Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincservesek ide!

Torolt_felhasznalo_692947
Torolt_felhasznalo_692947
Létrehozva: 2004. május 26. 14:18
Irjon mar legyszives az akinek megmutottek a gerincservjet, milyen a felepules idoszaka, mennyi erteleme volt az egesznek (az orvosok mondjak hogy nem sok!!), volt e javulas utana. Minden ezzel kapcsolodo info erdekelne. Koszi.
  1. Torolt_felhasznalo_301512
    Torolt_felhasznalo_301512
    2008. január 15. 14:0576.
    Szia! milyen tensz, készüléket, vettél? én, most kaptam, németből eggyet, de , nem magyarul, van írva! esetleg, valakinek tensz-sm1 készülékje van, tudna, nekem, küldeni, magyarnyelvű leírást? köszönöm! éva43
    előzmény:
    vbvbv (63)
    2004-07-08  14:36
  2. 2007. július 29. 17:1375.

    Szia upy!

    Olvasom a fórumon,hogy lehet valami mágneses szivecskéket venni és az enyhíti a gerincsérv által okozott fájdalmat.

    Kérlek ird meg hol lehet hozzájutni.Üdvözlettel:oliva3  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925971 (67)
    2004-12-02  15:01
  3. 2005. január 21. 22:1074.
    Sziasztok ! Honvéd Korház, Idegsebészet. Orvost tudok ajánlani. A férjemet műtötte, szuper lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 21. 21:5473.
    Csak azert irtam le mindezt, hogy ne hagyjatok magatokat lehulyezni. En attol szenvedek a legtobbet, hogy minden onjelolt jobban tudja nalam, hogy a porckorongservet hogyan a legjobb kezelni. A tobbseguk mutetellenes, de olyanok is hulyeztek mar le, akik szerint kar annyit halogatni az operaciot, mert ugymond tisztara martirkodas feleslegesen szenvedni, mikor ilyen egyszeru megoldasok is vannak. Persze ezeknek meg a mutet karos kovetkezmenyeirol nincs fogalmuk. Szoval, nagyon fontosnak tartom (igy 7 ev "gyakorlat" utan), hogy akinek ilyen kronikus problemaja van, az megtanuljon onallo allaspontot kialakitani: milyen kezelest fogad el, es mit utasit el. Tevedes azt hinni, hogy lesz akar csak 2 szakember is, aki egyet fog erteni abban, mi lenne a legjobb, es foleg, hogy mi kerulendo. Es nagyon sok mulik azon, hogy milyen eletstilust vagyunk kepesek kialakitani, mennyire tudjuk beleelni magunkat a mozgaskorlatozott szerepebe -- ez egy nagy lelektani csapda egyebkent, nagyon nehez megtalalni a helyes kozeputat a felelotlen vaganykodas es a rokkant szerep kozott. Remelem akad olyan olvaso, akinek ezekkel segitettem. Ahogy latom, a tobbseg tapasztalt oreg roka. . . Vigyazzatok magatokra! Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 12. 22:1872.
    Sziasztok Sorstarsak! Szerintem a mutettol nem kell felni. Aki egyszer ezen kezd gondolkozni, annak nem szokott sok vesztenivaloja lenni, mert mar keptelen normalisan elni. A termeszetgyogyaszokrol en nagyon sok rosszat tudnek meselni, ami nem jelenti azt, hogy nincsenek jo termeszetgyogyaszok. . . De tudomasul kell venni, hogy van, amikor mar csak a mutet segit, es abszolut ostoba fanatizmus ezt a lehetoseget kizarni. A termeszetgyogyaszati kezeles eppugy okozhat benulast, ha kokler vegzi, mint a mutet. Jo orvost, jo korhazat kell keresni. Tudom, hogy ez sem konnyu. Nekem sajnos mar ket mutetem volt, mind a ketto elott olyan allapotban voltam, hogy vegleges benulas fenyegetett, szoval nem lehet mondani, hogy elsiettem volna. Van egy harmadik servem is, most azert latogattam ide, hatha tudja valaki, hogy lehetne meguszni a harmadik mutetet. . . Hat majd utananezunk az ajanlatoknak. Es meg valami: nagyon sokaktol hallottam mar, hogy "O, prorckorongserv? Az nekem is van, mondtak egy rontgenen!" Szoval az ilyenek nem tudjak, mi az igazabol. Es az sem, akinek egy adag gyulladascsokkentotol, egy kis uszastol evekre elmulnak a panaszai. Persze kell uszni, tornazni, a gyulladascsokkentot is meg kell probalni, csak aztan a mutetet. . . Mindenkinek jobbulast!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_264812
    Torolt_felhasznalo_264812
    2005. január 7. 09:5671.
    Nagyon félek egy gerincsérv mütéttől. Idős vagyok hozzá:65 éves. Mit gondoltok túlélem?
    előzmény:
    riev (59)
     
  7. Torolt_felhasznalo_925971
    Torolt_felhasznalo_925971
    2004. december 20. 16:0170.
    Várom még a priviket! Írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_925971
    Torolt_felhasznalo_925971
    2004. december 14. 16:2569.
    A gerincsérv mellé kétoldalra kell felhelyezni a kis szivecskéket, a fájdalom20 perc múlva elmúlik. Aki nem hiszi járjon utánna!!!!!!!!!!! írjatok privit segítek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. december 14. 15:0468.
    hol mutotek meg , es ki ???? en floridaban lakok.
    mennyire lett kevesebb a fajdalom ertekelve 0-10 -????
    a mutet infuzio volt??? vagy nem felvagott minimum invazios???

    kerlek valaszolj kosz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_925971
    Torolt_felhasznalo_925971
    2004. december 2. 15:0167.
    A gerincsérvre javaslom a mágneses szivecskét! PRÓBÁLJÁTOK KI! Akár priviben várom az érdeklődést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 20. 21:2266.
    Szia Ügyike !
    Ügyike vagy ha megvetted. Minket azt hiszem nem a rábeszélés vezérelt, inkább a sok-sok évi rossz és fájdalmas tapasztalat, s a készülék használata után az egészen könnyebben viselhető LÉT. *** Egy jótanácsot ha elfogadsz: A KÉSZÜLÉK MÉG EGYETLEN SZEKRÉNYT SEM GYÓGYÍTOTT MEG :))))) leforditva: használd minél többet. Ha kell, akkor vidd magaddal bárhova és ne szégyelld elővenni amikor kell.
    üdv: Vr.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149521 (65)
     
  12. 2004. július 20. 13:5765.
    Sziasztok!

    Kipróbáltam, ha már ilyen lelkesen dicsértétek!!Eredmény: MEGVETTEM: Köszi a rábeszélést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 10. 22:1464.
    :))) valóban a jó cél vezetett ! . . . . dehát pont Néked magyarázzam ? :)))))
    előzmény:
    vbvbv (63)
     
  14. 2004. július 8. 14:3663.
    Örülök, hogy jó cél érdekében kampányolsz! Mint irtam, nekem a legelső 10 évvel ezelőtt gyártott készülékem van. Jelenleg a térdem kezelgetem minden nap vele, mert duplájára dagadt szegény. Vizes lett, és bizony hasogat is rendesen. Bekenem Flektor géllel, és ráteszem a tappancsokat. A gél erős fájdalomcsillapitó hatású, a TENSZ pedig jól beviszi a fájdalmas teerületre. Jelenleg felére lohadt már, és kb 4. napja kezelgetem vele. Ja és éjszakára nem kell orvosságot bevennem, mert jól csillapitja a fájdalmat is. Próbáljátok ki!!!! Higgyetek azoknak akik használják! Tényleg csak jót akarunk. Gyógyulást kivánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (61)
     
  15. 2004. július 8. 14:2862.
    Köszönöm, a sérveim jól vannak jelenleg. Volt az egyik már nagyon rossz állapotban is, de korlátozottak a lehetőségeim. Merthogy vagy nem műttetem meg magam, vagy pedig nem műttetem meg magam. Igy azután ha érzem, hogy gyengülök, akkor többet pihenek vele. De mint már leirtam mágneses derékaljon fekszem mindig, és ha fáj a derekam, akkor felstócolt lábakkal, hogy a gerinbcoszlopot semmi suly ne terhelje. Én a cataflamban hiszek csak. Sok mindent próbáltam már, de csak ez a jó gyógyszer, ami azonnal hat. Én mielőbbi gyógyulást kivánok. Már biztos irtam, de a Flektor gél nappalra jó bedörzsölő, ha nagyon fáj éjszakára pedig a Flektor tapaszt használom. Biztos siker pár nap után. Tényleg próbáld ki! Gyógyulást kivánok mégegyszer! Irj, ha kipróbáltad, volt-e eredménye?!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (58)
     
  16. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 7. 10:2361.
    Mindazoknak szeretném elmondani, akik nem ismerik a TENS készüléket: NEM HINNI KELL BENNE, hanem kipróbálni ! *** vbvbv-hez kapcsolódva: az én esetem: egy baleset során: kinyilt a gerincem, letörtek a gerinclemezek, majd sorozatban jöttek a gerincsérvek. először két bottal, majd járókerettel jártam, majd végül felajánlottak egy tolókocsit ! MOST FÁJDALOMMENTESEN ÉLEK és nem is akármilyen munkát végezek. A készüléknek viszont nemcsak a beteg gerinc fájdalommentessé tétele a funkciója, hanem még számos egyéb más probléma megoldására találták ki. Főleg a legujabb készüléket. Ezzel csak segíteni szerettem volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 7. 10:0160.
    vbvbv :))) Örülök, hogy Te legalább nem a kuruzslást és a "piaci" trükköt láttad abban, amit leírtam. Én is órákat tudnék írni róla, de a szemléletváltás még nem mindenütt kezdődött el. Én azt mondom, ha valakinek igazán fájnak azok a pontjai, amit a TENS-el kezelni tud, akkor legalább a honlapot megnézi és elmegy egy adott helyre, ahol ki is tudja próbálni. További gyógyulást Neked !
    előzmény:
    vbvbv (49)
     
  18. 2004. július 6. 22:0059.
    Sziasztok!

    A Forever Freedomot még senki nem próbálta közületek? Az egyik orvos ismerősöm szerint nagyon sokat tud segíteni a gerincsérv és különböző mozgásszervi betegségek esetében. A térdemen már én is tapasztalom. Ha bárkit érdekel bővebben, írjon nyugodtan privit, megpróbálok válaszolni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. július 6. 15:1558.
    Köszönöm valaszodat! Megrenditett a törteneted, de szivböl örülök, hogy jol vagy! :-)))))))) Hat nem semmi, hogy ilyen jol összeszedted magad!
    A serveid , köszönik, jol vannak? Nem huzodnak vissza? Nekem a dokim azt mondja, hogy van spontan gyogyulas is, meg van tünet(fajdalom) mentes serv is. En mindkettöbe belegyeznek, bar az elsö megoldas lenne a kedvemre valobb. :-))
    A harcba indulos hasonlatod igen tetszett. En is igy vagyok minden reggel. Bar az en mezei masfel servem nem hasonlithato a Te betegsegedhez, vagy allapotodhoz. En nem szeretem a betegseg szot.
    Sz´al, en sem hajlok a mütetre, de itt a Maryam testverenek az esete, meg Monaje, par oldallal elöbb. Biztos minden eset mas. De en mar torkig, eddig, eddig, eddig vagyok!!!!! Mar azon gondolkodom, berlek egy lakast a hazban, ahol a dokim rendel. Ugyanis marcius ota minden, de tenyleg minden heten 2-szer 1-2 orat ott töltök , vagy az infuzon logva, vagy a varoszban mulatva azt a draga idömet. Arrol nem is beszelve, hogy szitava lyukasztotta mar a hatamat az injectioival. Szedem a lorugas fajdalomcsillapitokat, közben rettegek, nehogy teherbeessek. Persze vedekezünk, de semmi se 100%-os.
    előzmény:
    vbvbv (56)
     
  20. 2004. július 5. 08:3757.
    Szia Xuf,

    En az operacio kontra oldalat javallom neked. Sajat tapasztalatimra alapozva mondom, hogy meg lehet uszni a kest, felteve ha nem valami szornyuseges allapotban vagy.

    Nekem a joga nagyon sokat segitett, es most kacerkodom egy masik lehetoseggel, de nekem most nincs lehetosegem eljutni hozzajuk. Viszont itt van a webcimuk, nezd meg oket magadnak.
    http://www. cantienica. hu

    Ugy nez ki, hogy eppen azokat a legbelso medence, illetve medence alapi izmokat, izomcsoportokat tornaztatjak meg, vagy hozzak vissza mukodesbe amiknek nagy szerepuk van a gerinc helyes pozicioban tartasaban. Hatha segitsegedre lesz.

    Mihamarabbi gyogyulast kivanok szivembol neked is, meg mindenki masnak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (53)
     
  21. 2004. július 4. 20:4856.
    Megpróbálom röviden leirni. Ha valamelyik része a történetnek bővebben érdekel szivesen elmondom.

    Az orvosom arra gyanakodott , hogy gerincsérvem lehet és MRI vizsgálatra küldött, ami kimutatta, hogy van 3 db gerincsérvem és 1 db gerincvelő daganatom, amit viszont azonnal műteni kellett.

    Az Amerikai utra kerültem. Az orvos aki vállalta a mütétet közölte, hogy 1 napom van az önsajnálatra. Beláttam, hogy igaza van és próbáltam csak előre nézni, és bizni a sikeres mütétben. /Ez ritka betegség max: 4 fő/év/ország a statisztikája. /

    2, 5 csigolyát nyitottak ki. . . . ami gondolom megmagyarázza, hogy mitől bénult le a lábam. A mütét sikerült. 2 nap mulva már ülni és állni tanitottak és elektromos kezeléseket kaptam. . . stb. 3 hó. elteltével már 2 bottal tudtam járni. A mütét óta minden évben 2-szer komplex kezeléseket kapok ami ma már elég költséges dolog. A kezelések ugyan ingyenesek, de a szállás és étkezés már önköltséges. . . .

    Másod foku rokkant vagyok, ami azt jelenti, hogy bizonyos dolgokban más segitségére szorulok. Pl. télen egyedül nem tudok kimenni a hóba. Nem szabad elesnem, mert visszafordithatatlan dolog történhet velem. . a gerincemmel. A 3 sérvem azóta is él és virul, és nem müthetőek!!!! Ha megmütenének, a gerincoszlopom ugy meggyengülne, hogy ülni sem lennék képes. Hát ennyi.

    Minden nap ugy kelek és indulok neki a napnak, mint aki harcba indul. Persze senki nem várja el, hogy bizonyitsak, de én ugy érzem, hogy magamnak kell bizonyitanom azt, hogy képes vagyok elvégezni sokmindent magam körül. /Mosok, főzök, takaritok. Létrázni nem tudok. . akkor segitséget kapok. stb/ Egyébként állandóan javul az állkapotom, bár nagyon sok munkám van benne. Ugy érzem önmagamat kell legyőznöm, és eddig sikerült is. /Ha hideg front van akkor gyenge vagyok. . /

    De mint már irtam. Xuf! Próbáld meg a műtétet kitolni amig csak lehet. Tudom, hogy nagyon tud fájni az idegbecsipődés pl. . . . stb, de sokmindent ki lehet még előtte próbálni ami segithet. Ha erős fájdalmam van én 50 mg-os Cataflamot szedek. Jó erős fájdalomcsillapitó és gyulladáscsökkentő is van benne. /nem drága!/
    És a mágneses derékalj! Nem győzöm hangoztatni! A mágnes csodákra képes!

    Mielőbbi gyógyulást kivámok! Ha fáj a gerinced ne hajolgass. Egyenes derékkal kell kapaszkodva leguggolni, ha muszáj!!!! Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (53)
     
  22. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. július 4. 13:4155.
    Na, hala Istennek, hogy igy rendbejött es mar dolgozik. :-))))))))))))))))))))))))))))
    Ma olyan sz@rul vagyok, hogy nem igaz. Reggel megetettem a macskat, aztan ugy maradtam. Nem tudtam felallni. Sirva kiabaltam a ferjemnek. Hat ilyen se volt meg. . . Jarni is alig tudok. Pedig mult heten olyan szuper volt, szinte minden panasz nelklül. Azt hittem, most mar vegre rendbejött. De csütörtök ota megint hegynek le. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 3. 17:1854.
    Julius 1-tol ment vissza dolgozni! Tehat osszesen 3. 5 honapot volt lerokkanva, ebbol 2. 5-ot a mutet elott, 1-et mutet utan. De ha meg tovabb huzza a mutetet akkor meg mindig nem ment volna vissza dolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. július 3. 17:1353.
    Sziasztok! Mondtam, bocsanat, ha tevednek. . .

    Vbvbv! Hogyhogy lebenultal a mütet utan? Elötte is voltak kieseses-benulasos tüneteid? De most mar jol vagy? REmelem, jol vagy! Leirnad nekem reszletesen a tapasztalataidat, mert nekem Damoklesz kardjakent lebeg a fejem, vagyis a gerincem felett a mütet. :-(((
    Most gyüjtöm az informaciokat pro es kontra.

    Whitepearl, jobbulast edesapadnak!

    Maryam! Tesod meddig van, volt vagy lesz betegallomanyban? Gyogyulgat ö is, remelem!
    előzmény:
    vbvbv (46)
     
  25. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 1. 13:1052.
    Jaj, ez a legrosszabb mikor az egy szobaban fekvo beteg vagy meghal vagy valami komplikacio lep fel. Tesommal is aki egy korteremben volt, es egy nappal elotte mutottek, komplikacio lepett fel. . . . ugyhogy tesom is rendesen ideges volt mikor betoltak a mutobe. . . szegeny srac nem is ment haza mikor tesom. . . .

    Orulok hogy apukad jobban van, gyogyulast kivanok, es sok turelmet neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262789 (50)
     

Címlap

top