Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincservesek ide!

Torolt_felhasznalo_692947
Torolt_felhasznalo_692947
Létrehozva: 2004. május 26. 14:18
Irjon mar legyszives az akinek megmutottek a gerincservjet, milyen a felepules idoszaka, mennyi erteleme volt az egesznek (az orvosok mondjak hogy nem sok!!), volt e javulas utana. Minden ezzel kapcsolodo info erdekelne. Koszi.
  1. 2008. július 29. 23:20101.

    Én sem hiszek a csodalöttyökben, a Hugom gyógytornász, ő is a megfelelő mozgást javasolja. Egy ideje járok a lányom teniszedzőjéhez ütögetni "gyógyteniszre", de csak módjával, mert az meg a térdeimnek nem használ a túlsúlyom miatt.

    Egyelőre a callanetics és ehhez hasonló kímélőbb mozgásformák javasoltak. Ditrói Máriának van jó callanetics programja. Mivel tesi tanár vagy, Neked nem is kell mondanom.

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Pepinka (100)
    2008-07-29  23:09
  2. 2008. július 29. 23:09100.

    Neked is minden jót!

    Írtak előttem sok csodaszert, én a magfalalő mozgásban hiszek, a gyógytorna nagyon jót tud tenni!

    előzmény:
    szekine (98)
    2008-07-29  22:53
  3. 2008. július 29. 23:0399.

    A kiújlás nemcsak az orvoson múlik. Találkoztam olyan gerincbeteggel, akinek a 4. gerincműtétje volt ugyanott, fizikai munkából élnek egy tanyán. Sajnos nem tudott segítséget hívni, hogy kikímélhesse magát, míg összeszedi az erejét. Ezért is népbetegség nálunk a gericsérv.

    A másik gond, a hegesedés. Sokaknál nem a sérv újul ki, hanem a műtét után úgy hegesedik, hogy a hegszövet nyomja az idegeket. Azt meg sajnos nem mindenkinél lehet elkerülni, alkati kérdés, kinek mennyire hegesedik a műtét helye, nem az orvoson múlik.

    Persze fontos a nem elhízás is, a rendszeres mozgás ... stb. Sajnos én önhibámon kívül tettem szert a nagy plusz súlyra. Kaptam olyan szteroid infúziókúrát több esetben az agyoedemáim miatt, amitől 1 hét alatt 10 kg -ot híztam. Ezt meg iszonyú nehéz leadni.

     

    előzmény:
    Pepinka (97)
    2008-07-29  22:48
  4. 2008. július 29. 22:5398.

    Szia!

     

    Örülök, hogy jó szakemberrel operáltattad meg magadat és a beavatkozás sikerült.

    Nekem is meg kellene műteni a nyaki gerincemet, csak én már annyi más műtéten vagyok túl, hogy húzom, amíg lehet ... most nyáron többet mozgok, ilyenkor nem zsibbadok annyiszor... jelenleg nálam a fejemnek kell elsősorban helyrejönni és azután, ha már nagyon komolyak a panaszaim, akkor kénytelen leszek kés alá feküdni a gerincemmel is.

    Szerencsére ahogy említettem, én is nagyon jó szakemberekhez járok.

     

    Jó egészséget kívánok Neked!

    előzmény:
    Pepinka (96)
    2008-07-29  22:40
  5. 2008. július 29. 22:4897.

    Többen írták előttem, hogy azt hallották hogy utána kiújul meg, hogy nem lesz jobb műtét után.

    Ha nem lesz jobb utána sztem akkor a műtétnél volt vmi bibi......Ezért nem mindegy ki műti az emberfiát!!!!

     

    A kiújulós esetekkel engem is riogattak, csak ilyenkor azt felejtik el hozzátenni, hogy a kedves páciens általában nem vigyáz magára, mert elmúlik a fájdalom a műtét után és ilyenkor sokan uccú neki azt hiszik mindent lehet csinálni úgy mint régen.

    Igen az idegseben is volt olyan akit egy hónapja műtöttek és újra kijött neki, jah, mert elkezdett füvet nyírni......

    Szóval azt tudomásul kell venni, hogy fokozatosan szabad terhelni magad és csinálni a gyógytornát, nem szabad meghízni. Bizonyos mozgásokat pedig kerülni kell, stb. Különben tényleg kiújulhat, ha az ember nem figyel oda!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 29. 22:4096.

    Sziasztok!

    Még nem tudtam végigolvasni a topikot, így elsőre akkor leírnám a saját tapasztalataimat.

    Az "élmény" eléggé friss, májusban volt egy éve, hogy műtöttek.

    Előzmények:

    Sportoló voltam (testnevelő tanári végzettséggel) és hát a torna és az RSG valószínű rendesen odavágott már gyermekkoromban a porckorongjaimnak.

    Tavaly februárban minden előzetes nélkül elkezdett fájdogálni a derekam, aztán egyre rosszabb lett. A fájdalom a jobb lábamba is elkezdett kisugározni. De még ekkor sem mentem orvoshoz, azt hittem rendbejön. Aztán áprilisra már 20-30 métert alig bírtam megtenni, mint egy öregasszony úgy vánszorogtam előrehajolva, majd besz.rtam a fájdalomtól, ha lefeküdtem egy kicsit jobb volt. No ekkor már muszáj volt orvoshoz (reumatológus) menni. Aki legyintett és azt mondta biztos idegbecsípődés, mindennapos. Adott fájdalomcsillapítót, meg gyulladáscsökkentőt és UH kezelésre meg galvánra jártam. Visszamentem, hogy nem javul, kérdeztem, hogy talán MR nem kellene, erre ő, hogy á nem mert az tök drága dolog, meg azt csak akkor ha már nagyon súlyos a baj. Továbbra sem javult az állapotom, egyre rosszabb lett, ekkor már táppénzre kerültem. A párom nem bírta nézni hogy szenvedek és egy ismerős orvoshoz mentünk az idegseb klinikára (megjegyzem itt kellett volna kezdeni). Azonnal MR, ahol kiderült, hogy a porckorongsérvem brutál nagy és már ki is szakadt. A doki szinte azonnal műteni akart, mondván a kiszakadt sérvvel nem lehet mit kezdeni és ha tovább húzom elkezdhet bénulni a lábam. Ekkor még egy utolsó esélyként egy nagyon kedves és lelkiismeretes gyógytornászhoz kerültem a klinikán. De sajnos látványosan nem javultam, igaz talán egy picit jobb lett, fekve már nem fájt annyira, de menni így sem tudtam. Végül Kaposváron műttettem meg magam egy csodálatos idegsebésszel (szintén ismeretség), aki szintén mondta a műtét előtt (nagyon paráztam és nem akartam a műtétet), hogy jobb minél előbb túllenni, mert a sérvem nem fog valszínű visszahúzódni csak rosszabb lesz és minél jobban elnyomja az ideget (beállhat a bénulás) annál lassabb, hosszabb lesz majd a regenerálódás.

    Májusban műtött meg. A kórházból másnap hazamehettem. A műtét kb. fél órás volt, altatásban. Utána semmi rosszullét. Amikor magamhoz tértem és a lábam is mozgott, megnyugodtam. Éjjel már álltam. A fájdalom eltűnt. Olyan érzés volt mintha jól hátbarúgtak volna, de nem fájt, hanem olyan kis gyengének éreztem a derekam.

    A műtét után a párom sokat segített, az elején kb. egy hétig feküdtem illetve sétálgattam, mintha karót nyeltem volna (vigyázni kellett). Aztán fokozatosan visszanyertem a régi formám, ha nagyon akartam volna már egy hónap múlva visszamehettem volna dolgozni, de még ráhúztam egy kicsit. Tulajdonképpen a műtét utáni kb. második héten már mindent tudtam csinálni, persze csak óvatosan, ekkor már a gyógytorna is ment.

    Azóta semmi panaszom, persze gyógytornázni kell otthon (igaz ezt elhagytam egy ideje már) és figyelni, hogy lehetőleg ne hajolgasson az ember sokat, egyenesen üljön. Így utólag már úgy látom, hogy hamarabb kellett volna és akkor nem szenvedek ennyit.

     

    Ha több orvos is azt mondja műteni kell akkor nem érdemes húzni, mert ha már elkezd zsibbadni és bénulni a lába vkinek akkor 100%, hogy a felépülése is hosszadalmasabb lesz (egyik barátunk akit velem majdnem egy időben műtöttek sokkal később lett 100%, neki már a lábfeje alig mozgott mire kés alá ment).

    Hozzáteszem persze, hogy az egyéni különbségek nagyok lehetnek!

    És ami fontos!!! Nem mindegy kinek a kése alá fekszel, jó orvost kell keresni, ez is nagyon sokat számít!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. július 29. 22:1395.

    Szia!

     

    Ismerem Viola doktort, kiváló szakember.

    13 éve járok a szt. János Kh-ba, Julow Tanár úrhoz, Viola doktorral együtt dolgoznak, nagyszerű páros.

    Én nem mennék máshová, nagyon szerencsés vagyok, hogy hozzájuk vetett a sors. Nekem agydaganataim voltak, még vannak is, bár igazán remélem, hogy az általuk beültetett izotópok a fejembe teljesen kipusztították a daganatokat. Most 3 havonta járok vissza, mert a sugár miatt sok agyoedemám van, amit kontrollálni kell.

    Sok gerincműtött beteggel is találkoztam a kórházban, ők is nagyon pozitív dolgokat mondtak a teamről.

    előzmény:
    bogi1 (92)
    2008-07-29  17:03
  8. 2008. július 29. 22:0394.

    Mindenkinek ennyire egészséges a gerince?Ez jó hír. De tényleg.

     

    előzmény:
    bogi1 (93)
    2008-07-29  17:24
  9. 2008. július 29. 17:2493.
    Még valami: ma ajánlották neki az Amerikai úton  dr Major Ottót (remélem jól emlékszem a nevére) Esetleg őt ismeri valaki?
    előzmény:
    bogi1 (92)
    2008-07-29  17:03
  10. 2008. július 29. 17:0392.
    35 éves unokahugom ment el tartós fájdalmaival a helyi ideggyógyászhoz, aki elküldte MR-re. Megállapította a leletekből, hogy előrehaladott nyaki sérve van, 2 is. Azonnali műtétet javasolt, amit megerősített a rendelőbe érkező dr Viola Árpád is(Szent János Kórház), és már a műtét időpontja is ki van tűzve jövő hétre.
    Valószínűleg én vagyok túl bonyolult, de úgy tudom, hogy az Amerikai út és a Gerincgyógyászati központ a 2 speciális hely, ahol kifejezetten ilyen esetekkel foglalkoznak. Nem lenne érdemes akkor odamenni inkább? Ismeri valaki Dr Viola Árpádot?
    Meg itt sokszor elhangzott, hogy legalább 2 orvosnak meg kell mutatni műtét előtt magunkat. Hova menjen szegény ilyen hirtelen?
    Sajnos nem emlékszem, a nevére, de tudom, hogy K betűvel kezdődő (talán Klenovics vagy ehhez hasonló) doktor urat sokan ajánlották az Amerikai Útról. Hol érem őt el ? Nem tudnátok segíteni? Vagy a Gerincgyógyászati Központba menjen?
    Kérlek segítsetek! Olyan fiatal még! Nehogy elhamarkodott döntést hozzon egy ilyen komoly ügyben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (1)
    2004-05-26  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_949819
    Torolt_felhasznalo_949819
    2008. március 13. 11:2891.

    Szia Franciska,

     

    Esetleg meg tudnád adni Lázár dr. elérhetőségét?

    Tudomásom szerint jelenleg a Telki kórházban dolgozik, neked is ott volt a műtéted?

     

    Köszi, Szonja

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522135 (90)
    2008-03-11  14:35
  12. Torolt_felhasznalo_522135
    Torolt_felhasznalo_522135
    2008. március 11. 14:3590.

     

    Szia,

    Nekem 2 db gerincsérvem volt, Dr. Lázár László műtőt meg egy speciális eljárással  (szövetkimélő mikrosebészet) ami egynapos benntartozkodást igényel.

    Kb. 3 hét volt a lábadozási időszak, és azóta is teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel.

    Üdv: Franciska

     

     

     

    előzmény:
    valcsi52 (77)
    2008-02-11  19:36
  13. 2008. február 28. 22:5189.
    Szia!

    A sérv tünetei nálam, zsibbadás és az idővel folyamatosan erősödő fájdalom voltak. Séta közben kb.10perc múltán már le kellett ülnöm.


    "Ha a derékfájás tünetei súlyosbodnak (pl. a fájdalom lesugárzik az alsó végtagba, zsibbadás, érzékelési zavar, reflexeltérés jelentkezik, vagy izomműködési zavarok lépnek fel), felmerülhet a porckorongsérülés, azaz a porckorongsérv gyanúja."

    Vizsgáltasd ki magad, mert ha esetleg sérv akkor azonnal kezeltetni kell és ne emelj!
    előzmény:
    csupor (87)
    2008-02-25  13:47
  14. 2008. február 28. 14:4088.

    Szia!

    Szinte ugyanezek az én tüneteim is, de nekem a bal és a csípőm is nagyon fáj.

    A derekam kezdett fájni, aztán húzódott lefelé. Én már voltam CT-n ahol sérvet mutattak ki, de kicsi és nem kell operálni. Aztán miután a fájdalmaim fokozódtak, MR-re is kiírtak, oda 1-én megyek. Aztán majd meglátjuk.....de őrűlt fájdalom, semmi nem csillapítja, és már nagyon kivagyok.

    előzmény:
    csupor (87)
    2008-02-25  13:47
  15. 2008. február 25. 13:4787.

    Sziasztok,

    3-4 napja nagyon fáj a jobb lábam, combtól végig a bokámig. Kolleganőim szerint gerincsérvem van. Olvasom, hogy itt sajnos gyakorlott gerincsérvesek leveleztek, ezért kérlek Benneteeket írjátok meg, mik e betegség tünetei.

    Válaszotokat előre is köszönöm és kellemes napot kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_410952
    Torolt_felhasznalo_410952
    2008. február 22. 18:4086.
    Sziasztok!

    Tud arról valaki valamit, hogy gerincsérvkezdeménnyel lehet-e pilates-re járni?
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 21. 23:3085.
    Köszi a segítséget. Legalább már olyat is hallottam akinek sikerült a műtét,jó neki.Az én gyerekeim már nagyok,önállóan élnek. Majd néha erre nézek, hátha valaki még ide téved. Üdv
    előzmény:
    Arkhé (84)
    2008-02-21  15:20
  18. 2008. február 21. 15:2084.
    Szia!

    Látom,nem írt senki más...sajna!

    Beszéltem a barátnőmmel akit megműtötték. Neki szerencséje volt, mert hamar felépült (1-2 hónap), műtét után nem volt gond a hegesedéssel.
    Ő említette, hogy- szerinte - az infúziós kezelés jó rá.
    Mekkora fájdalmaid vannak?
    Ha bármit megtudok, amivel esetleg segítségedre lehetek, szólok!

    Szerintem próbálkozz új topic indításával ebben a témában...hátha lennének hozzászólások!

    Mennyi idős a gyermeked?


    előzmény:
    valcsi52 (83)
    2008-02-19  21:28
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 19. 21:2883.

    Szia!

     

    Persze tudja a dokim ,hiszen rendszeresen felkeresem a problémámmal.Ő ezeket ajánlotta amit az előzőekben írtam.Azért írtam ide mert nem tudom elfogadni hogy nincs  még valami lehetőség a javulásra.Kitartást neked a picik neveléséhez.Azért van segítséged?Szakíts magadra időt,ha tudsz.ÍÍÍÍÍÍÍÍÍrjatok.Üdv.

    előzmény:
    Arkhé (82)
    2008-02-19  07:54
  20. 2008. február 19. 07:5482.
    Szia!

    Most 5 hónapos a pici! Sajna egyre jobban fáj, tegnap azt hittem ismét "lerobbanok", de még bírom!

    Nekem is szülés után kezdődött! Van egy 2 éves kislányom is. Pedig császárra voltam kiírva, de gyorsan jött...és foglaltak voltak a műtők!
    Akkor örültem hogy megúsztam a csaszit...de ha tudtam volna

    Fájt, fájdogált a lábam, és nem bírtam sokat menni, állni stb...de az orvost halogattam!
    Mire eljutottam dokihoz, kiderült babát várok! Meg voltam rendesen ijedve!
    Ekkor még nem tudtuk hogy sérv, fel se fogtam hogy mit is jelent ez.
    Így utólag tudom mekkora szerencsém volt hogy ki tudtam hordani Rékát és hogy vajudás közben sem lett problémám Persze most megcsászároztak!

    Én is elkezdtem a tornát, de abbahagytam egyelőre, 2 pici mellett nem maradt rá túl sok energiám és időm...
    Amíg szopiztatok, nincs gyógyszeres kezelés, amíg bírom, nem választom el a kicsit...

    Szombaton találkozom az ismimmel és leírom mit mondott a műtét utáni felépüléséről!

    Addig is kitartást neked!

    Dokinak mondtad hogy még fáj?
    előzmény:
    valcsi52 (81)
    2008-02-17  20:09
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 17. 20:0981.

    Szia!

    A fizikós kezelés abból áll hogy fájdalom csillapitót elektromos úton juttat a fájdalmas helyre,ill izomlazító masszázs.Itthon pedig gyógytorna.A torna az nagyon hasznos,neked is tudom javasolni. A házi patikán találsz megfelelő gerinc tornát.A gyógyszereknek nem éreztem mellékhatását.Mikor szültél?Minden tiszteletem a tiéd hogy végig tudtam csinálni sérvvel.Az első sérvem nekem szűlés után lett.Fájdalom mentes babázást kívánok. 

    előzmény:
    Arkhé (80)
    2008-02-16  23:10
  22. 2008. február 16. 23:1080.
    Úgy látom hogy ez a topic már "meghalt", de remélem valaki ír neked ezzel kapcsolatban!

    Még nem beszéltem az ismerősömmel, csak annyit tudok hogy jól van, ha fáj egy picit,akkor jógázik!

    Tudom milyen szörnyű érzés ezt átélni, sajnos én is megtapasztaltam



    Milyen fizikoterápiás kezelés volt amit kaptál?
    A gyógyszernek milyen mellékhatásai voltak?

    Engem sajna nem tudtak kezelni eddig, mert babát vártam...gondolhatod, nem volt egyszerű...szinte végig feküdtem, mankóztam a terhességemet
    Szülés után jobb lett,de két oldali.
    Most újra kezdődik a fájdalom...ami tényleg leírhatatlan

    Ha megtudok valamit, írok neked!

    Kitartás!

    Most hogy érzed magad, jobb már?
    Voltál azóta orvosnál?

    előzmény:
    valcsi52 (79)
    2008-02-15  21:22
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 15. 21:2279.

    Szia!

    Először gyógyszert kaptam, mivel nem  használt fizikóterápiás kezelést írt a doki.Mivel ez sem volt jó ,az MRI következett ami kiszakadt sérvet mutatott.Közben eltelt 4 hónap, egy percre sem mult el a fájdalom csak egyre erősödött.Közben jött a kényszeres tartás és az izom gyengeség.Olyan egyszerű leírni,de átélni!!!!!!!!!!!!!Most már lényegesen jobb,de egy kis fájdalom mindíg jelen van.Ezen szeretnék segíteni, azért írtam ide,hátha van valakinek tapasztalata a hegesedett seb gyógyulással kapcsolatban.Írjatok.Veled mi történt? Köszi a segítséget.

    előzmény:
    Arkhé (78)
    2008-02-13  23:28
  24. 2008. február 13. 23:2878.
    Szia Valcsi!

    Nekem is porckorongsérvem van! Engem nem műtöttek meg.

    Meg szeretném kérdezni, mi vezetett a műtétig? Milyen kezeléseket kaptál előtte?

    Van egy ismerősöm, Őt műtötték már elég régen, rendbe jött! Majd megkérdezem hogy menni időbe telt és leírom neked!
    előzmény:
    valcsi52 (77)
    2008-02-11  19:36
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 11. 19:3677.

    Szia Mindenkinek!

    Szeretném megkérdezni,hogy műtét után kinek meddig tartott a felépülés.Nekem kb. másfél éve volt a porckorong sérv műtétem.Sajnos még mindíg fájdalmaim vannak.Voltam MRI vizsgálaton ami azt mutatta hogy hegesedés van a műtött terület helyén,ami hasonló fájdalmakat okoz mint sérv.Tud valaki valami megoldást tanácsolni? Vagy a tapasztalatait leírná,amivel enyhíthetnék a problémán.Gyógyszer, fizikóterápia hatástalan.Sőt a rendszeres gyógytorna sem javított  a bajon.Várom minden érintett javaslatát . Űdv. Bizsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top