Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincservesek ide!

Torolt_felhasznalo_692947
Torolt_felhasznalo_692947
Létrehozva: 2004. május 26. 14:18
Irjon mar legyszives az akinek megmutottek a gerincservjet, milyen a felepules idoszaka, mennyi erteleme volt az egesznek (az orvosok mondjak hogy nem sok!!), volt e javulas utana. Minden ezzel kapcsolodo info erdekelne. Koszi.
  1. 2004. július 1. 13:0451.
    Örülök, hogy Apukád jól van. A nehezén már túl van. Mostmár csak sok türelemre és segitségre van szüksége. Figyeljetek rá és biztassátok Őt! Ha kitartó, teljesen meg fog gyógyulni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262789 (50)
     
  2. 2004. június 30. 21:3450.
    Nagyon köszönöm!!!

    Apa már jobban van csak ma nagyon megviselte hogy meghalt mellette egy bácsi. :(
    De HÁLA ISTENNEK JÓL VAN és ennek hihetetlenül örülök!
    APa egy bizonyos cég termékeit fogja fogyasztani és remélem jót tesz majd neki.
    Mindenkinek sok erőt és kitartást!!!
    előzmény:
    vbvbv (48)
     
  3. 2004. június 30. 18:1649.
    Én az első TENS-emet 10 évvel ezelőtt vettem meg. Teljesen véletlenül akadtam össze a terjesztővel. Még arra is emlékszem, hogy 9000 Ft-ba került, hát nem volt olcsó, ráadásul akkoriban még nem volt olyan természetes, hogy ilyen és hasonló készüléket otthon használjon az ember. A doboza igen rozoga lett, de belefér a kézi táskámba olyan picike. Mindenhová magammal viszem, ha el kell utaznom.

    Nagyon jó fájdalomcsillapitó hatása van. Mostanában épp a térdeimet kezelgetem vele. A pattancsokat bekenem Flektor géllel és. . . had szóljon. Nem tartom be a 15-20 percet. Másfél órát is kezelgetem magam, csak a programokat váltogatom rajta. Javaslom, próbáljátok ki! Minden ilyesmi jó, ha kiváltja az orvosságot!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (42)
     
  4. 2004. június 30. 17:5848.
    Én is átérzem félelmeidet. Már bizonyára túl van a sikeres műtéten Apukád. Engem is ott műtöttek. Tapasztalataim szerint maga a műtét az nem fáj, inkább, rettenetesen fél tőle az ember. Ami nagyon fontos, hogy az ember az orvosa utasitásait tartsa be.

    Én műtét előtt és után is fél évig nagyon sok vitamint szedtem. Amikor gyengébb vagyok /főleg télen/ vitamin kúrákat tartok. Én pl. a Supradin F. kapszulában hiszek. Engem mindig talpra állit. Próbáljátok ki, a vitaminok csodákat tesznek az emberrel, persze az is fontos hozzá, hogy felszivódjanak.

    Apukádnak gyógyulást kivánok! Fontos a pozitiv gondolkodás. Hinnie kell benne, hogy most végre sikerült a műtét, és minden rendben lesz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262789 (47)
     
  5. 2004. június 29. 08:5247.
    Apát ma műtik az Amerikai úti kórházban. Csak az a gáz hogy 4 hónapja már volt egy ilyen műtéte. Nagyon félek a maitól meg hogy mi lesz utána! Nagyon sajnálok mindenkit akinek ilyen gondjai vannak és a hozzátartozóit is. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. június 28. 22:2746.
    Sziasztok!
    Nekem is volt gerincműtétem, aminek következtében deréktól lebénultam. Ha valakit érdekel majd mesélhetek róla. Ma már egyedül közlekedem, ha nem csúszik az út. Ugyanis egyik lábam teljesen, a másik részben béna. . . . De bot nélkül járok. . . Ez hosszú történet.

    Egyébként egy uj módszerről olvastam valahol gerincsérv ügyben, ami a nem müthetőknek hozhat javulást. Holnap utána nézek és irok róla Nektek.

    Szép jó éjszakát Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (35)
     
  7. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. június 23. 17:2545.
    Csak azért vitatnám, amit leirtál, mert éppen hogy nagyon sok profi sportoló használja ugyanezt a készüléket, egyre eredményesebben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. június 23. 17:2244.
    Szia ! - abszolut nem érzem reklámnak és ugy érzem nem is erőltettem senkire. Tényeket írtam le. Én nagyon jól érzem magam. Semmi titkolni való nincs a dologban, mindenki előtt szabad az internetes oldal megtekintése, a telefonszám, a név akitől érdeklődhettek. Végülis nem fontos elfogadni, csupán megosztottam Veletek az én sokéves problémám fájdalommentességének mikéntjét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (41)
     
  9. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 23. 15:3143.
    Szia, en is orulok hogy meggyogyultal, de minden eset mas es mas, es egy 50 feletti no gyogyulasat nem szabad osszehasonlitani pld egy 30 eves ferfi profi sportolo gerincservevel. Barcsak lehetne, mert akkor mindenkinek ugyanaz bejonne, de sajnos nem lehet, es ezert egyiknek bejon az egyik gyogymod a masiknak meg nem. Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. június 23. 15:2942.
    reklam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. június 23. 15:2341.
    Lehet, hogy kicsit bizalmatlan vagyok, de nekem nagyon relkam-szagu az egesz. . .
    Bocsanat, ha nincs igazam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. június 22. 14:3740.
    Kiegészítés, ami nagyon fontos. Vigyázzatok, mert mások is értékesitenek hasonló készülékeket. A meditens viszont gondozói hálózattal segiti a készüléktulajdonosokat, s 2 havonta egynapos ingyenes továbbképzés keretében az ujdonságokról beszámol. Természetesen a továbbképzésen neves orvosok, neves természetgyógyászok, valamint a Yamamoto Intézet szakorvosai vannak és adnak tanácsot, felvilágosítást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. június 22. 14:3439.
    Sziasztok k--roy, Napcseppke, Maryam3032 !!! Mielőtt mindhármótoknak válaszolnék egy tegnapi esetet irok le. Az egyik vállalkozó szinte az autójából kiszállva csak épp hogy begurult az utcaajtónkig akkora lumbágóval érkezett meg. Valóban nem tudtam elnézni s azonnal kézbevettem őt. A minimum 15 perces kezelést megdupláztuk (30 percre) s a végén mosolyogva felállt a kanapéról, majd LEHAJOLT és felvette a cipőjét. Aztán elcsodálkozott: mi is történt vele. ***********
    Egy azonnali elérhetőséget máris irok mindhármótoknak. Amikor még én hozzájutottam a készülékekhez nem voltak fenn az interneten, de nekem a személyes tapasztalat, s az azóta megszerzett sok-sok ujdonság kipróbálása mégtöbbet adott, mint amit a neten látni fogtok. Ugyanis a készülékek ma is tesztelés alatt vannak, s a már a neten látottaktól ujabbak is léteznek.
    Tehát: www. meditens. hu Telefon: 06-1-215 9125 _ Kiss Anna
    e-mail címük: meditens@mail. tvnet. hu
    Bátran írjatok e-mailt, s a levélben Kiss Anna - t keressétek. De ha még rám is hivatkoztok (Viki Békés megyéből) akkor Ő lesz az, aki az én esetemet végigkisérve minden csodának tünő igazságot elmond nektek.
    Három készüléket fogtok látni (Nekem mindhárom megvan, mert abban az időben még egy gyufaszálhoz is ragaszkodtam volna, ha tudom, hogy segit). Abszolut nem bántam meg, sőt nagyon örültem a három készüléknek együttesen, mert igy szinte napról-napra számolhattam be, elsősorban magamnak a vizszintes ágybanfekvéstől a felegyenesedésig, a fájdalommentességig. S ez már egy hetes (igaz akkor nagyon intenziv) kezelés után jelentkezett is.
    Csak megjegyzem, hogy én 6 évig feküdtem ágyban, majd bottal, járókerettel jártam, s végül felirtak egy tolókocsit, amit természetesen a női hiuságom nem engedett meg, hogy beleüljek. Nézzétek meg a bemlapom, itt vagyok és tünet- és fájdalom mentesen.
    Ha további kérdésetek van szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 22. 13:2938.
    Igen, szerintem minden gyogyulni vagyot erdekel a tapasztalatod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (35)
     
  15. 2004. június 22. 13:0437.
    Szia

    Ez engem is érdekelne. . . a férjemnek van egy kiújult sérve és jó lenne segíteni rajta!!

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_578724
    Torolt_felhasznalo_578724
    2004. június 22. 12:3836.
    Szia Vadrózsa!
    Hogyan sikerült ezt a "tünetmentes" állapotot , megvalósítanod?
    Köszi a választ!
    Üdv:
    k--roy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. június 21. 09:5135.
    Sziasztok ! Óriási érdeklődéssel olvastam "majdnem" minden egyes kozzászólást. Én már le sem merem írni, hogy mik a tapasztalataim. Nekem is van kettő sérvem a lumbális és egy a nyaki részen. Nem vagyok müthető sok minden egyéb más nyomós ok miatt (csak egyet emlitve: 24 mélyvénás thrombozison estem át eddig) Minden mütét nélkül is "lebénultam", s ez 6 évig tartott, (intenziv ágybanvekvéssel) Ezt megunva döntöttem ugy, hogy
    a világhálón keresem a megoldást. "Bejártam" millió helyet, de a végén visszakanyarodtunk Magyarországra, s bizony az én esetemben, itt találtuk meg a megoldást. Na nem a sérvek eltüntetésére, hanem az abszolut fájdalommentességre. !!! A mütétet én sem javaslom, bár van, akinek sikerül: annak óriási szrencséje van. Én is ott tartottam, hogy sem felkelni, sem autótvezetni és még sorolhatnám, hogy mit nem tudtam csinálni: egyszóval semmit. Most azt mondhatom el, hogy ezelőtt 3 évvel -10 évi nem vezetés után- visszaültem az autóba, mindent egyedül intézek, s visszatekintve az elmult 3 évre nem tudom volt-e 10 olyan eset, amikor a gerincsérvek miatt nem tudtam megmozdulni. Tudom hogy vannak, vigyázni kellene vele, de fájdalmam abszolut nincs. Az eredményt nem kuruzslással értem el !! -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. június 20. 23:4434.
    Igazad van. En, sajna, ott tartok, hogy napi 8-10 kisebb lumbagom van. Napi! De nem akarom en sem a mütetet. Itt is olvasom, masoktol is hallom, hogy kiujul(hat).

    Maryam! Az en dokim azt mondja, hogy nekem csak feltarassal lehet operalni, mert olyan nagy a serv. Benulasa is volt a testverednek, meg kiesesi tünetei? Nekem ilyen, hala Istennek, nincs. Csak marhara faj, meg hat napi 10 idegbecsipödes. . .
    előzmény:
    vbvbv (31)
     
  19. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 20. 12:2133.
    Igen, igazad van mindenben amit mondasz. A magneses derekizet en is megvettem neki innen Angliabol, de mar nagyon keso stadiumban kapta meg igy nem hasznalt semmit, de most hogy megvolt a mutet mostmar hasznalni fogja mint preventativ modszert. Mar uszni is jar.

    Tesom profi sportolo vol 30 eves koraig, 10 eves koraban kezdte a sportot, igy a derek es gerincbajok az evek hosszu soran vele voltak es most hogy mar nem sportol mind elojott es igy robbant le. Ido soha nem volt arra hogy kigyogyitsak amig sportolt, csak ugy felszinesen kezelgettek a dolgot es ez eredmenyezte a mostani lerobbanast evekkel kesobb.
    előzmény:
    vbvbv (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 20. 12:1732.
    Szia, igen nagyon jol van, koszi szepen. 3 hetre a mutet utan ugy jon megy, hogy erre mar nagyon regen nem volt pelda. Olyan hatalmas a kulonbseg, hogy meg o sem hiszi el. Egy rokkantbol ujra eleteros ferfi lett. Alig tudja elhinni hogy milyen sokaig szenvedett es a mutet mennyit segitett. Mar nagyon banja a harom termeszetgyogyaszra eltolott heteket, penzt es fajdalmat.

    A mutet lyuk furos volt, es 4 napig maradt a korhazban. Mar a masodik napon jarkalt, amit elotte 6 hetig egyaltalan nem tudott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (30)
     
  21. 2004. június 19. 22:4231.
    Szia Mindenkinek! Érdeklődve olvastam hozzászólásaitokat. Pár gondolatot, ha elfogadtok tőlem. . . Hasonló cipőben járok, mint Ti. Sajnos komoly tapasztalataim vannak, amit nem kivánok senkinek. Szóval:

    1. / Tapasztalataim szerint, gerinc -betegsége azoknak az embereknek alakul ki, akik igencsak megfogják a munka végét, és nem figyelnek oda a figyelmeztető jelekre. Már az óvodában tanitani kellene, hogy az emberi szervezet is olyan mint egy gép, ha sokat dolgozik, elkopik, elhasználódik. Ezt fontos lenne szem előtt tartani. A fáradtságot ki kell pihenni!!

    2. / Amihez hozzá nyúlnak egyszer /felvágják, kinyitják, megműtik. . . / az már soha többé nem lesz GYÁRI! Magyarul, ha megműtik az már nem lesz a régi! A sérv ujra kiujulhat, legtöbbször ki is ujul.

    3. / Aki megteheti, próbálja meg karbantartani magát. Nagyon jó terápiák vannak, nagyon sok jó gyógyvizeink vannak, amik segitenek. Higgyétek el, 1-2 sérvvel együtt lehet élni, ha az ember oda figyel magára és betartja az orvosa utasitásait. /Emelni, csak egyenes derékkal szabad stb/

    4. / Sok jó természetgyógyászati dolog létezik, ami segit. Mágneses derékalj pl. Ez nem kamu. Évek óta használom és nem válnék meg tőle semmi pénzért. A 2 havonta menetrend szerint jelentkező lumbágóm évente max. kétszer jelentkezik és gyógyszewrek szedése mellett ugyan, de segitség nélkül ki tudok menni a mellékhelyiségbe. . . stb. Szóval nincs "üvöltő" fájsalmam stb.

    Egyenlőre ennyit. Ha csak egy valakinek sikerült ezzel a pár sorommal segitenem, akkor már megérte. /Remélem. / Gyógyulást kivánok mindnyájatoknak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. június 19. 16:0530.
    Szia! Remelem, jol va a tesod! Tovabb i jobbulast kivanok Neki! A mütettel kapcsolatban szeretnem kerdezni, hogy nagy mütet volt-e, feltarassal, vagy kis
    invaziv "lyuk-furos"? Hany napig volt korhazban?

    Mona!
    Köszi a valaszt! Nalad mi volt a közvetlen müteti indikacio?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (28)
     
  23. 2004. június 7. 17:4929.
    zsibbad neki a lába?
    nekem a műtét után kb 2 hónapig zsibbadt úgy féltem, hogy nem fog elmúlni, de szerencsére egyszercsak már nem éreztem:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 7. 14:1328.
    Koszi szepen hogy gondoltal ra, megmutottek, epulget, de nagyon lassan. Viszont a laba mar nem faj, (azelott ra sem tudott allni). Szoval reggelenkent mar molyol a haz korul, de delutanra elfarad es akkor fekszik. De legalabb a fel napja javult. Meg 5 hetet mondott neki az orvos. De mindenkeppen megerte a mutet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102026 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_102026
    Torolt_felhasznalo_102026
    2004. június 7. 14:0427.
    Hogy van a tesód? Régen nem írtál. Én nem vagyok túl okos a kérdésben, lehet, hogy a porckorongsérv nem is az, mint amiről Ti beszéltek, és nekem abból is csak egy kezdődő volt. Mindenesetre a gyógytornától elmúlt. De azóta, ha érzem, hogy fáj a nyakam, ott, ahol akkor, olyankor megmasszírozom a talpamat. Nekem nagyon működik. Régen napokig, hetekig fájt a vállam a kisugárzástól, most még aznap abbamarad az egész. Próbáljátok ki, ártani biztos nem fog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (26)
     

Címlap

top