Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kábítószert keverhettek két lány italába, egyikük meghalt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 30. 13:04
A rendőrség feltételezése szerint kábítószert kevertek két 17 éves lány italába, majd egy budapesti, belvárosi hotelben valószínűleg megerőszakoltak őket március 22-én; egyikük két napja meghalt.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. március 30. 17:12101.
    Egyetértek.
    előzmény:
    Shardul (99)
    2012-03-30  17:00
  2. 2012. március 30. 17:09100.

    Sajnos igazad van. 12 év alatt egyszer sem volt razzia azokon a helyeken, ahová én jártam/járok bulizni :( Viszont talán azzal kiszúrható lenne (viszont nem megoldhaó), hogy a rendörök megnézzék a pupillatágulást zseblámpával - elég sok mindenkit haza lehetne zavarni, nem feltétlenül csak azokat, akiknél van cucc :)

    Az sem ártaana, ha a razziák (ha lennének) kiterjednének a személyik ellenőrzésére, hogy ki nagykorú és ki nem, mert mint az előbb írtam, tele vannak a diszkók 15-17 éves pelyhesekkel...

     

    előzmény:
    ÁgicaT (98)
    2012-03-30  16:50
  3. 2012. március 30. 17:0099.

    Nem azt mondom, hogy ne menjen senki sehová, hanem azt, hogy ha odafigyel az ember, akkor esélyesebb, hogy nem történik baja :)

    Mai napig járok bulizni diszkóba, és nem egyszer látom, hogy a sok kiscsaj miket művel, hogyan viselkedik lerészegedéséhez vezető szűk 2 órában. Simán otthagyják a félig teli poharakat a pulton, a párkányokon negyedórákra, majd miután táncoltak a tömeg közepén egy sort, vagy visszajöttek a wc-ről, minden fenntartás nélkül kortyolnak bele. Saját példa: ha a barátnőmmel ketten megyünk, felváltva (!) megyünk pisilni; a bárpultnál iszom meg az italomat és vagy megiszom és utána megyek táncolni, vagy a pultnál táncolok úgy, hogy közben figyelem, ha valaki a poharam közelébe megy. Nem egész este nézem csőlátással :)

    Szerintem az sem mindegy, hogy valaki cicikidobósban vonaglik, magát simogatva egy pasi előtt ezerrel pillogva és vigyorogva, vagy normálisan táncol és max. viszonoz egy mosolyt  (és nem, nem vagyok prűd, vagy vaskalapos, csak tudom, hogy ha kurvaként viselkedek, akkor nagyobb sikerem van a pasiknál, viszont olyanokat is bevonzok, akiket pont nem kéne). És ha elég részeg egy csaj, akkor drogok nélkül is megtörténhet a baj, nem kell feltétlenül Gina.

    A bemutatófilm kedves ötlet, de nem mindegy, hogy zsebtolvajlást mutatnak be, vagy bedrogozást. Gondolom (nem történt még meg velem) egyik pasi tereli a figyelmet, a másik meg mögüled teszi a drogot a pohárba. Én, ha valaki beszélgetni akar, akkor kézbe fogom a poharat, úgy fordulok oda. Mondhatnám, hogy alap, de ezek szerint mégse, pedig annak kéne lennie.

    Azt pedig, hogy valaki valamit el akar venni tőled, nos, ha nem rappergatya van rajtad, akkor simán érzed, hogy valaki a zsebed körül taperol, akármilyen finoman is csinálja :)

    De lehet, hogy én vagyok csodabogár, mert velem sosem történt semmi rossz a szórakozóhelyeken, és mégis tök jól éreztem magam amellett, hogy ésszel buliztam :)

    Sajnálom a lányokat, de valahol ők is, a szülők is - és ha már itt tartunk, a szórakozóhelyek biztonságiőrei is hibásak, mert még mindig nem értem, hogy elvileg 18 év alattiakat be sem szabad engedni az ilyen szórakozóhelyekre, mégis tele van 15-17 éves csitrikkel majdnem az összes. Aztán meg jön a csodálkozás, hogy ez történik, vagy rosszabb (lásd West Balkan). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334066 (81)
    2012-03-30  15:34
  4. 2012. március 30. 16:5098.
    Hiába van razzia. Abban a pillanatban, amikor leáll a zene, felkapcsolják a villanyt, hogy akkor most ellenőrzés, mindenki hajítja le a földre a nála lévő cuccot, így a motozásnál senkinél nem találnak semmit, és senki nem fogja tudni bizonyítani, hogy kinek a zsebéből pottyant ki a több zacskó cucc.
    előzmény:
    Aurelianne (88)
    2012-03-30  16:03
  5. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2012. március 30. 16:3897.
    Sajnalom a lanyokat.
    En mindig vallom hogy nem vagyok rasszista, de...aki feketekkel/arabokkal osszefekszik az ne panaszkodjon. Nincs jo hiruk, es iszonyuan naivnak kell ahoz lenni hogy valaki osszeszurje veluk a levet.
    Persze izlesek es pofonok...de en itt nem is a borszinukrol beszelek hanem a mentalitasukrol. Nem eppen lagyszivu, romantikus alkatok akik a noket a tenyerukon hordozzak. Ugy tekintenek a nokre mint egy darab husra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. március 30. 16:3596.

    Sajnálom, hogy felizgattad magad. Nem ez volt a célom, csak a zt szeretném kideríteni, mi a megelőzés módja. A történet vége nem illik a képbe. Ha egy ember annyira nincs magánál, hogy csak egy felvételről tudja meg, mi történt vele, akkor képtelen arra is, hogy haza navigálja magát. Ha igaz a mélygarázs, a nőknek ott kellett volna magukhoz térni.

    Egy újabb kérdés is felvetült, sajnálom. Valaki egy olyan helyen követ el erőszakot , amiről tudja, hogy be van kamerázva?  

    Csak arra tudok gondolni, ha ez így igaz, a 3 fickó is be volt drogozva. 

    előzmény:
    Steffie (93)
    2012-03-30  16:13
  7. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. március 30. 16:2495.
    A mi városunkban folyamatosan van razzia. És nagyon sokszor ki is ürítették a helyeket mondván, hogy túl sok ember tartózkodik az épületben, tűz esetén menekülési szempontból nem megfelelő a létszám. Bár többnyire tűzoltók jöttek razziázni és nem rendőrök..
    előzmény:
    bababetű (91)
    2012-03-30  16:07
  8. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. március 30. 16:2294.

    Mivel megvan a két emberpéldány, akik ezt művelték, talán felőlük megnyugodhatunk, jó ideig nem lesz alkalmuk újra ilyet tenni. De...hiába verjük az asztalt, lila fejjel üvöltve, hogy ilyet nem szabad csinálni, és kampóra a latrokkal, tudnunk kell, latrok mindig lesznek. Egy dolgot tehetünk, mi magunk igyekszünk elkerüln i az olyan szituációkat, ahol nagy esélyünk van rá, hogy bajunk eshet.

    Ha a tóparton ott a tábla, hogy tele van krokodillal, és még el is mondják, akkor akkor sem megyek bele fürödni, ha olthatatlan vágyat érzek erre. 

    Ha mégis bemegyek, kockáztatva, hogy krokitáp legyek, és ez meg is történik, az én felelősségem. Rendben, hogy a barátaim megbosszulnak, és kinyiffantják az állatot, de ez nem segít rajtam.

    De a tóban ott van a többi kroki, és ha mégegy olyan ostoba akad, aki a figyelmeztetés ellenére bemászik közéjük... 

    előzmény:
    Steffie (66)
    2012-03-30  14:45
  9. 2012. március 30. 16:1393.

    Minden szintről minden felvétel meg lett nézve. A mélygarázsban ismerte fel magát, ahogy ki volt fektetve egy motorháztetőre. Hogyan kerültek haza? Azt csak a jóisten tudja, ugyanis ott már nincs kamera.

    Undorítónak találom, hogy azt nézitek, hol hazudok én, vagy hol hazudhattak a lányok, úgyhogy befejeztem. Nem kell elhinni. Ki-ki raktározza el magában, aki elhiszi, és vigyázzon. Ha csak egy eset is megelőzhető így, már megérte, hogy felmenjen a vérnyomásom a hozzáállásotoktól!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (89)
    2012-03-30  16:04
  10. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. március 30. 16:0892.
    Menjünk ezen a logikán. tehát a leányka beleegyezik az aktusba a szállodai szobában. OK, nem erőszak. Akkor mi a bús bánatos lófaxnak kellett neki beadni a halálos mennyiségű partidrogot? Ha már előtte önként kufircolt. Nem érzed az ellentmondást?
    előzmény:
    div (73)
    2012-03-30  14:52
  11. 2012. március 30. 16:0791.

    Régi szép idők. De komolyan. Amikor volt razzia. Nyilván akkor is megvették zsebre a rendőröket....ma már azt sem tudják, hogy mi az a razzia.

    Mert mindenkinek joga van mindenhez.

    előzmény:
    Aurelianne (88)
    2012-03-30  16:03
  12. Torolt_felhasznalo_334066
    Torolt_felhasznalo_334066
    2012. március 30. 16:0590.

    "mert tű okozta nyomokat nem találtak az elhunyt lányon. "

     

     

    Ez volt a cikkben, úgy tűnik nem olvastad jól.  

    előzmény:
    DymuniaD (85)
    2012-03-30  16:01
  13. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. március 30. 16:0489.
    Rendben, fogadjuk el, a 3 fickó összejátszott a pultossal. Eleve mérgezett kávét kapott a két nő. Bár eléggé életszerűtlen. Tehát megkapják a bedrogozott kávéjukat, filmszakadás. Honnan tudják, hogy a mélygarázsban lerendezték őket? Hogyan kerültek az egyikük lakására, ahol másnap ébredtek? 
    előzmény:
    Steffie (69)
    2012-03-30  14:48
  14. 2012. március 30. 16:0388.
    Sziasztok!

    Két kamaszlányom van tehát ezzel állandó izgalom az életem

    Amire én kiváncsi lennék az az, hogy vajon a rendőrség miért nem tesz semmit a szórakozóhelyek biztonsága érdekében. Miért fizethetik le őket a tulajok, miért nincs soha razzia. A PÉNZ fontosabb mindenkinek, mint a biztonságos szórakozás. Ezek a nyavalyás szerek miatt sehol sincs biztonságba senki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. március 30. 16:0287.
    Nem hiszem, hogy ez lenne a nagy átlag... A hírekben mindig csak arról lehet hallani, hogy milyen szörnyűségek történtek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 30. 16:0286.

    Egy kissé vaskalaposabb, rendpártibb, keményebb véleményt ejtenék meg e dologgal kapcsolatban.

     

    Ha egy fiú, vagy leány, nő vagy férfi esetében bárki használ bármiféle tudtamódosító szert, ami által könnyedén elérheti azt, hogy visszaélhet a másik kiszolgáltatott, magatehetetlen állapotával, megerőszakolja, megcsonkítja, szerintem a létező legsúlyosabb büntetéskombinációt érdemli. Ugyanúgy fizikailag kasztrálni kéne, mint a gyerekeket megrontó pedofilokat (a papokat is!!), valamint életfogytig tartó kényszermunkára kéne ítélni fő büntetésként. Sajnos az idétlen emberjogvédők miatt még a kasztrálás sem bevett gyakorlat, akkor hogyan lehetne az az életfogytig tartó…

     

    Sajnos az éjszakában mozgó ismerőseim egyöntetű véleménye szerint iszonyatosan sokan használnak valamiféle kábítószert, tudatmódosító készítményt, és sokszor a fiúk és a lányok veszik be azokat, amik órákra filmszakadást okoznak náluk, mert „tök izgi, tök jó”. Brrrrrrrr… szörnyű!

    Hetente sokezer leányt és fiút (!!) használnak úgy szexuális tárgyként, hogy azoknak csak halovány sejtésük van arról, hogy történhetett velük valami… vagy még sejtésük sincs… :(((

     

    Nem értek egyet azokkal, akik teljes mértékig a leányokat hibáztatják. Biztosan nem ártatlan mimózák, de gondoljanak bele abba, ha a saját leányukkal történne valami hasonló.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  17. 2012. március 30. 16:0185.
    Azt hittem, már csak nekem fog feltűnni ez a pár "apró" ellentmondás. Tűnyomok meg GHB, aha.
    A "szakértők" minden ilyen "randidrogos" történetre kapásból rávágják, hogy biztos Gina, pedig milló más dolog lehet.
    előzmény:
    div (30)
    2012-03-30  14:05
  18. Torolt_felhasznalo_334066
    Torolt_felhasznalo_334066
    2012. március 30. 16:0084.

    Senki nem veszi össze senkivel..

     

     

     Pont az a lényeg hogy nem kell rettegni vagy mindent figyelni..., mert senkit nem véd meg egy ilyen esettől.   Nem végletekben kell gondolkodni.

     

    Fizikálisan mozog az áldozat, de nincs eszénél. 

     

    Leírták milyen esetekben fordul elő, tehát nem csak diszkókban. 

     

     

     

     

    Ez a lényeg: 

     

    ""Ezek pszichoaktív anyagok, amelyekkel nem egyszerűen elkábítják a nőt, hanem egyfajta paszszív euforikus állapotot idéznek elő - magyarázta Zacher Gábor. - Ezt tulajdonképpen úgy kell elképzelni, mint ahogy egy robot viselkedik. A bedrogozott személy magánál van, és rávehető bizonyos dolgokra, irányítható. Képes felállni, menni, ha megfogják a kezét, akkor még a kocsihoz is ki lehet vezetni. Ez a külső szemlélő számára" 

    előzmény:
    Anda39 (82)
    2012-03-30  15:45
  19. 2012. március 30. 15:5083.

    Azért nem hiszem, hogy állandóan rettegnünk kellene, ha beülünk egy étterembe, vagy egy cukrászdába, kávézóba, hogy valaki belekever valamit az italunkba.

     

    Nem hiszem, hogy ez az általános.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334066 (81)
    2012-03-30  15:34
  20. 2012. március 30. 15:4582.

    Olvasom a cikk idézetét, és újra elolvastam a topikindító cikket, amiben meg ez van:

    " A szóvivő közölte: arra gyanakszanak, hogy valamilyen ópiátszármazék lehetett a gyilkos szer.  - és a másik idézet:

    " Több toxikológust megkérdeztünk, mindannyian a GHB-re, vagyis a szlengben Ginának nevezett dizájner drogra gyanakszanak. A szer a bevétel után szinte perceken belül eszméletvesztést okoz, "lenullázza" az ellenálló képességet."

    Namost Zacher Gábor másként írja le a drog hatását, ráadásul nem is tudják, melyik kábszert adták a lánynak. Addig meg felesleges itt összeveszni bárkinek bárkivel.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334066 (76)
    2012-03-30  14:58
  21. Torolt_felhasznalo_334066
    Torolt_felhasznalo_334066
    2012. március 30. 15:3481.

    Az alapok .....

     

    Nincs erre semmi biztosíték. Sok perverz vagy egyéb állat nem a kurvás csajokra bukik...és nem pont a diszkókban történik meg , ahogyan a mellékelt cikkben is írták.

     

    Szóval akkor elvileg senki ne menjen sehova!:)))

     

     

    A lényeg bárkivel, hangsúlyozom, bárkivel megtörténhet, most nem csak szexuális indok miatt, hanem kirabolják, anyagi indokok miatt vagy ilyesmi..hogy elkábítják.

     

    Az is hülyeség hogy figyelsz...volt ilyen témában egy bemutató film, a sok okos azt gondolta ő figyel... No hát mindegyiktől simán elvették ami kellett és ő figyelt és még be sem volt drogozva... Ebből kiindulva hiába figyelsz...mert ugye senki nem úgy ül egy asztalnál hogy csak az italát nézi csőlátással...!:))) 

     

    Nem a viselkedés vagy az öltözködés miatt történik , ez butaság. 

     

    Amikor beülsz egy étterembe és nem látod a pultot, simán lehet hogy valaki arra sétál, mert a pultos millió más dolgot csinál közben... szóval simán valakinek szerencséje van, van aki meg nem tehet róla és megesik vele egy ilyen szörnyűség. 

     

     

    Akivel nem történt ilyen az örüljön ennek. 

     

     

     

    előzmény:
    Shardul (78)
    2012-03-30  15:12
  22. 2012. március 30. 15:3080.
    Igazad van, én a lányokat is hibáztatom a helyzetért. Ha nem mászkáltak volna éjszaka idegen pasikkal, akkor nem történhetett volna ez meg. Ettől persze még a férfiak szemetek és bűnösek, de most én nem ezt a részét boncolgatom. Lehet, hogy van olyan drog, amitől úgy viselkedik az ember, mintha mi sem történt volna, de nem ilyenről írtak, ill. nem írták egyértelműen, hogy ilyenről van szó ebben az esetben. Úgyhogy csak általánosságokról lehet cseverészni.
    előzmény:
    Steffie (66)
    2012-03-30  14:45
  23. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. március 30. 15:2379.
    Ő már semmit,de van egy barátnője,aki viszont eltudja mondani mi történt és az is kiderül,hogy volt e a halott lány szervezetében drog.
    előzmény:
    div (73)
    2012-03-30  14:52
  24. 2012. március 30. 15:1278.

    szia!

    Ne haragudj, nem kötözködésből, de az alapok diszkóban:

    - sose menj egyedül diszkóba (nincs, aki figyeljen rád és az italodra)

    - ha LEGALÁBB ketten mentek, egyikőtök OTT MARAD az italoknál, míg a másik pl. pisil

    - ha leteszed a poharadat/üvegedet FÉL SZEMED MINDIG RAJTA LEGYEN, különben bedrogozhatnak 

    - sose viselkedj kihívóan (értsd kurvásan, ahogy a mai kiscsajok szoktak), pláne a külföldiekkel (mondhatnám, hogy azért, mert bedrogozva hotelben ébredhetsz...) 

     

    És ezt most NEM a Te hsz-edhez:

     

    A lentebb említett kávézós eset is elég megrázó, de az is elkerülhető, mert vajon hogyan került a kávéba a drog? A fiúk tették bele? Hogyan került annyira közel a kávéspohárhoz egy VADIDEGEN ember?

    Ha meg a kávézó pultosa is benne volt, az viszont már nem kivédhető. De a többit az ember lánya (emlékezve az anyai figyelmeztetésekre, pl: "láttad a Kékfényben, mi történhet!!!!!!" és a saját józan eszemre hallgatva elkerülheti. Ennyi. Ezt nem kell ragozni szerintem :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334066 (76)
    2012-03-30  14:58
  25. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. március 30. 15:0477.
    Igazad van.
    előzmény:
    turrita75 (41)
    2012-03-30  14:13

Címlap

top