Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mitől szeretnek valakit?

Cseresznye70
Létrehozva: 2012. Április 5. 01:24

Éppen arról vitatkoztam valakivel, hogy vajon lehetséges-e az, hogy valaki, aki eddig élete során megfordult sokféle társaságban ( iskola, munka, baráti társaságok) , de addig sehol sem fogadták be, egyik napról a másikra megváltzohat-e ez, és onnantól kezdve mindenhol szeretik? 

Anélkül, hogy az illető tett volna valamit érte, nem változtatott a hozzáállásán, a viselkedésén?

Azt gondolom erről, hogy nem lehetséges. Vagy lehet szerencséje? Bár ez nem szerencse kérdése. 

Mi erről a véleményetek?

  1. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 6. 20:5156.

    Bizonyára lehet ilyen is.

    Viszont furcsának találom azt, ha  adott környezetben senki sem szeret.Senki emberfia nincs aki szerint te egy szerethető ember vagy.

    És különösen azért , mert a példánál maradva  "( iskola, munka, baráti társaságok)"- ról van szó.Tehát egy eléggé széles körben mozgó személy lehet az illető.

    Nagyon lesújtó lehet.

    Igazából nem is tudom elképzelni sem.

     

     

    előzmény:
    Cseresznye70 (1)
    2012-04-05  01:24
  2. 2012. Április 6. 20:3855.
    No igen, errol van szo, ezt jol megfogalmaztad. 
    előzmény:
    -1- (54)
    2012-04-06  20:02
  3. -1-
    -1-
    2012. Április 6. 20:0254.
    Ó igen, nem azért kell változtatni, hogy valakit szeressenek, hanem azért kell változtatni, hogy az egyén szeressen.
    előzmény:
    hutchi (53)
    2012-04-06  18:20
  4. 2012. Április 6. 18:2053.
    Az ember termeszetesen valtozik es valtoztat is, de nem azert kell valtozni, hogy egy kozossegben "szeressenek" vagy, hogy befogadjanak, es semmikepp sem a kozosseghez kell igazodni (mar belsoleg), hanem elsosorban sajat magunkhoz. Persze bizonyos kulsosegekben alkalmazkodni kell egy kozossegen belul is, de nem ezek a lenyegesnek mondhato valtozasok, hanem inkabb a szemelyisegfejlodes, ami viszont nem kozossegfuggo.  
    előzmény:
    -1- (49)
    2012-04-06  09:44
  5. 2012. Április 6. 14:4652.

    Érdekes és elgondolkoztató válaszokat írtatok.

    A saját tapasztalataitokra voltam-vagyok kíváncsi, hogy nálatok ez hogy van.  Úgy látom, sokan közületek megtapasztaltátok mindkét oldalt.

    S úgy látom, nem is lehet azt sem kijelenteni, hogy csak az egyéntől függ, vagy csak a társaságtól...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top