijövök, újabb 10perc múlva, ha még mindig nem jó, bemegyek-megnyugtatom-kijövök... na, egyik se vált be, viszont ami bevált és működött - kb. 1hét után jöttem rá -, az a prémaxx baby bag, de bármilyen testen történő hordozás bevált volna. Egyszerűen hiányoztam neki, kellett neki az anyai közelség - azért csak 9hónapig össze voltunk nőve -, engem kért, amikor sírt a picike kis testével. A prémaxx-ba beraktam, onnantól kezdve kb. 6héten át nagyjából napi 12-13órában így léteztünk Nekem majd leszakadt a vállam tőle, még pisilni is nehéz volt így, de megérte, mert Anna kiválóakat aludt, megnyugodott és megkapta azt, amit akart. Aztán úgy 6hét múlva már a batyuban ha elaludt, le lehetett tenni és aludt úgy tovább, később batyuból kivéve, köntösömmel - anyaszag :) - betakarva, aztán az is elmaradt és szépen egyedül alszik.

    Szerintem kösd magadra, ha felébred, nem fog sírni, hiszen ott leszel neki, nem fog megijedni a hiányod miatt. Túl lesztek rajta és meghálálja magát az a kényelmetlenség és nehézség. Gondolhatsz majd erre 15év múlva, amikor kiutasít a szobájából

     

    Egyébként Annám egy nagyon szerencsés, kiegyensúlyozott természetű baba volt - most már nagylány, lassan 2éves -, altatni nem igazán kellett, kb. 2hónapos korától alszik el egyedül, de előtte se volt ringatás, ilyesmi, csak annyi, hogy tartottam és a kezemben aludt el.

     

    Szerintem add meg neki, amit kér - konkrétan a cicit :) -, aludjon úgy, el fogja majd hagyni, ha megérett rá. Ha pedig hisztizni kezd a kaja végén, fogadd el, hogy jóllakott, ha nem kell neki, ne erőltetsd tovább. Ha éhes lesz, úgyis szól

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  2. 2012. július 15. 13:01225.

    Szia! Eszembe jutott valami, ami elsőre lehet furcsán hangzik, de egy próbát megér. Az én nagyobbik gyerkőcöm is nehéz eset volt az elején. 5 hónapig volt hasfájós és az első pár hétben nappal kb. csak ölben aludt, képes voltam másfél órát tartogatani:-) Nála is volt olyan időszak, hogy szinte vergődni kezdett evés közben és nem csak szopizás közben, de ha üvegből adtam neki akkor is. Ijesztő volt, mintha rohama lett volna úgy keregőzött, köpte ki a cicit/üveget, de ez csak napközben volt, hajnalban és este normálisan evett. Nálunk bevált, hogy bekapcsoltuk a hajszárítót alacsony fokozaton, vagy az elektromos fogkefét és akkor abbahagyta, szépen nyugodtan evett tovább. Ő sokszor aludt el porszívóra:-) Egyébként már olvastam, hogy ezek a háztartási zajok nyugtatják őket és az anyaméhre emlékeztetik.

    Nyugi, nem lehet hozzászokni, azóta majdnem 4 éves, nagyon önálló, magától alszik el este, nyugodt gyerek és utálja a porszívót és a hajszárítót:-))) Igaz napközben mindig is altatni kellett és 2 éves korától nem alszik napközben egyáltalán, mindig félt, hogy kimarad valamiből (vannak ilyen gyerekek)

    Ő is nagyon nehezen böfizett, kizárólag az ülő pozíció jött be, egyik kéz az ála alá, a másika hátát támasztja és finoman előre kell dönteni.

     

    Sok erőt és kitartást.

     

    Ja és szerintem eleget eszik, én sajnos elrontottam az elsőnél a szoptatást, mert én is azt hittem először, hogy kevés neki a tej, pedig szerintem más oka volt.

    előzmény:
    krisztinav. (217)
    2012-07-14  14:47
  3. 2012. július 15. 08:57224.

    Még egy idézet az ősbizalomról:

     

    Ha egy kisbabát letesznek, és nem veszik fel, amikor sír, azzal azt tanítják neki, hogy ő nem fontos, a jelzései sem fontosak, nem érdekesek és egyáltalán nem érdemes szólnia, ha valami baja van. Azt hiszem világos, hogy ez hova vezethet. Valóban megtanulja a kicsik nagy része néhány nap alatt az új „rendet”, a kérdés az, hogy valóban ez-e a cél. Sok szülő értetlenül áll később a két-három, vagy hat-nyolc, tizenkét-tizenhat éves gyermeke ellenszenve, idegensége és agresszivitása előtt. Sajnos a szülők nem hozzák összefüggésbe azt, ami pedig nyilvánvaló. Ahol hiányzik a csecsemőkori ősbizalom, ahol nem alakul egészségesen a kötődés, ott bizony később is nehézségekre lehet számítani. A korai kötődésnek nevezett kapcsolat ugyanis éppen az első években épül ki a gyermek és gondozója (édesanyja/édesapja) között. Minél többször kap jelzéseire, éjjel és nappal egyaránt, megfelelő választ, minél inkább kielégítik alapvető szükségleteit, annál inkább biztonságban érzi magát, annál inkább lesz bizalommal a külvilág és gondozói felé. Azt is megtanulja ezáltal, hogy ő törődésre érdemes, szeretetre való kis lény. Ezt nevezik ősbizalomnak. 

     

    A Suttogó-módszer ezzel szemben úgy próbálja idomítani a csecsemőt, hogy minél halkabb, minél észrevétlenebb legyen, minél jobban megfeleljen az anyuka igényeinek, minél kevesebbet kelljen rááldozni az anyukának a drága idejéből... ez minden, csak nem az egészséges lelki fejlődés alapja. 

    előzmény:
    Alexxis (223)
    2012-07-15  08:53
  4. 2012. július 15. 08:53223.

    A Suttogó módszerrel csak azt éred el, hogy sérül az ősbizalom közted és a baba között. A gyerekek ebben a korban még nem tudnak, és nem is kell hogy tudjanak egyedül elaludni! 

     

    Az emberi újszülött sok szempontból éretlen még születésekor. Éretlen idegrendszere még nem képes őt segítség nélkül abba az ellazult állapotba juttatni (sem pedig ezt az állapotot tartósan fenntartani), ami az alváshoz szükséges. Az alvásfázisok közötti átmeneten sem tudnak túljutni egyedül. Szopó csecsemő esetében kézenfekvően a szoptatás az, ami ritmikus és egyenletes voltával hozzásegíti őt az érzékszervek kikapcsolásához. A szopás közben a csecsemő agyában felszabaduló, és az anyatejen keresztül kapott endorfinok szintén segítenek az ellazulásban és az elalvásban. Azok az édesanyák, akik nem szoptatnak, fel-le sétálnak a kisbabájukkal, a popsijukat paskolgatják, a babakocsit rázzák, vagy a cumisüveget, a cumit adják a szájába e helyett. A teljesen önálló elalvásra és az éjszaka átalvására egy kisgyerek körülbelül 4-5 éves korára érik meg egészen. 

     

    (idéztem) 

    előzmény:
    zokniharcos (222)
    2012-07-14  21:26
  5. 2012. július 14. 21:26222.

    1. Tanítsd meg más módon elaludni! pl. Suttogó módszer  tökjó, nekem két gyereknél bejött, csak egy kis kitartás kell hozzá.

     

    2. Mért nem fogadod el, ha szoptatás közben jól lakik a babád? Persze, hogy kapálózik ilyenkor. Magadra és másra is több időd maradna....

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  6. 2012. július 14. 21:08221.
    Amikor elalszik cicin, mit csinálsz vele? Ott hagyod, kiságyba teszed, eljössz tőle?
    előzmény:
    krisztinav. (217)
    2012-07-14  14:47
  7. 2012. július 14. 21:06220.
    Amikor elalszik cicin, mit csinálsz vele? Ott hagyod, kiságyba teszed, eljössz tőle?
    előzmény:
    krisztinav. (217)
    2012-07-14  14:47
  8. 2012. július 14. 20:26219.

    Közben beugrott,az ánizs is jó.Az is nyugtat,és még a hasfájásra is oké.

    Forralj egy kis vizet,szórj bele egy kis babaköményt,kicsi ánizst,és zárd el a gázt.Pár percig fedd le,utána hűtsed.

    Vagy babatea,azokban általában benne van mindkettő.

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  9. 2012. július 14. 20:20218.

    A köménymagleves sima rántottleves,köménnyel.Tulajdonképpen jó a gázra.A kicsiknek amit készítenek teát,abban is van kömény.De kétféle kömény van,az amit te is ismersz,biztosan szoktál használni,a levesbe jó.a gyerekeknek másféle kömény van,ez elvileg nyugtat is.

     Ha itatsz vele kamillát,az is nyugtat.De a kamillával vigyázni kell,ha túl sokat adsz,rosszat tesz a bélbolyhoknak.És mindig csakis nagyon világos teával itasd,ha besötétedik,az olyan mintha koffeint inna a baba.Egyszerre keveset készíts,egy deci elég.Ha megmarad,inkább öntsed ki.

    Ne haragudj hogy ezt így részletesen leírom,de írtad hogy nem tudsz kihez fordulni,és hát itt mi sem a kisujjunkból szoptuk ki,megtanították,vagy kitapasztaltuk.

     Van még valami ami nyugtatja a piciket,de elfelejtettem,ha beugrik,megírom neked.

    Ezek szerint lehet hogy gyomorégés miatt sír?Próbáld úgy megcsinálni a fekhelyét,hogy ENYHÉN döntsed meg,de arra vigyázz hogy kemény legyen az alap,kapjon levegőt rendesen.

    Ja,a köményleves még a tejnek is jót tesz.

    előzmény:
    krisztinav. (212)
    2012-07-13  21:52
  10. 2012. július 14. 14:47217.

    Igen, most utánaolvastam, miről is írtál, hogy több emberes... és igen, pont rá illik... hát ez remek! 

     Adamo hintája van, de csak akkor van el benne, ha ringatjuk... a kendőt még majd kipróbálom...

    Igen, szerintem is fáj a hasa... azért tekergőzik. 8 perc alatt szopik 90grammot... gyorsan eszik... csak sajnos mivel cicin alszik el, így mihelyst megeszi, hasfájás jön, aztán felveszem, abbahagyja, visszarakom, újra kezdi... így van hogy nem tudom cicin altatni... és marad a kínlódás... mert máshogy nem alszik el nálam. 

    előzmény:
    Alexxis (216)
    2012-07-14  11:40
  11. 2012. július 14. 11:40216.
    A kislányom is ilyen volt. :-) Lehetséges hogy téged is többemberes babával áldott meg a sors. Nyugodta komfortszoptass, ha attól megnyugszik, kendőben kösd magadra, és az adamo hinta is nagyon jó. Biztos hogy nem fáj a hasa? A tekergőzés annak a jele.
    egy ennyi idős baba még nem hisztizik, a sírásával az igényeit fejezi csak ki, nem a környezetét akarja manipulálni.
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  12. 2012. július 14. 05:46215.

    Hasonló gondom volt 42 évvel ezelőtt  ! Úgy oldottam meg, hogy rááldoztam az időmet. Vannak picik, akik lelkileg rosszabbul élik meg a különválást az anyától. Első fiamnál  kicsit könnyebb volt, a Spook szerint jártam el. Ma már jobban hallgatnék anyai ösztönömre.

    Te is melegséggel, szeretettel próbáld megoldani. Ha lehet segítsen ebben a nehéz időszakban a család, hogy Te is tudj kicsit pihenni.  Minden más elhalasztható , de ez az időszak sohasem tér vissza !!!!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  13. 2012. július 13. 22:30214.
    Kerestem most a neten, de nem találtam. Viszont eszembe jutott a neve. G.O.R. párnaként láttam a gyermek-gasztroenterológusnál. Talán az orvos többet tud róla.
    előzmény:
    kivi39 (213)
    2012-07-13  22:14
  14. 2012. július 13. 22:14213.
    Ha valóban ég a gyomra, akkor létezik egy reflux párna, kifejezetten pici babáknak. Érdemes lenne egyet beszerezni, lehet, hogy segítene.
    előzmény:
    krisztinav. (212)
    2012-07-13  21:52
  15. 2012. július 13. 21:52212.

    Nem használok erős fűszereket... tudom, hogy az nem tenne jót a babának... köménymaglevest még nem ettem... az jó lenne neki?

    Lehet akkor az a baja, hogy ha fekve van, akkor ég a gyomra, ha meg felveszem, akkor nem... de akkor hogyan kéne szoptatnom? ültetve nem tudom... amúgy így se teljesen vízszintesen van... de lehet még jobban kéne magasabbra emelni a fejénél valahogy....

    Amúgy ma is sajnos megint csinálta ezt a kapálózást... és tényleg, ahogy felvettem, abbahagyta, illetve ahogy leraktam újra csinálta... akkor val.szeg emiatt lehetett, hogy ég a gyomra. A gyerekorvossal beszéltem, aki szerint mivel gyorsan, mohón eszik, ezért éghet a gyomra, görcsölhet neki, és azért tesz úgy, ahogy tesz...  

    előzmény:
    Alinee2 (211)
    2012-07-13  21:01
  16. 2012. július 13. 21:01211.

    Tényleg,amikor főzöl,erősebb fűszereket,borsot nem használsz,ugye?

    A pici most szó szerint azt eszi amit te. Köménymaglevest szereted?

     

    ---Hallottam egy babáról,akire pár órát vigyázott valaki.Beszélni még nem tudott,de állni igen.Az a valaki be akarta pelenkázni,de képtelen volt rendesen megcsinálni,mert a gyerek ordított,sírt,állandóan fel akart ülni.A gyerek anyukája mondta neki,hogy elfelejtette megemlíteni hogy a kicsi fél amikor pelenkázáskor lefektetik,állva szokták.---Tök régi történet,de nekem mindkét gyereknél eszembe jutott. Arról is olvastam,hogy vannak hasonló gyerekek,őket amikor még túl picik,kemény párnára fektetik enyhén lejtősen.Nem tudom biztosan,csak tippelni tudok,lehet hogy a "gyomruk ég",amikor fekszenek?

    előzmény:
    krisztinav. (208)
    2012-07-13  18:37
  17. 2012. július 13. 20:46210.

    Szerintem anyuka lett kissé nyugodtabb,látja hogy nincs egyedül a problémájával,sőt,többen sikeresen túl vagyunk rajta!

    És ezt a pici is érezte.

    előzmény:
    TiaMaria (197)
    2012-07-13  12:19
  18. 2012. július 13. 19:51209.

    Szerintem csak szopizni szeretne, de már nem éhes. Adj neki cumit és láss csodát!

     

    előzmény:
    krisztinav. (207)
    2012-07-13  18:36
  19. 2012. július 13. 18:37208.
    Ja, a kendőt ki akarom próbálni én is. Én nandu kendőt vettem, de még nem érkezett meg postán. Bár kétlem, hogy szeretné, mert valahogy a karomban is egy kis idő után már kapálózik, nem marad meg ...
    előzmény:
    katus85 (204)
    2012-07-13  15:52
  20. 2012. július 13. 18:36207.
    Köszönöm szépen a válaszodat! Kicsit megnyugodtam, hogy nem az én babám az egyetlen, aki ilyet csinál szopi közben. Viszont miután megtornáztatom, visszateszem, hogy folytassuk a szopizást (mivel csak kb.10 percet szopott) és újra kapálózni kezd és sír. Ez vajon mitől van? lehet jól lakott és tiltakozik? Viszont volt amikor visszatettem cicire, akkor be is kapta, szopott picit, majd újra elkezdte a kapálózást... ahogy vízszintbe raktam, egyből beindult újra a hasfájás? lehetséges ez?
    előzmény:
    katus85 (204)
    2012-07-13  15:52
  21. 2012. július 13. 17:57206.

    csak kiemelt topik lettünk, ha megkésve is      

     

    (én már tegnapra vártam)   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. július 13. 17:21205.

    Te nem olvastad a nyitót?

     

      Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül.

     

    Igen, a gyereknek ez az egy döntési lehetősége van. De előfordulhat, hogy ő már 10 perc után úgy dönt(ene), hogy jól lakott, csak éppen anyuci nem hiszi ezt el. És bizony egy számból meg lehet állapítani. Pár hete (ami egy egy hónapos gyereknél max. 3-4 lehet) 50 gr-ot szopott (1-2 hetesen az bőven elég), most lehet, hogy 150 gr. És akkor minek tovább kínozni? De tudod mit, felőlem szoptathatja 3 órán keresztül is, sőt őt is etethetik egy órán át folyamatosan, mert hogyan képzeli, hogy 5 perc alatt megeszik egy szendvicset és az elég...  

    előzmény:
    Milu (198)
    2012-07-13  12:24
  23. 2012. július 13. 15:52204.

    Szia!

     

    Nem olvastam véigig a topicot, a saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled.

     

    Hasonló cipőben jártam én is. Kislányom minden egyes szopiztatása legalább 1 óra hosszat tartott, utána büfi, peluscsere. Aztán ez szépen lassan rövidül, van amikor annyira érdekli a külvilág,, hogy 5 perc és készen is van. :)

     

    Kislányom most 13 hónapos és még mindig cicin alszik (vagyis hát újra, de ez más történet). Megmondom őszintén engem ez nem zavar. Segítség kell neki, én megadom, nem esik nehezemre (ezt csak azért írom, sokan azt hiszik, hogy ez így is fog maradni, de nem, nálam tapasztaltabb anyukák mondták, hogy szép lassan majd elhagyja).

     

    A szopizás közbeni rángatózás azért van van, mert ilyenkor (evés közben) indul be a kis emésztése és bizony ilyenkor fáj a pocakja. :( Nálunk is ez volt. Tornásztasd a lábát, simogasd a pocakját. Aztán majd elmúlik ez is. Sárám 2,5-3 hónapos volt, amikor ez abbamaradt.

     

    Eljön majd az időszak, amikor könnyebb lesz minden, hidd el. Az első 3 hónapba élő-halott voltam, a kislányom ellátásán kívül minden másra képtelen voltam. Aztán szépen lassan javult minden. De tényleg, kitartást.

     

    A cipelésre pedig van egy nagyon jó eszköz (ha elalszik benne, utána leteszed az ágyába és kész, néha mi ezt csináljuk), mégpedig egy megfelelő csatos hordozó. Írtó nagy segítség hidd el, én a majd 10 kilós lányomat simán cipelem benne hegymenetnek felfelé is minden nap (ja és én sem vagyok egy nagy darab a 175 cm-hez 53 kiló vagyok). Én is és a kislányom is imádjuk, el sem tudom képzelni most már nélküle. Nyűgös, hasfájós babáknak is megnyugtató. Én a Magyarindát használom, van benne ülésszűkítő a 3 hónapnál fiatalabb babóknak és ortopédiailag az egyik legjobb választás.

     

    Ügyes legyél, minden jobb lesz! Tudom most elképzelhetetlen, de így lesz. :)

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  24. 2012. július 13. 14:32203.
    Ezt tudom ajánlani 
    http://colief.hu/a-colief-csepp
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  25. 2012. július 13. 14:11202.

    segítettem.

    segítettünk

     

    tudom h. nem könnyű, kiáll az ember karja, háta, dereka, lába .....

    de azért nem is egy zsák krumpli, és folyamatosan -mivel minden nap cipeljük a kis fenekét-  az anyák karja is edződik 

    előzmény:
    limun (200)
    2012-07-13  12:55

Címlap

top