Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Levél a miniszterelnöknek!

éva49
Létrehozva: 2012. május 30. 17:19

Mondhatnám, hogy "írok az Orbánnak egy "levelet"! De csak azért mert ő is írt nekem. Udvarias, dizájnos, szines, sok papírból álló levelet kaptunk ma, hárman élünk a lakásban, és mind a hárman kaptunk. Nincs kivételezés, mindenki véleményét szeretné látni.

 

Én is kérdezek? T. Miniszterelnök úr mennyibe került ez a megkeresés az adófizetőknek? Igaz a válaszborítékon rajta van, hogy az esedékes díjat a címzett fizeti, de....azok is a magyar állampolgárok, adófizetők, és nem a kormány t.tagjai.

A másik kérdésem, biztos kiváncsi minderre a miniszterelnök úr, hiszen teljesen mindegy mit válaszolunk, úgyis azt csinál amit akar, akkor minek is költi a pénzünket?

És még egy kérdés, meddig nézi hülyének, bírkának, orránál fogva vezethetőnek ezt az országot, ezt a népet?

Kinnt voltunk ma a piacon, ez volt a téma az árúsok között, sajnos 80-90 %-a azt sem érti mit kérdeznek tőle, így a választ sem tudja.

 

Hát ennyi, Ti mit gondoltok?

Kérek mindenkit rágalmazás, szidalmazás, opszcén szavak használata nélkül szóljon hozzá. A magyar nyelv olyan kifejező, érthető szavakat tartalmaz, nem kellenek a csúnya szavak. Köszönöm! 

  1. 2012. június 21. 19:23251.
    Köszönöm neked ezt a részletes felvilágosítást, ezek után nem megszorításnak, hanem a nép sanyargatásának fogom nevezni a kormány folyamatos akcióit,  amely nem árleszállítást, hanem az árak felemelését jelenti mindenre, aminek csak emelni lehet az árát. 
    előzmény:
    kebelbarat (247)
    2012-06-21  17:00
  2. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. június 21. 18:46250.

    Miért, mit szeretnél, ha nem akarsz beszélgetni, ha nem akarsz vitázni itt, a politikai fórumon?

    Ismerkedni nem akarok veled, máááár ha nem haragszol.  Elégedett vagyok a meglévőkkel… szuper feleségem, és értelmes, normális baráti köröm van.

     

    Mint Dapazsonak is írtam, nem a termete volt a lényeg az elnevezésben. Nem is értem, hogy TE miért akadsz fenn? Miért a külsőségre asszociálsz? Emberileg tartom nullának...

    Ha neked jobban esik, akkor amikor „Törpedúcse” szót olvasod, lásd helyette a „gazember”, a „tolvaj”, a „Viktátor” szót. Amelyik jobban esik.

     

    Gyurcsányon nem fogok veled összeveszni, mert én sem tartom sokra. A Törpedúcsét azonban még annyira sem! És látod, ez a hatalmas nagy szégyen reá nézve, hogy lassan úgy nézhet fel Gyurcsányra, mint hangya a katedrálisra. És mindezt nem azért, merthogy Gyurcsány egy picivel is okosabbá, szimpatikusabbá vált. Nem, nem azért…

    Hanem azért mert a Törpedúcse jóval nagyobb gazember, ám nagyságrendekkel kisebb tudású és jóval kevéssé tisztességes. Látod, ehhez kéne a szemellenzős híveinek a józan ész, hogy mindezt felismerjék. És a fentiekkel nem azt mondottam, hogy szaladjanak, és legyenek emeszpések, elempések, jobbikosok vagy bármi más párt újfentcsak szemellenzős hívei…

    előzmény:
    ancsa21 (232)
    2012-06-21  05:48
  3. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. június 21. 18:24249.

    Megfigyelhető, igen. Igaz, az nlc-n csak 6 éve vagyok fenn, és nem a politikai fórumok miatt, de akkoriban sem volt másképpen „errefelé”.

    A „Törpedúcse” elnevezés nem a termetére utalt, hanem a Mussolinire való hasonlat végett. Engem nem érdekel az, hogy egy ember akkora, mint egy kutya ülve, vagy akkora, mint egy kosárlabdasztár. Mindig a tetteket nézem.

    Talán beszédesebb a Viktátor elnevezés, bevallom, máshogyan is szoktam hívni, de azt azért nem írom le, mert jól nevelt vagyok, és egyetlen egy gazember sem érdemli meg azt, hogy miatta trágárkodjak…

     

    Védi a védhetetlent.

    Ilyen embernek is élnie, lennie kell.

    Anno a hasonszőrűek védték Antalt és társait, majd Hornt és a félbemaradt Bokros-csomag lightot, majd az Orbánt és bandáját, majd a „Dobzse” Medgyesit, aztán Gyurcsányt és gaz klientúráját, és most a sok-sok gazember után talán az elmúlt 5-6 ÉVTIZED (!!) legnagyobb gazembereit, újra a fideszt és bandáját.

    Megbocsátani nem tudok neki, mivel nincs miért. Ha Ő neki az okoz boldogságot, hogy önként magára rak egy szemellenzőt és erre még büszke is, hát tegye. Szégyenkezzen matta az, aki ismeri. Nekem sem jobb, sem, rosszabb nem lesz attól, hogy Ő most ippeg hogyan vélekedik.

    Legfeljebb néha összébb szalad a szemöldököm…

    előzmény:
    Dapazso (238)
    2012-06-21  08:10
  4. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. június 21. 18:03248.

     

     "Az a baj hogy az egész mögött nem látod a mocskot és a sunyiságot. "

     

    Szerintem a fő probléma az, hogy csak egy helyen látod ezeket, a választott kedvenceidnek meg elnézel mindent. Szálka kontra gerenda esete.

     

    előzmény:
    Kundalini (230)
    2012-06-20  07:50
  5. 2012. június 21. 17:00247.
    ugyan már kedves éva....tévedésben vagy ez a kormány nem a megszoritások kormánya...a mutyi is megszünt...nem nyernek pályázatot fidesz közeli cégek...föld pályázaton nem fideszes könyvtáros,műkörmös stb.... nyernek...a korrupció nem nálunk emelkedett...és nem nálunk zárják ki a győzteseket ha a fideszes haver cége utolsó lett...nem nálunk vezetnek be átlagosan havonta 1 új adót..az áfa,eü járulék,adó,jövedéki adó nem nálunk emelkedik...nem nálunk hoztak létre olyan jövedelemadót ami 300 e. embernek kedvez...mindenki másé csökken...az nem megszoritás...az sem,hogy az eü-ből 164 milliárdot elvontak..ahogy elvontak az önkormiktól és az oktatásból...de "csökken" a munkanélküliség...a miniszterlnökség további 111 embert fog foglalkoztatni...és van már boldogságkutató műhelyünk is...
    előzmény:
    éva49 (246)
    2012-06-21  15:07
  6. 2012. június 21. 15:07246.

    Látod, ez a hozzászólások is azt mutatja mennyire nem vagy tisztában az itthoni helyzettel. Ezt azért írom, mert aki ma dolgozik M.országon, az napi 12-14 órát dolgozik, megfeszítetten, tele stresszel, hiszen ha nem megfelelő a munkája, akkor egyik pillanatról a másikra kirúgják gondolkodás nélkül, mert a mai munkaadókat nem érdekli milyen problémád van a magánéletedben, csak az érdekli hogy a munkádat feltétel nélkül, teljes oda adással, maximális biztonsággal és hozzá értéssel végezd.

    Igen, van egy elég nagy réteg, aki nem dolgozik - vagy ha dolgozik nem fizet adót, járulékot -, ezeket próbálják adófizetőként becserkészni, ami már évek óta nem sikerül egy kormánynak sem. Látod, itt meg kell említenem hogy vannak rendeletek amelyeket a jelenlegi kormány hozott, amikkel sokan egyetértünk, hogy ne a habokra kapjanak segélyeket, családi pótlékot. Nem hiszem hogy külföld és M.o. között  munka muszáj tekintetében akkora különbség lenne. Inkább abban van, hogy itthon röhejes pénzeket fizetnek a mvállalóknak, ugyan akkor egyre megy fel minden élelmiszer -épp ma ért a meglepetés, az egyik élelmiszer árúházban, eddig a csomagolt szív nélküli tisztított cs.máj 379.-Ft volt, ma már 489.-Ft, látod ez is megszorítás, hiszen szép csendben, halkan folyamatosan viszik fel az árakat - szolgáltatás, egyáltalán az életben maradáshoz feltétlenül szükséges dolgok ára. Külföldön is azért dolgoznak az emberek mert muszáj, hogy élni tudjanak, és itthon is.

    És akkor elmesélek még valamit, külföldre kimenő gk.vezetőnek 4 hét a betanulási idő - habár 22 éves jogsija van -, mert kamiont fog talán vezetni, és erre az időre egy fillért sem ad a munkáltató neki, őt sem érdekli miből fog addig megélni, és ha hiszed ha nem napi 14-16 órát dolgozik, 4-5 órát alszik. A remény csak az, ha minden oké, többet fog keresni mint itthon keresett. Ha esze lenne ennek a kormánynak, nem engedné kimenni az orvosokat, nővéreket vagy bármilyen szakmunkát végző dolgozót, de itt csak az a fontos most, hogy a kormány hívei jól járjanak, hogy a következő választást is megnyerjék, mert hatalom éhes a miniszterelnök.

    előzmény:
    ancsa21 (241)
    2012-06-21  09:18
  7. 2012. június 21. 12:49245.

    A „törpe” nem csupán valakinek a méretére utalhat, hanem szellemi, lelki, jellembeli kicsinységére* is.

     

    Ez esetben jelentheti azt, hogy jelentéktelen. Szerencsés találkozás ez a testmérettel: piciny testben piciny jellem.A kutyának nem jutna eszébe a testmérete, ha nem állna szinkronban a szellemi méretével.

     

     

    ___

     

    *vö: „nagy ember”

    előzmény:
    ancsa21 (232)
    2012-06-21  05:48
  8. 2012. június 21. 10:20244.

    Óh, nem fáradtság az nekem, édes lelkem ;-))

     

    De most mennem kell, nincs rád időm. De majd lesz ;-))

     

     

    előzmény:
    Dapazso (243)
    2012-06-21  10:05
  9. 2012. június 21. 10:05243.
    Ne fáradj,ha kérhetem.
    előzmény:
    ancsa21 (240)
    2012-06-21  08:58
  10. 2012. június 21. 10:03242.

     

    Erre szoktam írni,hogy egy dolog,ha tudom milyen a fogfájás,és egy  másik dolog  érezni,hogy fáj..

    Azt gondolom,véleménye mindenkinek lehet(joga van mint már sokszor hangoztatták itt is)de bírálni,pláne minősíteni azt akinek fáj...

    Ahányan vagyunk,annyiféleképpen érezzük a "fájdalmat" és ezért minősíteni bárkit is,nem izléses,enyhén szólva.

    Nekem most pl.három helyen is "fáj",egyrészt a pedagógus menyecském ,másrészt a továbbtanulni akartó unokám,harmadrészt a blvárosban dolgozó nagyfiam ,..és a magam bajáról még nem beszéltem..

     

    Mert nekem most nagy örömöm is van mindjárt születik egy Hannánk..

    előzmény:
    éva49 (239)
    2012-06-21  08:49
  11. 2012. június 21. 09:18241.

    Sajnos, nagyon is kell érdekeljen,  hogy mi a helyzet otthon! Ugyanis sokba fáj az nekünk... Mi ugyanis nem csak a szájunkat jártatjuk a szolidaritásról...

     

    Tudom, hogy nem fogod elhinni, de mindegy. Majd te is megtapasztalod, hisz biztos a te környezetedből is dolgoznak már külföldön. Akik külföldön dolgoznak (élnek), azok hamar megtanulják, hogy mi a dolguk, és teszik is. Amit sehogy nem értek, hogy ezt miért nem lehet otthon is ugyanigy már nagyon régen megcsinálni, hiszen a világ teljesen kinyilt, csak szét kell nézni. (Tetejébe ezt nem ma mondom, hanem nagyon sok évtizede! Csak volt amikor még büntettek is érte...)

     

    Vagy lehet, hogy mégis értem. Egy velejéig, anyagilag is, de leginkább erkölcsében tönkretett országban még mindig sokan vannak, akik nem tanulták meg azt, amit mondjuk Angliába érve, már a második héten azonnal megtanulnak és magukévá tesznek. Nagyon sokan, akik külföldre mentek dolgozni, hirtelen egészen másként látják az otthoni helyzetet. Sőt, határozottan rossz véleménnyel lesznek környezetük addigi életfelfogásáról, munkamorájálról.

     

    Egyébként, szerinted még mindig mi tart vissza, akár millióban is mérhető hazánkfiát, hogy annyira nem akarják mondjuk a nyugati átlag erkölcsöt, vagy átlag gondolkodást átvenni? Hogy az átlag munkamentalitást már meg se emlitsem...

     

    Vannak kivételek, akik tudják és teszik is dolgukat. Sokuknak is nehéz. De ha lehet, ne velük gyere elő, rájuk nem vonatkozik, amit irtam. 

     

     

     

    előzmény:
    éva49 (239)
    2012-06-21  08:49
  12. 2012. június 21. 08:58240.

    Még itt vagyok ám ;-))

     

    Nem védek semmit, és senkit. Legkevésbé azt, aki gonoszkodni akar, akármelyik oldalon is álljon. Sőt, ha egy picurit is akaránl tisztességes lenni, akkor neked kellene a legjobban tudni, hogy ha egy velem azonosan vélekedő tett valami rosszat, az megkapta tőlem a magáért.

     

    De hogy a te emlékezeted valami gyalázatosan rossz, vagy mennyire másként akarsz emlékezni, mint a valóság, azt mi sem mutatja jobban, mint ez a beirásod! 

     

    Emellé még azt is vedd hozzá, hogy például valaki a törpézése, no meg főleg dúcsézése, meg egy megtörtént botoxolás között óriási különbség van. Az egyikről nem tehet valaki, mig a másikról... És tetejébe még igaz is. Akkor most?

     

    Az meg hogy ki áll velem szóba, vagy sem, az soha, egyetlen másodpercig sem érdekelt. Nem barátkozni járok a politikai fórumokra, hanem a véleményem elmondani. Amúgy meg... sokszor az emeli valaki ázsióját, hogy kik nem akarnak vele szóbaállni ;-DDD

     

    Ezzel együtt vagyok olyan szerencsés, hogy valami irtó rendes emberkékkel tudtam itt is találkozni, akikkel nem csak a topikon értettem egyet, hanem a magánéletben is. 

     

    ------------------

     

    A te beirásaidra azért nem reagáltam, mert mégegyszer el akarom őket olvasni. Érdekes volt megtapasztalni -ismét-, hogy miközben valaki "aranyosan" irogat, aközben mondatai hemzsegnek a  rágalmaktól. Érdkel az a psziché, amelyik ilyet kitermel magából. Szóval mégegyszer átolvaslak, majd elmondom mit gondolok.

     

     

     

     

    előzmény:
    Dapazso (238)
    2012-06-21  08:10
  13. 2012. június 21. 08:49239.
    Látod ez az, más országban élsz, nem dolgozol - hogy miért nem érdekel - magyarul, nem az átlagemberekhez tartozol, akik nap mint nap buszon, metrón tömegben zsúfolódnak, délután rohannak vásárolni, a gyerekért stb.stb. tehát a problémák, amik itthon előfordulnak téged nem érintenek, így még könnyebb az itthoni embereket kritizálni, "véleményt" alkotni, tudod azt mondják a "kibicnek semmi sem drága". Most biztos azt fogod írnni, hogy te széleslátású ember vagy, látod az itthoni problémákat, csak egy nagy baj van, más látni kívülállóként, és nagyon, de nagyon más megélni ezeket a problémákat. Hát ezért nem szeretem az olyan hozzászólókat, akik csak látogatni járnak haza, de osztják állandóan az észt, lenézik, leszólják azokat az embereket, akik panaszkodnak az itthoni állapotok miatt. 
    előzmény:
    ancsa21 (237)
    2012-06-21  06:50
  14. 2012. június 21. 08:10238.

     

    Figyu,azt amit ancsa állít,hogy a jobboldalról nem illette senki a baloldaliak külsejét soha rosszízű kritikával...

    Szóval ezt azért tedd idézőjelbe,kérlek.

    Nem tudom mióta írsz a fórumra,de én nagyon élénken emlékszem ,hogy az összes "ballibsi"politikust  elsősorban a külseje miatt kezdték ki,és persze a hülyesége miatt is.

    Pl.lásd Horváth Á.vagy Göncz Kinga alkatát,haját,vagy pláne Gyurcsányt,Fodor,Demszky,Kóka,Lamperth.....de akár Lendvai,de nem is akarom sorolni..

    Nos,folytathatnánk a sort az ide  kvázi balról beírogatók feltételezett külsején ,anyagi,családi,egészségügyi helyzetével...

    Szóval ha neked OV. törpedúcxse,akkor még nagyon disztingvált kifejezést használsz..

    Én általában nem foglalkozom senki külsejével,de..azt tudom tapasztalatból,.lhogy az ember(férfiak elsősorban ) kompenzál.

    Fel akarja hívni magára  a figyelmet bármi módon.

    OV.megjelenéséhez az állandó " zsebredugott kezü lazaságával " egy olyan pökhendiség párosul ami ha atöbbi jó megjelenésü kormányfőket tekintjük szégyenletes.

    De tudod,ez lenne a legkevesebb bajom vele..ha valóban kormányozna,és nem "h...arcoskodna" helyette.

     

    Ancsa meg védi a védhetetlent,de neki meg az a dolga..tegye.

    Hiába mondasz neki  is akár az mind smafu...szerintem rövid az emlékezete.

    Megbocsájtom neki,..tedd te is ha rámhallgatsz.

    Ha nem ,...vitatkozz vele ,úgy sem áll már vele szóba lassan senki .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (229)
    2012-06-19  22:54
  15. 2012. június 21. 06:50237.

    Na még ezt, mert fontos. Egyelőre az év nagyobb szakaszában még valóban más országban élek, nem otthon. Viszont itt NEM dolgozom. Ugyanis ez, a "felvilágosult" világ szerint "harmadikvilágbeli" feudalista ország ugyanis védi a saját dolgozóit! 

     

    Akit felkérnek egy munkára, az kap melót. Akit pedig nem kérnek fel, csak éppen bejelentkezne egy melóra, akkor azt nézik meg elsőre, hogy van-e lehetőség helyit találni az adott munkára vagy sem. Ilyen esetben rögvest kiderül, a helyiek is akarnak pénzt keresni ;-))

     

     

    előzmény:
    éva49 (225)
    2012-06-19  21:45
  16. 2012. június 21. 06:44236.

    Miből gondolod, hogy nem az igazat mondom? Azt mondom. Márcsak a magam kedvéért is, mert igy érzem jól magam :-))

     

    Nem hinnem, hogy pártsemleges lennék. Nem is állitottam ilyet soha magamról. Vannak akikkel szimpatizálok, és vannak akikkel nem. És vannak, akiket szivből utálok.

     

    AZ EMBEREK VÁLASZTANAK!! Azt kapják, amit megválasztanak maguknak. Nekik kell megtanulni élni a választójoguk erejével!! Ha nem teszik meg, ő bajuk. És meg is érdemlik azt, amit kapnak a saját teszefoszaságuk miatt.

     

    "...A demokrácia és a korrupció elleni harc fontos eleme..."

    Nem hinnem, hogy azt akartad volna üzenni, hogy a demokrácia ellen harcolni kell... nemde? :-))

     

    A korrupció elleni harc meg mindenki saját életében kezdődik! Pl ott, hogy nem röhögik ki azt, aki a kinai eladótól számlát kér, mint pl engem. Mondjuk ez engen nem érdekelt. Meg az eladó kétségbeesettre formázott arckifejezése sem. Majd ott folytatódik, hogy mindenhol számlát kér, illetve ad. Ha ezt megteszi, teljesen normálissá válik az életében, hogy máshol sem fogja megtűrni a korrpuciót. De amig csak elitél valaki, de ő is ugyanúgy korrumpál vagy korrumpálódik, mint mások, addig a helyzet nem fog változni.

     

    Pedig a dolgok valóban borzasztó egyszerűek!

     

    Mindent saját magunknak és magunkban kell elinditani, majd számonkérni. Magunktól elsőre! Ha ezt a nagy átlag megtette, akkor simán beindul az a tisztulás, amire valóban égetően szükség van szerte magyarhonban.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (227)
    2012-06-19  22:24
  17. 2012. június 21. 06:31235.

    Egyébként, MILYEN megszoritásokról beszélsz? Sorold már fel nekem, hogy szerinted mivel szoritották meg az átlagpolgárt? Tételesen kérném a listádat!

     

    A nincstelenségbe nem vezették az embereket, hanem azt a szocializmus épitése, meg azok folyamánya, a szocliberalisták megteremtették az észnélkül felvett, majd elköltött kölcsöneikkel. Szabályosan lerohasztották az országot, majd a kölcsönök fizetését kegyesen meghagyták a polgároknak.

     

    Most egyébként éppen a bajból kifele vezetik az embereket. Csak azok többsége ezt nem nagyon veszi azt észre, mert egyrészt teljesen elfogyott a mundérja, és pont akkor, mikor a világgazdasági krach is beütött még mellé, másrészt tojik odafigyelni, hogy mi is történik. 

     

    Oh, nem a kormány hergel igazán! Néha azok is, de az smafú ahhoz képest, amit az utca emberei hergelnek. A kétségbeesett embert meg nagyon könnyű ám megvezetni! Nem az orránál fogva, hanem dűhöknél fogva.

     

    Mint az olyanok pl, akik egy egy közösségben, lett légyen valódi, vagy szájber, olyan témákat dobnak a dühödt emberek közé, hogy Orbán elveszi a nyugdijasok pénzét... meg ilyenek. Ismerős a téma, nemde?

     

     

     

    előzmény:
    éva49 (225)
    2012-06-19  21:45
  18. 2012. június 21. 06:15234.

    Igen, amit irok, az az én igazságom. Amit meg te, az te igazságod. Aztán valamelyikünk többségben lesz az igazságával, és az lesz a tendencia. (Vagy nagyon keserű évekkel fog együttjárni.)

     

    Szerintem, teljesen mindegy, hogy egy ausztrál tanyáról, egy olajsejkségből, vagy éppen egy dunántúli tanyáról jön valakinek a véleménye. Azt meg remélem nem akarod elhitetni velem, hogy egy ausztrál tanyasi véleménye csak azért számit, mert azt mondja amit te szeretnél hallani, másé meg azért nem, mert egész másként gondolkodik, mint te? Pedig az ausztrál tanyasihoz képest, jóval közelebb él hazajához ;-))

     

    Tévedsz. A magyarhoni magyaroknak is megadatott minden lehetőség ahhoz, hogy jobban éljenek! Rosszul választottak. Majd túl sokáig tartották kormányzásban azokat, akiket elsőre is nagy  hiba volt megválasztani.

     

    Ezentúl a többség nagy hibája már csak az volt,  hogy nem akart, esetleg néhányan nem is voltak képesek azzal a mentalitással szakitani,  hogy csak a mának éljen. A holnappal meg ne tőrödjön, mert arra ott vannak a politikusaik, akik megteszik azt helyettük.  

     

    Ezekkel, meg sok minden mással is, az ország nagy százaléka szabályosan kifosztotta magát. Most meg, mikorra eltűnt a többségnek az eddig is alig létező tartaléka is, panaszkodnak rendesen. Akik meg nem nyivákolnak, hanem tesznek is magukért -tudod a kaparj kurta, neked is jut- alapon, azoknak meg nekikesnek...

     

    Ha TE valóban jobbat akarsz magadnak, családodnak, meg a következő generációknak, akkor azok érdekeit nézed, s teszel lépéseket, nem pedig a saját hibás világodban töltöd az életed. 

     

     

     

    előzmény:
    éva49 (225)
    2012-06-19  21:45
  19. 2012. június 21. 05:56233.

    Erről külön, mert ez fontos:

     

    És ha belegondolunk abba, hogy tőlünk kapják fizetésüket…

    Tudod van egy régi igazság. Nem mi vagyunk Őértük, hanem Ők miértünk.

     

    Na végre, hogy itt tartunk!!! Néhány éve több baloldali még még szó szerint legecizett, csak azért, mert azt mondtam, hogy a politikusokat (mszP-szdSz kormányzás volt éppen) az állampolgárok tartják el, ők fizetik őket.

     

    Csak tudnám, hogy ezt miért nem tudta magától is a baloldal, minek kellett emiatt több évet eltolni az emberek életéből? (Bár még most sem vagyok abban biztos, hogy sok magát valamiért baloldalinak hivő tisztában lenne azzal, hogy őt nem megvezetni kell, hanem megszolgálni...)

     

    ----------------

     

    Az mszP-vel, Dk-val, meg a jó ég tudja még milyen néven bejegyzett újabb formulák, azok NEM baloldal.  

     

    Egyben szivből sajnálom azokat a magukat baloldaliaknak tartó embereket, akik jobb megoldást nem ismervén, olyan cimeres gazemberek zászlaja alá futottak be, mint a fent emlitettek.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (222)
    2012-06-19  18:16
  20. 2012. június 21. 05:48232.

    Hááát... ha nagyon összeszoritod a fogaidat, akár ezt is kihozhattad belőle:-)) De valóban nem vitázni akartam veled a politikáról.

     

    Mindössze fel akartam hivni a figyelmed arra, hogy aki megállás nélkül képes valakit testalkata, megjelenése miatt maró gunnyal illetni, gyűlölettel fricskázni, mint te is teszed, az nemhogy nem nézi le a másikat, hanem magához ölelve tartja, hogy minél jobban kiélhesse rajta elhatalmasodott dühét. (Mielőtt válaszolsz, kérdezd erről pszichológusok véleményét!)

     

    Amúgy pedig, vetted te valaha is észre, hogy a "jobboldalról" irogatva, bárki fizikai megjelenése miatt bántott volna bárkit is? Még gyurcsányt sem, pedig az aztán mindent megtett annak érdekében, hogy meggyűlöltesse magát. S bár minden épelmejű ember, miután látta, hogy mire képes azt akarta, hogy minél hamarabb eltűnjön, de még akkor sem bántottak emberi megjelenésében. Sem őt, sem tettestársait. Olvastál te valaha is olyat az itt irogató, valamiért őket a jobboldalra besoroltaktól, hogy bárki lezsirosdisznózta volna, mondjuk Vadait?

     

    Soha, senki. Pedig az un jobboldalon is telve vannak az emberek érzelmekkel, megalkotott véleményekkel! De ennek ellenére sem gyűlölködnek, és sértegetnek másokat olyan miatt, amiről nem tehetnek. Pl arról, hogy milyen magasra nőtték ki magukat.

     

    Nos, erről, ennyit.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (222)
    2012-06-19  18:16
  21. 2012. június 20. 10:35231.

    Reagálva Gyurcsánycsinálta 2/3-ra..

    Nem,nem csupán rajta múlt.Ilyen volt/van a választási rendszerünk.

     

    Abban van igazság,hogy az a zaklatott 4 év megutáltatta a politikát az emberek többségével.

    Gyurcsányék ,és az ellenzék viselkedése,poltizálása elfordította a szavazókat attól,hogy mérlegeljenek.

    Totálisan hátatfordítottak,vagy el sem mentek szavazni.

    Ennek a kis részvételi aránynak "köszönhetjük",hogy  3,5 millió ember eldöntötte az ország sorsát

    Remélem tanultunk belőle,bár még én sem tudom kire szavazok,ha megélem.

    Nem lesz ilyen többé ekkora fölény...ezért nagyon nagy a felelőssége Orbánnak.

    Most van ilyen,és most kellene a reformokkal a jövő felé irányítani a gazdaságot,az oktatást ,egészségügyet,nyugdíjrendszert...és sorolhatnám..

     

    De nem ez van.

    Kapkodás van,fejetlenség,kiszivárogtatással tesztelt ,aztán így-úgy bevezetett,vagy éppen visszamenőleges hatályu rendeletek vannak helyette!!.

    Tisztán látszik,hogy semmi más nem vezérli ezt a kormányt,mint hogy egyrészt azt a marha nagy hiányt amit ők csináltak a ktv-ben valahogy befoltozzák,mert ugyebár a hiánycélt tartani kell.

    A másik törekvés meg az,hogy kivonuljon minden olyan intézményből(közösségi közlekedés,oktatási,és eü.és jóléti intézmények, )amikbe pénzt kell beleadni,és inkább azt preferálják hogy honnan lehet kivenni,megsarcolni,adóztatni a leginkább "tettenérhetőket" vagyis a rendszeres munkabérből élőket.

     

    Ennyi az egész kormányzásuk.

    Becsomagolva egy népnemzeti és nosztalgilus "köntösbe",mert tudják hogy erre hivatkozva nincs ellenérv,hiszen azonnal nem vagy "'eléggé magyar",vagy egyenesen hazaárulónak titulálnak.

     

    Még egy dolog,és ez nagyon fontos....mind akik itt irogatunk azt szeretnénk,ha Orbán sikeres lenne,mert élő ember nem képzelheti,hogy egy anya,nagymama,apa,vagy bárki akinek családja van ..előbbre helyezne egy pártot,vagy politikust a sajátjai érdekeinél!!

     

    Látni kéne már,hogy az elkeseredett embernek tök mindegy hogy ki segíti,csak segítsen rajta!És egyre több az ilyen ember itthon.

     

     Ezért nem értem,hogy ha az ember azt /azokat kritizálja  aki/akik "vastagon" tehetenek erról,hogy az övéi rosszabbul,kilátástalanabbul élnek,...akkor miért az a válasz,hogy ..gyűlölködik???

    Talán,mert ez a legegyszerübb.Ja,meg az elmúltnyolcévezni..

     

    Minden mást érezni,látni és megtapasztalni kellene viszont minősíteni a másikat sokkal könnyebb.

     

    előzmény:
    éva49 (1)
    2012-05-30  17:19
  22. 2012. június 20. 07:50230.

    Óóó nem csak ez állitott meléjük.Vannak azért más dolgok is.

    Tudod, nem akarok../ háát hogy is fogalmazzak..../

    Nah,egy erös kontrollt és diszkiséretet a mindennapokra mint ahogy 2006 környékéln történt és utána irányomban.Bár ennek a valoszinüsége szinte nulla.

    Pedig semmi rosszat nem csináltam csak véleményt formáltam.

    Ami meg a az arroganciát illeti megértem.Nem ezt igérték Brüsszelben .

    Na de ha öket is zsarolják és a pénz mindennél fontosabb.

    Az a baj hogy az egész mögött nem látod a mocskot és a sunyiságot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (229)
    2012-06-19  22:54
  23. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. június 19. 22:54229.

    Az egyenesbe jövetelt mindenki reméli. És. egyre-egyre inkább, hiszen a kormány nagyjából olyan, mint a két részeg cigány a biciklin.

    -Hé Gázsi, meredek a leejtő és közelít a szakadék, kontrázz!

    - Ucca ucca ucca ucca…

     

    Köztünk legyen szólva illene észrevenni, hogy nem Magyarországot éri a bírálat, az értetlenkedés, a támadás, hanem a kormányát, mely valljuk meg, igen bunkón, arrogánsan, diktatórikusan,  civilizálatlan módra viselkedik országhatáron belül és kívül egyaránt.

    Ha csak az állított melléjük, hogy mindezt szóvá tették a világban, hogy reájuk olvasták faragatlanságukat és butaságukat… háááát tudod….

    előzmény:
    Kundalini (224)
    2012-06-19  20:23
  24. 2012. június 19. 22:49228.

    A 2/3 -OS Többséget GYurcsánynak lehet köszönni.Az állitolagos igazság beszédének.Ha idejében lemond nincs 2/3.De lett.

    Ami meg a külhoni birálokat illeti szerintem söprögessenk a saját házuk táján.Vagy javasolnám éppen a Görögöket,Spanyolokat  akiket mesterségesen tartanak életben hogy ne döljön be az eu.

    előzmény:
    éva49 (226)
    2012-06-19  21:58
  25. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2012. június 19. 22:24227.

    Ha te az igazságot mondod, pártsemleges vagy, nem itthom élsz, akkor mondj nekem egy fejlett demokráciát, ahol egy életen át, lehet valaki képviselő, polgármester, azaz választott tisztségviselő.

    A demokrácia és a korrupció elleni harc fontos eleme, a max. 8 év , 2 ciklus a választott tisztségben. 20 év alatt ennyi nem valósult meg nálunk. Aztán jöhetnek a pártok, akiknek illet volna ezt  kormányzásuk idején törvénybe iktatni.

    Én valóban pártsemleges vagyok, voltam , de ennyit elvártam volna, főleg az úniós csatlakozás után. Az életszínvonal és közhangulat folyamatosan romlik, a hatalomért folyó harc változatlan intenzítású. A nemzetközi elismertségünket a forint árfolyama tükrözi. A magyaroktól legfeljebb a megszorítások számtalan formáját lehet tanulni,meg a széthúzást.

    Ebben minden kormány jó volt.

    előzmény:
    ancsa21 (215)
    2012-06-19  13:59

Címlap

top