Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mégis jó 40 felett szülni?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 23. 17:53
Most egyenesen azt állítják a tudósok, hogy Halle Berry is jól tette, hogy 41 évesen szült, mert a későn érkezett gyerekeknek nagyobb a szókincsük és ritkábban kerülnek kórházba.

Tovább a cikkre...
  1. 2015. február 24. 11:02101.

    Nikita, persze, hogy az lenne jo, ha az elet tokeletes lenne, de ha eccer nem ilyen. Es ha valakik a tokeletlenseg ellenere megis megprobaljak a jot kihozni, masok miert nem akarnak ebbe belenyugodni? Persze, ha nincs nagyobb gondjuk, mint masok bajan,oromen ragodni, askalodni....

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  2. 2015. február 24. 10:58100.

    Lehet az a no, aki 40 evesen szult egeszseges gyermeket es te beszolnal neki, hogy mereszelte, megmondana neked, hogy te nem vagy normalis.

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  3. 2015. február 24. 10:5399.

    Ugy latom igazad lehet. Es ezek a fiatalon gazdagok verik a vasat azok ellen, akik szegenynek szulettek. Peldat mutatnak a szegenyeknek, hogyan kell fiatalon szulni a keszbe, a vagyonba. Mit mondjak, zsenialis. Le a kalappal azokkal, akik fiatalaon vagyont orokoltek. Azok meg szegyelljek magukat, akik csupan 40 tajan szereztek meg maguknak es vegre mernek gyereket vallalni a valamibe. Azoknak meg kisulhet a szemuk, akiknek csak mostanara jott ossze. Mert hogy ezek az emberek ugye nem normalisak. Gratula. Meg egyszer,kinek mi koze hozza?


    Nem hinnem el, hogy ket ember, ha felelosen vallal gyermeket meg szulokorban, miert a feszkes feneert ne tudna felnevelni? Hogyan? Normalisan.


    Mellesleg ki az egeszen normalis? Mindenkinek van csontvaz a szekrenyeben, torodjon azzal.

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2015-02-24  08:51
  4. 2015. február 24. 10:4298.

    Meg hogy bogni, nem szamar az. Kulonben is senkinek semmi koze az o dolgukhoz.


    Mellesleg tetszik vagy nem valaki masnak, ha nekem alakult volna ugy az eletem, hogy 40 eves koromra jott volna csak ossze, usse ko akkor is megszulnem, ha egesz Magyarorszag leszavazna egy egeszseges babat, nana!!! Masok meg raghatnaka szajuk szlet, hogy a szemet hogy mereszeli ellenunk tenni. Horoszkopom, hogy azt csinalok, amit akarok, a tomeg johet utanam furkosbottal.


    Elvitatkozhatnank azon, hogy mi a normalis. Kinek mi. Az sem normalis, aki beleavatkozik a mas eletebe, maganugyebe.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  5. 2015. február 24. 10:3197.

    nem csak az első, a tizedik gyereknél is nő a down kór esélye, ha az anya életkora magasabb


     


    viszont Maon 35 év felett szűrnek, előtte nem igen, ezért igaza van asztanavisztának, a megszületett gxyerekek között több a fiatal anyukával rendelkező down szindrómás baba

    előzmény:
    Amarynda (93)
    2015-02-24  08:59
  6. 2015. február 24. 10:2396.

    Na igen. Negyven felett egy abortusz utan mar nem nehezkes ujabb gyerekaldas.

    előzmény:
    Amarynda (95)
    2015-02-24  09:48
  7. 2015. február 24. 09:4895.

    nem tudom otthon hogy mukodik itt b arki kerheti hogy vizsgaljak meg nem Downos e a gyerek.


    viszont az is teny hogy sajnos a legtobben megszulik akkor is ha tudjak hogy az, foleg az idosebb nok akik  az ilyen gyerekhez is ragaszkodnak gondolom utolso eselykent.

    előzmény:
    asztanaviszta (94)
    2015-02-24  09:10
  8. 2015. február 24. 09:1094.

    Ezt nem vitattam.


    Arról írtam, hogy a megszületett Down-os babák anyukája az esetek döntő többségében fiatal (35 év alatti).


    Pont azért, mert a 35 felettieket szűrik, és a beteg babák így nem születnek meg.

    előzmény:
    Amarynda (93)
    2015-02-24  08:59
  9. 2015. február 24. 08:5993.

    Rosszul tudod. a Down szindroma veszelye tobbszrosere novekszik ha az anya elso gyereket 35 felett szuli. nezz utana nem titok barhol megtalalod a statisztikakat.

    előzmény:
    asztanaviszta (48)
    2015-02-23  11:14
  10. 2015. február 24. 08:5692.

    Nem, a házigazda el fogja magát bőgni.


    Mert ha valaki 40 éves koráig nem szül, az vagy képtelen volt megfoganni, tehát beteg a teste, vagy az életkörülményei nem engedték egy normális férj mellett, vagy a férj nem volt normális, vagy a nő nem normális, nem akadt férfi aki gyereket kívánt tőle.


    Normális nő nem szül 40 felett első gyereket. Az ilyen nőnél mindig van valami gond.

    előzmény:
    Sissi52 (87)
    2015-02-24  01:32
  11. 2015. február 24. 08:5191.

    Nem minden fiatal nincstelen. Akár ő volt ügyes, akár a szüleinek lehet vagyona. És ha a szülők valamelyike vagyonos, már tudják őket segíteni.


    Nem ez az általános, de nem szeretem azt, amikor minden fiatal szegényként van elkönyvelve. Némelyik "szegény" fiatal többet keres mint amennyit el tudsz képzelni. Senki nem születik lakással, állással a segge alatt. Illetve de, igen, vannak ilyenek is.

    előzmény:
    Sissi52 (84)
    2015-02-24  00:43
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 24. 08:4190.

    Jó isten! :))) A gyerek szókincse attól nagy, ha beszélnek hozzá, mesélnek neki, rendszeresen kommunikációra méltatják, bevonják a megbeszélnivalókba a maga szintjén. Ha hallja beszélgetni a felnőtteket is, később pedig olvas. Mi köze ennek ahhoz, hány évesen szüli valaki a gyerekét? Ha valaki felelősen vállal gyereket, akkor ezeket fiatalon is megadja neki, ha meg nem, idősebben se. A türelem se kor kérdése: ismerünk idegbeteg fiatalt és öreget egyaránt. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  13. 2015. február 24. 06:3389.

    köszi :-)


     

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2015-02-23  21:45
  14. 2015. február 24. 06:2688.

    40 fölött vagyok és nincs kevesebb energiám, mint 20-on vagy 30 évesen... 38 évesen, másodszopr jobban viseltem az éjszakai ébredéseket, babázást, mint először.. persze ebben az is benne volt, hogy tudtam, hogy egyszer vége lesz, míg először olyan kilátástalannak tűnt, hogy valaha végigalussza az éljszakát... talán, ha 20 éves lesz... (egyébként 3,5 évesen aludta először végig, de puff, akkor már terhes voltam... a kicsi 5 éves koráig felébresztett éjszakánként...


     


    nekem 4 nagyszülőből mind sokáig élt, pedig nem éltekszuper egészséges életmódot


     


    baleset, váratlan betegség sajnos bármikor beüthert.. egy volt osztálytársnőm 32 évesen halt meg mellrákban... egy másik osztálytársamnak a 29 éves felesége kiugrott az ablakon a gyerekek szeme láttára... ilyesmire nem lehet készülnim és nem is kell, hálusten ezeket nem látjuk előre


    tudom, hogy ma sok tini nagyon korán érik, de a gátlástalan szexualitás kitermelt egy másik, csak szinte láthatatlan csoportot is: aki nem száll ebbe be, mert érzelmet és nem üres szexet akar ezért olyxkor meglepően későn lesz kapcsolata... itt is volt az nlc-n olyan fiú, lány, aki m,ár X éves és még száz, és én személyesen is ismerek molxyan 30 körüli vagy 30-on túli embereket, akik ilyenek... az ilyen lányok, fiúk jó, ha 30-on től megtalálják a párjukat és mivel nem azzal kezdik, hogy rögtön lebabáznak, előfordul, hogy kicsit kitolódik a gyermekvállalás... ez az ő lelki fejlődésükbe akkor fér bele, és nekik pont úgy jó, hogy akkor történik

    előzmény:
    őskomcsi (68)
    2015-02-23  20:46
  15. 2015. február 24. 01:3287.

    Nos, aki 39. 40. eves korari megszul, az meg megussza az inkviziciot. De ha be meri tolteni a 41- et, megis hogy mereszel szulni? Mert akkor majd beallit hozza az enelce nepe es jol megmondja neki a magaet. Remelem, a hazigazda pofan penderiti es kivagja oket onnan velemenyestol.


     


    Mert lehet, van olyan szerencsetlen, akinek -senkinek semmi koze hozza, milyen okokbol -nem jott ossze korabban.


     


    Imadom, amikor masok akarjak masok eletet elni. Ok jobban tudjak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  16. 2015. február 24. 01:3186.

    Nos, aki 39. 40. eves korari megszul, az meg megussza az inkviziciot. De ha be meri tolteni a 41- et, megis hogy mereszel szulni? Mert akkor majd beallit hozza az enelce nepe es jol megmondja neki a magaet. Remelem, a hazigazda pofan penderiti es kivagja oket onnan velemenyestol.


    Mert lehet, van olyan szerencsetlen, akinek -senkinek semmi koze hozza, milyen okokbol -nem jott ossze korabban.


    Imadom, amikor masok akarjak masok eletet elni. Ok jobban tudjak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  17. 2015. február 24. 00:4885.

    Megis mi bajuk  van, sajat dontes hanyat szulnek. Hat aki nem szult, lehet szulhetett volna eggyel tobbet.

    előzmény:
    őskomcsi (70)
    2015-02-23  21:02
  18. 2015. február 24. 00:4384.

    Lehetett volna annak a nonek rendes anyja. Ha az apja el, meg elofordulhatott, volna, hogy o maga uti veri a gyermeket. Vagy rosszabb.


    Eppen arra gondoltam en is, hogy szuljenek fiatalon orra szajba akkor a nagy semmire. Akkor oru laz enelce nepe es boldogan alszik.


    Marpedig, tetszik, nem tetszik, es asszem senkinek semmi koze a mas magnugyehez, pedig ez lesz ajovo, hogy a szules ideje bizony kitolodik ha meg huszon harmincevesen a szulo nyakan kell, hogy eloskodjon az utod. Valami csodas paradox, nem? Vagy szuljenek a semmire, mert masoknak nem tetszik? U, vajon mit szolnak?


    Es ha valaki nem tisztessegesen nevelia gyermeket, te akkor megis mit csinalsz?????

    előzmény:
    Tittike82 (71)
    2015-02-23  21:05
  19. 2015. február 23. 22:1583.

    Nálad a nagyobbak besegítenének, kérés nélkül is. Főleg szülés után a tenyerükön hordoznának. Az ilyen kései becsúszott babák a boldog családoknak egy csoda.


    És gondolj bele, ha ne adj isten veletek valami történik, a kistesót sajátként nevelnék fel a nagyobbak, biztosítva lenne akkor is a jövője.

    előzmény:
    Tittike82 (76)
    2015-02-23  21:31
  20. 2015. február 23. 22:1182.

    Érdekes,erről olyan kevés szó esik,hogy milyen jó még nem teljesen öreg házaspárként,de mégis  újra kettesben,újra kicsit egymásnak élni.


    A fiatalon szülés egyik előnye.

    idézet:
    őskomcsi (75)
    2015-02-23 21:17:23

    Ez azért van, mert kevés házaspár szereti egymást őszintén. Amikor a gyerekek kirepülnek, képtelenek bármit is kezdeni egymással. Ilyen esetekben is benne van a pakliban, anyuka úgy gondolja hogy na még egy gyereket, az majd eltereli a figyelmüket egymásról. Összébb hozza őket. Kizárt.

    előzmény:
    őskomcsi (75)
    2015-02-23  21:17
  21. 2015. február 23. 22:0881.


    Igen, erről beszélek.


    Az ember örül hogy túl van a nehezén. A gyerek jár, a gyerek tanul, a gyerek párt választ. És körülbelül ekkor lehet fellélegezni. Jönnek az unokák, két három napig lehet pelenkázgatni, levenni a lányunkról vagy a menyünkről a terhet, menjenek a fiatalok kikapcsolódni. De utána édes a férjjel kettesben a pihenés. Nem attól lesz valaki fiatal(os), hogy babázik, hanem hogy boldogan éli a saját életét, nem pedig azt, ami egy gyerek felnevelésével járó felelősség.


    De a félreértések elkerülése miatt azt is megemlítem, hogy bárki bármikor szülhet természetesen, amikor csak kedve tartja. Másoknak nincs ehhez köze, nem szólhat bele. Viszont ha valaki 40 felett akar szülni, akkor vállalja a baba mellett másoknak a véleményét is, akkor is ha az a vélemény "túlsúlyos". Soha senki nem fogja szemtől szembe megmondani egy 40 feletti első várandós anyukának hogy hülyeséget csinál. Nem illik, bunkóság. Egyetlen orvos sem fogja azt mondani hogy nem javasolja. Hogyne, szüljön csak, majd segítenek. Az elkövetkezendő 15-20 évet pedig majd csak megoldja valahogy.

    előzmény:
    Tittike82 (74)
    2015-02-23  21:12
  22. 2015. február 23. 21:4580.

    30 körül szülni az elsőt,  talán ez a legideálisabb. Két ember már házastársként megtapasztalta egymást. Ez az, amit kevesen tesznek meg, hogy kiélik magukat, majd jönnek a gyerekek, és utána még mindig van idő egymásra.


    Nos, ez egy pozitív írás volt egy anyukától, ilyesmit vártam. Nem olyasmit, hogy jó anyukának lenni. Persze hogy jó. Ez nem is kérdés.


    Nálad azt is érzem, hogy önmagadra, és a férjedre is figyeltél.


    Hm, hatalmas cikket olvastam, szülők lapja, vagy valami hasonló oldalon volt. Érdemes belenézni.

    előzmény:
    Ardian05 (67)
    2015-02-23  19:31
  23. 2015. február 23. 21:4579.

    Most eszembe jutott a volt szomszédnőnk, na ő tényleg kipróbálta, hogy milyen különböző életkorokban szülni. Az első lányát 17 évesen szülte, persze nem tervezetten. Az első években, ha jól emlékszem, a nagymama nevelte a kislányt, mert a szintén kiskorú apuka szőren-szálán eltűnt. Aztán a nő megismerkedett egy férfivel, aki el is vette feleségül. Az asszonyka 19 éves korában jött a következő kislány, immár házasságon belül. Közösen nevelték a lányokat, és bár anyuka depresszióval küzdött, viszonylag boldogan éltek. Egészen addig, amíg a nő, immár negyven körül, az ideggondozóban megismerkedett álmai férfijával, akit ott szintén depresszióval kezeltek. Uccu neki, otthagyta a férjét és a közös gyereket (a nagylány már akkor külön élt), elvált és hozzáment a másik férfihoz. Azóta van két kislánya az új házasságból.


    Egyszer voltak nálunk látogatóban, a hölgy, a legnagyobb lánya és a két kicsi. Hát az anyuka reszketősen ideges típus lett, gondolom a depressziójának nem tett jót a sok éjszakázás meg a szintén depis második férj, vagy ki tudja. Kérdeztem tőle, milyen megint kisgyerekes anyukának lenni? Azt mondta, hogy nagyon jó. Csak nincs annyi türelme a kisebb gyerekekhez, mint anno a nagyokhoz és agyonaggódja magát, ha valami gond van. Viszont az milyen jó, hogy a nagylányok szívesen vigyáznak a kicsikre. Szoktak kitenni képeket a fészre, hogy mennek velük állatkertbe meg vidámparkba.


    Biztos megvan annak is a varázsa, ha valaki 40 körül új életet kezd, de én inkább maradok a hagyományos sémánál. Persze sosem tudhatjuk, mit hoz az élet.

  24. 2015. február 23. 21:4078.

    Igy van...
    ha már azt mondjuk negyvenesként nincs vége az életnek... akkor miért ne férne bele, negyvenesként  az utazás a kirándulás...-kicsit egymásnak élés.

    előzmény:
    őskomcsi (75)
    2015-02-23  21:17
  25. 2015. február 23. 21:3677.

    Ebben nem biztos, hogy egyetértek...
    40 éves ámerikai sztár, lehet  jobban néz ki, de nem vagyok benne biztos, hogy egészségesebb is. Gondolok itt a sztárrá válás rögös útján  történt dolgokra... alkoholra-drogra... éjszakázásra.. sok- sok szexuális kapcsolatra... Ami nem biztos.. de  ha hihetőek a sztárpletykák, akkor elégségesek is,  ahhoz, hogy a 40 éves ámerikai sztár, kriplibb legyen, mint a munkában megfáradt  magyar háziasszony.
    Egy viszont biztos.. az orvosi -egészségügyi felügyelete nem ugyanaz mint a magyar háziasszonyé.
    A szépség nem feltétlenül takar  egészséges testet, szerintem.


    Nekem sem szimpatikus cseppet sem az örök-fiatalság..-nyomatása.
    Normálisabban viselkednének az emberek, ha  nem lenne abból lelki defektjük, hogy képtelen elfogadni a  korukat.
    és ez bizony  a pasikra  is vonatkozik.
    Egy pasinak sem kell 60 évesen gyereket csinálni, még akkor sem ha képes rá.  sőt.. negyvenes pasi is gondoljon arra, hogy a gyereket fel is kell nevelni! 
    Nyugdijas papiként akar ott állni a gyereke ballagásán?


     


    Olvasgattam a cikket meg a topikot is, és ennyi hülyeséget  összehordani.. elképesztő... hogy a  negyvenes nők gyerekei okosabbak, meg  nagyobb a szókincsük. Egyáltalán nem korfüggő. Egyetlen dolgon múlik..  anyuci és apuci mennyit foglalkozik a gyerekkel. -- ill milyen géneket örököl....mennyire fog könnyen tanulni...pl. Mennyi a türelme anyunak apunak.. szintén nem korfüggő.. Sőt..
      inkább azt vettem észre, hogy az idősebb szülők  azok akik kifejezetten félnek a saját gyereküktől.. és nem mernek  neki ellentmondani. A gyerek zsarnokoskodik a  szülei felett. Nagyjából 20 év privát megfigyelése  ismerettségi körben. Túlféltik őket...  vagy nem szólnak rájuk... Gyerek még 2 évesen a babakocsiba csatolva, hogy ne kelljen utána szaladgálni- mert anyu negyvenesként   már nem akar futkározni. Gyerek földhöz vágja apu mobilját és apu nem szól rá, mert azt mondja.. felesleges. Szintén negyvenes anyu... a boltban üvöltő kétévesre   nem szól rá, mert azt mondja.. nevelhetem még eleget.
    ja..  persze. kivételek is akadnak.. valami miatt  én eddig csak eggyel találkoztam.. de ott sem 40 volt anyu, hanem 36 amikor szült.
    és a harmincas- ahogy irtad, nem negyvenes.


     


    Egy biztos.. cseppet sem bánom, hogy egyetemista gyerekeim vannak... és hogy  még jól emlékszem én milyen voltam fiatalként..  hogy tudom szeretni ugyanazokat a  zenéket amiket ők szeretnek...  hogy tudok nevetni ugyanazokon a poénokon amiken ők nevetnek.. és hogy  szinte ugyanazt a nyelvet   is tudom beszélni, amin ők beszélnek.
    Ha egy husszassal idősebb lennék, nem biztos, hogy igy lenne.

    előzmény:
    őskomcsi (73)
    2015-02-23  21:11

Címlap

top