Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. július 21. 08:491701.

    Szia Kriszta025!

     

    Lehet,h ez 2 hónapig állandósulni fog! Én nagyon rosszul viseltem ezt az időszakot...annak örülök h egyenlőre túl vagyok rajta!

     

    Persze ne legyen igazam,ezt nem kívánom senkinek... 

     

    Zsozsy : Én is így tudom h 10000 és ennyi...de a munkahelyemen a HR-es azt mondta h nem mindegy h én igénylem vagy a párom,aki 2szer annyit keres mint én.mert úgy jobban járok,átlagbérnél kb 10000.

    előzmény:
    Kriszta025 (1699)
    2012-07-20  22:56
  2. 2012. július 20. 23:221700.
    10 ezer nem minimum, hanem annyi és kész. Ez bruttó 62 500 Ft, és ennek ennyi a nettója... Valamilyen érdekes számítási mód szerint. Én is kértem és mivel hónap 27-én töltöttem a 91.napot, így már arra a hónapra is megkapom, persze majd utólag, mert bérszámfejtés után tudtam csak leadni... Mindegy, csak utalják! :)
    előzmény:
    asagao85 (1698)
    2012-07-20  19:15
  3. 2012. július 20. 22:561699.

    Sziasztok.

     Ma pocsékul voltam,kaja undorom van,rá se bírok nézni,fájdogált a hasam majdnem egész nap és totál ki voltam ma merülve. Remélem holnapra kialszom és nem most kapcsol a szervezetem hogy hoppá,baba van és rengeteg hormon. 

    Ki mit csinál az ilyen bajok ellen?Praktikák?

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-05-14  12:50
  4. 2012. július 20. 19:151698.

    Helló!

     

     Hétfőn megyek AFP vérvételre, megkérdeztem ma a dokit,azt mondta hogy nem éhgyomorra kell mennem.

    Legközelebb 18 hetesen kell mennem ultrahangra,kérdezte h minden oké-e? Kértem 91. napos igazolást,így igénybe vehetjük a családi kedvezményt (10ezer minimum).

     

    15+3 

  5. 2012. július 20. 15:211697.

    Az az igazság, hogy nem kér pénzt...

    Az első alkalommal adtam neki, mert elvállalt, meg a másodikon is, mert akkor rákszűrés is volt.

    Utána igazából csak beszélgettünk, meg a leleteimet nézte, akkor nem adtam és most sem szántam rá... 

    Legközelebb úgy gondolom, majd megint kap, mert akkor újabb nagy UH lesz, meg szerintem akkor fogja véglegesíteni a nemét és a szülés időpontját.

     

    Jaj, ez a magyar egészségügy... nem tudja a kismama, hogy mitévő legyen. 

    előzmény:
    demin (1696)
    2012-07-20  15:11
  6. 2012. július 20. 15:111696.
    Rákérdezhettél volna, mondjuk, hogy fontos-e, mert épp nem tudsz menni, stb.... magánrendelés gondolom... lehet csak kell neki a bevétel. Ha két hét múlva megint menned kell, akkor azért ez nem olcsó mulatság.
    előzmény:
    Zsozsy (1695)
    2012-07-20  14:04
  7. 2012. július 20. 14:041695.

    Kérdés: ha most nem lesz UH és semmilyen eredmény nem érkezik meg mára, akkor miért kell menni?

    Legutóbb amikor voltam ilyen TR-en, azaz terhesrendelésen, akkor megnézte a vérképemet meg az EKG-t, de most nincs semmi új dolog, amit nézhet... 

  8. 2012. július 20. 14:021694.

    Szia.

    Én jan. 2-ra vagyok kiírva, és ez már nem hiszem, hogy változik... :)

    Az AFP vérvételt a betöltött 16. hét után csinálják, tehát időben vagy, de szerintem a doki majd szól, tudják ők a dolgukat. :)

    Nekem van egy papírom, amin rajta vannak a vizsgálatok és ezen azt írják, hogy a 18-20. hét kközött van új UH... Na akkor addig várhatok.

    30-án megyünk nyaralni, akkor kezdem majd a 18. hetet. Jaj, de jó lesz nyaralni végre, utána viszont rossz lesz visszajönni szerintem. :( Viszont akkor már csak az októbert kell várni, hogy elmenjek szülésire, aztán meg a januárt, hogy kibújjon a gyerkőc... Sosem lesz vége a várakozásnak. 

    előzmény:
    dini4 (1693)
    2012-07-20  12:10
  9. 2012. július 20. 12:101693.

    Én vidéki vagyok, de évek óta Medikardba járok magánrendelésre a XVII. ker-be, kb. 1 órás út. A dokim egyébként Bajcsy-s, így kerültem oda. Mivel dec.31-re vagyok kiírva - bár UH-n volt már jan.2. is, így necces lehet az utazás. Sokat gondolkoztunk rajta mi legyen, de az itteni kórházat, különösen ünnepi időszakban nem merjük bevállalni. Most egyedül vérvételre járok ide az SZTK-ba, minden egyéb Bajcsy és Medikard. A mintavétel nem kellemes, de ki lehet bírni, ez a várakozás azonban nem könnyű. Az orvosok  és a nővérek is nagyon rendesek, kedvesek voltak, 12 kismama van egy-egy alkalommal, szobánként kell menni és 5-10 perc egy-egy mintavétel. Aztán pihi a szobában kb. 15h-ig. A Bajcsyban voltál a Genetikai tanácsadáson és Uh-n is? A Ferenczi doki volt?

     

    Zsosy: Kb. 1 idősek lehetünk, de nekem még nem volt AFP-s vérvételem, úgy tűnik a méhlepénybiopszia miatt minden csúszik. Mikor szokták ezt nézni 16-18-dik hét között?

    előzmény:
    demin (1690)
    2012-07-20  10:25
  10. 2012. július 20. 11:451692.
    Úgy tudom a 18. héten van UH. Akkor vannak megint valami mérések.
    előzmény:
    Zsozsy (1691)
    2012-07-20  10:34
  11. 2012. július 20. 10:341691.

    Sziasztok.

    Ma reggel voltam AFP vérvételen, éhgyomorra... párom elvitt, így nem volt olyan rossz  és meg is várt, megreggeliztünk a kórház büféjében. :)

    Délután megyek terhesrendelésre is, így hamarabb lelépek a munkahelyről. Szerencsére oda is el tud vinni párom, nem kell tömegközlekednem. Én kis naív, azt hittem, hogy azért hív be ma délutánra a doki, mert esetleg a vérvétel eredménye már meglesz, erre közölték, hogy az AFP 1 hét, a hepatitisz 3 hét. Lassú munkához idő kell.

    Igazából nem tudom, hogy akkor mit fogunk most csinálni. Szerintetek lesz most UH? A 16. héten vagyok és csak annyit mondott, hogy majd az első emeleti rendelőbe menjek, de semmi extrát. Igazából nagyon szeretném már látni a babát, mert a 13. hét óta nem láttam és hiányzik a látvány... Bár anyum azt mondta, hogy hétvégén otthon meghallgatjuk a szivét, ennek örülök! :) 

  12. 2012. július 20. 10:251690.

    Nem, jelenleg még XI. kerületi vagyok, de még idén elköltözünk a XVI.-ba. Akkor keresek majd szülész-nőgyógyászt, gondolom az Uzsokiban lenne praktikus. De majd megkérdezem az ottani védőnőt, hogy kit ajánl. Ha mégis úgy döntök, hogy itt szülök a Tétényi úti kórházban, akkor Bálint Balázst fogom választani, mert róla nagyon sok jót hallottam. Mivel valószínüleg programozott császárom lesz, így akár itt a város másik végében is "szülhetnék", csak a vizsgálatokra átjárni úgy gondolom macerás lenne, főleg az utolsó időben, télen, nagy hassal....

    Január 11-re vagyok kiírva, és jó lenne, ha ki is húznánk 2013-ig.  Ha már nem jött össze karácsonyra.  

     

    Te hova valósi vagy?

     

    demin 15+0 

     

    előzmény:
    dini4 (1689)
    2012-07-20  09:51
  13. 2012. július 20. 09:511689.
    Nekem is a Bajcsyban volt:) Egyébként is oda jársz, vagy csak a mintavétel lesz ott?
    előzmény:
    dini4 (1685)
    2012-07-19  18:42
  14. 2012. július 20. 09:241688.
    Két csecsemő beszélget az újszülött osztályon:
    - Szia!Te fiú vagy, vagy lány?
    - Fiú.
    - Honnan tudod?
    - Majd ha kiment a nővér, megmutatom. - Kimegy a nővér. A csecsemő hirtelen lerántja magáról a takarót,és így szól:
    - Látod? Kék a zoknim!
  15. 2012. július 20. 05:251687.

    Sm22!

     

     Először is őszintén sajnálom hogy így alakult. 

     

    Pont ilyenekről nem akartam olvasni,én annyira félek az ilyenektől.De gondolom úgy mint mindenki más.

    Tudom hogy nem szívesen beszélsz róla,de leírnád nekem hogy hány hetes voltál és hogy jött a vérzés?Volt előjele?

    Kívánom neked hogy minél hamarabb térj vissza hozzánk a jó hírrel.

     

    előzmény:
    sm22 (1684)
    2012-07-19  17:57
  16. 2012. július 19. 20:001686.

    Nekem lesz, kedden. :)

    Izgulok, de nem félek.

    A Bajcsyban lesz. Az jó neked, hogy már túl vagy rajta, én is szeretném már a megnyugtató eredményt a kezemben tartani!

     

     

    előzmény:
    dini4 (1685)
    2012-07-19  18:42
  17. 2012. július 19. 18:421685.

    Sziasztok!

     

    Szinte az elejétől olvasgatlak titeket, úgy gondoltam, ha lehet, csatlakoznék Hozzátok. 35 éves vagyok, most várjuk az első babánkat, elvileg december 31-én kellene érkeznie. Áprilisban házasodtunk össze és a nászúton derült ki, hogy babát várok. Már elmúltak a kezdeti rosszullétek, csak néha-néha van hányinger esténként. Most kényszerpihenőn vagyok, mert pont egy hete csinálták meg a corionbiopsiát és félek a vetéléstől, így úgy döntöttem, inkább 1-2 hétig nem dolgozom. Ha jól emlékszem, közületek is írta valaki, hogy a jövő héten megy a mintavételre, nem?

    Most várom az eredményt és állandóan azon kattog az agyam, hogy minden rendben legyen. 

     

    16+3 

  18. 2012. július 19. 17:571684.

    Sziasztok!

     

    Most voltam dokinál, és sajnos nem kaptam jó híreket... 

     

    Hétfőn este elkezdtem vérezni, ez folytatódott kedd estig, de aztán abbamaradt, és a hasam sem fájt, nem görcsölt, de azért eléggé aggódtam. Most pedig a doki megerősítette, hogy elment a baba... tudom, még korai volt, lehet, h más észre sem vette volna, hogy terhes, de én úgy beleéltem már magamat!!  A doki szerint biztos, hogy volt valamilyen rendellenesség, és ezért reagált így a szervezetem, ami még mindig jobb, mintha egy beteg magzat maradt volna meg..

    Na mindegy, a lényeg, és ezt mondta a doki is, hogy legalább tudjuk, hogy teherbe tudok esni (eddig erre sem volt még bizonyítékunk, kb. 5 hónapja próbálkozunk).

     

    Azért most még nagyon fáj a szívem... :(((

     

    Remélem hamarosan újra jelentkezhetek itt, hogy megfogant egy új babuci bennem!

     

    Minden jót nektek! 

    előzmény:
    Ketde (1657)
    2012-07-16  12:46
  19. 2012. július 19. 17:061683.
    Lehet, hogy én is csak "képzelődöm" 
    előzmény:
    asagao85 (1682)
    2012-07-19  17:01
  20. 2012. július 19. 17:011682.

    Szia!

     

    Én még nem érzem 

    Pedig már nagyon szeretném :)

    Azt olvastam h már hall minket,beszélni szoktam hozzá.

     

    15+2 

    előzmény:
    demin (1681)
    2012-07-19  16:33
  21. 2012. július 19. 16:331681.

    Én érzem! Persze nem "rúgást", csak ahogy mocorog belül olyan fura a méhemben. Nem is tudom leírni....olyan mintha belülről simizné, komolyan mintha forgolódna, pedig nyilván nem. Akkor csinálja főleg, ha a bal oldalamon fekszem. Férjecském is már alig várja, hogy kivülről is már érezhető legyen, de aranyos, mert így is mindig megsimogatja, hátha... pedig mondtam neki, hogy azonnal szólok, amint rúg , hát gondolom már hamarosan... Holnap már 15 hetes leszek.

     

    Még azt is várom nagyon, hogy megtudjuk (biztosra), hogy fiú vagy lány, mert annyira szeretnék már vásárolgatni neki, meg varrni textileket a szobájába, egyáltalán tervezgetni a babaszobát!

    Mivel a bababútorunk semleges világos szürke így a fallal, a textilekkel kell színesíteni. Tervezek valami falmotívumot, valami rajzot, még sosem csináltam ilyet, de most olyan divat. Ez is baba függő, hogy mi legyen, virág vagy valami más... gondoltam méhecskére is, vagy katica. Szóval ilyen kézi rajz, kifestve valamelyik sarokban, vagy a kiságy felett.

     

    Van egy textiles eladó a teszveszen, tőle szoktam vásárolgatni, már kinéztem egy csomó szép anyagot csak választanom kell! 

     

    Na gondolom majd felpörögnek az események, aztán hipp-hopp itt a január!

     

    Ti hogy vagytok? Mert én abszolut jól, semmi terhességi tünetem nincs már!

     

    A gyomrom fáj, de az nem a babától, sok lecsót ettem mostanában, meg paradicsomos kajákat, pizzát sütöttem valamelyik nap... nem bírja ezt a gyomrom, de hát ha ezt kívánom!  

     

    A hideg tej, na az segít ideig-óráig, mert gondolom sok a savam.  

      

    előzmény:
    Zsozsy (1680)
    2012-07-19  15:45
  22. 2012. július 19. 15:451680.

    Hát igen.... tudom, hogy iagzatok van és ez így nem jó. 

    Azt hiszem komolyabban kell vennem a pénzügykről való elbeszélgetést. Szeretnék közös kasszán lenni és szerintem így is a normális.

     

    Részben gond, hogy ő szeret "költekezni", egyszerű pl. amikor én veszek 1 l tejet, mert az mindig jó, ha van otthon, ő akkor almalevet vesz inni, mert azt kívánta meg. Tehát nálunk éppen az a helyzet, hogy ő nem tud vigyázni a pénzre és én meg halálra aggódom magam, hogy félre kellene tennünk a jövőre. Fizet 2 Fundamenta lakáskassza dolgot, ami nagyon hasznos lesz 4 év múlva, amikor is kb. majd ki akarunk költözni vidékre. Nekem addigra kimerül az egyik életbiztosításom, amiből szintén kapunk majd pénzt és ezek mind jó alapot képeznek egy vidéki házra.

    Ő ezekkel úgy van, hogy tök jó, mit aggódjunk a pénz miatt, de én gondolok a fél év múlva esedékes dolgokra is, nem csak 4 év múlvára. 

     

    Na jó, lányok, bocsi, hogy ezzel itt foglalkozom, mi itt a babákról beszéljünk, ezt a témát meg majd magamban megvitatom a továbbiakban.

     

    Érezte már valaki a babócáját? Mármint aki az elején tart. 

    előzmény:
    eső (1678)
    2012-07-19  14:38
  23. 2012. július 19. 15:211679.

    Nálunk,pont ez a helyzet,hogy eddig külön kassza volt,a rezsit közösen fizettük ki,a kaját felváltva vettük,a maradékot meg mindenki arra költötte,amire akarta. Csak a párom 2* annyit keresett mint én.szóval volt h kölcsönkértem tőle!

     

    Aztán nőtt a fizum, tudtam én is félretenni!

     

    Most,h  jön a baba,és én táppénzen vagyok,ami a fizum fele,ugyanott lennénk,de a párom mondta,h most már legyen közös kassza!

     

    Ennek örülök!  Az én pénzem elmegy a Rezsire,az ővé a többire! Szerencsére évek óta írok minden kiadást,tisztába van mindennel a párom is!

     

    Csak most jön elő, h az én törlesztőm a laptopra,hát azt is ő fizeti,meg a masszőrt,fodrászt,ruhákat....szóval még mindkettőnknek furcsa! Ez a 2. hónap h táppénzen vagyok,h ez az új helyzet van! Még meg kell szokni! Továbbra is írok mindent,mostmár az ő kiadásait is, szóval ez segít megelőzni a vitákat! Félretenni így viszont nem tudunk,pedig azt pont most kéne a babának!

  24. 2012. július 19. 14:381678.

    "A legfontosabb dolog, hogy bebizonyítsam neki, nem költeném el az ő pénzét, mert az az érzésem, hogy ő inkább ettől fél a közös kassza esetében. "  Házasok vagytok, és ez kérdés lehet, hogy elköltöd a pénzét??? Hol a bizalom? Hol van a jóban-rosszban való fogadalom? Ha ez egyáltalán ténylegesen felmerül benne, akkor sztem gáz van

     

    Egyébként igaz hogy lehetne rosszabb is, ihatna, drogozhatna, de hidd el nekem a sóherség, a kicsinyesség is megölheti a kapcsolatot , bármekkora is a szerelem.

    előzmény:
    Zsozsy (1676)
    2012-07-19  14:30
  25. 2012. július 19. 14:341677.

    Én is a háttérből belekotyogok, egyetértve deminnel. Mégis hogy lesz ha meglesz a baba? Hogy osztjátok el a költséget? Párod veszi a pelenkát, te a gyógyszert, ő a ruhát, te a babakocsit stb.stb. Hogy lehet ezt majd lekövetni? Előbb utóbb kenyértörésre kerül a sor, hiszen nem lehet egyenlő módon igy elosztani a terheket. Amíg 2-ben voltatok addig Ok, bár fogalmam sincs a gyakorlatban ezt hogy lehet tartani, de ezek szerint megoldható valahogy.De a gyerekkel? Nem lesz neki pelus, mert épp te lennél a soros, de elfogyott a pénzed? Őt ez nem érdekli, tehát muszáj lesz, "kölcsönkérni" a párodtól. Dolgozni nem fogsz, a TGYÁS, GYED még csak-csak, de a GYES semmire sem elég. Tényleg nem értem, ha egy ilyen komoly lépést mint a gyerek-aki örök kapocs köztetek, és elkötelezettség a másik felé, bevállaltok, akkor mire fel megy ez a külön kassza? Nem lenne egyszerübb egy nagy közös, és abból gazdálkodni?

     

    Nálunk a férjem a pénzügyes, ő elutalja a cuccokat, a maradékból meg gazdálkodunk. Amikor nagyon nadrágszíj van akkor szól, hogy ácsi gond lehet, és akkor nincs nagyobb kiadás. 

    előzmény:
    demin (1675)
    2012-07-19  12:09

Címlap

top