Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

P.Coelho:Tizene gy perc

nyusszantó
Létrehozva: 2004. május 23. 21:18
Most fejeztem be ezt a könyvet és érdekelne,hogy akik már olvasták,mit gondolnak róla.Nekem nagyon tetszett.
  1. 2005. Április 25. 13:52126.
    Én sajnos nem voltam. Így nincs is dedikálásom. Pedig de szerettem volna a Veronikát dedikáltatni. . . Az ugyanis az abszolút kedvencem.
    De örülök, hogy nektek sikerült, és ilyen élményekkel letettek gazdagabbak :))
    előzmény:
    /Müzli/ (125)
     
  2. 2005. Április 25. 12:42125.
    Sziasztok!

    Bocs, h. írtátok és nem olvasom vissza. . . :) Voltatok a Könyvfesztiválon? Nekem sikerült dedikáltatnom vele a Zahír c. könyvét. :) Aranyos volt nagyon!:) Mondta h. mosolyogjak, meg nézzem, mekkor tömeg van. :) Az se volt semmi, amíg odáig eljutottam ahol ő állt. . . Mindenki ráncigált, h. az ő könyvét is adjam oda. :) Tényleg nagyon jó író!:) Nekem legjobban a Veronika és az Alkimista c. könyvei tetszettek eddig. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 25. 12:34124.
    Háát, eszméletlenül jókat mondott, és válaszolt Paulo, annak ellenére hogy a Marsi kérdezett tőle én szerintem jó néhány hülyeséget. Ő meg csak mosolygott. Illetve nevetett. Mi mást tehetett volna. Vagy visszakérdezett. Pl. megkérdezte tőle az Anikó, hogy miért nincs gyereke, P. meg visszakérdezett hogy magának miért nincs. . .
    Ha jól emlékszem. Nekem sajnos nincs videóm, csak dvd lejátszóm azzal meg nem lehet felvenni :((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 25. 12:07123.
    Halkan megjegyzem a pódiumbeszélgetést láttam csak egyedül+ a dedikáláson voltam ott. Az előzőn bátorkodtam fordítógéppel bemenni mert nem bíztam az angolomban. A végén inkább hallgattam Coelho-t mint a szinkrontolmácsokat, annyira félrefordítottak néha, befejezetlenül hagytak mondatokat stb. Tudom, baromi nehéz meló, de engem akkor és ott nagyon zavart.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 25. 11:55122.
    Én sem láttam! A francba. . . :-((((((((( Angel, számíthatok rád másolás céljával? Még szerencse, hogy mindenre bőséggel válaszolt, de gyerekek, hogy az a tolmácsnőnek kikiáltott képben nem levő izé milyen béna volt, az őrület! Nem volt a helyzet magaslatán szókincsileg sem, és Coelho szellemi világát sem ismerte. Szóval csak odaállították jópofizni. . . És hogy miért kellett az egésznek franciául mennie, és miért nem angolul, hogy minden második ember érthesse, és ne csak minden tizedik. . . sosem fogom megérteni. Szervezés a béka feneke alatt. . .
    előzmény:
    Angel_fire (119)
     
  6. 2005. Április 25. 08:32121.
    meséljetek már! Nem bírom kivárni a videokazettát :-)
    előzmény:
    Sunshinee (120)
     
  7. 2005. Április 25. 08:30120.
    Láttam, nagyon-nagyon tetszett. A Marsi A. viszont. . .
    :)) Aztán ilyet szólt, hogy nem diétázik ugye?
    Volt vagy éjfél mire véget ért a műsör, álmos is vagyok rendesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190999 (118)
     
  8. 2005. Április 25. 08:06119.
    Nem láttam, de ha minden igaz, felvették nekem. . Már alig várom. Mondjuk egy ilyen hétvége után. . . még mindig vigyorgok! :-) Viszont bármilyen kérdést is teszel fel Coelho-nak, ő NEM tud röviden válaszolni! Csütörtökön a pódiumbeszélgetésen is tízperces válaszokat adott mindenre :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190999 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2005. Április 25. 07:53118.
    Láttátok tegnap este az RTL-en a Fókusz Portrét? Azért felháborító, hogy a normális, kultúrális műsort ilyen későn adják, ráadásul csúszással. Szerintem Coelho szuper volt benne, így szerencsére elnyomta Marsi bánázását, mert ha Coelho csak arra válaszolt volna, amit kérdezett, akkor 5 percnél sem tartott volna tovább az interjú. Meg az az idétlen beszólása, amikor átadta a sütit . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 24. 20:25117.
    Én sajna nem láttam. . . :-(((((((((((((((((( De a nagyim igen. Legalább valaki a családból. . . És hiába keresett, nem látott, pedig tudjátok, milyenek a nagyik, amikor az unokájukról van szó, megsokszorozódik az összes képességük, de sajna nem talált. . .
    előzmény:
    Sunshinee (116)
     
  11. 2005. Április 23. 18:52116.
    Imént mutatták a tv 2-ön a dedikálásról készült riportot, nem volt valamelyikőtök benne? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 23. 17:52115.
    SZIASZTOK!!!!! SIKERÜLT!!!!!!! EZ AZ EMBER, EGY AKKORA EMBER, HOGY ŐRÜLET!!!!!! ESTE BESZÁMOLOK RÉSZLETESEBBEN! ÜDV!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. Április 23. 17:22114.
    Nagyon bután volt megoldva ez az egész. . . Mire odaértem, úgy negyed kettő lehetett, kb ezer ember tülekedett már, sorszámmal és anélkül vegyesen. Ez persze végig így volt. Pár erőtlen próbálkozás ugyan volt, hogy akinek nincs sorszáma, az menjen hátra, de semmi. Nem bírták elzavarni a nm sorszámosokat, így nyomorogtunk kb 2 órán keresztül, mire bejutottam a kettő db biztonsági őr mögé. De megérte. Hihetetlenül kedves volt, megkérdezte a nevem, hogy vagyok, aláírta a könyveimet, és kétszer is megszorongatta a kezem!!!! :-) Fel kell még dolgoznom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 23. 17:19113.
    gratulálok!!!
    előzmény:
    Angel_fire (111)
     
  15. 2005. Április 23. 17:14112.
    Én nagyon örülök neki, és köszi az élménybeszámolót!Remélem a továbbiakban is beszámolsz!
    előzmény:
    Angel_fire (111)
     
  16. 2005. Április 23. 10:53111.
    Benne vagyok a 150ben!!!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2005. Április 22. 17:36110.
    Bepótolhatod, mert a tegnapi Este műsor videója már fent van az mtv honlapján. :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (104)
     
  18. 2005. Április 22. 12:30109.
    Angel, örülök, hogy írtál! Nekem a munkahelyem mellett van szinte a KK, de valami visszatartott tegnap. . .
    Megértelek, a a többeket is, ezzel a szemembe nézéssel, mert a tv-n keresztül is nagyon "ütős" volt emberünk. :-)))))
    A kis huncut hajtincs a tarkóján!!!! :-)))
    Nagyon Férfi, nagyon Ember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 22. 12:17108.
    Igen, igen ott voltam. Indítottam az Indexen még régebben egy Coelho-s topicot, bemásolom ide is amit írtam:
    Nnaszóval. Igazából annyira el voltam már telve az izgalommal a héten, hogy mire odaértem, már teljesen le is lombozódtam. Aztán mikor megláttam a Bartók terem előtt álló tömeget, még jobban lelombozódtam. . De a legjobban akkor, mikor az ajtók kinyitása után kb ötven ember könyökét éreztem a vesémen, a májamban, a képemben, stb. Előttünk állt egy mozgássérült srác, hiába szóltunk, hogy engedjék be, a sok birka csak nyomult befelé. . Úgyhogy kénytelenek voltunk körbeállni, hogy be tudjon menni.

    Zseniális megoldás volt.

    Bent aztán újabb pankráció a székekért, egyébként tök felesleges volt, mert kb 1/3 terem állt- szerencsére a fal mellett, csak a középső sor álló embereitől nem lehetett látni.

    Persze volt pár emberke, aki még így is inkább ácsorgott, hogy ott volt a széke.

    (egy szó jutott eszembe: tipikus)

    Aztán ahogy belépett Coelho, még többen felálltak. Hurrá :-(. Szerencsére a "Mester" észnél volt, mert megkért mindenkit, hogy üljön le a seggére, sőt, elkezdett a helyekről is rendelkezni, ezt pedig kapásból megvétózták a sajtósok (lévén ugye ne üljön a földre eléjük senki)

    Pár laza viccel el lett rendezve az egész, akkor már el is felejtettem a kezdeti kellemetlenségeket.

    Lévai Balázs nagyon buta kérdéseket tett fel, a kedvencem az volt amiben a Camino elindulásának indíttatását kérdezte, vagy valami hasonlót. Na, ha esetleg elolvasta volna a könyvet (ha már interjút készít, ráadásul ugye másodszor), biztosan nem kérdezett volna ilyen butaságot. Eleinte nagyon a csajokon lovagolt (milyenek a csajok, meg, hogy bárokba jár Coelho és miért. . . ááá, kínosan poénos próbált lenni), látszott, hogy fogalma nincs miről is szól ez az egész.

    Szerencsére Coelho minden kérdésére kb negyedórás válaszokkal reagált, így a továbbiakban háttérbe lett szorítva :-)

    Aztán a közönség kérdezhetett, adtak körbe mikrofont. Coelho nagyon türelmesen válaszolt, nagyon látszott rajta, hogy abszolúte távol áll tőle minden olyan dolog, hogy esetleg különbnek/különbözőnek tartaná magát. Nekem nagyon tetszett az egész légkör amit egy pillanat alatt kialakított maga körül. Picit féltem, hogy nagyon "lelkizős" és "spirituális" lesz ez a beszélgetés, de egy teljesen hétköznapi, nagyon kedves, iszonyatosan pozitív emberke állt a színpadon (mert nem fogadta el azt sem, hogy hellyel kínálják, mert akkor a hátul levők nem fogják látni). Csak ültem ott és néztem, arcomon szünet nélküli mosollyal, teljesen meg voltam babonázva.

    Elindultam úgy, hogy mindenképpen dedikáltatni akarok. Az odaúton már leredukáltam " nekem elég ha egyszer a szemébe nézhetek" dologra. Viszont mikor ott voltam, már teljesen megelégedtem azzal, hogy hallhatom a hangját, és azt amit mond!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213317 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_213317
    Torolt_felhasznalo_213317
    2005. Április 22. 11:42107.
    ez az ember tényleg az olvasókért van!
    nem tudom, hogy a pódiumbeszélgetésen ott voltál-e, de P. C. állva beszélgetett, hogy mindenki láthassa (pedig volt kivetítő) és Lévai Balázsnak húsz percet adott, addig kérdezhetett ő, után a közönség, mert mint mondja, ő az olvasók miatt jött :-))))
    és türelemmel dedikált, meg tetszett az is, hogy az felé nyújtott könyves kéz "végét" megkereste, vagyis mindenkinek a szemébe nézett aláírás előtt
    előzmény:
    Angel_fire (106)
     
  21. 2005. Április 22. 11:06106.
    Én megláttam a sok tülekedő hisztis embert, és messziről figyeltem ahogy "elmenekült".

    Viszont letámadtam a kvízes standot. . . már csak a szombati harcot kell túléljem a 150be jutásért :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213317 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_213317
    Torolt_felhasznalo_213317
    2005. Április 22. 10:47105.
    én tegnap olyan kitartóan álltam a Coelho körüli autogramkérők közt, dacolva a táskámat lesodrókkal, a lábamra taposókkal, a hajamba lihegőkkel (én ugyanezt tettem a többiekkel. . . :-)))), hogy A Zahir dedikált példány lett
    :-)))) és nagyon örülök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 22. 09:56104.
    Lemaradtam róla!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (102)
     
  24. 2005. Április 21. 21:41103.
    nagyon-nagyon-nagyon durván jó volt a pódiumbeszélgetés! És a kvízt is kitöltöttem! Szombaton stagediving lesz az első 150be jutásért :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 21. 21:32102.
    KÖZÉRDEKŰ HOZZÁSZÓLÁS, AKI HALLJA ADJA ÁT GYORSAN!

    MA ESTE AZ M1-EN AZ ESTE CÍMŰ MŰSOR VENDÉGE LESZ PAULO COELHO!!!!

    REMÉLEM, MÉG IDŐBEN SZÓLOK ANNAK, AKI LÁTNI SZERETNÉ. (én is most kaptam sms-t)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top