Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismerős a Life Marketing?

Coke Girl
Létrehozva: 2012. május 21. 11:53

Szervusztok!

 

 

A győri székhelyű Life Marketing Kft. küldött a részemre rövid telefonos egyeztetés után egy szűrővizsgálatra szóló meghívót.

Országos tanácsadói és szűrővizsgálati kampányuk keretében ingyenes vizsgálatot ígérnek (Quantum Feedback géppel)

 

Kinek milyen tapasztalata van velük? Megbízhatóak? Tényleg ingyenes? Milyen maga a vizsgálat? Van-e valami buktatója a dolognak?

 

Kérem, aki találkozott már velük, hallott már róluk, az írja meg nekem.

 

Köszönettel

 

CG

  1. 2012. május 22. 09:2728.
    Óvatosan fogalmaznak, így nem lehet belekötni a szó szerinti kommunikációba. Metakommunikációra nem lehet büntetni ... legalábbis nagyon nehéz. Ezért kell tudni olvasni a sorok között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304264 (26)
    2012-05-21  22:10
  2. 2012. május 22. 09:1827.

    Az orvosokkal kapcsolatban kifejezetten szervilisek az emberek, főleg az 55-60 feletti korosztály. Nem kérdeznek, nem érdeklődnek, nem kérnek tájékoztatást.

     

    Én pl. sokszor kifejezetten vörös posztó lehetek a fehérköpenyes egobuildereknek, mivel én kérdezek, tudni akarok, tájékoztatást várok.

     

    A mandulámat vették ki, és meg volt rökönyödve az orvos, amikor a műtét előtt megkértem, hogy mondja el, mit fog csinálni, meddig fog tartani, milyen szert ad majd. Mindössze kettő percbe tellett, de csak ezután tudta a kezembe nyomni a nyilatkozatot, miszerint az orvosom minden tájékoztatást megadott nekem a műtéttel kapcsolatban. Szinte meg volt sértve. Nem baj.

     

    Egy másik alkalommal a szemészetre mentem, mert problémám volt. Az már szinte említésre sem méltó, hogy kizárólag én voltam, aki kettőnk közül köszönt a másiknak. (Ez azért tényleg nem általános - bár létező jelenség.) Belenézett a szemembe, belevilágított, azzal a mikroszkóp szerű valamivel nézegette, hümmögött. A nővérrel nyilván már fél szóból is megértették egymást, de én egy szót sem. Majd a kezembe nyomott egy receptet. Álltam ott és udvarias érdeklődéssel az arcomon vártam és nem mozdultam. Pepecselt balra jobbra, majd rájött, hogy valami nem stimmel, csodálkozva rámnézett (tulajdonképpen a tekintetünk ekkor találkozott először ... és nem én voltam, aki nem nézett a másikra) majd idegesen megkérdezte: Igen!?!?

    Mondom: Talán néhány szót esetleg elmondhatna doktornő, hogy mit nézett, mit látott, ja, és hogy mit írt fel, és hogyan szedjem ... merthogy magamtól nem szeretném kitalálni.

    Csak ekkor jutott eszébe, hogy esetleg közölnie kellene, hogy szaruhártya gyulladásom van, hogy kerüljem az éles fényeket, legyen rajtam napszemüveg ahol csak lehet, ja, és hogy krémet írt fel, de azt sem akárhogy kell ám bejuttatni a szemembe ... valamint minderre van 8-10 napom, mert ha nem javul, akkor vissza kell mennem SOS.  

     

    A hölgy kifejezetten fiatal, 40 alatti volt, így sajnos nem mondhatjuk, hogy ez az idősebb generáció attitűdje ... a most tanuló orvosok mi mást is tanulnának, hiszen ezt látják a régebbi kollegáiktól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (25)
    2012-05-21  21:49

Címlap

top