Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem vigyáznak az unokákra

Nona77
Létrehozva: 2012. július 11. 10:11

Csak kiváncsi vagyok, hogy ez gyakori probléma-e, vagy rtikaság.

 

Az a helyzet, hogy itt a vakáció, és se az én szüleim, se az anyósomék nem vigyáznak a gyerekekre. Egyikük 7 másik 5 éves, elég hosszú a szünet, mi minden szabinkat velük töltjük, táborban is voltak, de így is van 2-3 hét amikor egyszerűen már nincs hova tenni őket. Kézefekvő lenne a megoldás, hogy a nyugdíjjas nagyszülők vigyazzanak rájuk, de nem szívesen vállalják, Már kellemetlen megkérni őket. Eddig összesen 1,5 napot "kaptunk" tőlük nyögvenyelősen. Azért nem értem az egészet, mert egyébként tök türelmesek, amikor együtt vannak, úgy tűnik jól érzik magukat velük.

Gyerekkoromban heteket töltöttem a mamáékkal, mi sem volt ennél természetesebb. Igaz, akkor még korábban nyugdíjba mehettek, anyukám sajnos még a munkahelye miatt nem tud segíteni.

  1. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 14. 12:07851.
    Ezt értem. De ez csak egy magyarázat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (850)
    2012-07-14  12:06
  2. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 14. 12:06850.
    Más eszközük nincs. Senki nem tanította meg nekik, hogy szeretettel kell nevelni egy másik embert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (849)
    2012-07-14  11:38
  3. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 14. 11:38849.

    Számomra nem jó ember az, aki szerint a verés a legjobb módszer egy gyerek nevelésére, meg a megalázás.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (847)
    2012-07-14  11:31
  4. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 14. 11:32848.

    Bocsánat, már annyit beszéltünk a témádról, hogy beazonosítottalak a topiknyitónak.

     

    Sorry!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (846)
    2012-07-14  11:24
  5. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 14. 11:31847.

    Kedves Sophie!

     

    Nagyon jól és nagyon sokat aludtam (most keltem.. ), köszönöm. 

     

    /Nem kávézom, de egy tea jól esne. /

     

    Alapjában véve én sem gondolom, hogy rossz emberek lennének anyósodék. Elvégre felneveltek már legalább egy olyan embert, akit te életed párjául választottál. Ez azért már valami.

     

    Viszont én a problémát itt látom:

     

     A legnagyobb problémát én abban látom, hogy ők nagyon ragaszkodnak a saját elveikhez, és nem akarják tudomásul venni, hogy ez tőlem nagyon nagyon távol áll,  nem tudom elfogadni, és nem vagyok hajlandó követni.

     

    Nekik semmit sem kell tudomásul venni. Neked kell tudomásul venni, hogy ha NEKED nem tetszik, amilyen értékeket ők képviselnek, azt neked kell tudni elfogadni és megtanulni kezelni így vagy úgy. Ne várj tőlük változást, egyrészt nem korrekt ilyet várni mástól (senkitől) másrészt ha neked nem tetszik valami, akkor bizony neked kell változtatni. Ők ilyenek. Te ezt tudomásul veszed?

     

    Az írásod második része maximálisan igaz. De úgy gondolom, te elkerülheted őket, ha nagyon nem tudjátok megérteni egymást. Attól még az unokák simán tarthatják velük a kapcsolatot. Vigye őket a férjed pl. Vagy jöjjenek akkor hozzátok, amikor mindannyian (a férjed is!) otthon vagytok. És oda pedig érvényesítsétek azokat a határokat, amiket anyóséknak (is, és mindenki másnak is) be kell tartani.

    Írtam már: A te váradban te vagy a királynő, a férjed meg a király. Ezt mindenkinek meg kell tanulni. Ne félj ettől.

    előzmény:
    sophia (842)
    2012-07-14  10:29
  6. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 14. 11:24846.

    Ami meg a kulcsokból mindig egyet magamnál tartok szindrómát illeti, ez miatt már volt pár vitánk a párommal... de mint már említettem, nem szeret  konfrontálódni a szüleivel, ezért vagy rám marad ez a felemelő cselekedet, vagy legyintek egyet, és elfogadom

     

    Szerintem itt van a probléma (nekem). Az ő harcuk miért marad rád? Vagy legyintesz és elfogadod. Persze ez is egy megoldás. Csak szerintem akkor nincs helye a topiknyitásnak. Ha elfogadod, akkor élj vele együtt csendben. 

    Remélem nem kioktató hangnem jön át, nem az a szándékom. Csak hiába aludtam kockásra a fejem, még mindig nem értem, hogyan tudsz így élni.

    előzmény:
    sophia (841)
    2012-07-14  10:04
  7. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 14. 11:20845.

    Amikor az após rendelkezik zárcseréről és kulcsok elosztásáról, akkor ott hiányzik annak az otthonnak a gazdája.

     

    Ezt én is így gondolom.

     

    Meg még úgy, hogy a kulcs, főleg a ház kulcsa szimbólum. Az én házam az én váram. Ha átadom a kulcsok őrzésének jogát másnak, az már nem az én váram.. 

    előzmény:
    -1- (833)
    2012-07-14  07:29
  8. 2012. július 14. 10:55844.

    Ez jó kérdés:)

     

    Néhányan nem tudják, mire vállalkoznak, csak nekik is kell, mert másoknak is van, és legyen...

    Előtte nem láttak  példát, bár volt előttük, de soha nem érdeklődtek, és azt hitték ez egy nagyon egyszerű dolog.

    És persze nagyon könnyű beleokoskodni a gyereknevelésbe egy kívülállónak úgy, hogy fogalma sincs az egészről:)

     

    Persze, csak 24 órás szolgálat, csodálatos és gyönyörű pillanatokkal, de néha nehézségekkel fűszerezve :)

     

     

    előzmény:
    feleselek (828)
    2012-07-13  22:59
  9. 2012. július 14. 10:43843.

    Visszatérve a topik eredeti témájához...

     

    Bocsánat, kedves Nona, ezért a kitérőért :)

     

     

    Mivel nekem még kicsi gyerekeim vannak, és éppen a boldog kismamaéveimet töltöm itthon, nem kell megoldanuk a manók nyári felügyeletét.

     

    A bátyámék ikerfiai tíz évesek, ők júliusban és augusztusban is eltöltenek egy egy hetet a Szüleimnél.

    Reggeli után Apukámmal nagyokat bringáznak a parton, utána lemennek fürdeni a tóba, ha az idő engedi, aztán ebéd, utána a fiúk olvasnak, vagy megnéznek egy filmet, aztán ismét fürdés este séta... 

    Egyébkén velük nem szokott gond lenni, jól viselkednek, elég nyugodtak, a bátyámék is következetesen nevelik őket. Mikor kisebbek voltak, néha előfordult egy-egy hiszti, (tehát volt előttem példa, így nem esetem kétségbe, mikor az én kisfiam is előadta a jelenetet) most már nincs ilyen műsor:)))

     

    Ha elfogadsz egy tanácsot, szerintem beszéld meg a szülőkkel, hogy szükségetek van segítségre, ha kéritek, talán megértik, és vállalják a gyerekeket:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. július 14. 10:29842.

    Kedves Stainless Steel!

     

    Sikerült kialaudnod magad?

     

    Visszatérve a kedves Apósomékhoz...

     

    Alapjában véve, nem hiszem, hogy rossz emberek lennének, sőt... inkább csak nagyon különböznek tőlem, sokmindenben. Ahány ház, annyi szokás, szokták mondani, és ez tényleg igaz.

    Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy nevel, máshogy szeret,különböző értékrendeket követünk. 

     

    Azt se hinném, hogy szándékosan bántani akarnák az unokáikat, vagy rosszat akarnának nekik, a maguk módján szeretik őket, csak máshogy...

    A legnagyobb problémát én abban látom, hogy ők nagyon ragaszkodnak a saját elveikhez, és nem akarják tudomásul venni, hogy ez tőlem nagyon nagyon távol áll,  nem tudom elfogadni, és nem vagyok hajlandó követni.

     

    Ez a mi harcunk amit sajnos időről időre nekünk kell megvívnunk egymással, de nem fordíthatok hátat nekik, nem mehetek el mellettük, mert nekem elegem van.

    Valamilyen szinten ők is részét képezik a családunknak, a férjem szülei, mégha hozzám nem is fűzi őket vérségi kötelék, azért a gyerekeimben valahol ők is tovább élnek...

    A kisfiunk és a kislányunk miatt sem tehetem meg azt, hogy megszakítom velük a kapcsolatot, mert szeretném, ha ismernék és szeretnék a Szüleinket...

    Viszont természetes, hogy vigyázok rájuk, féltem őket, mert én vagyok felelős értük, és tudom, ha velem vannak biztonságban érezhetik magukat...

     

     

    Én igyekszem a másik emberben észrevenni a jót, meglátni a szépet, és ez néha sikerül is...  (A bátyám  szerint ez néha jó tulajdonság, néha inkább velem született rendellenességnek tűnik)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (831)
    2012-07-13  23:34
  11. 2012. július 14. 10:04841.

    A zárcserét Apósom végezte, és a szerelési munkákban Apukám, vagy a bátyám szokott besegíteni, ennek nagyon egyszerű oka van, a férjem nem egy műszaki ember :)

     

    Ami meg a kulcsokból mindig egyet magamnál tartok szindrómát illeti, ez miatt már volt pár vitánk a párommal... de mint már említettem, nem szeret  konfrontálódni a szüleivel, ezért vagy rám marad ez a felemelő cselekedet, vagy legyintek egyet, és elfogadom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (832)
    2012-07-13  23:36
  12. 2012. július 14. 09:58840.

    Maga az a tény, hogy nekem is van kulcsom a Szüleim mindkét otthonához, még nem jogosít fel arra (és nem is tenném meg) hogy váratlanul beállítsak hozzájuk...

    Bár a gyerekük vagyok, és valaha én is abban a házban éltem, (még a régi szobám is megvan) de felnőttem, lett saját életem, és nekik is kialakult egy életformájuk, ami kettőjükről szól, és ezt  tiszteletben tartom.

     

    Sok időt töltünk együtt, de úgy, hogy az egyikünk számára sem teher...

    Szeretek velük  lenni, és a két gyerekem is nagyon élvezi a Nagyszülőkkel töltött pillanatokat...

     

    Sajnos elég későn, 35 évesen szültem a kisfiamat, és 38 éves voltam, amikor a kislányom világra jött... 

     

    A Szüleim, már túl vannak a hatvanon, és csak remélni merem, hogy még sokáig részei lesznek az életünknek. 

     Addig is úgy élem meg, hogy nagy ajándék mindaz, amit valaha is tőlük kaptunk a bátyámmal, hogy boldog gyerekkort biztosítottak a számunkra, egy olyan légkört, amit én is szeretnék a gyerekeimnek nyújtani.

    Ami akkor teljesen természetesnek tűnt, most felnőtt fejjel elég nehéz, mert sokat kell tennünk azért, hogy egy CSALÁD jól működjön...

     

    Hálás vagyok azért, amit tőlük kaptunk útravalóul, és szeretném, ha néha könnyíthetnék az életükön. Ha ők jönnek hozzánk, Anyukámnak reggel elkészítem a kedvenc kávéját, tejszínhabbal, ahogy szereti, kiülünk a kertbe, jókat beszélgetünk... és eszembe jut, hogy annakidején ugyanígy ültünk a Nagyikámék kertjében, csak akkor Anyukám vitte a kávét az Ő Édesanyjának... és néha könny szökik a szemembe, mert még most is nagyon hiányoznak...

     

     

    (A kulcsokról jutott eszembe, a Nagyikámék házához is volt kulcsom, gyerekkorom óta, bár a ház még mindig áll, de sajnos ők már nincsenek közöttünk,  a kulcsokat eltettem emlékbe ...)
    előzmény:
    -1- (833)
    2012-07-14  07:29
  13. 2012. július 14. 09:39839.

    Nem, kedves viharos, a ház a sajátunk, jó pár milliós hitellel terhelve:(

     

     

    előzmény:
    viharos (836)
    2012-07-14  09:08
  14. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 14. 09:28838.

    Az sem indok a ki-be járkálásra.

    Az is az én lakásom, ahol a lányomék laknak. Na és? attól még az az ő lakásuk, nem én lakom ott. 

    előzmény:
    viharos (836)
    2012-07-14  09:08
  15. 2012. július 14. 09:15837.
    Ismerös a helyzet, az en anyosomek se nagyon vallaltak a gyerekeket, csak nyögvenyelösen nehany napra (szerencsere az en anyukam igen, de ö meg 200 km-re van, de azert megoldottuk az utazast). Alig vartam, hogy nagyobbak legyenek mar es egyedül is maradhassanak. Most 11 es 13 evesek, ugyhogy mar nincs ilyen gondom, de en nem eröltetnem a helyedben, ha nem vallaljak öket a nagyszülök önkentesen, akkor oldd meg mashogy (esetleg baratokkal összebeszelni es kölcsönösen vigyazni, vagy meg több tabor, napközi, egesz napos jatszohaz stb.), oszt sz@harj a nagyszülök fejere - en is igy tettem.
    előzmény:
    Nona77 (1)
    2012-07-11  10:11
  16. 2012. július 14. 09:08836.

    Jelentheti azt is, hogy a ház az apósé csak átengedte a fiának használatra.

    Ahogy a vállalkozás is az övé, ami a megélhetésüket biztosítja.

    Persze csak mint lehetőséget írom, nem jelenti azt, hogy ez a valóság csak egy mondat szöget ütött a fejembe.

     

    "  De a legnagyobb balhé akkor következett, hogy a kisfiamat nem adtam két évesen bölcsibe, és nem mentem a családi vállalkozásukba dolgozni ..."

    előzmény:
    -1- (833)
    2012-07-14  07:29
  17. -1-
    -1-
    2012. július 14. 08:35835.

    Igen, mi is ide jutottunk, hogy képesek vagyunk úgy kommunikálni, hogy a másik nem kell, hogy kételkedjen abban, ha éppen nemet mondok, hanem pontosan tudja, hogy akkor az a valós ok amit mondok.

     

    De ebbe beletartozik az is, ha éppen nincs kedvem menni. Ilyenkor persze lehet engedek a szelíd erőszaknak, meg tán éppen arra is vágyon, de ha még sem, akkor azt is el tudja fogadni.

     

    Minden olyan esetben, amikor valahol elégedetlenség van, ott meg kellene tudni beszélni, hogy kinek mi a gondja, hiszen soha nem a másikkal van bajom, hanem a saját elképzeléseimmel, amit aztán rátestálok mindenféle kifogásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (834)
    2012-07-14  08:19
  18. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 14. 08:19834.

    Az utolsó mondatod (is) nagyon a helyén van.

    Mindig nyitva az otthonunk, kölcsönösen. Mégsem lógunk mindig egymás nyakán. Ők egy család, rólam meg tudják, hogy szeretek egyedül is lenni, és rengeteget dolgozom. 

    Meg is mondtam a lányomnak, többször is, mindig mondja, ha azt akarja, hogy menjek, vagy valamit segíteni kell, ne várja., hogy kitaláljam a gondolatait:-))  Én meg cserébe néha megkérdezem, kell-e segítség. Egyikünk se sértődjön meg, ha a másik nem ér rá, nincs kedve, akármi. És ez így is van. Azzal együtt, hogy ha csak egyszer látom egy héten az unokát, erős hiányérzetem van. De heti egyszer biztosan találkozunk.

    előzmény:
    -1- (833)
    2012-07-14  07:29
  19. -1-
    -1-
    2012. július 14. 07:29833.

    Jól elkanyarodtunk az eredeti témától, na de az már úgy tűnik meg is oldódott. Legalábbis a gyakorlatban.

    Közben érkezett válasz is a felvetésedre.

     

    Amikor valamivel nem értek egyet, az még nem jelenti azt, hogy az a valami nincs rendben.

    Egy kulcs jelenléte még nem jelenti azt, hogy akkor jövök-megyek be egy otthonba, amikor a kedvem tartja.

     

    A dolgokat mindig abban a formában kell nézni, ahová elhelyezi valaki.

    Amikor az após rendelkezik zárcseréről és kulcsok elosztásáról, akkor ott hiányzik annak az otthonnak a gazdája. 

     

    Ahol pedig önként adják át a kulcsot valakinek, akkor ott gyanítom, hogy inkább az ésszerűség van jelen, és nem az, hogy arra buzdítanak, hogy gyere bármikor, számodra mindig nyitva az otthonom.

    És valóban. Ilyen esetben mindig nyitva az otthon az előtt, aki érkezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (831)
    2012-07-13  23:34
  20. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 13. 23:36832.
    De a lényeg, hogy mi az, hogy após cserél zárat Zsófiéknál és ő is osztja szét az Ő SAJÁT kulcsaikat úgy, hogy saját magának is megtart belőle, kérés nélkül. Nonszensz.
    előzmény:
    bababetű (827)
    2012-07-13  22:52
  21. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 13. 23:34831.
    Azt amit bababetű az eggyel későbbi hsz-ben (829.) ír. Csak már délután óta nagylyukú szita a zagyam és már azt sem tudom kivel vagyok. Megyek aludni.
    előzmény:
    -1- (824)
    2012-07-13  20:35
  22. Torolt_felhasznalo_765333
    Torolt_felhasznalo_765333
    2012. július 13. 23:17830.

    Nem, ez tény.   De jó, ha van másnak is kulcsa.  

     

    Egyébként én sem megyek be a szülői házba a saját kulcsommal,   inkább felhívom,   ha nincs otthon   elmondom, hogy miért akarok bemenni.  

    előzmény:
    bababetű (827)
    2012-07-13  22:52
  23. 2012. július 13. 23:02829.
    Státuszszimbólum....
    előzmény:
    feleselek (828)
    2012-07-13  22:59
  24. 2012. július 13. 22:59828.
    Az ilyennek mi a francnak gyerek?
    előzmény:
    sophia (793)
    2012-07-13  16:07
  25. 2012. július 13. 22:52827.
    Ahogy írta más is, és te is, ezekből a szempontokból természetes, de a ti szüleitek nem császkálnak kényük kedvük szerint a lakásotokban, az engedélyetek nélkül, gondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765333 (826)
    2012-07-13  22:21

Címlap

top