Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuál higiénia

egoka
Létrehozva: 2004. május 24. 18:47
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek egy kényes témában. Megírtam a történetemet a Nem akar szexet a férjem topikban, itt most csak annyit ehhez, hogy a férjem az egyik okként a szex előtti mosakodást nevezte meg. Ugyanis mióta volt egy chlamydia fertőzésem, megkértem, hogy szex előtt mindketten tisztálkodjunk. A férjem szerint ez viszont teljesen lohasztó tud lenni és elvesz minden spontaneitást az aktusból. Van benne valami, de akkor hogyan lehet védekezni az ilyen fertőzések ellen egy monogám kapcsolatban? A férfiak általában napközben sokféle emberrel kezet fognak, meg ugye a kilincsek stb. és utána ugyanezzel a kézzel fogják meg a "legféltettebb" testrészüket, így simán átörökíthetők a kórokzók. Egyszer a nőgyógyászom mondta, hogy a nők elképesztő mi mindent el tudnak viselni a férfiak kedvéért, és ez nagyon igaz. Nektek erről mi a véleményetek? Ti hogy oldjátok meg ezeket a problémákat? Szerintetek túlzásba viszem a dolgot?
  1. 2004. május 24. 20:1326.
    Az ember az éjszaka megizzad, befülled, én pl. nem szeretek zuhany nélkül elindulni otthonról, tök jól felfrissít reggel. Az igaz, hogy este se ártana, de ahhoz már fáradt vagyok, viszont nyáron a nagy melegben a reggeli és az esti zuhany is standard, de még néha napközben is előfordul.

    Ami a fogmosást illeti, bár ez egy kicsit offtopik, a kaja előtti fogmosásnak igenis van értelme, mert éjszaka egy csomó lepedék képződik a fogakon és a nyelven, amit jobb ha lemosunk, én spec a nyelvemet is ezerrel lesúrolom reggel. Az étkezés utáni fogmosás is alap kellene hogy legyen, de hát ennek még mindig nincs kultúrája itthon, pedig nem egy kollégámat láttam ebéd után a WC-ben fogat mosni.
    előzmény:
    Fülemüle (22)
     
  2. 2004. május 24. 20:1225.
    Ezzel ijesztgetik az embert, ma olvastam, innen hallottam róla. . . . de mi az? gomba, vagy baci????? vag ymi? mik a tünetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281955 (10)
     
  3. 2004. május 24. 20:0824.
    Sztem sokáig ott volt az, csak senki sem vette észre. Sokáig tünetmentes az. Később se a gyulladást érzed, csak hogy nem esel teherbe. Szóval sztem házasság előttről. Esetleg, ha nem a férjed, akkor Te. . . :))))))))
    előzmény:
    egoka (21)
     
  4. 2004. május 24. 20:0723.
    Te orvos vagy?
    előzmény:
    pitypang10 (19)
     
  5. 2004. május 24. 20:0222.
    Egyetértek. Két higiéniai rejtély áll előttem, még soha nem fogtam fel az értelmüket. Az egyik az este nemfürdés-reggel fürdés. Egész napos rohangálás, koszolódás, büdösödés után hogy lehet mocskosan ágyba menni? Reggel meg minek fürdeni, az ágyban nincs kosz!!! (Már ha valaki este fürdött) a másik dolog a reggel fogmosás reggeli előtt, a reggeli után pedig nemfogmosás. Efölött se tudok napirendre térni. . . ha valaki nem reggelizik, még megértem. De kaja ELŐTT??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (14)
     
  6. 2004. május 24. 20:0121.
    Arra megesküszöm, hogy a férjem nem mástól kapta el, maradjunk abban, hogy ezt biztosan tudom :) Viszont akkor nem tudom hogyan és melyikünk hordozhatta és ragasztotta rá a másikra, a férjemnek nem voltak panaszai. Természetesen, neki is írt fel az orvos antibiotikumot, be is szedte rendesen, a későbbi citológiai vizsgálatokon nálam már nem mutatták ki és azóta sem volt más hasonló jellegű fertőzésem.
    előzmény:
    pitypang10 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2004. május 24. 19:5920.
    Nem értem a férjedet. . . !
    Egy jó meleg fürdo összebújás elott az valami franko módon ellazít. . . !
    Próbáltál már neki készíteni illóolajas, jó meleg fürcsit. . . némi célzással?
    előzmény:
    egoka (1)
     
  8. 2004. május 24. 19:5619.
    A HPV-t a büdös életben nem fogod megelőzni tusztálkodással. A tisztálkodás fontos, jó, de a súlyosabb fertőzések egyikének sincs hozzá köze. A HPV nemi fertőzéseket okozó tipusai nem élnek meg a bőrön általában. Ha mégis, akkor onnan azt le nem mosod, mert a bőr szöveteiben él benne. Vagyis nem a felszinen, hogy lemosható lenne.
    előzmény:
    egoka (12)
     
  9. 2004. május 24. 19:4918.
    Chlamidia sokfajta van, de betegséget okozó csak néhány. Sexuális betegséget meg csak egy okoz tudtom szerint. A végbél környékén az pedig nem él meg, én úgy tudom. . . .
    előzmény:
    egoka (16)
     
  10. 2004. május 24. 19:4717.
    Hát. . . . a higénia az fontos. . . . De Chlamydiát nem fogsz azért kapni, mert elmaradt a fürdés :))))))))) A Chlamydia csak belülről megy belülre, ha érted, amit mondani akarok. A kézen nem él meg még egy percig sem. A férjed fütyijének a bőrén sem él meg, ha kézmosás nélkül pisilt, és úgy fogta meg a kigyót. Az kérlek, csak belül él meg. . . És csak valakitől lehet elkapnia. . . . Valakinek. . . . EGYÉBKÉNT nagyon sokszor nagyon sokáig tünetmentes!!!!!!!!!! Van, hogy évekig nem derül ki!!!!!!!!!!! És nehéz kiirtani, by the way, a férjedet is kezelték, mert visszakaphatod, ha őt nem. De nem a fürdéstől fogod visszakapni, hanem a férjedtől. Amúgy meg a közös fürdés, és a közbe-közbe játékok is lehetnek érdekesek :)))))))))))) Ha mindenáron fürödni akarsz, menjetek közösen, és közben már csintalankodhattok is. . . A férjed fog akarni elsőnek fürödni, nem kell majd kérni kétszer :)))))))))
    előzmény:
    egoka (1)
     
  11. 2004. május 24. 19:4216.
    Hál'istennek nálam nem volt még súlyos és időben észrevették, utána pár évre rá meg is született az ép és egészséges kislányom. De mi van, ha nem mentem volna el épp akkor nőgyógyászhoz (teljesen más okból kifolyólag voltam ott)? A chlamydia épp azért olyan alattomos betegség, mert általában nem okoz semmilyen tünetet, viszont, súlyosabb esetekben tényleg meddőséget okozhat. Egyébként utánanéztem, a végbél környékén is tenyésznek ilyen baktériumok, tehát nem kell "hazahozni" sehonnan, egy heves szeretkezéstől is meg lehet kapni, ha a férfi szerszáma véletlenül hozzáér (már bocs a szókimondásért).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281955 (10)
     
  12. 2004. május 24. 19:3915.
    Nyújtom a kezem:)))) Nálam nincs spontán szeretkezés fürdés nélkül. Soha. Sem állandó kapcsolatban, sem más szituban. De persze úgy oldom meg, úgy szervezem a szituációt, hogy a férfinak fel sem tűnik, hogy itt most meg volt tervezve részemről egy gyors fürcsi.
    előzmény:
    bébinyusz (9)
     
  13. 2004. május 24. 19:3714.
    Én nem tudnék egész napos munka és rohanás után fürdés nélkül ágybabújni. . . sőt a barátomat sem engedném be az ágyba: ha mások kedvéért reggel fürdik, akkor legyen szives este miattam is. Hát nem tudom, valahogy ha ezt a szokást megváltoztatjátok, akkor megoldódik a szex-higiénia kérdése is.
    előzmény:
    egoka (13)
     
  14. 2004. május 24. 19:3413.
    Mi mindketten reggeli zuhanyzók vagyunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (6)
     
  15. 2004. május 24. 19:3312.
    Húúúú, úgy örülök, hogy ilyen pozitív megerősítést kaptam tőletek, ezek szerint másoknál is természetes dolog ez. Igen, szerintem is, a férfiak sokszor hordoznak úgy fertőzéseket, hogy észre sem veszik és náluk nyomtalanul el is múlik, mi nők meg szívunk ezekkel. Pl. a HPV vírus közismerten az egyik legveszélyesebb és akár méhnyakrákot is okozhat, pedig ez az egyetlen rákfajta, amelyet a tisztálkodási óvintézkedésekkel és monogám párkapcsolattal meg lehet előzni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_281955
    Torolt_felhasznalo_281955
    2004. május 24. 19:3311.
    ozohat=okozhat bocs az elírásért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281955 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_281955
    Torolt_felhasznalo_281955
    2004. május 24. 19:3210.
    A clamidia nemi úton terjed és meddőséget ozohat ha nem veszik időben észre.
    előzmény:
    nazaret (7)
     
  18. 2004. május 24. 19:329.
    Miffy, neharagudj, ez most hogy jött hogy este nem zuhanyozik itt valaki?:) szeretkezni nemcsak este lehet, márpedig a spontán napközbeni együttlét előtt nyújtsa fel a kezét aki általában elrohan tusolni! (általában, az más ha a doki javasolja)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. május 24. 19:298.
    Sztem az eddig ilegjobb ötlet a "kezdjétek a zuhany alatt". . . . miért is ne? nem kell azt megbeszélni! csak fogjál hozzá TE spontán!

    Én fehér holló vagyok, le is kopogom, mert 29ö év alatt 1x kaptam valamilyen hüvelyi fertőzést, valszeg a férjem hozta haza strandról. . . egy kicsit meg kellett vele harcolnom azért, hogy ne az én hibám maradjon már egyedül! Mivel neki sem volt soha előtte elég nehezen ment a férfi hiúságának hogy beismerje, bizony LEHET hogy ő hozta haza!!! Egy ilyen vita után elrohantam a nőgyógyászomhoz és -szégyen, nemszégyen- elmondtam neki, hogy a pasim nem hajlandó belenyugodni hogy neki is kennie kellene bizony magát! kérdeztem, mit tegyek? erre a doki: hát most pár napig ne béküljön ki vele, ha lehet. . .
    De hálistennek azóta sem volt, és a doki szerint is óriási ritkaságnak számít.

    Minden tiszteletem azoké a csajoké(és pasiké) akiknek sajna ennyi erővel kell viselni a néha párhavonta feltűnő problémákat!:)

    És bocsánat ha elkalandoztam:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 24. 19:237.
    Teljesen igazad van, h ezt kéred tőle. Nem tudom pontosan ez milyen fertőzés, kábé fél órája hallottam először róla, azóta még nem néztem utána. . . . . de természetes, h körültekintő akarsz lenni. A férfiak sokszor figyelmetlenek, talán azt, hogy "ott" is megmossátok magatokat nem feltáltlenül kéne erőltetni, de a kézmosás legalább helyes legyen. Az nem lehetséges, h megkéred, ha lehet ne fogjonkilincset blabla, és mindig nagyon alaposan mossa meg bárhol van a kezét előtte és utána is, nem hsizem h akkor baj lehetne. Ez tényleg hangulatromboló :(
    előzmény:
    egoka (1)
     
  21. 2004. május 24. 19:226.
    Este , lefekvés előtt nem zuhanyoztok????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_163735
    Torolt_felhasznalo_163735
    2004. május 24. 19:205.
    Sziasztok,

    Én a páromnak elmondtam, hogy milyen kockázat ez a kilincs, kézmosás, kézfogás. . stb dolog, azóta Ő is "mániákusan" odafigyel, kézmosás WC előtt, után, nem fogja meg a kilincset, csak kéztörlővel, nem ül le olyan helyen WC deszkára. . stb (bár Ő előtte is ügyelt a kézmosásra, csak az sajna nem elég), tudom hogy kicsit paranoiásan hangzik, de erre mindketten odafigyelünk + rendszeresen használok intim zuhanyt, és 2 éve működik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 24. 19:184.
    Nálunk természetes dolog hogy mindig tisztálkodunk előtte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. május 24. 19:143.
    Szia egoka!
    Nálunk mindig van fürdés előtte.
    Muszáj.
    Nekem is kitalált már a nőgyógyász egy-két problémát, köszönöm, elég volt belőle. Ő is úgy gondolja, hogy spontaneitás-romboló, de megérti, hogy ez nekem miért fontos. Ragaszkodj hozzá, a te egészségedről van szó. A legtöbb nemi betegség olyan, hogy a nők szenvednek tőle, a férfiak meg észre sem veszik, hogy elkaptak valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. május 24. 19:102.
    Például spontánul kezdjétek az előjátékot a zuhany alatt! :o))

    Viccet félretéve sztem az a borzasztó, ha valakinek nincsen igénye a tisztaságra az együttlét előtt és után is!!! Még monogám kapcsolatban is!
    előzmény:
    egoka (1)
     

Címlap

top