Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erős nők, gyenge férfiak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 25. 18:43
A mai nők egyre céltudatosabbak és határozottabbak. Ez az, amitől a férfiak menekülnek. Vajon ez lehet a probléma kulcsa? Ezért van ennyi szingli? A nők erősödnek, a férfiak pedig gyengülnek. Mi lesz így ezzel a világgal?

Nők Lapja Café: Erős nők, gyenge férfiak
  1. 2015. augusztus 19. 20:05136.

    Valóban igaz hogy nagyon kevés a hatŕrozott, érett gondolkodŕsú, döntéskčpes egyenes férfi...még a 30-40évesek között is.


    Sajnos ezt tapasztalom....


    Neeeeeem......nyílvŕn a nők sem szentek, persze..


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  2. 2015. augusztus 19. 19:14135.

    "hatarozottsag, dontokepesseg, celtudasossag, kreativitas, pontossag, kitartas, fegyelmezettseg, stb."


    Ha megkérdezel egy nőt akkor a fent felsorolt tulajdonságokat reméli majd a egy férfitől. Ha egy Férfit kérdezel meg akkor, hogy milyen nő az "ideális" akkor azt fogja mondani, hogy: kedves, szelíd, házias, jólelkű...  Már itt borul a dolog, hogy azok a nők akik "hatarozottsag, dontokepesseg, celtudasossag, kreativitas, pontossag, kitartas, fegyelmezettseg, stb." azok, ha akarnak sem tudnak egy nőideálnak megfelelni. A férfiak kényelmesek, ha van egy Pattanó Boglárka aki helyettük mindent elintéz miért ne hagynák?


    Én nagymamám 5 gyereket nevelt, erős nő volt, de a papa volt az agy. Ma meg már a férfiak fejére nőnek az egy vagy többgyerekes anyák és "mindent jobban tudnak".

    előzmény:
    saschamora (122)
    2012-07-07  18:58
  3. 2015. augusztus 19. 18:09134.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  4. 2015. augusztus 19. 18:08133.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  5. 2015. augusztus 19. 18:08132.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  6. 2012. október 28. 17:40131.
    Na nekem mára elég volt a sok házisárkánnyá alakult kislányból..Jóccakát!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  7. 2012. október 28. 17:22130.
    A feminista képzelgésekben vannak.Egy nő ne a férfitól legyen nő.
    előzmény:
    csakmoni (107)
    2012-07-06  12:01
  8. 2012. július 8. 15:33129.

    Látom, a személyeskedés jobban megy, mint az érvek.

    "Ez igenis létező és nagyon so nő gondolja azt, hogy az emancipáció azt jelenti, hogy a konyha, és a gyerek számára már nem téma, elég ha csak nő, és lyuk van a lába között. "

    Talán jogos szillogizmus, hogy mindezek alapján a konyhának és a gyereknek szerinted igenis témának kell lenniük a nő és nőiesség számára.

     

    Azt pedig én nem mondtam, hogy a pina teszi a nőt nővé. Azt mondtam, hogy még mindig inkább a nemi szerve, mint a konyhája vagy a gyereke. Mert a nemi szerve legalább a saját testén van, míg a konyhája csak egy rohadt helyiség a lakásban, a gyerek meg egy különálló entitás, nem identitásképző elem - jobb esetben.

    előzmény:
    kysslina (82)
    2012-06-28  00:24
  9. 2012. július 8. 15:27128.

    Dobájuk a labdát oda-visssza...

    Azért mégis csak patológiás, hogy a konyhát hoztad fel elsőként, amikor a nőiességről beszéltél.

    Továbbá, ha a céged úgy vezeted, mint a családodat, se a gyereked nem lennék, se az alkalmazottad...

    előzmény:
    kysslina (81)
    2012-06-28  00:18
  10. 2012. július 8. 15:22127.

    Látom nem csak a nők és férfiak mibenlétéről van határozott elképzelésed, hanem egy doktorált ember viselkedéséről, felhozott példáiról is.

    Nekem teljesen mindegy, ki hogyan éli meg a nőiességét és a férfiasságát. Én az előíró hozzáállást és az általánosítást nem csípem.

    előzmény:
    pecorino (80)
    2012-06-27  23:08

Címlap

top