Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 ESKÜVŐ

Mona
Létrehozva: 2012. március 24. 15:55

Sziasztok ! 

 

lagzi jövőre ? nekünk igen :) várok mindenkit , akinek szintén ekkor lenne

 

 

Mona  

  1. 2013. szeptember 5. 13:452226.

    Sziasztok Lányok,

    tanácsot kérni jöttem.  Mi hamarosan vendégek leszünk egy esküvőn, ami Budapesten nagyon elegáns helyen lesz megtartva.

    4-en magyünk, szerintetek mennyi nászajándékot illik adni minimum?

    Persze senki zsebébe, vagyis nászajándékába nem akarok turkálni, de talán jobban tudjátok, hogy mi az ami "illik".

    Előre is köszönöm.

  2. Zee
    Zee
    2013. szeptember 4. 14:192225.

    Szia!

     

    Előre bocsátom, hogy nem bántásból írok, nekem is nemrég volt az esküvőm. Nem gondolod, hogy a menü túlságosan hétköznapi, egyszerű? Ez egy nagyon fontos nap és gondolom neked is ugyanolyan különleges, mint nekünk is volt és ezért csodálkozom rajta. Valami töltött vagy göngyölt husi esetleg különlegesebb pácban...

    Én vidéki vagyok lehet ezért is tartom távol magam az ilyentől :) Bár anno az unokatesómnak is ilyesmi volt a menü vidéken, már akkor is csodálkoztam.

    előzmény:
    Kingucsi (2223)
    2013-09-03  17:43
  3. 2013. szeptember 4. 14:082224.

    Sziasztok :-)

     

    Kéthete volt a lagzink nagyon jol sikerült :-)

     

    Gratulálok azoknak akiknak már volt és jo készülödést akiknak most lesz :-)

  4. 2013. szeptember 3. 17:432223.

    Sziasztok Lányok!

     

    Én is új tag vagyok itt a fórumon. Információ gyűjtés céljából lettem tag. Jövő évben lesz az esküvőm, de már most keresgélek, szervezgetek és nézelődök. (Esküvőszervezői tanfolyamot végeztem, de ettől függetlenül nem tartom úgy hogy könnyebb dolgom lenne mint bármelyikőtöknek )!!!!

    Felírtam az ***-ra hogy keresek zenekart, vőfélyt és videost. Jött is szép számmal ajánlat. Van is egy videos jelöltem aki nagyon tetszik viszont hátha van valamelyikőtöknek tapasztalata is róla...BK video Berecz Károly - Debrecenből! Ha valaki tud róla jót vagy rosszat szivesen fogadom a tanácsokat.

    Illetve ajánlatot kérnék tőletek is zenekar vagy zenész terén, kinek melyik volt és mennyire volt megelégedve vele? Hátha találok valami nekünk valót! :D

    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

    Az esküvőről egy kicsit:

    Mikepércsen (Debrecentől 8km) lesz megtartva. Mi ugyan a párommal Fehérváriak vagyunk, de az én családom - többek között a szüleim is - zöme része odavalósi arra a vidékre. Ezért nem volt kérdés számunkra, hogy ott lesz tartva a lagzi. Így viszont a szervezés nem lesz egy egyszerű dolog és ezt már most látom! :)

    A polgári szertartás otthon lesz a szüleimnél a kertben, a lagzi pedig a kúltúrházban. Díszítés terén nekem már régó tetszenek a plafonról lelógó színes lampionok, ezért azt mindenképpen szeretnék. A színvilág még nem dőlt el teljesen vagy citromsárga-zöld vagy pedig narancssárga-zöld díszítés lesz. Én iszonyatosan lila - és abból is az egészen sötét lila - párti vagyok, de lebeszéltem magam róla mert néztem dekorációkat és nagyon sötét hatású volt az egész terem. A világos lila ami inkább mályva meg nem tetszik...szóval így fájó szívvel de lemondtam a kedvenc színemről.

    120fős a lista...hát hogy ebből hányan jönnek el azt még nem tudjuk. A meghívót már nagyon rég megtaláltam, egyből beleszerettem! Arról teszek is fel egy képet! :D

    A menünk van még meg amit ott a faluban a házinénik és hölgyek készítenek, istenien főznek és nagyon guszta amit csinálnak!

    -Újházi tyúkhúsleves

    -Töltött káposzta cserépedényben kemencében sütve-főzve

    -Sertéspörkölt nokedlivel és savanyúval

    -Rántott hús, rántott gomba, rántott karfiol, sült tyúkok és csirkék szintén kemencében sütve

    -Köretek: Kukoricás rizs és petrezselmes krumpli

    Éjfélkor:

    -visszajönnek a sültek

    -Hurka és kolbász lesz még mustárral

     

    Hát talán "röviden" most ennyi!

    Nagyon szívesen veszek tanácsokat és észrevételeket!!!!

  5. 2013. szeptember 3. 15:592222.
    Nekem(ünk) jövőre lesz! Már a fix dátum is megvan 2014. 09. 06.!!!! Már most nagyon izgatott vagyok miatta!
    előzmény:
    Mona (1)
    2012-03-24  15:55
  6. 2013. szeptember 3. 13:262221.

    Sziasztok!

    Már régen írtam én is és az esküvőnk óta már több, mint 3 hét eltelt.
    Nagyon jól sikerült minden, tökéletes volt, még az időjárás is, életem eddigi legszebb napjként emlékszek vissza az esküvőnkre :)
    Azt tanácsolom az esküvő előtt állóknak, hogy ne izguljanak, nincs miért, hiszen csak olyan emberek vesznek majd Titeket körül, akik szeretnek és Veletek egytütt örülnek. Habár én azt hittem, végig fogom izgulni és pityeregni az egészet, meglepő módon végig boldogság és nyugalom töltött el. Jó készülődést!
    A frissen asszonnyá lett társaimnak pedig sok boldogságot kívánok!! :)

  7. 2013. szeptember 3. 13:112220.
    Nem akarlak elkeseríteni, de van aki ott tartotta és sok rosszat írt róla.
    előzmény:
    mosi07 (2219)
    2013-09-03  12:33
  8. 2013. szeptember 3. 12:332219.

    Sziasztok!

     

    Van valakinek tapasztalata a szegedi Borostyán birtokkal?

    Mert mi ott fogjuk tartani az esküvőnket, és elég furán állnak hozzánk.
    Plusz pénzt kérnek a kerekasztal terítésért (36 ezerFt), meg csak tőlük lehet székszoknyát bérelni (nem olcsó), és a dekoros max masnit hozhat.

    A kihelyezett esküvő helyszínbiztosításáért, és a köztéri lámpák bekapcsolásáért is plusz pénzt kérnek. 

    A gyerekeket meg 6 éves kor felett teljes árunak, 6 alatt 50% kedvezménnyel száolják. De ebben benn van a 1-2 éves is, pedig előzőekben azt mondták, hogy 2 év alatt nem számolják a gyerekeket.

    Ja, és 1 héttel az esküvő előtt találták ki ezeket a plusz költségeket, úgy, hogy előtte semmiféle szóbeli, vagy írásos tájékoztatást nem kaptunk. 

    A szállásre semmiféle kedvezményt nem adtak, holott az összes (9db) szobát kibéreltük.  Mindezek mellett egyáltalán nem profin állnak hozzá, és nagyon megkeserítik az esküvő előtti utolsó hetünket.

    Ha tehetném, máshova mennék, de ugye erre már nincs idő.

    Szóval kíváncsi vagyok, csak velünk ilyenek, vagy van valakinek hasonló tapasztalata velük.

    Pár hónapja volt tulajdonos váltás, lehet ez az ok, nem tudom. 

  9. 2013. szeptember 2. 09:342218.

    Szia!

     

    Nekünk júniusban volt Szendehelyen a Szepi Fogadóban.

    Ez Váctól kb. 10 km-re van, a dombok között.

    Nagyon profik, külön rendezvénytermük van a lakodalmak lebonyolítására.

    A terembérlet és a díszítés (virág nem) benne van az árban, te csak elmondod milyen színt, asztalt, stb szeretnél és gyönyörűen megcsinálják. Nekem pink volt, arról tudok képet küldeni, de egyébként van honlapjuk is, ott van egy csomó kép.

    A kaja finom, a kiszolgálás remek, a személyzet fantasztikus.

    Mivel ez a hely panzió is, vannak szobák, ez sem gond.

    Itt idén 8.500Ft/fő volt az ár. Ebbe benne volt a terem, a díszítés (mivel akciósan foglaltuk, a virág is), a  'welcome-kaja' - amit ráadásul mi vittünk, de gyönyörűen tálalták - , a több fogásos vacsora, meg az éjféli kaja, a felszolgálás és nekünk egy ingyen szoba, amit már pénteken el lehett foglalni. Ital standolás alapján ment, pálinkát és bort lehetett vinni. Utólag tudom mondani, hogy átlag fogyasztású vendégsereggelegyáltalán nem fizettünk sokat és teljesen korrektek voltak.

     

    Nyitótáncnál elmentünk tánctanárhoz 3x, a párom felvette, ahogy a tanárral eltáncolom, párszor elgyakoroltuk és utána ez alapján otthon nyomtuk! :)

    Azt ajánlom kb. 2-3 hónappal a lagzi előtt menjetek, vagy kezdjetek gyakorolni és min. 2 naponta legalább egyszer nyomjátok el, mert nagyon hamar törlődik! :)

    előzmény:
    .::::::. (2214)
    2013-08-29  11:41
  10. 2013. szeptember 2. 08:032217.
    Ja és amúgy rengeteg röviditalunk (pl. nagyon jó minőségű házi pálinka) maradt, szóval ha esetleg még azzal nem vagytok meg vagy ilyesmi és érdekelne, akkor üzizzetek priviben, segíthetnénk egymásnak!

     

    puszi és jó készülődéstmindenkinek :)

    orsi

  11. 2013. szeptember 1. 17:162216.
    Szió, Nekünk a Petneházy Huszárcsárdában volt tegnap, nagyon tudom ajánlani őket, nagyon korrektek, nagyon finom a konyhájuk, nagyon tudják mi a dolguk :) Ja és Budapesten van viszont teljesen a 2. kerület szélén gyönyörű zöldövezetben, pár szobájuk is van! Szuperek!!!!
    előzmény:
    .::::::. (2214)
    2013-08-29  11:41
  12. 2013. augusztus 31. 22:372215.
    Mi youtubos videókból vágtunk össze magunknak egy nyitótáncot+saját ötletek.
    előzmény:
    .::::::. (2214)
    2013-08-29  11:41
  13. 2013. augusztus 29. 11:412214.
    Sziasztok

    Nekünk jövö nyaron lesz az esküvönk, de sajnos még nem talaltunk megfelelö helyszint. Budapesten és Pest megyében keresgélünk. Mar nézegettem netröl egy csomot, de kevés helyen irnak arakat, ahonnan meg kérek ŕrajŕnlatot, nem mindig vŕlaszolnak. Amit meg kinéztünk, és elmentünk személyesen is érdeklödni, abban csalodtunk, ugyhogy nem foglaltuk le.

    Nektek hol volt (lesz) az esküvötök?Tudnatok segiteni, hogy hol mennyibe kerül a vacsora, éjféli vacsora és az italfogyasztas, illetve ha van, akkor a terembérlet?

    A mŕsik dolog, amihez ötletem sincs, az a tŕnc. Lesz nyitotŕnc, menyasszonytŕnc meg gyertyafénykeringö is, de nem tudom, hogy fogjunk hozzŕ.
    Ti mit tŕncoltatok? Egyedül tanultŕtok be vagy tŕnctanŕrhoz jŕrtatok elötte? Mennyi idö alatt lehet felkészülni, ha egyikünk se tud tŕncolni?
  14. Torolt_felhasznalo_463324
    Torolt_felhasznalo_463324
    2013. augusztus 28. 22:122213.

    Sziasztok!

     

    Gratula mindenkinek akinek mostanában volt van lesz az esküvője! 

    Nekünk jövőre lesz tavasszal. Mivel sokan kölzületek már rengeteg tapasztalattal rendelkeznek a szervezésben, a segítségeteket kérném. Mindenféle szolgáltató javaslatot nagyon szívesen fogadnék, pl zenekar, fotós, ceremóniamester, akiket szívesen ajánlanátok mert bevált. (esetleg ki az akit nem árt elkerülni) Ja, Budapestre kellenének 

     

    Előre is köszi minden ötletet, hasznos tanácsot! :) 

    előzmény:
    Mona (1)
    2012-03-24  15:55
  15. 2013. augusztus 28. 16:002212.

    Sziasztok!

     

    Még új vagyok, de esküvőre készülünk, igaz csak jövőre. Visszaolvasva láttam, hogy Clavis-nak a Nádas pihenőparkban volt az esküvője.

    Mivel mi is ott szeretnénk, jó lenne valami információ róla. Milyen volt a szervezés, az étel, az ital elég volt-e, s ha kérdezhetek olyat, kb mennyibe került? Ft/fő.

    Köszönöm előre is. 

  16. 2013. augusztus 26. 11:412211.

    Hahó!

     

    Sehol senki?? Tudom, mindenki szervez-rendez-rohan ezerrel, de nagyon leült a topik... 

    Mi hazaértünk épségben a nászútról, remélem mindenki szerencsésen hazatér majd külföldről (remélem egyikőtök sincs Egypitomban...vagy akárhol a csődbement irodával...)

     

  17. 2013. augusztus 14. 12:302210.

    Sziasztok!

     

    Napraforgó2013: szép volt a terem, a ruhád és a gyűrűpárna is! Nem is gondoltam, hogy a gyűrűket ilyen csodásan is be lehet vinni :)

     

    Garvil: látszik, hogy jól éreztétek magatokat a kreatív fotózáson is! Nyilván a nagy nap feszkója már nem bántott titeket, ez látszik is. A kutyusotok zabálni valóan édi :) a csizmádért még mindig oda vagyok... :)

     

    Bordorozsa: kitartást még erre a pár napra, és sok boldogságot nektek is! Kívánom, hogy minden rendben legyen aznap, és minden úgy sikerüljön, ahogy megálmodtátok!

     

    Mindenki másnak pedig kitartó szervezkedést és jó visszaszámolást kívánok :) mi pénteken indulunk Tunéziába nászútra egy hétre. Kérlek, drukkoljatok, hogy ne most akarják a kormányt leváltani, és a világukat "megváltani" :) Puszi mindenkinek!

     

     

  18. 2013. augusztus 14. 07:542209.

    Sziasztok!

     

    Sok boldoságot kivánok akiknek már volt esküvöjük :-)

     

    nekünk most szobaton lesz már izgulunk :-)

     

    ma megyek probára haj,smink ,ruha már várom hogy ujra felvehesem a ruhámat :-)

  19. 2013. augusztus 13. 21:162208.

    Drága Fórumozók!

     

    Tartoztam még Nektek ezekkel a kreatív képpekkel, melyeket esküvőnk után 10 nappal készítettünk! Nagyon örülök neki, hogy nem sajnáltuk rá az idő! Nektek is csupa szívből javaslom az esküvő utáni kreatív fotózást! :-)

    előzmény:
    Garvil (2013)
    2013-06-19  07:33
  20. 2013. augusztus 13. 20:502207.
    Szép voltál egy zugolvasó.
    előzmény:
    Napraforgó2013 (2206)
    2013-08-13  11:04
  21. 2013. augusztus 13. 11:042206.

    sziasztok!

    nagy a csend mostanában, gondolom sokan még szrevezkednek és nincs egy szabad percük sem, a többiek meg még a nagy napukat pihenik ki.

    Szombaton megvolt a mi nagy napunk is! Megérte a rengeteg szervezés és munka, mert minden csodálatos volt, mindekinek elállt a szava a helyszíntől és tőlem is :):):) De beszéljenek helyettem a képek!

    Kívánom, hogy mindeki olyan bolfog legyen, mint mi!! 

    előzmény:
    Mona (1)
    2012-03-24  15:55
  22. 2013. augusztus 8. 18:072205.

    Sziasztok!

     

     

    Rég nem írtam, de mindig nézegettem hátha írt valaki. Sajnos mostanában mindenki eltűnt egy kicsit ígyhát arra gondoltam, hogy megtöröm a „csendet”.

     

    Szeptember 21-én lesz az esküvőnk és szinte már minden megvan. De csak szinte.

     

    Így majdnem a végére tisztázódott bennem, hogy mi a fontos. Például nem okoz álmatlan éjszakát, hogy milyen legyen a hajam, sminkem meg ilyenek, mert sok helyen olvastam, hogy ezen agonizálnak és napokat pocsékolnak az életükből erre. Hangsúlyozom, hogy senkit sem szeretnék ezzel megbántani. Na de arra jutottam, hogy rábízom magam a fodrászra, kozmetikusra, próbálgatjuk és majd csak alakul.

     

    Nekünk nincs esküvőszervezőnk. Iszonyat drága. Meg senki sem fog emlékezni a díszítésre. Szerintem.

     

    Nálunk kb 40-45 ember lesz. Csak az igazán fontosak, csak akik igazán szeretnek minket és mi is őket. Nem lesz szinte!!!! senki sem meghívva a családból - csak a szülők és a testvérek. Nem hívtunk meg senkit csak azét, mert illik, mert így szokták. Nem, nem és nem!!! Ez a mi napunk lesz.

     

    A meghívókat mi készítettük, pedig nem vagyunk túl ügyes kezűek, de mindenki nagyon dicsérte és örült neki. Egy krém színű papírra (A4 , 160g/m2) kinyomtattuk a szöveget. 3 részre hajtottuk a papírt, úgy ahogy a hivatalos leveleket szokták. Bal oldalon felül, jobb oldalon alulra ragaszottam 10 cm átmérőjű tortacsipkét. Természetesen félbehajtottam előtte, hogy a papír mindkét felén látszódjon. A tetejéből ferdén kivágtam egy kis darabot, kilyukasztottam, abba belefűztem a szatén szalagot és szépen átkötöttem az egészet vele. Egyszerű, nagyszerű és könnyű. 1330 Forintunkba került.

     

     

    A szervezkedés elején konkrét elképzeléseim voltak a díszítésről. Aztán elkezdtem kutakodni az interneten, mert nem találtam az eredeti tervekhez alapanyagot és rátaláltam arra az oldalra, amit a múltkor mutattam. eskuvorederacio.hu Arra gondoltam, hogy megnézem mit árulnak hátha találok valami ihletet. És láss csodát. LAMPIONOK!!!! Mindig imádtam őket. Ezek a plafonról fognak lógni. Csokibarna és almazöld. Sőt itt még csipkeernyőt is találtam megfizethető áron.

     

    Az asztal sem lesz túlvariálva. Fehér terítő, barna organza asztalifutó és almazöld gyöngyök. Találtam zöld alapon fehér pöttyös szalvétát is.

     

    Én készítem az ültető kártyát is, ami maga lesz a szalvétagyűrű is. Kettőt egy csapásra. Ez is kijött kb. 1500 Forintból.

     

    A teraszra 5 literes befőttes üvegbe fogok tenni tömbgyertyákat és leteszem a földre őket. Természetesen a teraszon is lesznek lampionok csak ott nagyobbak, mint bent.

     

    Na nagyjából ennyi jutott most eszembe.

     

    Igérem tényleg teszek fel képeket.

     

     

    Hátha tudtam valakinek segíteni.  

  23. 2013. augusztus 8. 11:302204.
    Kíváncsi leszek, hogy neki milyen ötlete támad
    előzmény:
    Bagota84 (2203)
    2013-08-08  08:08
  24. 2013. augusztus 8. 08:082203.

    Szia!

     

    Én sem arra a nagyon vékony dekorgumira gondoltam. Azt hittem,hogy van vastagabb is. Azóta megoldódott a probléma. Egy dekoros srác elkészíti. Azért köszi.

    előzmény:
    zsuzstyiny (2202)
    2013-08-07  10:10
  25. 2013. augusztus 7. 10:102202.

    Sziasztok!

     

    Engem még nem ismertek, csak jövőre megyek férjhez, de nagy lelkesedéssel olvasom a fórumotokat

     

    Bagota84 kérdésére én annyit mondanék, hogy ez nem dekorgumi. Legalábbis én ilyen vastagot még nem láttam belőle!

    De miért nem próbáljátok ki hungarocell lapból?

    Az merev, van tartása, festhető. Igaz, hogy a kivágásnál óvatosan kell vele bánni, hogy ne törjön el, de egy sniccer és egy ügyes kezű vállalkozó szellemű biztosan megoldja a problémát  

     

    Én utazással foglalkozom, ha bármelyikőtöknek még keresés alatt van a nászút, szóljatok! A ti okos tanácsaitokért, ötleteitekért cserébe szívesen és nagy lelkesedéssel segítek 

    előzmény:
    Bagota84 (2173)
    2013-07-25  18:30

Címlap

top