Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuál higiénia

egoka
Létrehozva: 2004. május 24. 18:47
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek egy kényes témában. Megírtam a történetemet a Nem akar szexet a férjem topikban, itt most csak annyit ehhez, hogy a férjem az egyik okként a szex előtti mosakodást nevezte meg. Ugyanis mióta volt egy chlamydia fertőzésem, megkértem, hogy szex előtt mindketten tisztálkodjunk. A férjem szerint ez viszont teljesen lohasztó tud lenni és elvesz minden spontaneitást az aktusból. Van benne valami, de akkor hogyan lehet védekezni az ilyen fertőzések ellen egy monogám kapcsolatban? A férfiak általában napközben sokféle emberrel kezet fognak, meg ugye a kilincsek stb. és utána ugyanezzel a kézzel fogják meg a "legféltettebb" testrészüket, így simán átörökíthetők a kórokzók. Egyszer a nőgyógyászom mondta, hogy a nők elképesztő mi mindent el tudnak viselni a férfiak kedvéért, és ez nagyon igaz. Nektek erről mi a véleményetek? Ti hogy oldjátok meg ezeket a problémákat? Szerintetek túlzásba viszem a dolgot?
  1. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. május 25. 10:4151.
    Én sem értem, hogy lehet az esti fürdést kihagyni. Az ember reggel elmegy, parfüm van rajta, dezodor, stift, ha meleg van hozzátapad a ruha, ha szoknyában van, rászáll a por, a szmog, stb. , és akkor így, ahogy hazaér, az egész napos rohangálás után, mindenféle kémiai maradékkal a bőrén tud ágybabújni. . . ??? Ha veszi a fáradtságot, hogy reggel frissen induljon, este a párja mellé jó az egész napos kosz. . . ? (nem csak a bányászok szénpora az!!)

    Reggel szerintem nem olyan fontos, hiszen az ember este lefürdik (jó esetben), tisztán bújuk az ágyba, ami TISZTA, ugyanis mindig tisztán fekszik bele, nem egy egész napos kosztól övezve (jó esetben, szintén) Egy tiszta ágy egy frissen fürdött embert ugyan miért koszolna össze? Ha meg ekkor jön a szex, azután úgyis lemosakszik az ember, vagy nem. . . ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 25. 10:2850.
    Ha kihagyom, én is inkább este hagyom ki. Reggel soha. A fürdésről beszélek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 25. 10:0449.
    Lehet, hogy nem általános, de az általam ismert férfiak többsége az előtt mos kezet, mielőtt hozzáérne legbecsesebb testrészéhez. Utána már kevésbé.
    Nem tudom, ismered-e a Tiszántúli Emmanuelle c. szociográfiát. Abban hangzik el egy ilyen párbeszéd:
    Nő a férfihez: Cserélj kérlek alsógatyát!
    Mire a férfi: Kivel?
    Mert tényleg nem általános a higiénia.
    előzmény:
    egoka (1)
     
  4. 2004. május 25. 09:5848.
    Mivel nem akarom magam ismételni, kérlek olvasd el a 26. hsz-met, illetve ajánlom még figyelmedbe csíta 33. , 35. és nazaret 36. -os hsz-ét.

    Nem tudom neked milyen a munkahelyed, de mi a férjemmel nem szenet lapátolunk egész nap, hanem PC/notebook előtt ülünk(én csak múlt időben, mert most otthon vagyok a gyerekkel), ergo nem izzadtan, mocskosan érkezünk haza. Attól, hogy mások a szokásaink, még nem biztos, hogy igénytelenek vagyunk, felesleges a minősítgetés.
    előzmény:
    Fentergo (46)
     
  5. 2004. május 25. 09:4047.
    Aha, értem, de ezek szerint ezt a külön vizsgálatot csak akkor végzik el, ha okuk van rá, vagyis beszámolsz nyugtalanító tünetekről. De ha pl. nincsenek tüneteid? A chlamydiánál egyébként is ritkán van tünet, ilyen esetben lehet, hogy soha ki se derül, hogy fertőzött az ember?

    Én is magánrendelőbe járok a nőgyógyászomhoz és mindig vesz le kenetet, azt mondja csak akkor értesít, ha valami gikszer lesz a lelettel, de erre eddig nem volt példa. Viszont azok alapján, amit leírtál, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy egészséges is vagyok. :(((
    előzmény:
    pitypang10 (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_692755
    Torolt_felhasznalo_692755
    2004. május 25. 08:0446.
    Ez most komoly, hogy van olyan no (meg ferfi), aki este ugy fekszik be a tiszta (?) agyba, hogy nem furdik vagy zuhanyozik vagy mosakszik meg???
    Ugy, frankon koszosan, izzadtan, budosen? Es a parja ugyszinten? Ha meg ejszaka kedvuk tamad egy kis etyepetyere, akkor jo az ugyis, mert "szeretem a parom szagat"? Ez borzaszto! :-(
    Ne legyunk mar ilyen igenytelenek!!!
    előzmény:
    egoka (13)
     
  7. 2004. május 25. 00:2545.
    A sima citológiai vizsgálaton NEM jönnek alő. Ott csak azt nézik, van-e gyulladás a méhnyak nyálkahártyáján, és ha van, milyen stádiumú. Elindult-e az elrákosodási folyamat. Ha van ilyen fertőzésed, akkor magasabb amúgy a gyulladási szint, de pusztán a gyulladási szint ismeretében nem lehet tudni, mi okozhatja ezt a magasabb gyulladási szintet. Szóval a citológiai vizsgálat egészen más, és másra való. A citológiai vizsgálat keretében szokás ezt a második vizsgálatot is megcsinálni, hiszen akkor úgyis ki vagy teritve, meg piszkálják a méhnyakat, akkor egyfüst alatt könnyű ezt is levenni. DE ez egy totál másik vizsgálat!!!!! Másik labor, másik kémcső vagy üveglemez.
    előzmény:
    egoka (41)
     
  8. 2004. május 24. 23:2744.
    És vajon utána kinél hogy megy a tisztálkodás? Nekem olyan jól esne még feküdni és egy kis idö múlva folytatni, de férjem rögtön felpattann és mosakodni megy. Aztán pedig hiába bújnék, kérem, ö ilyenkor ellazulva aludni akar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_971900
    Torolt_felhasznalo_971900
    2004. május 24. 22:2643.
    bocsi nem tudom miert küldte el kétszer
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_971900
    Torolt_felhasznalo_971900
    2004. május 24. 22:2242.
    sziasztok!Hát én az arany közép uton vagyok, mert én is azmondo vagyok, h a fertözés(ált. belül van, de van amit egy alapos kázmosással(vagy jobb esetben fürdéssel )elküldhetünk melegebb. . . De én azt mondom, ha nem pont rögtön fürdés után van a sex hanem mondjuk2oraval késöbb(mikozben max; papirmunka vagy teszem ide teszem oda munka, tevezes volt semmi piszkos vagy izzaszto(bár néha az semm rossz)akkor is jöhet a sex. Bár a párom ö nem szereti ha csak délelött fürdött és mondjuk du. 3kor én neki lodulnék , akkor elötte irány fürödni. na nálunk ez van Csá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. május 24. 22:2041.
    Aha, köszi a tanácsot, lehet, hogy megkérem. Ezek szerint a sima citológiai vizsgálaton ezek elő sem jönnek? Hát, ez marha jó. . . :(((
    előzmény:
    pitypang10 (30)
     
  12. 2004. május 24. 22:1840.
    Hello! Az ellenvélemény is értékes :))), ezért bocsátottam megvitatásra a témát. Az én férjem is azt vallja, amit te, most már végképp nem tudom, hogy mi a teendő, ha tényleg nem védi ki a tisztálkodás a bacikat :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (33)
     
  13. Torolt_felhasznalo_971900
    Torolt_felhasznalo_971900
    2004. május 24. 22:1539.
    sziasztok!Hát én az arany közép uton vagyok, mert én is azmondo vagyok, h a fertözés(ált. belül van, de van amit egy alapos kázmosással(vagy jobb esetben fürdéssel )elküldhetünk melegebb. . . De én azt mondom, ha nem pont rögtön fürdés után van a sex hanem mondjuk2oraval késöbb(mikozben max; papirmunka vagy teszem ide teszem oda munka, tevezes volt semmi piszkos vagy izzaszto(bár néha az semm rossz)akkor is jöhet a sex. Bár a párom ö nem szereti ha csak délelött fürdött és mondjuk du. 3kor én neki lodulnék , akkor elötte irány fürödni. na nálunk ez van Csá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_222114
    Torolt_felhasznalo_222114
    2004. május 24. 21:5738.
    Mi is rendszeresen tisztálkodunk szex előtt. 1. 5 éve vagyunk eggyütt, de nem rég én is megkaptam valami folyásosgombás fertőzést. Kaptam rá hüvelytablettát, de miután elfogyott 3 napra rá visszajött a folyás. Lehet hogy a pasimtól van. Az 100 hogy miota eggyütt vagyunk csak egymáséi voltunk. Eddig nem volt baj, vagy csak nem vettem észre!?Mitől lehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. május 24. 21:5037.
    Nem, egyáltalán nem gondolkodsz furcsán. A szex nem úgy megy szerintem, hogy megfürdikézünk, bebújunk az ágyba, és na, akkor most jöhetsz apu!
    Akkor jön, amikor kedvünk van hozzá. Akkor pedig nem rohangál az ember a fürdőszobába, mert elveszíti az izgalmat, az élményt. Azt pedig nem lehet mindig megcsinálni, hogy a fürdőben zajlik az előjáték. Persze, az is van, hogy a zuhany alatt esik egymásnak két ember, de az csak a sok lehetőség egyike.
    előzmény:
    nazaret (36)
     
  16. 2004. május 24. 21:4436.
    Szerintem akkor kifejezetten jó, én páldául nem szeretem, ha túl illatosan és tusfürdőízzel fekszik mellettem, szeretem érezni az igazi illatát, a hónaljának a szagát, és minden, ami hozzátartozik. . . . . . persze vannak kirívó esetek is, amikor már sok (pl, a 2 napos illatok már nem annyira viccesek :)))) de akkor megérti, h elzavarom :))))
    ugyanezt hallottam a másik oldalról is, a lány legyen legalább egy órás. . . . . . . nagyon furcsán gondolkodom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. május 24. 21:4135.
    Én - komolyan mondom - meglepődtem ezen a sok egybehangzó véleményem. Az első páromnál megtanultam, hogy az ilyen dolgokkal a pasikat ki lehet készíteni, a világból kikergetni. :-))
    Van, amikor ahhoz van kedve az embernek, hogy izzadtan és kissé izzadságszagúan essen neki a másiknak, mert éppen mondjuk nyár van. Ha szeretem azt, akivel vagyok, akkor ezek a dolgok nem okozhatnak problémát. Szerintem.
    előzmény:
    nazaret (34)
     
  18. 2004. május 24. 21:3534.
    éN is uezt írtam le előbb, osztom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. május 24. 21:3233.
    Én kicsit másképpen látom a dolgokat, mint az előttem szólók. Ha az ember rendelkezik egy alapvető higiéniával (napi fürdés, stb. ), akkor szerintem nem kell ekkora parát csinálni a spontán szexből.
    Nem lesz ettől fertőzésed, a szappan meg nem tünteti el a kórokozókat. A kézmosás oké, de azt az ember úgyis rendszeresen elvégzi, ha hazaér, vagy evés előtt, stb.
    Szerintem túl sok a félelem, a gátlás bennetek, és így az igazi élvezet megszűnik.
    Valamint a férfiak nagy része sem szereti azt, ha éppen rájön, és még félórát kell várnia, és aztán szépen odakínálod magad.
    Szerintem nyugodtan legyél lazább!
    Lehet, hogy most megkapom a magamét a más véleményem miatt, de hát ez van. :-))
    előzmény:
    egoka (1)
     
  20. 2004. május 24. 20:5532.
    Ha megengedsz egy apro kigazitast:

    . . . borzasztó nehéz kiirtani őket, _annak ellenere_, hogy az antibiotikum _bemegy_ a sejtek belsejébe, nem csak a sejtek között cirkulál.

    Mondanivalod tobbi reszevel teljes egeszben egyetertek.

    Azert nehez ezeket a sejten beluli eloskodoket pusztitani, mert lassan szaporodnak. Az antibiotikumok tobbsege csak a szaporodasukat gatolja meg, a tobbi az immunrendszer dolga lenne, de az immunrendszer nem talalja ezeket a pici elolenyeket, ha elbujnak a sejtak belsejeben.
    Deepdiver (termeszet- es konnyubuvar)
    előzmény:
    pitypang10 (27)
     
  21. 2004. május 24. 20:3031.
    Enyhe viszketés, enyhe gyulladás, enyhe hőemelkedés néha.
    előzmény:
    egoka (29)
     
  22. 2004. május 24. 20:2830.
    Ha aggódsz, akkor kérjed külön, mondjad, hogy fizetsz is érte, szóval kérjed Chlamidyára DNS vizsgálatot. Esetleg kérhetsz Ureaplasmára, Mikoplasmára és HPV (Human Papilloma Virus). A lényeg, hogy ezt nem a hagyomásnyos laborban csinálják, hanem külön laborba küldik. Jó, ha ezt a vizsgálatot nem kicsi, magánrendelőben kéred, hanem nagy kórházban. Magán nőgyógyász egyrészt nem is fog szarakodni a külön laborba küldéssel, másrészt azt se tudja, hol van ilyen labor. Egy nagy kórház azonban fel van erre készülve. VAGY. A magánpraxisban dolgozó nőgyógyászodnak is lehet hivatalos, rendes állami állása valami nagy kórházban. Menjél be, mondd meg a magánrendelésen, hogy neked kell ez a vizsgálat, fizess ott érte kb. 2000 Ft-ot, és intézze el, hogy a kórházba másnap bemenve, a kórház költségén csinálják meg neked ezeket, amik darabonként lennének 4000 Ft körüliek.
    előzmény:
    egoka (29)
     
  23. 2004. május 24. 20:2029.
    Jesszus! És ha nem vagyok indiszkrét, mik voltak a tüneteid?

    Azóta másik orvoshoz járok és másik laborban csinálják a citológiámat, nem lehet, hogy az új helyen esetleg nem mutatja ki nekik a vizsgálat és valójában még bennem van ez a baci? Na, kezdek megint beparázni :((
    előzmény:
    pitypang10 (27)
     
  24. 2004. május 24. 20:1628.
    Én se léptem félre :)))

    Akkor lehet, hogy régóta hordozta valamelyikünk. És ahogy írtam, azután született a kislányom, úgy hogy nem lett belőle nagyobb gond, hál'istennek.
    előzmény:
    pitypang10 (24)
     
  25. 2004. május 24. 20:1427.
    Nem, csak sok bajom volt fertőzésekkel, és kiokosodtam. . . Sokáig volt pl. fertőzésem, és végül sok év után találták meg. Ureaplasma Urealiticum volt. Évekig, vagy egy évtizedig sem voltak képesek a magyar laboratóriumok kimutatni ezt a három félét: Mikoplasma, Ureaplasma, Chlamidya. Ezek nem hagyományos, hanem az emberi sejtek belsejében (!!!) élő baktériumok. Ezért borzasztó nehéz kiirtani őket, mert az antibiotikum nem megy be a sejtek belsejébe, csak a sejtek között cirkulál. Ugyanezért nehéz kiirtani még néhány más, sejten belüli fertőzést. pl. TBC, Szifilisz, Lepra, tüdő Chlamidya, Legionella
    előzmény:
    egoka (23)
     

Címlap

top