Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajmosás szappannal

sammysammy
Létrehozva: 2012. június 9. 14:58

Sziasztok! Leszögezem, hogy nem vagyok egy nagy ökobioguru, de ma valahogy kísértést éreztem, hogy a mézes glicerines (DM-ben kapható nagyon extra tiszta szappan) szappannal mossam meg a hajamat, ami lassan hátközépig ér. Abszolút bevált, és a végeredményt tekintve így elsőre nagyon pozitív a tapasztalatom, főleg azt nézve, hogy a fejbőrömnek valami extra tisztaság érzete van, amit eddig a samponos hajmosásoknál nem tapasztaltam. Balzsamot mondjuk tettem rá, de úgy érzem, hogy valahogy puhább, tisztább lett a hajam, mint ezelőtt a samponos mosásokat követően.

 

Vannak akik rendszeresen, vagy esetleg kizárólag szappannal mosnak hajat? Milyen szappan vált be igazán, vannak-e "gyakorlott felhasználói" jótanácsok, amiket szívesen megosztanátok egy "kezdővel"? 

 

Az utóbbi időben egyébként is örömmel fordultam a szappanok felé, már nincs folyékony szappan a háztartásunkban, de lehet, hogy már sampon sem lesz

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 25. 12:18276.
    Mellesleg ha bárki megdob valami természetesnek nevezhető arckrémszerűség tippjével (FONTOS: semmiféle arckrém nem jön szóba), azt megpuszilom virtuálisan. Mert az olaj azért nem az igazi. (Sheavaj, kakaóvaj kilőve, azok sem jók.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (274)
    2012-06-25  12:13
  2. 2012. június 25. 12:18275.

    Köszi szépen :)

     

    Én még mindig nem mondom, hogy húúú, de szép a hajam, de ahhoz képest, hogy milyen volt, látványos a változás.

     

    Nekem bejött a samponszappan, de rábeszélni nem akarok senkit.

    Annak ellenére, hogy én már nem használok se szilikonos, se SLS vagy SLES tartalmú termékeket, nem hülyézem le azokat, akik igen.

    Döntse el mindenki, hogy mit szeretne használni, kipróbálni.

     

    Mellesleg az én képem a hajamról sem újságba készült, nincs retusálva, az unokáöcsém fotózott le a fürdőszoba ajtó előtt . 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (263)
    2012-06-25  11:49
  3. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 25. 12:13274.

    "Nem mennek nekem sem ezek a bio verziók.

    Á, nem is bánom, mert olyan jó cuccokat kapni, mint azelőtt soha... 

     

    Nem hinném, hogy vegyszerből halálos dózis lenne bennük."

     

    Nekem mennek! Pont azért kísérleteztem a szappannal. 

     

    Mivel paraben allergiám van, sajnos (vagy szerencsére????!!!!) szinte semmit nem használok, ami "mű".

     

    Az ÖSSZ repertoárom szappan (csak nagyon indokolt helyeken), fogkrém, pár hete hintőpor (dezodor helyett), olaj (arckrém helyett) és most gondoltam, hogy a sampont is "kiváltom" valamivel, de ez nem jött össze.  

     

     

    előzmény:
    mickamacka (271)
    2012-06-25  12:08
  4. 2012. június 25. 12:13273.

    Oké, de akkor mégis mivel érdemes mosni, ami nem tapad rá? 

     

    Nekem egy ideje a hajam megváltozott...sok jó cucc van, de már a hajam nem a régi. Kevés hajam van, egyens szálú, de olyan furi, hogy soknak tűnik.

    Azt olvastam, hogy ahogy öregszik az ember, a hajának szerkezete is megváltozik...például időseknek a haja olyan erős szálú, sprődebb tapintású.

     

    Tizenévesen olyan selymes hajam volt...:) Lehet, hogy ez már az öregedés...? :) 

    Harminc évesen csak nem...

    előzmény:
    saschamora (223)
    2012-06-24  14:08
  5. 2012. június 25. 12:09272.
    bekaphatod! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139892 (270)
    2012-06-25  12:08
  6. 2012. június 25. 12:08271.

    hát miért nem mostad meg rögtön még egyszer samponnal? 

     

    Azt hiszem írtam pár napja, hogy én a Nóra féle Hogyan legyünk... szódabikarbonás-almaecetes duót próbáltam.

    Én is alig bírtam kifésülni, olyan volt, mint a száraz sampon (egyszer kipróbáltam, mert kétnaponta zsírosodik a hajam) érzete. 

     

    Nem mennek nekem sem ezek a bio verziók.

    Á, nem is bánom, mert olyan jó cuccokat kapni, mint azelőtt soha... 

     

    Nem hinném, hogy vegyszerből halálos dózis lenne bennük. 

     

    Az ecet önmagábn öblítőnek viszont állítólag jó. Nekem az sem vált be...sprőd lett attól is. 

     

    Sztem eleve festett (kissé igénybevett) hajra ezek nem jók. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (265)
    2012-06-25  12:01
  7. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. június 25. 12:08270.
    Nem tudom, mi alapján nyomizol le, de próbáld meg külső szemmel végigolvasni, hogy miket irtál ide. Vivivien_Graham szintje.
    előzmény:
    saschamora (266)
    2012-06-25  12:01
  8. 2012. június 25. 12:07269.
    nem, sajnos festett, az eredeti hajszinem barna, es szukseg eseten vasalva is van, es meg igy sincs eltorve. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (268)
    2012-06-25  12:04
  9. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 25. 12:04268.

    Szerintem gyönyörű hajad van. Természetes színe van, ugye?

     

    Elárulod még egyszer, hogy mivel mosod? Mert gondolom már leírtad.  

    előzmény:
    saschamora (264)
    2012-06-25  12:00
  10. 2012. június 25. 12:03267.
    akkor tobbet ne csinaljad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (265)
    2012-06-25  12:01
  11. 2012. június 25. 12:01266.

    ha te rohogsz, azt kituntetesnek veszem! :-))

     

    na, gyertek, nyomik! eppen raerek! :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139892 (261)
    2012-06-25  11:17
  12. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 25. 12:01265.

    Na, én megmostam újra szappannal a hajam (sima mosószappannal, mivel anno kifejezetten többen is mondták, hogy azzal is lehet, ill. hogy régen azt használták úgy általában az "emberek"), le is öblítettem alaposan ecetes vízzel.

     

    Szörnyű volt. (Pedig nem első próbálkozásom, pár évvel ezelőtt már kísérleteztem.) 

     

    Az, hogy fénytelen és tapadós lett, az egy dolog, de iszonyú nehéz volt kifésülni, majdnem sírtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  13. 2012. június 25. 12:00264.

    elismerem hogy nem vagyok egy szent... de a kerdeseket vegtelensegig birom, es ha tudok, valaszolok. ha nem tudok valaszolni, akkor elismerem, hiszen irtam hogy ez a tema nekem hobbi es meggyozodes, es abban a szerencseben van reszem hogy profiktol tanulhattam, de a szakmamnak semmi koze ehhez.

    de a hulyeseget nem birom. nem birom, ha okorseget olvasnak a neten, es anelkul hogy utana jarnanak, elkezdenek hinni benne, a legjobbnak kialtjak ki, es masokat is buzditanak a hasznalatra, vagyis az artasra. megmagyaraztam a kemiai hatast, es a vegen en lettem a hulye, es egyaltalan EN(!) mit kepzelek, hogy le akarom beszelni a jonepet a ROSSZROL(!). :-))

    professzorom anno azt mondta, hogy egy bizonyos szint alatt nem kell tanacsokat adni, mert egyes emberek csak akkor hiszik el, es ertekelik, ha fizetniuk kell erte, a sajat borukon, vagy oktatasi intezmenyben. es minel borsosabb a szamla, annal jobban fogjak ertekelni a tudast. igaza van...

     

    ami pedig a hajamat illeti: 

    jogodban all hogy neked ne tetsszen.de ahhoz biza' hulyenek kell lenni, hogy olyan kijelenteseket tegy a hajammal kapcsolatban, amirol lovesed sincs. es hogy itt most ujra megmagyarazod azt amit nem tudsz, ez mar valami betegesen nyomorult dolog.

    a felhomalyositasnak ertelme nincs, tudom, de mivel lathatod hogy a tevedest nem szoktam kommentalatlanul hagyni, csak-csak leirom.

    a foto nem ujsagba keszult, nincs retusalva, beallitva, egy veletlen kep, vagyis egy sorozat, amint szedem ki a rengeteg csatot, es utana szetraztam, a kezemmel igazgattam. kb. a hajmennyiseg egy resze elol van, a kepen nem lathato. a sprod haj nem no meg ilyen hosszura, mert szaraz leven, ami a tonel no, a vegen torik. ezert a sprod haju embereknek max. valamivel a valluk ala er a hajuk, mig az enyem egy honappal ezelottig a combomig ert, de az mar sok volt nekem is. Kata egyetlen pillanat alatt levette hogy egy kicsit fujt a szel, ami felemelte a rovidebb szalakat (na ugye, amikor valakinek nem az a celja hogy jol beszoljon). es most ujabb kovet dobok a vizbe, hadd hullamozzon, hehe: szinte minden nap (sima munkanapon) fodrasz rakja kontyba a hajamat, mert en nem tudom olyan szepen megcsinalni. a rengeteg (igen, rengeteg, de ez nem az en erdemem, gyarilag sok) es nagyon hosszu hajamat naponta tekerik, egy reszet begyurik a tobbi ala, hajlitjak, csatoljak, es a hajam naponta elviseli ezt a termeszetellenes allapotot. 

    es nem azert kerdezik az emberek hogy mit csinalok vele mert olyan hosszu, hanem mert egeszseges, ep.  

    egyetlen szamomra kellemetlen gondom van a hajammal, ez pedig az, hogy termeszetesen hullamos. ezert a nagy paratartalmu levegotol (hat sajnos a tengerparton valo eletnek ez a rettttenetes' kovetkezmenye van) akarmennyire is ki van simitva, hajlamos vissza-probalkozni az eredeti formajara, es ennek az eredmenye a simabol a hullamosba tarto igyekves.

    na, ezt csak azert irtam le, hogy tudd, hogy mekkora marhasagokat irtal! :-)) az pedig abszurd modon vicces, hogy a hajamba kotsz bele, hogy kifejezesre juttasd hogy mennyire nem tetszik a stilusom!:-)

    mint irtam, ha nem tetszik a hajam, nem gond. de ettol meg -szamodra sajnalatos modon- egeszseges, lagy, fenyes, dus, es igen... gyonyoru is marad, hehe!:-)))) szoval johettek mindenfele lefigymalo dumaval, akarmit is irtok, nem valtoztat a helyzeten. :-))

     

    legyen szep napod! nekem is az van! :-))))

     

     

    előzmény:
    pszichothriller (259)
    2012-06-25  11:00
  14. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2012. június 25. 11:49263.

    Nehez igazsagot tenni.....Anikababa samponszappannal mosott haja is szep es Saschamorae is, aki a szappanos hajmosas ellenzoje...

     

     

    az 'eredmeny' alapjan nem tudnek donteni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  15. 2012. június 25. 11:39262.

    Szia!

     

    Én mindig innen rendelem a samponszappanokat (és a sima szappanokat is):

     

    Nadler szappanok 

    előzmény:
    buborrka (232)
    2012-06-24  19:07
  16. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. június 25. 11:17261.
    Beképzelt pitsa, nem veszed észre, hogy csak rohognek rajtad?
    előzmény:
    saschamora (211)
    2012-06-23  13:33
  17. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. június 25. 11:16260.

    Hát ne is haragudj, de ezzel a hajjal nem kellene ennyire felvágnod. :D

    Száraz, fakó szinu szénaboglya, pont olyan, h se gondor, se egyenes. En a helyedben vagy kivasalnám a végeit, vagy gondoríteném.

    előzmény:
    saschamora (208)
    2012-06-23  13:20
  18. 2012. június 25. 11:00259.

    Nem vagyok hozzáértő, de szívesen olvasgattam a topikot, amíg le nem hülyéztél másokat.

    Soha nem használtam még samponszappant, de akik használnak, azokat nem tudom ilyen bunkó módon kioktatni, mint te.

     

    Persze, hogy megállítanak az emberek az utcán, megnézik a hajad, hiszen a többségnek nincsen hosszú haja, általában vállig érő, tépett, vékony szálú és hasonlók. De ha csak a hosszú hajúakat nézzük, akkor a tiéd átlagos, ennél sokkal szebbek vannak, és lehet, hogy szilikonos samponokkal mossák, sőt, lehet, hogy szappansamponnal. 

     

    előzmény:
    saschamora (249)
    2012-06-25  00:04
  19. 2012. június 25. 01:01258.

    :-)

     

    ok, koszi, kiprobalom a rozsaszint! :-)  

     

     

    előzmény:
    amen (256)
    2012-06-25  00:53
  20. 2012. június 25. 00:57257.

    igy van, minel oregebb a szappan, annal jobb, mert annal kemenyebb, es nem "nyalas", mint a friss szappanok... ha nincs benne agyag! :-))) a szappan igazan 6 honapos koratol lesz jo (agyag nelkul, hehehehe:-))

     

    ezt a mezes dolgot nem tudom, lehet hogy igy van...

     

    jo ejt! :) 

    előzmény:
    amen (255)
    2012-06-25  00:48
  21. 2012. június 25. 00:53256.

    Natessék, mindenhova kentem, de a hajamra nem :D Pedig oda sem lehet rossz, gondolom a fejbőrnek is jót tesz :)

     

    Szép rózsaszínű himalájait vegyél, őrlővel. (azt már nem is merem neked mondani, hogy himalájai sós szappanom is volt, de engem az is szárított, állítólag ekcémás bőrre is jó. A nagykamaszomnak jót tett viszont, bár meglehetősen tiltakozott ellene, hogy nőknek való rózsa alakú szappannal mossa  a pofázmányát :D )

     

    Na jó éjt, megyek, mert mindjárt kel a  nap :)) 

     

     

    előzmény:
    saschamora (254)
    2012-06-25  00:41
  22. 2012. június 25. 00:48255.

    Én még elég frissen kapom őket, épp csak megérnek a hsználatra. És igen, kb 4-6 hétig kell száradniuk. Ez alatt még nem lesz bajuk, és utána sem jó ideig, mert csak száradnak. Állítólag a háziszappanok minél öregebbek, annál jobbak :))

     

    Én a mézről is ezt hallottam, kis menyniségben hidratál, nagyban vizet von el...tudomány ez kéremszépen. :) Biztosan igaz  a mondás: jóból is megárt a sok :) 

     

     

    előzmény:
    saschamora (252)
    2012-06-25  00:38
  23. 2012. június 25. 00:41254.

    huuu, a friss aloe nagyon-nagyon jo! :-)) a leges legjobb! a hajadra is kenhetsz belole, isteniiii!:-)

     

    himalajai sot meg nem vettem, de fogok! :-)))

    előzmény:
    amen (253)
    2012-06-25  00:38
  24. 2012. június 25. 00:38253.

    :)  

    Dehogy röhögök.   Én meg himalájai sót (is) szoktam venni. És van egy fajta aloe növényem, aminek a levelét késsel felvágom, és kikaparom   belőle a gélt. Hmmm, nyamm, fincsi pakolást lehet belőle készíteni, bár elég undi  trutymákos 

    előzmény:
    saschamora (251)
    2012-06-25  00:22
  25. 2012. június 25. 00:38252.

    de mire hozzad er a szappan, meddig ucsorgott egy raktarban? (na jo, a tied nem, mert ismerosodtol kapod, de hazi szappan kiszaradasi ideje 40 nap am, es ez nem keves)

     

    a kenes szappan budos, de hatasos! :-)))

     

    leginkabb a vas-oxid miatt karos, es egyeb kiszurhetetlen retektol, barmennyire is hihetetlen, elrohasztja az olajat. nincs az ellenszer, amivel meg lehetne akadalyozni, meg a folyekony rozmaring-gyanta (nem tudom hogy pontosan gyantanak hivjak-e)sem tudja meggatolni, pedig az a legerosebb, es a leghatasosabb ellenszer.

    az agyagnak boron is rovid a pozitiv hatoideje. kb. 20 perc. onnantol szarit, elvonja a borbol a vizet.  ezert a teljes szaradas ELOTT kell lemosni.  

    előzmény:
    amen (246)
    2012-06-24  23:37

Címlap

top