Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2012. július 12. 12:5326.

    Jaj! Egyhetes gyereket három-négy napig hagytál ordítani éjzsaka!

    Az szép!

     

    előzmény:
    zöldkiwi (8)
    2012-07-12  11:50
  2. 2012. július 12. 12:5325.
    Mondjuk egy próbát mindenképp megér, hogy a babát megetetni annyira, amennyi fér bele és megnézni, mit csinál úgy...
    előzmény:
    sisolya (23)
    2012-07-12  12:52
  3. 2012. július 12. 12:5224.
    2-3 évesen cumival a szájában utcán kóválygó gyerek azért teszi ezt, mert anyu megengedi. :-)
    előzmény:
    duracellnyussz (21)
    2012-07-12  12:49
  4. 2012. július 12. 12:5223.

    Szerintem is éhes, azért tart egy óráig is az esti szopi, mert enne, de nincs tej..

    Add neki a napközben lefejtet üvegből vagy tápszert.

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  5. 2012. július 12. 12:5022.

    Én innen a távolból nem tudom eldönteni.

     

    Mindenesetre az előbb említett középső gyerekem biztos nem az éhség miatt akart rajtam lógni. Már a kórházban is dőlt a tejem, gyereknek a fülén jött ki kb. Úgy kerekedett, mintha fújnák, ennek ellenére lógni akart. :-)

    Megkapta a cumit, és azzal a lendülettel aludt is 3 órát. És így is folytatta.

     

    előzmény:
    mosolyka (20)
    2012-07-12  12:46
  6. 2012. július 12. 12:4921.

    Szia! 

     

    Nekem is az jutott legelőször az eszembe, hogy nem marad éhes?! Nem bántásból kérdem! Azt javaslom kölcsönözz egy hétre vagy egy hónapra egy babamérleget. (1500-3000 forint.) Evés előtt és evés után mérd le a csöppöt, így tudni fogod mennyit eszik. 

    Szerintem az orvos is ezt fogja tanácsolni elsőkörben. Meg, hogy vezessetek be időrendet (ez is fontos dolog, nem csak az igény szerinti szopi), hogy két étkezés között eltelljen egy kevés idő, hogy a gyomra megnyugodjon. 

     

    A szoptatás fontos dolog, csak sokan egyértelműnek veszik. Csak egy mellből eszik egy étkezésnél? A tejed először ,,leves" majd csak utána ,,laktatóbb", ezért ajánlják hogy egy mellből szívjon ki mindent először a baba. Ha kérdésed van, szerintem kérd ki (nem tudom aranyos e) a védőnőd tanácsát.

     

    A cumi akkor megoldás, ha a babának csak a reflex kell és megnyugszik. A cumi NEM ROSSZ DOLOG, csak épp nem egy 2-3 éves gyerek szájában az utcán. Szerintem.

     

     

    És a széklete?  

    Ő még nem hisztizik, majd meglátod milyen az...  

    Majd ha már 10-11-12 hósan toporzékol és ,,rongybaba" lesz, ha el akarod venni valahonnan és visíííííít... na majd akkor.  

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  7. 2012. július 12. 12:4620.
    Mint mindenki. De ezt egy jólakott, csecsemő nem csinálja, csak az aki éhes. Ezért nyűgös ennyire. Meg szerintem a szopóreflexe nem lehet elég erős, könnyen elfárad.. 
    előzmény:
    évi* (18)
    2012-07-12  12:41
  8. 2012. július 12. 12:4619.

    Erről jut eszembe (kanapé-kiságy téma), én az elején kölcsönkaptam egy pici bölcsőt, és abban aludt melletünk, pont elfért az ágyunk mellett.

    Egyrészt ez kuckósabb, védettebb alvóhely volt neki még, mint a kiságya, ami neki még nagy ágy :), másrészt ha álmában kezdett nyöszörögni, csak fekve kinyúltam és a hasára-hátára tettem a kezem, már aludt is vissza, így én is. Esetleg érdemes megpróbálni, ha tudsz szerezni bölcsőt. Venni maximum használtan és olcsón érdemes, mert kb. 3 hónap alatt kinövi.

     

    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  9. 2012. július 12. 12:4118.

    Semmiképp.

    Majd kb. 2 év múlva rájön Krisztinav. is. :-)

    előzmény:
    mosolyka (17)
    2012-07-12  12:36
  10. 2012. július 12. 12:3617.
    +Egy 1 hós baba nem hisztizik.
    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  11. 2012. július 12. 12:3516.

    A te leírásod alapján:   A gyereked éhes. Ezért van csak úgy el amit leirtál. 

    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  12. 2012. július 12. 12:3315.

    Nyugi és türelem:-) Túl lesztek rajta, vannak ilyen "több emberes gyerekek", szeretnek kézben lenni. Honnan tudod, hogy nem a hasa fáj? Böfiztesd szopizás közben, hátha beszorult a levegő.

    Mennyit eszik, milyen gyakran?

    Egyébként ezzel minden anyuka így van, hogy semmi másra nincs ideje, főleg az első hónapokban ez tök "normális"

    Rendeződni fognak a dolgok és emlékezni sem fogsz a nehézségekre, én ezt 2 gyerek után mondom:-)

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  13. 2012. július 12. 12:1614.

    Amúgy pedig tényleg érdemes megpróbálni a cumit. Nekem a középeső fiam lett volna ilyen reggeltől-estig cicin lógós, de se időm, se kedvem nem lett volna a 24 órás szoptatáshoz. Kapott egy cumit, és 2 etetés közt békésen nézelődött, vagy aludt.

    Mielőtt szó éri a ház elejét: Mindhármat szeretgetem, amennyit bírom, de van még egy pár feladatom az egész napos mellen lógatás mellett.

    előzmény:
    Csakcica (11)
    2012-07-12  11:53
  14. 2012. július 12. 12:0813.

    Nekem "csak" 3 van, de kb. az lehet, hogy első gyereknél ugrasz, ha megnyikkan.

    Másodiknál mész, ha ráérsz. :-)

    előzmény:
    marieklein (2)
    2012-07-12  11:32
  15. 2012. július 12. 12:0412.

    Én úgy ítéltem meg, hogy 3-4 átsírt éjszaka kevésbé leterhelő a családnak, és a nagyobb testvérnek, mint mondjuk 1-1.5 éven keresztül kelni éjszakánként, és zombiként élni. 

     

    Az égvilágon semmi baja nem lett tőle a gyereknek, viszont az anyja kipihent volt reggelente.  

    előzmény:
    menyus81 (10)
    2012-07-12  11:52
  16. 2012. július 12. 11:5311.

    A cumit nem minden baba fogadja el, de ha igen, hidd el, nem rossz az.

    Nagy valószínűséggel az ujját fogja szopni helyette és később arról nehezebb leszoktatni.

    Én annó 6 éves koromig szoptam az ujjam (3. gyerek vagyok, sokszor nem kaptam elég figyelmet és szorongós voltam...) Később emiatt fogszabályzót kellett hordanom, mert a maradandó fogaim kifelé dőltek az ujjszopás miatt!

    Egy mai fogszabályzós (vékony nyakú) cumival ez megelőzhető.

    Persze simán lehet, hogy a kisfiad el sem fogadja a cumit, marad a mell :).

     

    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  17. 2012. július 12. 11:5210.
    Szegény gyerek, jó lehetett neki éjszakákon át ordítani No comment...
    előzmény:
    zöldkiwi (8)
    2012-07-12  11:50
  18. 2012. július 12. 11:509.
    Féléves korukig tényleg nem hisztiznek, valóságos igényüket fejezik ki a sírással. Hogy ez milyen igény, neked kell kiderítened. Lehet, hogy csak az ölelés, ilyen esetekre szokták javasolni a hordozókendőt. A sikítás viszont szerintem fájdalomra utal, lehet, hogy hasfájós.
    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  19. 2012. július 12. 11:508.

    Visszaemlékezve az én második gyerekem 3 hónapos koráig ordított, bár neki az jó volt, ha kézben volt... 

     

    Honnan tudod, hogy nem fáj a hasa??

     

    Egyébként én a helyedben megemlíteném a gyerekorvosnak.

     

    Egy ismerősöm babája például tejcukor érzékeny, és annyira, hogy ez már újszülöttként jelentkezett. Ha az anyukája bármi olyat evett (pl.: zöldborsó, stb.) amiben tejcukor van, akkor azonnal ordított.... csak anyatejes volt, az orvos meg azt mondta, hogy nem elég a tej, kapjon tápszert...

     

    Szerencsére anyuka kitartó volt, nem engedett, és utána jártak a dolognak, így hamar megoldódott.

     

    Visszatérve, szerintem rengeteg oka lehet, ha sírós egy baba. És persze nagyon nehéz is.

     

    Én elég vaskalapos vagyok, nem kapkodtam fel napközben (amúgy sem tudtam volna, ott volt a nagy), éjszaka meg még szigorúbb voltam. Éjszaka az alvásé, ha ordított ordított, de maradt a kiságyban. 3-4 ilyen éjszaka után 2 hetes korától átaludta az éjszakát. Teljesen egészséges, jól fejlődik, semmi lelki törést nem okozott neki.

     

    A nagyobbal is ugyanez volt a módszer, ott is bevált.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. 2012. július 12. 11:477.

    Az ilyen pici babáknak nagyon fontos a testi kontaktus, a szopás pedig megnyugtatja őket. Az én privát véleményem szerint a cumi nagyon hasznos, ha nem szeretnéd, hogy állandóan cicin legyen, mivel szüksége van a szopásra. De ha te nem szeretnéd, hogy cumit kapjon, akkor maradj a mellnél, ha az megnyugtatja. A baba érdekében, no meg neked is jobb, mint szegény sírását hallgatni.

     

    Nem hiszti ez, csak egyszerű igénye a babának.

    előzmény:
    krisztinav. (5)
    2012-07-12  11:41
  21. 2012. július 12. 11:466.

    Szia!

     

    Az én kisfiam  már 1 éves, és ilyen gondunk nem volt, de hidd el, megértelek. Nagyon nehéz az eleje, de minden nappal könnyebb lesz! Erőseb leszel Te is és ő is, megtanuljátok a helyes szoptatást is, ami sokszor egyáltalán nem jön magától (nekünk hat hét kellett hozzá).

    Ha cicin alszik el, hát nyugodtan tedd mellre! Ne félj, ebből nem alakul ki rossz szokás, bárki bármit mond. Nagyon pici még, és ez, vagyis a Te közelséged nyújtja most neki a biztonságot. Most szokja a világot, a szagokat-zajokat, hideget-meleget, stb., mindenféle ingert. Légy vele türelemes, ha néha nehéz is, és hidd el, egy 1 hónapos baba még nem "hisztizik"! Amiatt se aggódj, hogy sokáig tart egy szoptatás, igen, az első 3 hónap egy folyamatos szoptatásnak tűnhet , de most ez a Te fő feladatod, ezért vagy vele otthon. Ha végre elalszik, aludj Te is, de legalább pihenj! A házimunka megvár... Remélem van valami segítséged! Kaja legyen, a többi nem számít, a függyönyt majd kimosod egy év múlva.

    Én az elején nem csináltam ebből gondot, igény szerint szoptattam, mellre tettem, ha más nem segített, és kb. 4 hónapos korára szépen kialakult a napirendje, evés-alvás ritmusa és  minden egyenesbe jött.

    Kitartás! Próbáld a nehézségek ellenére meglátni az anyaság szépségét is, ez egy soha vissza nem térő időszak. (Én egy órán át is tudtam bámulni szerelmesen az alvó kisfiam...)

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  22. 2012. július 12. 11:415.

    Cumit semmiféleképpen nem, nem szeretem a cumikat... meg aztán az folyton kiesik a szájából. 

    Sejtem én is, hogy csak az idő az, ami majd ezt a gondomat megoldja. Legalábbis merem remélni.

    Ringatás közben is üvölt, az se jön be neki.

    Igazából, ha cicin nem alszik el, és fent van, akkor neki semmi sem jó, bármit csinálok vele. Vagyis minden csak egy darabig, aztán újra rázendít. Most már a sírás módját is kiterjesztette, lefelé görbülő száj, és néha sikítás... mintha hisztizne. Pedig neten azt olvastam, hogy egy 1hós baba nem hisztizik... hát... nem tudom...

    Esetleg, ahol még megnyugszik, az a óceán hinta. Bár ebben sem mindig. Szóval nem lehet rajta kiigazodni, mert egyszer ez jó neki, egyszer meg az.

    Nappal nem alszik a kiságyában, csak éjszaka. Nappal a nappali kanapén altatom.  

    előzmény:
    menyus81 (4)
    2012-07-12  11:35
  23. 2012. július 12. 11:354.

    Ha cicin megnyugszik, akkor altasd cicin, és aztán tedd az ágyba. Le fog szokni róla. Vagy próbáld meg a cumit.

     

    Vagy ringasd el, ha szereti. Az én gyerekem nagyon sokáig ringatva aludt el, de aztán, olyan másfél éves kora körül leszokott róla, azóta egyedül alszik el.

     

    És átérzem, amit írsz, de jó hír, hogy nem marad mindig úgy, hogy ahogy felkel, ordít (pedig egy hós korában én is azt hittem), az idő meg fogja oldani, addig is kitartás!!!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  24. 2012. július 12. 11:343.
    Nos, azzal a nagymamával szívesen elbeszélgetnék, hogy ebben az esetben milyen tanáccsal tudna szolgálni. 
    előzmény:
    marieklein (2)
    2012-07-12  11:32
  25. 2012. július 12. 11:322.

    ilyen (és hasonló: pelus 4 évesen) topikok olvasásakor eszembe jut a férjem nagymamája: 10 gyereket nevelt fel. 2 évente szült. szerintem megoldotta. a gyerekeket felnőttként ismertem meg, mind egészséges lelkű. 

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18

Címlap

top