Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 márciusi babavárók :)

Natty
Létrehozva: 2012. július 9. 08:14

Sziasztok!

 

Várok ebbe a topikba, olyan kismamákat, akik 2013 márciusára várják pocaklakóikat. Gyertek beszélgessük, osszuk meg egymással az élményeinket, bajainkat, örömünket, szomorúságunkat, aggódásunkat stb.

 

Remélem egy jó kis csapat fog összejönni...

  1. 2012. augusztus 15. 18:23376.

    Tök jó, Anikó, hogy így bírod a strapát és a sok programozást, le a kalappal előtted!

    Én hamar elfáradok - bár mondjuk napi szinten 3-4 órákat utazom - , viszont nem vagyok rosszul... A vadászkutya reflex is mintha már alábbhagyott volna, legalábbis képzeletbeli szagoktól már nem fordul fel a gyomrom

    A rosszullétek egyébként állítólag mérséklődni fognak a 12. hét után, úgyhogy kitartás és fel a fejjel... a picur minden fáradtságot és szenvedést megér

    Én ma mondtam el egy már nagy pocakos kolléganőmnek, hogy sorstársak vagyunk (ő november elején fog szülni), nagyon megörült, aranyos volt

    A főnököm főnökének is ma jelentettük be, nagy meglepetés nem érte, mondta, hogy ez várható volt és ő is nagyon jól fogadta a hírt

    Ti 20-án már 4D-s babamoziztok, vagy még csak sima UH?

    Hány hetes is vagy most?

     

    Szép estét:

    Edina

    11+5

    előzmény:
    meszianiko (369)
    2012-08-15  12:48
  2. 2012. augusztus 15. 18:15375.

    Szia remese,

     

    Igen, a mi picinyeink nagyon fej-fej mellett haladnak :)

    Jövő héten megyünk újabb vizsgálatokra, tesztekre, ott újra láthatjuk :)

    Nem tudom, írtam-e reggel, de a doktornő még az ujjacskáig is megszámolta... olyan jó volt látni...

    Ti mikor mentek legközelebb?

     

    Edina

    11+5

    előzmény:
    remese (372)
    2012-08-15  15:57
  3. 2012. augusztus 15. 16:03374.
    Juj, az előbb azt láttam h nem ment el, most meg kétszer is, bocs
    előzmény:
    remese (373)
    2012-08-15  16:02
  4. 2012. augusztus 15. 16:02373.

    Panka, hamar elmegy az a másfél hét, meglátod:))

     

    Csibedina, jaj, most olvasom, hogy Te is tegnap voltál uh.gon:) ugyanakkora a babád, mint az enyém, nekem 11+4 napot írtak a leletemre. 

    előzmény:
    panka11 (371)
    2012-08-15  13:58
  5. 2012. augusztus 15. 15:57372.

    Csibedina, most olvastalak csak, hogy Te is tegnap voltál:)

     pont ekkora volt tegnap nekem is babám, nekem 11+4 hetest mondtak.

     

    Panka, könnyű most mondanom, de tényleg hamar elmegy ez a másfél hét:)

    előzmény:
    Csibedina (362)
    2012-08-14  20:25
  6. 2012. augusztus 15. 13:58371.

    Sziasztok!!!:)

    Úgy örülök ennek a sok jó hírnek. Nagyon sokan voltatok tegnap ultrahangon:) Csibedina, remese, gabi0227:) Öröm volt olvasni, hogy minden rendben és szép egészségesek a babák! Jaaaaj, nekünk még mindig másfél hét van az első igazi uh-ig...egy örökkévalóságnak tűnik.

    Adrienn, írj majd, hogy mit mondott ma az orvosod!:)

     

    puszi Mindenkinek!!!

     

    Panka 7+3

  7. 2012. augusztus 15. 12:56370.

    Gabi,de jó, akkor minden ok nálatok is:) gratulálok!

     

    Én is azt hittem, h múlik a hányinger, 2 napig minden tünetem elmúlt, mostmeg.. alig élek. 

     

    puszi

     

    előzmény:
    gabi0227 (366)
    2012-08-15  10:20
  8. 2012. augusztus 15. 12:48369.

    Sziasztok Lányok :)

    No, előkerültem. Örömmel olvasta ma sok jó hírt amit írtatok :) :) Szuper, mindenkineél jól van Babóka ez nagy öröm! :)

     

    hétvége: sűrű volt a hétvége, pihi nélkül, csak program. :)

    Pénteken a közeli barátokat beavattuk a nagy híbe :) a csajszi el is sírta magát úgy örölt nekünk. párommal azt beszéltük meg, ha el kellene kezdeni hazudozni, akkor inkább elmondjuk. így is tettünk. aranyosak voltak nagyon :)

    Persze azért én kitettem a vacsit, Róka koma kinézett.

    Szombaton nagy társaságban voltunk, szerencsére nem tünt fel senkinek semmi, ott semmiképp nem szerettem volna lebukni. De képzeljétek, a szervező csaj jósolt kártyából, annak aki kérte. Összenéztünk a férjemmel hogy én ne menjek, de nem bírtam ki és odamentem. Milyen életterület? Hát a munka érdekelene. Biztos a munka érdekel téged? mondtam, hogy igen (persze az IS érdekel... :) bezzeg a kártya nem hazudik, a munka is érdekel, de hiába kérdeztem én arról a kártya mást akart mondani, ami bennem most erőteljes. Nagy szerelmet mondott: hát persze hogy szerelmes vagyok a férjembe mondom :) illetve minden mard a munka terén, nem lesz változás. Gyerek lesz, Isteni akartattal (gyerkek, dolgozzatok a témán : mondta aranyosan :) ) magamban csak vigyorogtam. Aztán sokáig nem lesz fontos a munka (gondolom otthon leszek : ) ) majd a többi már nem lényeges babóka szempontból. szóval lányok a "jósnő" nem volt beavatott és megmondta :)

    Róka koma itt is kinézett az ablakon :)

    Vasránap: bírtam a strapát, akikkel voltunk, már mindenki tudja, aranyosak voltak, figyelnek rám, cipelik a cuccokat, a bicimet :) jól esik hogy figyelnek rám, csak haszontalannak érzem magam, hogy kiszolgálnak. De ezt majd meg kell szokni :)

    A hétvége után ráálltam a mérlegre 2,5 kg-al többet mutatott, mint előtte, meg is ijedtem, de nem létezik ennyit hízni. de azóta lassan vissza is megy a súlyom a normálisra.

    Flaskan: köszi az együttérzést :) hidegrzástom nekem is van

    Adrienn: rosszullétekken én is így vagyok, van hogy elviselhető, van hogy kiüt. Hasam is nő, nem tudom eldönteni, hogy puffadok-e, vagy a bébike. Minden esetre a kilók mennek le, a nadrágok pedig szorítanak :)

     

    Gabi: látom, akkor az éjjeli ébredéssel nem vagyok egyedül. Igazából nekem az egész alvásom olyan hogy egyáltalán nem alszom mélyen és nem érzem, hogy kipihenném magamat. Fogmosás szintén öklendezés nélkül nem múlik el nálam sem :)

     

    Savanyúság: még az elején nagyon kívántam a savanyút, a kedvencem a koviubi volt. Anyósomtól kaptam koviubit, meg ubit is és otthon az erkélyen készítettem én is. Ezt egy párszor megcsináltam, és a tömény szagától jött a kis Vukk. Most már a koviubi puszta gondolatától is Rókakoma közelít.

    Kriszta: részvétem, nem lehetett könnyű a "fogas" dolog. :(

     

    Fogas kérdés: Nekem is van egy első fogam, amit kezeltetni kell...múlt héten voltam és még megyek, nem szeretném őket elveszíteni ...

    Pattanások: Ti hogy álltok vele? nekem a testemen, főleg a karomon jöttek ki, arcom (hál' Istennek) nem.

     

    Szájszag, -íz: sokszor a saját szájízemtől vagyok már rosszul :)

     

    Kriszta: testsúly: nálam kb. 3 hónap alatt 8-9 kg lement 92,5-ről kezdtem, most 83,5-84,5 vagyok. Ebből a két hónap alatt kb. 5 kg. Van miből lemenjen... :)

     

    Bejelentés: munkahelyen augusztus 20-után (akkor megyünk a második kukucskára, kapjuk a kiskönyvet a soki néni szerint, stb.), de lehet megvárom a 12 hetet, mert úgyis szabin vannak a főnökeim. Egyik munkatársamat beavattam.

     

    Párommal hogy osztottam meg a hírt :) nekem napra pontosan szokott megjönni, ezért mikor 2 napot késett, akkor már gyanús volt, csináltam is egy teszet (szüleimnél voltunk nyaralni barátokkal) vittem a páromnak, mutattam a halvány csíkot, azt hittük akkor hogy ez negatív, de nem értettükl akkor miért nem jön meg, közben meg ez már pozitív volt, csak nem extra érzékeny tesztet kaptam, hétfőn vettem egy szuper érzékenyet és elmentem pisilni és kimentem a nappaliba és együtt vártuk az eredményt. Mindketten megleődtünk, kicsit el sem hittük, 1,5 évet próbálkoztunk és a nyaralás alatt megtörtént. Boldogok voltunk, sírtunk. Egyben a felelőség szele is megcsapott bennünket és bíztunk ,hogy minden rendben lesz végig és egy egészséges és szép lesz. Örölök neki hogy együtt csináltuk, együtt vártuk, eltettem a tesztet, ez az első emlék majd a várandósságomról, majd ha felnőtt lesz megmutatatom neki. Nekem is érdekes volt megnézni az anyu terhes kiskönyvét velem, öcsémmel :)

     

    Csibedina: gratul a jó hírekhez :) kis ficánka :) aranyos lehetett, auguszrus 20-án mi is megyünk mozira :)

     

    Remese: nem értek a miómákhoz, csak infó: unokatesómnak volt a második picijével egy miómája (sőt még mindig van) a babával együtt nőtt, fele akkora volt mint a baba. aztán visszahúzódott. Nem bántják, azóta is ott van, ellenőrzik, nem csinál semmit.

     

    Gabi: ez szuper, milyen nagy már :) de jóóóó :) kis karatés, a kis drága :) írod 12 hetes vagy és kicsit jobban, bizakodom, hogy lassan vége lesz már. Szeretnék már megéhezni és enni egy jót. :)

  9. 2012. augusztus 15. 10:45368.

    Jaj de örülök hogy minden rendben

    Kicsit irigykedem is, túl vagy a nehezén. A rosszullétek ritkulnak hogy már betöltötted a 12. hetet? Reménykedem hogy nekem sincs sok hátra belőle

    előzmény:
    gabi0227 (366)
    2012-08-15  10:20
  10. 2012. augusztus 15. 10:42367.
    Bocsánat elírtam 9+4 vagyok
  11. 2012. augusztus 15. 10:20366.

    Sziasztok!

     

    Na, voltunk tegnap dokinál, és szerencsére csupa jó híreket közölt!

    A babácskánk 6,41 cm. Hihetelen, milyen gyorsan nőnek ebben az időben, legutóbb még csak 2 cm-es volt. Megmérte a nyaki redőt, rendben van az is!!!  Annyira édes volt, annyit mocorgott,lehetett látni ahogy rugdos a kicsi lábával, mint egy kis karatés. Nagyon élénk volt, tündéri!!! 12 hetesek vagyunk. Párom is megnézte most már, odavolt érte, láttam a szemében a büszkeséget, és a meghatottságot. A szívecskéje a babának rendesen, szépen ver, tisztára oda vagyok érte!!!!! 

    Legközelebb mennem kell AFP-s vérvételre, már kértem is időpntot, szeptember 4.re, utána a kórházban lesz ultrahang, a magándokimhoz majd a 22. héten kell visszamennem.

     

    Azért most kicsit megnyugodtam, hogy láttam, rendben van! Most olyan más érzés, most már sokkal jobban elhiszem, hogy itt van köztünk, velünk! puszi mindenkinek!

     

    ui: Most takarítanom kell, mert már olyan régen nem volt erőm hozzá..Most, hogy nincs annyira hányingerem, neki is állok! :)

  12. 2012. augusztus 15. 10:07365.
    Elfelejtettem azt leírni hogy mi is várni akartunk a családnál a bejelentéssel legalább amíg van szívhang. De mivel bekerültem a kórházba így hamar kitudódott. Sajnos nem örömhírként, a család nagyon megijedt. De annál nagyobb volt a boldogság utána. Mivel mindenki így örült akárkivel találkozom, mindenki a babáról kérdez már, pedig ennyire korán nem akartam hogy MINDENKI! tudja. A baboránól ennyit
  13. 2012. augusztus 15. 10:04364.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat a fogorvosra, megnyugodtam.

     

    Én tegnap mentem nőgyógyászhoz, a sajátomhoz aki még azt sem tudja hogy terhes vagyok, de közbejött valami, így ma visszamegyek.

    Nagyon izgulok már, pedig érzem hogy minden rendben de mégis ilyenkor mindig görcsbe rándul a gyomrom ha vizsgálatra megyek.

     

    Tegnap egész nap az édesanyámnál és nagymamámnál voltam. A mamám megcsinálta a kedvencemet, a paradicsomos húsgombócot.

    Jóízűen nekiálltam, de pár falat után nagyon rosszul lettem

     

    Szinte minden nap változik mit kívánok és mi az amire rá sem bírok nézni. 

    Mi 9 hónapja készültünk a babára és 6 hónapja próbálkoztunk élesben, hát egy örökkévalóság volt. Én vérezgettem hónap közepén is meg eléggé össze vissza voltak a ciklusaim, így azt hittem megjött, csak túl korán. Egy belső sugallatra férjemmel vetettem tesztet. Mondtam neki a telefonba ne kérdezze, hülye vagyok tudom hogy menses után 2 nappal tesztet akarok csinálni. Aranyos volt nem nézett hülyének. Délután 3-kor hazaért a tesztel persze azonnal megcsináltam. Ahogy szívta fel magát már ott volt az erős csík majd leugott. NEM HITTEM EL! Remegő kézzel és döbbenten közöltem a férjemmel aki a wc elött ült hogy ez pozitív! Még jó hogy kettőt vett a drága, rögtön megcsináltam azt is. Az eredmény ugyanaz! Akkor leültünk és mondtuk döbbenten nem hiszem el nem hiszem el. Engem is ledöbbentett az eredmény!

    Sajnos utána méhenkívüli terhesség gyanújával bekerültem a kórházba, megis csinálták a laparoscopiát. Nagyon ki voltam hogy végre összejött és most nem tarthatom meg. De nem találták meg, méhen belül volt Most 7+4 vagyok.

  14. 2012. augusztus 15. 10:01363.

    Sziasztok Csajok!

     

    Köszi a drukkokat mindenkinek!

     

    Mi is lombikosok vagyunk, ezért az én "színvallásom" sem volt túl romantikus. A beültetés utáni 8. napon olyan halványan, hogy egyedül én láttam, de kimutatta a teszt. Mutogattam a férjemnek, persze semmit nem látott. Másnap csináltam egy tesztet, egy másik tesztet meg  vízbe mártottam. Na, ott már nagyon jó indulattal ugyan, de lehetett látni a második csíkot. Utána már minden nap csináltam, és erősödött a csík. Szegény férjemet szerintem megőrjítettem a teszteléseimmel. Minden reggel ébredés után beletörődően csak annyit mondott: nnna, mutasd!

     

     Szóval, tegnap voltunk a 12. hetin.. 

    Először uh-ra mentünk. 11. hét, 4 napos, 48mm a crl. A lényeg, a nyaki redő 0,8 mm, orrcsont látható, zárt hasfal, normál szívműködés, négy végtag megvan. , rendellenesség nem látható, eddig minden ok:)) utána mentem az integrált vérvétel első részére, a következő csak egy hónap múlva lesz. Eredmény majd a második vv után jön. 

     

    Most nagyon megkönnyebbültem, bár láttak egy miómát, amiről tudtam hogy létezik, csakhogy most kétszer akkora, mint volt. Állítólag a méhűrt nem torzítja, kifelé nő.. Remélem, hogy nem lesz problémám vele

     

    Puszi nektek!

     

    Gabi??

     

     

    előzmény:
    Csibedina (362)
    2012-08-14  20:25
  15. 2012. augusztus 14. 20:25362.

    Szép estét Mindenkinek!

    Megjöttünk a doktornőtől, és csupa megnyugtató dolgot hallottunk :)

    Az összes leletem jó lett, kiscsibét pedig megnézte hüvelyi és hasi ultrahanggal is :) Nagyon szépen fejlődik, teljesen jól kivehető volt minden testrésze - annak ellenére, hogy bújócskázott a méhlepény mögött és nagyon-nagyon fickándozott :)

    A CRL az 48,7 mm, a doktornő szerint pont ideális, az UH 11+5-re saccolt, én 11+4-en tartom magam nyilván :) A szívhang is teljesen szabályos volt és nagyon jól hallottuk :)

    Egész nap nagyon izgultunk, de megérte

    Jövő héten megyek Down szűrésre (anyai vérből, plusz genetikai UH), ennek kb. 10 napon belül megvan az eredménye.

     

    Fontos lehet nektek is, hogy azt mondta a doktornő, nyugodtan lehet, sőt kell is rostokat fogyasztani (akár utifű maghéjat keverni joghurtba, vagy különböző rostanyag tablettákat, amik kizárólag növényi és elemi rostokat tartalmaznak). Többen panaszkodtatok, hogy picit már híztatok, ez segíthet... Eddig én sem akartam szedni, de így már bátran el tudom holnap kezdeni :)

     

    Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra:

    Edina

    11+4

  16. 2012. augusztus 14. 19:29361.

    Kívánosság:Én extra sós szájú vagyok,de mostanra az édeset kívánom és vissza fogtam a sós mániámat(vagyis magától megszünt).

    A csokit sose szerettem és szerencsére most sem,de az édes íz nagyon kell.Tehát túrórudi és társai,édes gyümik stb stb.

    Jah és a barack....hát most a mániám.Az íze,az illata...

    Sose szerettem a barack lekvárt de tegnap életem legfinomabb lekváros kenyerét ettem. 

    Viszont az elején imádtam a koviubit,most viszont nem is kívánom,pedig szeretem nagyon....

     

    A hírközlés: 5 hónapja vártuk a babát így végülis nem volt nagy meglepi ebből a szempontból és nem is készültem semmi extrával.Az első tesztem elég halványka lett,így még várni akartam,na de persze meddig bírtam....a vacsoráig.  Egész nap fülig ért a szám szóval sokáig nem tudtam volna titkolni.....Vacsi után egy frappáns kis monológgal mondtam el hogy úton van a pocaklakó.Persze volt nagy összeborulás,meg pityergés.Nagyon örült Apa....

    Hát nálunk ennyi a sztori,de örülök hogy így alakult,nem csinálnám másképp most sem!  

  17. 2012. augusztus 14. 16:15360.
    Nálunk a lombik miatt tudta, hogy jön a  tesztelés, de én nem bírtam magammal és a megbeszélt időpont előtt teszteltem. Felkeltem nagyon korán, mert nem bírtam aludni se és majdnem elájultam azalatt a két perc alatt, amig az eredményre vártam. De amikor elindultam a fürdőbe hogy megnézzem, valahogy tudtam, hogy pozitív lesz. Felkaptam és szegény alvó férjhez rohantam, aki félálomban hirtelen azt sem tudta, mi van. :-) Szóval nagy romantika nem volt sajna, de nem is baj sztem.
    előzmény:
    gabi0227 (355)
    2012-08-13  22:12
  18. 2012. augusztus 14. 15:21359.

    Sziasztok:)

    Natty, tudom, hogy az esküvőszervezés leköti minden idődet, de ha végre lesz egy kis szusszanásnyi időd, akkor kérlek szépen vegyél be engem is a táblázatba:) A hiányzó adatok: március 31 / 1. baba :)

    gyorgyiv, biztos minden rendben lesz az uh-n, ilyenkor előfordul, hogy korrigálják a baba méretei alapján a korát, ne aggódj.

    hízás: én is kb. 1 kg-t híztam eddig, de nem kéne, hogy nagyon meginduljon ez a folyamat...kicsit félek, pálne, hogy szedem az Elevitet. Még csak a 7. hétnél tartok.

    gabi0227 , csibedina hát sajnos én sem voltam igazán kreatív, amikor bejelentettem a páromnak, a mi történetünk is hasonló. Pedig én korábban elterveztem a kis cipőt:) Csak aztán jött a kálváriám a tesztekkel és ekkor a párom már együtt izgult velem. Nekem elég pontosan szokott megjönni, ezért 2 nap késés után titokban már vettem egy tesztet, de az negatív lett, majd a második is negatív lett, aztán jött a harmadik, amelyik meghatározhatatlan eredményt hozott:) Én negatívnak láttam, bár volt egy kis rózsaszínes iszonyú pici és halvány folt a teszt zónában:)) Korábban olvastam, hogy ritka az ál-negatív teszt és bármilyen halvány csík is számít, ezért felkértem a férjemet szakértőnek és ő megszakértette, hogy szerinte ez negatív, de akár pozitív is lehet:))) Ekkor nem következhetett más, mint egy újabb teszt, de már egy jobb fajta (Clearblue), mert a bizonytalanság szörnyű. A férjem ekkor már beavatottként együtt várta velem az eredmény megjelenését. Ő vette észre először az örömhírt:)), én ugyanis nem is mertem odanézni. Ezután együtt sírtunk és öleltük egymást a fürdőszobában...hát legközelebb majd remélem időben eszembe jut, hogy meglepjem egy kis cipővel:)

    Nyimi, mikorra mondták, hogy meg lesz a vérvétel eredménye? Mit szólt a kicsi, hogy jön a tesó? Gondolom nagyon lelkes:)

    További szép ás rosszullét-mentes napot mindenkinek!:) Nálunk ma reggel első ízben bekopogtatott a kis Vukk, remélem hanyagolni fogja a további látogatásokat:)

    Panka 7+2

     

     

     

     

     

  19. 2012. augusztus 14. 09:23358.

    Sziasztok!

     

    Én ma reggel voltam vérvételen, remélem jók lesznek az eredmények.

     

    Kriszta, én egyelőre tartom a súlyom, szerencsére nem híztam eddig semmit. Pedig semmi rosszullétem nem volt. 

    Gratula a kiskönyvhöz!

     

    Adrienn, persze, ahhoz mész, akohez akarsz, csak fogorvos legyen!Én is magán fogdokihoz mentem, akihez amúgy is járok.

     

    Pannka, rendes a férjed, végül is a szándék a lényeg!Mi már a teszt után elmondtuk a szülőknek meg a nagypapámnak és a legjobb barátoknak. És az első Uh után szinte mindenkinek!Akkor bejelentettem a munkahelyemen is, hogy még egy darabig ne is számítsanak rá, hogy visszamegyek, ill. azért mert így védett vagyok, nem tudnak kirúgni.

     

    gyorgyiv, szegényke, még szerencse, hogy ilyen gyorsan elmúlt a fülgyulladásod!

     

    remse, drukkolok, aztán várjuk a beszámolót!

    Én egyelőre semmit nem kívánok olyan nagyon, Sok savanyúságot eszem, de ez terhesség előtt is így volt!

     

    gabi, neked is megy a drukk, írj majd!

    Mi együtt csináltuk a férjemmel a tesztet most is és 3 éve is, együtt izgultunk és aztán örültünk nagyon!

     

    Csibedina, nálunk is hasonlóan zajlott a tesztelés csak mi a nappaliban figyeltük az eredményt!

     

     

    Nyimi

    11+1

     

     

  20. 2012. augusztus 14. 08:27357.

    gabi0227, nagyon jót mosolyogtam a babacipős sztorin. Korábban én is azt gondoltam, hogy hasonlóan kellene a férjem és a család tudtára adni majd a dolgokat, de nem így történt nálunk sem, mivel a férjem szorgalmazta főként, hogy csináljunk tesztet és talán jobban izgult, mint én... A tesztet nem mertük kivinni a WC-ből, mivel azt írta, hogy vízszintesen kell elhelyezni, gyorsan ráraktam a fűtőtestre. A férjem megkérdezte, hogy bejöhet-e, mondtam neki, hogy persze... dobogó szívvel vártuk, hogy jelenjen már meg végre valami és a kis okos teszt még azt is megmutatta, hogy hány hetes vagyok . Azon nyomban egymás nyakába borultunk és szipogtunk a meghatottságtól... ott, a WC-ben... Romantikus, nem? 

     

    A ma vizsgálatra menőknek szorítok, én is délután megyek, de már iszonyatosan izgulok, hogy minden rendben lesz-e... Nincsenek panaszaim a szagérzékenységen és a ritkán előforduló émélygésen kívül... Remélem, ez azt jelenti, hogy minden rendben van

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Edina

    11+4

    előzmény:
    gabi0227 (355)
    2012-08-13  22:12
  21. 2012. augusztus 14. 08:18356.
    Érdekes, én rettentően édes szájú voltam mindig is, de most egyáltalán nem kívűnom az édességet, inkább a sós, húsos ételeket és a savanyúságot. De most, hogy írtad egy mazsolás-túrós palacsinta vaniliaöntettel kb a megváltás lenne :-)
    előzmény:
    remese (354)
    2012-08-13  20:01
  22. 2012. augusztus 13. 22:12355.

    sziasztok!

     

    Nyimi: Már én is utána olvastam a neten a nyaki redő vizsgálatnak, azért köszi az infót! :) Nem félek magától a vizsgálattól, csak az eredménytől!!! Csak legyen minden rendben! Semmi mást nem akarok, csak hogy legyen egészséges!!!! :) Egyre jobban izgulok, hogy jön a holnapi vizsgálat, eddig annyira vártam, hogy eljöjjön a 14.e, most meg nagyon izgulok! De pozitívan állok hozzá, minden rendben lesz!!!!!

     

    Kriszta025: Én nem is tudom, hogy mennyit hízhattam, de biztos, hogy híztam, mert én jól eszek, nem volt hányás, a hányinger ellenére meg tudtam jókat enni. Majd a védőnőnél megtudom, ott legalább pontos a mérleg. pénteken megyek a védőnőhöz. 

     

    /Adrienn/: Szerintem mehetsz magándokihoz, mindegy kihez mész, csak doki legyen! :) Attól még pecsételhet! 

     

    panka11: aranyos lehetett a férjed, ahogyan nagy boldogan vitte haza neked a sárgadinnyét! Kedves tőle!!! Az én párom is mindent hoz nekem, amit csak megkívánok, ő is néha próbál meglepni, nem biztos, hogy bejön neki, de a szándék a lényeg! Viszont meg is főz nekem, ha valamit nagyon ennék! 

     Nekünk már tudja a család a babát, sőt, a munkahelyemen is páran, és a legjobb barátok is. Pedig megfogadtuk, hogy a 3. hónapig nem mondunk senkinek semmit, de nem bírtuk ki!!!! 

     

    gyorgyiv: Biztos most már jó híreket fogsz hallani, sokat nőhet ám az a baba ennyi idő alatt! Most gyorsan fejlődnek ezek a kis drágák, nyugi rendben lesz!

     

    remese: Én érdekes módon nagyon édesszájú vagyok, de mostanában annyira nem kell a csokika...Nem is baj :) Amit nagyon kívánok, az a savanyú dolgok, meg a kefír!!!! 

     Sok sikert neked is holnapra!!!!

     

    Mindenki: Ki hogyan mondta el a párjának a nagy hírt???? 

    Én utólag bánom, hogy nem voltam kreatívabb, de már mindegy!

    Az én párom nem is sejtette, hogy eszembe jutott, hogy terhes lehetek, regge dolgozni ment, amikor elmentem a gyógyszertárba terhességi tesztért! Megcsináltam, egyből vastag vonalas pozitív...Ledöbbentem, hogy tuti téves, ilyen szerencsés nem lehetek! Elfutottam egy másik patikába, ahol csak ugyanolyan teszt volt, de akkor is vettem egyet, hátha..Nos, az is pozitív lett! Felmentem netre, megnézni, hogy az a teszt mennyire lehet pontos, hát nem kellett volna, mert csupa rosszakat olvastam, hogy téves, és stb...Nem is nagyon voltam egész nap magamnál. Nem is sejtette a párom, hogy mi van, amikor hazajött, mondtam neki, hogy van egy meglepetésem. Bevezettem a fürdőszobába, szegény nem tudta mit keressen ott. Meglátta a csap szélén a teszet, csak állt, és nézett, mire leesett neki! De láttam a nagy boldogságot az arcán!!! :) Most már bánom, hogy nem vettem kisbaba cipőt, és nem adtam neki át! de már mindegy, a következőnél kreatívabb leszek!

  23. 2012. augusztus 13. 20:01354.

    Sziasztok!

     

    Gabi, én este 6-ra vagyok berendelve, integrált teszt lesz, meg nyaki redő vizsg. A nyaki redőnek azt hiszem, hogy 3 mm alatt kell lennie, de olvastam már 2,5 mm-t is. Ha e felett van, továbi vizsg. kell. De remélem nem lesz semmi baj. 

    De majd én is leírok mindent részletesen, de csak szerdán.

     

    Nyimi, persze, beszámolok mi volt:)

     

    A hízásról: hát, én idáig 1.5 kg-ot híztam sajnos. Nem tudom h ez sok-e a 11-12. hétig. Mondjuk nem vagyok hányós, és az émelygés ellenére is mindíg tudtam enni. 

     

    Olyan fura, hogy mindíg utáltam az édességet, de minimum hidegen hagyott a csoki, most meg.....nagyon kívánom az édeset, ma is túrós-mazsolás palacsintát ebédeltem vaníliaöntette

     

    ki mit kíván főként?

    előzmény:
    gabi0227 (345)
    2012-08-12  19:44
  24. 2012. augusztus 13. 19:58353.

    Szia!

    Ha vissza olvasod amit írtam pár napja akkor ott látod én is hogy jártam.A paracetamol elvileg nem árt a magzatnak.Az algopyrint viszont sem a patikus sem neten nem javasolják főleg nem az első trimeszterben és az utolsó 6 hétben.Szóval az orvosod nagyon nem jót javasolt.

    Na de mindegy,a lényeg hogy egy nap alatt helyre jöttél.

     

    Csajok!

    Ma voltam védőnőnél,szintén megerősítette a paracetamolos készítményeket.Ééééés Natty kiszámoltuk a várható szülés időpontját ami Március 13.-a.

    Nagyon cuki védőnőt fogtam ki.Mindent megérdezdett,meg lett a kiskönyv,elmondta hova mikor miért menjek.De majd út közben leírom.

    Mi ma vagyunk 10 hetesek.   

     

    Szép estét nektek.  

    előzmény:
    gyorgyiv (352)
    2012-08-13  16:05
  25. 2012. augusztus 13. 16:05352.

    Sziasztok!

     

    Én nagyon eltűntem az utóbbi időben, főleg azért, mert két hét szabira mentem - no internet! - de mától újra dolgozom. Most vagyok a 10. hét vége felé, és hát az utóbbi két hetem az émelygés, sőt, néha rókázás jegyében telt. Volt nálam is fájdalomcsillapító dilemma, mert egyszer begyulladt a fülem és iszonyúan fájt. Hirtelen a háziorvoshoz tudtam elmenni, aki az Algopyrint mondta, ha nagyon muszáj, meg azt, h inkább menjek el szakrendelésre. Hál' Istennek másnapra elmúlott, megúsztam 1 szemmel. Aztán eljutottam a nőgyógyászhoz is, na ő is a paracetamol készítményeket javasolta inkább.

    Ami miatt kicsit parázok, hogy a másfél héttel ezellőtti UH-n a doki kb 1 héttel kisebb méretű babót látott, mint szerintem kellene. Visszarendelt e hétre. Remélem, akkor csupa jó hírt hallok majd!   

    Utána talán már bejelentem a munkahelyemen is. Képzeljétek, ma derült ki, hogy az egyik kolléganőm is babát vár! 14 hetes! Még ő is csak nekem mondta el.

     

Címlap

top