Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajmosás szappannal

sammysammy
Létrehozva: 2012. június 9. 14:58

Sziasztok! Leszögezem, hogy nem vagyok egy nagy ökobioguru, de ma valahogy kísértést éreztem, hogy a mézes glicerines (DM-ben kapható nagyon extra tiszta szappan) szappannal mossam meg a hajamat, ami lassan hátközépig ér. Abszolút bevált, és a végeredményt tekintve így elsőre nagyon pozitív a tapasztalatom, főleg azt nézve, hogy a fejbőrömnek valami extra tisztaság érzete van, amit eddig a samponos hajmosásoknál nem tapasztaltam. Balzsamot mondjuk tettem rá, de úgy érzem, hogy valahogy puhább, tisztább lett a hajam, mint ezelőtt a samponos mosásokat követően.

 

Vannak akik rendszeresen, vagy esetleg kizárólag szappannal mosnak hajat? Milyen szappan vált be igazán, vannak-e "gyakorlott felhasználói" jótanácsok, amiket szívesen megosztanátok egy "kezdővel"? 

 

Az utóbbi időben egyébként is örömmel fordultam a szappanok felé, már nincs folyékony szappan a háztartásunkban, de lehet, hogy már sampon sem lesz

 

 

  1. 2012. június 25. 14:54301.

    Ó, hát ahány fodrásznál és bőrgyógyásznál voltam, annyiféle "tuti" tippet kaptam már, úgyhogy próbálok a saját lüke fejem után menni, plussz olvasgatom mások tapasztalatait :)

    A hajamat jól tönkre tettem az évek során sajnos :( Leégették dauerrel, festve volt, szőkítve, aztán megint festve, majd hajtőemelőt kapott. Most próbálom az eredeti hajszínemre visszafesteni, hátha akkor a festésről is lemondhatok, de az a baj, hogy elkezdtem őszülni, így a hiúságom megint a festés felé vinne :( 

    Szedek vitaminokat (supradyne, B1), rendszeresen járok fogorvoshoz, elvileg nincs gyulladás a szervezetemben - ugyanis a bőrgyógyász szerint ez okozhatná. Egyik fodrász szerint az egészségtelen táplálkozás miatt (jó, oké, szeretem a hamburgert, meg a jó fűszeres mexikói kajákat), másik szerint a stressz (nem is vagyok ideges típus), harmadik szerint örökölt dolog. De lehet vashiány, vesebetegség, májbetegség - pffff...

    Szóval eléggé kétségbeestem ahhoz, hogy kipróbálgassak nem szokványos dolgokat, mint a szappan :) 

    Amúgy ezer éve, amikor kicsi voltam, anyukám Óceán samponnal, később meg Vidal Sassoon-nal mosta a hajam és azok nagyon jók voltak. De hát ugye azok már jó rég megszűntek :(

     

    De ha a fodrászod az amúgy is zsíros hajra olajos sampont rak, az nem teszi még gyorsabban zsírosodóvá a hajat? És ha nem, mert jobb rá az, akkor ezek szerint jobb, ha én is száraz hajra valót vegyek? Tök tanácstalan vagyok 

    előzmény:
    saschamora (296)
    2012-06-25  14:32
  2. 2012. június 25. 14:52300.

    de, siman el tudom kepzelni hogy valakinek nem tetszik. ez nem is gond, izles kerdese.

    de az mar beteges dolog, hogy megmutatom a kozel egy hetes hajamon hogy a sampon nem roncsol, erre egy kisebb rakas taho nem azzal foglalkozik hogy neeee', telleg' nem mereg a sampon, hanem jon a tudalekos duma, hogy sprod, szaraz, vastagszalu, -tehat a hajszerkezemmel kapcsolatosan hordanak ossze rakas baromsagot, 0 tudas, es ismeret nelkul, de aminek leginkabb az a celja hogy jol beszoljanak nekem a nekik nem tetszo stilusom miatt!:-)))

    de nem gond, nekem tetszik, es nagyon jol szorakozom! :-)

    az emberi hulyeseg ezen a szintjenek szobrot kene emelni, mint elrettento peldanak! :-)))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139892 (299)
    2012-06-25  14:41
  3. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. június 25. 14:41299.
    El tudod képzelni, hogy valakinek nem tetszik a hajad csak úgy alapból? Nekem pölö a kb. lapockáig érő ébenfekete haj tetszik, a tiédnek nincs szép szine.
    előzmény:
    saschamora (295)
    2012-06-25  14:28
  4. 2012. június 25. 14:35298.

    deee, ez tok vicces! :-)

    ha sokat fizetnek erte sem lenne reszem egy ilyen jo kis kabareban! :-))

    előzmény:
    Amarynda (297)
    2012-06-25  14:34
  5. 2012. június 25. 14:34297.
    Ne torodj veluk
    előzmény:
    saschamora (295)
    2012-06-25  14:28
  6. 2012. június 25. 14:32296.

    nagy kiserletezo vagy te! :-))

     

    a zsiros hajra nincs megoldas, belso szabalyozastol fugg. 

    en meg sosem hallottam olyat, hogy a zsirosodas-elleni sampontol valakinek kevesbe zsirosodott volna a haja. a fodraszom szerint a merget mereggel kell kezelni, ezert a zsiros haju vendegeinek tart egy kulon nagyon enyhen olajos, de semmikeppen sem szarito sampont. azt mondja, amennyit el lehet varni ettol a megoldastol, annyira mukodik is. 

    előzmény:
    Shardul (289)
    2012-06-25  13:45
  7. 2012. június 25. 14:28295.

    koszonom szepen! :-)

     

    kedvenc fikazoim kedveert lehet hogy teszek fel egy kepet a frissen mosott hajamrol, hadd elvezkedjek ki magukat a leszolasaban! :-)

    előzmény:
    Amarynda (290)
    2012-06-25  14:01
  8. 2012. június 25. 14:24294.

    kerlek, hogy szamolj be, nagyon szepen koszonom! :-)

     

    arra nagyon figyelj, hogy NE DORZSOLD A LISZTES PEPPEL EROSEN a fejborodet, simogasd finoman! :)

    előzmény:
    unka (291)
    2012-06-25  14:02
  9. 2012. június 25. 14:23293.

    tenyleg nem sprod, de mint latod, a leges-legegyszerubb infokat is lehetetlen bekodolni! :-)

     

    :-)

    előzmény:
    Amarynda (292)
    2012-06-25  14:03
  10. 2012. június 25. 14:03292.

    nem az en tisztem hogy vedjem a hajat, meg ra sincs szorulva de szerintem a vege ilyenre van vagva.

     

    Abbol gondolom hogy az en hajam is ugy van vagva hogy nem egyenesre es nem mindenutt egyformara van a vastagsaga se hagyva.

     

    Azt mibol allapitottad meg hogy sprod? Mert azt csak tapintassal lehet megallapitani szerintem.

    előzmény:
    Chick (209)
    2012-06-23  13:24
  11. 2012. június 25. 14:02291.
    Én kipróbálom a csicseriborsólisztes tippet, NAGYON KÖSZI SASCHAMORAaztán majd jövök beszámolni. Kétnaponta mosom én is sajnos, utálom, utálom! (Tudom Shardul, ez pont a beszerezhetetlen alapanyag kategória, de azért megírom majd az eredményt)
    előzmény:
    Shardul (289)
    2012-06-25  13:45
  12. 2012. június 25. 14:01290.

    Nagyon szep hajad van. Az enyem hasonlo csak nem ilyen hosszu (meg).

    En a hajamra soha nem hasznaltam szappant, csak shampont meg kondicionalot. Es hasznalok olyan sprayt ami segit hogy tovabb hullamos maradjon. Az enyem ui. dauerolva van, a tied biztosan termeszetes.

     

    En ugy gondolom rengeteg jo shampon es hajapolo szer van a szappan megszurkiti es sprodde teszi a hajat.

     

    En nem sajnalom a jo minosegu hajapolokra a penzt, az embernek ha szep es dus a haja akkor jo ha torodik vele.

     

    raadasul en mar nem vagyok fiatal meg jobban kell vigyaznom a ha azt akarom hogy sokaig dus es szep legyen.

     

    Egy nonek a szep haj ekessege.

     

    A szappant abban az esetben tudom elkepzelni ha valakinek nagyon zsirosodo haja van talan abban segit hogy ne legyen olyan hamar zsiros.

     

    De egyebkent en biztosan nem hasznalnam hajmosasra.

    előzmény:
    saschamora (208)
    2012-06-23  13:20
  13. 2012. június 25. 13:45289.

    Leírom a saját tapasztalatomat, mert a hsz-eket olvasva eléggé két táborra szakadt a társaság, én meg egyik táborba sem tartozom :) 

     

    Vékony szálú, töredezős, se nem egyenes, se nem hullámos a hajam. Ráadásul már 2 naponta mosnom kell, mert annyira zsírosodik, hogy undorító. A boltok polcain található samponokból majdnem az összeset kipróbáltam már, de a zsírosodáson semmi sem segít, még a 6000Ft-os (!) gyógysampon sem, amit fejbőrvizsgálatnál ajánlottak (én birka meg megvettem, de semmit nem ért, csak büdös lett a fejem tőle) :(

    Múlt héten olvastam ezt a topikot és arra gondoltam, hogy kipróbálom a samponszappant.

    Persze a környékemen égen-földön nincs olyan bolt, ahol lehet ilyet kapni, így a kifejezetten samponszappanról le kellett mondanom. Helyette vettem 300Ft-ért egy olyat, ami bio-nak mondott (gondolom, ha már ennyire olcsó) és oliva olajat, bergamottot tartalmaz. Összehasonlítási alapom nem volt, samponszappan nem volt, eladó sem került a környékemre, hogy megkérdezzem, alkalmas-e erre ez a szappan. Döntöttem, kockáztattam. Otthon múlt kedden kipróbáltam és az eredmény meglepett: a fejbőröm 2 nap alatt olyan maradt, mint mosás után közvetlenül. Viszont a hajam... hááááát, őszintén megmondom, hiába az ecetes öblítés, eléggé olyan tapintása volt, mint az ázott kutyaszőrnek :) Csütörtökig bírtam, akkor almaecettel öblítettem, ez már egy fokkal jobb volt, de csak azért, mert spricceltem a hajvégekre hajvégápolót. Vasárnapig simán bírta (illetve kicsit csaltam, mert a kerti medencében a klóros víz azért bőven érte). Vasárnap ("a f...szom se szenved már ezzel" felkiáltással) először szappannal, majd alapos ecetes öblítés után zsíros hajra való samponnal mostam hajat. Kíváncsian várom az eredményt, mert ez már tényleg nem volt állapot! Most a fejbőröm tiszta érzetű, a hajszálak tapintásra puhák és fényesek, ráadásul hosszú idő óta először nem kellett kivasalnom, mert szépen formára állt be.

     

    Kíváncsi vagyok, meddig bírja így a fejbőröm és a hajam, de mindazonáltal ha bárkinek bármilyen ötlete van, hogy hogyan lehet a zsírosodást megszűntetni, hát boldogan kipróbálom, feltéve, hogy nem kerül egy vagyonba és nem nekem kell összekutyulni a beszerezhetetlen alapanyagokat (mert mint írtam volt, a környékemen sehol nincs ilyesmi bolt).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  14. 2012. június 25. 12:46288.
    a celom a keppel amugy sem az volt hogy ajulas legyen, hanem az, hogy megmutassam hogy a sampon hasznalata, ha jol valasztott a termek, NEM TESZI TONKRE HAJAT, tehat nem kell lebeszelni az embereket a samponrol, hanem jol kell valasztani.
    előzmény:
    saschamora (287)
    2012-06-25  12:37
  15. 2012. június 25. 12:37287.

    nem gond hogy nem vagy elajulva tole, az egy majd' egy hetes haj, frissen termeszetesen sokkal szebb.

    de az gond, hogy tudni veled hogy milyen, milyen szalu, es mitol olyan amilyen, holott lovesed sincs! :-))))

    előzmény:
    pszichothriller (286)
    2012-06-25  12:34
  16. 2012. június 25. 12:34286.

    Persze, ez így van, ahogy írod. De nem vagyok elájulva a hajától, nagy és sok, ennyi. 

    Lehet, hogy azért, mert nekem is adott a természet bőven. Szívesen feltettem volna képet, hogy nemcsak a levegőbe beszélek, de nem tudom lekicsinyíteni, így meg túl nagy a méret.

    előzmény:
    mickamacka (279)
    2012-06-25  12:24
  17. 2012. június 25. 12:29285.

    jolvan, ennel tobbet meg sem tehetek!

     

    bexaras, valaki, vagyis a senki kijelenti hogy milyen hajam van....hehehe! :-))

    előzmény:
    pszichothriller (281)
    2012-06-25  12:27
  18. 2012. június 25. 12:29284.
    Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszik :)
    előzmény:
    amen (282)
    2012-06-25  12:27
  19. 2012. június 25. 12:28283.
    nem, vekonyszalu, es nagyon sok. az en legnagyobb gondom vele az, hogy termeszetesen hullamos. a hugom meg van orulve erte, mert neki olyan szogsima, hogy nincs az a dauer ami megfogna! :-)))
    előzmény:
    mickamacka (279)
    2012-06-25  12:24
  20. 2012. június 25. 12:27282.
    Nagyon jó a blogod, találtam benne bőven olvasnivalót! :)
    előzmény:
    Anikababa (53)
    2012-06-10  09:50
  21. 2012. június 25. 12:27281.

    Persze, hogy a hajadba kötök bele, hiszen te itt mindenkibe belekötsz, akinek nem azonos a véleménye a tiéddel.

    Tudod, már nagyon kíváncsi voltam, hogy micsoda hajkoronával rendelkezhetsz, hogy azt mondhassam, hogy ez igen, joggal ócsáról ez itt mindenkit, aki a samponszappan szót le meri írni.

    Erre felteszel egy középkategóriás hajat, és fröcsögsz tovább. Ja, hát erre olyan nagy a szája és proli a stílusa? 

    Ráadásul olyan zöldségeket írsz néha, de legalább az önbizalmad meg van hozzá, hogy ezeket hangoztasd is. Sprőd haj letörik? A sprőd haj vastagszálú, és nem törik le hamar egyáltalán. A vékony haj sokkal jobban törik, hamar elvékonyodik, na, azokat nehezebb megnöveszteni. A hajban is az arany középút a legjobb, a normál vastagságú.

    A tiéd meg pontosan azért viseli el ezt a napi gyűrögetést, mert sprőd.  

     

    előzmény:
    saschamora (264)
    2012-06-25  12:00
  22. 2012. június 25. 12:26280.
    nagyon szep szappanok, es biztos jok is...a borre! (bocs, heheh)
    előzmény:
    Anikababa (262)
    2012-06-25  11:39
  23. 2012. június 25. 12:24279.

    Szerintem a haja vastagszálú, ezért látszik dúsnak és sprődnek. 

     

    A vastagszálú haj "hátránya", hogy nem tűnik "reklámhajnak" :) 

    Nehéz vele együttélni, nehéz kezelni, mosni, szárítani, meleg nyáron és "nagy fejet" csinál. 

     

    Viszont attól, mert vastagszálú, még látszik, hogy szép az esése, ergo egészséges és ha jól megnézed fényes is, ami megint csak arra utal, hogy szépen van ápolva.

     

    Szerintem a haja szép. Vastagszálú, emiatt dúsnak hat és fényes.... 

     

    Anyukámnak is iszonyú vastag szálú és gyűrűs göndör...mindenki irigyli, csak ő nem bírja elviselni:) 

     

     

    előzmény:
    pszichothriller (247)
    2012-06-24  23:37
  24. 2012. június 25. 12:20278.

    erre nehez valaszolni, a teljesen bio samponok nem tisztitanak jol. ezert amolyan felig-meddig bio sampont kell venni, es fel kell higitani. a balzsam is nagyon fontos, ebbol szinten a felig-biot kell venni.

     

    most jol megmondtam, mi!? 

     

    lejjebb beraktam egy listat. nyomtasd ki, vidd magaddal a boltba, es azokbok a termekekbok valogass, amelyekbol minel kevesebb van a listan szereplo anyagokbol.

     

    a haj biztosan valtozik, ennek a fizikai allapotunk az oka. tudod, az a "taptalaj"!:-)

    előzmény:
    mickamacka (273)
    2012-06-25  12:13
  25. 2012. június 25. 12:19277.

    Megnéztem őket, nagyon szép és jónak tűnő szappanok. Lehet egyszer összehasonlításképp rendelek innen, kíváncsi vagyok más szappanjára is. :)

     

    Az ismerősöm egyébként azért nem fog bele a szappanárulásba , mert állítólag eszméletlen drága és körülményes az engedélyeztetés...pedig lenne kereslet a szappanjaira, mert nagyon jók.

    ÁNTSZ meg OÉTI  engedély kell hozzá, utóbbi állítólag minden fajtára külön, több tízezer forintért, meg a csomagolás sem mindegy milyen, tartalmaznia kell az összetevőket, meg be is kell vizsgáltatni mindet...meg különálló  szappangyártó épület,  önkormányzati meg ÁNTSZ engedéllyel, hát le a kalappal, ha valakinek ennyiféle szappanra mindez megvan.

     

    És basszus, ez csak egy szappan, nem élelmiszer

    előzmény:
    Anikababa (262)
    2012-06-25  11:39

Címlap

top