Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 ESKÜVŐ

Mona
Létrehozva: 2012. március 24. 15:55

Sziasztok ! 

 

lagzi jövőre ? nekünk igen :) várok mindenkit , akinek szintén ekkor lenne

 

 

Mona  

  1. 2012. március 29. 09:4976.

    Szia!

     

    Nekünk most lesz az esküvőnk, június 2-án.

     

    A fotózást mi aznap tartjuk. Mindketten szeretnénk, hogy a fotók tényleg az esküvőnk napján készüljenek, ne pedig egy másik nap kelljen úgy tenni, mintha...

     

    a mi fotósunk 3 órát kért. 

     

    10-13 ig lesz a fotózás. Nyilván korán kelek, előtte fodrász, sminkes. kb fél 2re érünk haza, akkor lesz a lánykikérés, és megyünk a helyszínre, ahová kb 2re érünk.

     

    A násznép fél1 körül gyülekezik majd a helyszínen, ők kapnak akkor ebédet, beszélgetnek a régi rokonokkal stb. Kb másfél órát kell így magukban eltölteni. Mikor megérkezünk, még bekapunk mi is pár falatot, aztán fél3kor felsorakozik a násznép, és indul a menet a templomig. a nászmise3kor lesz

    előzmény:
    Füli (74)
    2012-03-28  21:22
  2. 2012. március 28. 21:3075.

    Ja, egyébként tegnap rábukkantam egy fórumra, "esküvői bakik" a címe, és egész este sírva nevettem! :D persze lehet, h van, akinek ez már nem újdonság, de nekem igencsak üdítően hatott :)

    aki nem ismeri, annak viszont csak ajánlani tudom, hiszen a legjobb poénokat az élet írja! :) na és tapasztalatcserének sem utolsó! ;-)

    nem is lenne rossz újraéleszteni azt a topicot, bár ránk még várnia kell a nagyérdeműnek, hogy ilyen téren nyilatkozni tudjunk :) 

    tehát mindenkinek kellemes nevetést!

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=151614

    előzmény:
    Mona (1)
    2012-03-24  15:55
  3. 2012. március 28. 21:2274.

    szia! :)

     

    nálatok akkor előbb lesz a fotózás valószínűleg? 

    nekünk még ami felmerült, mint forgatókönyv ötlet, az az, hogy a polgárit délelőtt tartani, ahol csak a szülők, testvérek, nagyszülők és tanúk vannak jelen,  utána fotózás, a családnak addig bőven lesz mit csinálni. :) délután pedig vendégvárás, és utána a templomi esküvő. ezzel elkerülhető lenne, hogy "szórakoztatni" kelljen mindenkit órákon át (a fotósunk egy igazi profi, és azt mondja, hogy általában egy órán át tudja szórakoztatni a vőfély a násznépet a pár nélkül, a két óra - amíg a fotózás tart - már sok lenne). 

    ez szerinted milyen ötlet? neked van már ötlet a "forgatókönyvre"? :)

     

    zenekar? milyen jellegű zenétek lesz? és ceremóniamester vagy vőfély? :) 

    vagy túl sok a kérdés, és ennyire még nem kell előre látni mindent? :) 

    előzmény:
    sunnyend (68)
    2012-03-28  11:51
  4. 2012. március 28. 21:1773.

    Sziasztok! :)

     

    mi sem egy városból származunk a párommal, viszont a kettő csak 20km egymástól :)  ennek ellenére az esküvő tök máshol lesz valószínűleg, a következők miatt: 

    ez a szállás/utaztatás kérdés nálunk is téma volt, és mi azért döntöttünk úgy, hogy szállást foglalunk, mert kaptunk egy megfontolandó tanácsot: nálunk a baráti kör 80%-a kicsi gyerekkel (tehát max 2 éves) érkezik majd. mivel a gyerekeket le kell fektetni, ha nem ott van a szállás, ahol a buli, akkor több mint valószínű, hogy nem csak "Anya" megy haza, hanem "Apa" is, ami azt jelentené, hogy estére már alig maradna valaki szórakozni. sajnos ez megdobja a költségeket, de igyekszünk ésszerű árú szolgáltatót találni, viszont ez nagyon beszűkíti a lehetséges helyszíneket. 

    ha viszont ez a veszély nem áll fenn, akkor mindenképpen nagyon jó ötlet egy busz, vagy esetleg a kisbusz. a ti esetetekben lehet, hogy akkor célravezetőbb lenne egy kisebb busz, ami akár többször fordulhatna, tehát az idősebbek hazamehetnének korábban, és mire a busz visszaér, addig még a fiatalok is bulizhatnak kifulladásig :) 

    én a sminkem miatt nem aggódom, az bírni fogja a sarat, a hajam már valószínűleg kevésbé, dehát... :) amúgy a fodrász meg sminkes szerintem is biztos bevállalna egy kis utazást, az az 50-60km csak-csak nem leküzdhetetlen távolság :) vagy arra esetleg nem gondoltál, hogy helyben keresel, mondjuk ajánlás alapján? 

     

    kérdés persze mindig lesz több ezer, és idő is van bőven, viszont tényleg el kell kezdeni már most (nem emléxem, hogy a múltkor írtam-e, hogy több étteremben és szállodában már vannak lefoglalva a jövő évi hétvégék esküvőkre, szóval azért nem árt bebiztosítani) de azért az nagyban leveszi az emberről a terhet, hogy tényleg van idő, és ezzel lehetőség is még több :) 

     

    ti milyen színvilágban gondolkodtok? lesz valakinél valami "extra" dolog, mint pl galamb -vagy pillangóreptetés, meg ilyenek? :) 

     

     

     

    előzmény:
    Napraforgó2013 (70)
    2012-03-28  12:29
  5. 2012. március 28. 15:2672.
    Nem lenne rá lehetőség, hogy már az esküvő előtti éjszaka ott aludjatok a pároddal és ott nyugiban készülődjetek? Ha tényleg csak 50-60 km-ről lenne szó, akkor szerintem a fodrász és a sminkes is meg tudja oldani az utazást.
    előzmény:
    Napraforgó2013 (70)
    2012-03-28  12:29
  6. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 28. 12:3571.

    Szia!

     

    Ezen már én is elgondolkodtam...mármint a buszon :) Ugyanaz a felállás, mint nálatok. De mi gondolkodunk az elszállásolásban is. Még nincs eldöntve, majd felmérjük az igényeket is, helyszíntől is függ...még meglátjuk. Priviben megírnád melyik helyszínt gondoltátok ki? Mert én is a Bakony környékére vagyok valósi és érdekelne :)

     

    A csokrok nagyon szépek, a tortadísz is nagyon tetszik :)

     

    előzmény:
    Napraforgó2013 (70)
    2012-03-28  12:29
  7. 2012. március 28. 12:2970.

    sziasztok!

     

    Köszi a fogadtstást és a képeket is. a második napraforgós torta már nekem is megvolt, és jelenleg ő az abszolút kedvenc, nagyon tetszik a formája és a nászpár is a tetején.

    felteszem a kedvenc napraforgós csokor képeimet - a 3. a kedvenc, az elsőn meg a lelógó kék szalag tetszik nagyon - , illetve egy tortadíszt, ami nekem nagyon megtetszett.

     

    Helyszínt illeetően én is gondban vagyok. mivel mi a párommal nem egy városból származunk, így a vendégsereg egyik részét biztos utaztatni kell. Arra gondoltam esetleg buszt lehetne rendelni, így nem kell kocsival jönni senkinek, mindeki tud koccintani velünk, és szállást sem kell foglalni..csak a hazaút necces, mert lehet pár idősebb vendég 2-3 körül elmenne a fiatalok meg hajnalig bírnák...ezen még gondolkodom...helyszín félig meddig meg van. egy nagyon szép erdő-rét közepén a Bakonyban, egy szálloda..nagyon szép és hangulatos minden évszakban, és biztos nagyon szép képeket is lehetne ott készíteni.

    Amúgy a fényképészettel eléggé gondban vagyok én is, főleg azért mert ha itt tartanánk akkor itt se fodrász, se sminke, szóval azt otthon kéne valamikor hajnalban-reggel elkészítettnem, és úgy nekiindulni, igaz nem olyan sok 50-60 km a távolság..de hát nem tudom, h a reggel belőtt hajam meg sminkem mennyire kenem el délután 5-ig, főleg, ha nagyon meleg lesz..

     

    szóval kérdés még van több ezer :), még jó hogy időben vagyunk :)

     

    szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    sunnyend (69)
    2012-03-28  11:53
  8. 2012. március 28. 11:5369.
    A napraforgós nagyon tetszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (67)
    2012-03-28  08:58
  9. 2012. március 28. 11:5168.

    Szia! :)

     

    Szerintem teljesen ideális ez a felállás a pároddal, nem baj ha te vagy az aktívabb, de nagyon szimpatikus, hogy ő is érdeklődést mutat. Sok férfi nem hajlandó részt venni a szervezésben.

     

    Sokkal nyugisabb, ha mondjuk az esküvő előtt 1 nappal van a fotózás, nem kell sietni, stb. viszont két csokor kell, két fodrász, két sminkelés...

    Ha mindenképp aznap akarjátok tartani, akkor érdemes valami elfoglaltságot, műsort találni a vendégeknek, hogy ne érezzék a hiányotok, plusz fontos, hogy addig se legyenek éhesek, szomjasak, mert az tönkreteszi a hangulatot.

    előzmény:
    Füli (64)
    2012-03-27  21:24
  10. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 28. 08:5867.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár tortás képet, napraforgósat is :)

    előzmény:
    Napraforgó2013 (56)
    2012-03-27  12:36
  11. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 28. 08:2166.

    Ebben igazad van, veszek is a héten egy szép füzetet...És amit találok majd újságokba, és tetszik, azt bele is ragasztom

     

    Nekünk eddig 4 helyszín jött szóba, de még nem kezdtünk el aktívan szervezkedni, inkább csak az ötletelős időszakban vagyunk, de még úgyis van időnk.

    A helyszínek közül kettő étterem van, egy hotel, ami a Balaton parton van, és a "kertjében" is lehet tartani a szertartást, illetve egy szintén Balaton parti helyszín, ismerősnek van ott étterme (igazából ez egy vitorlás kikötő). Nagyon jó ott a kaja, szintén van egy viszonylag nagy  füves rész, ahol akár az esküvőt és a lagzit is meg lehet tartani sátorral. Az étterem nem túl nagy, így ha ott tartanánk, akkor azt csak olyan 40-50 fővel lehet kivitelezni. A szűk család 46 fő. A parton tartott esküvő szempontjából mondjuk a szeptember talán kockázatosabb, de ha az ismerős éttermét választjuk akkor lehet akár nyáron is, mert ő nem fog emiatt felárat számolni :) Csak a többi szolgáltató....Ide és elvileg a másik két étterembe (nem a hotelbe) belehetne vinni az italokat, amin sokat lehetne spórolni.

     

    Nálatok hány vendég lesz?

    előzmény:
    ttimeea (62)
    2012-03-27  14:53
  12. 2012. március 27. 21:2965.

    szia, igen, én Pestről :)

    hány főre tervezitek az esküvőt? nyilván attól is függ, hogy mennyiből tud kijönni :) mondjuk elég jól lehet alkudni a legtöbb szolgáltatónál

     

    előzmény:
    Mona (41)
    2012-03-26  18:42
  13. 2012. március 27. 21:2464.

    sziasztok! :)

    én is újonc vagyok, és örülök, hogy nem csak engem érdekel a téma. :) 

     

    mi úgy döntöttünk, hogy már most az elkövetkező 2-3 hónapban lefoglaljuk a szolgáltatókat, mert a legjobbak (és itt nem a legdrágábbakra gondolok!) már most le vannak foglalva egy pár időpontra jövőre. 

    Nem könnyű helyszínt választani, főleg, ha az embernek vannak szempontjai... :) amúgy Pestiek vagyunk.

     

    nálunk is én vagyok aktívabb a szervezésben és a keresésben, viszont amiket találok, és első látásra jónak ítélek meg, azokat a párom is átnézi, sok helyszínen voltunk már, és végülis mindenben kiveszi a részét, csak nem ő keres. és én is azzal érveltem,hogy sok pénzt meg lehet fogni, ha az ember időben elkezd nézegetni. 

     

    mi olyan helyszínt kerestünk, ahol van italcsomag, amiben minden benne van, a rövidital is, és nem horror áron. kevés az ilyen hely, már nagyon sok ajánlatot bekértem, de azért lehet találni korrekteket. :) 

     

    nálunk valószínűleg pasztell lila, pasztell rózsaszín és fehér lesz a dekor. a meghívókat pedig én fogom csinálni, Anyum és a barátnőim segítenek, esti programnak sem lesz utolsó majd a következő tél estéire :) nagyon olcsón lehet hozzájutni szépséges papírokhoz, én éppen most keresgetem, és ha találok tuti befutót, akkor megadom a linket is, ha érdekel valakit :) azon kívül pedig már csak egy kis türelem, és kreativitás kell. több 10ezret meg lehet spórolni vele, arról nem is beszélve, hogy nekem ez hobbim is :) 

     

    az érdekelne, hogy akinek lesz polgári és egyházi esküvője is, az hogy csinálja a nagy nap időbeosztását, hogy a fényképezés is beleférjen. nálunk ez okoz most főként fejtörést, mert a fotósunk azt mondta, hogy kell kb 2 óra nettó :) addig a vendégeket nem lehet magukra hagyni, vszont szerettük volna valamelyik szertartáson látni egymást először. :) lehet, hogy ez hülyeség, de mi így képzeltük el :) 

     

    most ennyi, így is jó sokat írtam, és  alig várom, hogy olvassam még a többi ötletet. :) 

    sziasztok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 27. 16:3563.

    Sziasztok :-)

    nem sokára jövök és visszaolvaslak benetek Üdv az uj jaknak :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. március 27. 14:5362.

    Az sem rossz ötlet, de technikai hiba bármikor jöhet.

    És nem is tudod 30 év múlva elővennni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (60)
    2012-03-27  14:14
  16. 2012. március 27. 14:3661.

    Szia!

     

    Ezen az oldalon találsz pár képet napraforgós dekorációról:

     

    http://www.mennyegzo.hu/magazin/naprafor gos-eskuvoi-dekoracio

    előzmény:
    Napraforgó2013 (56)
    2012-03-27  12:36
  17. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 27. 14:1460.

    Szia!

     

    Köszönöm a tanácsot, lehet, hogy meg is fogadomEddig úgy csináltam, hogy az e-mail címemhez tartozó dokumentumtárba irogattam, azt akkor nyitom meg, amikor akarom, meg amikor gép előtt vagyok :)

    előzmény:
    ttimeea (59)
    2012-03-27  13:19
  18. 2012. március 27. 13:1959.

    Üdv!

     

    Javaslom, nyiss egy füzetet. Én először cetlikre írkáltam, amikt rendszeresen elhagytam, így most van egy szép bőrkötéses füzetkém, amiben minden apró-cseprő dolgot feljegyzek, árakkal, színekkel, honlapokkal, zenékkel, mindennel együtt.

     

    El is fogom tenni, 30 év múlva élmény lesz elővenni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (58)
    2012-03-27  13:05
  19. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 27. 13:0558.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék hozzátok :)

    Nekünk még nincs kitűzve az időpont (anyagiaktól is függ maradunk-e a 2013-nál), de én már most tervezgetek, nézelődök, ötleteket gyűjtök. Az még nem kerül semmibe A 2013. szeptember van megcélozva :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. március 27. 12:5857.

    Üdv a csapatban!

     

    Most még nem nagyon pörgünk, de mi lesz itt 1 év múlva....

     

    Nézd csak:

     

     http://www.eskuvohelyszin.hu/tippek_otletek/cikk ek_erdekessegek/a_nyari_eskuvo_szinei

     

     

     Az enyém sem lelkesedik, pedig Ő akar felhajtást. A részletek úgysem fogják érdekelni, én ezzel már most tisztában vagyok.

     

    Próbálj azzal hatni rá, hogy mennyit tudtok spórolni, ha már most nézegelődtök.

    előzmény:
    Napraforgó2013 (56)
    2012-03-27  12:36
  21. 2012. március 27. 12:3656.

    sziasztok! Én is csatlakoznék, ha nem gond.

    Nekünk most januárban volt a lánykérés, májusra tervezünk egy hivatalos családi eljegyzést, az esküvőt pedig 2013.aug.3-ra.

    csak mert rímel és mert én általában augusztusban tudok szabadságra menni.

    a dekorban én napraforgó köré szeretnék szervezni mindent, ahogy ezt a nicknevem is mutatja. szóval ha van ilyen témájú képetek, vagy ötletetek, akkor szívesen fogadok bármiktől bármit.

     

    Nálatok a párotok mit szól hozzá, hogy már most esküvői lázban égtek..az enyém még sajnos egyeltalán nem lelkesedik, és bármit mutatok neki, csak mosolyog és azt mondja, h túl korai..

     

    na visszaolvasok..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 27. 11:1255.

    Igen, ez nekem is tetszik, mondjuk templomban nem tudom elképzeli. Nálunk templomi nem is lesz.

     

    Nálunk a csajok már be vannak vadulva, a fiúkat valószínűleg csak piával lehet majd rávenni a táncikálásra. Már előre félek a próbáktól....

     

     

    előzmény:
    Mona (48)
    2012-03-26  20:35
  23. 2012. március 26. 22:1654.
    Hány fő lenne?
    előzmény:
    Mona (41)
    2012-03-26  18:42
  24. 2012. március 26. 21:4553.

    asztaldisz,  szalveta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 26. 21:4052.

    hát nagyon drágák.néztetek olyan helyet ahol

    étterem

    mellet sátor is van?

    mixer az nagyon jo föleg ha olcson válaja barát vagy kolléga

    a dekoráciot saját kezüleg fogod csinálni? 

     

     

    előzmény:
    Mona (50)
    2012-03-26  20:42

Címlap

top