Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cserebere, swingerezés

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 4. 13:22
Tíz év házasság után hogyan lehet fenntartani a szexuális érdeklődést? Olvasónk levelére Mester Dóra válaszol.

Nők Lapja Café: Cserebere, swingerezés
  1. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 16:5726.

    Jó lenne értelmezni, mielőtt válaszoltok.

    Annyit mondtam, a férfiak nem úgy működnek, mint a nők. Általában.

    Ezzel nem azt állítottam, hogy ez a normális, és el kell fogadni. Csak elcsodálkoztam, hogy van aki ezt nem tudja (és nam hagyja, bocs, ez olyan aranyos volt:-)) Mert előre megkérdezné, beleegyezik-e.

     

    Másrészt meg mindenki maga döntse el, mi a jó neki, mi a tolerálható, stb. Személy szerint én az egész házasságosdit rossznak tartom:-)

    De most nem erről van szó. 

     

    Engem nem érint személyesen az egész, nem kell efelé elmenni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. július 4. 16:3825.
    lehet hogy a férfiak többsége így működik de ettől még nem ez a normális. kereseni kell olyat aki nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (21)
    2012-07-04  16:25
  3. 2012. július 4. 16:3524.
    Hát lehet, hogy a többsége nem így működik, de az én párom - és az eddigiek se - például nem érez fizikai kényszert arra, hogy szexeljen, mind1 kivel. És ha nem mind1 neki, hogy kivel fekszik le, akkor már nem csak a szexről van szó. Ki kell fogni az értelmes férfiakat, ha értelmes nő vagy, és ha számít, hogy megcsal-e vagy sem. A cikket csak azért nem értem, mert ez az egész úgy van beállítva, mintha az összes ember így élne, ez lenne az általános, hogy mindenki mindenkivel. Amúgy a nem hagynám azért helytálló szóhasználat, mert itt ugye a pár megegyezésén alapult ez a párcserés dolog. Ergo nem egyeznék bele. De tény, hogy a megcsalást meg nem tűrném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (21)
    2012-07-04  16:25
  4. 2012. július 4. 16:3223.
     a pasinak nem ártana egy fejmosás vagy kidobni a ****ba az ilyet. nem több hamburgerre vágyik, ez a rizsa. ő másik hamburgerre vágyik: leszarja a nőt és tökre nem értékeli. nem hiszem, hogy a nőnek kéne többet engednie és méginkább a férje kedvére tenni emrt addig csak  leszarást fogja kapni, én a sarkamra állnék aztán majd eldől valahogy a dolog...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. július 4. 16:3222.

    Máshogy működnek igen, rendben. De akkor ne akarjon családot meg feleséget.

    Én sem ehetek korlátlanul sütiket, sőt, csak igen keveset, különben állati hamar meghíznék.

    Le kell dolgokról mondani, vagy a családról, vagy az állandó szexuális változatosságról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (21)
    2012-07-04  16:25
  6. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 16:2521.

    Neked szívből jön, te nem tudnál. A férfiak többsége nem így működik, vagy ez újdonság neked?

    Hagynád, nem hagynád...ez is jó szóhasználat. Nem tűrnéd, azt lehet. :-) 

    előzmény:
    lumous (20)
    2012-07-04  16:18
  7. 2012. július 4. 16:1820.
    Én ezt nem is értem.. Elképzelni nem tudnám, hogy hagyom a párom valaha is más nővel együtt lenni. Nekem a szeretkezés szívből jön, nem tudok csak úgy dugni valakivel, hogy semmit sem érzek iránta. Ha meg érzek, akkor az már nem csak a fizikai szükségleteim kielégítése. Tehát nem tudnék lehetőséget adni arra, hogy a párom más nőbe szerethessen bele, és nem esne jól, ha ő adna lehetőséget nekem. Ennyire nem számítanék neki? Lehet, hogy nincs elég önbizalmam, de 11 év után izgalmasabb egy friss kapcsolat, az tuti, és lehet, hogy csak egy ideig tart, de azt az időt nem szeretném átélni, míg egy másik csajnak udvarol.. Na szóval nekem ez sok, az én szerelmem ne szeretkezzen mással. És az én környezetemben ezt még soha senkitől nem hallottam, olyan, mintha ez a cikk valami másik világról származna. És nem vagyok se falusi, se vallásos, se visszahúzódó.. Budapesti dolgozó, párkapcsolatban élő nő vagyok..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. július 4. 15:2919.

    Igazad van. Rosszul idéztem be.

    Mondom másképp. A bekezdésnek volt valami remekül csitító felhangja, ami szerintem félrevezető. A vágyainkért nem vagyunk "hibásak" , de a cselekedeteinkért igenis felelősséggel tartozunk. A levél alapján ez egy bántalmazó kapcsolat, ahol aszex mint alá-fölé rendeltségi tényező jelenik meg. A fiatalasszony elszenvedett egy személyiségvesztést, legalábbis a soraiból ez olvasható ki.

    ( Én mondjuk az ilyen tipusú emberektől taposóingert kapok, de tudom, hogy nem mindenki kér szerelmi zálogul egy fejet, van akinek egy hajtincs is elég. )

     

     A levélírónak saját magának kellene kimondania azt, amit más mögé bújva szeretne..... - Ha ez az aminek kinéz, akkor nem fogja kimondani.

     

     A kérdések arra valók, hogy elgondolkodtassanak, segítségükkel rávilágíthatnakl olyan dolgokra, amelyekre az egyén eddig nem gondolt, nem szentelt elég fiygelmet, vagy éppen elfojtott magában. Mindehhez nem kell más csak nagy adag öszinteség önmagával szemben. - Ezért voltak szarok a kérdései. Mindet feltette és megválaszolta már magának a kérdező. Semmit nem tudott kitalálni ami ezt az embert kibillentette, vagy elgondolkodtatta volna. Nem nyitott új perspektívát,mert nem szentelt elég figyelmet a problémának. Ettől díszbölcsész.

     

    Szerintem az, hogy kinek mi a normális, az teljesen szubjektív. Van egyfajta társadalmi norma, amit szeretnek lenyomni az emberek torkán, aztán jön a változás és mást erőltetnek le.. - Na ez meg a másik fele. Az a normális ami nem akad az énképemmel. Ha valakinek az énképével bizonyos dolgok nem akadnak meg, akkor azt patológiásnak tekintik. Vannak ilyen tabuk, ezeket pedig nem a divat szüli, hanem az adott társadalomban élni akarás igénye. Emberünk ezen a vonalon egyensúlyoz és ez kurvára nem tisztességes. Mert kifelé mutatja a szépcsalád, jófeleség meg merem kockáztatni kispógár képet. De a családja felé mint valami fallikus jogart használja az ő nagy természetét. Ez pedig szánalmas. Ha ez van, és kizárólag így tudja szublimálni a feszültségét, akkor vállalja be az ezzel járó életformát. De ez a: most kicsit tudom, mert épp beilleszkedési periódusomban vagyok. Nademostár hogy terhes és nem fog kilépni, mert kiszolgáltatott, mostmegmá nemmegyen a csakrajóga. Ezt ne vegyük már normálisnak jó? 

    Sok fura figurát ismerek - mert gyűjtöm őket - de "normális"szerintem attól lesz valaki, ha rá lát magára egy kicsit, vagy egy csendes sarokba időnként beül maga mellé. mondok egy példát: Ha láttad esetleg A titkárnő című filmet. ( Ha nem. Akkor feltétlen nézd meg, mert kolosszális! ) Kell annyi inteligencia az élethez, mint a férfi karakternek van, ha tudom, hogy valamiért a szórás széléről kell csipegetnem, akkor úgy választok, hogy lehetőség szerint ne sérüljön senki.

    Uf.

    előzmény:
    zsaki71 (14)
    2012-07-04  14:38
  9. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. július 4. 15:1718.

    Na igen. Kérdés az, hogy egy monogám nőnek kell-e együtt élni egy hapsival, akinek a monogámia MEGERŐLTETŐ. 

     

    Szerintem nem feltétlenül.

    Heti 3-4 szex szerintem sem kevés, én nem hiszem, hogy a muki problémája az, hogy nem elég az asszonyból, inkább az, hogy nem elég egy nő. Sajnos a levélíró arcon is pöröghet, megerőszakolhatja magát, akkor sem lesz ő elég. És ez persze, nem az ő hibája.

     

    Én a helyében otthagynám a pasast, ha nem tudok félrenézni és elfogadni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (17)
    2012-07-04  15:11
  10. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 15:1117.

    Ezt én is így gondolom.

     

    És ha majd arra jut, hogy neki ez így nem jó, megalázó, és ezt így meg is beszéli a férjével, aki nem akar/tud változni, akkor nem kell együtt élniük.

    Bár én azt kérdezném meg, miért csak most merült fel ez benne?  Idáig nem derült ki, nem egyforma nagyjából a szexuális igényük, és nem egyformán értelmeznek egy csomó dolgot? Hát ez a szomorú, szerintem, és az, hogy ez az általános. Ezekről senki nem beszél előre, csak ha megtörtént a "baj". Bár, ha előre meg is beszélnék, az ember akkor is változik, tehát ez sűrűbb beszédtéma kellene hogy legyen a párok között.

    Meg a nagy lilaködös szerelem idején még természetes, hogy nem nagyon lépegetnek félre. 

      

    előzmény:
    zsaki71 (14)
    2012-07-04  14:38
  11. 2012. július 4. 15:0116.

    Valahogy engem elszomoritott ez a topic. Hiszen 11 ev egyaltalan nem nagy ido  (mondjuk az en 35 evi hazassagomhoz kepest) es mindketszer olyankor csaltak meg amikor a legvedtelenebb , allapotos volt.

    Meg ezt is elnezte , sot elment a parcseres kapcsolatig is es ez se eleg a ferjenek.

     

    Azt hiszem ez a kapcsolat a no szamara hosszutavon csak fajdalmat tartogat.

    En nem maradnek benne igy.

     

    Igaz hogy en eleve nem viselnem el a ferjemtol a hutlenseget es o sem tolem.

     

    Ha pedig mar elore lenne vetitve ennek a lehetosege mert en nem vagyok eleg neki akkor plane halott dolog ez.

     

    Az a ferfi amelyik az allapotos feleseget megcsalja komoly jellemhibas. Es/vagy nem szereti elegge a feleseget, hiszen az o gyerekevel terhes.

     

    Terhes not megcsalni kimeletlen es aljas dolog.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-04  13:22
  12. 2012. július 4. 14:5915.
    a társadalom legkisebb egységét is züllesszük szét, hajrá csak előre !! pár év, és újra a fán találjuk magunkat..
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-04  13:22
  13. 2012. július 4. 14:3814.

    Szerintem az, hogy kinek mi a normális, az teljesen szubjektív. Van egyfajta társadalmi norma, amit szeretnek lenyomni az emberek torkán, aztán jön a változás és mást erőltetnek le.....

    A szakértő pontosan az általad idézett mondattal bizonyította, hogy az. 

    A levélírónak saját magának kellene kimondania azt, amit más mögé bújva szeretne.....

    A kérdések arra valók, hogy elgondolkodtassanak, segítségükkel rávilágíthatnakl olyan dolgokra, amelyekre az egyén eddig nem gondolt, nem szentelt elég fiygelmet, vagy éppen elfojtott magában. Mindehhez nem kell más csak nagy adag öszinteség önmagával szemben. A probléma ugyanis nem a szakértőé, nem a tied, és nem is az enyém, hanem azé a nőé, aki ebben a kapcsolatban él..... 

    előzmény:
    eszterzet (12)
    2012-07-04  14:15
  14. 2012. július 4. 14:1813.

    Basszus.

    Sok helyen olvastam Mester Dórának a gondolatait, és szimpi is volt egy ideig, de ez most nem kicsit sok.

    Tényleg ennyire nem látja a fától az erdőt?

    Ebben a kapcsolatban valami nagyon nem oké, a feleség iszonyat elnyomott szerepben van. A heti 3-4 ennyi idő után, két egyerek mellett nem kevés, és a feleség még a párcserét is bevállalta. Talán a férjnek nem kéne ezt értékelnie? Erről egy szó sincs a cikkben.

    Olvastam egy interjúban, hogy MD is nyitott kapcsolatban él. Gondolom azért ilyen elnéző; de akkor is, csak a nő alkalmazkodjon?

     

    A megcsalásokban nem az a probléma, hogy a másik egy idegennel szexel, hanem az hogy az emberek nagy többsége nem tud érzelmileg érintetlen maradni. Ez viszont családokat zilálhat szét.

    Persze, sok évtized alatt belférhet egy-két félrekufirc, na de állandóan erre hajtani? Ez ténlyeg normálsi lenne?

     

    Meg  jön mindig ez a duma, hogy egy stabil kapcsolatban nem lehet probléma egy 3. fél. Elhiszem én, hogy vannak párok, akiknel ez így van, na de vajon az emberek hány százalékát nem visel meg egy külső kapcsolat?

     

    Nem lehet egyszerre mindent; nem lehetek egyszerre vadász, meg tartós kapcsolatban élő ember.Valamiről le kell modani.

     

    Mester Dórához visszatérve, lehet hogy kevesebbet kéne hagyni, hogy lassan mindenhol ő nyilatkozzon,  szerintem néha kifejezetten káros.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-04  13:22
  15. 2012. július 4. 14:1512.

    Szerintem is azt sugallja, hogy fuss, vagy vakulj meg.

     

    Viszont ez a mondat is megérne egy misét: "  Szerintem itt mindenekelőtt őrült fontos azt kijelenteni, hogy ezért a különbségért egyikőnk sem hibás. "

    És ezt mint "szakember" mondja! :D

     

    A levélíró sikítozik, hogy monda már ki egy tekintélyszemély, hogy ami vele történik az nem normális, hogy nyugodtan felteheti a kezét, mert ő mindent megtett ezért a kapcsolatért és a férje retardáltan viselkedik. Erre jön a tekintélyszemély és visszanyomja a fejét a szarba. Bravo! 

     

    Olyan, mintha egy másik levelet olvasott volna. Leírja a csaj, hogy a cserelyuk órákig tartó levelezésekbe bonyolódott a férjével, erre visszadob neki egy előre gyártott kérdéshalmazt : "Felmerült féltékenység, szerelem, a szexuális érdeklődésnél komolyabb vonzalom? Mi nem volt jó a szexben? Folyton a párodra figyeltél, zavart ez a felállás? Hiányzott az intimitás? Nem volt jó az új partner illata, idegen volt az érintése, szokatlan az egész szituáció? Vagy egyszerűen csak a konkrét szereplők nem voltak számodra szexuálisan vonzóak?" Feltesz bakker 6 kérdést ebből 2 ugyanarról szól és a levélben 5re már ott a válasz. 

     

    Ez a nő egy díszbölcsész vazze!

     

     

     

     

    előzmény:
    évi* (5)
    2012-07-04  13:49
  16. 2012. július 4. 14:1411.
    Hát ez az. Én biztosan nem hagynám, hogy így bánjanak velem. Ha lenne ilyen kérés, hogy felpezsdítsük a szexuális életünket, megtenném szívesen, ami még belefér, de hogy utána még engem zsarolgasson, aki elvileg szeret, aztán még én adjak neki engedélyt a csajozáshoz...ehhez én nem vagyok elég liberális...vagy balfék. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139892 (9)
    2012-07-04  14:11
  17. 2012. július 4. 14:1410.

    Én is épp erre gondoltam, hogy nekem 2 gyerek+munka+háztartás+hobby mellett a heti 3-4 alkalom jó teljesítménynek tünik.

    A másik amin csodálkozok:  "A környezetemben és a munkahelyemen mindenki lefekszik mindenkivel, a megcsalások mindennaposak, cserebere, swingerezés." Akkor vagy jó környezetben vagyok, vagy nem tudok róla, hogy mi zajlik körülöttem.

     

    Mellesleg kicsit szkeptikus vagyok az ilyen olvasói levelekkel. Ki tudja valóban olvasó írta-e?

    előzmény:
    Vargánya (8)
    2012-07-04  13:58
  18. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. július 4. 14:119.
    Megtehet mást is: elválhat, kirakhatja a férjét és élhet egyedul a gyerekeivel, vagy megpróbálhat olyan férfit találni, aki komolyan gondolja a huséget. Persze 2 gyerekkel nehezebb lesz, de én inkább próbálkoznék, minthogy eluldogéljek a langyos szarban...
    előzmény:
    Vargánya (2)
    2012-07-04  13:22
  19. 2012. július 4. 13:588.

    Nekem sántít a dolog. A feleség heti 3-4 szexről ír. Ez teljesen átlagos, sőt, 11 év házasság után kifejezetten jó. Szerintem a férjnek nem több izgalom kell a jelenlegi nővel, hanem egy másik nő.

    Értelmeztem a cikket, és ez a kérdés egyben egy javaslat is az én értelmezéseim szerint. Ez olyan, mintha itt valaki leírná, hogy a férje kevesli a szexet, én meg írnám, hogy képes lenne-e az illető néha más nőkkel elengedni a férjét. Ezt mégis ki ne tartaná javaslatnak, ötletnek, ha úgy tetszik? :) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (7)
    2012-07-04  13:53
  20. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. július 4. 13:537.

    Szerintem eleve problematikus, ha két, szexuálisan különböző étványú, illetve más vágyakkal rendelkező ember akar kapcsolatban élni. Ilyenkor kénytelen vagy kompromisszumot kötni, ha nem találtok olyan megoldást, aminek mindenki maradéktalanul örül.

    A férj több szexet akar, izgalmakat, a feleség nem. Ha a férj nem lép félre, akkor ő feladta az igényeit. Ha a feleség, kedvetlenül bár, de belemegy a játékokba, akkor ő adta fel magát.

    Ezt a helyzetet nem lehet megoldani úgy, hogy valaki ne sérüljön.

    Sem a feleség, sem a férj igényei nem előbbre valók ugyanis. Nekem az a meglátásom, hogy a nő rém rugalmas volt a párcserés témában, ami én tuti nem lettem volna, viszont az eredmény azt mutatja, hogy magát is szembeköpte (olyannal szexelt, akivel nem akart) és végül is, próbára tette a kapcsolatát... Számomra az utána következő "összemelegedésből" az derült ki, hogy ebben a kapcsolatban érzelmileg is nagyon hibádzik valami... 

    előzmény:
    Vargánya (4)
    2012-07-04  13:33
  21. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 13:536.
    Szerintem próbálj meg előbb értelmezni egy cikket, és ne az első felindulásodban írjál (na nem mintha én mindig megfogadnám a saját tanácsomat:-)))
    előzmény:
    Vargánya (4)
    2012-07-04  13:33
  22. 2012. július 4. 13:495.

    Nem javasolja, hanem kérdezi.

    A téma felvetőjének kéne válaszolni, leginkább saját magának.

    előzmény:
    Vargánya (4)
    2012-07-04  13:33
  23. 2012. július 4. 13:334.
    Dehogynem. Azt javasolta, "képes lennél-e megengedni a párodnak időnként egy-egy hamburgert." Utalván arra, hogy engedje meg a párjának, hogy másokkal szexeljen. Egyértelmű, az előtte lévő utalás alapján.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (3)
    2012-07-04  13:29
  24. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 13:293.

    Egyáltalán nem ezt javasolta MD.

    Mást olvastunk? 

    előzmény:
    Vargánya (2)
    2012-07-04  13:22
  25. 2012. július 4. 13:222.
    Ez érdekes írás. Tehát a szexuálpszichológus azt javasolja, hogy a levél írója nyugodtan engedje, hogy a férje másokkal is szexeljen, mert kevés neki a heti 3-4 alkalom otthon. Hát ez meglepő tanács, eleve bicskanyitogató amiket ír a levél írója a férjről, és akkor még a férjnek hagyjon nagyobb teret a nő? Ti mit gondoltok erről? Tényleg ennyire le kéne értékelnie magát egy nőnek? Lemegy kutyába a fickó kedvéért, olyan dolgokat is megtesz, amik nem érdeklik, csak a férjének jó legyen, és még ezek után is szorítsa háttérbe a saját igényeit, "szegény" férfi meg hadd másszon meg minden nőt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top