Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tégla konyha sk

permer
Létrehozva: 2012. június 19. 21:18

Sziasztok! 

 

Végre rászántuk magunkat a rég dédelgetett álmunk megvalósításához, téglából épített konyhát készítünk, Édes és én. :)

Azonban még nincs semmi tapasztalatunk benne. Az elképzelésünk konkrét, mindketten szeretjük a vidékies stílust a kékfestőt, a felső szekrény nélküli "lebegő" polcokat, stb... a képet mellékeltem, valami hasonlóan bájosra gondltunk. A megvalósításhoz várjuk az apró ötleteket, trükköket. Pl: ha fiókot szeretnénk, azt hogy oldjuk meg a tégla falon, a szekrények belsejét burkoljuk-e és ha igen mivel?.... Mindenki véleményét, hozzászólását szívesen fogadjuk! :) Szép napot, és előre is köszi az ötleteket!

Manka és Rumcájsz  

  1. 2013. Április 16. 18:1035.
    És gondolom náluk rendelted
    előzmény:
    csvali (33)
    2013-02-05  20:07
  2. 2013. Április 16. 18:0634.

    google képkeresőbe írd be, hogy "tégla konyha"

     

     

    egyébként kiváncsi lennék a ti. konyhájára 

    előzmény:
    csvali (33)
    2013-02-05  20:07
  3. 2013. február 5. 20:0733.

    Szia!   ezt hol találtad, ez az én konyhám!!!!!!!!!!!!!!!!!   :(   Egyszer raktam fel pár képet,de nem gondoltam volna ,hogy ide-oda is eljut.!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    bababetű (25)
    2012-06-20  16:31
  4. 2012. június 29. 09:2732.

    Köszi! 

     

    Azon leszünk, hogy elkészüljön, a jövő héten Rumcájsz szabin lesz, és nekiveselkedünk végre.  Eddig a tervezés folyt, és végre megegyeztünk egy olyan variációban ami mindkettőnknek megfelel. Ami nehéz volt két okból is: 

    1. Drága Rumcájszom imád főzni. (és mennyei a főztje!)

    2. Mindemellett balkezes.

    Leginkább ez utóbbi okozott kis fejfájást számunkra, mivel mi csajok (3 NŐ van a háztartásban) jobbkezesek vagyunk. Ami neki kézre áll, az mindenki másnak kényelmetlen... 

    De némi kompromisszummal ezt is megoldottuk.  

    Amint kész lesz, a sok kedves tanácsért cserébe ígérem teszek fel róla képeket! 

     

    A munkát már a hét végén elkezdjük, így bocsi, előre is ha csak kis idő múlva jelentkezem ismét. Addig is kellemes pihenést mindenkinek! A jövő heti kánikulában nem is lehet mást csinálni, mint a strandon pihenni.  (meg tégla konyhát építeni...)

     

    Szép napot mindenkinek!  

    előzmény:
    Tulipáncsokor (31)
    2012-06-25  12:04
  5. 2012. június 25. 12:0431.

    Azt kell, hogy mondjam, hogy ez nekem is jobban tetszik, mint a nyitó hsz-ben mellékelt kép!

     

    Sok sikert hozzá, biztos szép lesz!

    előzmény:
    permer (19)
    2012-06-20  13:49
  6. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. június 21. 09:3630.

    http://www.manu.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=3:ilford&Itemid=16

     

     Kattogtattam és van arra is ilyen burkoló az egyenes ytongra remek.

    előzmény:
    permer (1)
    2012-06-19  21:18
  7. 2012. június 20. 22:1629.
    A padlót már beburkoltuk világos, natúr színű járólappal, amit világosbarnával fugáztunk ki. Nem fényes, hanem matt a felülete, és elég rusztikus hatása van mert hajszáleres a mintázata. Lerakáskor pedig külön figyeltünk rá, hogy a fuga anyaga kicsit bele tudjon száradni a járólap "repedéseibe". Így még inkább rusztikusabb látványa van. Már akkoriban (3 éve) is tégla konyhát szerettünk volna, de másképp alakult. De a járólap már ahhoz lett kiválasztva. 
    előzmény:
    zimmezumma (27)
    2012-06-20  16:57
  8. 2012. június 20. 18:2528.

    Szívesen !

     

    Most látom, milyen hülyeséget írtam.

     

    Közben mást is csináltam.

     

    Szóval a régi fából ( pl. ház bontásánál kidobott fa ajtók ) nem asztalt csináltatni, hanem szekrényajtókat. Egy jó asztalos szépen megdolgozza. 

     

    A barkácsolós műsorban asztalt csináltak tényleg az ajtóból, nagyon szép erezete volt a fának, és legyalulták a felső rétegett, a fa érett volt, és csak felületkezelték. 

    előzmény:
    permer (26)
    2012-06-20  16:49
  9. 2012. június 20. 16:5727.

    A bontott téglás megoldás nekem is nagyon tetszik:) de nagyon el lehet cseszni az összhatást egy nem megfelelő padlólappal...( ismerősnél van bontott téglás bárpult - ami tök jól néz ki, csak ne nézné az ember az egyébként gyönyörű, kicsit fényes járólapokat, mert a kettő együtt... hát?! )

     

    A padlót mivel burkoljátok? 

    előzmény:
    permer (1)
    2012-06-19  21:18

Címlap

top