Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mégis jó 40 felett szülni?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 23. 17:53
Most egyenesen azt állítják a tudósok, hogy Halle Berry is jól tette, hogy 41 évesen szült, mert a későn érkezett gyerekeknek nagyobb a szókincsük és ritkábban kerülnek kórházba.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. június 1. 15:5826.
    Nem! Miért lenne? Idösebb korban sokkal nagyobb a komplikációs veszély és az sem elhanyagolható, hogy nagyobb az esély arra, hogy sérült /down kór/ lesz a gyerek. Mindennek megvan a maga ideje.
    Alinee2 nagyon jól fogalmazott a petesejtekkel kapcsolatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 24. 14:3225.

    Esetleg a gyereked számít majd a te segítségedre unoka ügyben.

    Nálad betegség miatt nem jött össze.Sok sikert kívánok a majdani szülésedhez,és babához.

    Viszont vannak akik direkt kitolják az időt,megvan az otthonom,munkám,férjem,gyerekem.Ja hogy mi lesz a gyerekkel?Az az ő dolga.

    A 35-37,életév még elfogadható,de elsőszülöttnél rizikós.

    Amiket itt összekomolytalankodtunk,az nem vicc,egy gyerek nem abból áll hogy megszülöm,megetetem,pelenkázom,leteszem aludni,sétálgatok vele,fejlesztem a tudását.Dehogy.Van amelyik szó szerint próbára teszi a család türelmét,összatartását.Az nem érv hogy egy nő türelmes,és kitombolta magát.Szinte az összes családban előfordul hogy a gyerek suttyomban graffitit firkál bárhová.Legyen az szőnyeg,az elöl hagyott ruhád,szekrény,mosógép,virág levele.Anya legyen a talpán,akinek ilyenkor nem száll el a feje,esetleg a keze.

    Nem is ezzel van baj,hanem a petesejttel.

    A nők mehatározott számú petesejttel születnek,ami az idők folyamán öregszik,netalán az anya időnként fogyaszt egy kis alkoholt,cigarettázik,betegségeken esett át.És ebből jön létre az utód.Nekem ne magyarázzon olyasmit egy orvos se,hogy semmi baj nem lehet.Esetleg később jönk ki rajta,felnőtt korban. Nem véletlenül végzik el a magzatvíz vizsgálatot.Nem véletlen hogy 40 után már jöhet a menopausa.A természet okosabb annál,hogy egy haldokló petesejtet megtermékenyítésnek tegyen ki.

    Ha valaki mindenképpen 40 körül szeretne szülni,célszerű lenne ha fiatalabb korában petesejtet tároltatna a későbbi beültetésre.

    előzmény:
    pompom78 (20)
    2012-05-24  08:01
  3. 2012. május 24. 14:1624.
    Mindennek van előnye és hátránya. Nekem 41 évesen van egy 19 és 15 éves gyermekem. Semmit nem bántam meg. A fiam egyetemre indul, a kicsi is gimibe fog járni. Sztem attól nem lesz okosabb egy gyerek, ha idős az anyukája. De pl. a fiam szalagavatóján reggel halt meg az egyik osztálytársának az anyukája, az apukája már nem élt akkor. Idős szülők (60) gyermeke. 18 évesen magára maradt. Tudom, hogy semmire nincs biztosíték. Karrier, pénz, utazás, minden előbbre való, mint gyereket szülni. A felelősségvállalás nagyon kitolódott. Ilyen most a világ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 24. 13:3023.
    Magam is kutatok, ezzel együtt rengeteg kutatási eredményt olvasok, s pontosan látom, amikor egy kutatási eredményből ki van emelve egy epizód, ami mint világhír szerepel aztán a médiában. Márpedig kiemelve az eredeti környezetéből az eredmény egy részét kifejezettem torz képet ad az egyébként valószínűleg érdekes téma konklúziójáról.
    Ezzel kapcsolatosan említeném, amit ezek a részletek sosem szoktak említeni, hogy 40 felett elkezdődnek a menopauza -kellemetlen-tünetei, mert a szervezet pontosan tudja, melyik életkor mire való, s oda bizony nem hiányzik egy újszülött. Az igazság,- mint mindenben- az arany középben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 24. 11:5122.
    Azt utálom, hogy mindig mindenben átesnek a ló túloldalára! :) Jönnek egyszer azzal, hogy meddig egészségesebb egy nőnek kihordani a babát, utána gyorsan vmi nagyszerűvel meg is magyarázzák a másik oldalt, hogy aki későn szült az meg "miért is olyan nagyszerű"...

    Én majdnem 34 voltam, amikor szültem. Ifjabb koromban egyáltalán nem voltam anyatípus és bevallom, hogy mikor a lányom született sem éreztem magam annak egyáltalában. Amúgy 40 felé szerettem volna szülni. Kérdés, hogy lesz-e lehetőség kis tesóra, mert akkor szeretném kipróbálni majd azt is.

    40 felett szülő nőket látva a környezetemben viszont azt vettem észre, hogy szinte mind megfiatalodott kinézetében/kisugárzásában! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 24. 10:3921.
    Ezek szerint az emberi ösztön jó irányba ment, még akkor is ha a bevállalókat renitensek közé kategorizálják. Kiderült, hogy ahogyan átalakul az mégis jobb mint, amit volt és a kivétel nem csak erősíti, de újra is írja a szabályt. Az már másfajta emberi ösztön hogy, a hozzászólók kicsit eltévedtek a témá(ka)t illetően.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 24. 08:0120.

    Azert a negyven feletti szulest nem reklamozom de valoszinu en is 35 -37 korul fogok szulni ( betegseg miatt ) remelem sikerul.

     

    Ha sikerul akkor en ugy latom,hogy sok elonye lesz hogy igy alakult.

     

    Sokkal erettebb vagyok mint 10 eve , sokkal jobban megallom a helyem a szakmai rangletran, tehat varnanak vissza. Vagy ha nem is de talanek mas allast , ugyolayn fizetot. (nem otthon elek)

     

    Mar kitoboltam magam :) nyugisabb vagyok :).

     

    Mar nem kell majd filleres dolgokon tornom a fejem, egzisztencia biztos , ha lehet ilyet mondani mostanaban.

     

    Most erzem magam igazan kesznek a dologra.

     

    Biztosan van elonye annak is ha az ember koran szul de en nem banom hogy igy alakult.

     

    Itt sokan azt emlegetik ,hogy nem latja majd az unokat aki keson szul stb.... en nem az unokaert fogok szulni es az unoka ma mar amugy sem garantalt.... mi lesz ha nem akar majd gyereket , vagy homoszexualis lesz, vagy elmegy amerikaba elni es evente egyszer latom ??? ....en nem az unokara epitek.....

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  8. 2012. május 24. 07:3319.

    Szia Mamó!

    Nem is csak embere válogatja,a gyerektől is függ.

    Egy angyali elsőszülött után bő 15 év múlva várnak egy tüneményt,és eljövé a "kis sátán",hozza magával a poklot.És gyakorló anyukákról van szó,nem tudatlan fiatal asszonyokról. Hiába figyelik a kicsit árgus szemekkel,hiába őrzik 7 lakat alatt,megszökik a ketrecéből,és katasztrófa állapotot idéz elő.És anyukában felötlik hogy kis kölök esetleg nem az ő génjeiket örökölte valami brutális véletlen miatt,mert nem ért semmit.

    Csak azokat a szavakat hajtogatja:igen-igen,jó-jó,szeretlek anya.Ilyenkor nagyon bájos addig a pillanatig,amíg ki nem szalad a konyhába megmutatni a szeretett anyának hogy hol találja a legnagyobb kést.És már amikor könnyezünk a tehetetlenségtől,akkor könnyletörlés címén megpróbálja kikaparni a szemünket.

    Vagy merő szeretetből megetet.Anya hamm,és szájba csap minket a tányérjából kikapott étellel.

    Én egyszer bíztam rá a nagyobbra a kicsit,csak pár perc pihenésért könyörögtem.Lefeküdtem kicsit.A nagyobb közben maszkot húzott a kicsi fejére,azzal játszottak.A kicsi beszaladt hozzám,és megvagggggy felkiáltással rám ugrott.

    Azzal vígasztalt az orvos,hogy kinövi.Mert elvittem orvoshoz,és rákérdeztem,biztos ami biztos,normális-e a másodszülött,rendesen fejlődik-e?Megnyugtatott hogy semmi baja,csak ilyen.

    A gyerek tényleg kinőtte a dilit,megnyugodtam.

    De azt a horrorisztikus szakot nem sírom vissza.

    előzmény:
    mamóka (18)
    2012-05-23  22:25
  9. 2012. május 23. 22:2518.

    Hát nem tudom. Én nem szültem- szerintem- korán : 28, 30 év. A második gyerekem születésekor volt egy nő, aki 46 évesen szült, véletlen volt...

    Örültek a babának, a 20-22 éves fiai. Tényleg.  De az anyuka, aki velem együtt feküdt babás szobában, gutát kapott a sírástól...

    Gondolom, embere válogatja

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  10. 2012. május 23. 21:4417.

    " különféle tárgyakat dobál kifelé"

    Előbb a lavór, majd a labda röpült ki a teraszról. Bejárati ajtó felett laktunk a másodikon.

    A labdát felvette egy fószer, és ment tovább.

    Szidtam az anyukáját.

    Le a ház elé a két gyerek teljes menetfelszerelésben, hogy irány az ovi.

    Felkapom a kabátom, és irány utánuk.

    Az egyik ül a sárban.

    Vissza...

    előzmény:
    Alinee2 (15)
    2012-05-23  21:12
  11. 2012. május 23. 21:1516.
    Lehet hogy finom,ki kellene próbálnunk!
    előzmény:
    rupcsi (14)
    2012-05-23  21:00
  12. 2012. május 23. 21:1215.

    Persze,emlékszem a cumis dologra,én a pelussal is ismerem.Elsőnél mosás,szárítás,vasalás,másodiknál mosás,szárítás,harmadiknál csak szárítás.Igen,kábé így működik.

    Szóval nem parázol,gratulálok hozzá(tok)!

    Én azért el nem kezdeném még egyszer. Egy filmet többször kellett megnéznem,hogy egyszer végig lássam.Mire oda jutottam hogy valami újságfélét kinyitottam,addigra már a beste gyerek kiolvasta.Erősen idézőjelben a kiolvasta szó!Mert utána már kérdéses volt az újság eredeti rendeltetése.Rács volt az ablakunkon,és szúnyogháló.Miközben a konyhában főztem,azt láttam hogy egy elmebeteg különféle tárgyakat dobál kifelé valahonnan.Pár pillanat eltelt,mire tudatosult bennem hogy édes másodszülöttem garázdálkodik.Bedrótoztam az ablakot,mégis ki tudott hajigálni.Megmutatta hogy bilibe kakilt,milyen ügyes ember is ő,és hirtelen az egészet a szoba közepére fordította.Az akváriumból kihorgászta a halakat,terrorizálta a pintyeket.Az egyik megdöglött,remélem a kicsikém lelkivilága nem sérült.Az enyém igen.Külföldön laktunk,fegyver volt a háznál,ez ott elfogadott.Amire nem gondoltam,a kölök bemászott a francia ágy alá,és előhalászta a fegyvert középtájról.Még jó hogy nem volt töltve.Csak úgy volt hajlandó aludni,hogy ringattam,mászkáltam vele.Sem szép szó,semmi nem használt,alvajáró lettem.Etetni kiskorában nem lehetett,az egyik sógornőm trükkjét vetettem be,akit emiatt megszóltam.A kis ülésébe beszíjaztam a gyereket,takaróval betakartam,a kezeit alá,és az egészet leszíjaztam.Akkor már engedelmesen evett.

    Elmeséltem neki a sztorijait,most bezzeg röhécsel!

    előzmény:
    S.Carol (11)
    2012-05-23  20:48
  13. 2012. május 23. 21:0014.

    "ha az első gyerek cumija leesik,"

    A lányom, a kavicsot szerette a szájába venni.

    Na, miután már a harmadiknál-köpöd ki!!!

    Csak nem fogja az egész játszót a szájába venni.

    Hagytam, hagy szopogassa, majd kiköpi, ha nem kell neki.

    előzmény:
    S.Carol (11)
    2012-05-23  20:48
  14. 2012. május 23. 20:5513.

    Nagymamakorú kismama voltam 31 évvel ezelött!

    Szerintem, a személyiségtől függ és nem a korától, hogy laza, v. parázó v. anyuka lesz.

    Magamból kiindulva, állva elaludtam miközben teregettem a pelust. Igaz ikreket neveltem.

    De, nem volt olyan, hogy, ha a gyerek kérdezett valamit, ne legyen rá időm.

    Igyekeztem, az érdeklődési körüknek megfelelő információt (gyakorlatot biztosítani.

    A szőnyegeket beraktam az ágyneműtartóba (nem is tudom hová lettek-torontáli), és nem a lakás glancolása volt az első.

    Mindkettőt felvették volna az un. Génius iskolába (Kalász utca), csak pénzem nem volt rá. 

    A tanulást fontosnak tartom még most is.

    Amelyik tanulni akart, az tanulhatott.

    A lányom 28 évesen végeztre az egyetemet nappalin, 3 éve.

    Na, az azért húzós volt.

    Mindezt egyedül csináltam végig.

    Energia van mindenkinek, ha muszáj.

    A mai társadalmi helyzet már egész más.

    Akkor az nem tanult aki nem akart, és az nem dolgozott aki nem akart-általában.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  15. 2012. május 23. 20:5112.

    Aki fiatalon sürgette, hogy nőjenek már fel, az minek kezdené újra idősebben, fáradtabban?

    Biztos van, aki nagy örömmel vállalja 40 fölött is, mert végtelen a tűrőképessége, de a 40 feletti kor nem a kismamaság kora, szerintem.

    Ezt a dolgot jobb lerendezni kb 38 éves korig.Kivételek mindig vannak, de nem kéne rendszert csinálni és még bíztatni is a nőket a 40 feletti szülésre.

    Nem beszélve arról, hogy egyáltalán nem biztos, hogy sikerül teherbe esni 40 felett, ha valaki addig halogatta az első gyereket.

    előzmény:
    S.Carol (8)
    2012-05-23  20:04
  16. 2012. május 23. 20:4811.

    Nem tényleg, szó nincs a széltől is óvástól, harmadik gyerek. Ha emlékszel Murphy-re (asszem), ha az első gyerek cumija leesik, fertőtlenítés, a másodiknál ing ujjába törlés, harmadiknál kutyával lenyalatás... bocsi. De én már az elsőnél sem voltam hiperpara.

     

    Nekem ez a mostani olyan, mint egy jutalomjáték. Dolgoztam sokat a nagyok és közte, keményen, az üzleti szférában, ez ahhoz képest pihenésnek számít. Annyira tetszik, hogy beíratkoztam kisgyermekgondozó tanfolyamra, szombatonként ott tanulok. Akkor jól jön a segítség, de mindig akad valaki. Mondhatni sorban állnak érte...

    előzmény:
    Alinee2 (10)
    2012-05-23  20:16
  17. 2012. május 23. 20:1610.

    Második,harmadik gyerekkel könnyebb idősebb korban,persze.

    Te is pontosan tudod mi hogyan merre működik,nem hinném hogy a széltől is óvod,a kényeztetés pedig belefér.A nagyobb tesó kitaposta nálatok az utat nem?

    Egy kérdés,nem hiányzik az hogy na vége a gyereknevelésnek,és azt csinálsz amit akarsz,lazítasz?Vagy a nagyobb besegít?

    előzmény:
    S.Carol (8)
    2012-05-23  20:04
  18. 2012. május 23. 20:089.

    Na, most nagyon egyetértek Veled! 

    43 leszek, és majdnem felnött gyerekeim vannak.

    huszonévesen az embernek, szerintem sokkal több a türelme egy kicsihez. és nemcsak a türelme, hanem az ereje is...Jobban bírja az éjszakázást, kevésbé parázik, nem akar mindent fertőtleniteni a baba körül és sokkal lazább.

    Egy kicsinek még milyen tapasztalatot kéne átadni??

    40 körül meg amikor már kamaszodnak akkorra már lesz mit átadni.. és még elég türelem is van a kamaszhoz.

     

    Biztos, hogy semmi pénzért nem kezdeném előről a babázást.

     

    Látom a hasonló korú barátoknál, ahol kicsi gyerek van, mennyire nincs már kedvük és energiájuk a bolondos játékokhoz, vagy ahhoz, hogy rászóljanak ha valami rosszat csinál.
    Vagy a kamasznál ahol idősebbek a szülők, mennyire nem tudnak egymásra hangolodni és mennyivel jobban lázad az idősebb szülők gyereke.

     

    egy percig sem bánjuk, hogy fiatal szülők lehettünk és még elég fiatalok vagyunk a majdnemfelnött gyerekeinkhez.  

    előzmény:
    payaboy (6)
    2012-05-23  18:23
  19. 2012. május 23. 20:048.

    Mikor az ember fiatal, általában még egzisztenciális gondok is foglalkoztatják, munka, lakás, pénz, ilyesmi. Meg még nincs is annyi élettapasztalata. 40 fölött jó esetben ezek a gondok már nem annyira életbevágóak, azért szül, mert megteheti. Én szültem 30 alatt is, meg 40 fölött is, így tapasztalatból mondom. Nekem sokkal több türelmem van a kicsihez. Meg azt is látom, milyen gyorsan felnőttek a nagyok, milyen nehéz a kamaszokkal, élvezem a kisgyerekkor nyújtotta örömöket, amennyire csak lehet. Tapasztaltabb is vagyok, látom, hogy mi hova vezet, tudatosabb is, időm is több van. Fizikailag kicsit nehezebb eleinte, de aztán az ember hozzáedződik. El is kényeztetem, persze.

    Fiatalon az ember sürgeti a gyerekeit, hogy nőjenek már fel, öregen meg jobban kiélvezi, amit lehet.

    Szerintem mind a kettőnek megvan a maga szépsége.

    előzmény:
    Trallalallala (7)
    2012-05-23  19:26
  20. 2012. május 23. 19:267.

    Lehet, hogy a 40 feletti nők széltől is óvott, gyerekei kevesebb sérülést szenvednek el, de szerintem nem baj, ha egy kisgyerek egyszer-kétszer megsérül, így ő maga is tapasztalatokat szerez, megtanulja, mit szabad, és mit nem.

    Konkrétan szerintem kiakasztóak a 40 körül szülő nők, türelmetlenek, rugalmatlanok, aggodalmaskodnak, és elkényeztetik a gyerekeiket.

    Az, hogy okosabbak, szerintem kizárólag annak köszönhető, hogy okosabbak a szüleik is. Már úgy értem, hogy a késői szülés kifejezetten az egyetemet végzett értelmiségi rétegeknek lett a szokása, ami maga után vonja azt is, hogy genetikailag is nagyobb az esélyük az észre.

    De evvel szemben egy 25 évesen szülő nőnek például sokkal több energiája lesz a gyerekre, a kisebb generációs különbségek miatt jobban meg fogja érteni, jó esetben számíthat a nagyszülők segítségére, és a gyereknek az se rossz, ha még a dédszüleit is ismeri. A fiatal szülők sokkal alkalmazkodóképesebbek a gyerekkel szemben, nem fogják úgy elkényeztetni, mint ahogy egy nagyszülő, nem fogja a gyerek megterhelőnek érezni a folyamatos aggódást, vagy legalábbis kevésbé. És persze sokkal nagyobb esély van testvérekre, amit pedig kár lenne kihagyni.

     

    Ettől függetlenül persze szüljön mindenki, amikor jónak látja! Amikor ő maga személyesen is úgy érzi, hogy megérett az anyaságra.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53
  21. 2012. május 23. 18:236.

    Huszonéves koromban nem nagyon izgatott ha sírt a gyerekem. 20 évvel kősöbb már mkifejezetten idegesítenek, se türelmem, se elég erőm nem lenne a gyereknevelésre.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 23. 18:215.
    Azért írtam azt "ha az apuka felelősségteljes személy"Tehát igen, ha mindkét fél nyugisabb. Azt jelenti, hogy az idén akarjuk "legyártani" Mondjuk én harmincöt vagyok. Azért nem félek a kor miatt, mert mostanában egyre többen tolják ki az időt, és akkor rájuk is vonatkozik, hogy mit fognak csinálni, ha ők 60 évesek lesznek, a gyermek meg 25.És igen, lehet azért mert jobban óvják  őket, de pont itt van az, hogy jobban tudják mire kell jobban figyelni, mert "mások tapasztalataiból" ki tudják szűrni a hibákat, és tanulnak belőle.
    előzmény:
    Alinee2 (3)
    2012-05-23  18:08
  23. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 23. 18:154.

    Egy érett, már sok mindenen keresztülment nő türelmesebb, tapasztaltabb a gyermekével szemben, mint a 20 éves.

     

    Kapásból cáfolom. 

    előzmény:
    rockcica (2)
    2012-05-23  17:53
  24. 2012. május 23. 18:083.

    A gyermekvállalás előtt nálad mit jelent?

    Testileg vagytok az ügyön,esetleg művileg?

    Ha egy anyuka lehiggadt 40 éves korára,az még nem jelenti azt hogy a leendő apuka is elég higgadt természetű a csecsemőhöz.

    Az pedig nagyon érdekelne,hogy egy 60 év körüli nő,esetleg házaspár ha apuka még él,hogyan nevel egy nagykamaszt.Sőt,ha a csemete is ugyanígy gondolkodik,40 körül ő is szülő lesz,akkor a nagyszülők 80 körüliek lesznek.

    Hurrá!

    Az idős nők gyereke nem okosabb,csak a szülő tapasztaltabb,többet át tud adni a gyereknek.

    Az idős nők gyereke nem egészségesebb,csak jobban óvják mindentől.

    Az idősek nem türelmesebbek,csak fáradtabbak.

    Egyedül a nőgyógyászoknak kifizetődő az időskori gyerekvállalás.Persze hogy szorgalmazzák.A nép meg mindent bevesz,mert hát ugye tudományosan megmagyarázták.

    előzmény:
    rockcica (2)
    2012-05-23  17:53
  25. 2012. május 23. 17:532.
    Biztos van benne valami. Egy érett, már sok mindenen keresztülment nő türelmesebb, tapasztaltabb a gyermekével szemben, mint a 20 éves.Illetve lehet, nem is a kor függvénye, hanem az, hogy az anyuka le van -e már higgadva, kiélte-e magát, a párja felelősségteljes személyiség-e, stb. Én is most állok gyermekvállalás előtt, de úgy érzem többet fogok tudni nyújtani gyermekemnek, mint 15 évvel ezelőtt, mert mások tapasztalataiból is merítkezem.Attól független még most is tartok egy kicsit a terhességtől, szüléstől,(bár valószínű császáros babóka lesz) de ha már meglesz, biztos vagyok benne hogy mindent el fogok követni hogy boldog kisgyermek legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top