Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betegszabadság?!

Gingerr
Létrehozva: 2012. július 9. 11:22

Sziasztok!

Párom egy baleset miatt 2 hét betegszabadságra kényszerült. Mivel fizetést azokra a napokra, amikor nem dolgozik, nem kap, elmentünk az orvosához, és kiíratta magát betegszabadságra. Az első munkanapján vitte a főnökének a papírokat, aki azt mondta, hogy ő ilyenekkel nem foglalkozik, nem lesz lejelentve. Mi a teendő ilyenkor? Meglehet kerülni a munkáltatót? Mivel bejelentett munkahely, gondolom járna neki vmennyi pénz. 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. július 29. 18:0680.

    Sajnos hogy belementél az "okos" megoldásba, amivel magad alatt vágtad a fát.


     


    Azért az érdekes, hogy neked nemzetközi gépkocsivezetőnek az a nyomorult 70-70 ezer forint olyan nagyon fasza megoldás volt ( és a többi hónapra is annyi elég lett volna neked??????????????????????????), ahelyett hogy a rendes úton maradtál volna.


    És ha már baleseted volt, egyből orvoshoz kellett volna menni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


     


    Semmi esélyed semmire, eljátszottál minden esélyt.

    előzmény:
    gazso.imrene (79)
    2016-07-29  16:26
  2. 2016. július 29. 16:2679.

          Tisztelt Cim!


    Olvasom a kérdéseket, válaszokat a betegszabadsággal kapcsolatosan.


    Nekem más kérdésem van, és szeretném ha válaszolnának rá, kinek mi a véleménye.


    Munkahelyi balesetem volt 2016.01.20-án, nem a kórházba, hanem a lakásomra szállítottak, csak másnap vitt a mentő a b,sebészetre, ahol megállapították, hogy a jobb térdem eltörött, tökig gipszbe tették a lábam.meglátogatott a munkáltatóm, 


    és azt mondta, hogy ne vegyünk fel jegyzőkönyvet, fizet mindent utánnam mintha dolgoznák, egy átlagot kiszámolnak és azt utalják.februárban utalták, amiért megdolgoztam januárban, március és áprilisban 70-70.000Ft-ot utalt, közben visszamenőlegesen ,03.31-el megszüntette a munkaviszonyomat is.Azt szeretném kérdezni, hogy mire számíthatok, nem voltam táppénzen, ő miatta, mert igérte,hogy fizet! A Munkaügyi Főfelügyelőségen van a dolog, ott döntik el, hogy munkahelyi baleset vol-e, vagy mi! Tanum van, mert váltósofőr látta az állapotomat.


    Mondják meg őszintén, munkahelyi baleseteknél csak úgy fel lehet mondani?


    Vagy az EÜ Pénztártól mit várhatok, mert oda leadtam a kórházi papírjaimat?


    Szeretném mielőbbi válaszát, válaszotokat.


     SYLVER.


    Különben nemzetközi gépkocsvezető vagyok, és rakodás közben megcsúsztam, és leestem a platóról,a mai napig kezelésekre járok, aztán a továbbiakat még nem tudom, augusztus 4-én eldől, hogy szükséges még kezelésekre járnom!

  3. 2012. július 11. 13:1678.

    Én nem kérem a jelenléti ívet (esetleg beszkennelik), ők ott vezetik maguknak, és ahol több dolgozó van, ott az irodában van az összes személyes anyag, a bér és a jelenléti ív, lévén oda megy ki az ellenőr a helyszínre ( ahogy volt is már rá példa), és kérte visszamenőleg az összes jelenléti ívet.

     

    Én csak azt egyeztetem, hogy ki megy szabadságra, és volt-e beteg valaki adott hónapban, bérszámfejtés előtt rákérdezek, ha volt beteg, akkor kérem a tp papírokat beszkennelni. 

     

    Persze, a tulajnak az azonnal feltűnik, ha valaki nem megy be dolgozni, ezért is kérdeztem, hogy szóltak-e, meg a tulaj mit tudott, mert nagyobb cég esetén a tulaj nincs bent, csak egy vezető, és lehet, hogy az elmismásolja a dolgot, meg akármi is lehet. 

     

     

     

    előzmény:
    gezemici (75)
    2012-07-10  17:51
  4. 2012. július 11. 12:0977.
    A legtöbb cégnél a jelenléti ívet utólag írják hónapokra visszamenőleg...
    előzmény:
    gezemici (75)
    2012-07-10  17:51

Címlap

top