Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. augusztus 14. 12:221801.

    Szia.

    Én is Jex doktornőnél fogok szülni! :) Nagyon kedves, aranyos és alapos is, szerintem.

    Ma voltam genetikai UH-n, ahol a belső szervecskéit nézték Ádámnak, ezt az UH-t most a főorvos csinálta... Nem nagyon tetszett, nem beszélt hozzám, csak böködte a hasam, amikor nem látott valamit, de hát ilyenek a főorvosok, a baba érdekelte, nem pedig én. :) Csinált hüvelyit is, mert a méhlepényem közel van a méhszájamhoz, azt jobban látta úgy, de megnyugtatott a dokinőm, hogy nem lesz gond, mert nem éri el, de legközelebb ha megyünk, csinálunk újabb UH-t erről is.

    Ádám először nagyon mozgott, ezért meg is kaptam a papíromra, hogy "Egy élénken mozgó magzat"-om van, utána meg úgy feküdt le a drágám, hogy a karja alatta volt, így nem tudta megmérni neki. De szugeráltam a kicsit, hogy mozduljon már el abból a helyzetből és így végül meg tudta méricskélni minden testrészét.

    Nem kaptunk képet, de igazából ahogyan a kijelzőn láttam, nem is annyira a legelőnyösebb szögből néztük. Ami még jó hír, hogy megerősített benne a doki, hogy kisfiú.

     

    A következő UH-ra így több, mint egy hónapot kell várnom, szept.19-én  lesz a cukorterhelésem és utána délután a dokinővel terhesrendelés.

     

    Gondolkodtam, hogy 4D-re menjünk-e, anyum szerint jobban élvezzük majd pár hét múlva, nem most a 20. héten. Ti hogy vagytok ezzel? Lehet, hogy várunk pár hetet és akkor már nem tűnik olyan távolinak a szeptember 19. :)

     

    Zsófi 19+6 

    előzmény:
    Jasmine7 (1794)
    2012-08-13  19:19
  2. 2012. augusztus 14. 11:301800.

    Mi is a Hanna nevet néztük! :) Bár ez még változhat, még nem mondták meg 100%-ra a nemét se. De reméljük marad lány :) Egyébként pont most mesélte a védőnőm, hogy az ő lányának végig azt mondták, hogy lánya lesz, aztán végül született egy fia.. Nem tudom, én bízom benne, hogy azóta fejlődött a technika és már meg tudják mondani pontosan.

    A fiú nevetek mi lenne?

    előzmény:
    Jasmine7 (1799)
    2012-08-14  10:55
  3. 2012. augusztus 14. 10:551799.

    Neki más típusú nevek tetszenek, szerinte az Anna régies. Pedig olyan szép és sokféleképpen becézhető. A Hanna is jó, de azt sem akarja.

    Ő inkább Vivien, Kinga, Zsófia felé húz, de nekem azok nem tetszenek. Egyszerűbb lenne, ha fiú babánk születne, abban nagyon hamar megegyeztünk.

     

    előzmény:
    d.kata81 (1798)
    2012-08-14  07:17
  4. 2012. augusztus 14. 07:171798.

    Köszi szépen,szerintünk is nagyon szép :)

    És a férjed miért nem szeretné?

    előzmény:
    Jasmine7 (1794)
    2012-08-13  19:19
  5. 2012. augusztus 13. 23:001797.

    Megírnád nekem privátban az elérhetőségét, illetve, hogy hogyan lehet nála bejelentkezni? 

    Ránéztem az internetes véleményekre, nekem is szimpatikus és én is inkább nőt szeretnék orvosnak... 

    Előre is köszi! 

    előzmény:
    Jasmine7 (1796)
    2012-08-13  21:01
  6. 2012. augusztus 13. 21:011796.

    Szép kórház, modern, az orvosok nagyon jók, nem hallottam még rosszat. Nagyon kedvesek a nővérek, szülésznők is, és van laktációs szaktanácsadó is. Nekem közel van, ez is szempont, de nem tartozom oda körzetileg.

    Azért Anna, mert őt ajánlották többen is, szülésznők is. Kedves, barátságos, érti a dolgát, és nő. Nekem az is fontos, hogy nő legyen. 

    A Timit nem ajánlották, mert ő nagyon elfoglalt, sok a betege, és nehezen követi már le a dolgokat. A G. Andrást is ajánlották, ő lett volna a b verzió. Sok jó orvos van még, van miből válogatni. Mostanában sokan szülnek ott, érdemes hamar lebeszélni a dolgokat, nehogy lecsússz. Nekem azt mondták a 20. hétig intézzem el, mert lecsúszok. Ezt furcsálltam is.

    Nekem fiú névben a Dániel a favorit. Lány nevünk még nincs. Majd eldöntjük, mire aktuális lesz.

     

    előzmény:
    demin (1795)
    2012-08-13  20:28
  7. 2012. augusztus 13. 20:281795.

    Sziasztok!

    Jazmin, miért pont az Uzsoki, és miért pont a J. Anna?

    Én is az Uzsokit tervezem, de még nem választottam orvost, lassan-lassan kellene.

     

    Irigylem akiknek már intenzíven mocorog a baba, én még csak "furcsákat" érzek... igaz még csak 18+3 vagyok.

     

    A mi kisfiúnk valószinüleg az apukája után István lesz. Egyébként nem tetszik semmi fiú név....

     

    demin 

    előzmény:
    Jasmine7 (1794)
    2012-08-13  19:19
  8. 2012. augusztus 13. 19:191794.

    De jó! Gratulálok! Az Anna nagyon tetszik, én is azt akarnám a lányomnak, de a férjem nem engedi. Bár mi még nem tudjuk, hogy nekünk fiúnk vagy lányunk lesz e. Majd jövő héten, ha megmutatja magát.

     

    Egyébként rég jártam erre, minden ok, mióta elmúlt a vérömleny, és dolgozhatok, minden olyan jó. Végre élvezem a terhességet. Persze vigyázok magunkra!

     

    Ma végre sikerült orvost fogadnom, az Uzsokiban fogok szülni, ennek is úgy örülök. Nyugodtabb vagyok, hogy sikerült.

     

    Zsozsy, jól emlékszem, hogy te is az Uzsokiban szülsz majd? Elárulod kinél? Én Dr. Jex Annánál. Én is érzek mozgásokat,bár még nem olyan intenzívek. Nagyon jó érzés!

    Asagao, neked a múltkor nem fiút mondtak? Vagy rosszul emlékszem?  

     

    Nekem uh 24-én lesz, alig várom. 4D-re megy valaki? Én már tervezgetem...

     

    17+4

    előzmény:
    d.kata81 (1785)
    2012-08-10  09:12
  9. 2012. augusztus 13. 13:571793.

    Lányok, fantasztikus, ahogyan mocorog Ádám. :) Imádom! Ülök a munkahelyen és minden ok nélkül mosolygok, meg is kérdezték már, hogy miért van olyan fenemód jó kedvem munka közben... Én meg mindenkinek eldicsekszem, hogy mocorog az én kicsi fiam. :)

    Először nagyon fura volt, olyan volt, mintha belül végighúzta volna a kezecskéjét, olyan simogatás szerű. Most úgy érzem, hogy más nyújtózkodik is, meg "forgolódik", amikor nagyon mozgást érzek.

    Nagyon tetszik!

     

    De sajnos mindemellett fáj a farkcsontom... tapasztaltatok ilyet? Tegnap délután lepihentem és alig bírtam felállni utána. Szörnyű volt, mint valami rokkant.

    Néha meg a bal oldalam fáj, olyan derékfájás módon...

    És anyum csak bíztatott, hogy a gyomorégés is most újrakezdődhet...

     

    De mocorog és tegnap meghallgattuk a szívét is, és holnap reggel újabb genetikai UH, megnézzük a belső szervecskéit is a drágámnak. Minden egyéb leletem jó, így nem kell izgulnom, de azért kicsit mindig parásabb a helyzet ilyenkor.

     

    Ki hogyan érzi magát?

     

    Zsófi 19+5 

  10. 2012. augusztus 13. 08:521792.

    Sziasztok!

    Graco babakocsikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

     

  11. 2012. augusztus 12. 21:171791.

    Halllooooo! Vége a szombatnak! Van baba????? 

     

    Nekem 9 napom van hátra! Ha addig megmaradok.... 

    előzmény:
    gloria0414 (1776)
    2012-08-06  20:15
  12. 2012. augusztus 12. 12:191790.

    Az émelygés már engem is zavar hetek óta minden nap!

    De mikor nincs akkor meg az a bajom Inkább legyen és akkor nyugodt vagyok.

    előzmény:
    Allegra (1788)
    2012-08-10  19:19
  13. 2012. augusztus 10. 19:271789.

    Helló!

     

    Na végre voltam a 18. hetes uh-n! Láttam Őt! Minden rendben vele,a doki azt mondta h "nem látok fütyit"....szóval valószínű kiscsaj lesz! Pedig én is 100 %-ban fiút érzek! Ha mást nem,szüléskor kiderül! :)

  14. 2012. augusztus 10. 19:191788.

    Nem, ugyanaz a gép volt, csak mindig más doki volt épp szolgálatban...

    Szerencsére hánynom nem kell, de most már nagyon unalmas hogy minden nap émelygek....de nem panaszkodom inkább, a célért megéri! 

     

    előzmény:
    /Adrienn/ (1786)
    2012-08-10  18:35
  15. 2012. augusztus 10. 18:381787.

    Uh Gratulálok:) Akkor lehet nézni csajos cuccokat:)

     

    asagao85 nem tudom hogy mindig néznek e

    előzmény:
    d.kata81 (1785)
    2012-08-10  09:12
  16. 2012. augusztus 10. 18:351786.

    Bocsi tegnap nem tudtam jönni a férjemmel egész nap vásároltunk, este már csak az ágyba ájultam:)

    Igen sajnos felesleges volt a műtét de engem akartak védeni, szerencsére jól alakult.

    Nekem is voltam főleg az elején enyhe mensi szerű görcsök de arra azt mondták normális. Már is tartanék a 12. hétnél addig nem merem beleélni magam pedig én is rosszul vagyok egész nap, sokszor hódolok a vc csészének Biztos rendben vagytok de ha másik uh géppel néztek az is lehet hogy azért láttak különbséget.

    előzmény:
    Allegra (1783)
    2012-08-08  21:47
  17. 2012. augusztus 10. 09:121785.

    Tegnap végre megvolt az Uh.

    Kislányunk lesz,Anna

    Nagyon örülünk neki,bár a férjem biztos volt benne,hogy fia lesz :)

    Úgy hogy most már belevetjük magunkat a vásárlásba,nézegetésbe,tervezgetésbe,hogy milyet vegyünk,hol,mikor stb.

     

    19+5  kismama

  18. 2012. augusztus 9. 10:341784.

    Helló!

     

    Ma voltam védőnőnél! híztam 2 kilót! Szivhangot nem nézett! nem kellene már? Holnap UH. már alig várom!

     

    18+2

  19. 2012. augusztus 8. 21:471783.

    Jah, hát engem is 3 doki ultrahangozott, és mindegyik mást mondott hogy mekkora a baba...szóval kicsit elbizonytalanodtam utána. Főleg azért, mert a harmadik doki kicsit kisebbnek látta mint a második, remélem nem azért mert nem fejlődik rendesen...

    Mindenesetre végül az utolsó vizsgálat adatait veszem alapul.

    Nekem állandó hányingerem van, hol jobban hol kevésbé, nagyon jó lenne ha már elmúlna. Voltak enyhe menstruáció szerű fájdalmak, de az elmúlt kb 10 napja.

    Szeretnék már a 12. hétnél tartani, akkor talán megnyugodnék egy kicsit...

    Mondjuk anyukám szerint felesleges aggódni, szerencsére első próbálkozásra összejött a baba (nem mertük remélni)....

    Nálad, akkor ez azt jelenti hogy feleslegesen műtöttek meg?? Huh ez nem semmi, nem is hallottam még ilyenről...

    De az a lényeg, hogy most már minden rendben van veled és a babával! 

    előzmény:
    /Adrienn/ (1782)
    2012-08-08  19:10
  20. 2012. augusztus 8. 19:101782.

    Hát én is csak azért megyek mert még a saját dokim nem is tudja hogy terhes vagyok

    pont szabadságon volt mikor pozitívat teszteltem utána bekerültem a kórházba. nekem nagyon sok ultrahangom volt. Bementem a kórházba mert vérezgettem. Vettek vért is. Az ultrahanhon semmi nem látszott a HCG viszont nagyon magas volt. Már nem is engedtek haza. Rá 2 napra megint nézték a HCG tovább emelkedett de a baba még mindig nem látszódott. Aznap megisműtöttek. Végül arra ébredtem hogy a baba megvan mert nem találják. Rá 2 napra már látszódott egy 4 mm-es petezsák, és haza is mehettem:) 3 napra mentem varratszedésre akkora már 9-6mm volt, és 6 nap múlva volt szívhang és a CRL3mm volt. Jól behozta a lemaradást Viszont a hegek sokáig fájtak és még néha most is

     

    Olyan jó hogy 1 napra vagyunk kiírva Legalább itt más is azon megy át mint én. Néha elég brosszul tudok lenni.

    Juj de hosszú lettem

    előzmény:
    Allegra (1781)
    2012-08-08  18:47
  21. 2012. augusztus 8. 18:471781.

    Szia Adrienn!

     

    Én is pont márc.17-re vagyok kiírva! 

    Én holnap leszek 8 hetes a legutolsó adatok alapján, én is kezdettől fogva itthon vagyok, de szerencsére nem egészségügyi okok miatt.

    Amúgy jól vagy?

    Nekem csak szept. 10-én lesz a köv. UH, addig megőrülök, az még nagyon sokára van, annyira kíváncsi vagyok hogy minden rendben van-e...

    Nekem az első UH-n nem láttak szívhangot, csak 1 héttel később, de az a pár nap maga volt a pokol, nagyon izgultam hogy minden rendben legyen.

    És azóta is....

     

    üdv Allegra 

    előzmény:
    /Adrienn/ (1780)
    2012-08-08  18:36
  22. 2012. augusztus 8. 18:361780.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék hozzátok. Március 17 re vagyok kiírva.

    Ha minden igaz 8+4 vagyok, bár eléggé nehézkesen indult a terhesség.

    másfél hete volt szívhang, én az elejétől táppénzen vagyok mert azt hitték méhenkívüli és megis műtöttek vele.

    De lekopogom minden rendben van jövőhéten megyek ultrahangra megint.

  23. 2012. augusztus 7. 15:081779.

    Mindenképp javaslom a járokát, és igen pont onnantól jön jól ha már tud kúszni-mászni te meg főznél, takarítanál vagy éppen elmennél WC-re.... persze azért házimunka közben így is ránéztem percenként

    Tele kell tenni játékokkal. Mi kölcsönbe kaptunk hálósat, de szerintem is jobb a fa.

    előzmény:
    Zsozsy (1777)
    2012-08-07  09:55
  24. 2012. augusztus 7. 12:581778.
    21 hós kisfiúval mondom, áldás a járóka. Mindenhova kúszik, mászik semmit nem tudnék csinálni tőle. Nem mondom, hogy imádja és órákat elvan benne, de egy gyors mosogatás, porszivózás belefér, vagy ha sürgős dolgom van beleteszem. Csak ajánlani tudom. /Nekünk fa vázas van, tud belekapaszkodni, jól levegőzik. Ezek a hálósak nem jók, pont ezek miatt./
    előzmény:
    Zsozsy (1777)
    2012-08-07  09:55
  25. 2012. augusztus 7. 09:551777.

    Sziasztok.

    Érdekes dolgon gondolkodtam tegnap...

    Mi a véleményetek a járókáról?

     

    Én nem tartom rossz ötletnek, persze nem arra gondolok, hogy reggel belerakom és estig legyen csak ott, de ha pl. főzök, vagy vasalok, vagy épp a WC-t sikálom tisztára, tényleg nem jó, ha ott sétafikál a gyerek...

    Másrészről nekünk van kutyusunk a lakásban, és természetesen attól, hogy gyerekünk lesz, nem fogunk megválni tőle, tehát az sem olyan jó, ha leteszem a földre csak úgy a totyogómat majd és körbenyalja a kutyát ötször míg mondjuk én pisilni elszaladok...

     

    Nos, ilyen gondolatok iatt ötlött fel bennem, hogy én szeretném járókába szoktatni majd a porontyot. Gyakorlott anyukáknak mi a véleménye? Főleg mondjuk, akinek kutya-cica-miegymás állata van a lakásban.

     

    Zsófi 18+6 

Címlap

top