Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldogságterápia

Evolució9
Létrehozva: 2012. június 19. 10:13

Kedves Olvasó!

 

Ezt a topicot azzal a céllal hoztam létre,hogy tegyünk egy próbát a saját életünk jobbá tételére. Sok önfejlesztő könyvet olvastam már, és mindben megállapítják,hogy a pozitív dolgokra való figyelem még több pozitív dolog megjelenését eredményezi.

Itt hát az alkalom,hogy ezt kipróbáljuk!

Olyan lányok, asszonyok, férjek, szinglik és párkapcsolatban élők és abban nem élők hozzászólásait remélem, akik szeretnék egy velem együtt véghezvinni.

A dolog lényege egy 5-ös lista mindennap ! Mindenki ír 5 olyan dolgot ami aznap jó érzéssel töltötte el! Ez lehet nagyon kis dolog is (pl. volt ülőhelyem a buszon) és lehet álnevekkel stb.

 

Arra gondoltam tesztként 1 hétig csinálhatnánk, hogy meglássuk van-e hatása?

 

Miért jó ezt megosztani több emberrel? mert mindenkinek már okoz örömet, ezáltal kinyithatjuk az elménket olyan örömökre is, amiket mi lehet hogy nem is értékelünk. Hiszek ebben, úgyhogy most meglátjuk az elméletet igazolja-e a gyakorlat!

 

Várom a hozzászólásokat és ha összegyűlünk páran holnap elindíthatjuk a saját Boldogságterápiánkat :-)

 

Szép napot!

 

Ev

  1. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 27. 17:47101.

    Szia!

    Gondoltál esetleg arra, hogy felkeresel egy pszichológust? 

    Lehet, hogy nincs rá szükséged, de ezt csak egy szakember tudná eldönteni. Amiket írsz, azok alapján szerintem nem ártana.

    Próbáld tudatosan irányítani a gondolataidat, nekem bevált, működik, persze bizonyos határig, és szakember segítségével.

    Ne hagyd elhatalmasodni ezeket az érzéseket! 

    "Drukkolok" Neked!

    előzmény:
    Citromos-Almás (99)
    2012-06-27  15:40
  2. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 27. 17:41100.

    Sziasztok!

     

    A mai listám:

    1. Itthon vagyok.

    2. Ma megint pszichológusnál voltam, és szuper volt.

    3. Felmértem a júliusi-augusztusi anyagi helyzetemet, és egészen tűrhetőnek látszik, pedig előre rettegtem tőle.

    4. Jó hangulatban telt a napom, sokat nevettem.

    5. Süt a nap!!!

    Extra: tök jó érzés van bennem egész nap, jókedvű, vidám vagyok, pedig tegnap este kicsit elkámpicsorodtam, és attól féltem, hogy ma reggel így fog folytatódni. De nem!!!

    Mindenkinek boldogságos pillanatokat kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. 2012. június 27. 15:4099.

    Sziasztok!
    Bocsánat,hogy eltüntem lehet elfelejtettem írni,de nem voltam itthon pénteken mentem el. 

    Tudtok nekem segíteni?Szerintetek lehet-e ebből baj vagy csak a korral jár? Vagy egyszerűen ilyen vagyok?

    Egyszerűen mindig rossz a kedvem és hiztizek állandóan. Úgy érzem már nem érdekel semmi.. Nem foglalkoztat hogy nézek ki meg mi történik csak vagyok. Nem tesz boldoggá semmi.. Hiába erőltetem magam. Mentem sportolni meg minden de semmi se vidít fel..Borzalmas ez még meghalni sincs kedvem:/és nagyon utálom magam és nem akarok semmi olyat cisnálni,amitől jobb lesz. Nem tud meghatni semmi.. Nincs akaraterőm se életkedvem. Állandóan ez megy..Már egy jó 4 éve. RÉgebben nem voltak ilyen gondjaim:( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. június 27. 12:3698.

    Kedves 5-ös lista társak!

     

    Nem tudom észrevettétek-e de eltelt 1 HÉT , tehát a tesztet véghezvittük mindenki a maga módján :-) van valami tapasztalatotok? változás?

     

    Az biztos, hogy én folytatni fogom, mert érzem a hatását és azt is hogy még több jó fog ezálétal történni velem . Határozottan jobban érzem magam a bőrömben.

     

    Szóval mindenkit biztatok,hogy kezdje/folytassa vagy csak figyelje mások írásait mert ez egyszerű de MŰKÖDIK

     

    Köszönet nektek hogy részt vesztek :-)!!

     

    sok puszi:

     

    Ev

    előzmény:
    Jajulálá (97)
    2012-06-27  11:55
  5. 2012. június 27. 11:5597.

    1- nincs ötven fok, pont jó a klíma (számomra)

    2 - a kutyusom ma reggelre jobban lett, vidáman bújt hozzám a sétánk előtt

    3 - túl vagyok egy kellemetlen feladaton, ami délelőttre volt kiszabva

    4 - nagyon finomat reggeliztem

    5 - még csak dél van, és mégis történtek velem jó dolgok :-)))

     

    Baszki! És tényleg hatásos! Nem volt rossz kedvem egyébként sem, de most méginkább kisimultak az idegeim :-)))

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  6. 2012. június 26. 23:0496.
    Köszönöm. Már megérte ezt a kezedeményezést elindítanod! El voltam még az előbb kicsit keseredve, hogy mennyire uncsi már a kis életem, de mkiután megtaláltam ezt a topikot, rájöttem, hogy mennyi szép dolog - pici apróságok - színezi meg a mindennapjaimat! Szép estét Nektek!
    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  7. 2012. június 26. 22:0095.

    Sziasztok!

     

    Tök jó h rtok, én is lemaradtam most egy kicsit :-)

     

    1. Vettem egy nagyon jó farmerszoknyát!! annyira örülök neki,már régen akartam :-)

    2. elkezdtem kevesebbet enni, csinálom a Norbi hasizmot, bicajozás,meg méregtelenítek, hogy a nyaralásig még egy kicsit karcsúbb legyen a derekam

    3. A munkahelyen egy új feladatot bíztak rám, 2 hónapon belül z a 2, és azt mondják azért mert engem tartanak alkalmasnak ezekre, többynire mások dolgait kell "felügyelnem" ezt én biztatásnak veszem

     

    4.ma kaptunk egy meghívót egy barátnőm esküvőjére, amire már szervezzük  lánybúcsút, mindig imádom az ilyeneket!!

     

    5. holnap megyek utoljára dolgozni és 2 hét szabiiiiiiiiiiiiiiiii

     

    jóéj Mindenkinek!!

     

    puszi

    előzmény:
    Juduj (93)
    2012-06-26  21:36
  8. 2012. június 26. 21:5694.

    Sziasztok! Ez tök jó kezdeményezés:

    1. Volt idő reggelizni, és indiai kaját ettem ebédre.

    2. Én vittem a gyerekeket oviba, én is mentem értük - holnap is így lesz.

    3. Kigyomláltam a kis fűszeres kertemet.

    4. Pár percig pihentem a függőágyban.

    5. Nagyon édeseket mondtak a gyerekeim,  és lefekvéskor öleléssel búcsúztunk.

     

    +1 Ráadaás: Nagyon helyes és szexi volt a férjem, amikor ma hazatekert munkából. Olyan jó érzés volt átölelni.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  9. 2012. június 26. 21:3693.

    Sziasztok!

    Kicsit eltüntem, rengeteg dolgom volt, de most íme a mai listám:

    1...-Sok-sok nap után végre itthon van a férjem! 

    2...-Autókáztunk, közben beszélgettünk, nagyon jó volt.

    3...-Kaptam egy nagy üveggel a kedvenc olivaolajomból ajándékba.

    4...- Maminál ebédeltünk, nagyon jó hangulatban eszegettünk.

    5...-Találkoztam egy régi munkatársammal, és a kislányával, aki már nem is olyan kicsi. Jó volt látni, hogy milyen szép, kedves nagylány lett belőle. :)

     

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  10. 2012. június 26. 21:2592.

    Úgy tűnik magamra maradtam, de sebaj. Na a mai napomban volt pár kellemetlen dolog. Ezekből próbálom kihozni a pozitívumot:

     

    1. Nagyon felmérgesítettek, még kiabáltam is. Aztán leültem egy fotelbe és ott volt az asztalon egy vérnyomásmérő.  Gyorsan felkaptam és megmértem, 105 volt a vérnyomásom. Ezen kicsit meglepődtem. Milyen lehet nyugalmi állapotban. Aztán rájöttem, hogy kicsit nevetséges, hogy vitatkozás közben vérnyomást mérek. El is szállt a haragom.

     

    2. Feltörte a papucs a lábamat ezért kénytelen voltam magassarkút venni, így egész nap csinin mászkáltam.

     

    3. Megtudtam egy olyan dolgot, amire már régóta kiváncsi voltam.

     

    4. Egy haragos e-mail-t  akartam írni, de sikerült úgy átfogalmaznom, hogy kedves lett, de a lényege megmaradt.

     

    5. Mindjárt hazaér a párom.

    előzmény:
    soleluna (91)
    2012-06-25  21:39
  11. 2012. június 25. 21:3991.

    Sziasztok! Ma fizikailag kicsit fáradt vagyok, de a jókedvem töretlen.

     

    A listám:

     

    1. Megint felébredtem hajnalban, de visszaaludtam.

     

    2. Még az eső előtt elmentem futni.

     

    3. Az idő miatt kicsit őszies hangulatom volt. Imádom az őszt.

     

    4. Idén először ettem paprikát. 

     

    5. Azt hiszem ma korán fekszem és kialszom magam.

     

    A fiúgyermek túlélte a kamionozást bár iszonyú fáradt volt.

    előzmény:
    Evolució9 (90)
    2012-06-24  22:35
  12. 2012. június 24. 22:3590.

    Hali! ez a mai csodás nap volt :-)

     

    Soleluna apukám kamionos a mai napig,de épp ma emlegettük,hogy amikor elvitt engem nagyon hamar haza akartamjönni szóval nekem annyira nem jött be de örülök,hogy nálatok jóóóó!

     

    1. Reggl mikor felkeltem volt kedvem mindenhez, persze utána még visszadőltem de az is nagyon kellemes volt :-) kávéval a kezemben

    2. Anyukáméknál ebédeltünk, csinált egy isteni sütit és jó volt találkozni, nemsokára szülinapj lesz és tökre örül annak amit kitaláltam

    3.Hazajöttünk és megnétük az Only You c. filmet, nagon tetszik, van benne jelenet ami Positanoban játszódik, oda is akarunk menni, úgyhogy külön élmény volt!!

    4. Megnéztem ma is jónéhányat Andre Rieu koncertjeiből DVD-én nagyon szeretem

    5. biciklizés este sötétben, mp3 lejátszóval!király

     

    +1 ma leteszteltem a Veet szörtelenítőt bikinivonalon nem rossz... kiváncsi vagyok mennyi ideig tart....

     

     

    na puszi nektek

     

    írjatok!!!

    előzmény:
    soleluna (89)
    2012-06-24  22:02
  13. 2012. június 24. 22:0289.

    Hát akkor húzzatok bele nyaraláskor! Az én lányom is Made in Italy.

     

    A mai nap:

     

    1. Reggel fél 9-ig az ágyban lustálkodtunk.

     

    2. Anyósnál ebédeltünk, így nem kellett főznöm.

     

    3. Tiramisu volt a desszert.

     

    4. Ebéd után egy kicsit lefeküdtem pihizni.

     

    5. A párom elvitte magával a fiát dolgozni - kamion - és jó volt látni, hogy milyen boldog a gyerek.

    előzmény:
    Evolució9 (88)
    2012-06-24  09:21
  14. 2012. június 24. 09:2188.

    Hali!

     

    küldöm a tegnapit :-)

     

    lehet h Kála már anyuka??? ezért nem ír??? Remélem

     

    1. Megjött, de nem baj, mert a férjem szerínt így legalább a nyaraláson, majd bevehthetjük magunkat, é ki tudja talán a külföld a tengerpart a nyaralás majd jó hatással lesz a fogantatásra

    2. Találkoztm egy barátmmel, akivel elég sokat lekiztünk és ez nagy jól esett

    3. Voltunk grillezni sógoroméknél, nagyon jó hangulat volt, finomat ettónk és jól éreztem magam

    4.amikor hazajöttnk hajnal 2 kor a férjem csak azt hajtogatta (jó pár sör volt már benne ) hogy mennyire szeret, és ez nagyon jól esett

    5.vezettem tegnap és egy nagyon jó zene ment (Compact Disco) és nyomtam gázt, és olyan nyugodta volt minden, de suhantunk.... imádtam

     

    puszi Netek!!

     

    és írjatok!!!

    előzmény:
    soleluna (87)
    2012-06-23  20:41
  15. 2012. június 23. 20:4187.

    1. Hajnalban felébredtem, de vissza tudtam aludni egészen 8-ig.

     

    2. Kaptam a szomszéd nénitől friss, házi zöldségeket.

     

    3. Délután jót kirándultunk.

     

    4. Ettem egy finom csokit.

     

    5. Holnap vasárnap és főznöm sem kell.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  16. 2012. június 22. 20:0586.

    Sziasztok!

     

    köszi soleluna!!

     

    a mai:

     

    1. Reggel a hűvös és a kávézás

    2. a munkahelyen nagyon jó emberekkel találkoztam és az ügyek sem voltak bonyolultak , és nagyon türelmes voltam mindnkivel és kedves

    3. Korábbn hazajöttem és a férjemmel ebédelhettem :-) egy fagyit is elnyaltunk :-)

    4. Megnéztem Andre Rieu Schsönbrunni koncertjét, letöltöttük DVD-ben lenyűgöző

    5. A férjm ma azt mondta amikor bejött a munkahelyemre hogy nagyon jól nézek ki (mondjuk ezt sűrűn mondja de sosem hiszem el neki

     

    írjatok!!

     

    puszi

    előzmény:
    soleluna (84)
    2012-06-22  13:55
  17. 2012. június 22. 20:0485.

    Ha van barátod aki szeret és akit viszontszeretsz az nagyon jó.

    A családi vitákba próbálj meg nem belekeveredni. Pár év és önálló lehetsz.

     

    a mai napom:

     

    1. Végre a párom mellett ébredtem és reggel nem kellett sietnünk.

     

    2. Az egyik kedvencemet készítettem ebédre.

     

    3. Délután közös családi biciklizés volt.

     

    4. Málnát szedtünk, imádom.

     

    5. Holnap hétvége. 

    előzmény:
    Citromos-Almás (82)
    2012-06-21  22:49
  18. 2012. június 22. 13:5584.

    Positanoba és Amalfiba  érdemes elmenni, illetve Pompeibe. Capri gyönyörű, de elég drága. Sorrentoba este jó sétálni, olyankor hangulatos, a corso-n nagyon jó a fagyi. A da Franco pizzéria elég jó volt régen és nem drága, igaz elég egyszerű hely. Strandolni a Meta-i strandon szoktunk vagy Capo di Sorrento-nál a Regina Giovanna fürdőnél ( sziklás) vagy a Puolo nevű fürdőhelyen.Ahol lehet, érdemes a Circumvesuviana vasúttal menni.

    Hol szálltok meg?

     

    A listám majd este írom.

    előzmény:
    Evolució9 (80)
    2012-06-21  20:53
  19. 2012. június 22. 08:1483.

    Sziaszok!

     

    nagyon jó hogy mindenki ilyen jól van 

    Reggel nagyon korán keltem és elszürcsöltem egy tejes kávét, imádom mikor ilyen hűvös van reggel nyáron!!

    Ja és ma végre úgy éreztem hogy akár én is lehetek terhes (eddig én ezt nem hittem el magamról, de most valami elindult jó irányba )

    Könyv tippek: 

     

    Sandra Anne Taylor - A siker 7 törvénye

    Vera Peiffer Pozitív gondolkodás

     

    Luise L. Hay Éld az életed

     

    mind nagyon hasznos!

    puszi

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  20. 2012. június 21. 22:4982.

    Sziasztok!!!

     


    Juduj:
    kösznöm a segítséget,de nagyon nehéz..történik velem vmi jó és a családi viták elszívják az összes energiám...mint a dementorok  a harry potterben... erre nincs jobb szó. Ide is leírhatom nektek a listát? Nem muszáj elolvasnotok sem csak jobb,mint ha magammal szórakoznék.. jobban szeretem megosztani valakivel a gondolataim. Ja és igen tényleg enyém a jövő de hamar elszáll az idő és nekem most kell boldognak lennem most vagyok gyerek most van rengeteg szabadidőm ...ezért zavar ez a helyzet..



    Húú ez nagyon durva találkozol éppen most egy rég nem látott ismerősöddel én sosem hittem az iylen bevonzom dolgodban..inkább abban,hogy én alakítom az életet.. vagy szerintetek nem így van?



    És akkor én is leírom az 5ös listám. Hogy őszinte legyek ma akár 20at is írhatnék:D

     


    Na akkor hol is kezdjem annyira ne vagyok zsonga ,hogy le se tudom írni:)

    1. A barátommal voltam ma strandon vére veszekedés nélkül meg tudtuk szervezni a dolgokat a reggeli nehézségeken kivül.. és ma nem vesztünk össze.. mindent meg tudtunk beszélni.

    2. Annyira kis vicces volt egésznap a hülye humorával felvidít engem is:)

    3. Egésznap egy iylen érdekes boldogság volt bennem egyszer olvastam ilyenről ,de már elfelejtettem vmi ,,hullámzásnak" nevezték.. Vagyis nem az ,hogy röhögcséltem egésznap hanem attól voltam boldog  ahogy zajlott körülöttem at élet mindena  helyén volt  ilyen harmónikus állapotban..Lefoglaltak a krülöttem lévő   dolgok..Mint amikor elmegyek tornázni felszabadul a boldogsárghormon és az agyamat is lefoglalja,hogy vmit csinálnom kell. Ennél jobban nem tudom ezt megmagyarázni. Hamar eltelt a nap és nem colt időm hülyeségeken rágódni..
    4. Ma rájöttem ,hogy egy csomó dolog megy csak túlságosan félek mindentől... Ezt is az kis cuki barátomnak köszönhetem.. mindig bíztat és ő bízik bennem:) Pl. most ki mertem mászni a vízibiciklibőlxD Régebben rá se mertem volna menni:)
    5. Hazafelé vonattal mentünk sebessel és jó élmény volt,ahogy ,,száguld" a vonat és kihajolok az ablakon...

    +1 imádom a barátom:D
    Ja viszont remélem jól van,mert nem vette fel  telefont.. nem tudom hazaért-e én is nemrég értem haza.


    Jó éjszakát mindenkinek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  21. 2012. június 21. 21:4981.

    Sziasztok!

     

    Annyira jókat írtok,hogy nagyon elgondolkodtató és motíváló,hogy tényleg milyen apróságoknak is tudunk örülni...ez szerintem csak mégjobban tágítja a látókörünket...hogy mennyire ki kell nyitni a szemünk...vagy éppen,hogy ráhangólódjunk arra,hogy már mindennek örüljünk...

    ...tyúk vagy a tojás story ez,de a lényeg,hogy fejlődünk...

     

    Ja és Evolúció szerintem szupi,hogy megírtad a címét,asszem én is beszerzem az Örömterápiát  .

    Ebből kiindulva arra gondoltam,hogy ötletelhetnénk itt,vagy megírhatná mindenki akinek volt ilyen,hogy pl. mi a kedvenc könyve...vagy melyik az ,amelyik a legnagyobb hatást gyakorolta az életére...( persze pozitív irányban) .

    Persze támogatom a reggeli tippet,a Titok alapmű ebben a témában....bár én először filmben láttam és szerintem az is nagyon jó volt.

     

    A mai 5-ös listám pedig:

     

    1. Ragyognak a virágaim az ablakban...és ez már eleve örömmel tölt el korán reggel...boldogságot sugároznak és egyszerűen annyira jó őket nézni.

     

    2. Beszélgettem anyukámmal egy jó hosszút,ami több 100 km távolság ellenére is rendszeres és mindig olyan szívmelengető...

     

    3.A nap fő eseménye pedig nálunk a 8. havi uh- volt,amin babamoziztunk,így kaptunk a piciről DVD-t és bármikor megnézhetem itthon. ...hihetetlen,de tényleg maga a csoda ahogyan fejlődik odabent egy pici élet...belőlünk.

     

    4. Férjem családjánál voltunk kint és szokás szerint alig akartunk hazajönni...Minden alkalommal amikor ott vagyunk,hálát adok magamban  az égnek,hogy ilyen jó családja van...és IMÁDOM az anyósom,ami talán a legnagyobb kincs.

     

    5. Az én férjem is ma győzött hízelegni...és rajongok az érzelmességéért...

     

    Jó éjszakát mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. június 21. 20:5380.

    Aztaaaa!

    Soleluna, ez tuti nem véletlen :-)

    van pár tipped hogy hova érdes menni?vagy éppen nem?

    ha van időd meg kedved írsz nekem priviben pár jó tanácsot?

    neked biztos vnnak ott tapasztalataid...jól jönne!

    előzmény:
    soleluna (77)
    2012-06-21  20:46
  23. 2012. június 21. 20:5179.
    Ez volt az egyik nagy álmom, ami teljesült. Csak aztán új álmokat kellett megvalósítani.
    előzmény:
    Juduj (78)
    2012-06-21  20:48
  24. 2012. június 21. 20:4878.
    Mázlista.
    előzmény:
    soleluna (77)
    2012-06-21  20:46
  25. 2012. június 21. 20:4677.
    Én néhány évig Sorrentóban éltem.
    előzmény:
    Evolució9 (69)
    2012-06-21  20:17

Címlap

top