Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 ESKÜVŐ

Mona
Létrehozva: 2012. március 24. 15:55

Sziasztok ! 

 

lagzi jövőre ? nekünk igen :) várok mindenkit , akinek szintén ekkor lenne

 

 

Mona  

  1. 2013. július 14. 21:122151.
    Ez hasonlonak tunik: http://royalszalon.hu/ronald-joyce-royal-deluxe?ga llery_id=47 Azt nem tudom, milyen szinben van nekik, de a legtobb ruha nem hofeher naluk, ugyhogy talan sikerrel jarsz. Nagyon jofejek voltak velem a szalonban.
    előzmény:
    mosi07 (2148)
    2013-07-14  14:00
  2. 2013. július 14. 20:402150.

    Azzal nem veszítesz semmit, ha megpróbálsz alkudozni, max. nem jön össze. Esetleg, ha van most még időd, nézz körül még 1-2 helyen.

    Egyébként nem biztos, hogy kiadják 3-4x, állítólag az én ruhámat tavaly vette meg a szalon a forgalmazótól (előtte volt egy majdnem ugyanolyan modell, csak azt egy menyasszony megvásárolta), és mikor áprilisban voltam lefoglalni, akkor azt mesélték, hogy ez nem egy népszerű darab, mert eddig én vagyok az egyetlen, akinek arra esett a választása.

    Persze lehet, hogy ez csak duma volt, de én naiv vagyok és elhiszem

    előzmény:
    viragok12 (2146)
    2013-07-14  10:56
  3. 2013. július 14. 14:582149.

    Sziasztok!

    Rég nem írtam de azért én is olvastalak Titeket.

    Szóval Tesómtól kölcsön kaptam a gyűrűpárnájukat. Ő a saját esküvőjükre bérelt ruha mellé kapta ajándékba a szalonban. Nagyon jó módszert mutatott a kötözésre és nem gubancolódik össze. Tuti módszer, próbáljátok ki. Megpróbálom értehetően elmagyarázni. Na, tehát: mintha a cipőfűződhöz hajtanál két nyuszifület úgy hajtsd meg a két szalagot a párnán. Egyik gyűrűt az egyik nyuszifülre, a másikat a másik fülre aztán mint a ciőkötés utolsó fázisa. És nagyon könnyű kibontani. Tényleg.

    Nálunk a gyűrűt a polgárin az egyik keresztlányunk, a templomin a másik keresztlányunk (ők ketten lesznek a koszorúslányok) fogja behozni. A gyűrűpárna alján van egy kis szalag, ahova a kis kezüket be tudják dugni, tenyérrel felfelé. Hát így lesz nálunk megoldva.

    Gondoltam hátha valakinek adhatok jó ötletet.

     

     

    Nálunk is zajlik a szervezkedés. Majd írok nemsokára többet is.

     

     

    Jó készülődést mindenkinek. 

  4. 2013. július 14. 14:002148.

    Sziasztok!

    nekünk szeptember elején lesz az esküvőnk, és a ruhám még mindig nincs meg. Kinéztem magamnak egyet, de az orrom elől vitték el a szalonból, azóta sem találok olyat, sehol sem.
    A ruha egy pronovias ruha a 2008-as kollekcióból, Dalmacia, de Saboya és Amanda is nagyon tetszik, a lényeg, hogy csipke, ejtett vállú legyen. Ekrü színűben keresem. Ha valaki tud ilyet, akkor szóljon légyszíves, nagyon fontos lenne.

    köszi 

  5. 2013. július 14. 11:172147.

    Szia! 

    Szerintem kérdezd meg! Illetve nem tudom, hogy a többi kelléket (menyecske) is onnan bérelnéd? Mert akkor még esélyes, hogy kapsz kedvezményt.

    Nálam konkrétan úgy jött ki, hogy volt 2 menyasszonyi ruha, 1 menyecske ruha, fátyol, és mellény az Uramnak ami a menyecskeruhához passzolt. És ezek összesen kerültek az egy ruha árába!!!

    (Bár nyilván szalonfüggő, hogy mennyi kedvezményt ad.)

    előzmény:
    viragok12 (2146)
    2013-07-14  10:56
  6. 2013. július 14. 10:562146.

    Sziasztok!

     

    Én még csak a ruhakeres fázisában tartok és lenne hozzátok egy kérdésem mert valószínüleg ti már tapasztaltabbak vagytok.

    Esküvőnk jövő júniusban lesz de én már most meg kell hogy találjam a ruhám mert külföldön élek és legközelebb az esküvő előtt 1-2 héttel fogok hazamenni. Internetről, valamint itt külföldön nem szeretnék vásárolni, szóval mindenképp otthon bérelnék.

     

    1 hete Veszprémben megtaláltam az igazinak gondolt ruhát, gyönyörű, jól is áll, kb 25 felpróbált ruha után erre mondtam azt hogy IGEN.

    Ez egy Maggie Bridal ruha és új modell.

    Kölcsönzési ára 130.000 forint!!

    A bérlési árát kicsit sokallom, főleg, hogy ez oké, hogy idei új modell de jövőre már valószínű nem fog új modellnek számítani. Csak egy a sok tavalyi modell közül. Úgy viszont főleg sokallom a 130.000 ftot.

     

    Szerintetek érdemes bepróbálkozni a kölcsönzőben, hogy oké, hogy idei új modell bla-bla-bla és ezért 130.000 a bérlés, de ez jövőre már egy valószínűleg 3-4szer viselt tavalyi modell lesz és akkor miért is kell nekem a mostani új árát kifizetnem?

     

    Amúgy felhívtam a bp-i Maggie Bridalt és ott 190.000ért meg lehetne venni, de hát ez már nem fér bele a keretbe.

     

    előre is köszi a tippeket!

  7. 2013. július 14. 10:492145.

    Pénteken kiosztottuk az utolsó meghvíót, végre vége :)

    Páromnak május-június vizsgaidőszak volt, így akkor csak egyet-egyet tudtunk átadni, az elmúlt 2-3 hét meg erőltetett menet volt.

     

    Összeírtuk a menetrendet (eső esetére is), meg a feladatokat, szerencsére nincsen sok vissza.

  8. 2013. július 14. 10:362144.

    Nálunk a pap 2 variációt ajánlott:

    - vagy a sekrestyében odaadja neki az egyik tanú, nála lesz a gyűrű, és gyűrűhúzáskor ő adja oda

    - vagy a koszorúslány (vagy vki más) a gyűrűhúzáskor odaviszi gyűrűpárnán

     

    Egy kikötése volt: ő nem fog a szalag kicsomózásával szórakozni :)

     

    Nálunk egyébként az egyes verzió lesz, ugyanis nincsenek koszorúslányok.

     

     

    A polgári szertartáson is két verziót ajánlottak:

    - vagy az anyakönyvvezető előtti asztalon lesz, ekkor jöhet szóba a gyűrűpárna (nálunk egyébként a szertartás idejére adnak, ha kérünk)

    - vagy a tanú adja át gyűrűhúzáskor.

     

    Nálunk a második verzió lesz, ugyanis vagy az anyakönyvvezető asztala előtt lenne a fogadalom és a gyűrűhúzás, ekkor lenne a gyűrűpárnán a gyűrű, vagy pedig a terssz közepén lesz (nekünk ez ttetszett jobban), ekkor viszont arrébb állunk, nem közvetlenül az asztal előtt, és így praktikusabb, ha a tanú lép oda, és adja át a gyűrűket.

     

     

    Lényeg a lényeg, szerintem ez minden papnál/anyakönyvvezetőnél egyéni, megbeszélés kérdése.

    előzmény:
    Gingerr (2143)
    2013-07-13  23:04
  9. 2013. július 13. 23:042143.
    Nekünk koszorús lányunk nem lesz, de a gyűrűk párnán lesznek...ilyen esetben ki hozza be őket? Valamelyik tanú? Vagy az elején kell odaadni a papnak/anyakönyvvezetőnek?
  10. 2013. július 13. 21:032142.

    Koszi Lanyok,

    rendeltem egyet, majd kiderul mekkora, itt ahol epp vagyok nincsen annyi szalon, mert nem szokas kolcsonozni, a boltokban pedig csak idoponttal lehet a jo draga ruhakat probalni,  egybol fatyollal. De ez hosszas moka, nem ertem ra, majd kiderul, remelem jo lesz :) 

     

    Köszönet-ajandekos otleteket tudnatok meg mondani? low-cost megoldasosakat foleg. :)

    Illetve textil szalvetat szeretnek berelni, de nem talalok sehol, van aki esetleg berelt? (Budapest) 

     

    Parnara en se kotoznem, nalunk a pap nem is engedi a parnat, mert olyan sokszor racsomozodott :)  

  11. 2013. július 12. 14:172141.
    Nem kell felkötni, aztán bogozhatod remegő kezekkel. Szépen csak ráhúzod, a párnáról ugysem tud leesni, minek azt kötözni?
    előzmény:
    lzsuzsann@ (2138)
    2013-07-11  22:13
  12. 2013. július 12. 11:222140.

    Sziasztok!

     

    A fátylat egész egyszerűen próbáld meg, csak úgy fogod látni meddig ér hátul és előrehajtva. Ha neten néztél ki valamit, menj el egy szalonba és ott próbálgass több félét, ott megmondják a centiket is

     

    A fésűk nagyon stabilak! Nekem nem volt nagy kontyom, a fejem közepére, szinte simán be volt beszúrva, mégsem esett ki. Igaz én nem táncikáltam benne, a szertartások után kivettem.

     

    A gyűrűpárnán a gyűrűkön csak többször átfűztük a szalagokat, nem mertünk bogot kötni rá, nehogy a kellő pillanatban ne bírjuk leszedni.

     

    Köszönő ajinak Merci csokikat vettünk és csináltam rá pluszban papírt az esküvő színével, mintájával, dátummal és egy rövid köszönő mondattal. Sztem nagyon szép lett!! Tudok feltenni képet, ha valaki érdekel. (Akár a gyűrűpárnáról is 'meló' közben )

     

    Megbeszéltük a fotóssal, hogy minden családról csináljon képeket, miután pedig elkészülnek a képek, akkor minden család kap egy fotót rólunk, egyet magukról, plusz egy kézzel készített, hímzett hűtőmágnest. Nagyon szerettünk volna valami maradandót adni, de így egy családban 3-4 db egyforma aji lett volna, így kapták a csokit (mégis ott rögtön kapjanak valamit) és utólag meg meglepi lesz

     

  13. 2013. július 12. 10:512139.

    Szia!

     

    Mi nem csomóztuk, masniztuk rá, hanem a gyűrűn egyszerűen csak áthurkoltuk a szalagot, és a koszorús lánykánk úgy fogta a párnát, hogy a szalag végét odafogta a párnához. Így nem estek le.

    Szép párna amúgy :) Rózsaszínben utaztok? 

    előzmény:
    lzsuzsann@ (2138)
    2013-07-11  22:13
  14. 2013. július 11. 22:132138.
    Ez lesz a gyűrűpárnánk, csak azt nem tudom, hogy egy szalagra hogyan lehet felkötni egy gyűrűt. Ti hogy csináltátok akinek ilyen volt?
  15. 2013. július 11. 20:262137.

    Szia!

     

    Én világ életemben úgy képzeltem a fátylamat, hogy a tarkómnál lesz. Ahhoz képest egy hajpróbával a fejemen elmentem a szalonba fátylatpróbálni. És láss csodát: a ruhához, a hajhoz a legjobban az passzolt, ami a fejem tetején volt (tűzött kontyom volt, a fejem tetején volt egy "búbozott" rész és abba szúrtuk bele a fésűt). Képet majd teszek fel, hogy milyen volt a hajam végül. Ja, és a ruhám hátulja is elég hangsúlyos, ezért nem akartam hosszú fátylat, a fátyol alja kb. a könyököm alá ért.

     

    Az enyém betonstabil volt, a pénteki fotózást végigbírta, néha fújt is a szél közben. Viszont nem táncoltam benne, mert a szertartások után átöltöztem és ahhoz a ruhához meg vacsizni már feleslegesnek éreztem. Ja, és nekem nem volt előrehajtva, azt a részét nem tudom milyen 

    előzmény:
    keeek (2136)
    2013-07-11  19:03
  16. 2013. július 11. 19:032136.

    Sziasztok!

     

    Csak ritkán olvaslak benneteket, mert mi még nagyon le vagyunk maradva a szervezéssel, augusztus 10-én lesz a nagy nap. :) De most majd visszaolvasgatok, mert nagyon jokat irtok. 

    Most épp a fátyollal vagyok bajban, nem tudom hány cm-es legyen. Azt szeretném, hogy konty alatt legyen betuzve (ezek a fesuk jol megtartjak amugy? ), hatul kb konyokig, also kar kozepeig erjen, es a felso reteg pedig elorehatjva legalabb vallig. 160cm magas vagyok, es ugy kalkulaltam, hogy kb 75-80 cm-es kell legyen az also reteg, node a felso? 

    Koszi! 

     

  17. 2013. július 11. 11:452135.

    Nálunk mézeskalács volt, igényes kivitelben, köszönő kártyával.

     

    http://www.meska.hu/ProductView/index/682687?sp=7

     

    Akár ültető is lehet, nagyon tetszett a vendégeknek és mutatós. 

    előzmény:
    kicsilany0317 (2132)
    2013-07-11  08:21
  18. 2013. július 11. 11:132134.

    Szia!

     

    Nekünk pénteken volt a fotózás és az ott készült képek közül kaptak a vendégek. Este a fotós átküldött 8 képet, abból 4et kiválasztottunk és másnapra előhívta/nyomtatta. Rajta volt a nevünk és a dátum, minden vendég tányérjába volt készítve egy-egy. Azért 4félét kértünk, mert így akkor egy család nem ugyanazt az egyet vitte haza, hanem eséllyel mindből.

     

    Nagy sikere volt! Ahová nem ült vendég, de terítve ugyanúgy volt, még onnan is elvitték, meg csereberélték egymás között, nekünk nem is maradt Anyósom ötlete volt, mert már látott ilyet valahol. Nem kellett egyesével csomagolni, stb. A fotót meg úgyis megtartják, mert mindenki a fotókért reklamál már  

    előzmény:
    kicsilany0317 (2132)
    2013-07-11  08:21
  19. 2013. július 11. 10:312133.

    Sziasztok!

    A Menő Manó Esküvői Cipőboltba szóló 7.000,- Ft. értékű vásárlási utalványt nem használtuk fel, ezért az átadó 5.000,- Ft.-ért. Nagyon kényelmes, szép cipi vannak, a Nyugati térnél van az üzlet.

  20. 2013. július 11. 08:212132.

    Sziasztok!

     

    Vendégajándék ötletek?

    Még több dolog között vacilálunk.

    Szerintetek a szerencsesüti milyen megoldás? Nekem nagyon tetszik, igazából abban lenne egy üzenet, hogy köszönjük... stb.

    S ez egy organzazsákba lenne belerakva, s azon lenne mindneki neve, tehát egyúttal ez lenne az ültető is.

    De a párom szerint ez nem marad meg, mert ugye széttörik a vendégek.

     

    ???

  21. 2013. július 11. 07:522131.

    Szia Letty89!

     

    Minket a párommal érdekelne az általad írt lehetőség, hogy esküvői kamerázást vállalsz ingyen.

    Nem tudom, hogy augusztus 17-re szabad vagy e még?

    Előre is köszönjük válaszod.

    előzmény:
    Letty89 (2126)
    2013-07-09  23:41
  22. 2013. július 10. 20:292130.

    Szia,

     

    a mi zenéink:

     

    bevonuló: Enya - Only time

    aláíró: Morricone - A profi

    gratuláló: Frank Sinatra- Love and Marriage (Rém rendes család)

     

    Szülőköszöntő nekünk nem volt.

    előzmény:
    Napraforgó2013 (2127)
    2013-07-10  09:54
  23. 2013. július 10. 11:322129.

    Szia!

     

    Az egymásra helyezett emeleteknél érdemes végig gondolni, hogy amennyiben minden szint más-más ízű lesz és valaki mondjuk a legalsóból szeretne, akkor hogy fogsz neki belőle vágni...

    Én így szerettem volna és ez miatt választottam végül az állványos megoldást (az állvány egyáltalán nem látszott) és milyen jól tettem, mert bizony összevissza kértek az emeletekből. Nyilván, ha az egész egy ízű, akkor no problem

     

     

    Zenéink:

     

    Várakozó/nép helyelfoglaló: Szulák Andi - C'est la vie

     

    Bevonuló: Máté Péter - Ő

     

    Gyűrűfelhúzó: Il Divo - I will Always Love You

     

    Aláíró/Gyertyagyújtó: Szécsi Pál - Két összeillő ember

     

    Szülő köszöntő: Radics Gigi-Tóth Vera - Úgy szeretném meghálálni

     

    A pezsgőzős kivonulós szintén a C'est la vie volt

     

     

    előzmény:
    Napraforgó2013 (2127)
    2013-07-10  09:54
  24. 2013. július 10. 11:122128.

    Nálunk a sorrend így alakult:

     

    1. várakozó zene

       Edda-Keresztes Ildikó - Ma minden más

     

     https://www.youtube.com/watch?v=R4vNUf9KrQM

     

    2. bevonuló zene

      Enya - Only Time

     

     https://www.youtube.com/watch?v=v0NoHN1TU5I

     

    3 . aláíró zene

      Kocsándi Miklós - Érted öltött öltött hófehér ruhát

     

     https://www.youtube.com/watch?v=6cuEp-u7IsQ

     

    4. aláíró- homok öntő zene

      Zséda - Újhold

     

     https://www.youtube.com/watch?v=FCpSyg24NgY

     

    5. szülő köszöntő zene

     Tabáni István -Úgy szeretném meghálálni

     

     https://www.youtube.com/watch?v=qf-cxIsEmec

     

    6.,7.,8., gratuláló zenék

     Bereczki-Szinetár - Ajándék

     

     https://www.youtube.com/watch?v=r7Kth57XHNI

     

     Kállay Saunders - Baby

     

     https://www.youtube.com/watch?v=stqmNl_Qltg

     

      Radics Gigi - Vadonatúj érzés

     

     https://www.youtube.com/watch?v=Xqh5HoY9_aU

     

     

    előzmény:
    Napraforgó2013 (2127)
    2013-07-10  09:54
  25. 2013. július 10. 09:542127.

    sziasztok!

    Köszönöm szépen mindenkinek az ötletetk, ma megyünk a cukrészdába, és mindeképpen próbálok ragaszkodni az esgymásra rakott tortára, remélem meg tudják oldani. Meg kb. 2 km-re van a cukrászda a lagzi helyszínétől, és épp most csinálták meg tükörsimára az utat, szóval remélem a szállítás nem okoz majd gondot?

     

    Ma megyünk még a gyűrűnkért is, annyira kíváncsi vagyok már, alig várom hogy már a miénk legyen. kb. 1000 félét felpróbáltam, mert ami képen tetszett az nem állt jól, mert elég vékony és rövid ujjaim vannak, így max. az 5mm széles volt, ami szépen mutatott vagy a még annál is vékonyabbak, pedig nekem mindig is képek alapján a szélesek tetszettek.

     

    Másik nagy dilemmánk a polgári szertartás zenéi. Tudnátok küldeni pár listát, hogy nektek mik voltak/mik lesznek???

    Összesen hány szám kell?

    Várokozó zenének hányat számoljunk!

    Köszi és mindekinek jó szervezkedést, én egy hónap múlva ilyenkor más remélhetőleg épp bújok bele a ruhámba :)

    előzmény:
    Garvil (2124)
    2013-07-09  12:00

Címlap

top