Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

P.Coelho:Tizene gy perc

nyusszantó
Létrehozva: 2004. május 23. 21:18
Most fejeztem be ezt a könyvet és érdekelne,hogy akik már olvasták,mit gondolnak róla.Nekem nagyon tetszett.
  1. 2005. Április 21. 12:11101.
    :DD. . . ha figyelmesen olvasnál. . . :)). . . akkor tudnád, hogy felesleges, mert az is kiderült a regényből, hogy nem ez a megoldás. . ez is félre visz. . . . bár. . . , Te tudod, . . de ott valami bilincsről is volt szó. :)))
    Nekem egyébként sokkal elgondolkodtatóbb volt az a rész, amikor a srác mezitláb gyalogoltatta a lányt a hidegben és ahogy a fájdalom átalakult valami mássá. Talán igy tudják a nagy fájdalmakat, kinzásokat elviselni az emberek. . . más tudat állapotba kerülnek. Mindenesetre ezt inkább kihagynám az életemból. :)
    előzmény:
    nok_apja (100)
     
  2. 2005. Április 21. 07:35100.
    Hmmmm . . . . kéne vennem egy korbácsot????? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363728 (99)
     
  3. 2005. Április 20. 22:3099.
    Pedig ezek a problémák minden nő életében megjelennek, tehát általánosnak mondhatók. . . az egy más dolog, hogy nem mindenkinek adatik meg, hogy átgondolják az életüket. Én úgy emlékszem, hogy nem volt Maria tanulatlan, mert gimnáziumot végzett. :) . . de ez egyátalán nem lényeges. Az pedig, hogy prostituált volt, nekem külön tetszett, mert egy egészen más szemlélettel találkozhattam. Nem is olyan egyszerű, ami annak látszik. Az erotikus részek pedig nagyon jó tanúságok szerintem. Nagyon sok fiatal kiégett szexuakitású ember van. Én nagyon is megértettem a fontosságát az összehasonlításban. Szex, erotika, féjdalom, és szeretkezés. . . ahogy írtad érintés nélkül.
    Én egyféle bibliaként olvastam "a Veronikával "együtt. Olyan gondolatokat tudott megfogalmazni a könyveiben melyek régóta foglalkoztatnak. Életcél , párkapcsolat, útkeresés. . . . mik a fontos dolgok az életben.
    Én azért szeretem, mert olyan sokféleképpen tudja megközelíteni ezeket a kérdéseket. Szerintem azért sikeresek a regényei, mert nem a sikerre törekdett, egyszerűen útkereső és amellett nagyon jó regényíró. Én nem tudok választani, mert mindig az éppen aktuálisan olvasott a kedvencem. Mindegyikben van valami amiért "csak" azt szeretem éppen. :)
    előzmény:
    nok_apja (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 20. 19:0698.
    közben megtaláltam. . . én is gondolkozom rajta.

    Felháborít, hogy hogy képzeli egy k. . . . . g kiadó, hogy ilyen szinten játszik egy tehetséges bölcs író jóhírével és megítélésével.
    előzmény:
    Sunshinee (96)
     
  5. 2005. Április 20. 19:0597.
    A Veronika. . . -t még nem fejeztem be, a 11 prcen viszont ttúl vagyok. Számomra az alábbiak jöttek le 11 perc-ből:

    - két könyv van a könyvben, maga a történet és Mária naplója.
    - egy nagy próbálkozás, hogy egy férfi(az író) miként képes nővé alakulni és eszerint írni. Hogy ez mennyire sikerült, azt nem tudhatom, mert még nem voltam nő. :))) Szerintem nem túl jól, mert a téma, a szererelem már annyira agyonvesézett téma, hogy abban ha valaki újat akar mondani, ábrázolni, akkor helyenként perifériákra szorul. Vagyis olyan dolgokat állít be lényegesnek és fontosnak, amik bár léteznek, de messze nem a legjellemzőbbek. Ezek közé soreolom a könyv utolsó negyedét uraló erotikát és szexualítást. Az erőszakos szexet, az érintés nélküli orgazmust. Ezeket érdekesnek vélem, de messze nem tekintem átlagosnak, általánosnak. De hát végül is ha nem akar az ezerszer leírt klisékbe bonyolódni, akkor kellett találnia egy szokatlan nézőpontot.
    - a Mária naplója ad keretet - a Veronikában is többször előforduló - bölcseleti fejtegetéseknek, esszéknek. Azokkal a bölcs(elkedő) gondolatokkal mondanivalókkal helyenként egyetértek (és bólogatok) aztán helyenként összevonom a szemöldököm és csóválom a fejem, az egyet nem értésem jeleként. Hozzáteszem, hogy abszolút elvonatkoztattam attól, hogy túl. képp, egy tanulatlan, 22 év körüli prosti naplóját olvastam.

    Összességében tetszett, de több dologban nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 20. 18:4496.
    A www. coelho. hu weboldalon van rajta az infó. Ahogy megnyitod az oldalt, rögtön bejön egy ablak, azon olvastam:hogy a P1-es standon található, helyesen kitöltött kvízzel szerezhet az ember magának helyet a szerencsés 150 ember közé, akiknek P. C. 23-án 14 és 16 óra között dedikál a P1-es standnál. (További részletek a helyszínen).
    Ezek után én nem megyek el. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 20. 18:2795.
    Ezt fejtsd már ki bővebben, légyszi! Mert akkor nem jövök vissza Pestre, ha bárki képes ekkora genya nagy pofátlanságot elkövetni!!! És mélységesen felháborítónak tartanám, ha ez tényleg így lenne, és egy picit sem illő ahhoz, amit Coelho képvisel!
    előzmény:
    Sunshinee (90)
     
  8. 2005. Április 20. 09:3894.
    hát, eléggé reményvesztett vagyok (csak az a marhanagy önbizalmam ne lenne, tudom. . . )
    előzmény:
    Sunshinee (93)
     
  9. 2005. Április 20. 08:5393.
    Remélem neked sikerül :)))))))
    De tényleg!
    előzmény:
    Angel_fire (92)
     
  10. 2005. Április 19. 22:0592.
    Micsodaaa? Nem hiszem el. . .
    Szerencsére "valakinek a valakije" leszek, megpróbálom elkapni még csütörtökön. . .
    előzmény:
    Sunshinee (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2005. Április 19. 21:5991.
    Szerintem ennek a kvíznek is csak az lesz a lényege, hogy a végén, a 150 ember fele valakinek a valakije lesz és mindegy, hogy milyen válaszokat fog adni. Talált egyébként valaki valamilyen információt arról, hogy hogy fogják megrendezni a kvízt meg egyáltalán mikor lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 19. 19:2690.
    Egyet értek veled. Ahhoz mit szólsz hogy csak a kvízjátékon kisorsolt 150 embernek dedikál Coelho?
    előzmény:
    Angel_fire (89)
     
  13. 2005. Április 18. 08:2189.
    Nagyon durván jó ez a Zahír. . .

    Pláne annak, aki valamennyire már ismeri az írót, az élettörténetét, és olvasta a könyveit. Minden oldalán ott van Coelho élete.
    Zseniális.

    "az igazi szabadság ugyanis nem az elkötelezettség teljes hiányát jelenti, hanem azt, hogy képes vagy önállóan dönteni, és elkötelezni magad amellett, ami neked a legjobb"

    P. Coelho - A Zahír
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. Április 16. 19:1088.
    Szia Mümi!

    Én tegnap vettem meg, de nincs sok időm az olvasásra most. Így várom a beszámolót :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 16. 18:5287.
    Szia!
    ma beszereztem!!!Alig várom, hogy elkezdjem:)))Majd beszámolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 15. 15:1586.
    Még csak a felénél tartok, és akárki megkérdezi, hogy miről szól a könyv, egyszerűen nem tudom megmondani, mindenkinek azt mondom, hogy ha a végére jutottam, majd elmondom. Az alaptörténet az, amit már olvashattunk különböző helyeken, hogy a sikeres írónak eltűnik a felesége, a háborús tudósítónő, és egy ember van, aki tudhat róla valamit az egy Mikhail nevű ember. Na, és innen bonyolódik a történet, csupa-csupa fontos és értékes gondolattal, amik önmagukban is megállják a helyüket. . . Olvasom tovább, és közben drukkolok, hogy neked is minél előbb meglegyen, és olvashasd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 14. 21:3285.
    Fúúúúúúú, de sárgulok, hogy még nem tudtam megvenni. . . . . . . . . :)))))Remélem, tetszik a könyv nektek!
    Beszámolót!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 14. 20:5784.
    na jó, leírom én is, hogy megvettem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 14. 20:0183.
    Ez azt jelenti, hogy 1842 Ft ért vettem meg 2500 helyett!
    előzmény:
    Duncsi (82)
     
  20. 2005. Április 14. 20:0182.
    Sziasztok!

    Megjelent Coelho új könyve "A Zahír"

    A Váci úton, a Lehel térnél, a Lehel piactól ha mentek a Dózsa Gy. út felé, a piac után másfél háztömbnyire van egy belső udvar, KÖNYVDISZKONT van kiírva. Ha itt bementek, az udvar leghátsó részében, egy pincehelyiségben van egy ex libri nevű könyvesbolt, itt minden könyv 26%-al olcsóbb, mint máshol, és kapható az új COELHO könyv is.

    Nyitvatartás hétköznap fél 5 ig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. Április 14. 20:0181.
    Sziasztok!

    Megjelent Coelho új könyve "A Zahír"

    A Váci úton, a Lehel térnél, a Lehel piactól ha mentek a Dózsa Gy. út felé, a piac után másfél háztömbnyire van egy belső udvar, KÖNYVDISZKONT van kiírva. Ha itt bementek, az udvar leghátsó részében, egy pincehelyiségben van egy ex libri nevű könyvesbolt, itt minden könyv 26%-al olcsóbb, mint máshol, és kapható az új COELHO könyv is.

    Nyitvatartás hétköznap fél 5 ig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 13. 20:4880.
    Nekem Az alkimista és Az ördög és Prym kisasszony történetileg kicsit elvontabb, mint a többi, de mégis rengeteget ad. Olyan gondolatok vannak bennük, amelyek mindenkiben valahol megvannak, csak ki kell takarítani az utat hozzájuk azzal, hogy elolvassuk.

    Remélem benne lesz valamelyik könyve (én a Veronikát szeretném nagyon) A nagy könyv Top 100ban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317019 (76)
     
  23. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. Április 13. 20:4579.
    Jelentem, én is megvettem ma reggel A Zahirt!!!:-)))))))))))))

    Képzeljétek, reggel beszáguldottam 8 után a Libribe, és akkor jöttem rá, hogy csak 10-kor nyit. És azt hittem, megáll a szívverésem, amikor megláttam, majdnem elsírtam magam, amikor a kezembe fogtam. És annyira ottvan ez a könyv is! Pedig még csak az elején tartok. Hosszú éjszakám lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384791 (73)
     
  24. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 13. 20:1678.
    sziasztok!

    Tudtam, hogy be kellett volna ugranom a könyvesboltba ma!!!!:(((((((
    Tegnap fejeztem be a Veronikát, és nekem most ez van a toplista első helyén. Azonnal kölcsön adtam Anyumnak, hogy olvassa el. (ő sajnos depresszióban szenved, remélem őt is megfogja, mint engem)

    Zahírra már nagyon vágyom! Gondolom, azért lett több, mint 2000 Ft, mert ez a könyv sokkal vastagabb, mint a többi. . . . vagy rájött a kiadó, hogy adhatja drágábban is. Mert azért kellemes volt, hogy 1890 egy könyv, nem pedig 3000, mint a többi.
    (ráadásul nekem van pedagógus igazolványom, és az Alexandra boltokban 10 % jön le minde könyv árából. . . . . legalább ennyi jár, ha már közalkalmazott vagyok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. Április 13. 17:4077.
    Az ördög és a Prym kisasszonyt még nem olvastam. Az Alkimista nekem eddig a legkevésbé tetszett. Egy pásztorfiú kalandtörténete, ezért nekem túlságosan meseszerű. De mint a többi Coelho könyvnek, ennek is van olyan mondanivalója, ami megmozgathat, megváltoztathat az emberben vmit.

    Leírnád az író nevét aki írta a Mit keresett. . . című könyvet?
    Kiváncsivá tettél!
    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317019 (76)
     

Címlap

top