Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldogságterápia

Evolució9
Létrehozva: 2012. június 19. 10:13

Kedves Olvasó!

 

Ezt a topicot azzal a céllal hoztam létre,hogy tegyünk egy próbát a saját életünk jobbá tételére. Sok önfejlesztő könyvet olvastam már, és mindben megállapítják,hogy a pozitív dolgokra való figyelem még több pozitív dolog megjelenését eredményezi.

Itt hát az alkalom,hogy ezt kipróbáljuk!

Olyan lányok, asszonyok, férjek, szinglik és párkapcsolatban élők és abban nem élők hozzászólásait remélem, akik szeretnék egy velem együtt véghezvinni.

A dolog lényege egy 5-ös lista mindennap ! Mindenki ír 5 olyan dolgot ami aznap jó érzéssel töltötte el! Ez lehet nagyon kis dolog is (pl. volt ülőhelyem a buszon) és lehet álnevekkel stb.

 

Arra gondoltam tesztként 1 hétig csinálhatnánk, hogy meglássuk van-e hatása?

 

Miért jó ezt megosztani több emberrel? mert mindenkinek már okoz örömet, ezáltal kinyithatjuk az elménket olyan örömökre is, amiket mi lehet hogy nem is értékelünk. Hiszek ebben, úgyhogy most meglátjuk az elméletet igazolja-e a gyakorlat!

 

Várom a hozzászólásokat és ha összegyűlünk páran holnap elindíthatjuk a saját Boldogságterápiánkat :-)

 

Szép napot!

 

Ev

  1. 2012. június 20. 23:0051.

    Sziasztok!
    Akkor az 5ös lista:

     

    1. vmennyire számíthatok a barátaimra ,akiket nagy nehézségek árán ,,szereztem meg" ( régebben nagyon utáltak mindig egyedül voltam blabla) elviselnek most is,amikor annyira sok bajom van.


    2. tudtam venni fürdőruhát egésznap azt kutattam ...a fél világon kerestem...

    3. van egy barátom( pasim) aki kitart mellettem és nem csak arra kellek neki...

    4. meleg van.. mot ennek örülök elvileg hnap megyek strandra a barátommal ( remélem nem veszünk össze néha sajnos rámjn az 5 perc) meg télen nem volt gáz már nagyon vártam,h meleg legyen

     5.végre találtam egy olyan fórumot,ahol hasonló célú emberekkel beszélhetek...


    Jaj de tényleg úgy érzem engem üldöznek a borzalmas dolgok.. ma mentünk ugye fürdőrucit venni és leszakadt a kocsi váltója..( a kocsi nem is a miénk)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. június 20. 21:2050.

    Sziasztok!

     

    Na örülök,hogy azért volt mosoly a tegnapi akciómon..

     

    Az én 5-ös listám mára:

     

    1. Beszereztem még pár dolgot a szülőcsomagomba,így lassan elkezdek pakolódni a táskába...( egyébként a 31. hetet töltjük már)

     

    2. Nagy mennyiségben a magamévá tettem az idei első dinnyeadagom...

     

    3. Kiolvastam egy szuper Popper Péter könyvet,majd most elkezdtem olvasni a "Flow"-t...

     

    4. Kaptam egy csomó videót a rokonaimtól (akik most kint tanulnak Kaliforniában) arról,hogy hogyan vizsgáztak kint egy harcművészetből,hogyan ugrottak le 15 ezer láb magasból ejtőernyővel...és örömmel tölt el,hogy irigység nélkül őszintén örömmel tölt el a sikerük és a kis történetük...mert nem semmi dolgokat mozgatnak már.

     

    5.A férjemmel beszélgettem egy jót kint az erkélyen...

     

    Jó éjszakát!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. 2012. június 20. 20:5849.

    Köszi New Life :-)

     

    az én maim:

     

    1. Felvettem ma az új szandimat és csini :-)

    2. volt ma öbb hasznos tárgyalásom is , szóval munkahelyi siker

    3. hazahozott a munkatársam és így jó hamar hazaértem :-)

    4.Egybarátnőmmel szevezzük  a találkozót és ez örömmel tölt el

    5. voltam egy kezelésen és nagyon jót tett :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 20. 19:3948.

    Helló mindenkinek!

     

    A mai termés:

    1. Sikerült az összes levet kiöntenem a kovászos uborka leszűrésekor, DE ISTENI FINOM LETT!

    2. Vettem egy szuper farmer halásznadrágot fillérekért!

    3. A bevizsgálásra elküldött szétfoszlott cipő árát levásárolhatom, találtam is egy jó kis cipőt szintén fillérekért (leárazás), a különbözetet pedig megkaptam utalványban. Ez azért öröm, mert sokszor el sem ismerik a hibát.

    4. Ma voltam pszichológusnál, ismét klassz volt, mint mindig.

    5.Még mindig süt a nap!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. június 20. 17:1447.

    Citromos-Almás!!!

    Először is :  és biztos vagyok benne hogy a szüleid is  csak most nem tudják kimutatni,mert önmagukkal is diszharmóniában vannak :-(

     

    Szóval efelől soha ne legyen kétséged, biztos hogy szeretnek csak a maguk módján sajnos hibásan rajtad vezetik le a feszkót...

    Biztos nekik sem könnyű, de téged ez ne befolyásoljon!

    Írj magadnak egy listát arról hogy milyen szeretnél lenni, és próbálj abba az irányba elidulni. Látod hogy itt többen is vagyunk akik küzdenek problémákkal és mindnek az a ulcsa,hogy túllépj saját magadon és a téves beidegződéseken...

    Pl. a listában benne lehet hogy örülj h vannk szüleid (még ha hibásak is). Gondolj bele azoknk az éleébe akiket elhagytak a szülei. Biztos hogy nagyon nehéz a helyzeted, de h rosszra fordulnak a dolgok inkább ide írj mintsem rosszabb megoldáson gondolkozz :-)

    Ja és nem kell erőltetned  listát! Csak figyelj :-) é ha úgy érzed valami icsit is jobb kedvre derít akko írd fel a telefonodba, vagy egy cetlire :-)

     

    sok sok puszi és ölelés!!!!

     

     

    ui.: tuti h van 5 jó dolog a napodban

    előzmény:
    Citromos-Almás (46)
    2012-06-20  16:25
  6. 2012. június 20. 16:2546.

    Sziasztok! Remélem nem zavar senkit ez az önsajnáltatás áradat,amit most leírok,de muszáj mert nincs kinek és beleőrülök már. Pont ma gondolkoztam azon,hogy úgy kellett volna ezt a boldogságterápiát,hogy bármi történik akkor is írjunk le 5 jó dolgot . Ahogy látom  mindenkinek sikerült csak nekem nem. Remélem tényleg nem gond,hogy leírom de a családban elég nagy gondok vannak.. állandó veszekedés ordibálás verekedés.. és mind rajtam csattan ugyanis engem utálnak itthon a legjobban. Ha ez nem lenne elég mindenkinek elvárásai vannak velem szemben és én nem bírom.. Nincs erőm egyszerűen már semmihez. Még megölni sincs kedvem magam. PEdig lehet jobb lenne.. nincs ebből kiút hova kltözzek mégis,ha utálnak? Idegesít mindenki a külsőmmel főleg,hogy elég sok felesleg van rajtam és nem lettem vmi szép.. teljesen reménytelen az alakom. Nekem tényleg mindenért küzdenem kell..de erőn felül. És ha meg is küzedenék érte tuti valami közbe jön és elrontja. Mindig ez van.. egyszerűen én nem érdemlek boldogságot és a krülmények sem alkalmasok.. és én is életképtelen vagyok.. Reménytelen..Estére megpróbálok egy 5ös listát összehozni de eléggé reménytelen:( 


    Gratulálok a kisbabához:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. június 20. 13:0645.
    Lehet. Szerencsére én nem vagyok olyan.
    előzmény:
    lunalena (44)
    2012-06-20  13:01
  8. 2012. június 20. 13:0144.
    Azokokon nem segit akik tetszelegnek abban , hogy mennyi negativ gondolatuk van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (43)
    2012-06-20  12:41
  9. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. június 20. 12:4143.

    Szerintem nem zárja ki. Efféle technikára inkább azoknak van szükségük, akiknek amúgy is sok negatív gondolatuk van.

     

    Mint pl. én.

    előzmény:
    -1- (38)
    2012-06-20  06:27
  10. 2012. június 20. 12:3142.
    A boldogsag hedonisztikus elmenyt feltetelez .
    előzmény:
    Evolució9 (39)
    2012-06-20  08:33
  11. 2012. június 20. 10:5641.

    Tök jó hogy írtál Kála :-)

    Nekem mindenképp mosolyt csaltál az arcomra. mikorr vagy kiírva?

    úgy szeretném már én is azt az állapotot,hogy tudjam,hogy van bennem egy kis élet :-) azt hiszem ez jelentheti az igazi BOLDOGSÁG-ot :-) Közben amúgy eszembejutott,hogy meg lehet írni az 5-öst napközben v reggel, de akkor az előző napit... csak úgy még frissebb ha aznap este írod.

    én amúgy már visszaszámlálok,mert jövőhét szerdáig dolgozom utána 2 hét szabiiiiii!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. június 20. 10:5640.

    Tök jó hogy írtál Kála :-)

    Nekem mindenképp mosolyt csaltál az arcomra. mikorr vagy kiírva?

    úgy szeretném már én is azt az állapotot,hogy tudjam,hogy van bennem egy kis élet :-) azt hiszem ez jelentheti az igazi BOLDOGSÁG-ot :-) Közben amúgy eszembejutott,hogy meg lehet írni az 5-öst napközben v reggel, de akkor az előző napit... csak úgy még frissebb ha aznap este írod.

    én amúgy már visszaszámlálok,mert jövőhét szerdáig dolgozom utána 2 hét szabiiiiii!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  13. 2012. június 20. 08:3339.

    Szia -1-!

     

    Sajnálom,hogy csalódást okoztam.

    Amikor ezt a címet adtam a topicnak, nem elemeztem vagy néztem utána hogy mit takar pontosan a szó. Bevallom azt sem tudtam hogy léteznek ilyen terápiák, mert hallottam már önfejlesztő tréningről,meg pozitív gondolkodást elősegítő csoportos dolgokról stb. de így konkrétan nem tudtam hogy ez mit jelent, csak arra gondoltam ez a név jól kifejezi azt hogy teszünk egy lépést a boldogságfelé ...

    segíts neke, Te mit titulász boldogságterápiának?

    előzmény:
    -1- (38)
    2012-06-20  06:27
  14. -1-
    -1-
    2012. június 20. 06:2738.

    Annyira megörültem a címnek, hogy azonnal idekattintottam. Gondoltam egy kis ingyen boldogság biztosan jól jön nekem is.

     

    De amit találtam az nálam nem egyenlő a boldogsággal, és főleg nem boldogságterápiával.

    Nagyon helyes a pozitív gondolatokra való ráhangolódás, de azért ezt nem kellene boldogságterápiának titulálni.

     

    A boldogság nem egyenlő a pozitív szemlélettel, főleg ha az még ki is zárja az ellentétét, a negatív dolgokat.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  15. 2012. június 20. 06:1837.

    Szép jó reggelt mindenkinek ezen a csodás napon!

     

    ....csak bekukkantottam,hogy mi alakult tegnapról a topicban és örömmel látom,hogy gyülekezünk...

     

    Köszönöm szépen én is a gratulációkat és eszterlánc-nak szintén nagy gratula! Mi is kisfiút várunk..

     

    Evolúció pont ezt akartam írni,hogy szerintem ide igazán este felé érdemes írni...pont a tegnapi példámból tanulva,ugyanis még bármi történhet a nap további részében.

     

    ...ezt meglovagolva gyorsan le kell írnom mi történt velem tegnap este,hátha másnak is derűt csalok az arcára vele.

     

    Szóval az történt,hogy míg férjem nézte az EB-t ,addig én kiültem az erkélyünkre ( ami a kis szent helyem) olvasni. Van két olyan kertiszékem,amik annyira mélyen ülnek ( kicsit fotel jellegűek),hogy az erkély fala mögött vagyok teljesen,így se be se ki nem lát senki. Na már most a 2 szék egymással szembe van fordítva,az egyiken ülök,a másikon a lábam van szépen kényelmesen....

    ...nagy csörömpölést hallok az utcán...és csak elkezdetm nyújtózni,hogy megnézzem mi az,erre akkorát estem előre a széken,hogy a lábaim fent maradtak a szembe lévő széken,én pedig szabályosan előrecsúszva le a földre,de úúúúúúgy,hogy a szék amiről leestem,az még jól fejbe is vágott...

    ...annyira szakadtam a nevetéstől,hogy 5 percig potyogtak a könnyeim...férjem meg csak szörnyülködött,hogy nem lett-e bajom /bajunk...

     

    Na szóval ez a csöpp esemény már bearanyozta az esténk,mert még 2 óra múlva is nevettem ha eszembe jutott,hogy milyen pozícióban ültem ott a földön és sírva nevettem....később persze már a Drágám azon nevetett ahogy én nevettem.

     

     

    Szerintem minden apróságnak van mondanivalója,én képes vagyok egy teljesen abszurd helyzetből is kihozni az "üzenetet".

     

    Az esésem pl. eszembe juttatta azt,hogy mennyire jó dolog,hogy már van öniróniám és képes vagyok nevetni magamon...

    ..ugyanis volt időszak,amikor csak szitkozódtam volna...

    pl. ez is egy hatalmas különbség a 2 féle hozzáállásban...

     

    Akkor este még jövök...

    A dolgozóknak jó munkát és sok erőt kívánok...

    ...az otthoniaknak pedig jó pihit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. június 19. 22:0936.

    Szia!

     

    1. Egy séta a feleségemmel és a fiammal.

    2. Egy pohár sör.

    3. Spenót.

    4. Egy jó vicc.

    5. Egy jó vita az interneten egy kényes témáról.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  17. 2012. június 19. 22:0435.

    Köszi Zokniharcos!

     

    ha nem titok megosztod velünk a filmek és könyvek címét? szeretek olvasni és a filmeket is kedvelem :-)

     

    előzmény:
    zokniharcos (33)
    2012-06-19  20:34
  18. 2012. június 19. 22:0234.

    Szia Solarboat!

     

    egyelőre nem gondolkodom íráson, csak kiváncsi vagyok az eredményre.

    ha van akkor jó lenne továbbfejleszteni, de ezek csak tervek .Sokat kéne ahhoz tapasztalnom,hogy írjak is róla...

    Mindenestre ötletnek nem rossz a tippekért pedig külön hála! utána is nézek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924713 (32)
    2012-06-19  20:08
  19. 2012. június 19. 20:3433.

    Csatlakoznék én is. :)

     

    1. A mai délelőtt csodás volt.

     

    2. A férjem finom levest főzött.

     

    3. Rendeltem magamnak három könyvet, amikre régóta vágytam.

     

    4. Volt időm a saját dolgaimmal foglalkozni.

     

    5. Már letettem a gyerekeket és van időm egy filmet megnézni.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  20. Torolt_felhasznalo_924713
    Torolt_felhasznalo_924713
    2012. június 19. 20:0832.

    Irni akarsz rola? Ott van a magyar Dr Vidovszky Gabor pszichiater Oromtreningje meg a 90es evek elejen keszitette.

    A svajci Dr  Hezser Gabor pasztoral pszichologus is tudna Neked remek gondolatokat mondani .

    Ami engem illet ugy vagyok vele hogy az ember az nevltetesevel  kapcsolataival gyujt nehany ertekrendmorzsat konfliktiskezelo technikat. Ezek fogjak nagymertekben meghatarozni oromkepesseget.

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  21. 2012. június 19. 19:4731.

    Köszi New Life :-) Remélem velük tartasz jövőhétig !!!

     

    Most már úgy érzem nekem is megérett a lista úgyhogy írom.

    Amúgy tapasztalat,hogy estefelé érdemes írni,mert ki tudja hogy mik történnek még napközben :-)

     

    1. Reggel a férjem vitt kocsival a munkahelyre és olyan jó volt együtt kezdeni a napot :-)

    2. kitaláltam és létrehoztam ezt a topicot, és a hozzászólásaitok, vélményeitek bearanyozta a napomat

    3.Vettem egy tök jó szandált, ráadásul egészségpénztárra úgyhogy ebből még anyagilag is jól jöttem ki :-)

    4. estefelé elmegyek bicajozni (nálam ez standard örömforrás :-) )

    5. elhatároztam hogy kiáztatom és szépen kicsinosítom a lában hogy az új szandiban villoghassak holnap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878775 (30)
    2012-06-19  19:20
  22. Torolt_felhasznalo_878775
    Torolt_felhasznalo_878775
    2012. június 19. 19:2030.

    Én is csatlakoznék.

    1. Gyönyörűen süt a nap még most is!

    2. Bár "szellemileg visszamaradott" napom volt (agyilag zokni voltam), nevetni tudtam magamon.

    3. Munka után VOLT KEDVEM sétálni a városban, a meleg ellenére is.

    4. Most VAN KEDVEM hozzászólni a topikhoz.

    5. Találtam egy csomó jó pillanatot a napban!!!

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  23. 2012. június 19. 16:1629.

    köszi Semiramis az infót!

    mit értesz az alatt,hogy" keret" ?

    előzmény:
    semiramis (26)
    2012-06-19  14:22
  24. 2012. június 19. 14:2828.

    Igen Kála nem írtam, de Neked is gratulálok :-)

    kisfiú vagy kislány??

    előzmény:
    Juduj (24)
    2012-06-19  14:18
  25. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 19. 14:2427.

    köszönöm nektek :) 

     

    Szurkolok mindenkinek, hogy boldog legyen :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top