Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erős nők, gyenge férfiak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 25. 18:43
A mai nők egyre céltudatosabbak és határozottabbak. Ez az, amitől a férfiak menekülnek. Vajon ez lehet a probléma kulcsa? Ezért van ennyi szingli? A nők erősödnek, a férfiak pedig gyengülnek. Mi lesz így ezzel a világgal?

Nők Lapja Café: Erős nők, gyenge férfiak
  1. 2012. július 6. 09:48101.

    csak rengeteg öntelt,makacs agymosott nőt látok magam körül akik vígan és dalolva használtatják ki magukat

     

    Sok ilyen van, de messze nem minden nő ilyen.

    Ha te 30 éves vagy, akkor a 22-28 év közötti nők között jó eséllyel keresgélhetsz. Próbálj olyan társaságot keresni, akik valami értelmes hobbival foglalkoznak (ami tőled sem áll távol). Pl. kirándulni járnak, vagy népitáncolnak, vagy kézműveskednek vagy effélék. Ne riasszon el az sem, ha azt a hobbit főként férfiak művelik: lehet, hogy összebarátkozol valamelyikkel és egyszer összeismertet a húgával vagy ilyesmi. Közben élvezd az életet, mert a vidám és kiegyensúlyozott ember vonzóbb, mint a megkeseredett. Sok szerencsét!

    előzmény:
    cerveza (96)
    2012-07-05  15:35
  2. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 5. 17:13100.

    Sajnállak. 

    Azért, mert csupa rossz tapasztalatod van a nőkkel, de azért is, hogy ilyen düh van benned.

    A zagyvaságaid meg...őskor meg vadászat? nem az őskorban élünk, a világ változik. Nem fogják a nőket visszakényszeríteni semmi olyanba, amiben voltak, és nem akarták. Akkor sem, ha ez neked nagyon nem tetszik.

     

    Tényleg sajnállak.

    Befejeztem. 

     

    előzmény:
    cerveza (99)
    2012-07-05  16:07
  3. 2012. július 5. 16:0799.

    Ja és még valami ezt neked küldöm..

     

     http://www.ferfihang.hu/2012/06/10/nok-poziti van-adomak/

     

     Nincs benne semmi bántó..Akkor ítélkezz,ha egyáltalán belolvastál..elég felületesnek tünsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (95)
    2012-07-04  19:49
  4. 2012. július 5. 15:5798.
    Attól,hogy idősebb vagy és nő,még nem vagy felsőbbrendű.úgy látszik sok mindenre nem tanított meg az élet..ez neked jó és ez a lényeg.másokkal meg ne is törődj..fellengzősködj csak,játszd meg magad..úgyis ilyenek a mai nők nagy általánosságban,tisztelet a ritka kivételnek.Hogyan is tudhatnád mit élnek meg ma a férfiak,ha sosem tapasztaltad,ha pedig mégis akkor miért nincs benned együttérzés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (94)
    2012-07-04  19:44
  5. 2012. július 5. 15:4597.
    Szivesen! :) Ha kicsit jobban beleolvasnál rájönnél,hogy ezek az oldalak nő és férfi pártiak is,de a világ minden kincséért se erőltesd meg magad,csak szívd te is magadba tv-ből a sok szart.Legyél makacs add ád ezt az unokáidnak is és így tovább ne változzon semmi..te dolgod..nekem semmi közöm hozzá valóban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (95)
    2012-07-04  19:49
  6. 2012. július 5. 15:3596.
    Hmm..vitatkozhatnánk napestig..A mamika szót csak azért használtam ,mert én is szerettem volna olyan stílusban válaszolni neked ahogy te nekem..lekezelően..a tapasztalatokat nézve nem feltétlenül korfüggő mindez.Pár hét és harminc leszek,és csak rengeteg öntelt,makacs agymosott nőt látok magam körül akik vígan és dalolva használtatják ki magukat,le sem lehet írni,hogy milyen érzés ahogy a mai nők önmagukat piedesztálra emelve saját magukat szégyenítik meg és azt hiszik tökéletesek,pl a koruk miatt..Nem is tudod miken mentem én keresztül és én sem,hogy te miket éltél meg,de azt tudom,hogy mit érzek és hogy mi van körülöttem.Csak azt szeretném,ha végre rájönnének a nők,hogy hol,milyen szerepekben lehet kivívni a férfi tiszteletét,mert most minden épp az ellenkező irányba halad..El sem tudom magyarázni milyen érzés azt látni ahogyan a nők önmagukat alázzák meg!Iszonyatosan dühítő!Nekünk már csak olyan marad akin egy focicsapat átment?Senki sem veszi észre,hogy ki van használva?Aztán a haverjaim is jönnek,hogy jól meg b*sztak valami büdös k*rvát az este!Majd talán,ha felnőnek az unokáid te is észreveszed majd,hogy miről beszélek,mert,ha nem változik semmi akkor ez egyre rosszabb lesz és akkor majd az ilyen vakoknak is feltünik,hogy mivan.Ez az én véleményem és kész,ha nem tetszik ne olvasgasd!Sokmindenre rájöttem már így is,de abban is biztos vagyok,hogy az őskorban nem a nők vadásztak(most munka),ha nem hiszed keress barlangrajzokat..Szeretném,ha lenne olyan nő aki mer felnőni és nem marad örökre befolyásolható kislány és ezt le is írom..ez van.ne legyél abban biztos,hogy te többet tapasztaltál mint én..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (94)
    2012-07-04  19:44
  7. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 19:4995.

    Nem nekem szántad, de köszönöm.

    Csak belenéztem, de rögtön láttam kedves, nőpárti hsz-edet:-)))

     

     

    előzmény:
    cerveza (93)
    2012-07-04  18:33
  8. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 19:4494.

    Az ember mindig változik. Majd erre is rájössz, meg még sok mindenre, van időd.

    Neked nem vagyok mamika, csak az unokáimnak.

    Felesleges idehozni a kort. Semmi köze a témához, vagyis legfeljebb annyiból, hogy mennyi tapasztalata van az embernek. Na, abból biztosan nekem van több. 

  9. 2012. július 4. 18:3393.
  10. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 18:0592.

    Erre kíváncsi lennék, hogyan képzeli el a visszaállítást. Remélem, nem szó szerint.

    No, majd utánaolvasok, ha lesz időm. 

    előzmény:
    cerveza (90)
    2012-07-04  18:00
  11. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 4. 18:0491.

    Mi van????

    Te mit olvastál? Vagy mit ittál?

    Ki mondta, te miben éljél meg hogyan? Vagy hogy én miben éltem-élek és hogyan???? Ez a mai fiatalság....:-)

     

    Ja, és nem vagyok idős. legfeljebb hozzád képest. De egy újszülöttnek minden vicc új. 

     

    na haggyállógva. 

    előzmény:
    cerveza (89)
    2012-07-04  17:51
  12. 2012. július 4. 18:0090.

    Elmélet gyártások helyett mi lenne,ha megkérdeznék a férfiak véleményét is,hogy mi kell nekik?Többezer évig működött minden,most meg nem!Ez nem elég bizonyíték arra,hogy nem olyan jó dolog ez az egész?Eltávolodunk egymástól.

     

     Szerencsére mindig van egy kis reménysugár..

     

    "Valljuk be, szánalmas bohócot csináltak belőlünk, az életünket a feje tetejére állították, mi pedig balga fejjel, önként és dalolva tesszük tönkre magunkat, egymást és a gyermekeinket. Le, kell leplezni, a nevén kell nevezni és szembe kell fordulni a világot elárasztó, életünket megnyomoríró tévtanokkal. A feminizmus az elmúlt fél évszázadban megváltoztatta az ember legalapvetőbb viszonylatait: a férfi-nő, a szülő-gyermek kapcsolatokat felforgatta és súlyosan deformálta.Könyvem a helyreállítást, a reformációt kívánja szolgálni."

     

     Bene Éva

     

     Lehetne több is..

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  13. 2012. július 4. 17:5189.
    Szerintem nem kellene ítélkezni felettem..elég unalmas már ez az egész..egy nagyanyától ilyeneket olvasni,kimondottan szánalmas,nem szeretném ilyen ingatag alapokra helyezni az önbecsülésem..Gondolom volt sok szar az életben..sok idős emberrel beszélgetek nap,mint nap,de ilyenekkel szerencsére nem.Kellemetlen ilyeneket írni egy idősebb nőnek.Én még fiatal vagyok és szeretnék boldogan,boldog családban élni,nem értem miért okoz ez gondot egy nagymamának..Hát ennyire beteg a világ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (88)
    2012-07-03  21:54
  14. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 3. 21:5488.

    Tanulok, akitől én akarok. És nem attól, amit mások tukmálnak rám.

    És tanultam is idáig, elég régóta.

    Nő vagyok, anya, nagyanya.

    Még ennyihez sincs közöd ugyan. De hogy egy senki oktasson ki, és toljon a képembe hülyeségeket....attól hogy Tyereskova írta, semmit nem jelent rám meg másokra nézve. Főleg nem egy Helyi témából:-)) 

     

     

    előzmény:
    cerveza (85)
    2012-07-03  20:24
  15. 2012. július 3. 20:3187.
    Teljesen igazad van!Nemtudom milyen debil egyetem lehetett az..
    előzmény:
    pecorino (80)
    2012-06-27  23:08
  16. 2012. július 3. 20:2986.

    Egy igazi harcos feminista,hallottam már rólad :D

     

     A trampli legyen igényes magára és ne legyen trampli!Nem közhelyek vannak,hanem érzések,ösztönök.Nincs döntés!természet van!

    előzmény:
    Gorgon Lilith (79)
    2012-06-27  20:44
  17. 2012. július 3. 20:2485.

    Én a Nőkröl beszéltem :P

     

     „Feleség akarok lenni, szerintem minden nő ezt akarja. Isten úgy teremtett, hogy
    társai legyünk egymásnak. Egyedül nem működik az élet. Fontos, hogy a nők az
    emancipáció révén felszabadultak az évezredes háttérbe szorítottságból, és nagyon
    rossz lenne, ha vissza kellene mennünk a tűzhely mellé. De mindezzel együtt
    szerintem egy nő elsősorban feleség akar lenni. Semmivel sem fontosabb a szakmai
    sikerem, a művészetem igazsága, mint a szerelem, és hogy társ akarok lenni, és hogy
    csak a halál válasszon el minket. (…) Most borulás van, elvesztettük egymást,
    szeparálódnak egymástól a nemek. Ki kell kiáltanom, hogy a régi értékeket nem szabad
    feláldoznunk, szükség van rájuk. Keressenek a férfiak annyit, hogy a nők otthon
    maradhassanak, és lelkükben egészséges gyermekeket tudjanak nevelni. Most már
    kimondhatom, hogy feleség akarok lenni, aki otthon pizsamát vasal.”(
    Helyi Téma, Bp. I. kerületi kiadás)

     

     Tereskova

     

    Ezt csak neked küldöm! :)

     

    Tanulj,ha magadtól nem megy:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (83)
    2012-06-28  07:17
  18. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 28. 09:1684.
    Elbeszéltek egymás mellett. Sztem. 
    előzmény:
    kysslina (82)
    2012-06-28  00:24
  19. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. június 28. 07:1783.
     "Az igazi nő, nem harcol a nemiség ellen. Elfogadja nemének tulajdonságait és kihozza belőle a legjobbat."
    idézet:
    cerveza (77)
    2012-06-27 20:32:19

    Mi a csoda az a nemének tulajdonságai? 

    Miért is nem a saját tulajdonságait kéne elfogadnia?

    És te miért nem fogadod el nemed tulajdonságait? :-))))Ja, azt teszed, hülyeségeket írkálsz:-))) 

     

    előzmény:
    cerveza (77)
    2012-06-27  20:32
  20. 2012. június 28. 00:2482.

    Konyhával nem jöttem sehol, a gyerekről meg azt írtam:  Nem feltétlenül kell ahhoz gyerek, hogy nő legyél, ellenben a lényednek egy része kell legyen az empatia, és sorolhatnám azt az érzelmi többletet, amit egy nő magában kell, hogy hordozzon. 

     

    Nem ártana, ha akkor akarnál vitázni írásban, ha tudnád értelmezni a leírt mondatokat. Az mondjuk nem lenne hátrány.

     

    Attól még, hogy valaki nőnek érzi magát, a külvilág láthatja erőszakos tramplinak, ha lenne fogalmad a pszichológiában használatos énképről akkor tudnád, hogy van egy olyan, amiről hiszed, hogy te vagy, van egy olyan, amire azt gondolod, hogy mások így látnak, van egy ahogyan mások látnak, és van amilyen valójában vagy.

     

    Tehát akkor miért is ne beszélhetnénk róla. Szerinted az elsődleges az, hogy pinád van. Sokunk szerint ettől még messze van a valóság. 

    előzmény:
    Gorgon Lilith (79)
    2012-06-27  20:44
  21. 2012. június 28. 00:1881.

    Mint pl. a konyha, a gyerek... Ez az "egy nő csak egy férfi mellett igazán nő" logika mellékterméke?

     

    Már megbocsáss, de ha te élsz valahol azt nem tartod rendben? Nem takarítasz?  Ugyanis hol olvastad azt tőlem, hogy szerintem a takarítástól vagy nő? Én speciel utálom, ettől függetlenül megcsinálom, mert a tisztaságot meg szeretem. De nem ettől érzem magam nőnek. Attól, ahogy hozzááláok feladatokhoz, ahogyan megközelítem azt, nem magától a feladattól.

     

    Bocsáss már meg: szeretek anya lenni. 

    A férjem teljesen tisztában van azzal, hogy nem azért vagyok mellette, mert nélküle nem tudnék élni, hanem azért mert ő az, akivel tudok. Egyedül sem lennék sem elveszett, se magányos. De hanem haragszol, gyerek tekintetében szeretem a régi módszert, azaz igen, kell hozzá férfi, és igen, jobbnak vélem ha egy gyerek teljes családban nő fel.

     

     

     A családért kiállni korántsem csak egy nő dolga.

     

    Nem is azt írtam, hogy kizárólagosan csak az övé. 

     

    Egy családot vezetni rohadtul nem olyan, mint egy céget, vagy embereket egy munkahelyen. Valamelyiket a kettő közül még nem csináltad... 

     

    Mind a kettőt csináltam, és csinálom is. Volt amikor 26 alkalmazottam volt, és a mai napig csakis olyan munkahelyet fogadok el, ahol szinte teljes szabadságot kapok. Azaz nagyon is tudom, hogy miről beszélek. Láthatóan te egyiket sem vezetted még.  

    előzmény:
    Gorgon Lilith (78)
    2012-06-27  20:40
  22. 2012. június 27. 23:0880.

    Azert ez kisse ellentmondo hozzaszolas.

     

    Ha mindenki maga eldöntheti, hogy mitöl nö a nö, akkor miert is kell a masik hozzaszolot leszolni, ha az mas velemenyt kepvisel?

     

    Az lehet, hogy külföldi egyetemen ebböl doktoraltal.

    Annak viszont nem sok jelet mutatod, hogy ezt a tudast egyszerüen, ertekes peldakkal, kioktatas nelkül megismertesd a forumtarsakkal.

     

    Pedig egy letezö lehetöseg: informaciokkal, erdemi tajekoztatassal oszlatni a sablonok ködet.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (79)
    2012-06-27  20:44
  23. 2012. június 27. 20:4479.

    Senki nem mondta, hogy pinától nő a nő. Te jöttél a konyhával meg a gyerekekkel. Na hát ha valamitől nem nő a nő, azok ezek.

     

    Ami azt illeti, szerintem mindenki maga döntse el, hogy mitől ember, mitől nő, mitől férfi. Ne osztogassák erről az észt egy fórumon, óriási kategóriákkal és közhelyekkel dobálózva. Egy "erőszakos trampli" is nő, ha annak érzi magát - ha tetszik neked, ha nem.

    előzmény:
    kysslina (56)
    2012-06-26  19:03
  24. 2012. június 27. 20:4078.

    A "pina" legalább a nőhöz tartozik. Bár én egy szóval sem mondtam, hogy kizárólag az lenne az öndefiníció alapja. Na de te hogyan definiálod magad valami által, ami nem is te vagy? Mint pl. a konyha, a gyerek... Ez az "egy nő csak egy férfi mellett igazán nő" logika mellékterméke?

     

    A családért kiállni korántsem csak egy nő dolga.

     

    Egy családot vezetni rohadtul nem olyan, mint egy céget, vagy embereket egy munkahelyen. Valamelyiket a kettő közül még nem csináltad...

    előzmény:
    kysslina (53)
    2012-06-26  17:40
  25. 2012. június 27. 20:3277.
     "Az igazi nő, nem harcol a nemiség ellen. Elfogadja nemének tulajdonságait és kihozza belőle a legjobbat."
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43

Címlap

top