Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2012. július 16. 09:25251.

    Viszont ami számomra furcsa, s több helyen olvastam:

     

    A védőnőtök tényleg elsőre a hozzátáplálást javasolja ilyen és ehhez hasonló esetekben??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. július 16. 09:21250.

    Ezzel nem értek egyet, az egyik gyerekem kb. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és egyedül alszik el.

    a másik pont fordítva.

    előzmény:
    Alexxis (223)
    2012-07-15  08:53
  3. 2012. július 16. 08:47249.

    Szia!

     

    Elkezdtem olvasni a topikodat, de végig nem értem vele, mert ahogy haladtam teljes mértékben az én középső fiamra ismertem benne.

    Valószinüleg hasfájós a tiéd is, s ezt nehezebben viseli, mert nagy valószinüséggel a te kicsi fiad is olyan lesz, mint az enyém. Már akkor is sejtettem a dolgot, hogy egy akaratbomba lesz, de azóta be is bizonyosodott!

    Azóta is dührohamokkal reagál a neki nem tetsző dolgokra.

     

    A hasfájás elmultával ez javulni fog, de az akaratosság nem változik. Ez a mozgásfejlődésben még előnyt is jelent. Nem volt olyan, amit ha fejébe vette ne gyakorolná addig, amig meg nem tudná csinálni. Igy állt fel 6 hónaposan, s indult el 9 hónaposan. S azóta is ,ha bármit szeretne megoldja izomból..

    Kicsit másként kellett hozzáállnom, mint a másik kettőhöz. Először is el kell fogadni, hogy ilyen, s akkor egyszerűbb az élet vele. S ne idegeskedj rajta. Éld túl ezt a pár hetet, ha végre beindul mozogni, akkor sokkal egyszerübb lesz!

    Tudom ez most elcsépeltnek tünik, de én szakmabeliként végigzongoráztam minden olyan lehetőséget, amit itt neked tanácsoltak, s az egyetlen lehetőségként a helyzet elfogadása és a kivárás jött be. S tudom milyen nehéz egy 5-6 kilós gyerek cipelése éjjel-nappal (ő se éjjel, se nappal nem aludt)

     

    Mostanra viszont egy majdnem 8 éves akaratbomba. Sokat harcolunk, de imádom. Számára nagyon fontos a következetesség, a szabályok betartatása, de minden egyéb rákényszeritése csak olaj a tűzre.

    Lesznek nehézségek kősőbb is, csak hogy példát irjak: nem lehetett mondókát, verset tanitani neki, mert nem mondta velem, tanitást meg telejsen kizárta. Én ráhagytam, s mondtam a nagyobbal, s kis idő után csatlakozott hozzánk ő is. Igy tanulta meg a húsvéti verseit is, a nagyobb mindig két verset tanult. Szerencsére ebben ő partner volt, mert ő meg pont az ellekezője.

     

    Szóval kitartás! S ne akard mindenáron megoldani a helyzetet, tudom a tehetetlenség dühit, de ha elfogadod a helyzetet, s nyugisan közelited meg a dolgokat, akkor javulni fog magától is.

     

    Talán az egyetlen, amit tehetsz még, hogy biztosra kizárd a szervi okát az egy hasi uh. Ha ott minden rendben, akkor az megnyugtató!

    Jah és próbáld a tejet, tejtermékeket teljesen kihagyni pár napra az étrendedből, ha az sem segit, akkor tényleg csak a kivárás segit.

    előzmény:
    krisztinav. (208)
    2012-07-13  18:37
  4. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 15. 23:49248.

    Ez azt jelenti, hogy az elején alkalmaztad a Suttogó módszert, a gyerek megszokta és később már nem ébredt fel sem fogzásra, sem fejlődési ugrás nem zavarta, nem volt nyugtalanabb soha?

     

    Megszokta, hogy éjjel nincs anya, hanem aludni kell?

    előzmény:
    zokniharcos (246)
    2012-07-15  23:08
  5. 2012. július 15. 23:22247.
    Ja. Nem vagyok benne biztos, hogy mindig mindenki jól méri fel, hogy mivel tesz jót vagy jobbat a gyerekének.
    előzmény:
    zokniharcos (246)
    2012-07-15  23:08
  6. 2012. július 15. 23:08246.
    Akkor szívj 4-5 évig, én meg szaranya vagyok, de legalább kipihent
    előzmény:
    Alexxis (223)
    2012-07-15  08:53
  7. 2012. július 15. 22:37245.

    sajnos szenved, ez így igaz, fáj neki, rossz nézni, az ember maga is sírvafakadna legszívesebben, a legtöbb, amit tehetsz, hogy felveszed és nyugtatod, simogatod, ringatod, dúdolsz neki, hogy érezze nincs egyedül a fájdalmában. ennyi, majd elmúlik neki és nem is fog rá emlékezni.

    próbáld ki a hasfájós tartást (alsókarra, hassal lefelé), evés közben is vedd fel büfizni, és simogasd a popója fölötti derékrészt a hátán, ezek általában enyhítik a fájdalmat.

    jó lehet még a torna enyhe formája, de ne közvetlen szopi után. a többi nálunk sem jött be, kár pazarolni rá az időt és pénzt.

    meggymag v. szőlőmag párnát lehet még melegíteni a pocakra, ez is segíthet, ellazítja a görcsöket.

    mást nem tudsz tenni, ne emészd magad.

     

    a fogzást én is most élem át a másodikkal, a hasfájós időszaka 4,5 hónapig tartott, addig gyakorlatilag üvöltött egész nap, aztán egyszer csak vége lett, és azóta egy tündér.

    az elsőnél jobban jártam, neki 8 hétig tartott a hasfájás.

    előzmény:
    krisztinav. (243)
    2012-07-15  22:03
  8. 2012. július 15. 22:03244.

    EGYSZEU  a  dolog!!!

    Tegyel  egy  puha  kisparnat  a  feje  ala!!!

    Sok babu  nem  birja  a laposan  fekvest.

     

    EWs---hogy  szeretnel  TE  laposan  fekve  enni  vagy  inni??????????

     

    A karjaidban is tartsad  a  gyerek  fejet  kicsit  magasabban  mint  a  testet. 

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  9. 2012. július 15. 22:03243.

    igen, már beletörődtem hogy ő hasfájós, és ráadásul nem egy egyszerű eset...  

    próbáltam már eddig is sok féle dolgot a babának, egyelőre kevés sikerrel: espu, infacol, magasabban fekvés, előtej lefejése, édesköménytea, büfiztetés. Egyelőre semmi sem segített... De még nem adtam fel, próbálkozom, hátha valami segít rajta. Ha pedig nem, akkor ez van, megvárjuk, míg kinövi...  Csak hát én nem magam miatt keresem a megoldást a hasfájásra, hanem ő miatta, mert rossz nézni, ahogy szenved szegényke, és én meg csak nézem... nem tudok gyógyírt a pocakfájásra.

    A fogzásról barátnőm már mesélt szépeket... ő is most éli át a másodikkal... 

    előzmény:
    Lleon (242)
    2012-07-15  21:53
  10. 2012. július 15. 21:53242.

    Türelem. még csak 1 hónapos a kisember, mit vársz tőle? eszik-alszik és csönd? erre várhatsz még vagy 20 évet...

     

    van olyan hasfájós gyerek, akinek 2 hónapig fáj a hasa, így lehet, hogy 1 hónap múlva javul a helyzeted, ha a tiéd is ilyen gyerkőc. viszont van olyan gyerkőc is, aki akár 5-6 hónapos koráig szenved a hasfájástól, ha nálatok is ez lesz, akkor még lesz néhány kemény hónapod....készülj fel.

     

    és nem te vagy az egyetlen, ha ez megnyugtat, kb. az édesanyák 99%-a hasonló cipőben jár. és nem alszik, és szoptat, és büfiztet, és vigasztal és ringat, ringat, ringat....

     

    adhatsz a kisbabádnak 100 féle csodaszert, gyógyfüvet, homeos szert, 50-50% az esélye, hogy hat v. nem hat... kisérletezgethetsz, fáj neki, nem fáj, könnyebb, nem könnyebb....de az idő fog majd segíteni, illetve a fejlődés. majd ahogy nő-növekedik, fejlődik a gyomrocskája, emésztése és megszűnnek ezek a gondok maguktól is.

    és kezdődik a fogzás

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  11. 2012. július 15. 21:34241.
    Keress rá a Colief cseppre!
    előzmény:
    Milu (240)
    2012-07-15  21:31
  12. 2012. július 15. 21:31240.
    Nekünk a Gripe water volt a legrosszabb az összes ilyen szer közül, talán az Espumisan volt az egyetlen, ami valami minimálisat ért. Azóta hallottam, hogy van már valami tej emésztését segítő enzim, direkt hasfájós piciknek és nagyon hatásos. És semmiképp se kezd el neki még egy jó darabig a hozzátáplálást.
    előzmény:
    krisztinav. (238)
    2012-07-15  19:57
  13. 2012. július 15. 20:55239.

    próbáld meg a gripe watert - gyógyszertárban v. DM-ben is kapható -, szerintem messze az a legjobb hasfájásra. Annámnak naponta este adtam egy kanállal, semmi gondja nem volt, pedig ő tápszeres volt. Még büfizetetni se kellett.

    A másik pedig a tornáztatás, keress rá youtube-on, biztosan találsz videókat, felnyomni a kis lábát a hasához, hogy ki tudja nyomni a pukikat Kitartás, hamar elmúlik ez a pár sírós hónap - utána meg jön a fogzás és az egyéb nehézségek

    előzmény:
    krisztinav. (238)
    2012-07-15  19:57
  14. 2012. július 15. 19:57238.

    Akkor adok neki is. Ma is kapott ő is, de aztán végül én ittam meg a 3decit. Napi 3 deci tea elég lesz vajon? vagy többet kell hogy megigyak? 

    A barack az nem gázosít?

    A teákat én mindig ízesítés nélkül iszom, úgyhogy neki se raktam bele semmit sem. A gyógyteákat csakis natúr isszuk.

    Én nekem megnyugvás, hogy lemérem, mennyit eszik, mert ha sír, akkor tudom, hogy jól lakott és nem éhes, így egy okot már kizártam, hogy miért is sír.

    Nehéz ez, mert szopi közben rájön ez a kapálózás - gondolom a pocakjától - aztán mai nap pl. az adamos hintába raktuk be, ott aludt el. De most ott sem volt jó, a másik hintában sem, és sehol sem. Karban sem, most szegényke csak sír. Párom próbálja vigasztalni, de egyszerűen sehol sem jó neki, sír... ilyenkor vagyok teljesen tanácstalan, vajon mi baja lehet... annyira tud sírni.... 

    előzmény:
    Alinee2 (237)
    2012-07-15  18:04
  15. 2012. július 15. 18:04237.

    3 deci tea tényleg sok lenne neki!

    De kínáld meg vele,pár korty is elég az elején.És ha van hozzá türelmed,mokkáskanállal,vagy olyan kávéspohárból,aminek kivelé hajlik a pereme.Gyorsan megszokja,és könnyebb lesz utána pohárból itatni.

    1 hónapos,most van a barack szezon.Lassan,két hét múlva majd egy kis lédús barackot le tudsz neki reszelni,és az eljén 1-2 mokkáskanállal megkínálni. Semmi baja nem lesz tőle.

    Mézet nem használsz,ugye?Sajnos nem olyan "tiszták",hogy babának lehessen adni.Én is elkövettem azt a hibát,hogy a fiamnak adtam mézet a teába,de az orvos sürgősen leállított. A virágméz irritáló,allergiát okozhat,majd az akácméz lesz jó.Valamikor.

    Igen,úgy is hatásos a tea,ha te iszod.

    Ne mérd!!! NE!!! A mérésektől csak te leszel ideges.Ha kevesebbet eszik is egyik alkalommal,biztos hogy be fogja pótolni.Ha pedig tényleg kevesebbet eszik,szóval majd pár hónap múlva nem elegendő az anyatej,azt pár napon belül úgyis észreveszed rajta,mérés nélkül is.

    Azt pedig te is látod hogy gömbölyödik.Ha az orvosnak kell az állandó mérés,a vizsgálatok előtt mérd le,és a többihez írjál hasraütésszerűt.Arra is hogy mennyit szopott.5 kilós baba 1 hónaposan nem kicsi.Sőt!Mit mondjak,gratulálok hozzá!

    Ha felpolcolod,a kis gerincére vigyázz,egyenes legyen végig.Az a párna amit az egyik hozzászóló írt,megnéztem,oké nagyon.De lehet hogy drága.Viszont keress rá,úgy kell megcsinálni,enyhén lejtősen.Van róla fotó.

     

    előzmény:
    krisztinav. (228)
    2012-07-15  15:50
  16. 2012. július 15. 18:04236.

    A kanapéra vigyázz,2-3 hónaposan a legtöbb gyerek lezuttyan hirtelen.

    Nekem az anyukám szólt az elsőnél hogy ne rakjam az ágyra soha,de nem vettem figyelembe.Azzal érveltem hogy még megfordulni sem tud rendesen.4 hónapos sem volt,az ágyon hagytam,és egy pillanatra átmentem a másik szobába a ruhájáért,vagy pelenkáért.Egy nagy huppanást hallottam,és utána üvöltést.Repültem be a gyerekhez,lent volt a földön.Hálistennek nem lett semmi baja,megvizsgálta a gyerekorvos.Azt mondta hogy gyakran előfordul,de az anyák nem merik elmondani neki.

    És nem hiszed el,pár év múlva elkövettem ugyenezt a hibát.3-4 hónapos lehetett a pici,és az ágyon pelenkáztam.Ott csak annyi volt hogy kinyitottam a szekrényajtót.Illetve csak ki akartam nyitni,a tükörből döbbenten láttam hogy az odáig csak nehezen forgó gyerek többször megperdült,és mire odaugrottam,már le is esett.

    Inkább tedd le a földre,sokkal biztonságosabb.Plédeket leterítesz,és arra nyugodtan feküdhet.

    előzmény:
    krisztinav. (229)
    2012-07-15  15:52
  17. 2012. július 15. 17:40235.

    Szia!

    Szép történet,nálad is működött az anyai ösztön!

    előzmény:
    czege (226)
    2012-07-15  13:49
  18. 2012. július 15. 17:14234.
    Ha nem is 3 decit, de nyugodtan adj neki is teát. Nagyon sokat segít. A Mecsek babyt nem ismerem (anno nem voltak ilyen kész teák), de ha van benne édeskömény és ánizs akkor biztos segíteni fog. Nem tudom, ebben a teában van cukor vagy ízesítetlen?
    előzmény:
    krisztinav. (228)
    2012-07-15  15:50
  19. 2012. július 15. 16:11233.
    Infacolt adtam neki, minden etetés előtt. Kb. 3 hónapos korára javult, de a cicifüggése megmaradt!
    előzmény:
    krisztinav. (232)
    2012-07-15  16:07
  20. 2012. július 15. 16:07232.
    én is arra gondolok, hogy a hasa fájhat, mert nyögdös, kapálózik, átszellemül... szóval látszik, hogy kellemetlen neki... és hát mi más lehet, mint a hasa... és te adtál neki valami szert vagy csak a büfiztetés, hasra rakás volt a gyógyír? végül mikor múlt el neki?
    előzmény:
    pszichothriller (227)
    2012-07-15  14:23
  21. 2012. július 15. 16:03231.
    köszi a tanácsot, megpróbáljuk majd...
    előzmény:
    vadmacs (225)
    2012-07-15  13:01
  22. 2012. július 15. 15:56230.
    Ismerem a Suttogó módszerét, olvastam is Tracy könyvét, de valahogy tőlem távol áll. Pedig azért próbáltam, hogy hagytam sírni a babát, de öt percnél tovább nem bírtam, feladtam. Én nem bírom hallgatni, ahogy sír, megsajnálom, és felveszem, vagy próbálom valahogyan megnyugtatni. Szóval nálam ez a fajta módszer nem jön be.
    előzmény:
    Alexxis (224)
    2012-07-15  08:57
  23. 2012. július 15. 15:52229.
    Ha elalszik cicin - nappal otthagyom a kanapén és felkelek. Ha éjszaka alszik el, akkor persze berakom a kiságyába és ott alszik tovább. Én úgy vezettem be, hogy éjszaka a kiságyában alszik, nappal pedig a kanapén a nappaliban. Nálunk ez a legegyszerűbb, mert emeletes házban lakunk és az emeleten van a gyerekkel közös hálószoba, lent pedig a nappali. És így találtam a legegyszerűbbnek, hogy nappal lent van velünk a gyerek. 
    előzmény:
    Alexxis (220)
    2012-07-14  21:06
  24. 2012. július 15. 15:50228.

    köszi szépen, csináltam ma köménymaglevest. és azt ettem, meglátjuk a hatását. Illetve csináltam édesköményteát, és azt is ittam, 3dl-t - mecsek baby tea tul.képpen. De elkészítésnek azt írja, hogy 3dl-t kell egy nap a babának adni. Szerintem az nagyon sok... Úgyhogy inkább én ittam meg helyette. Úgyis hatásos, biztos, nem?

    Valami hasi probléma miatt sír, az biztos, mert kiszopja a magáét, majd utána kezdi ezt a nyögdösést, kapálózást, végül sírást.

    Lemértük és 80-100grammot eszik meg 8perc alatt alkalmanként.

    Szóval tuti nem azért sír, mert éhes, amit korábban valaki itt írt. 

    A felpócolást megcsináltam, most úgy etetem, de nem venném észre, hogy lenne különbség.  

    előzmény:
    Alinee2 (218)
    2012-07-14  20:20
  25. 2012. július 15. 14:23227.

    Az én gyerekemnél is volt ilyen szenvedés a cicin, én a hasfájásnak tudtam be. Büfiztettem vagy hasrafektettem, utána jobb lett. Én az első három hónapban folyton szoptattam, sokszor igényelte.

    Észrevettem, hogy leginkább a közelségem kellett neki, ha nagyon megindult a tej, akkor elhúzta a fejét.

    Ezért mindig simogattam, felvettem, soha nem hagytam magára, hagytam, hogy elaludjon a cicin, később is.

     

    A topik többi részéhez a véleményem:

    A suttogó könyv nálam a kukában landolt.

    A gyereknevelés a gyerekről szól, nem a szülőről. Aki képes önfeláldozóan csinálni, a gyerek érdekeit előre tenni, az csinálja jól. Meg fog térülni. 

    És ez nem majomszeretet. Ha majd a dackorszakban képes a szülő határozott lenni és nevelni, rászólni, amikor kell, dicsérni, amikor kell, nem csak ráhagyni a dolgokat, mert az könnyebb, ez a nevelés is meg fog térülni, a nem nevelés, a könnyebb út meg megbosszulja magát.

    Tudom, hogy könnyebb sírni hagyni 3 napig, mint mellette lenni, az igényeire figyelni és magunkat háttérbe szorítani akár évekig.

    De akkor ne csodálkozzunk a végeredményen, mert mindennek ára van.

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18

Címlap

top