Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erős nők, gyenge férfiak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 25. 18:43
A mai nők egyre céltudatosabbak és határozottabbak. Ez az, amitől a férfiak menekülnek. Vajon ez lehet a probléma kulcsa? Ezért van ennyi szingli? A nők erősödnek, a férfiak pedig gyengülnek. Mi lesz így ezzel a világgal?

Nők Lapja Café: Erős nők, gyenge férfiak
  1. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 26. 21:0276.

    Számomra az értékteremtés számít sikernek.

     

    Mindenesetre, bár számomra a háztartásvezetés eleve nem opció. ne felejtsük el, ha az lenne, akkor is igen nehezen megvalósítható, ui. a legtöbb családban szükség van a két keresőre.

     

    Ettől ftlenül nálunk az a status quo, hogy a férjem keményebb munkahelyen dolgozik én meg többet vállalok a háztartásból. De attól, hogy egy férfias szakmában dolgozom, és nem csak háztartást vezetek, nem érzem úgy, hogy csorbulna a nőiségem - mint ahogy az önértékelésem sem csorbul attól, hogy rám hárul a házimunka. 

    előzmény:
    Parázs (73)
    2012-06-26  20:39
  2. 2012. június 26. 20:5875.

    Nem vontam le semmit..csak nagyon tele a fejem ezekkel jó leírni és örülök,hogy végre más véleményeket is olvasok,mint a nagy általánosság.én ezt látom..ez van..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (71)
    2012-06-26  20:20
  3. 2012. június 26. 20:5174.

    Szerintem meg jobb lenne,ha a nők önmagukat adnák,mint régen,mert így persze,hogy csak az olyan csókáknak kellenek akik miatt most ilyen makacs agyjátszó hülyék..Ezt mondtam minden haveromnak már kb 10 évvel ezelött,hogy képtelen vagyok kiigazodni a rengeteg álarc közt,de mindenki hülyének nézett,hogy miről beszélek..addig nagyon jó emberismerő voltam,de most nem látom az egyéniségeket és csak a csalódás jön mindig amikor kiderül,hogy nincs más a fejükben csak a szépen kiépített álarcosbál meg a feminista baromságok..mindegy én várok..inkább meghalok egyedül,minthogy rosszul válasszak..

     

     "Az értékrend az, amit még anyukám mondott, hogy az a vonzó nő, aki téli kabátban tud hódítani, nem tangabugyiban..:)"

     

    Ez nagyon szép gondolat szerintem :)aki mindent megmutat az amúgy sem kelti fel az érdeklődésemet,na jó azért megnézem,de inkább a megfelelési kényszert látom ez mögött,véletlenül sem kellene,szánalmas aki fenntarthatalan külsőségekre építí az életét..egyszer majd megcsúnyul ő is akkor mi lesz?Szegény utszéli kurv*k már lassan semmit nem vesznek fel,mert ma már az a divat amiben ők álltak kint pár éve.Nemtudom mi van velem,talán az hogy már évek óta nem butítom magam tévén és magazinokon.14 évesen megvesztem az ilyenekért,de aztán elkezdtem beszélgetni,ismerkedni velük jobban.Hibáztam nem csalódtam.Mint a versekben.Rájöttem,hogy szinte minden nő szép,vagy legalább van benne valami és az nem volt más,mint a kisugárzás,aztán meg jöttek az álarcok,és elvárják,hogy én is felvegyem..Akkor mitől lennék ember?Nem sokat kérek egy nőtöl,csak,hogy legyen önmaga,ne legyen társkereső,csak,várjon,mint én és addig építse magát lelkileg,de ne a feminista baromság átveréseket tömje a fejébe és ne legyen telhetelen,akaratos,önző,durcás kislány,se szigorú nevelőnő.Legyenek saját gondolatai,és válogassa meg az emberi kapcsolatait(felfogás alapján) ja és ne legyen magamutogató.Pont ezzel fáznak rá a nők,hogy képtelenek megérteni mi kell a férfiaknak és képtelenek magukba nézni.Mindannyian ugyanarra vágyunk legbelül.Tíz évvel ezelött még mindenki tudta ezt,de ma lelkileg,testileg terrorizálják az emberek egymást egymás szemébe nézve meg szemrebbenés nélkül,hazudik,jópozik somindenki.A pénz a hatalom mindennél fontosabb lett és mindenki menekülne,de nem teszünk semmit,nem kérünk bocsánatot őszintén,nem köszönünk meg semmit őszintén inkább gyűlöljük egymást és elrejtjük még magunk elött is azt akik igazán vagyunk,csak,hogy megfeleljünk ennek a beteg társadalomnak.

    előzmény:
    mickamacka (67)
    2012-06-26  19:51
  4. 2012. június 26. 20:3973.

    Az, hogy a háztartás vezetés perspektíva-e valamelyik fél számára, a társadalmi értékrendtől függ. Ha az adott társadalom a helyén kezeli ezeket a feladatokat - hiszen gondoljatok bele, hogy a nemzeti jövedelmek több, mint 40 %-a képződik a háztartásokban! -, akkor nincs ezzel baj. Nemektől függetlenül természetes igénye minden embernek, hogy a társadalom megbecsült, értékelt tagja legyen. Ezért hibázik az egész társadalom, amikor pl. ezeket a feladatokat nem értékeli a helyükön. Ezzel gerjeszti azt a szemléletet, hogy senki sem akar gyereket nevelni, háztartást vezetni... 

    Alapból a férfiak és a nők is az együttélésre vágynak, hiszen nem nagyon van értelme egyikül létének sem a másik nélkül. De ha egy torz társadalmi értékrend következtében hátrányos helyzetbe kerül, aki felvállalja a "klasszikus" szerepeket, akkor egyre kevesebben fogják felvállalni.

    De azért gondoljatok bele, mennyire jellemző ez a társadalmi lét minden területén, nem csak a párkapcsolatokban. Ma mindenki sztár szeretne lenni, nem lakatos vagy vízvezetékszerelő! Mindenki sikereket akar elérni, nem pedig értékeket teremteni! Nemektől függetlenül.

     

    előzmény:
    mickamacka (68)
    2012-06-26  20:02
  5. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 26. 20:2472.

    Fogalmazzunk úgy, hogy a nők evolúciósan stabil stratégiája olyan férfit keresni, aki megfelelő egzisztenciával és anyagiakkal rendelkezik. Nem véletlen gyakoribb az idős férfi/fiatalabb nő párosítás és az sem, hogy a férfiak idősebb korban is vonzóbbak a másik nem számára szexuálisan, mint a nők.

    Tehát nem felszínességről van szó, hanem ugyanolyan késztetésről, mint ami a férfiakat a termékeny kinézetű, fiatal, gondoskodó nőkhöz hajtja.  

    előzmény:
    kysslina (62)
    2012-06-26  19:33
  6. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 26. 20:2071.

    Te ezeket a következtetéseket mind levontad itt mindenkiről, akik szóltak két mondatot, csak azért, mert adott esetben nem értettek veled egyet? Sajnálom, hogy csak klisékben vagy képes gondolkodni, irtózatosan megnehezíti az ember életét.

    Nyilván valaki/valakik  nagyon megkeserítettek. Sajnálom. 

    előzmény:
    cerveza (57)
    2012-06-26  19:13
  7. 2012. június 26. 20:1970.

    Az ún. "nemek harcát" sohasem értettem. Az én felfogásom szerint ez valami öngyilkos ostobaság, hiszen egymás nélkül mindkét nem kihalásra van ítélve! 

     

    előzmény:
    mickamacka (67)
    2012-06-26  19:51
  8. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 26. 20:1769.
    Ebben igazad van, de szerintem ezek az álláspontok nem térnek el annyira közöttetek, mint amennyire látszik- ahogy te is mondtad, és én is, nem a klasszikus szerepek felvállalása (pl. háziasszonykodás) adja a női lét esszenciáját.
    előzmény:
    kysslina (56)
    2012-06-26  19:03
  9. 2012. június 26. 20:0268.

    Sztem a házasság kapcsán mindenkinek a klasszikus szerep jut ezsébe, nőknek, férfiaknak egyaránt.

    A mosni-főzni-takarítani.

    Ez nyilván nem minden nő álma már manapság. 

    Háztrartást vinni, önmegvalósítani, gyereket vállalni, mikor ennél könnyebb is lehet az élet. 

    előzmény:
    Parázs (66)
    2012-06-26  19:45
  10. 2012. június 26. 19:5167.

    Én is egyetértek cervezával és Veled is. 

    Nem olvastam a cikket, csak reagálnék a két hsz-re. 

     

    A kínálat a keresletet követi. A nők azért olyanok, amilyenek, mert a férfiak ahogy írtad, a "picsagatyás" nők után forgolódnak.

    Miután sok a szingli nő (s mint tudjuk, a nők inkább ragaszkodnak egy kapcsolathoz) és kevés az olyan pasi, aki kifejezetten előbb-vagy utóbb (de nem 50 évesen) szeretne megállapodni, ezért a nők hátrányos helyzetből indulnak.

    A nők vannak kiszolgáltatott helyzetben, hiszen pasik alig akarnak, válogathatnak, igényeik az egekben...gyakorlatilag "versenyeztetik" a nőket. 

    Ezért a nők próbálnak egymás felé kerekedni. 

    Értékrendről beszélünk? Milyen értékrend az, mikor kizárólag ránézésre ítélünk?

     

    Az értékrend az, amit még anyukám mondott, hogy az a vonzó nő, aki téli kabátban tud hódítani, nem tangabugyiban..:) 

     

    Régen, mikor még verset írtak és udvaroltak a pasik, nem a strandon látták kedvesüket először monokiniben. 

    ...és elvárás sem volt ez. 

     

    Nyilván könnyebb lenne a nőknek magukat adni, ha a pasiknak az tetszene...de a képlet nem ezt a tendenciát mutatja :))

     

    előzmény:
    Parázs (58)
    2012-06-26  19:24
  11. 2012. június 26. 19:4566.

    A társadalomkutatók már régen felfigyeltek a problémára. (Már ha probléma egyáltalán...) Olvastam egy szociológiai felmérést 2000-ben, amiben már akkor arra hívták fel a figyelmet, hogy amíg a férfiak 93 %-a képzelte el az életét házasságban, családban, gyerekekkel, addig a nőknek csupán 68 (!) %-a!

    Társadalmi szempontból ez persze nem jó, hiszen egy demográfiai mélyvölgy nagyon hosszú időre felboríthatja a társadalmi egyensúlyt, de szerintem ebben nem "a nők" vagy "a férfiak" a hibásak.

    Nem csak a nők (vagy a férfiak) önértékelése billent meg, hanem az egész társadalomé. 

     

    Ez egy kulturális válság, egy általános szemlélet torzulás következménye.Ez a nők és férfiak KÖZÖS problémája!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  12. 2012. június 26. 19:4065.
    Akkor már szerencsésnek mondhatod magad. Két fiúnk van, nem lesz egyszerű dolguk, bár azért nem mondanám, hogy eltüntek a valódi nők. csak nem ők vannak most porondon. A lányunk pedig nagyon önérzetes, önálló, és egyenesen elutasítja, hogy ő valamikor is férjhez menjen. Ellenben ő 15, 5 éves, azaz éppen a korának megfelelő. 
    előzmény:
    cerveza (63)
    2012-06-26  19:34
  13. 2012. június 26. 19:3564.
    Így igaz
    előzmény:
    Parázs (58)
    2012-06-26  19:24
  14. 2012. június 26. 19:3463.
    Na ilyen nőket ismertem én régen :)
    előzmény:
    kysslina (56)
    2012-06-26  19:03
  15. 2012. június 26. 19:3362.
    Ez is igaz. Megvédeném azért a nőket annyiban, hogy a nő ösztönesen azt keresi, akivel az útódokat képes biztonságban felnevelni. Ez ösztön, teljesen független attól, hogy milyen a nő életfelfogása, azaz sokszor ez miatt keresik azt a férfit, aki anyagilag biztonságot tud nyújtani. Mert igazából bármennyire is ódzkodik az ember kimondani, sajnos  apénz nagyon fontos, az össztársadalmi értékrend miatt. Fontos, hogy az ember ne kitaszítottként kelljen, hogy éljen. Elveszett az a polgári réteg, ahol nem dominált annyira  apénz, viszont képesek voltak annyit emgteremteni, hogy viszonylagos nyugalomban élhessenek, és ebben a közegben ki is tudtak teljesedni. A nő nem akart mindenáron nyerni, mert nem volt rákényszerítve, és a férfi érezhette a férfiúi büszkeségét, önérzetét, hogy meg tudja teremteni a szükségeset. És ez nagyon fontos.
    előzmény:
    Parázs (58)
    2012-06-26  19:24
  16. Torolt_felhasznalo_599243
    Torolt_felhasznalo_599243
    2012. június 26. 19:3261.

     

     

     "A régi férfi-nő kapcsolat már lejárt. Az új még nem született meg. Ez egy nagyon izgalmas, és élvezni való kor!"

     

     Egy ki nem alakultat hogy lehet élvezni valónak tartani ? Ez inkább kór...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  17. 2012. június 26. 19:3160.
    nem vetted jól az adást..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (55)
    2012-06-26  18:43
  18. 2012. június 26. 19:2959.

    Persze én is megkaptam a magamét,tanultam is belőle..Többekközt azt,hogy egyedül is van élet..érdekes ez az "okos,független nő" dolog erről beszélek azt hiszi minden nő,hogy a neme miatt máris okos és tökéletes,de ki kell,hogy ábrándítsalak,mert ez nem így van.Voltam már szerelmes,emlékszem még,hogy milyen az..Buta picsákkal nem foglalkozok épp most írtam róluk egy csomót..Nem hiszem,hogy ostoba lennék..elég jól boldogulok,mondhatni,hogy megvan mindenem..az sem igaz,hogy nem kellek senkinek,olyan még sosem volt..Csak megtartottam az értékrendemet a büszkeségemet és hallgatok a megérzéseimre..Úgyhogy tartsd meg a sajnálatod annak aki rászorul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
    2012-06-26  18:46
  19. 2012. június 26. 19:2458.
    Sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem nem csak a nők változtak! Az össztársadalmi értékrend torzult el így.
    előzmény:
    cerveza (57)
    2012-06-26  19:13
  20. 2012. június 26. 19:1357.
    Hihetetlen,hogy az egész fórumon egy nő van akinek vannak saját önálló gondolatai,meglátásai..10-15 évvel azelött olyan nők voltak,hogy szinte mindegyiket csodáltam és képtelen lettem volna megbántani,bántani őket.Jó volt velük beszélgetni..Vidámak voltak,elenállhatalan kisugárzással.Képes voltam egy lánnyal 2 napig egy hídon ülni és beszélgetni,az ilyen nőket aki,már élt akkor sosem fogja elfelejteni..Most meg mindenki méricskél,számolgat mindenki csak kapni szeretne,adni nem..A tárgyakat szeretik nem az embereket.Élj úgy,hogy az életeted olyan legyen mint egy film meg ilyen baromságokat szajkóznak,van valaki aki a valóságban szeretne élni?Ennyire gáz,hogy egy férfi gondoskodni szeretne a családjáról?Béna,hülye,ha nem gazdag,a nőknek úgyis jobban megy?Még férfi ruházat sincs igazán,csak egy kis zugban a bolt hátuljában egy pár olyan cucc,hogy egy debil állat se venné fel..ekkora férfigyűlölet van?Attól lennék erős,ha én is lemennék egy buliba "lyukakat keresni" és önmagamat kiszolgáltatni?Régen,ha szakítottam azt éreztem,hogy nagyon fáj,de örülök,hogy az életemből egy kis időt vele tölthettem,ma meg azt,hogy hogy lehettem ilyen balek,hogy azt hittem ő más,mint a többi idióta önmagát piedesztálra emelő..Régebben verseket írtak a nőknek és csodálták őket,volt önérzetük,önkritikájuk.Ma még a tehenek is picsagatyába rohangálnak és el is hiszik,hogy vmi iszonyat jó csajok akik kedvükre válogathatnak,modjuk elég sok ismerősöm mondta,hogy lyuk,lyuk csak a keret más,de én képtelen vagyok így nézni egy nőre.Gyerekriogatók!Mitől megfoghatatlan csoda az a nő akit meg lehet fogni pénzel?Vagy aki odaadja magát egy egy éjszakára?Aztán meg a jön a férfigyűlölet,pedig saját maguknak csinálják a szart ezért nem a férfiak a hibásak..Hiába mondunk bármit,a normális ember el van nyomva..Aztán meg jön a felcsináltatás,gyerekre,vagy ölebre támaszkodás,pereskedés a gyerektartásért..Az ilyenek szerették egymást egyáltalán valaha?Kinek akar megfelelni a feminista nő?A barátnőinek?A fogyasztói társadalomnak?Egyszerűen akárhogy is próbáltam képtelen vagyok szeretni az ilyen nőket..Nem fáj,nem sírok,miatta csak dühít a sablonos gondolkozása..és sajnos már a vidéki nők is kezdenek megváltozni.Komolyan jobb idős emberekkel beszélgetni,mint ilyenekkel 2 szót váltani.Kiváncsi lennék mit fognak majd írni erről a korrol a történelemkönyvekben..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  21. 2012. június 26. 19:0356.

    Visszatérve, mert siettem:

     

    Nem a nemi szervedtől vagy nő, hanem az egész lényedtől. Nem feltétlenül kell ahhoz gyerek, hogy nő legyél, ellenben a lényednek egy része kell legyen az empatia, és sorolhatnám azt az érzelmi többletet, amit egy nő magában kell, hogy hordozzon. Nem kell ehhez még férfi sem, ugyanis nem tőle vagy nő, hanem önmagadtól. Ugyanígy igaz mindez azokra is, akik a női félként homoszexuális férfiak, sok ilyet ismertem, és inkább nők voltak, mint némelyik fapina. vagy ugyanez jellemző egy gyermektelen nőre is, aki vagy önszántából, vagy a természet miatt nem lehet anya, ennek ellenére nem tudod megkérdőjelezni a nőiségét, mert árad belőle.

    És Soma bármennyire is bizonygatja, bármennyire is van gyereke, éppen ez hiányzik belőle, a nőiség. Nem a nőiesség, hanem a nőiség. Egy erőszakos, közönséges trampli. Tolnay Klári a büdös életben nem ment volna az ő szintjére, mégis ízig-vérig nő volt.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (51)
    2012-06-26  13:37
  22. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 26. 18:4355.

    Ne haragudj, de szerintem a te fejedben létezik egy lemez erről a témáról, és függetlenül az aktuális inputtól, azt rakod fel.

    Ha jól vettem az adást az inkább vagyok egy lyuktól nő, mint a konyhától... Hát, nem értem ez miért olyan borzasztó hozzáállás, különösen, hogy igen, a két x kromoszómától, a lyuktól és a belső ivarszervektől vagyunk nők (amik egyébként azokat a hormonokat is termelik, amitől a viselkedés nőiessé válik), és nem attól, hogy isteni csokis sütit sütünk.

     

    Nem kellene keverni a szezont a fazonnal, a hülye, törtető p*csákat az erős, öntudatos és érdekes nőkkel. Akik nem mellesleg pontosan tudják, hogy nem kell férfivá válniuk.

    előzmény:
    cerveza (54)
    2012-06-26  18:07
  23. 2012. június 26. 18:0754.

    Hát ez tényleg elég elkeserítő..történhet bármi a világgal úgy tűnik senki sem gondolkozik el,csak hajtják a saját igazukat a nők.a beléjük nevelt feminista diktatúrát.A fogyasztói társadalom zsoldos katonái.Mint Hitler vannak az "árják" akik szolgálnak a "lyukért" a többi meg vesszen nem?Szerintem már a mi apáink is a női emancipáció miatt voltak olyanok amilyenek..Az emberek mindent képesek kimagyarázni amihez érdekük fűződik,most a nők egymás szájába adják a szavakat..Kisugárzás egyéniség meg nincs,csak önző érdekek hajszolása.Eddig évezredeken keresztül beteg világban éltünk,de végre mindenki boldog,mert a nők majd megmondják a frankót.Nem is tudom miért voltak eddig normális családok,meg utódnemzés,nevelés,törödés stb. hülyeség az egész dolgozzunk inkább mindannyian építsünk karriert a többi nem számít,úgyis meghalunk addig meg élhetünk hazugságban is nem?Végülis ez is egy alternatíva..a "lyuktól nő"pff..Család:"csak akkor ha igazuk van",mert te,majd megmondod kinek mikor van igaza,hát nehogymár más mondja meg..egy férfinek beteg érzései vannak..nem volt apjuk,csak a nőknek..ugye?Nembaj éltesd te is a fogyasztói társadalmat..majd akkor lesz mindenki férfi,ha ezt a sok agymosott ökörséget elhiszik és ők is gazdagítják a gazdagokat..

     

     tessék egy kis jövőkép:

     

     http://www.youtube.com/watch?v=HZgwBFJe8rM

     

    A fogyasztói társadalom kínálta csodálatos illúzió boldogságról..

    előzmény:
    Gorgon Lilith (51)
    2012-06-26  13:37
  24. 2012. június 26. 17:4053.

    1., Erre szokták mondani, hogy egy pina, aki járni tud

    2., A családért minden esetben ki kell állni a külvilág felé, ha nincs igazuk, akkor azt zárt ajtók között elintézni

    3., A konfliktuskezelés, a PR, a gazdasági igazgatás, anyagbeszerzés, munkamegosztás-beosztás, osztott figyelem, lelki, fizikai erő , kitartás, a belé vetett hit, ez mind szükséges ahhoz, hogy egy céget vezess. Akkor most gondold végig ezeket, és akkor majd rá fogsz jönni, hogyha egy családot vezetsz, ugyanezekre van szükséged.

    előzmény:
    Gorgon Lilith (51)
    2012-06-26  13:37
  25. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. június 26. 17:0052.
    Mi a búbánatot vártok többségben apa nélkül felnevet pasiktól?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43

Címlap

top