Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idős családtag ápolása

mamicka
Létrehozva: 2012. március 21. 14:35

Információkat gyűjtök, hogy a gyakorlatban (!) mások hogyan oldják/oldották meg az enyémhez hasonló szituációt.

 

Idős dédimama, szinte teljesen vak, nagyot hall, szellemileg kb 50%os - családdal lakik, de aki eddig ápolta, mostantól már nem teheti.

 

Milyen gyakorlati megoldás lehetséget a 24órás felügyeletre/ellátásra?

 

Természetesen vannak saját ötleteink, de szeretnék mások tapasztalataiból is meríteni.

 

 

 

 

 

 

  1. 2016. március 2. 12:3357.

     Esz nelkul hazavinned, ha busas osszeget kellene fizetned a korhazi apolasert. Kotozesre meg be lehet hordani. Orvos nem hiszem, hogy kotozgetne, apolono meg minek 24 orara egy kotozes miatt. Szerintem nem a te felelosseged a seb ellatasa amugy.

    előzmény:
    Dusó32 (56)
    2016-03-02  12:01
  2. 2016. március 2. 12:0156.

    Sziasztok.Velünk is hasonló helyzet van.Édesapám sztrókot kapott kb 3 honapja.Aminek következtébel le forrázta magát.E testének 30%-án harmad fokú égés lett.Menni nem tud, vagy alig járó kerettel.A sebei még kötözést/kezelést igényelnének.Erre fel a kezelő orvosa közli velem hogy haza engedi.Annak ellenére hogy, mondtam neki nem tudjuk vállni még a sebe be nem gyógyúl.A válasz az volt" fiatalok vagyunk el kel birni a felelőséggel." De kérdem én! Mi lesz ha a sebe el fertőződik!? Enyém a felelőség.Akkor én bűnhődök mert az orvosnak/nővérnek nincs kedve ápolni!?

  3. 2016. február 16. 14:1355.

    Nagyon nehéz az otthonokba kerülni  várólista van.A felekezeti otthonban 3 milliós belépőről tudok.


    Ha a férjed oda akarja venni ápolja Ő, majd kiderül meddig bírja.Bizony ettől tényleg ki lehet készülni.


    Öt évig gondoztam apósomat.  Nem volt semmi baj, de még úgyis elég nehéz volt.


    Az anyagiak:Abból a kevés örökségből az unokának lett lakás megoldás.

    előzmény:
    Maja Sager (34)
    2012-03-21  17:32
  4. 2016. február 15. 18:3454.

    Kedves Krisztina!


    Érdekes volt a kérdőiv! De azt hiszem még érdekesebb lesz egy "összesitő értékelése" ezeknek. Jó munkát kivánok! üdv. Szegfü

    előzmény:
    Ekriszti (52)
    2015-01-28  15:43
  5. 2015. november 6. 09:5753.

    Nagy segítség lenne számomra, ha megkaphatnám a kőzvetitő nevét és telefon számát, hogy kapcsolatba tudjak lépni velük. Idős szüleim ápolását kell megszerveznem. 


    Köszönöm


    edit.edit5@gmail.com


     

    előzmény:
    catharina (41)
    2012-03-22  07:54
  6. 2015. január 28. 15:4352.

    Kedves Mindenki!


    Végzős pszichológus hallgató vagyok és a kutatásomban demens betegek gondozóit vizsgálom. Kérem, hogy akinek van ilyen hozzátartozója és egy kis ideje, az töltse ki nekem az alábbi kérdőívet. Mivel egy nagyon nehezen elérhető populációról van szó, így minden kitöltésért nagyon hálás vagyok. A kérdőív linkje itt érhető el: http://www.surveygizmo.com/s3/1973374/Demens-betegek- hozz-tartoz-inak-vizsg-lata


    Előre is köszönöm!


    Erdélyi Krisztina

Címlap

top