Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

P.Coelho:Tizene gy perc

nyusszantó
Létrehozva: 2004. május 23. 21:18
Most fejeztem be ezt a könyvet és érdekelne,hogy akik már olvasták,mit gondolnak róla.Nekem nagyon tetszett.
  1. 2005. Április 6. 08:4051.
    még mindig ezen vigyorgok :-)))
    előzmény:
    Angel_fire (50)
     
  2. 2005. Április 6. 08:1150.
    Igen, én csak magyarul jelentem meg :-) Bár pár német nyelvű fórumon is ez a nevem :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (46)
     
  3. 2005. Április 6. 08:1049.
    Örülök, hogy ilyen hatással voltam!! :-))
    Íme még egy kis jó hír:április 15-től kapható A Zahir című új Coelho-regény.
    Az idei könyvfesztiválon viszont ő a díszvendég!
    PAULO COELHO PROGRAMJA 2005. április 21. , csütörtök 16 órától, a Bartók teremben: Pódiumbeszélgetés, ahol Lévai Balázs kérdezi a fesztivál díszvendégét, Paulo Coelhót. 17. 30-tól, a Bartók teremben: Budapest Nagydíj átadása – Demszky Gábor adja át a díjat Paulo Coelhónak, a fesztivál díszvendégének, laudációt tart Popper Péter 2005. április 23. , szombat 13 és 14 óra között, a Brahms teremben: Ferch Magda kérdezi Paulo Coelhót legújabb regényéről, A Zahirról 14 és 16 óra között, az Athenaeum Kiadó P1-es standjánál: Paulo Coelho dedikál
    előzmény:
    Sunshinee (44)
     
  4. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 5. 21:3848.
    De ciki:))))Jól beégtem:)
    előzmény:
    Sunshinee (47)
     
  5. 2005. Április 5. 21:3047.
    Szia.

    Jaj, nem, az Angel_fire nem egy Coelho könyv címe. Ezért nem hallottál róla. . . Ez a név az egyik hozzászóló hölgyé itt a fórumon. Ő is Coelho rajongó. Tőle hallottam elöször erről az íróról.
    Köszi az infót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252115 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 5. 21:1346.
    Szia!
    Erről az Angel-fire-ről még nem hallottam. . . . magyarul is megjelent?
    Egy másik toicban olvastam, április végén jön Coelho M. országra, és dedikál. . . és megjelenik most áprlisban egy új könyve( "életem fontos könyvei" a topic címe)
    előzmény:
    Sunshinee (44)
     
  7. 2005. Április 5. 13:4645.
    Sziasztok!

    En is olvastam mar tobb Coelho konyvet, nekem tetszettek :)
    Bar a 11 perc kevesbe :)
    előzmény:
    Sunshinee (44)
     
  8. 2005. Április 4. 20:1944.
    Sziasztok!

    Én Angel_fire-nek köszönhetem Coelho művei iránti rajongásomat. Tavaly nyáron néztem meg a bemoldalát, és annyira megfogott az amit ott olvastam(dolgok, amiket megtanultam az élettől), hogy addig nem nyugodtam míg el nem olvastam az egyik könyvét.
    Persze az elején még szkeptikus voltam egy kicsit, mert ritkán fordul elő hogy egy írónak több könyve is tetszik egyszerre. De alaptalanul :) Most éppen a Veronica meg akar halni c. könyvét szeretném megszerezni. Már alig várom hogy elolvashassam. . .
    Angel_fire-nek meg ezúton is köszönöm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. Április 4. 19:3943.
    SziasztoK!

    Olyan jó lenne, ha újra éledne ez a topic!!
    Én pár hete vettem akezembe Coelho műveket. Az alkimista kivsit csalódás volt, lehet, hogy azért mert "akkorát" vártam tőle. . . viszont a 11 perc nagyon tetszett! Holnap irány akönyvesbolt, és beszerzem az összes Coelhot:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 11. 22:4442.
    hihetetlenul jok ezek a gondolatok, amiket leirtal.

    en most olvastam el a heten a Tizenegy percet es a Veronikat. szerintem megvaltoztattak az eletemet.
    előzmény:
    Angel_fire (34)
     
  11. 2005. január 29. 23:1441.
    örülök :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185694 (40)
     
  12. 2005. január 29. 23:0840.
    jo könyv. . . Coleho rajongó lettem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. január 29. 23:0539.
    Paulo Coelho is the Guest of Honour at the 12th International Book Festival Budapest, where he will be rewarded with the Budapest Grand Prize.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 27. 11:1338.
    csak a Mágust olvastam, nagyon jó!
    Az Ötödik hegyre én is vadászom :)
    előzmény:
    nyusszantó (36)
     
  15. 2004. október 27. 09:3937.
    Szia Manóka*!
    Én is úgy jártam, hogy májusban olvastam az első könyvét és nyáron elolvstam az összes többit. Egy könyvvel kb1-2 nap alatt végeztem és amint kölcsönkaptam a következőt ez újból bekövetkezett. Még nem volt más olyan író, akinek minden könyve ennyire tetszett volna. Szóval mi Coelho-rajongók tartsunk össze:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190999 (32)
     
  16. 2004. október 27. 09:3336.
    Szia Angel_fire!
    Köszi a tippet, az oldal benn van a kedvencek között. Te olvastad a Mágust vagy az Ötödik hegy-et?Ha igen, úgy a távolból is irigyellek. Próbálom antikváriumban beszerezni, de asszem ezzel nem vagyok egyedül így valaki mindig elhappolja előlem:))Ha végre én lelnék rá valahol. . .
    előzmény:
    Angel_fire (29)
     
  17. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2004. október 7. 09:1935.
    Sziasztok,

    Nincs meg esetleg valakinek file-ban a Mágus vagy az Ötödik hegy nem feltétlenül magyarul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 27. 10:2534.
    Képzeld magad mindig a másik helyébe. Ha szűkösen érzed magad a bőrében, valószínűleg neki is szűk. A legboldogabb embereknek nem szükségszerűen van mindenből a legjobb: csak mindenből a legjobbat hozzák ki, amivel életük során találkoznak. ˇ A boldogság csalóka azoknak, akik sírnak, azoknak, akik fájdalmat okoznak, azoknak, akik már megélték. Csak így lehet igazán megbecsülni az embereket, akik életünk részei voltak. ˇ A szerelem egy mosollyal kezdődik, egy csókkal nő, és egy teával végződik. ˇ A legjobb jövő az elfelejtett múlton alapszik. Nem élhetsz jól, ha előbb nem felejted el a múlt csődjeit és fájdalmait. ˇ Amikor megszülettél, sírtál, és mindenki körülötted mosolygott. ˇ Éld úgy az életed, hogy mikor meghalsz, te legyél az egyetlen, aki mosolyog, és mindenki körülötted sírjon.

    előzmény:
    Angel_fire (33)
     
  19. 2004. szeptember 27. 10:2433.
    Paulo Coelho: Dolgok, amiket megtanultam az élettől ˇ Hogy nem számít, mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor. És ezért meg kell bocsátanod neki. ˇ Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához. ˇ Hogy nem kell megváltoztatnunk barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak. ˇ Hogy a körülmények és a környezet hatnak ránk, de magunkért csakis mi vagyunk felelősek. ˇ Hogy vagy Te tartod ellenőrzés alatt a tetteidet, vagy azok fognak Téged. ˇ Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt, szembenézve a következményekkel. ˇ Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel. ˇ Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják, hogyan mutassák ki. ˇ Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni. ˇ Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged teljes szívével. ˇ Hogy sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok: tragédia lenne, ha ezt elhinné. ˇ Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki. Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak. ˇ Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg, hogy megvárja, míg összeragasztod. ˇ Talán Isten úgy akarja, hogy találkozzunk sok nem hozzánk illő emberrel, mielőtt találkozunk az igazival. Így mikor végre találkozunk vele. Tudunk majd hálásak lenni ezért az adományért. ˇ Amikor a boldogság kapuja bezáródik, egy másik kinyílik, de sokszor olyan hosszan nézzük a zárt kaput, hogy nem vesszük észre a számunkra kinyitott kaput. ˇ A legjobb fajta barát az, akivel sétálgathatsz vagy beülhetsz egy kapualjba, anélkül, hogy egy szót is váltanátok, és amikor elváltok, úgy érzed, hogy ez volt életed legjobb beszélgetése. ˇ Igaz, hogy nem tudjuk igazán, mink van, amíg el nem veszítjük, de az is igaz, hogy nem tudjuk, mi az, ami hiányzik, amíg nem birtokoljuk. ˇ Egyetlen perc kell, hogy megsértsünk valakit, egy óra, hogy megkedveljen minket, egy nap, hogy megszeressük, de egy egész élet, hogy elfelejtsük. ˇ Ne a külsőségekre adj, becsapnak. ˇ Keresd meg azt az embert, aki mosolyt csal az arcodra, mert csak egyetlen mosoly kell ahhoz, hogy fantasztikussá tegyen egy rossz napot. Találd meg azt, akitől a szíved mosolyogni fog! ˇ Vannak olyan pillanatok az életben, hogy annyira nagyon hiányzik neked valaki, hogy szeretnéd kiszakítani az álmaidból a valóságba, hogy megölelhesd. ˇ Álmodj, amit csak akarsz; menj, ahova szeretnél; légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van és csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél. ˇ Kaphatsz elég boldogságot, hogy kedvessé tegyen, elég nehézséget, hogy erőssé tegyen, elég fájdalmat, hogy emberivé tegyen, elég reményt, hogy boldog lehess.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_190999
    Torolt_felhasznalo_190999
    2004. szeptember 27. 10:0632.
    Sziasztok,

    Ahhoz képest, hogy csak szeptember 18-án tudtam meg, hogy létezik a Világban egy Coelho nevű író, már e rövöd idő alatt rögtön a kedvenc íróm lett. :)) Még aznap elrohantam a könyvtárba, ahonnan azonban rendszer átállás miatt nem tudtam kölcsönözni, de nem adtam fel, mert hétfőn visszafutottam, és bár először az Alkimistát szerettem volna elolvasni, mert azt a címet olvastam Soma egyik nlc-s levelében, és valahogy olyan hú ezt a könyvet meg kell ismernem érzésem támadt. Nos ez a könyv nem volt ugyan a könyvtárban, de Az ördög és Prym kiszasszony igen. Szinte befaltam a könyvet, és rá két nappal elrohantam a városba és megvettem az Alkimistát. Meg kell mondanom, hogy nem csalódtam benne. Most szombaton meg beszereztem másik két könyvét, és bizony legszívesebben most is azt olvasnám. Sőt ha már elolvastam mind, akkor el fogom megint, mert olyan mondatok vannak benne, amiket szerintem bizony 2-szer is meg kell rágni, jól el kell az értelmében mélyülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 27. 09:5231.
    Jaj dehogy! Ez csak a címe! Olvasd el az első két oldalt, és rájössz, hogy nemhogy kidobni nem fogod, letenni sem!
    Coelho egyik legjobb könyve!!! :-)
    előzmény:
    barr (30)
     
  22. 2004. szeptember 27. 09:5030.
    Halihó !

    8 vagy 9 évvel ezelőtt Franciaországban dolgoztam egy áruház könyvosztályán és akkor jelent meg az Alkimista. Annyian megvették, hogy végül én is megvettem egy nagyon szépen illusztrált kiadást. Számomra az Alkimista olyasmi alapmű lett, mint pl. A kisherceg. Sokáig érdekelt a könyvkiadás és mikor hazajöttem akkor is néztem szaklapokban az eladási listákat. Az Alkimista több mint 3 évig vezetett !! Valószínűleg nem hiába.

    Azt írja már meg nekem valaki, hogy hogyan lehet elolvasni egy olyan könyvet, ami arról szól, hogy valaki meg akar halni ( Veronika). Nem tiszta depi az egész? Nem ugrom ki az ablakon olvasás közben??

    Előre is köszi a választ. Üdv Barr
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 27. 09:3929.
    az egészen más :-)
    Az Alkimista c. Coelho könyvből készült filmet még csak most forgatják.

    Nyusszantónak ajánlom a www. coelho. hu oldalt, bár azon sincs rajt minden megjelent Coelho-könyv, csak az Athenaeum által kiadottak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (26)
     
  24. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 27. 01:3428.
    Vik tudja a választ? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (26)
     
  25. 2004. szeptember 16. 11:2327.
    Szóval kiolvastam Az ördög és Prym kisasszonyt is, ami szintén nagyon tetszett:)HA tud valaki még magyarul megjelent Coelho könyvet, örömmel és köszönettel venném, ha megírná.
    Kismancsnak: én sajnos nem tudom a választ, de remélem egy másik idelátogató tudni fogja.
    Olvassatok sok-sok Coelho-t!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (26)
     

Címlap

top